סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 8:43 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1134 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 10:19 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
וההרצה של השעון, אמורה להתחיל מהנגיעה בכדור או מההשתלטות עליו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:21 pm 
Junior

ברור שמהנגיעה בכדור, מה הקשר להשתלטות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:28 pm 
Sophomore

השאלה היותר חשובה היא מתי צריך לעצור את השעון אחרי הסל של פארגו
להבנתי צריך לעצור את השעון כשהכדור יוצא מהרשת ולא כשהוא עובר את הצילינדר

אם השופטים טעו בזה זה דיי מביך כי הם הלכו וראו את זה במוניטור וזה בגדול אומר שהם לא מכירים את החוקה.

בכל מקרה כשיש סל כזה , לא מפסידים בגלל השופטים
מפסידים בגלל השחקן שקלע .
כל הכבוד לאדם ונתראה בעונה הבאה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:58 pm 
מנהל פורום

נביא בעירו כתב:
ברור שמהנגיעה בכדור, מה הקשר להשתלטות?

בעבר הלא כזה רחוק היה הבדל בין הפעלת ה-24 (רק בהשתלטות) לבין הפעלת שעון משחק (מגע), מה שהביא לנו את תרגיל ריקי רוביו הידוע, מאותו גמר קדטים בו הוא כיכב. מאז כבר שינו שאת שני השעונים מפעילים במגע עם הכדור. כל זאת רק להסביר שהשאלה על ההשתלטות לא כזו מופרחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:00 am 
Junior

N.T.K כתב:
בכל מקרה כשיש סל כזה , לא מפסידים בגלל השופטים
מפסידים בגלל השחקן שקלע .
כל הכבוד לאדם ונתראה בעונה הבאה

כל הכבוד לאדם אריאל. באמת. וגם לראשון, שלמרות מה שהם עושים לנו בשנים האחרונות אני לא יכול שלא לחבב את הקבוצה הזו. ועדיין: לפי הקונצנזוס שאני רואה שמתגבש בין כל מיני ברי סמכא ברשתות החברתיות, השופטים נתנו לראשון 4 עשיריות שלא היו צריכים לתת להם אחרי הלייאפ של פארגו ובמזכירות פספסו בבירור חצי שנייה בהפעלה של השעון בנגיעה של אריאל. אלה שתי טעויות שיפוט ברורות שבלעדיהן אין שום סיכוי בעולם שראשון עושה סל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:01 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אחרי שראיתי את המהלך, לכל שאלה תשובה.
1. השעון אכן אמור להיעצר כשהכדור כולו יוצא מהרשת. יש לזה סעיף מפורש בקובץ הפירושים של פיב"א, טעות חמורה של השופטים - ממש חוסר ידע בחוקה. גם אנשי המזכירות, בפרט השופט שאחראי על שעון המשחק, אמור לדעת את זה.
2. השעון מופעל בנגיעה של שחקן כלשהו במגרש. גם אם לצורך העניין שחקן הגנה היה נוגע.
3. לגבי האם הסל צריך להיפסל כשהשעון לא הופעל בזמן - תלוי. השופטים צריכים ראייה חד משמעית שהכדור לא נזרק לסל בזמן, משמע שהאיחור בהפעלת השעון גדול מהזמן שנשאר כשהכדור עזב את הידיים של אריאל. אני לא חושב שהיתה להם כזו, בטח לא להחלטה על המקום. וכמו בכל הליכה למוניטור, צריכה להיות ראייה חד משמעית כדי להפוך את ההחלטה על המגרש.

אבל שוב, אם כל חטאת זה הזמן שבו השעון נעצר אחרי הסל של פארגו. שופט הוא בן אדם ויכול לפקשש דברים בעין אנושית, אבל אסור שיהיו לו חורים של ידע בחוקה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:12 am 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
אחרי שראיתי את המהלך, לכל שאלה תשובה.
1. השעון אכן אמור להיעצר כשהכדור כולו יוצא מהרשת. יש לזה סעיף מפורש בקובץ הפירושים של פיב"א, טעות חמורה של השופטים - ממש חוסר ידע בחוקה. גם אנשי המזכירות, בפרט השופט שאחראי על שעון המשחק, אמור לדעת את זה.

1. זה באמת הדבר הכי גרוע שיכול להיות לשופט.
ובגלל שהכדור "נעצר" על הרשת לפני הנפילה , לדעתי מדובר פה ב3-4 עשיריות שניה בקלות

אבל שוב לא על זה ההפסד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 1:45 am 
Hall of Famer

אפרופו שילוב הטכנולוגיה
איך דווקא מקרים של בדיקה האם סל נקלע במסגרת זמן מאוד מצומצת (הוצאת חוץ עם פחות מ-x שניות על שעון המשחק) לא נמדדים ונבדקים טכנולוגית - שהרי תוך שניות ספורות יכולה להיות לכך תשובה חותכת ב-100%. זה הרי הרבה יותר מובהק מאשר להסתכל בטלוויזיה במקרים של חוץ/עבירות וכו'.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 10:44 am 
Sophomore

שאלת חוקה:
בחצי הגמר אתמול, 2:53 לסיום הרבע הרביעי (דקה 2:46 בתקציר של ערוץ הספורט). אבדיה חוסם את יאנג עם יד ימין תוך כדי שהוא נשען עליו עם יד שמאל (מגע ברור). האם יש סיבה בחוק לכך שזו לא עבירה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 2:45 pm 
Hall of Famer

זה לא באמת שאלת חוקה, זו שאלה קלאסית של "מה אתה היית שורק". ראיתי מאות חסימות כאלה שנשרקו ומאות כאלה שלא נשרקו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 03, 2020 4:32 pm 
Hall of Famer

והנה פרשיה מן האוב.
הגביע הראשון של חולון.
https://www.youtube.com/watch?v=gTM9s5S6OuI

מסתבר שלחיפה היה אמור להיות עוד כדור!
אם מריצים את הסרטון אפשר לראות בבירור שכשהכדור יוצא מהסל יש עוד שניה לפחות.
וכאן השאלה - לחיפה לא היו פסקי זמן, האם יש דרך לעצור את השעון אחרי שנקלע לך סל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 03, 2020 4:57 pm 
Hall of Famer

השעון לא אמור להיעצר באיזה שתי דקות אחרונות או משהו?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 03, 2020 7:27 pm 
Hall of Famer

היום כן, בזמנו אני לא בטוח. זה משהו שנכנס בפיב"א יותר בשנים האחרונות, אבל אני לא סגור בדיוק מתי.
עריכה: מצאתי את מסמך החוקים שנכנס אחרי 2009/10, שם כבר עצרו את השעון אחרי סל בשתי הדקות האחרונות, אבל לא היו חוקי מוניטור כדי לקבוע כמה זמן נשאר. אני מניח שזה נשאר לתגובה האנושית. לא מצאתי מסמך מוקדם יותר שנוגע לעונה המדוברת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 9:39 am 
Hall of Famer

את השעון היו עוצרים ב-2 דק' אחרונות הרבה לפני 2009

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 4:39 pm 
Junior

אז הוועדה המקצועית של איגוד השופטים קובעת שהיתה טעות בזמן שניתן לראשון למהלך האחרון שניצח את חצי הגמר הראשון. במשחקים של מכבי, היתה טעות שלא שרקו לפאול על יפתח זיו בשניות הסיום של חצי הגמר ושכן שרקו לפאול החמישי של מונרו על סטודמאייר בדקה האחרונה של הגמר. חוצמזה, הכל סבבה... :roll:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 4:57 pm 
Sophomore

כדורסל משחקים 40 דקות ובסוף...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 04, 2020 5:19 pm 
Hall of Famer

אז בכל משחק צמוד של מכבי בפלייאוף הייתה בסוף שריקה מוטעית/גבולית מאוד שהלכה בסיום לזכותה?
אפשר לנסח זאת כך?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 03, 2020 4:44 am 
Hall of Famer

בקשה לחידוד החוקה בעקבות הסיומת בין מיאמי למילווקי (אני בטוח שדנו על כך בעבר איפשהו, אבל בכל זאת...)
שחקן עולה לזריקה ומשחרר את הכדור מעט לפני הבאזר, תוך כדי הנחיתה שלו נעשית עבירה עליו (לצורך העניין כבר לאחר הבאזר - מה שלא קרה במשחק אמנם, אלא סתם "ספקולציה לצורך לימוד" שלי) - האמנם עדיין צריך לשרוק?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 03, 2020 12:37 pm 
Hall of Famer

האמת שלא מצאתי משהו שמכסה מקרה כזה, אז אני אתן פירוש שנראה לי הגיוני - בהנחה שהשחקן עוד לא נחת, הוא עדיין ב-act of shooting, ובהנחה שהכדור כבר עזב את הידיים שלו בדרך לסל הרי שהכדור במצב של shot for a field goal, כלומר גם אם הבאזר נשמע הכדור עדיין חי (זו הסיבה שאם יהיה סל הוא ייחשב). מכיוון שכך, ההגיון שלי אומר ששורקים לעבירה.
זה רק פירוש שלי, יכולים להיות פירושים אחרים כמובן, שגם בהם אפשר לראות הגיון. למשל, אחד הדברים שבודקים במוניטור הוא אם עבירה בוצעה לפני הבאזר. זה אמנם מקרה כללי ולא סייג ספציפי כמו זה, אבל אפשר להיתלות בסעיף הזה ולהגיד שהפירוש ההפוך משלי הוא גם הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 16, 2020 8:35 am 
Freshman

החסימה של באם על טייטום - חוקית? ממה שאני יודע התנאי לחסימה חוקית הוא שהכדור לא נמצא כבר בדרך למטה, ובמקרה המדובר הכדור היה לגמרי בירידה. אולי רק במקרה שהכדור עוזב את היד החסימה לא חוקית? מה החוק במקרה הזה אומר לגבי דאנקים...?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 16, 2020 9:11 am 
Hall of Famer

חסימה על דאנק היא חוקית בכל מצב. מכיוון שהכדור לא עזב את הידיים של הקולע, הכדור לא נכנס לסטטוס של shot for a field goal ולכן לא מתקיים התנאי המקדים לגולטנדינג.
כמובן מדובר על גולטנדינג בלבד. אינטרפירנס (למשל נדנוד של הטבעת וכו') אסור גם בדאנק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 16, 2020 12:52 pm 
Freshman

וואלה. הבנתי. תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 06, 2021 8:07 am 
Sophomore

שאלה לגבי השינויים בשנים האחרונות, שמאפשרים לשופטים לגשת למוניטור וכ"ו.
האם ההליכה של השופט למוניטור תלויה בשיקול דעתו לחלוטין, או שיש עוד גורמים? זכור לי ששמעתי משהו על זה שמותר רק ב 2 דקות אחרונות של רבע, אבל ראיתי הרבה פעמים ששופט הלך גם באמצע רבע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 06, 2021 7:52 pm 
Hall of Famer

אני אעשה סדר גם בפרוצדורה וגם באירועים שניתנים לבדיקה ומתי.

- קודם כל, מי שמחליט על הליכה למוניטור זה השופט הראשי - הוא ורק הוא.
- לפני ההליכה למוניטור השופטים יסמנו את השריקה המקורית - כדי שתהייה "החלטה על המגרש". אם הוידאו לא יראה עדות מובהקת שיש לשנות אותה, היא תישאר ההחלטה בתוקף.
- השופט הראשי יבצע את הבדיקה עם לפחות שופט אחד אחר. אם שופט אחר (לא הראשי) לקח את השריקה המקורית, הוא חייב להיות גם בבידקה במוניטור יחד עם השופט הראשי. אם השופט הראשי לקח את השריקה הוא יכול לבחור שופט נוסף שייגש איתו.
- חילופים או פסק זמן יתבצעו רק אחרי הבדיקה וההחלטה הסופית.
- ההחלטה הסופית תסומן על ידי השופט שלקח את השריקה המקורית.
- שימו לב - אפשר לעשות בדיקה במוניטור על דברים מסוימים גם אחרי שהמשחק הסתיים, כולל משהו שיכול לשנות את התוצאה! תיכף אתיחס לזה. אבל אחרי שהטופס נחתם על ידי השופט הראשי, אין יותר אפשרות לבדיקה במוניטור.

מה בודקים ומתי?
יש דברים שבודקים רק בסוף משחק או רבע; יש דברים שבודקים רק ב-2 הדקות האחרונות של משחק או הארכה (ולא ב-2 הדקות האחרונות של שלושת הרבעים הראשונים, כדי להסיר ספק); ויש דברים שאפשר לבדוק בכל רגע במשחק.

מה בודקים בסוף משחק או רבע? כמובן, דברים שקשורים לזה ששעון המשחק נגמר. דבר ראשון והכי טריוויאלי - אם זריקה לסל נזרקה לפני שנגמר שעון המשחק; כמו כן, האם אחד הדברים האלה קרו לפני שהזמן נגמר, ואם כן - כמה זמן נשאר: עבירה שבוצעה, הפרת חוץ על ידי הזורק, הפרת 8 שניות, הפרת 24 שניות.

מה בודקים ב-2 הדקות האחרונות? האם זריקה נזרקה לפני סוף ה-24, האם במקרה של עבירה רחוק מהכדור כבר החל או הסתיים ה-act of shooting של הזורק, האם עבירה רחוק מהכדור בוצעה לפני שנגמר שעון המשחק או שעון ה-24, גולטנדינג/אינטרפירנס, מי גרם לכדור לצאת החוצה (כלומר, לטובת מי הכנסת הכדור).
*אני חייב לציין שראיתי כמה מקרים שנושא של זריקה שנזרקה לפני או אחרי שנגמר ה-24 נבדק גם שלא ב-2 הדקות האחרונות; למרות שזה נראה לי סופר הגיוני, זה לא מה שהחוקה מרשה.

מה בודקים בכל זמן במשחק? האם סל אמור להיות של 2 או 3, האם פאול אמור להיות 2 או 3 זריקות, האם עבירה היא רגילה או ב"ס, כמה זמן נשאר על שעון המשחק או ה-24 אחרי תקלה בשעון, על מי נעשה פאול שמביא עונשין (כלומר מי אמור לזרוק את העונשין), מי מהספסל קם כדי להשתתף או להתערב בקטטה.

ולגבי מה שאמרתי קודם על אפשרות לבדוק במוניטור גם אחרי סיום המשחק - טעות שהתגלתה שהשפיעה ישירות על התוצאה, בעיקר אם מדובר במהלך האחרון, ניתנת לתיקון גם אחרי המשחק ועד שהשופט הראשי חתם על הטופס. למשל - השופטים מגלים ששעון המשחק הופעל מאוחר מדי במהלך האחרון, והסל המכריע במשחק נקלע למעשה אחרי הזמן כפי שהיה אמור להיות; הם יכולים לפסול אותו על סמך צפייה במוניטור ולשנות את התוצאה ואפילו את זהות המנצחת, למרות שמבחינת השחקן הקולע - הוא ניהל את עצמו לפי השעון כפי שהוא ראה אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 06, 2021 10:32 pm 
Sophomore

וואו, מעניין מאוד, תודה רבה על התשובה המפורטת שהרחיבה הרבה מעבר למה ששאלתי!
הפסקה האחרונה בעיקר מסקרנת אותי, צריך שילוב של טעות מזכירות, שופט שלא שם לב אליה, סל ניצחון (או משהו בסגנון שמכריע תוצאה), ושופט שאחרי סל הניצחון יש לו "ביצים" להפוך את ההחלטה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1134 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], uriel17 ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: