סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' יוני 03, 2024 3:05 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 335 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 5:34 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
rony כתב:
Bluey כתב:
הבנתי, לא הכרתי את המונח הזה.

התכוונתי שבוסטון פייבוריטים לזכות באליפות כי יש כאן הכפלת הסתברויות של נצחון על בגמר האיזורי ונצחון בגמר.
בנקודת הזמן הזו, אחרי הנצחון על דנבר בתנאי שיהיה גמר מינסוטה בוסטון, אז מינסוטה פייבוריטים בקצת 55-60 אחוז.

כרגע, אם אתה תהמר על ניצחון של בוסטון על מינסוטה בגמר ותזכה, אתה תרוויח 1.5$ על כל דולר שתשים, אם תהמר על ניצחון של מינסוטה ותזכה תרוויח 3.3$ על כל דולר שתשים.

אם תהמר על בוסטון כאלופה ותנצח, הרווח שלך יהיה 0.63$ על כל דולר שתשים, אם תשים כסף על כל הקבוצות האחרות ביחד (פילד) ותזכה, תרוויח 1.25$ על כל דולר שתשים.

תודה על ההסבר.
לא הפורטה שלי :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 5:48 pm 
Senior

Bluey כתב:
stavs כתב:
לי זה די ברור שבלואי התכוון שזאת דעתו - שבגמר בין מינסוטה לבוסטון *לדעתו* מיני פייבוריטית, אבל בגלל ש*לדעתו* לבוסטון סיכוי גבוה יותר להגיע לגמר, בסה"כ הם הפייבוריטים העיקריים לזכות כרגע.

כן, נראה לי ברור מאליו

צריך רמה גבוהה מאוד של יומרה לחשוב שהליין בוגאס כל כך מוטעה (בעשרות אחוזים). לכן ניסוח סביר יותר יהיה יותר ״לדעתי יש סיכוי טוב להפתעה״ מאשר ״מינסוטה פייבוריטים״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 5:51 pm 
Senior

Bluey כתב:
Yuval כתב:
זה נפלא להכפיל מספרים. רק שהמספרים חסרי משמעות כשהם מומצאים.

לא הבנתי,
איך אתה מגדיר מספרים לא מומצאים? או מה לא נכון?

סיכוי הזכיה נקבעים על ידי טובי המומחים בעולם שעובדים אצל ספקי ההימורים הגדולים. כמובן שניתן לחשוב שהליין שגוי (ואכן ליינים גם זזים באופן תדיר). אם הסיכויים קרובים למה שאתה כותב אתה יכול לסיים את הפלייאוף הזה כמולטי מיליארדר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 6:16 pm 
Freshman

Yuval כתב:
Bluey כתב:
stavs כתב:
לי זה די ברור שבלואי התכוון שזאת דעתו - שבגמר בין מינסוטה לבוסטון *לדעתו* מיני פייבוריטית, אבל בגלל ש*לדעתו* לבוסטון סיכוי גבוה יותר להגיע לגמר, בסה"כ הם הפייבוריטים העיקריים לזכות כרגע.

כן, נראה לי ברור מאליו

צריך רמה גבוהה מאוד של יומרה לחשוב שהליין בוגאס כל כך מוטעה (בעשרות אחוזים). לכן ניסוח סביר יותר יהיה יותר ״לדעתי יש סיכוי טוב להפתעה״ מאשר ״מינסוטה פייבוריטים״.

נו כמובן שלדעתי.
יש מצב שמחר המספרים ישתנו :)
ואין לי מושג מה וגאס אומרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 6:18 pm 
Freshman

Yuval כתב:
Bluey כתב:
Yuval כתב:
זה נפלא להכפיל מספרים. רק שהמספרים חסרי משמעות כשהם מומצאים.

לא הבנתי,
איך אתה מגדיר מספרים לא מומצאים? או מה לא נכון?

סיכוי הזכיה נקבעים על ידי טובי המומחים בעולם שעובדים אצל ספקי ההימורים הגדולים. כמובן שניתן לחשוב שהליין שגוי (ואכן ליינים גם זזים באופן תדיר). אם הסיכויים קרובים למה שאתה כותב אתה יכול לסיים את הפלייאוף הזה כמולטי מיליארדר

איך בדיוק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:42 am 
Sophomore

אין לו דרך להיות מיליארדר/מיליונר גם אם הוא 100% צודק.
אתה יכול להיות מיליונר בלואי אם באופן קבוע אתה תעריך בצורה שונה ממה שווגאס מעריכים ותהיה צודק, רק שזה בלתי אפשרי.
בכל מקרה ככלל מנחה הערכה של וגאס תמיד יותר טובה מהערכה של כל אחד מאיתנו, הם חייבים לבצע הערכה נכונה אחרת הם מפסידים כסף, ויש להם את כל המשאבים לעשות את ההסקת מסקנות והערכת סיכויים הכי טובה שאפשר.
אבל הבנתי שהוא סתם רצה לכתוב שלדעתו מיני פייבורטים לא יודע אם יש טעם לכל זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 1:12 am 
Senior

כמובן שאם הוא היה רושם לדעתי בשלב כלשהו זה היה נראה אחרת ולא הייתי כותב כלום. לי לא היה ברור שהוא מביע דעה. המילה פייבוריטים בלי שום דבר אחר בדרך כלל מעידה על הסתמכות על ליינים. אני תמיד בעד טייקים בפורום לכל כיוון וגם אשמח שמינסוטה יקחו אליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 8:09 am 
Freshman

בדקתי את הסיכויים ברשת, האתר של וגאס לא נפתח אז נכנסתי לאתר הבא ברשימה, לא בטוח שאלה אותם מומחים.
היה צריך לתרגם ךהסתברות קלאסית. תודה לצט גי פי טי.
זה רפרנס מעניין.

את ההסתברויות כתבתי כדוגמא להבדל בין הסתברות מותנית של זכיה בגמר להסתברות רגילה של זכיה באליפות ולכך שהפייבוריטיות של כל אחד מהמקרים יכולה להיות שונה.

אז ממרחק של יום והבנה שהניקס בכלל לא עלו והגמר האיזורי הוא בוסטון אינדיאנה :oops:
בחנתי שוב את המספרים וכן, הם עדיין משקפים את ההערכה שלי ואני עומד מאחוריהם.

עצוב לי על יוקיץ ודנבר.
עכשיו אני בעד מינסוטה שבנתיים טורפים את הפלייאוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 9:11 am 
Junior

Yuval כתב:
כמובן שאם הוא היה רושם לדעתי בשלב כלשהו זה היה נראה אחרת ולא הייתי כותב כלום. לי לא היה ברור שהוא מביע דעה. המילה פייבוריטים בלי שום דבר אחר בדרך כלל מעידה על הסתמכות על ליינים. אני תמיד בעד טייקים בפורום לכל כיוון וגם אשמח שמינסוטה יקחו אליפות.

זה כנראה נכון במקרה שלך ושל עולמות התוכן שלך, אבל במקרה של אוהד הספורט הממוצע - בעיקר בישראל, אני ממש ממש לא בטוח שאתה צודק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 2:28 pm 
Junior

אני חושב שהטעות הגדולה של דנבר זה החוזה לפורטר ג'וניור. סיים את 4 המשחקים האחרונים עם ממוצע חד ספרתי, והרי חוץ מסקורינג וקצת ריבאונד הוא לא עושה כלום מלכתחילה. לחשוב שלא היה כסף לבראון בגלל ששפכו עליו ערימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 2:56 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
את ההסתברויות כתבתי כדוגמא להבדל בין הסתברות מותנית של זכיה בגמר להסתברות רגילה של זכיה באליפות ולכך שהפייבוריטיות של כל אחד מהמקרים יכולה להיות שונה.

אז ממרחק של יום והבנה שהניקס בכלל לא עלו והגמר האיזורי הוא בוסטון אינדיאנה :oops:
בחנתי שוב את המספרים וכן, הם עדיין משקפים את ההערכה שלי ואני עומד מאחוריהם.

אז אחרי שהבהרנו שאין משמעות ל"לדעתי" בקשר להסתברויות שזו עבודת אקטואריה סטטיסטית ולא עניין של הבעת דעה, באמת גם אחרי הדוגמה אני לא מצליח להבין את המשפט הראשון. כל 4 הקבוצות שנמצאות כרגע במירוץ צריכות לנצח 2 סדרות. סיכויי כל אחת מהן הם אכן ההסתברות לנצח את הסדרה האיזורית ואז את סדרת הגמר. איך זה משנה את העובדה שיש פייבוריטית אחת? אתה מבין שהזהות של כל יריבה פוטנציאלית כבר משוקללת לתוך התחשיב של וגאס, נכון?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 3:36 pm 
Sophomore

שוויק1 כתב:
אני חושב שהטעות הגדולה של דנבר זה החוזה לפורטר ג'וניור. סיים את 4 המשחקים האחרונים עם ממוצע חד ספרתי, והרי חוץ מסקורינג וקצת ריבאונד הוא לא עושה כלום מלכתחילה. לחשוב שלא היה כסף לבראון בגלל ששפכו עליו ערימה.

אולי, אין ספק שהוא היחיד שם שעונה על ההגדרה של חוזה גרוע.
צריך לזכור אבל שהארכת החוזה הזאת אחרי עונת קריירה של 19 נקודות, 54.2% מהשדה, 7.3 ריבאונדים, 0.9 חסימות וכמובן המון שלשות באחוזים מעולים ושיתוף פעולה פורה עם יוקיץ'. וכל זה בעונתו השנייה בליגה (החמיץ את עונת הרוקי שלו, ושיחק רק 3 משחקים כפרשמן במכללות).

אין ספק שטרייד עליו הוא המפתח גם לשיפור העומק של הנאגטס (אפשר לקבל עליו 2-3 שחקנים) וגם לאיזון הפיי רול, השאלה היא מי תרצה בו ומה תהיה מוכנה לתת בתמורה. נותרו לו 108.8 מיליון בשלוש השנים הקרובות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 3:42 pm 
Hall of Famer

וחייבים לומר שגם ברוס בראון לא בדיוק מוצא את מקומו לאחר שעזב את דנבר

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 3:58 pm 
Junior

מתנצל מראש על החפירה שעומדת לבוא, אבל יש כאן אי דיוקים רציניים בקשר למושג המתמטי של הסתברות, או יותר נכון בקשר לאינטרפטציה של המושג. ישנן כל מיני פרשנויות, אבל למיטב ידיעתי (מתעסק בזה לא מעט, אבל זה לא תחום ההתמחות שלי) שתי הפרשנויות הרווחות כיום הן הפרשנות הפריקוונטיסטית (מלשון תדירות) והפרשנות הבייסיאנית (ע"ש המתמטיקאי תומאס ביחס).
הפרשנות הפריקוונטיסטית מגדירה הסתברות ככמות המופעים של אירוע מסוים ביחס לכלל האירועים, כאשר מספר הניסויים שואף לאינסוף. כלומר, תטיל מטבע אינסוף פעמים, ההסתברות לקבל עץ בהטלת המטבע הזה היא כמות הפעמים שיצא עץ חלקי מספר ההטלות הכולל. כמובן שלהגדרה הזו אין משמעות כשאנחנו באים לבחון הסתברויות לתוצאות של סדרה.
הפרשנות הבייסיאנית מגדירה הסתברות בצורה קצת מוזרה - זו האמונה שלנו שאירוע מסוים יקרה (עפ"י ניסיון עבר או מודל שפיתחנו לדוגמה), כאשר המטרה היא שכל פעם נעדכן את ההסתברות על פי מידע חדש שמגיע. כשסוכנויות הימורים מגדירות הסתברויות, להגדרה כזו הן מתכוונות מן הסתם, אבל הנקודה היא שגם הדעה של המשתמש Bluey נכנסת להגדרה הזו לצורך העניין.

זהו. תמה חפירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 4:08 pm 
Hall of Famer

לא חפירה בכלל, ולא סותר בכלל את מה שאמרנו. העניין עם בלואי זה שהוא סתם זרק מספרים, אין לזה שום תיקוף מתמטי. יש ענף שלם וחשוב בכלכלה, אקטואריה, שמתבסס על הסתברות בייסיאנית. פוליסות הביטוח שכולנו משלמים עובדות בדיוק על זה. מה שבלואי אומר, מקביל לזה שאקטואר של חברת ביטוח שמשתמש בכל הנוסחאות והפרמטרים הרלוונטים יקבע שפרמיה צריכה להיות X, ואז יבוא בלואי ויגיד "אבל לדעתי זה 0.6X". חסר משמעות.

חוץ מזה, שנראה לפי איך שהוא ניסח את ה"הבדל" בין ההסתברויות, שהוא אשכרה לא הבין שסוכנויות ההימורים משקללות את כל האירועים האפשריים בכל הסדרות האפשריות כשהן קובעות סיכויים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 5:01 pm 
Sophomore

שוויק1 כתב:

מסכים עם זה לגמרי וגם כתבתי את זה בעבר. אחד השחקנים שאני פחות אוהב בליגה שנראה סביר בעונה הרגילה, אבל לא מגיע למשחקים הגדולים. גם בשנה שעברה בסדרת הגמר הוא היה החולייה החלשה של הנאגטס עם 9 נקודות למשחק ב-31% מהשדה ו-18% מהעונשין בסדרת הגמר מול מיאמי.

האמת שזה נראה אפילו יותר גרוע עם הפציעות לפני שלוש שנים, אבל דווקא בשנתיים האחרונות הוא בריא להפליא ואפילו השתפר הגנתית. ועדיין, חוזה מקס לשחקן שהוא במקרה הטוב הרביעי בחשיבותו בקבוצה (הרחק מאחורי השלושה האחרים בעיני) הוא בהחלט משקולת ענקית, שתקעה להם לגמרי את תקרת השכר. למרבה הצער, יש לו עוד 3 שנים לחוזה (עם 40 מיליון בעונה האחרונה), אז יהיה קשה להיפטר ממנו בשנה שנתיים הקרובות ויש מצב שהוא זה שיעלה להם בעוד אליפות או שתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 7:04 pm 
Junior

Hacohen כתב:
וחייבים לומר שגם ברוס בראון לא בדיוק מוצא את מקומו לאחר שעזב את דנבר

לא יודע מה זה בדיוק אומר, הוא נותן בערך את אותה תפוקה כמו שנה שעברה, מובן שבקבוצה שהיא לא קונטנדרית אין לזה המון משמעות, אבל זה לא התאמה תיאורטית לדנבר, ברור לגמרי שהוא התאמה מצויינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 7:21 pm 
Hall of Famer

לא מדבר על מספרים יבשים. עובדתית, דנבר בחרה לוותר עליו וזו אולי טעות, אבל אינדיאנה מיהרה להעביר אותו ורק השבוע פורסם שטורונטו-שכבר שמה אותו על המדף מוקדם יותר העונה- תממש איתו אופציה כדי לנסות להעביר אותו. זה נקרא שחקן שלא מוצא את מקומו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 7:51 pm 
Junior

דנבר לא בחרה לוותר עליו, היא פשוט לא יכלה לתת לו את החוזה שהוא קיבל. זה אולי סמנטיקה, אבל נראה לי מוזר לקרוא לשחקן שכל קבוצה עם שאיפות כנראה הייתה שמחה לקבל "שחקן שלא מוצא את מקומו "

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 7:57 pm 
Junior

רק אוסיף תיקון קצר: וגאס מכוונים את יחסי ההימור לא לפי ההערכה שלהם למי ינצח, אלא לפי ההערכה המשוקללת שלהם את ציבור המהמרים כך שבמידת האפשר יהמרו אותה כמות כסף על כל צד.
בוסטון היא קבוצה ציבורית, כלומר שיש לה הרבה אוהדים ויש לה לגאסי של קבוצה מנצחת ולכן הציבור יהמר עליה יותר מהסיכוי האמיתי שלה בדרך כלל. )כמו היאנקיס, הקאויבויז, הלייקרס וכו'(

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 9:07 pm 
Senior

זה לא נכון פיקאנדרול. סוג של מיתוס שאנשים אומרים. אם וגאס יוציאו ליינים 'שגויים', הם יפשטו את הרגל. המטרה שלהם היא חד משמעית להוציא את הליינים הכי קרובים לתוצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 9:22 pm 
Sophomore

שוויק1 כתב:
דנבר לא בחרה לוותר עליו, היא פשוט לא יכלה לתת לו את החוזה שהוא קיבל. זה אולי סמנטיקה, אבל נראה לי מוזר לקרוא לשחקן שכל קבוצה עם שאיפות כנראה הייתה שמחה לקבל "שחקן שלא מוצא את מקומו "

אתה צודק, וגם אינדיאנה לא מיהרה לוותר עליו - היא פשוט היתה חייבת לבסס את הטרייד עבור סיאקם על המשכורת הגבוהה שלו.
והצד השני של העסקה, הוא שטורונטו קיבלה אותו בדיוק מסיבה זו, לא כי היה לה עניין מיוחד בו כשחקן, למעט הערך שניתן יהיה לחלוב ממנו בטרייד המשך. היא רצתה את חבילת הבחירות שקיבלה עבור סיאקם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 9:53 pm 
Freshman

בכלל לא חפירה, שיחה מעניינת.

פורטר ג׳וניור התנצל על הופעתו כמדומני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 10:15 pm 
Hall of Famer

אתה בטוח יובל?
בשביל למקסם ערך (שזה בגדול, הרעיון) הייתי מצפה מווגאס כן להתחשב ב bias של המהמרים (במקרה הזה של בוסטון). כלומר, לתת לבוסטון סיכוי מעט יותר גבוה משהם חושבים שבאמת יקרה, כי המהמרים ממילא ינהרו לשם, והתוחלת לרווח של הבית תהיה גבוהה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 10:25 pm 
Senior

כן, אני בטוח. לוגאס הרבה יותר חשוב לא להיות אקספולייטבל למהמרים מקצוענים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 335 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Gilsh, Google [Bot], uriel17 ו 37 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: