סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 6:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:11 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
מתי התחיל הפורמט של סדרות בחמישה משחקים? אאז"נ והסידרה הראשונה היתה פרטיזן, אז מאז מכבי שמרו על הביתיות בסידרה אחת בלבד (מול לבורל) והפסידו הפסדים ביתיים (ואת הסדרות בכלל) לפרטיזן, פאו וריאל. גם בשאר הסדרות לדעתי היו לא מעט הפסדי בית. לא שזה מבטיח כלום, אבל הסידרה רחוקה מלהיות גמורה (כל הכבוד למילאנו שלא נשברו אחרי מה שקרה במשחק הראשון).

הסדרה מול ריאל הייתה נוק אאוט. שתי קבוצת בלבל אחר לחלוטין ולדעתי לא רלוונטית בכלל למשוואה פה. פרטיזן הפתיעה בתל אביב בתור אנדרדוג שבא בלי לחץ. אני זוכר שהרוב הימרו על 3-1 למכבי בסדרה הזאת. ופאו...עמדו בלחץ, עם שחקנים כמו דיאמנטידיס ושאראס שהיו בערך בכל סרט באירופה. איפה שני אלה ואיפה קרטיס ג'רלס והאקט...
באופן כללי מכבי באמת הפסידה פעמיים בבית בשנים האחרונות, אבל בשני המקרים זה היה מול קבוצות עדיפות בצורה משמעותית ממילאנו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:13 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא חמישה משחקים, אבל מכבי שמרה על הביתיות בשני נצחונות בית מול ברצלונה ב-2008, וגם לפני זה מול אולימפיאקוס. ותכלס, שני נצחונות בית זה מה שצריך.
למעשה עד כמה שאני זוכר, מאז שחזרו הסדרות ברבעי הגמר ועד פרטיזן מכבי לא הפסידה משחק בית בסדרה, גם כשהפסידה את הסדרה (כמו מול צסק"א למשל).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:14 am 
Sophomore

ובכן... במחשבה שניה, וקצת יותר רגוע- זה לא סגור. תלוי איך הרגל של סופו, תלוי אם סמית יגיע למשחקים האלה סוף סוף, ותלוי עד כמה שתי הקבוצות יצליחו להתמודד עם הלחץ של נוקיה, כל אחת מהצד שלה. מילאנו פריכה? נכון. אבל גם מכבי ת"א, את זה כבר למדנו.

אני מאמין שהסיכויים די דומים. אולי יתרון קל למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:14 am 
Senior

רק שבשנים האלה מכבי הייתה גם קבוצה הרבה יותר טובה סה"כ. מכבי לא משחקת כדורסל טוב כל השנה כמעט ואי אפשר להסתיר את זה. האם היא יכולה להתעלות ב2 משחקים ולעלות? בהחלט. היא גם פייבוריטית. אבל מילאנו קבוצה יותר טוב שמספיק שתהיה ביום קליעה טוב בשביל כן לקחת משחק אחד ולפתוח את הסדרה.

צריך לראות גם איך הלחץ ישפיע על מכבי עכשיו כשהם חייבים לנצח. הביטחון ששחקנים כמו רייס, היקמן, אוחיון ושות' יתעלו ב2 המשחקים האלה הוא ביטחון קצת מופרז מכיוון שראינו אותם השנה מספיק. זאת עדיין סדרה בידיים של מכבי אבל זה משהו כמו 40-60 לטובת מכבי עכשיו ומכבי תצטרך לשחק טוב בשביל לעבור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:19 am 
Hall of Famer

מקובל עלי. בסך הכל מכבי גם היא לא שיא קור הרוח ואינטלגנציית הכדורסל באופן כללי, למרות שנדמה לי שעדיין האיטלקים יותר פריכים ממנה.
חוץ מזה עוד לא ברור מה יהיה ההרכב של מכבי במשחק הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:20 am 
Senior

אגב, אם סמית' ימשיך להסריח כמו שהוא נראה עד עכשיו בסדרה הזאת, הייתי חותך את החוזה שלו בסוף העונה. אחרי שהוא היה נורא מול ריאל בשנה שעברה ולא הופיע לגמר מול חיפה זה הולך ונראה שהאיש פשוט צ'וקר. מה גם שהניתוח בברך כנראה לא יהפוך אותו לשחקן טוב יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:21 am 
Sophomore

מצד אחד מדברים פה על המחסור באופי של מילאנו, ומצד שני אחרי שניבאו להם התפרקות (שזה משהו שבהחלט היה יכול לקרות) הם עלו למשחק היום כאילו לא קרה כלום לפני יומיים.
עד עכשיו מילאנו בניגוד להרבה קבוצות אחרות במפעל הזה גם נראית כמו קבוצה, שומרת, מאומנת מעבר לעליונות שהיא הראתה כמעט בכל פרמטר וכמעט בכל מצ'-אפ.
אני מקווה שדווקא בנוקיה הרחק מהקהל ומהתקשורת וכשהם הפכו להיות אנדרדוג הלחץ ירד מהם ויעבור למכבי, שגם הם לא בדיוק עמדו כמו שצריך תמיד תחת לחצים העונה.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:31 am 
Hall of Famer

שוב צריך לציין את הקהל במילאנו. ממלא את האולם של 12000 מקומות ומעודד בצורה יפה כל הזמן, מצויד ומאורגן. הייתכן כדבר הזה בקבוצה שיש בה רק שני שחקנים ילידים (שאחד מהם פצוע ולא משחק בסדרה) ושני מתאזרחים, שלמעט מתאזרח אחד כולם שחקנים משלימים לזרים? איפה ההזדהות עם השחקנים המקומיים? יאללה יאללה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 12:38 am 
Hall of Famer

חוצפן חיובי כתב:
מצד אחד מדברים פה על המחסור באופי של מילאנו, ומצד שני אחרי שניבאו להם התפרקות (שזה משהו שבהחלט היה יכול לקרות) הם עלו למשחק היום כאילו לא קרה כלום לפני יומיים.

מי בדיוק ניבא להם התפרקות, לפחות בפורום זה?
יש למעלה בת'רד כמה הימורים, נדמה לי שכולם הסכימו שאת המשחק הזה מילאנו תנצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 1:37 am 
Hall of Famer

משחק הליגה של מילאנו נדחה וישוחק אחרי הסדרה. קצת הגיון גם באיטליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 9:45 am 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
שוב צריך לציין את הקהל במילאנו. ממלא את האולם של 12000 מקומות ומעודד בצורה יפה כל הזמן, מצויד ומאורגן. הייתכן כדבר הזה בקבוצה שיש בה רק שני שחקנים ילידים (שאחד מהם פצוע ולא משחק בסדרה) ושני מתאזרחים, שלמעט מתאזרח אחד כולם שחקנים משלימים לזרים? איפה ההזדהות עם השחקנים המקומיים? יאללה יאללה.

דווקא מתוך 4 האיטלקים שלהם רק אחד לא נולד באיטליה (ברונו סרלה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 10:27 am 
Hall of Famer

לדעתי הסדרה פתוחה לחלוטין ,מילאנו ניצחה העונה בחוץ בטופ 16 משחקים קריטיים מול קבוצות לא פחות טובות ממכבי ועם קהל יותר מלחיץ(אולקר ואולימפיקוס) ,אף אחד לא הזכיר את זה אבל וואלאס היה פצוע במחשק ה-1 ולא שיחק ואתמול הוא סיפק את הסחורה ומוסיף לאיטלקים עוד מס 4 עם קליעה טובה מבחוץ.

למכבי יש 2 שחקני מפתח שלא יכולים לתפקד בכל כך הרבה משחקים בפרק זמן קצר האחד בלי כושר גופני ועם פציעה(סופו) והשני לא יציב בגלל הבעיה בברכיים(סמית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 10:56 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לא חמישה משחקים, אבל מכבי שמרה על הביתיות בשני נצחונות בית מול ברצלונה ב-2008, וגם לפני זה מול אולימפיאקוס. ותכלס, שני נצחונות בית זה מה שצריך.
למעשה עד כמה שאני זוכר, מאז שחזרו הסדרות ברבעי הגמר ועד פרטיזן מכבי לא הפסידה משחק בית בסדרה, גם כשהפסידה את הסדרה (כמו מול צסק"א למשל).

בשלושת המקרים שציינת מכבי לא שיחקה שני משחקי בית ברצף.
אני חושב שהרבה יותר קשה לנצח שני משחקי בית ברצף (בסדרה צמודה) מאשר לנצח בית , להפסיד חוץ ואז שוב לנצח בית.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 2:08 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

זה מאוד פשוט, אם מכבי מנצחים את השלשי הסיכויים שלה לקחת את הסדרה עולים ל80%. אם הם מפסידים הסיכוי צולל ל-0 כי גם אם ינצחו את הרבעיעי אין מצב שהם לוקחים את החמישי באיטליה עם תמיכת הקהל (והיורוליג/השופטים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 4:27 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

beatla כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

בשלושת המקרים שציינת מכבי לא שיחקה שני משחקי בית ברצף.
אני חושב שהרבה יותר קשה לנצח שני משחקי בית ברצף (בסדרה צמודה) מאשר לנצח בית , להפסיד חוץ ואז שוב לנצח בית.

הפסידו אי פעם שני משחקי בית בסידרה כזאת ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 4:51 pm 
Junior

כפי שהראנו בעמוד קודם טאו ויטוריה ניצחה פעמיים בחוץ את א.א.ק אתונה (משחקים 1-2) בעונת הפיצול ב2001.

לא מכיר מקרים נוספים אבל אני לא איש ההיסטוריה.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 5:40 pm 
Junior

פאו ניצחה את סיינה ב2009 פעמיים בחוץ,אחרי ששמטה את אחד המשחקים בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 5:47 pm 
Junior

שני מאמרים שהכנתי לפני כמה שנים:

http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/870/616.html

השני שבתפוז מכסה את נצחונות החוץ בהצלבה:

http://sf.tapuz.co.il/article-113-1-286-82032/

(ובהערת אגב,גם בסידרה בין צסק"א לציבונה ב2000,נגמרו כל המשחקים בנצחונות חוץ).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 9:33 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
חוצפן חיובי כתב:

מי בדיוק ניבא להם התפרקות, לפחות בפורום זה?
יש למעלה בת'רד כמה הימורים, נדמה לי שכולם הסכימו שאת המשחק הזה מילאנו תנצח.

יש לפחות שני חברים בפורום הזה שסברו, אחרי המשחק הראשון, שכל תוצאה חוץ מסוויפ צהוב תהיה הפתעה, אם כי אולי זה לא נכתב כאן. מודה ומתוודה שאחד מהשניים האלה זה אני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 11:33 pm 
Sophomore

- גורל הסדרה תלוי בגורל סופו. ברור שמכבי לא תיקח אותה אם האיש הגדול ייעדר משני המשחקים השבוע.
- מילאנו הוכיחה עליונות ברורה לאורך הסדרה. אין ספק מי קבוצה יותר טובה. עכשיו נראה את מכבי בנוקיה כשהלחץ עליה מנצחת פעמיים קבוצה עדיפה ממנה.
- אומרים שלשתי הקבוצות לא מגיע להיות בפיינל פור. השאלה למי כן מגיע להיות שם אחרי ריאל, בארסה, וצ'סקא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 11:38 pm 
Hall of Famer

אני גם הייתי בטוח אחרי המשחק הראשון שמכבי מנצחת בסוויפ.

לגבי סופו, בדקות שהוא משחק אין ספק שהוא דומיננטי בהתקפה במיוחד נגד קבוצות כמו מילאנו, אבל לגבי הטענה שהוא השחקן הכי חשוב של מכבי - היה מעניין לראות סטטיסטיקות של מתוך הדקות האחרונות של כל המשחקים, כמה דקות מהן סופו היה על המגרש וכמה על הספסל. אני חושב שהיו מספרים מעניינים מאוד מהבדיקה הזאת.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 11:42 pm 
Hall of Famer

ג'אפר כתב:
- גורל הסדרה תלוי בגורל סופו. ברור שמכבי לא תיקח אותה אם האיש הגדול ייעדר משני המשחקים השבוע.
- מילאנו הוכיחה עליונות ברורה לאורך הסדרה. אין ספק מי קבוצה יותר טובה. עכשיו נראה את מכבי בנוקיה כשהלחץ עליה מנצחת פעמיים קבוצה עדיפה ממנה.
- אומרים שלשתי הקבוצות לא מגיע להיות בפיינל פור. השאלה למי כן מגיע להיות שם אחרי ריאל, בארסה, וצ'סקא?

לאולימפיאקוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 11:45 pm 
Sophomore

תלוי איך מסתכלים על זה. העניין הוא שסופו, מעבר להיותו סופו, הוא הסנטר היחיד בקבוצה, וטיוס - עם כל הכבוד, לא שחקן שאתה יכול לתת לו 40 דקות. מכבי בלי סופו היא לא רק מכבי בלי סופו אלא גם מכבי בלי סנטר.

למאני טיים מכבי הגיעה הרבה פעמים בלי סופו, אבל בלא מעט מהמקרים זה לא היה מאני טיים אם לא היה לה את סופו במחצית הראשונה. לפעמים זה עייפות, לפעמים עבירות, לפעמים סתם חולשה שמגיעה תוך כדי משחק ולפעמים ההרכב על הפרקט פשוט רץ ממילא טוב מידי כך שכדאי להשאיר אותו ולא לעשות ניסויים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2014 11:49 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
ג'אפר כתב:

לאולימפיאקוס.

זו בהחלט האופציה הסבירה היחידה שעלתה לי, במיוחד אחרי הסיבוב הראשון המוצלח שלה (וההיחלשות בשני, בין השאר בגלל העדרותו של ספאנוליס). סביר שאם הייתה מסיימת במקום השני בבית עוד היה לה סיכוי לחזור לשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2014 2:52 am 
Hall of Famer

מילאנו לא רק חסרה את תרומתו של ג'נטילה , אלא שבמקומו ברונו צ'רלה מקבל עד כה 15 דקות במשחק , שחקן שעונת השיא שלו בקריירה הייתה כשקלע 9 נקודות במדי טראמו . הדבר דומה לכך שמכבי תשתף כשחקן רוטציה משמעותי איזה טל דן שכזה ...
כאשר מוס לא על המגרש , פרט לטריו האפשרי ג'רלס-האקט-לנגפורד , אפשר אולי לנסות לשחק עם שניים מבין קאנגור/מלי/וואלאס בעמדות 3-4 לכמה דקות . בהתקפה זה מרווח את המשחק , ולצד שני גארדים יוצרים אמור להיות בסדר . בהגנה אפשר לנצל את הסייז והניידות של השחקנים הללו ולשמור אזורית שמכסה הרבה שטח .

טרם הסידרה דובר על כך שלמילאנו יתרון בגארדים ( מה שבהחלט ניכר עד כה תודות לג'רלס והאקט ) , ולמכבי יתרון בפנים . אפילו אם סופו בכשירות מלאה , אני לא משוכנע שאני מעדיף את קו הגבוהים של מכבי על פני שלישיית מספרי ה-4 שציינתי מקודם + סמואלס ולאוול ( הנמצאים שניהם בכושר טוב ).

אפתיע את כולכם פה - אני לא משוכנע שמכבי טסה פעם נוספת למילאנו העונה ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: