סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 03, 2024 7:10 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 5:06 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
השאלה היא האם החסימה הזו לא נתנה למילאנו את הצ'אנס לנצח. לפחות מההתרשמות שלי בלי ריפליי זה לא נראה שהכדור הולך פנימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 5:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
קשה לדעת, לי זה נראה שהכדור הלך לכיוון, אבל מובן שאי אפשר לצפות מטיוס שיעשה את החישובים האלו, ראה זריקה, חסם אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 5:27 pm 
Junior

חוץ מזה שלאור כמות הריבאונד התקפה של מילאנו היה סיכוי לא רע שאם הוא לא היה חוסם, הם היו משתלטים על הריבאונד. אבל בכל מקרה אני לא חושב שמישהו היה יכול לבא בטענות לטיוס על החסימה לו בסופו של דבר בחמש השניות שנשארו מילאנו היתה קולעת. כמו שרוני אמר, זה חישובים שקשה לצפות שהוא יעשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 10:36 pm 
Junior

כן היה ניתן לצפות מטיוס שינסה לחסום את הכדור בצורה שהוא ישאר של מכבי (וזה היה ניתן בהתרשמותי כחוסם חובב) ולא בעוצמה המירבית ליציע על מנת לצעוק ולנפח את החזה.
אבל יצא לו טוב בסוף.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 10:50 pm 
Sophomore

לא מסכים לגמרי, נראה שהרבה יותר קשה "לחשב את עצמת הכח הנדרש" בחסימה כדי לגרום לכדור להגיע למקום שהיית רוצה שיגיע אליו. במידה מסוימת זה עשוי בכלל להביא לבלבול ולהפוך את החסימה ללא רלוונטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 11:44 pm 
Sophomore

המשחק המלא:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2014 11:50 pm 
מנהל פורום

ג'אפר כתב:
לא מסכים לגמרי, נראה שהרבה יותר קשה "לחשב את עצמת הכח הנדרש" בחסימה כדי לגרום לכדור להגיע למקום שהיית רוצה שיגיע אליו. במידה מסוימת זה עשוי בכלל להביא לבלבול ולהפוך את החסימה ללא רלוונטית.

אם הוא בא לבלוק בתנופה, כמו שזכור לי שהוא בא, אז מאוד קשה לשלוט לאיפה ואיך יעוף הכדור. אם החוסם עולה מהמקום אז יש לו הרבה אפשרויות לשלוט לאיפה הכדור ילך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 9:52 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לאומית כתב:
אין ספק בכלל שהייתי משאיר את רייס, הפעם עם מאמן שסופר אותו ומאמין בו.
מת על שחקני אחד על אחד עם צעד ראשון, זה מסוג השחקנים שיכולים לקחת אליפויות להבדיל מכל מיני דווין סמית'ים כאלה. סביר להניח שעונה הבאה הוא גם ישתפר (למרות תקדים היקמן). ובנוסף, רייס ממש לא שחקן טיפש וכמו שאמר ראי נשמע גם אדם אינטילגנטי עם אופי חזק.
לא חושב שבמחיר שלו מכבי ימצאו משהו יותר טוב.

אני מתכוון בעיקר למודעות העצמית ולביקורת העצמית שלו. כדי לתקן את הליקויים שלך אתה קודם כל צריך שתהייה לך מספיק מודעות עצמית כדי להודות שהם קיימים, ונראה שרייס הוא כזה. להבדיל, בשנה שעברה כתבתי על מקל בהקשר הזה. בקיצור, גישה בריאה למשחק, בניגוד לכדורסלנים אחרים שכולנו מכירים, חסרי מודעות עצמית שחושבים שהם מושלמים כמו שהם ושמש הכדורסל זורחת להם מהתחת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 10:17 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
לאומית כתב:
אין ספק בכלל שהייתי משאיר את רייס, הפעם עם מאמן שסופר אותו ומאמין בו.
מת על שחקני אחד על אחד עם צעד ראשון, זה מסוג השחקנים שיכולים לקחת אליפויות להבדיל מכל מיני דווין סמית'ים כאלה. סביר להניח שעונה הבאה הוא גם ישתפר (למרות תקדים היקמן). ובנוסף, רייס ממש לא שחקן טיפש וכמו שאמר ראי נשמע גם אדם אינטילגנטי עם אופי חזק.
לא חושב שבמחיר שלו מכבי ימצאו משהו יותר טוב.

אני מתכוון בעיקר למודעות העצמית ולביקורת העצמית שלו. כדי לתקן את הליקויים שלך אתה קודם כל צריך שתהייה לך מספיק מודעות עצמית כדי להודות שהם קיימים, ונראה שרייס הוא כזה. להבדיל, בשנה שעברה כתבתי על מקל בהקשר הזה. בקיצור, גישה בריאה למשחק, בניגוד לכדורסלנים אחרים שכולנו מכירים, חסרי מודעות עצמית שחושבים שהם מושלמים כמו שהם ושמש הכדורסל זורחת להם מהתחת.

ליאור אליהו: "כן אהה, לא סובל כאלה"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 10:52 am 
Senior

אגב, זה די נשכח כאן אבל בלאט התחיל את המשחק רע מאוד עם זיזיץ' בחמישייה. זה משהו שדי הזכיר לי את הניסיון שלו להעלות את מאצ'באן בחמישייה מול קאחה לאבורל לפני שלוש שנים. מקווה שהוא ימנע היום מלעשות משהו דומה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 11:03 am 
Sophomore

הפתיחה של מכבי לא הייתה כל כך נוראית, ואולי בזכותה היא הרוויחה את המחצית הראשונה הגדולה של סופו. האלטרנטיבה, שסביר שתהיה הערב, היא שסופו יעלה בחמישייה ויקבל עבירה ראשונה תוך 40 שניות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 11:06 am 
Hall of Famer

beatla כתב:
כן היה ניתן לצפות מטיוס שינסה לחסום את הכדור בצורה שהוא ישאר של מכבי (וזה היה ניתן בהתרשמותי כחוסם חובב) ולא בעוצמה המירבית ליציע על מנת לצעוק ולנפח את החזה.
אבל יצא לו טוב בסוף.

בעיני עדיף שיעיף את הכדור ליציע מאשר שישאיר את הכדור במשחק ויסתכן בכך שהוא יפול לידיים של שחקן מילאנו כשההגנה של מכבי בכלל לא מסודרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 11:38 am 
Sophomore

אגב, אם הוא היה מעיף את הכדור לחצי השני ומוציא אותו ל"חוץ" מאחורי הסל של מילאנו (מה שגם היה מקנה למכבי עוד 2-3 שניות בפוטנציה) - מה החוקה אומרת - מאיפה מילאנו הייתה אמורה להוציא אותו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 12:29 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
rony כתב:
beatla כתב:
אבל יצא לו טוב בסוף.

בעיני עדיף שיעיף את הכדור ליציע מאשר שישאיר את הכדור במשחק ויסתכן בכך שהוא יפול לידיים של שחקן מילאנו כשההגנה של מכבי בכלל לא מסודרת.

הנקודה היא שחסימה כזו שקולה בעצם לאיבוד כדור (איך היית מגיב אם טיוס היה לוקח את הריבאונד ואז זורק אותו החוצה?). יכול להיות שהדבר הכי טוב לעשות זה לא לנסות לחסום בכלל אלא לשמור בצורה שתכפה על לנגפורד זריקה קשה (ואז כמובן האיטלקים היו לוקחים את הריבאונד והיינו מנהלים את אותו הדיון מחדש...).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 12:40 pm 
Hall of Famer

היא שקולה לאיבוד כדור רק אם אתה מניח שלטיוס הייתה אופציה סבירה לשמור על הכדור בשליטה, אני לא חושב שהייתה לו אופציה סבירה כזו, אז בעיני הבחירה היא בין לא לחסום ולאפשר ללנגפורד זריקה קשה לבין לחסום ולא לאפשר לו זריקה בכלל, בעיני ברור לגמרי שהאופציה השנייה עדיפה. אני חושב שאם טיוס מנסה לשמור על הכדור בשליטה, הסיכוי הוא 50-50 בין שליטה של מכבי לשליטה של מילאנו (אני יוצא מנקודת הנחה שהיכולת של טיוס לשלוט לאן הכדור הולך, שהיא די מוגבלת במצב כזה, מתקזזת עם היתרון העצום שהיה למילאנו בריבאונד התקפה), אבל במידה ומילאנו משיגה שליטה, יש לה 5 שניות בערך להשיג סל מול הגנה לא מסודרת של מכבי, בעיני עדיף להעיף את הכדור החוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 12:43 pm 
Junior

ראובן כתב:
rony כתב:
beatla כתב:
אבל יצא לו טוב בסוף.

הנקודה היא שחסימה כזו שקולה בעצם לאיבוד כדור (איך היית מגיב אם טיוס היה לוקח את הריבאונד ואז זורק אותו החוצה?). יכול להיות שהדבר הכי טוב לעשות זה לא לנסות לחסום בכלל אלא לשמור בצורה שתכפה על לנגפורד זריקה קשה (ואז כמובן האיטלקים היו לוקחים את הריבאונד והיינו מנהלים את אותו הדיון מחדש...).

אז לפי הגישה הזו עדיף לחסום רק כאשר אתה בטוח שהכדור יגיע לשחקן בקבוצה שלך? בעיני זה טיעון בעייתי ולו רק בגלל שנדיר ששחקן עולה לחסימה יודע שהכדור יפול אצל שחקן מקבוצה שלו.

לטעמי אי אפשר להשוות בין מצב שבו טיוס היה תופס כדור ואז זורק אותו החוצה לבין חסימה, משום שבחסימה ההנחה היא שיש סבירות די גבוהה שבלי החסימה הכדור יכנס (אחוז הקליעה בחדירה לסל גבוה מאחוז הקליעה הממוצע במשחק), ולכן אתה מעדיף למנוע את הסל במחיר של התקפה נוספת לקבוצה היריבה שבה יש לה סיכוי נמוך יותר לקלוע סל, שלא לדבר על כך שזו בדרך כלל תהיה התקפה עם זמן קצר יחסית מה שמן הסתם מקטין עוד יותר את הסיכוי שהיא תסתיים בסל. מעבר לכך לחסימה יש גם אפקט הרתעה שיש לו תרומה נוספת לקבוצה המגינה. לכן לטעמי בכל סיטואציה כמעט הייתי רוצה ששחקן בקבוצה שלי יחסום, גם אם החסימה מסתיימת בהעפת הכדור לחוץ. ובכלל נדמה לי שרוב החסימות מסתיימות בחוץ לטובת הקבוצה המתקיפה - אבל זו התרשמות שלא מגובה בבדיקה סטטיסטית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 1:25 pm 
Hall of Famer

גם אני חושב שלהשוות את החסימה הזו לאיבוד כדור שווה נובמת כפול שמונה.
למעשה אולי גם שחקן שמתערב במסירה של היריב והודף אותה החוצה זה שקול לאיבוד כדור. איך היית מגיב אם הוא היה תופס את הכדור ואז זורק אותו החוצה? אותו סוג של טיעון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 1:46 pm 
Hall of Famer

ואחרי שאמרנו את זה, שני דברים:
1. אם אתם חושבים שהמהלך הזה שווה טופ-5, כנראה שלא ראיתם את חסימת הטופ-5 האמיתית - זו של סלאח מג'רי על שרמדיני.
2. אם התייחסנו למשחק הזה בהיבט של לעשות עבירה ביתרון 3, למה לא להתייחס אליו בהיבט של הזדהות הקהל עם שחקנים מקומיים מול זרים? יפה לראות את הקהל חוזר בגדול למילאנו, 12000 צופים שמעודדים נהדר את הקבוצה שמכילה איטלקי וחצי. כנראה שגם להם לא באמת משנה כמה מקומיים יש לקבוצה, חשוב שהיא משחקת טוב ומצליחה או לפחות שהשחקנים נלחמים ומשקיעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
ואחרי שאמרנו את זה, שני דברים:
1. אם אתם חושבים שהמהלך הזה שווה טופ-5, כנראה שלא ראיתם את חסימת הטופ-5 האמיתית - זו של סלאח מג'רי על שרמדיני.

החסימה (היפה שלעצמה) של לוואל על הלייאפ של סופו דוקא נכנסה לטופ 5 והיא לא השפיעה על המשחק כמו החסימה של טיוס. אם כבר היא גרמה לסופו להתעצבן ובהמשך להטביע פעמיים. אני דוקא חושב שטיוס ניסה להעיף את הכדור כמה שיותר רחוק לעבר חצי המגרש של מילאנו (ואם הכדור לא היה יוצא החוצה רוב הסיכויים שהזמן היה נגמר לפני שהמילאנזים היו משתלטים עליו).

ד"א עוד משהו שאנחנו קוטלים את הגארדים של מכבי לגביו לאורך כל העונה - עזרה בריבאונד - בדקות האחרונות כמעט על כל הריבאונדים של מכבי השתלטו רייס אוחיון והיקמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:38 pm 
Junior

תכלס מה מהמרים פה?
2-0 או 1-1

אני אתחיל, 2-0

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:47 pm 
Sophomore

2-0 זה תקדימי, גם עבור היורוליג (נראה לי שלא הייתה אף סידרה עד היום שהתחילה ב- 2-0 של הקבוצה ללא יתרון הביתיות), וגם עבור מכבי באופן כללי מאז החלו ההצלבות ביורוליג במתכונתו הנוכחית.

הולך על 1-1.

נערך לאחרונה על ידי ג'אפר בתאריך ו' אפריל 18, 2014 3:49 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:48 pm 
Sophomore

1-1 אחרי משחק צמוד, ייגמר בשבוע הבא בת"א לטובת הצהובים.

מכבי תטרוף את הפרקט בנוקיה בשבוע הבא, וספק אם למילאנו יש את האנשים עם הקור רוח שמסוגלים פשוט לבוא ולשחק כדורסל בסיטואציה הזאת כמו שעשו בפאו במשחק 4 לפני שנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:55 pm 
Junior

אני זוכר רק 2-0 חוץ אחד (שהיה בעצם 3-0 כי אחד המשחקים שוחק פעמיים)
אני כמובן מדבר על טאו ויטוריה בעונת הפיצול מול א.א.ק אתונה בסדרת חצי הגמר.

אני מהמר שמילאנו תנצח היום די בקלות , יהיה צמוד אולי 20-25 דק' וברגע הראשון שיתאפשר מכבי תשבר ותוותר על המשחק כי זה בסדר לחזור עם 1-1.

לגבי המשך הסדרה אני מעריך שמילאנו תקח אחד בתל אביב ויהיה משחק חמישי.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 3:59 pm 
Sophomore

beatla כתב:
אני זוכר רק 2-0 חוץ אחד (שהיה בעצם 3-0 כי אחד המשחקים שוחק פעמיים)
אני כמובן מדבר על טאו ויטוריה בעונת הפיצול מול א.א.ק אתונה בסדרת חצי הגמר.

למה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:08 pm 
Junior

https://www.youtube.com/watch?v=bwDrHHYDJCA

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יציע שמבן ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: