סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אפריל 25, 2024 6:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2015
הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 12:11 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
הנה סיכום (סופר אוהד כמובן) של השנתיים האחרונות:
http://www.nba.com/sixers/news/150522-the-plan

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 4:34 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
עמוס לב כתב:
את האמת, שכחתי שיש את האירופאי. 100% שהוא הבחירה של פילי. חייבים לבנות לעתיד עם הפוטנציאל הכי גדול שיש. ואם הוא לא ישחק בעונה הקרובה, עוד יותר טוב, יש לי אליבי יותר חזק לכישלון על הפארקט.

אתה לא חושב שצריך לקחת את הפוטנציאל הגדול ביותר?

אני לא מבין על איזה אליבי חזק לכישלון על הפארקט אתה מדבר. אתה חושב שהינקי לא יכול היה לשים קבוצה בינונית סטייל בוסטון שתגיע לפלייאוף במזרח? הוא הולך על אסטרטגיה אמיצה, שאולי תצליח ואולי לא, אבל זו עדיין, ככל הנראה, האסטרטגיה הטובה ביותר לבניית קבוצה בחוקים הקיימים של הליגה. גם הארכת הבנייה על ידי שימוש בפצועים וסטאשים באירופה (בהינתן שבחרת את השחקנים הטובים ביותר) זה מהלך חכם וכמעט מתבקש.

אם הינקי חושב שפרוזינגיס יהיה השחקן הטוב ביותר מבין השחקנים שנתרו לבחירה בדראפט, אני סומך עליו שהוא עשה ש.ב. עד כה היו לו בחירות דראפט די טובות. בחלק מהמקרים הייתי בוחר אחרת, אבל לפחות יכולת להבין את ההיגיון מאחוריהן.

מקווה שתצטרך לאכול את הכובע בעוד שנתיים-שלוש.

א'. אני באמת מקווה לאכול את הכובע בעוד שנתיים שלוש, אם שכחת או לא ידעת, אני אוהד פילי ומאד אשמח בהצלחת המועדון.
ב'. אני כן חושב שצריך לקחת את הפוטנציאל הגדול או לפחות את הפוטנציאל הגדול ביותר שעוזר לקבוצה שלך (אם יש שני שחקנים עם פוטנציאל די דומה, אבל אחד מוערך יותר, אך בעמדה שלו כבר יש לך שחקן לעתיד, כך את השחקן השני. אם ההבדל בפוטנציאל גדול, כמובן שתלך עם הפוטנציאל).
ג'. אני לא חושב שזאת האסטרטגיה הטובה ביותר לבניית קבוצה בחוקים הקיימים. אפילו הבסט קייס סצנריו של השיטה הזאת, או.קיי סיטי, נפל על ענייני חוזי מקס'. ולא כל אחד ובעיקר לא כל סיטואציה מאפשרת לך לבחור את דוראנט (שחקן של פעם בדור), ווסטברוק והארדן בשלושה דראפטים עוקבים.
ד'. איך אתה אומר שהיו לו בחירות דראפט די טובות? הנה בחירות הדראפט -
נורלנס נואל - שנה פצוע, נתן עונת רוקי בינונית.
מייקל קרטר וויליאמס - רוקי השנה בעונת הרוקי. במהלך העונה האחרונה הועבר בטרייד. התמורה לא הייתה גבוהה.
ארסלן קזמי - מי? עדיין באירופה למיטב ידיעתי
ג'ורדן מקרי - מי? מי?
פייר ג'קסון - פארסה אמיתית. נבחר והועבר לפליקנס, אני חושב שהוא לא שיחק בפליקנס, בכל מקרה לא הראה שום דבר באן.בי.איי. בדראפט הבא פילי בחרה את ראס סמית' ומיד העבירה אותו לניו אורלינס תמורת... הזכויות לפייר ג'קסון. ג'קסון למי שתוהה לא שיחק בפילי עדיין.
ג'ואל אמביד - הימור שפילי היו חייבים לקחת. לא שיחק עדיין. קשה להגיד שהבחירה באמביד הייתה טובה. רק הזמן ובעיקר הפציעות יגדירו אותה ככזאת. בבחירה הזאת הינקי עשה את הברור מאליו ומה שהיה צריך לעשות. לא יכולת בחירת דראפט טובה או הערכת כישרון מדהימה.
דריו סאריץ' - פוטנציאל. מי יודע מה יהיה איתו. מה שאני לא זכרתי, אבל מסתבר שהבחירה של פילי בכלל הייתה בחירה מספר 10. הינקי בחר את אלפריד פייטון, שנתן עונת רוקי די מבטיחה באורלנדו, והינדס טרייד שתמורתו קיבל את סאריץ'. דרך אגב, פילי קיבלו בחירת דראפט סיבוב ראשון, למעשה קיבלו בחזרה את הבחירה שלהם, רק שהם יקבלו אותה עוד 2 עונות, בדיוק בזמן שפילי כבר צריכה להיות קונטנדרית אליבא דהינקי. לא נשמע ערך גבוה במיוחד (אלא אם בהפתעה עצומה פילי כמובן תמשיך להיות גרועה, אבל נדמה לי שהבחירה היא מוגנת לוטרי).
ג'רמי גראנט - נראה גניבת סיבוב שני חביבה.
ראס סמית' - סיפרנו את הסיפור
קיי.ג'יי מקדניאל - גניבה אמיתית. כלומר בערך, כלומר לא ברור בכלל. נראה מצויין בפילי וקיבל תשבוחות מכאן ועד אין קץ. כמובן בהמשך הועבר ליוסטון תמורת לא הרבה. ביוסטון לא רואה דקות משחק וכבר לא ברור כמה זאת הייתה גניבה. הטרייד נבע מהחוזה היחודי שמקדניאל השיג מפילי. כנראה הינקי לא צפה את ההצלחה הגדולה של מקדניאל כשהוא חתם על החוזה הזה.
ניקולה מיצ'יץ' - רכז סרבי. באירופה. לא יודע מי זה.
נמניה דגנוביץ' - גארד סרבי. לא יודע מי זה.

אלו הם בחירות הדראפט. כיום אחרי כל השאפלינג הרוקי היחידי שמוכח בפילי הוא נואל וכרגע הוא לא נראה כמו כוכב עתידי, אלא במקרה הטוב שחקן חמישיה טוב. אז אני עוד לא בטוח כמה הינקי בוחר נפלא וכמה אפשר לסמוך עליו. הדבר היחידי שאפשר לסמוך עליו זה שיהיו הרבה טריידים ביום הדראפט.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 4:57 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
Att כתב:
עמוס לב כתב:
את האמת, שכחתי שיש את האירופאי. 100% שהוא הבחירה של פילי. חייבים לבנות לעתיד עם הפוטנציאל הכי גדול שיש. ואם הוא לא ישחק בעונה הקרובה, עוד יותר טוב, יש לי אליבי יותר חזק לכישלון על הפארקט.

אתה לא חושב שצריך לקחת את הפוטנציאל הגדול ביותר?

אני לא מבין על איזה אליבי חזק לכישלון על הפארקט אתה מדבר. אתה חושב שהינקי לא יכול היה לשים קבוצה בינונית סטייל בוסטון שתגיע לפלייאוף במזרח? הוא הולך על אסטרטגיה אמיצה, שאולי תצליח ואולי לא, אבל זו עדיין, ככל הנראה, האסטרטגיה הטובה ביותר לבניית קבוצה בחוקים הקיימים של הליגה. גם הארכת הבנייה על ידי שימוש בפצועים וסטאשים באירופה (בהינתן שבחרת את השחקנים הטובים ביותר) זה מהלך חכם וכמעט מתבקש.

אם הינקי חושב שפרוזינגיס יהיה השחקן הטוב ביותר מבין השחקנים שנתרו לבחירה בדראפט, אני סומך עליו שהוא עשה ש.ב. עד כה היו לו בחירות דראפט די טובות. בחלק מהמקרים הייתי בוחר אחרת, אבל לפחות יכולת להבין את ההיגיון מאחוריהן.

מקווה שתצטרך לאכול את הכובע בעוד שנתיים-שלוש.

א'. אני באמת מקווה לאכול את הכובע בעוד שנתיים שלוש, אם שכחת או לא ידעת, אני אוהד פילי ומאד אשמח בהצלחת המועדון.
דווקא זוכר היטב :) ובין השאר בגלל זה אני מאוכזב בכל פעם מחדש כשאתה כותב על הקבוצה והתהליך שהיא עוברת כעת.
ב'. אני כן חושב שצריך לקחת את הפוטנציאל הגדול או לפחות את הפוטנציאל הגדול ביותר שעוזר לקבוצה שלך (אם יש שני שחקנים עם פוטנציאל די דומה, אבל אחד מוערך יותר, אך בעמדה שלו כבר יש לך שחקן לעתיד, כך את השחקן השני. אם ההבדל בפוטנציאל גדול, כמובן שתלך עם הפוטנציאל).
אחלה. אז אנחנו מסכימים בגדול. אם כי אני קצת יותר קיצוני לגבי ה-BPA (ראה ערך מקרי ג'ורדן ודאנקן).
ג'. אני לא חושב שזאת האסטרטגיה הטובה ביותר לבניית קבוצה בחוקים הקיימים. אפילו הבסט קייס סצנריו של השיטה הזאת, או.קיי סיטי, נפל על ענייני חוזי מקס'. ולא כל אחד ובעיקר לא כל סיטואציה מאפשרת לך לבחור את דוראנט (שחקן של פעם בדור), ווסטברוק והארדן בשלושה דראפטים עוקבים.
OKC אמנם נהנו ממזל די גדול אבל הבעיה איתם הייתה ניהול הכשרונות, המשכורות והאגו. כפי שפלאש כתב בת'רד אחר לפני זמן קצר, זו הייתה יכולה להיות די בקלות שושלת אליפויות. מבחינת אסטרטגיה, זה רק מוכיח כמה כח פוטנציאלית יש לאסטרטגיה הזו.
אם אותו פרסטי לא היה שם כסף גדול על פרקינס ומעריך יתר על המידה את איבאקה (לעומת הערכת חסר מובהקת ולא ברורה של הארדן), היום הקבוצה הייתה במקום אחר לגמרי.
ד'. איך אתה אומר שהיו לו בחירות דראפט די טובות? -
הינקי הראה כשרון מסוים להעריך יכולת ולמצוא גניבות כמו גראנט או מקדניאלס. ניכר שיש לו אסטרטגיה ברורה גם בנוגע לבחירות האלו (BPA, שחקנים שמשחקים בשני הצדדים, אתלטיות ואורך, תחרותיות ואופי, feel למשחק). אני לא יודע האם הוא בוחר מצוין או טוב בלבד (אני למשל לא אהבתי את הטרייד על פייטון בערב הדראפט וחשבתי שפייטון - כמו שהינקי עצמו אמר - יכול להיות שחקן באמת מצוין ו... אני אישית חשבתי שאם כבר הטרייד היו כמה חבר'ה שהערכתי יותר מסאריץ', מחבב את הבחור מפיניקס למשל וגם לווין הוא פוטנציאל מעניין), אבל אני חושב שהינקי הוא איש כדורסל ברמה גבוהה, הוא יודע מה הוא רוצה גם בהקשר הזה, שהוא מתודי מאוד ובוחן דברים לעומק ובמקצועיות ושגם אם טעה, הוא יתקן את הטעויות שלו די מהר - אני חושב שהערך שקיבל על MCW כן גבוה יחסית - וגם שהוא יודע להמר ולהעז כשצריך. לא יודע, אני מאמין בו ומאמין שיש סיכוי שזה ילך גבוה מאוד. יש סיכוי שלא אבל הוא בהחלט שם את הקבוצה במצב להצליח ולעשות ברגע אחד זינוק משמעותי.

נורלנס נואל - שנה פצוע, נתן עונת רוקי בינונית.
מייקל קרטר וויליאמס - רוקי השנה בעונת הרוקי. במהלך העונה האחרונה הועבר בטרייד. התמורה לא הייתה גבוהה.
ארסלן קזמי - מי? עדיין באירופה למיטב ידיעתי
ג'ורדן מקרי - מי? מי?
פייר ג'קסון - פארסה אמיתית. נבחר והועבר לפליקנס, אני חושב שהוא לא שיחק בפליקנס, בכל מקרה לא הראה שום דבר באן.בי.איי. בדראפט הבא פילי בחרה את ראס סמית' ומיד העבירה אותו לניו אורלינס תמורת... הזכויות לפייר ג'קסון. ג'קסון למי שתוהה לא שיחק בפילי עדיין.
ג'ואל אמביד - הימור שפילי היו חייבים לקחת. לא שיחק עדיין. קשה להגיד שהבחירה באמביד הייתה טובה. רק הזמן ובעיקר הפציעות יגדירו אותה ככזאת. בבחירה הזאת הינקי עשה את הברור מאליו ומה שהיה צריך לעשות. לא יכולת בחירת דראפט טובה או הערכת כישרון מדהימה.
דריו סאריץ' - פוטנציאל. מי יודע מה יהיה איתו. מה שאני לא זכרתי, אבל מסתבר שהבחירה של פילי בכלל הייתה בחירה מספר 10. הינקי בחר את אלפריד פייטון, שנתן עונת רוקי די מבטיחה באורלנדו, והינדס טרייד שתמורתו קיבל את סאריץ'. דרך אגב, פילי קיבלו בחירת דראפט סיבוב ראשון, למעשה קיבלו בחזרה את הבחירה שלהם, רק שהם יקבלו אותה עוד 2 עונות, בדיוק בזמן שפילי כבר צריכה להיות קונטנדרית אליבא דהינקי. לא נשמע ערך גבוה במיוחד (אלא אם בהפתעה עצומה פילי כמובן תמשיך להיות גרועה, אבל נדמה לי שהבחירה היא מוגנת לוטרי).
ג'רמי גראנט - נראה גניבת סיבוב שני חביבה.
ראס סמית' - סיפרנו את הסיפור
קיי.ג'יי מקדניאל - גניבה אמיתית. כלומר בערך, כלומר לא ברור בכלל. נראה מצויין בפילי וקיבל תשבוחות מכאן ועד אין קץ. כמובן בהמשך הועבר ליוסטון תמורת לא הרבה. ביוסטון לא רואה דקות משחק וכבר לא ברור כמה זאת הייתה גניבה. הטרייד נבע מהחוזה היחודי שמקדניאל השיג מפילי. כנראה הינקי לא צפה את ההצלחה הגדולה של מקדניאל כשהוא חתם על החוזה הזה.
ניקולה מיצ'יץ' - רכז סרבי. באירופה. לא יודע מי זה.
נמניה דגנוביץ' - גארד סרבי. לא יודע מי זה.

אלו הם בחירות הדראפט. כיום אחרי כל השאפלינג הרוקי היחידי שמוכח בפילי הוא נואל וכרגע הוא לא נראה כמו כוכב עתידי, אלא במקרה הטוב שחקן חמישיה טוב. אז אני עוד לא בטוח כמה הינקי בוחר נפלא וכמה אפשר לסמוך עליו. הדבר היחידי שאפשר לסמוך עליו זה שיהיו הרבה טריידים ביום הדראפט.

דווקא זוכר היטב :) ובין השאר בגלל זה אני מאוכזב בכל פעם מחדש כשאתה כותב על הקבוצה והתהליך שהיא עוברת כעת.
אחלה. אז אנחנו מסכימים בגדול. אם כי אני קצת יותר קיצוני לגבי ה-BPA (ראה ערך מקרי ג'ורדן ודאנקן).
OKC אמנם נהנו ממזל די גדול אבל הבעיה איתם הייתה ניהול הכשרונות, המשכורות והאגו. כפי שפלאש כתב בת'רד אחר לפני זמן קצר, זו הייתה יכולה להיות די בקלות שושלת אליפויות. מבחינת אסטרטגיה, זה רק מוכיח כמה כח פוטנציאלית יש לאסטרטגיה הזו.
אם אותו פרסטי לא היה שם כסף גדול על פרקינס ומעריך יתר על המידה את איבאקה (לעומת הערכת חסר מובהקת ולא ברורה של הארדן), היום הקבוצה הייתה במקום אחר לגמרי.
ד'. איך אתה אומר שהיו לו בחירות דראפט די טובות? -
קצת דמגוגית הרשימה הזו. היא מכילה בעיקר חבר'ה מהחלק האחרון של הסיבוב השני...
הינקי הראה כשרון מסוים להעריך יכולת ולמצוא גניבות כמו גראנט או מקדניאלס. ניכר שיש לו אסטרטגיה ברורה גם בנוגע לבחירות האלו (BPA, שחקנים שמשחקים בשני הצדדים, אתלטיות ואורך, תחרותיות ואופי, feel למשחק). אני לא יודע האם הוא בוחר מצוין או טוב בלבד (אני למשל לא אהבתי את הטרייד על פייטון בערב הדראפט וחשבתי שפייטון - כמו שהינקי עצמו אמר - יכול להיות שחקן באמת מצוין ו... אני אישית חשבתי שאם כבר הטרייד היו כמה חבר'ה שהערכתי יותר מסאריץ', מחבב מאוד את הבחור מפיניקס למשל וגם לווין הוא פוטנציאל מעניין), אבל אני חושב שהינקי הוא איש כדורסל ברמה גבוהה, הוא יודע מה הוא רוצה גם בהקשר הזה, שהוא מתודי מאוד ובוחן דברים לעומק ובמקצועיות ושגם אם טעה, הוא יתקן את הטעויות שלו די מהר - אני חושב שהערך שקיבל על MCW כן גבוה יחסית - וגם שהוא יודע להמר ולהעז כשצריך. לא יודע, אני מאמין בו ומאמין שיש סיכוי שזה ילך גבוה מאוד. יש סיכוי שלא אבל הוא בהחלט שם את הקבוצה במצב להצליח ולעשות ברגע אחד זינוק משמעותי.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ו' מאי 22, 2015 5:18 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 5:05 pm 
Hall of Famer

כמי שעוסק בניהול בשנים האחרונות, קשה לי מאוד לא להעריך את הינקי על מה שהוא עושה בפילי. אין לי ספק שהתהליך שלו נכון, גם אם התוצאות חלילה לא יהיו טובות כפי שניתן היה לצפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 5:07 pm 
Hall of Famer

אגב, מה שהינקי יעשה עם ראסל הוא מעניין מאוד. מצד אחד, הוא מוסר טוב ושחקן אינטיליגנטי שמבין וחי את המשחק (כמה מהדברים שהינקי ראה וחיבב בסאריץ' ללא ספק). מצד שני, הוא לא אתלטי מאוד ואני לא יודע כמה הוא יכול לעבור את השחקן שלו בנ.ב.א. האפסייד שלו קצת מוגבל מהבחינה הזו. לא בטוח שהוא בחירה הינקית קלאסית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 6:51 pm 
Hall of Famer

פילי זה מועדון שבשביל כזה מועדון יש מינימום שכר קבוצתי. אם לא היה דבר כזה, אני משער שהיו להם רק שחקנים של פחות מהמינימום. כלומר רוקיז וווטרנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 8:19 pm 
Hall of Famer

הו, סטריאני. איך לא התגעגעתי. תמיד אפשר לסמוך עליך שתופיע כדי לרדת על חלשים.
איפה היית כשרוז נתן הופעות טובות בפלייאוף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 8:58 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
כמי שעוסק בניהול בשנים האחרונות, קשה לי מאוד לא להעריך את הינקי על מה שהוא עושה בפילי. אין לי ספק שהתהליך שלו נכון, גם אם התוצאות חלילה לא יהיו טובות כפי שניתן היה לצפות.

איך אתה יכול לכתוב משפט שכזה. מילא אם הינקי היה הולך בטקטיקה סטנדרטית שהוכיחה את עצמה בצורה מוצלחת במקרים רבים ואז אתה יכול לדבר על תהליך טוב שבמקרה הספציפי הנ"ל בשל סיבות שונות נכשל. אבל הטקטיקה של הינקי היא מאד לא מוכחת. יש מועדונים שהצליחו בצורה זו או אחרת עם ניקוי אורוות טוטאלי ובניה לחלוטין מחדש, יש קבוצות שכבר שנים תקועות במקום הגרוע הזה. אבל אף אחד לא הלך עם הדרך הזאת עד הסוף כמו הינקי. אפילו הדוגמא המושלמת להצלחת הטקטיקה - או.קי סיטי - היא לא דוגמא טובה כי הת'אנדר נהנו מהמון המון מזל. קודם כל שהם קיבלו את המקום השני בדראפט 2007, כשלפי המאזן הם לא היו צריכים לקבל אותו. דבר שני הם בחרו שחקן שמגיע פעם ב-5 דראפטים בערך. 84 ג'ורדן, 92 שאק, 96 קובי, 97 דאנקן, 2003 לברון, 2007 דוראנט. דבר שלישיי המזל שלהם שהם לא בחרו במקום הראשון כי שם גם פרסטי ככל הנראה היה לוקח את אודן. אתה לא יכול לבנות תוכנית חומש בהנחה שדווקא בדראפט שבו מופיע שחקן משנה הפרנצ'ייז אתה תבחר בדיוק במקום המתאים כדי להשיג אותו.

בעיני אם התוצאות יהיו לא טובות לא יהיה לי ספק שהתהליך שלו שגוי. אם אתה רוצה לקחת דוגמא, אז לך למורו ורבו של הינקי, דריל מורי. הרוקטס בתקופת מורי לא היו הקבוצה הכי גרועה באן.בי.איי. גם מורי לא פירק את החבילה במוד פשיטת רגל כפי שעשה הינקי. הוא כן צבר כישרון צעיר, אבל במקביל לכך הרוקטס היו קבוצה תחרותית. אח"כ מורי היה אגרסיבי וידע לנצל את ההזדמנויות שנפלו בחיקו ובנה קבוצה שכיום נמצאת בגמר מערב. אני לא חושב שיש באמת איזה תוכנית מהמגירה שאיתה אתה יודע להצליח למעט תוכנית אחת - לך תשיג את לברון או תבחר את דוראנט וחדגבה או דאנקן. בשביל לזכות באליפות אתה צריך להשיג את הפרנצ'ייז פלייר, את אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה ולזה אין איזה בלופרינט סטנדרטי שמנהל מוכשר יכול ללכת בעיקבותיה.

הרשימה שלי לגבי בחירות הדראפט בכלל לא דמגוגית. מה לעשות אלו בחירות הדראפט שהינקי עשה. לא השמטתי אף שחקן, לא עיוותתי אף תרומה של שחקן. זה מה שהאיש בחר. אז כן, נראה שיש לו דרך ויש לו אמונה בסוג השחקנים שהוא רוצה. בבחירות שלו הוא לא נפל על באסט. אבל מצד שני הוא לא השיג איזה ראסל ווסטברוק או סרג' איבקה כפי שפרסטי עשה.

התמורה שהינקי קיבל עבור מייקל קרטר וויליאמס היתה בחירת סיבוב ראשון מוגנת מהלייקרס ל-2015, בחירה שתיאלץ להידחות לתאריך הבא, מאחר והלייקרס סיימו במקום המתאים להם ושמרו על הבחירה שלהם. בעיני זאת לא תמורה הוגנת, אלא כרגיל עם הינקי תמורה ספקולטיבית. הכי קל להגן על נכסים ספקולטיבים, בטח כל עוד הם לא מתממשים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 9:13 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
Att כתב:

איך אתה יכול לכתוב משפט שכזה. מילא אם הינקי היה הולך בטקטיקה סטנדרטית שהוכיחה את עצמה בצורה מוצלחת במקרים רבים ואז אתה יכול לדבר על תהליך טוב שבמקרה הספציפי הנ"ל בשל סיבות שונות נכשל. אבל הטקטיקה של הינקי היא מאד לא מוכחת. יש מועדונים שהצליחו בצורה זו או אחרת עם ניקוי אורוות טוטאלי ובניה לחלוטין מחדש, יש קבוצות שכבר שנים תקועות במקום הגרוע הזה. אבל אף אחד לא הלך עם הדרך הזאת עד הסוף כמו הינקי. אפילו הדוגמא המושלמת להצלחת הטקטיקה - או.קי סיטי - היא לא דוגמא טובה כי הת'אנדר נהנו מהמון המון מזל. קודם כל שהם קיבלו את המקום השני בדראפט 2007, כשלפי המאזן הם לא היו צריכים לקבל אותו. דבר שני הם בחרו שחקן שמגיע פעם ב-5 דראפטים בערך. 84 ג'ורדן, 92 שאק, 96 קובי, 97 דאנקן, 2003 לברון, 2007 דוראנט. דבר שלישיי המזל שלהם שהם לא בחרו במקום הראשון כי שם גם פרסטי ככל הנראה היה לוקח את אודן. אתה לא יכול לבנות תוכנית חומש בהנחה שדווקא בדראפט שבו מופיע שחקן משנה הפרנצ'ייז אתה תבחר בדיוק במקום המתאים כדי להשיג אותו.

בעיני אם התוצאות יהיו לא טובות לא יהיה לי ספק שהתהליך שלו שגוי. אם אתה רוצה לקחת דוגמא, אז לך למורו ורבו של הינקי, דריל מורי. הרוקטס בתקופת מורי לא היו הקבוצה הכי גרועה באן.בי.איי. גם מורי לא פירק את החבילה במוד פשיטת רגל כפי שעשה הינקי. הוא כן צבר כישרון צעיר, אבל במקביל לכך הרוקטס היו קבוצה תחרותית. אח"כ מורי היה אגרסיבי וידע לנצל את ההזדמנויות שנפלו בחיקו ובנה קבוצה שכיום נמצאת בגמר מערב. אני לא חושב שיש באמת איזה תוכנית מהמגירה שאיתה אתה יודע להצליח למעט תוכנית אחת - לך תשיג את לברון או תבחר את דוראנט וחדגבה או דאנקן. בשביל לזכות באליפות אתה צריך להשיג את הפרנצ'ייז פלייר, את אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה ולזה אין איזה בלופרינט סטנדרטי שמנהל מוכשר יכול ללכת בעיקבותיה.

הרשימה שלי לגבי בחירות הדראפט בכלל לא דמגוגית. מה לעשות אלו בחירות הדראפט שהינקי עשה. לא השמטתי אף שחקן, לא עיוותתי אף תרומה של שחקן. זה מה שהאיש בחר. אז כן, נראה שיש לו דרך ויש לו אמונה בסוג השחקנים שהוא רוצה. בבחירות שלו הוא לא נפל על באסט. אבל מצד שני הוא לא השיג איזה ראסל ווסטברוק או סרג' איבקה כפי שפרסטי עשה.

התמורה שהינקי קיבל עבור מייקל קרטר וויליאמס היתה בחירת סיבוב ראשון מוגנת מהלייקרס ל-2015, בחירה שתיאלץ להידחות לתאריך הבא, מאחר והלייקרס סיימו במקום המתאים להם ושמרו על הבחירה שלהם. בעיני זאת לא תמורה הוגנת, אלא כרגיל עם הינקי תמורה ספקולטיבית. הכי קל להגן על נכסים ספקולטיבים, בטח כל עוד הם לא מתממשים.

הינקי עושה זאת באופן קיצוני כדי להגביר את הסיכויים של הצלחת התכנית. אני לא מצליח להבין למה לא לעשות את זה בדרך הזו. האם כדי להרגיע אותך הוא צריך היה להשיג את ג'ודי מיקס בקיץ? במה זה היה עוזר למשהו? האם התוספת של ת'דיוס יאנג עזרה במשהו למיניסוטה?

מורי לא יכול היה לפרק את החבילה. הסיטואציה שם הייתה שונה לגמרי והיה דרוש הרבה כשרון ותעוזה כדי להוציא את הקבוצה מהבור אליו נקלעה (חוזים ענקיים לשני שחקנים פצועים).

הרשימה הייתה ללא ספק דמגוגית. זה שאף אחד לא שמע על ג'ורדן מקרה זה בגלל שהוא שחקן סיבוב שני שמעולם לא שיחק בליגה. אולי שנה הבאה ישמעו עליו. בכל מקרה, הינקי בחר עד כה בלוטרי את MCW, אמביד, נואל וסאריץ' בסיבוב הראשון. אלו בחירות סולידיות לכל הפחות.

אין הרבה דרכים להשיג כשרון בנ.ב.א. יש את הדראפט, טריידים ו-FA. הדרך הטובה ביותר להשיג שחקני טופ15 בליגה היא דרך הדראפט (או טריידים בהשתמש בנכסים מהדראפט, סתם דוגמא נואל והבחירה של הלייקרס תמורת קאזינס נניח). הינקי מנסה למקסם את זה. זה השלב שבו הפרנצ'ייז נמצא כרגע. לא מבין למה לא למקסם את זה ומה זה נותן לך, חוץ מפחות לחץ מהתקשורת והאוהדים.

אגב, למה בחירה שיש לה סיכוי גבוה להיות טופ10 בשנה הבאה זו לא תמורה הוגנת תמורת MCW? האם אתה חושב שהוא שווה יותר מזה? אין ספק שמדובר בהימור אבל הינקי מאמין, במידה מסוימת של צדק, שהימורים מושכלים הם לא דבר רע בהכרח. דווקא כאדם זהיר יחסית, אני לא חושב שזה דבר רע כשאתה רוצה להגיע רחוק. אי אפשר לומר שהינקי לא אמיץ. הוא מאמין בעצמו והוא מאמין בדרך שלו. אני לא חושב שהוא מנסה לעשות מהלכים פופולאריים. אני חושב שהוא מנסה למקסם את מה שהוא יכול. כרגע זה להגיע גבוה בדראפט, למצוא פה ושם כשרונות צעירים מבוזבזים ולפתח את השחקנים שהוא בוחר/מוצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 9:19 pm 
Hall of Famer

אני אישית חושב שהתהליך הזה עוד ייקח זמן, אולי יותר משנתיים-שלוש, אבל הינקי יגיע לדעתי למקום אליו הוא שואף. הסיבה היחידה שיש לי לפקפק בו הוא הטרייד על מקדניאלס שהוא טרייד פשוט גרוע (אם כי אני לא אתפלא אם הוא יילך עליו בשוק החופשי). מעבר לכך... מהלכים נכונים, אסטרטגיה נכונה, דבקות גבוהה בה. הוא עושה את הדברים בצורה הנכונה בעיניי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 9:26 pm 
Junior

הרשימה לא דמגוגית, כי כל נכס סביר שיש לו, הינקי מחליף בבחירת סיבוב שני.
אם הוא כל הזמן צובר בחירות סיבוב שני, צריך להסתכל מה הוא עושה איתן
מקדניאלס הוא הדוגמה הקלאסית - ניסית לכופף בחירת סיבוב שני לחוזה קל בשבילך ולא הלך? כשאתה רואה שהוא כן שחקן טוב ואתה מתחת לתקרת מינימום(!!) למה לא לשלם לו במוקם להחליף אותו בבחירת סיבוב שני, שלך תדע אם תהיה יותר טובה.

באשר ל-MCW, אני לא מחובביו אבל בצורה פשטנית אפשר להסתכל על best rookie כעל הרוקי הטוב ביותר ממחזור הדראפט שלו, כלומר יותר קרוב לבחירה ראשונה (לפני שנכנסים לעניינים של פוטנציאל עתידי וכו) אז להחליף בחירה ראשונה בבחירה בדראפט בבחירה 10 בדראפט שלא אמור להיות יותר חזק זה לא נראה מבטיח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 9:35 pm 
Hall of Famer

למה לא לעשות את הדברים באופן כל כך קיצוני? כי אתה ויכול להיות שגם הינקי שוכחים שלמרות הכל, כדורסל אן.בי.איי הוא מוצר שיש לו לקוח והלקוח הוא אוהד הכדורסל. כרגע פילי משתינה בקשת על הלקוחות שלה. ב-2015 תכולת האולם של פילי עמדה על 68.6%, הגרוע באן.בי.איי. רק הפיסטונס היו קרובים לתכולה של פילי. אף קבוצה נוספת לא ירדה מ-75% תפוסה. אם אני לא טועה גם באן.בי.איי לא סופרים קהל שנכנס, אלא כרטיסים שנמכרו. כלומר סביר מאד להניח שמנויים לא הגיעו למשחקים ולמרות שלמשחקים נמכרה 68.6% מתכולת האולם, בפועל האולם מנה אפילו פחות אוהדים.

אתה בעצמך מאמין שהתהליך של הינקי הולך לקחת לפחות 5 שנים. 5 שנים שבהם בפילי יש קבוצה גרועה. 5 שנים שמה שמעניין בעיקר את האוהדים זה איזה שחקן הינקי הולך לבחור והאם הוא בכלל ישחק במדי הסיקסרס בעונה הבאה. הינקי אולי יצליח לבנות אלופה, אם ישחק לו המזל, הרבה מזל. אבל בדרך הוא הולך לאבד את האוהדים הנאמנים של פילי. ואם המהלכים של הינקי לא יבשילו לקבוצה מנצחת, אז הפגיעה בסיקסרס בכלל תהיה אנושה. הקליפרס היו הבדיחה של האן.בי.איי במשך שנים ארוכות בגלל דונלד סטרלינג. המהלכים של הינקי יכולים להפוך את פילדלפיה לגרסא קצת שונה, אבל עדיין בכיוון של הקליפרס.

שוב, הרשימה שלי לא הייתה דמגוגית. דמגוגיה זה להגיד שמי יודע אם מקרי לא שחקן טוב. הוא הרי לא שיחק באן.בי.איי. הלו, הוא לא שיחק באן.בי.איי. הוא נבחר במקום ה-58 בדראפט האן.בי.איי. מה הסיכוי שהוא יהיה שחקן משמעותי באן.בי.איי? 1%, 0.06%? ואח"כ אתה אומר שאני דמגוגי?

הינקי בחר בלוטרי שחקן שהתקרה שלו היא טייסון צ'נדלר, אבל זה במקרה אופטימי, בחר שחקן שנתן שנה אחת ואז הועף על בחירת דראפט מוגנת ועוד 2 שחקנים שלא שיחקו שניה באן.בי.איי, אחד עם סימני שאלה מאד גדולים על הקריירה שלו מבחינה רפואית והשני יצטרף רק בתחילת 2016. איך אפשר לדבר על בחירות סולידיות? איך אפשר בכלל להעריך את הבחירות הללו? אני לא אומר שהינקי לא בוחר טוב. אני אומר שעם העובדות שיש לנו, אנחנו לא יכולים לדעת שום דבר. בטח לא להיות מאמינים ביכולות הדראפט של הינקי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 9:48 pm 
Hall of Famer

אני מנסה להבין מה אתה מציע. האם נהנית קודם לכן להיות אוהד פילי, כאשר במשך עשור הם היו קבוצה בינונית על סף הפלייאוף במזרח חלש? קבוצה שבה איגי הוא השחקן הטוב ביותר?
הינקי קיבל קבוצה חלשה כמעט ללא נכסים והוא מנסה להפוך אותה לקונטנדרית. אני חושב שזה ייקח זמן ושזה סביר. אני גם חושב שהאוהדים ימתינו :) אם תהיה קבוצה מדהימה למשך עשור, זה יהיה שווה את זה והם יחזרו בהמוניהם.

בנוגע למקרה, אני חושב שאי אפשר לצפות שכל בחירות הסיבוב השני של הינקי יעבדו. אם אחת או שתיים יהפכו לשחקנים תורמים ברמה גבוהה, דיינו.

לגבי בחירות הדראפט, נואל ו-MCW הן בחירות סולידיות בהחלט. נדמה לי שיש לנו מספיק אינפורמציה כרגע כדי לומר זאת. אמביד הוא חידה אבל אתה עצמך אמרת שהיה צריך להמר במקרה שלו כי האפסייד פשוט גבוה מדי מכדי ללכת מזה. סאריץ' הוא אכן סימן שאלה וכתבתי מה אני חושב על הבחירה הזו. כאמור, מקדניאלס וגראנט הם מציאות, באופן יחסי, מהסיבוב השני עד כה. לדעתי הוא בוחר סולידי לכל הפחות. מה שהוא עושה לאחר מכן זה כבר משהו אחר :P

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 10:16 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אחת הבעיות של הינקי היא שהמהלכים שלו (בינתיים לפחות) לא בדיוק מצליחים. הוא לא הצליח לקבל את הבחירה של הלייקרס בדראפט הקרוב ואני מעריך שהלייקרס העונה עם הבחירה השנייה (אוקפור או טאונס), רנדל, קובי (אפילו ב70% יכולת), קלרקסון שאמור להשתפר, לין ובוזר, אמורים לסיים במקום יותר גבוה כך שאפילו אם לא ייכנסו לפלייאוף הבחירה שלהם תהיה מחוץ לטופ 10 או אפילו מחוץ ללוטרי. בבסט קייס פילי היו מקבלים את הבחירה השביעית ובוחרים שחקן ראוי (אפילו אם לא כוכב) ואיך שכדורי הלוטרי הסתדרו לבסוף הם כנראה יקבלו בחירת אמצע סיבוב ראשון.
דוגמא נוספת היא כמובן המקרה המוזר של קיי ג'יי מקדניאלס ודוגמא שלישית היא הבחירה הנוספת (מוגנת טופ 10 אאל"ט) שהם פספסו עכשיו ששוב תידחה (לא זוכר מי מאיזו קבוצה, נראה לי דטרויט, שגם כנראה תתחזק בעקבותה ותהיה קבוצה חזקה יותר בשנה הבאה כך שהבחירה העתידית שלה תהיה נמוכה יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 10:21 pm 
Hall of Famer

ואגב, אולי יש אוהדים שסובלים בדרך אבל אני אישית חושב שפילי כיום היא אחת הקבוצות המעניינות בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 10:22 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
דוגמא נוספת היא כמובן המקרה המוזר של קיי ג'יי מקדניאלס ודוגמא שלישית היא הבחירה הנוספת (מוגנת טופ 10 אאל"ט) שהם פספסו עכשיו ששוב תידחה (לא זוכר מי מאיזו קבוצה, נראה לי דטרויט, שגם כנראה תתחזק בעקבותה ותהיה קבוצה חזקה יותר בשנה הבאה כך שהבחירה העתידית שלה תהיה נמוכה יותר).

מיאמי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 22, 2015 10:25 pm 
Hall of Famer

אכן חוסר מזל השנה עם הבחירות של OKC, מיאמי והלייקרס שהיו אמורות להיות גבוהות יחסית אם היו מגיעות השנה לפילי. פוספסו, כל אחת מהן, בקצת. OKC ומיאמי פספסו את הפלייאוף בגלל פציעות רבות. הלייקרס זה סתם עניין של מזל (רוב הסיכויים היו שהם ישמרו את הבחירה השנה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 23, 2015 12:52 am 
Hall of Famer

אני מסכים איתך שפילי קבוצה מעניינת. מעניינת מבחינה אקדמאית או תקשורתית. פחות מעניינת מבחינה של ללכת למשחקים. בעניין הזה הצופים אמרו את המילה שלהם חד וחלק.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 23, 2015 9:42 am 
Hall of Famer

לא יודע עד כמה זה חד וחלק:

2015 - 13,940 בממוצע
2014 - 13,869 בממוצע
2013 - 16,717 בממוצע
2012 - 17,502 בממוצע
2011 - 14,751 בממוצע
2010 - 14,224 בממוצע
2009 - 15,802 בממוצע

יש ירידה מסוימת אבל כך או כך, פילי לא בדיוק שברה את שיאי הנוכחות במשחקיה בשנים שקודמות להגעתו של הינקי (מתחת לממוצע הליגה בכל השנים למעט 2012).

הביקורת הקטלנית שלך נובעת מכך שפילי איבדו 2,000 צופים במשחק (ירידה של בערך 13%). לא ברור לי למה זה כל כך מעניין, עד כדי שצריך לפגוע בבנייה מחדש ולשנות את האסטרטגיה - מבחינה עסקית פילי היא קבוצה רווחית ומבחינת עניין היא כאמור מעוררת לא מעט (אפילו גרמו לי להתעניין). לי נדמה לי שאותם 13% יחזרו בהתלהבות לראות משחקים כאשר המוצר על הפרקט יהיה מוצר מנצח. למעשה, אני מנחש שתהיה עלייה גדולה בהרבה. באופן טבעי, הקבוצות החזקות בליגה מושכות יותר קהל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 23, 2015 10:18 am 
Freshman

עם שני רוקיז, שחקן שנה שניה וקובי אפילו יותר מבוגר ופציע, אני לא רואה את הלייקרס מנצחים יותר מדי במערב בעונה הבאה. תהיה לפילי בחירה טופ 10 בעונה הבאה מהלייקרס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 23, 2015 10:33 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
Att כתב:
ואגב, אולי יש אוהדים שסובלים בדרך אבל אני אישית חושב שפילי כיום היא אחת הקבוצות המעניינות בליגה.

גם וושינגטון היתה מעניינת בתקופה שארינאס עשה קרבות אקדחים בחדר ההלבשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 25, 2015 2:29 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
Att כתב:

גם וושינגטון היתה מעניינת בתקופה שארינאס עשה קרבות אקדחים בחדר ההלבשה.

אלא שפילי מעניינת מבחינה מקצועית.
הפרויקט של הינקי ככלל (חלק לא מבוטל מפורום realgm עוסק בשאלות שנוגע לשמו)
חלק קדמי פוטנציאלי של אמביד ונואל
בחירה מס' 3 השנה + 4 בחירות סיבוב ראשון פוטנציאליות שנה הבאה, מהן 2 בסבירות גבוהה בטופ10.
לא משעמם בפילי ורוב השנה - עד שהינקי מחליט להרוס קצת - יש דווקא כדורסל חיובי וקבוצה לוחמת :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 25, 2015 7:59 am 
Junior

asaf g כתב:
עם שני רוקיז, שחקן שנה שניה וקובי אפילו יותר מבוגר ופציע, אני לא רואה את הלייקרס מנצחים יותר מדי במערב בעונה הבאה. תהיה לפילי בחירה טופ 10 בעונה הבאה מהלייקרס.

שמועות שבאס ג׳וניור/קובי לא רוצים לסיים עם טנקינג ושוקלים להציע לניקס את רנדל+בחירה שנייה על כרמלו
גם הניקס לא רוצים עונת תחתית אבל לא חושב שיסרבו לדבר כזה - רכז בבחירה #4, לנגסטון, רנדל, סנטר בבחירה #2 זה בסיס טוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 25, 2015 10:23 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אין מצב! לוותר על ביג מן כמו אוקפור או טאונס (ועל רנדל) בשביל סקורר קצת מעבר לשיא שלא עושה הגנה וחייב את הכדור ביד שיתווסף לסקורר הרבה מעבר לשיא שלא עושה הגנה וחייב את הכדור ביד שכבר יש לך בקבוצה... אם באס ג'וניור אכן שוקל את זה אז הוא כמו הבן רפה השכל של המלך מידאס.
ואם אני פיל ג'קסון אני מזמין לכרמלו כרטיס טיסה לLA באינטרנט תוך כדי השיחה עם באס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 25, 2015 12:13 pm 
Sophomore

לא מאמין שמישהו בלייקרס שוקל כזה טרייד. יש בערך 10 שחקנים בליגה ששווים את החבילה הזאת בהתחשב בזה שהלייקרס קבוצה בבניה וכרמלו לא יהפוך אותם לקונטנדרים (צעירים מספיק ומוכחים מספיק - בשלוף אנתוני דייויס, ג'ון וול, סטף קארי, קיירי אירוינג, בלייק גריפין, דוראנט, הארדן, ווסטברוק ואולי פול ג'ורג' או קוואי לאונארד). חלקם אפילו זה לא - בהתחשב במצב תקרת השכר של הלייקרס וזה שבערך כולם מסיימים חוזה ממש בשנה-שנתיים הקרובות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 412 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: picknroll, uriel17, גמליאל, עופר האדום ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: