סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 1:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

קישור לבלוג

סטטיסטיקת הבלוג
169סך הכל רשימות
28סך הכל תגובות

חיפוש בלוגים

קטגוריה בלוגים 
כדורסל ישראלי

ליגת לוטו, גביע, קבוצות, ליגה לאומית, נבחרות ישראל, וכו'

0

נ.ב.א.

הליגה הטובה בעולם.

0

כדורסל באירופה

כל מה שקשור לכדורסל באירופה: יורוליג, ליגות אחרות, נבחרות, וכו'

0

עוף-טופיק

כל מה שלא קשור לכדורסל...

1

[ 168 רשימות בלוג ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  הבא
הזנה רשימות הבלוג הפופלריות
"חוק וסדר מס' 4 והפעם - שלוש שניות על ידי ראי שעל הקיר ב ג' מאי 01, 2012 4:34 pm
שלוש שניות. מה אתם אומרים על החוק הזה?
בסך הכל מדובר באחד החוקים האלה שכולם יודעים שהם קיימים, כולם יודעים בגדול מה הוא אומר, אבל בסך הכל מדובר בחוק שנראה כמו סרח עודף בחוקת הכדורסל. אומרים שהוא נוצר, במקור, כדי להגביל את ג'ורג' מייקן מול גמדי תקופתו – מה שכבר מוריד בהרבה מערכו כחוק פרסונלי נגד שחקן מסויים. השחקן איננו, הכדורסל השתנה, והחוק עדיין איתנו.
בכל זאת, מדובר על חוק שכמעט לא מנותח וכמעט לא מדברים עליו. רוב מוחלט של האנשים לא מכיר אותו לעומקו, ולכן אני מקדיש לו את הפוסט הזה.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
מה אומר החוק בגדול – כולם יודעים. אסור לשחקן התקפה לשהות באזור הצבע של היריבה 3 שניות רצופות (ב-NBA זה אסור גם לשחקן ההגנה, אבל אנחנו לא עומרי כספי ובפיב"א אנחנו משחקים). מה יש פה לפרט? בואו נתחיל.

קודם כל, נתחיל מזה שהחוק תקף רק כאשר הקבוצה המתקיפה נמצאת בשליטה בכדור, ורק כשהיא בחצי הקדמי שלה – כלומר, בחצי של היריבה. נניח שקבוצה A מוציאה את הכדור מתחת לסל שלה, ושחקן שלה רץ מהר ומתמקם מתחת לסל היריבה. הש...

[ התקדם ]

"חוק וסדר" מס' 1 - עבירה טכנית על ידי ראי שעל הקיר ב ש' פברואר 04, 2012 1:57 am
ברוכים הבאים ל"חוק וסדר", בלוג החוקה החדש שלי.
מדי פעם אזרוק לכאן מאמר בענייני חוקת הכדורסל, משהו שיאיר - אני מקווה - נקודות נסתרות בחוקת המשחק הנהדר הזה, ואולי ישבור כמה מיתוסים.
חלק מהמאמרים הופיעו בעבר במקומות אחרים (עם העדכונים המתבקשים), חלק יהיו מקוריים.

שני דברים חשובים לפני שנתחיל:
1. אנחנו עוד לא ב-NBA... המאמרים שלי יתייחסו לחוקת פיב"א ואליה בלבד, אלא אם כן אציין אחרת.
2. אני לא שופט, מעולם לא הייתי שופט, ואף פעם לא שפטתי אפילו משחק קט-סל רשמי. כך שחבל לכם על הזמן לחפש אותי... מצד שני, יכול להיות שיש מסמכים והנחיות ששופטים מקבלים לפעמים, ואני לא רואה. אני פועל רק לפי מסמכים רשמיים - החוקה הרשמית וקובץ הפירושים הרשמיים של פיב"א (כפי שהם מופיעים באתר פיב"א) והחוזרים הרשמיים של איגוד הכדורסל (כפי שמופיעים באתר איגוד הכדורסל).

כל תיקון, הערה, שאלה או קללה יתקבלו ובמידת האפשר ייענו - גם בפורום עצמו וגם בהודעה פרטית אלי.

ואחרי ההקדמה הארוכה הזו, אפשר להתחיל בפוסט הבכורה של "חוק וסדר".
-------------------------------------------------------------...

[ התקדם ]

תרגום לFAQ תקרת השכר של לארי קון על ידי Amos Gueta ב ב' יולי 16, 2012 1:40 pm
עקב כל מני שאלות ובקשות שצצות בפורום תדירות, ועקב צורך במשאב נגיש המבאר את תקרת השכר ושאר המנגנון הכלכלי של ה-NBA, החלטתי ליצור כאן תרגום רשמי בעברית לFAQ (שאלות נפוצות ותשובות) תקרת השכר המפורסם של לארי קון. לארי מאפשר תרגומים לFAQ שלו בתנאים מסויימים, שאני מתכוון לעמוד בהם. את ה-FAQ המקורי של לארי קון, מחבר ובעל זכויות היוצרים אליו, ניתן למצוא כאן:

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm

התרגום יתבצע בזמני הפנוי, שאלה אחר שאלה (ויש יותר מ-100 כאלו). אם מישהו מעוניין לשאול שאלות ספציפיות, הוא מוזמן לכתוב אותן כאן ואני אשמח לחרוג מהסדר ולספק תרגום של השאלות הרלבנטיות. כמובן שאם יש משהו שלארי לא מכסה אני אנסה לענות, אבל לא בגוף התרגום אלא כתגובה

FAQ תקרת השכר של לארי קון
הסכם המו"מ הקיבוצי של 2011

http://www.cbafaq.com
כל הזכויות שמורות © 1999-2012, לארי קון.
בקרו את ה-FAQ בפייסבוק או עקבו אחרי ל...

[ התקדם ]

"חוק וסדר" מס' 2 והפעם - סל עצמי על ידי ראי שעל הקיר ב ה' מרץ 01, 2012 5:22 pm
ברוכים הבאים לפוסט השני בסדרת "חוק וסדר", הפעם מדובר בשחזור פוסט שפרסמתי בזמנו ב"ספסל" כ"אזרח שומר חוק".
מי שלא קרא את הפוסט המקורי, מעבר להחכמתו בחוקה, יהנה מאחד מסיפורי הכדורסל המדהימים בתולדות גביע אירופה לדעתי...
תהנו.
----------------------------------------------------
הנה מעשה שהיה באמת:
בעונת 1967/68 פגשה מכבי ת"א – עם ברודי, שטרקמן, תני-כהן מינץ ואמנון אבידן - את ראסינג מאלין מבלגיה, בבית חצי הגמר של גביע אירופה לאלופות. הסיבוב הזה התקיים במתכונת של בית בן 4 קבוצות, אולם לא כל נצחון נספר בנפרד – אלא סיכום המשחקים בשיטת בית-חוץ הידועה ומוכרת עד היום, נחשב כמשחק אחד באותו בית. כלומר, כדי לזכות בנצחון על קבוצה אחרת היית צריך להשיג נצחון בסיכום שני המשחקים נגדה.

גם דרך ניהול המשחקים הייתה אז שונה: לא התאפשר תיקו באחד המשחקים, כמו שמקובל בשיטת בית-חוץ בימינו – אלא כל משחק לחוד הלך להארכה במקרה של שוויון.

במשחק הראשון ביד אליהו (שהיה אז עדיין מגרש פתוח) ניצחה מכבי בהפרש של 16 נקודות. המשחק השני בבלגיה, אחרי קאמבק של מכבי מהפרש שנפתח לטובת הבלגים, הגיע לדקו...

[ התקדם ]

"חוק וסדר" מס' 3 והפעם - הבאזר והסלוטר על ידי ראי שעל הקיר ב ה' מרץ 22, 2012 12:08 am
שוב שלום לכולם, ברוכים הבאים למאמר השלישי בבלוג החוקה, "חוק וסדר".
גם הפעם מדובר בטור שהתפרסם בעבר ב"ספסל". לפעם הבאה אני מבטיח טור מקורי, חדש דנדש, פרסום ראשון!!!!111
הסכיתו ושמעו.
-------------------------------------------------------------------------------------------
גם הפעם נתחיל את הטור עם סיפור שהיה באמת. אולי הזוי פחות מסיפור קמיל דירקס מהטור הקודם, אבל מצד שני הוא קרה 40 שנה אחריו – אז אולי מי מכם אפילו יזכור אותו.

בעונת 2007/08 התקיים במלחה משחק בין הפועל ירושלים ועירוני נהריה. הקבוצה שמשתרכת היום בליגה הלאומית הייתה אז קבוצת צמרת, והמשחק היה חשוב מאד למיקום בטבלה. נהריה ניהלה את ההתקפה האחרונה של אחד הרבעים, כאשר ירושלים מובילה ביתרון קטן, וממש בשניות האחרונות זרק מתן נאור – אז בנהריה – אל הסל בנסיון לקלוע שלשה. הכדור קפץ על החלק האחורי של הטבעת ועלה בקו אנכי גבוה מעליה. תוך כדי שהיית הכדור באוויר, נשמע הבאזר לסיום הרבע.

כולם חיכו לראות מה יעלה בגורל הכדור התלוי ועומד באוויר, האם הוא ירד לתוך הסל? רק אחד לא חיכה – פורוורד ירושלים, מרכוס סלוטר. הכדור אכן ...

[ התקדם ]

[ 168 רשימות בלוג ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים רשומים: Bing [Bot], Dovi, Google [Bot], uriel17, נורטון