סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יוני 16, 2024 8:13 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 6:17 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
mako, זו לא המטרה להגיד שאין מושג חלילה, פשוט המשפט "דן שמיר יתקבל באבנים" הוא כ"כ תלוש מהמציאות. בערך כמו, לא יודע, להגיד למכביסט בקיץ הקודם אותו דבר על חזרת אליהו (לא דוגמה הכי טובה, אני יודע).

לגבי רשימת המאמנים שיחזרו בצורה טובה, חלק כן וחלק לא, כמו במכבי וכמו בקבוצות אחרות. באמת שאני לא רואה משהו שונה בעניין הזה בירושלים. אתה מדבר על קדנציה שנייה של מאמנים במכבי, גם בי-ם חזרו צביקה שרף, אדלשטיין, יום חרוש וגדי קידר (אין ספור פעמים).

והנקודה של הסמלים וההמשכיות זה בעיקר פופוליסטי. כשקבוצה מצליחה מקצועית יש המשכיות (טפירו, באוורס). כשלא אז לרוב אין, למרות שנעימי סיים שלוש עונות, אוחיון וקוקיה שתי עונות ואני מקווה שעוד. היו למכבי בעשור האחרון לא מעט הצלחות מקצועיות לכן היו שנים של המשכיות, זה הכל. הרי כשלמכבי לא הלך כמו בשנתיים של ספאחיה-אפי-צביקה-קטש ההמשכיות נזרקה הצידה לטובת ההצלחה (ובצדק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 6:28 pm 
Junior

G כתב:
MJ5 3. עונשין, לא ייתכן שקבוצות יחטיאו כל כך הרבה, עכשיו תגידו שזה לא קשור להנהלה, אז כן, זה יכול להיות קשור, על כל החטאה שנמוכה מאחוז הממוצע של השחקן בעונה החולפת אפשר לקנוס, תאמינו לי שהאחוזים יעלו פלאים.

אמיתי?
כאילו השחקנים לא רוצים לקלוע.
עוד לחץ בדמות קנס כספי בהחלט ישפר את המצב.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 6:58 pm 
Sophomore

אם אני לא טועה אתה מאמן בגליל נכון?
עזוב עכשיו קנס/לא קנס, אם הקבוצה שלך לא קולעת טוב מהעונשין מה אתה עושה?
עכשיו תיקח את ההנהלה, אם הקבוצה שלה לא קולעת מהעונשין אז היא צריכה לדאוג שהמאמן שלה יעבוד על עונשין יותר, נכון או לא?
תהיה בטוח שכל שחקן תחת איום קנס יקלע יותר.
השחקנים בטוח רוצים לקלוע, השאלה אם הם מספיק רוצים לקלוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 7:03 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אל תקראו לזה קנסות, אבל אם נותנים בונוסים על ניצחונות, למה לא לשקלל את האחוזים מהעונשין במשכורת? הבנתי שלקני היתה בהפועל משכורת מאוד יצירתית עם בונוס על כל פרמטר סטטיסטי אפשרי. נראה לי דבר שבהחלט אפשר ליישם ואולי זה אפילו יכול להואיל.

G כתב:
גודס, שלא נדע מצרות, היה לו אחלה קבוצה, שבחלקים גדולים בעונה הראשונה נראתה כמו כלום, קבוצה שאף פעם לא ניצחה קבוצה שיותר טובה ממנה במשחק מכריע. בעונה השניה הקבוצה נראתה יותר טוב אבל שוב לא ניצחה שום משחק מכריע מול קבוצה שטובה ממנה.

דווקא בעונה הראשונה של גודס הפועל נראתה מצוין ברוב העונה, ואכן כשלה ברגעים המכריעים. עניין ה"לא ניצחה שום משחק מכריע" הוא סתם מיתוס לגבי העונה השנייה. באירופה היו כמה וכמה משחקים מכריעים כאלה, והמשחק בחיפה במחזור האחרון של הליגה הסדירה היה משחק מכריע באבו-אבוה. הוא העלה את הפועל למקום השני על חשבון המקום הרביעי, ואם הימנעות ממפגש עם מכבי בחצי הגמר זה לא מכריע אני לא יודע מה זה מכריע. היא גם ניצחה את המשחק על המקום השלישי שמה לעשות ובקופליג הוא משחק מאוד חשוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 7:10 pm 
Sophomore

כשאמרתי לא ניצחה משחק מכריע התכוונתי ללא ניצחה קבוצה עדיפה במשחק מכריע וזאת בניגוד לקבוצות של ירושלים מ-2008 ואחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 7:13 pm 
מנהל פורום

קאזאן, ולנסיה ורואן הן לא קבוצות עדיפות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 7:43 pm 
Sophomore

רואן לא, ולנסיה כן, קאזאן כן אבל בהפרש נמוך יותר.
שנתחיל לדבר על משחקי הגביע והפיינל פור שהפסידו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 7:56 pm 
מנהל פורום

אין טעם לדבר עליהם כי הפועל לא פגשה בהם קבוצות עדיפות. נתניה בבית זו קבוצה נחותה בהרבה, ואם אתה לא מחשיב את חיפה בחוץ כקבוצה עדיפה, אני לא רואה סיבה מדוע הגליל כן תיחשב לכזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 8:11 pm 
Sophomore

אז בעצם אתה מחזק את מה שאני אומר שירושלים לא רק הפסידו לקבוצות עדיפות אלא גם לנחותות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 8:17 pm 
מנהל פורום

אני לא מסוגל לחזק את מה שאתה אומר, כי אתה כל פעם מחליף טענה. ההודעה המקורית שלי התייחסה למה שכתבת במקור - "לא ניצחה שום משחק מכריע מול קבוצה שטובה ממנה" - שזה פשוט לא נכון. אם יש לך טענה אחרת אתה מוזמן להעלות אותה, אחרי שתסכים שהראשונה היתה מוטעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 8:35 pm 
Sophomore

הטענה המקורית לא מוחלטת, זה נכון.
ירושלים, בשלושת השנים האחרונות כמעט ולא ניצחה משחקים מכריעים מול קבוצות שטובות ממנה, יתרה מזאת, הפסידה משחקים מכריעים מול קבוצות נחותות ממנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 8:43 pm 
מנהל פורום

אני התייחסתי לעונה השנייה של גודס בלבד. בעונה הזו, את מרבית המשחקים המכריעים מול קבוצות טובות ממנה היא ניצחה. בספירה שלי זה כולל את רואן, ולנסיה בחוץ, קאזאן בבית (בעצם גם רואן בחוץ וקאזאן בחוץ, שהסתיימו בהפרשים נמוכים) וחיפה בחוץ, והיא הפסידה לאריס בבית ובחוץ ולגליל בפיינל פור. אתה רשאי להוציא את חיפה והגליל ולהעביר אותם למשוואה הבאה. מכיוון שהטענה הראשונית שלך השתמשה במילה "שום", לא ברור איך אפשר להגיד עליה שזה לא היה מוחלט, וגם ככה הפועל ניצחה יותר משחקים מכריעים מהסוג שדיברת עליו מאשר הפסידה אותם.

אכן, היא הפסידה לנתניה ולגליל. אפשר לדבר על זה הרבה מאוד, אבל זה לא תומך בכלום בהודעה הראשונית שלך ובכלל בתדמית שנבנתה סביב גודס בעונה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 12:48 am 
Junior

G כתב:
אם אני לא טועה אתה מאמן בגליל נכון?
עזוב עכשיו קנס/לא קנס, אם הקבוצה שלך לא קולעת טוב מהעונשין מה אתה עושה?
עכשיו תיקח את ההנהלה, אם הקבוצה שלה לא קולעת מהעונשין אז היא צריכה לדאוג שהמאמן שלה יעבוד על עונשין יותר, נכון או לא?
תהיה בטוח שכל שחקן תחת איום קנס יקלע יותר.השחקנים בטוח רוצים לקלוע, השאלה אם הם מספיק רוצים לקלוע.

זהו שאני בטוח ששחקן תחת איום קנס יקלע פחות טוב.
יש כל מיני שיטות יצירתיות לעונשין. אני מכיר מאמנים שבכלל לא מתעסקים בזה וכמעט ולא זורקים אצלהם עונשין באימון.
אצלי דווקא זורקים , מוסיפים אלמנט של לחץ (אם אתה לא קולע כל הקבוצה רצה) שמדמה מצב משחק שיש לשחקן מה להפסיד ומקווים לטוב.
הייתה לי קבוצת עונשין גרועה מאד השנה לדוגמא בנערים ופתאום בפליאוף הלכנו לקו קרוב ל40 פעם במשחק וקלענו במעל 80% , אין חוקיות.

פיני גרשון לדוגמא מתייחס לאחוזי העונשין של השחקן כפרמטר מרכזי בבחירת השחקנים לקבוצה. שחקן שלא קולע עונשין לא ישחק אצלו במאני טיים , את חצי הגמר של 2004 מכבי ניצחה על עברות בכוונת תחילה על סברסנקו.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 1:04 am 
Junior

Luiscola כתב:
עמוס לב כתב:
שם מעניין לדעתי הוא גרל מקנ'יל. שיחק אם אני לא טועה אצל שיבק בבלגיה. סקורר מצויין לרמות האלו באירופה, אבל אם אני זוכר נכון גם הד קייס שעף מבלגיה בגלל פרשיה זו או אחרת. השנה שיחק בדי-ליג קלע 19.4 נק' והוביל את קבוצתו לגמר הדי-ליג שם הם הפסידו. היה על חוזה של 10 ימים באן.בי.איי, אבל עם הקיץ הנוכחי, נראה לי שאפשר להביא אותו לאירופה, כמובן אם הוא לא הדקייס גדול מדי, מה שאני לא יודע. דרך אגב, איתו שיחקו שמות מוכרים כמו ג'ון שייר וריצ'י רובי ומרקוס קאזין. המאמן של הריו גרנד ווייפרס הוא לא אחר מאשר כריס פינץ', שבעונה הקודמת, עונת הרוקי שלו, לקח אליפות די ליג והשנה הסתפק בגמר בלבד.

עוד הדקייס (אם כבר התחלנו, למה לסיים כל כך מהר) עם פוטנציאל יותר גדול, הוא ראשרד מק'נטס ששיחק קצת בדי-ליג השנה ויכול להיות שהוא מיואש ממציאת מקום באן.בי.איי.

לפי מה שאני יודע ג'רל מקניל כבר מועמד ובהחלט נמצא ברשימות של דני כהן. מה שאומר שאם קטש ממשיך סיכוי לא רע בכלל שהוא יהיה הקומבו גארד שיחליף את סולומון.. גם אם שיבק מגיע סיכוי לא רע בכלל שהוא יביא איתו את מקניל. לגבי מקנטס, הפועל לא יגעו בו. במיוחד אחרי מה שעברו השנה

להחליף את סולומון ? מקניל הוא סקורר ובשום צורה לא רכז או מוביל כדור. ראיתי לא מעט משחקים שלו ובסך הכל זה לא שחקן שמחובר לקבוצה, בחירת הזריקות לא משהו והיד משלוש די בינונית. צריך גם לזכור שהוא חשד להד קייס. הוא כן יכול להיות זר טוב בליגה שלנו, משהו בסגנון אדריאן בנקס, אבל אם ירושלים מכוונת לתקציב של 5-6 מיליון היא יכולה להרשות לעצמה לחשוב קצת יותר גבוה. ואם הולכים על שחקן בעמדה של מקניל, הייתי ממליץ בחום על לואיס פלורס, שחקן חכם ומגוון שזכה באליפות עם דונייצק ומבחינה אישית מסיים עונה עם מספרים יפים, 16.7 נקודות באחוזים טובים מאוד מכל הטווחים. להערכתי ב-300 אלף הוא כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 3:32 pm 
Junior

ראובן כתב:
אל תקראו לזה קנסות, אבל אם נותנים בונוסים על ניצחונות, למה לא לשקלל את האחוזים מהעונשין במשכורת? הבנתי שלקני היתה בהפועל משכורת מאוד יצירתית עם בונוס על כל פרמטר סטטיסטי אפשרי. נראה לי דבר שבהחלט אפשר ליישם ואולי זה אפילו יכול להואיל.

הרעיון לקנוס שחקנים על החטאות עונשין נשמע לי כזה מצחיק שאין צורך לסתור אותו, אבל סתם מעניין למה אתה מתכוון פה במשכורת יצרתית? אשכרה קבעו לו תמשכורת לפי כל מיני מדדים מיקצועיים משתנים? והוא הסכים לזה?

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 3:42 pm 
מנהל פורום

אני לא זוכר את הפרטים המדויקים ואל תתפוס אותי במילה, אבל זכורה לי כתבה בכל העיר (כשעוד זה היה עיתון ששווה משהו) שבה פירטו כל מיני קריטריונים לבונוסים וזה היה משעשע מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 3:52 pm 
Junior

בחיים לא שמעתי על שחקן שהסכים לחוזה כזה, זה פשוט מדהים.

ההשפעות של זה על צורת המשחק של שחקן יכולות להיות הזויות, נגיד שחסרים לו כמה ריבאונדים בשביל להגיע למכסה ובדיוק בא לו לקנות איזה ג'פ או שצריך לשלם מזונות לגרושה, אתה חותם על זה שהוא קולע בניסיון ראשון ולא מחטיא בשביל לקחת תריבאונד?
מעבר לזה שזה מתכון למעגל הרסני של חולשה מקצועית זמנית(טבעית ובילתי נמנעת)->פגיעה כלכלית->תסכול->לחץ->חולשה מקצועית גוברת->לחץ כלכלי וחוזר חלילה.
ואיך לעזעזל קובעים את הפרמטרים? הם נשארים קבועים בלי קשר ליריבות? מתחשבים בחשיבות של המשחק?
פנינה מנפלאות הכדורסל הישראלי..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 4:30 pm 
מנהל פורום

במקרה הזה זה נעשה כדי לפתות את השחקן, לא כדי להעניש אותו. קני חתם על חוזה בגלטרסראיי, הפועל התעקשה (ובצדק) שהוא חתום אצלה, והדרך לרצות את קני היתה להחתים אותו על חוזה בסיסי ולתת לו המון בונוסים מגניבים. אני כאמור לא זוכר בדיוק איך זה הלך.

אבל העניין העקרוני לא כזה ברור לי. אני מניח שעם ריבאונדים, למשל, עשויה להיות בעיה מהסיבות שהזכרת. אבל למה לא לתגמל שחקן אם הוא משפר את אחוזי העונשין שלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 4:35 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
חבר'ה, יש מבצע אצל שאול אייזנברג. תביאו לו קנס יצירתי שהוא לא חשב עליו, מייד תקבלו 100 ש"ח + מנוי לנהריה.
כמובן שמיד תקבלו על זה קנס של 500 ש"ח כי לא נסעתם לנהריה למשחקים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 4:49 pm 
Junior

ראובן, בדיוק מאותה סיבה שאתה לא מתגמל כנר בתזמורת אם הוא שיפר באיזה קונצרט את טכניקת החזקת הכינור שלו. (דוגמא רעה אבל נזרום..).

זאת העבודה שלו. זה מה שהוא אמור לעשות, ובשביל זה הוא מקבל משכורת. השאיפה שלו מראש חייבת להיות לעשות את המיטב שהוא יכול. בכך שאתה מציע תגמול אקסטרא על משהו מובן מאליו ואלמנטרי כמו להשתדל לקלוע עונשין, משתמע שבלי התגמול השחקן לא היה מנסה לעשות את המיטב שלו, היה צריך לשחד אותו בשביל זה. למעשה הצעה כזאת היא ערעור על היושרה המקצועית שלו, על הדרייב האנושי הבסיסי להשתפר ועל ההגינות שלו כספורטאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 5:17 pm 
Hall of Famer

מחרתיים(שלישי) ישיבת דריקטריון שכנראה תקבע את זהות המאמן הבא של הבירה.הסיכוי של קטש להמשיך 50-50.

גם אם קטש ימשיך תהיה לו שנת מבחן גדולה לבניית קבוצה בתקציב של כ-6.5 מיליון דולר,הוא יודע שכישלון נוסף יפגע קשות בקריירת האימון שלו.

רענן כץ ינחת רק בסיום הסדרה של גמר הNBA בישראל אי שם בחודש יוני .............

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 5:42 pm 
מנהל פורום

נזרום זה אומר שאפשר להתעלם מהדוגמה?

בוא ניקח דוגמה יותר קונקרטית. אני עובד בהייטק. מחלקים בעבודה שלי בונוסים. הבונוסים ניתנים בשיקלול שכולל הצלחה של החברה כולה, של החטיבה, של הצוות וגם שלי עצמי. כלומר, אם גיליתי יותר באגים אני אקבל בונוס יותר גבוה (ברמת העיקרון כמובן). האם החברה משחדת אותי כדי שאני אגלה יותר באגים? האם זו הפתעה גדולה שכשכל שהמשכורת גבוהה יותר אז המוטיבציה גבוהה יותר?

בונוסים על הצלחות במפעלים מובנים ומקובלים. למה זה לא שוחד? האם העובדה שבמכבי נותנים בונוס על אליפות מעידה על זה שהם חושדים בשחקנים שהם לא יעשו את המיטב בפיינל פור?

בקיצור, ממש לא הבנתי. הטיעון הקודם שלך (שתגמול על פרמטרים סטטיסטיים עלול להביא לעיוות בהתנהגות על המגרש) היה הרבה יותר הגיוני. אגב, הטיעון הזה מסביר מצוין למה אסור "לקנוס" מי שמפספס עונשין - הוא עוד יימנע להגיע לקו כדי לא להפסיד כסף. בכיוון ההפוך אני לא רואה את זה עובד ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 7:30 pm 
Junior

גם הדוגמא שלך מראה את הבעייתיות, אתה מכיר איש קוד שמקבל בונוסים על זיהוי בעיות בקוד? באמת?

כל מקצוע אפשר לפרק לרשימת מטלות, ברגע שאתה מתחיל להציע קנסות ובונוסים על דברים שהם הבסיס של העבודה שאמורה להעשות אתה מושך את השטיח מתחת לכל הרעיון של העסקת איש מקצוע. בספורט זה אפילו יותר גרוע כי הרבה מהתפוקה תלוייה בגורמים שבכלל לא תלויים באיש המקצוע, מה שמוסיף אקראיות ויצור עיוותים מצחיקים כמו אלה כבר עלו.

בוא נגיד שאני לא מופתע מכך שהקבוצה היחידה בעולם שאני מכיר שהחתימה שחקן על חוזה כזה היא הפועל ירושליים, נראה לי שזה אומר משהו גם על הרעיון הזה וגם על הניהול שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 8:08 pm 
מנהל פורום

מקבלים בונוסים על הביצועים, ואין שום רע בזה שיש מדדים כמותיים מובהקים לכימות הביצועים האלה. אתה מעדיף ששחקנים יקבלו משכורת לפי פרמטרים של אנשי שיווק (שמקבלים בונוס בהתאם למספר הלקוחות שהם מצליחים לגייס)? נניח, שסולומון היה מקבל אחוז מהרווחים באחוזי שידור או לפי מספר האנשים שעשו מינוי בגללו? לדעתי זה נשמע הרבה יותר מגוחך.

לגבי הפיסקה השנייה שלך - אז ראשית, אני לא הצעתי (ואפילו התנגדתי נמרצות) לקנסות. אם להמשיך את ההקבלה להייטק, אז זה דבר שלחלוטין לא מקובל שם, לפחות לא במקומות שיצא לי לדגום, ויש הרבה היגיון בכך. אני מאמין שרק השאול אייזנברגים של העולם קונסים עובדים כי הם לא עמדו בפרמטרים. דבר שני, אמרתי כבר שהנימוקים שהם לא "אתה משחד ככה אנשים", כמו למשל עניין התלות בפרמטרים אחרים וכו', הם דברי טעם. אפעס, דווקא לדוגמה שהובאה כאן (אחוזי עונשין) הם פחות רלוונטיים.

ובמקום לענות לפיסקה השלישית שהיא קנטרנית נטו, אני אבקש ממך לחזור לעניין שלא ענית עליו - מה ההבדל העקרוני בין "שיחוד" שחקן שיקלע עונשין באחוזים גבוהים יותר, ובין "שיחוד" שחקן שישחק טוב יותר בפיינל פור? מדוע לקלוע עונשין זה "הבסיס של העבודה" של השחקן וזכייה בתארים זה לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 8:32 pm 
Junior

זה בדיוק כמו ההבדל בין לתת בונוס לאיש קוד על זיהוי בעיות בקוד (לא קורה), לבין לתת לו בונוס על הנפקה ענקית של החברה.

לקלוע עונשין כמיטב יכולתו זה הבסיס של עבודתו, לשם זה הוא מקבל משכורת כשחקן כדורסל. בונוס על זכיה באליפות הוא תמריץ קולקטיבי שניתן לכולם כהכרה והוקרה על כך שהקבוצה השיגה את מטרותיה הסופיות - זכיה באליפות. מטרת הקבוצה היא לא לשמור על אחוזי עונשין מסויימים, אחוזי עונשין הם רק אמצעי שיסייע למטרה - אליפות.
זכיה באליפות מקנה לקבוצה (במדינות נורמליות) הרבה יתרונות, כלכליים ואחרים. לכן זה הגיוני לחלוק חלק מהם עם השחקנים שעזרו להשיג אותה. קליעות עונשין לא מקנות לך כלום ולא ברור צריך לבודד דווקא אותן כגורם שראוי לבונוס, אולי נתחיל לחלק בונוסים גם על חסימות או קליעת שלשות?

כשאתה נותן בונוס קולקטיבי אתה יוצר סוג של אחווה ותמריץ לחתור למטרה משותפת גם במחיר של הקרבה אישית, לקבוצה יש אינטרס לעודד את התחושה הקבוצתית הזאת. רק לשאול אזיינברג יש אינטרס לקנוס שחקן על זה שיש לו יד עקומה מהעונשין, או שהוא בכושר רע. כשאתה מחלק בונוסים או קנסות על פרמטרים נקודתיים כמו זריקות עונשין או חסימות אתה גם מסתכן בעיוות צורת המשחק הטבעית של שחקנים למען בצע כסף בצורה שתפגע בהשגת מטרתך הסופית, שהיא אליפות. ( לדוגמא : הולך לי גרוע מהעונשין היום, עדיף שאני אסתפק בזריקות מבחוץ במקום לחדור חזק). מין הסתם כשאתה מחלק בונוס על אליפות אין סכנה כזאת, כי אליפות היא המטרה שלך ולכן אין שינוי שלא שווה לעשות למענה.

ואגב נדמה לי שבשלב מסויים בדיון הרעיון המזעזע של לקנוס שחקנים נהפך ללתת בונוס לשחקנים, הראשון קצת יותר זוועתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 34 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: