סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 05, 2024 10:48 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בני הרצליה 2015-2016
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 12:19 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
פז, יכול מאד להיות שאתה צודק, אבל לפעמים דווקא שחקנים כאלה בתוך שיטה ספציפית מצליחים יותר.

לגביי וואט, הסיבה שאני חושב שהוא לא הצליח (וגם ג'וש אוואנס) זה בעיקר בגלל שהם שחקנים שתלויים בגארדים פיק אנד רול ומשחק קבוצתי, דברים שפחות קיימים בליגה שבה המוטיב העיקרי של הליגה זה כל אחד לעצמו וניסיון לקבל חוזה בNBA.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 12:26 am 
Sophomore

יש ויש. דוקא רוסקו סמית של נס ציונה שהוא שחקן של פיק אנד רול ומשחק קבוצתי (יותר מוואט לדעתי) הפציץ בדי ליג 18 נקודות למשחק או משהו כי הוא היה בסיטואציה נכונה. זה שחקן שבקולג' בקושי עשה נקודות. אין לזה חוקים ברורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 1:13 am 
Senior

ברור. לפעמים אתה יכול ליפול לסיטואציה המתאימה ותפרח. אבל זה נכון מן הסתם לכל קבוצה בעולם לא רק בדי-ליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 10:01 am 
Junior

דווקא מסקרן.

עם זאת לא הייתי משווה אותו לסיסה. אני חושב שהגנתית הוא אולי דומה לג'יימס, אבל כנראה פי 100 פחות מוכשר התקפית.

לצערי הדמיון לג'יימס הוא באלמנט נוסף שהוא מבנה הגוף השברירי. רק מקליפ בן דקה של הביצועים שלו בנבחרת סנגל אפשר לראות כמה הוא לא בטוח בנחיתה שלו מקפיצות. כמעט אחרי כל מהלך שם הוא היה קרוב לפגוע בקרסול. מדאיג.

מה שכן, אם הוא יצליח להחזיר את המטריה האווירית להגנה של הקבוצה זה מאוד יתאים ל DNA של הקבוצות האהובות של בני השרון.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 1:22 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני עם פז פה. הבחור אולי יחסום לא מעט אבל חוץ מיכולת חסימה אין לו הרבה כדורסל. רק לסבר את האוזן על הליגה הפיליפינית שהוא שיחק בה - הזרים המובילים של הקבוצה שהובילה את הליגה היו וונדל מקינס (לשעבר באשקלון מהלאומית) עם 30 נק' ו-15 כ"ח, ווין ציסם שנחתך מהגלבוע עם 26 ו-16 וריק ג'קסון (עוד אקס גלבוע ודווקא שחקן טוב) עם 19 ו-16, כך שזה שם בפרספקטיבה את המספרים של הסנגלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 2:15 pm 
Senior

איך זה שם בפרספקטיבה? אם ניקח את הדוגמא שנתת של ריק ג'קסון שהיה שחקן טוב בליגה ועשה פה מספרים של 12 ו 7 (אבל הבעיה איתו הייתה שהוא חור בהגנה ואישיות בלתי נסבלת) ושם הוא עשה מספרים דומים לזה של הסנגלי הזה?

האם צ'יזם שחקן טוב מריק ג'קסון? או מקינס? ממש לא. גם טרוויס רומרו שחקן מצוין בליגה שלנו שיחק שם ועשה 22 ו 11 בלבד. וגם הוא לא שחקן פחות טוב ממקינס.

מה שזה אומר זה בעיקר שאי אפשר לקחת מהסטיסטיקות האלה כלום לטוב או לרע והם לא אומרות שום דבר על מה שהשחקן יעשה פה. בדיוק כמו סטטיסטיקות מהדי-ליג.

זה גם הסיבה שהשחקן הזה הוא סימן שאלה כי לאורך הקריירה הוא לא שיחק בשום מקום שאתה באמת יכול להעריך מה יעשה פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 3:58 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

זה שם בפרספקטיבה כי אם שחקן מהלאומית ושחקן שנחתך מהקבוצה הגרועה בליגה הם השחקנים המובילים של הקבוצה הטובה בליגה שם אז לא צריך להתרשם מהמספרים של הזר בקבוצה הגרועה בליגה הזו. זה גם מראה על איכות הזרים שיש שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 4:05 pm 
Senior

נו אבל אז אתה מתעלם מזה שריק ג'קסון שהיה זר טוב בליגה או טרוויס רומרו שהיה זר מצוין בליגה וזר יורוקאפ טוב גם משחקים שם ולא עושים מספרים יוצאי דופן.

וזה מתחבר בדיוק למה שאני מנסה להגיד שאי אפשר להתייחס או להגיד משהו על פי הסטטיסטיקות בליגה הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 4:07 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

תום מעיין,קארים משעור,דני רובין זה 3 ישראלים בסימן שאלה... נסיון קצר עד אפסי בליגת העל

5 זרים ו-2 ישראלים שאחד מהם נוטה להפצע זה קצת בעייתי (כולל חוק רוסי כמובן)

בתור אוהד מכבי חיפה אני מרוצה שהרצליה לא נראית חזקה מספיק

נראה שהרצליה,נהריה ,קרית גת חלשות מאיתנו (אני מקווה) ונשאר לנו להסתכל ממקום 9 למעלה כמו שהיה רוב העונה שעברה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 4:19 pm 
Senior

מושבע זה ממש מוקדם להעריך את זה. במיוחד שרמתם של רובין ומשעור לא ברורה בליגה, מצד אחד יכולים להיות לא מספיק טובים אבל מצד שני גם יכולים לפרוץ.

בסוף השאלה העיקרית לדעתי זה דווקא הזרים ולא הישראלים, אם הם פוגעים ב2-3 זרים מתוך ה5 בדרך כלל זה מספיק בשביל להיות במרכז טבלה ומעלה. אבל זה קשה להעריך נכון להיום.

ביחס לקבוצה של שנה שעברה הרצליה דווקא על הנייר טובה יותר לדעתי, אבל כמה זה תלוי מאד בסופו של דבר האם אחד הישראלים הצעירים יפרוץ ואיך יהיו הזרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 5:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

קוף ירוק כתב:
נו אבל אז אתה מתעלם מזה שריק ג'קסון שהיה זר טוב בליגה או טרוויס רומרו שהיה זר מצוין בליגה וזר יורוקאפ טוב גם משחקים שם ולא עושים מספרים יוצאי דופן.

וזה מתחבר בדיוק למה שאני מנסה להגיד שאי אפשר להתייחס או להגיד משהו על פי הסטטיסטיקות בליגה הזאת.

ריק ג'קסון עבר 3 קבוצות בעונה שעברה ושיחק בפיליפינים רק 5 משחקים (ועוד 5 משחקים בונצואלה ושניים בקראסני הרוסית - בשתיהן לא הרשים) אז אי אפשר יותר מדי להתייחס לסטטיסטיקה שלו ועדיין למרות שלא היתה לו שנה מוצלחת הוא הרשים שם יותר מהסנגלי.
רומאו טרוויס דוקא נתן יופי של מספרים בפיליפינים (22.6, 11.8, 3.6) אז אני לא יודע מה הוא קשור.

בשורה התחתונה לפיליפינים, לא משנה כמה הם מטורפים על כדורסל, יש ליגה פח שמלאה בגמדים פיליפינים חביבים וזר אחד (שמתחלף). כל גבוה שיודע ללכת וללעוס מסטיק בו זמנית חוגג שם - כמה דוגמאות: פטר ג'ון ראמוס (AKA ג'אר ג'אר בינקס) ה-2.20 הפורטוריקאני נתן שם 36 + 21, ליאם מקמורוו (2.18) שנתן 2.5 נק' ו-2 כ"ח בדיליג לפני שנתיים עשה בפיליפינים 27.5 + 20, סלומון אלאבי, עוד טאוויל אפריקאי (2.16) שנתן 4 נק' ו-3 כ"ח באיקרוס היוונית לפני שנתיים עשה שם 24 + 19 - אז ה-17 + 15 של אנדייה קצת פחות מרשימים עכשיו.

מה שכן, הוא יוכל להשפיע בהגנה בליגת הגמדים שלנו כי הוא באמת היה חוסם טוב בכל רמה שהוא שיחק, אבל אם אכן יש לו ידיים רעות שימנעו ממנו לתפוס כדורים ורגליים איטיות שימנעו ממנו להגן בפיקנרול אז לא יעזרו לו הכמה בלוקים שהוא ייתן והוא יעוף מפה לפני סוף השנה האזרחית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 5:30 pm 
Senior

אבל אין לך וויכוח איתי, זאת בדיוק הנקודה שלי הייתה (אם היא לא הייתה מובנת) הליגה שם פח, שום קשר בין מה ששחקן עושה שם למה שהוא יכול לעשות פה (וזה הולך לשתי הצדדים מן הסתם).

זאת הייתה הנקודה שאי אפשר להסתכל על הסטטיסטיקה שם ולהגיד בגלל זה פה הוא לא יהיה טוב, בדיוק כמו שאי אפשר להגיד שזה שדפק שם מספרים הופך אותו לשחקן טוב בליגה פה.

למעשה מה שטענתי מההתחלה שעל פי הקריירה שלו עד היום מאד קשה להעריך מה יכול לעשות כי מלבד עונה בודדת בסין בליגה הבכירה שם הוא בעיקר הסתובב בספסל בNBA או בליגות פח כמו הסינית השנייה או הפיליפינית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 19, 2015 5:46 pm 
Sophomore

אתם עושים קצת סלט, צ'יזם וג'קסון הם שחקנים טובים והם שיחקו ב-commissioner's cup (שהוא הרבה יותר נחשב וזרים בהרבה יותר כסף - אליו מיועד גם דיימון סימפסון) והבחור הסנגלי שיחק (כמו מקינס מהלאומית) ב-governor's cup. אלו גביעים שונים עם זרים שונים, כסף שונה, חוקים שונים, וכל הגישה למספרים וליכולות שם היא שונה.
בכל אופן אני רק נתתי את הדוגמאות כי קוף טען שהוא עשה מספרים מרשימים בפיליפינים ובסין, בעיני הם היו מאוד לא מרשימים. ומה שבטח לא מרשים זה העובדה שבליגה הלבנונית (שבאופן מפתיע דוקא מלמדת יותר על יכולת של זרים) עשה 7 נק' עונה שעברה בקבוצה חלשה ונחתך מהר מאוד. לדעתי גם הרקורד שלו בשילוב סגנון השחקן, וגם מה שאני זוכר ממנו במעט שראיתי אותו בדי ליג, מעיד על באסט ושחקן שאני ממש לא הייתי מביא אבל בוא נראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 20, 2015 12:25 am 
Hall of Famer

אני דווקא אופטימי ביחס לסנגלי . בסרטון שלי הזכיר לי מאוד את סיסה - החל מהסרט על הראש , התנועות הדי מגושמות התקפית , התשוקה להפריע לזריקות של היריבים וכו' .
אם המחליף שלו סמואלס הוא ברמה סבירה , אז כל אחד משניהם צריך לתת "בסך הכל" 20-25 דקות משחק של פיזיות ונוכחות תחת הסלים - ואת זה אני מקווה שהוא יכול לתת .

בנוגע לישראלים , זהו לא סגל דופן בגילו הצעיר או בחוסר ניסיונו ביחס להרצליה . בשנה הקודמת זלמנסון וחלמיש היו שחקנים 8-9 , והשנה יש את רובין ומשעור - האם זהו שינוי לרעה ?!
בעונה שלפני היה את אבי בן-שימול בחצי עונה מעולה ( עד שנפצע ) , גרונפלד ביכולת כושלת למדי , ושני שחקנים חסרי ניסיון שהפתיעו בגדול ( בלייזר וזליקוביץ' ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 3:16 pm 
Junior

אז עכשיו כשהסגל סגור וגם הוסיפו את נערי הפוסטר, אפשר להתחיל ולבדוק איך הקבוצה של השנה עומדת ביחס לזו שסיימה את העונה הקודמת:
(הטקסט הבא הוא ספקולטיבי והוא דעתי המאוד ראשונית והמוגבלת ממה שהגיע לקבוצה. זה רק ניסיון להבין האם יש כאן שיפור או ירידה).

גארדים:
רוט מול נעימי - אחד הישראלים הכי טובים בליגה מול אחד הישראלים הכי מוכשרים בליגה. אחד הישראלים הסולידים ובעלי הערך המוסף המנהיגותי והווינרי בליגה מול זה שכנראה עושה בדיוק אפקט הפוך. שומר טוב, יצרן נקודות סביר פלוס ומנהל משחק טוב מול כוכב המהלכים הבודדים. אגו מול אגו.

דעתי - שיפור מוחלט. בייחוד בהיעדר אלפא דוג כסלבי בקו האחורי שלא דורך לו על הנישה.
1:0 ל 2015

סטיבן דניס מול ג'וש סלבי - גארד גבוה שמתאים למגרש הפתוח מול רכז וירטואוז ומוכשר. שחקן שלא הוכיח את עצמו ברמות בינוניות אפילו לעומת שחקן שזוהה כאחד הפוטנציאלים הגדולים במחזור שלו. שחקן שהחמיץ כבר שתי עונות שלמות בקריירה בגלל פציעות שונות לעומת שחקן ללא מוגבלות פיסית בולטת.

דעתי - על הנייר שנמוך. בכלל לא בטוח שיכול לספק את הסחורה בהובלת הכדור כשרוט לא על הפרקט. אבל, יש מקום לאופטימיות, בתנאי שהאופי שלו מאפשר זאת - לא צפויה התנגשות התרנגולים שהייתה בעונה הקודמת בין נעימי לסלבי. נראה כמשלים טוב יותר לרוט. עם זאת, כיוון שכנראה אמור לעלות מהספסל כמחליף בהובלת הכדור, לא בטוח שהוא האיש לתפקיד.
1:1

אבירם זליקוביץ 2015 מול אבירם זליקוביץ 2014 - אותו הפאקינג דבר. אם רוצים לראות קונסיסטנטיות מהי צריך להשוות את העונות של זליקוביץ' בליגת העל. בשתיהן הוא עומד על 24 דק', 9.9 נק', 2.5 ריב', 1.1 איב' ו 1 ומשהו אס'. אין סיבה שלא יקרה העונה בדיוק אותו דבר מבחינת זליקו, ובני הרצליה תודה על כך. הדבר היחידי שזליקוביץ' צריך להימנע ממנו הוא הפציעות הטורדניות שגוזלות ממנו לא מעט משחקים ודקות. כל מה שנשאר לעשות הוא לקוות.

דעתי - הקבוצה תמשיך לקבל את אותה הסחורה בדיוק ממנו, וטוב שכך.
2:2

דני רובין מול גל חלמיש - שני שחקנים שהראו דברים יפים מאוד בליגה הלאומית וקיבלו שדרוג לליגת העל. חלמיש נכשל טוטאלית. איך יהיה לרובין? השד יודע, אבל לי יש הערכה, וההערכה היא שהוא יצליח. הסיבה היא שהסיבה שחלמיש פרח בלאומית היא שזו סביבה פחות פיזית, בגלל חוכמת משחק והעובדה שהיו לו הרבה יותר זריקות פנויות שם. בליגת העל היכולות האלו לא עזרו לו בהיעדר האתלטיות המינימאלית הנדרשת ממנו בעמדה 2 בליגת העל. רובין הוא ההיפך. הוא היה מפלצת אתלטית לעמדה שלו בליגה הלאומית, בייחוד ביחס לישראלי. הוא חגג באויר לא מעט, וניצל את היתרון הפיזי שלו על שחקנים כשהוא עם ובלי הכדור ביד. יש לו את מה שדרוש לליגת העל.

דעתי - שדרוג מאוד מאוד משמעותי.
3:2 ל 2015

תום מעיין מול עוז חזקיה (פוסטר) - אין טעם לכתוב פה הרבה, כי עוז חזקיה לא היה באמת שחקן רוטציה. תום מעיין כנראה כן יהיה, וזה כבר אוטומטית יתרון. התקווה שלי היא שלא נזדקק לו יותר מדי, כי הוא לא ממש סיפק את הסחורה בשום עונת בוגרים שלו עדיין.

דעתי - עוד שחקן רוטציה זה תמיד דבר טוב.
4:2 ל 2015

פורוורדים וסנטרים:

ג'יימס סינגלטון מול ג'ספר ג'ונסון - מעט קשה להשוות. אחד שחקן מובילי ואתלטי, והשני סט שוטר עם כישרון ענק לקליעה, אבל עם הרבה (יותר מדי) חוצפה. סינגלטון שחקן שויתר על עונת משחק שלמה ובגילו ההסתמכות על האתלטיות היא דבר שיש סביבו סימן שאלה. הוא כנראה יותר מתאים לליגה שלנו מג'ונסון בהיבטי ריבאונד ומצ'אפים הגנתיים בעמדה 4.

דעתי - שיפור. סינגלטון היה חלק מקבוצות גדולות ממנו ומכיר את תפקיד הרול פלייר. ג'ונסון היה בעל גינונים של המסגרות שהוא היה בהן - ליגות שהוא יכול לזרוק כאוות נפשו ואף אחד לא יגיד כלום. אם לא תחול איזו ירידה דרסטית ביכולות שסינגלטון הראה בעונות האחרונות הוא כנראה שחקן מתאים יותר.
5:2 ל 2015

ג'מאר סמואלס מול עוז בלייזר - בסך הכל, לא מדובר בשני שחקנים דומים. סמואלס יותר שייך לקטגוריית הנגר האתלט, ובלייזר יותר שייך לקטגוריית הגבוה הקולע. סמואלס ילך יותר לסל, יחייה יותר מתחת לסל ויתן כנראה הגנה יותר אפקטיבית. הוא יקבל פחות דקות מבלייזר בעיקר כי הוא זר חמישי (או רביעי), וגם כי יש זר גבוה ממנו בהיררכיה באותה העמדה.

דעתי - לא ניתן להחליט אם זה שיפור או ירידה. בלייזר הראה מגמת שיפור העונה, והוא ישראלי. סמואלס כנראה שחקן טוב יותר וכנראה מתאים לליגה שלנו, אבל הוא עדיין זר, מה שמגביל אותו מבחינת רוטציה.
6:3 ל 2015

המאדי נדייה מול ג'וליאן רייט - סנטר הגנתי מעולה מול סנטר הגנתי טוב. שחקן התקפה סופר מוגבל מול שחקן התקפה מוגבל אבל סופר אפקטיבי בליגה שלנו. טווח אפס מול חצי מרחק לא רע. ששחקן פציע מאוד מול כזה שהיה לו מזל עד עכשיו בליגה שלנו.

דעתי - ירידה מהותית ברמה, בהתאם לכמות התלות והאחריות שמפילים על נדייה. קיים סיכון שנדייה יהיה הנקודה החלשה של הקבוצה הזו (גם מכיוון שכנראה שהוא יקבל לא מעט קרדיט), אבל אם יצליח בתחילת העונה להתבסס כמטרייה אווירית מתחת לסל של הרצליה, האפקטיביות שלו תגדל מאוד.
6:4 ל 2015

כארם משעור מול עידן זלמנסון (סנטר) - כארם משעור בא אחרי קריירת מכללות לא רעה אבל גם לא מדהימה. ההשוואה היא יותר ברמת האיכות ופחות ברמת העמדה. משעור לא ישחק סנטר, וזלמנסון לא ישחק בשום עמדה אחרת. כישראלי 8-9 ברוטציה, הם ברי השוואה.

דעתי - כארם משעור בוגר יותר וכנראה בשל יותר ככדורסלן. זלמנסון עוד לא הוכיח שהוא ראוי לדקות בליגת העל מעבר לדקות גראבג'. לא הצליח להראות שהוא תורם חיובית כשהקבוצה צריכה אותו באמת. זה יהיה הימור אבל אני מאמין שמשעור יעיל יותר.
7:4 ל 2015

דרו קרופורד מול דרון וושינגטון - שחקן בעלייה מול שחקן בירידה תלולה. כישרון בעלייה מול אתלטיות בירידה. בכלל לא בר בהשוואה ואני בטוח שיש כאן שדרוג.
8:4 ל 2015.

פוסטרים:
יונתן סיבוני/יונתן סיבוני
עמרי רוטמן/אליאב אוחנון
דין זהבי/גיא לויצקי
XXX/מוסקוביץ'

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 3:27 pm 
Senior

סיכום מעניין גם אם ספקולטיבי.

קצת קשה להגיד כי משהו כמו 70% מהסגל שלו שחקנים שלא שיחקו בליגת העל כולל הישראלים אז הכל על הנייר.

מה שכן על פניו אפשר להגיד שלפחות מבחינת סגל מדובר בקבוצה שהיא ההפך הגמור של הקבוצות שהיו בהרצליה בשנים האחרונות.

בנוסף מדובר בקבוצה עם סייז גדול מאד (מלבד רוט שאר הסגל הוא 190+ כולל גארדים וסמול פווארדים) וקבוצה עם שחקני הגנה טובים כנראה.

כנראה שמשחקים של 90-100 נקודות יהיו בהרצליה הרבה פחות גם של היריבות וגם של הרצליה עצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 4:00 pm 
Sophomore

הרסי סחטיין על ההשקעה, אבל זה לא רציני מכל כך הרבה סיבות... איך אפשר לתת לנדייה מול ג'וליאן רייט (דבר שישפיע על הקבוצה בצורה תהומית) את אותו ניקוד כמו תום מעיין מול עוז חזקיה (דבר שתהיה לו השפעה אפסית לחלוטין על הקבוצה). זה פשוט לא רציני ואין לניקוד הזה שום חשיבות, הוא מגוחך אפילו.
מצד שני גם צריך להבין שאי אפשר להשוות קבוצות בתחילת עונה לקבוצות בסוף עונה. השוואה נכונה היתה בכלל מתייחסת למגנום רול, איבנקס ושות'. זרים כמו רייט שבאים באמצע העונה זה לא כאלה שהיו באים לפה בתחילתה, ובאופן כללי הקבוצה של סוף העונה היא קבוצה אחרי שינויים ושדרוגים.
יש גם הרבה שחקנים ששנה שעברה היו נחשבים להחתמות מרשימות מאוד של הרצליה (נעימי, וושינגטון) ורק בדיעבד התבררו כ-"לא משהו". עכשיו זה קל להיות אופטימיים ולהגיד "ברור שזה שדרוג בלי שמץ של ספק" אבל זו חכמה בדיעבד. אני למשל לא עד כדי כך בטוח שרוט בגיל 33 ועם כל נטייתו לפציעות וחוסר היציבות שלו הולך להיות שדרוג משמעותי מנעימי, יכול להיות שכן אבל זו הערכה מאוד אופטימית. בעונה שעברה נעימי סיים עם מדד ממוצע של 15 לעומת רוט עם מדד של 6 (עונה סדירה) ורוט לא נהיה יותר צעיר אז צריך גם לשים את האופטימיות בפרופורציות.
והדבר אולי הכי חשוב, השוואות "שחקן מול שחקן" מפספסות את כל הפן הקבוצתי, התאמה בין שחקנים וכו' שהוא לפעמים יותר משמעותי. הרי הרצליה בנתה באופן מסורתי בשנים האחרונות סגלים חזקים על הנייר עם זרים יקרים ומרשימים שפשוט לא התחברו מסיבות שלא קשורות בהכרח לכישורים האינדיבידואליים שלהם.

אבל בכל מקרה סחטיין על ההשקעה :mrgreen:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 4:32 pm 
Junior

Fez כתב:
הרסי סחטיין על ההשקעה, אבל זה לא רציני מכל כך הרבה סיבות... איך אפשר לתת לנדייה מול ג'וליאן רייט (דבר שישפיע על הקבוצה בצורה תהומית) את אותו ניקוד כמו תום מעיין מול עוז חזקיה (דבר שתהיה לו השפעה אפסית לחלוטין על הקבוצה). זה פשוט לא רציני ואין לניקוד הזה שום חשיבות, הוא מגוחך אפילו.
מצד שני גם צריך להבין שאי אפשר להשוות קבוצות בתחילת עונה לקבוצות בסוף עונה. השוואה נכונה היתה בכלל מתייחסת למגנום רול, איבנקס ושות'. זרים כמו רייט שבאים באמצע העונה זה לא כאלה שהיו באים לפה בתחילתה, ובאופן כללי הקבוצה של סוף העונה היא קבוצה אחרי שינויים ושדרוגים.
יש גם הרבה שחקנים ששנה שעברה היו נחשבים להחתמות מרשימות מאוד של הרצליה (נעימי, וושינגטון) ורק בדיעבד התבררו כ-"לא משהו". עכשיו זה קל להיות אופטימיים ולהגיד "ברור שזה שדרוג בלי שמץ של ספק" אבל זו חכמה בדיעבד. אני למשל לא עד כדי כך בטוח שרוט בגיל 33 ועם כל נטייתו לפציעות וחוסר היציבות שלו הולך להיות שדרוג משמעותי מנעימי, יכול להיות שכן אבל זו הערכה מאוד אופטימית. בעונה שעברה נעימי סיים עם מדד ממוצע של 15 לעומת רוט עם מדד של 6 (עונה סדירה) ורוט לא נהיה יותר צעיר אז צריך גם לשים את האופטימיות בפרופורציות.
והדבר אולי הכי חשוב, השוואות "שחקן מול שחקן" מפספסות את כל הפן הקבוצתי, התאמה בין שחקנים וכו' שהוא לפעמים יותר משמעותי. הרי הרצליה בנתה באופן מסורתי בשנים האחרונות סגלים חזקים על הנייר עם זרים יקרים ומרשימים שפשוט לא התחברו מסיבות שלא קשורות בהכרח לכישורים האינדיבידואליים שלהם.

אבל בכל מקרה סחטיין על ההשקעה :mrgreen:

קודם כל, זה לא דו"ח סקאוט אלא שעשוע שנועד לבדוק רוחבית את הסגל. זה לא אמור להיות ממש רציני. הנקודות האלו הן לא כלי מדעי וסטטיסטי אבל לדעתי הן סיפקו את הסחור כדי להבין את התמונה הכללית.

דבר שני, ראיתי לנכון לתת נקודה בעניין של מעיין/חזקיה כי הוסף פה שחקן לרוטציה בניגוד לעונה הקודמת ואני חושב שזה עשוי להיות משמעותי אם נראה שדניס באמת לא מסתדר עם הובלת הכדור כמו שאני חושש שיקרה.

דבר שלישי, לא "צריך להבין" שאי אפשר להשוות קבוצה בתחילת העונה לסוף העונה. בכל גוף תקשורת ספורט עושה בתחילת העונה את ההשוואות האלה. אז ברור שיכולים להיות חילופי זרים במהלך העונה, אבל אתה עדיין בודק קבוצה מול קבוצה. אפשר לעשות את ההשוואה הזו ואני לא רואה שום בעיה בה אם אתה מבין כדורסל ישראלי ולוקח את הכל בערבון מוגבל.

דבר רביעי, נעימי וושינגטון לא היו החתמות מרשימות גם לא בזמנו. נעימי הגיע אחרי שתי העונות המאכזבות בקריירה שלו וושינגטון היה ידוע כמבוגר מדי ביחס לכלים שיש לו ואחרי פציעה. זו לא חוכמה בדיעבד אלא במחשבה תחילה. לגבי ההשוואה בין רוט לנעימי, אנחנו יכולים גם פשוט לא להסכים. אני כתבתי בערך ב 200 מקומות שזו דעתי בלבד. אני חושב שאם אתה משווה את נעימי ואת רוט באמצעות מדד אתה פשוט לא רציני או שאתה לא מבין את נושא החיבור הקבוצתי שביקרתי אותי לגביו בפסקה הבאה.

דבר חמישי, הרצליה לא בנתה סגלים חזקים על הנייר בשנים האחרונות. היא בנתה סגלים מזרים עם עבר ושמות גודלים ועם הווה מפוקפק ו"גניבות" שבסוף הצליפו בה בפרצוף. בשילוב עם מאמנים שלא ידעו לחבר את החבילות לקבוצות לוחמות ותחרותיות ואוסף של פרסונות בעייתיות נוצרו תמהילים קבוצתיים גרועים. לאורך כל הסקירה הזו התייחסתי לאופי של השחקנים ולפוטנציאל שלהם להשתלב בתמהיל הקבוצתי.

דבר שישי, כבר אמרתי שזה היה בעיקר בשביל הכיף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 4:40 pm 
Senior

פז, המשפט האחד לפני האחרון שלך מתנגש עם המשפט האחרון והוא כנראה ההבדל בין רוט ונעימי. בעוד המדד של רוט אולי היה גרוע (זה כמובן מדד משקר, צריך לבדוק את המדד שלו בסיבוב השלישי ובפלייאוף) ההבדל הוא במה שאמרת על קבוצתיות וחיבור.

נעימי הוא שחקן יותר מוכשר מרוט ולכן המדד שלו טוב יותר אבל רוט הוא רכז שעושה את הקבוצות שלו יותר טובות.

אפילו בנס ציונה שהוא היה זוועה מבחינה מספרית וסטטיסטית הקבוצה הצליחה בזמן שהוא היה שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 4:51 pm 
Sophomore

נו באמת הרסי. אתה יכול להגיד שמדד ממוצע של 6 לא מהווה שום אינדיקציה לעונה הסדירה החלשה שהיתה לרוט עד לשלבים המאוחרים? עם 7 נק׳ למשחק, כמעט 3 איבודים ב-21 דקות, 32% ל-2 נקודות. הרי המדד מורכב מכל הדברים האלה. על זה תוסיף גם שתי פציעות. אמנם רוט היה טוב בסיבוב השלישי ומצוין בסדרת הפלייאוף אבל ברור שלפני זה היה חלש מאוד וזה לא משנה אם תשתמש במדד כדי להגדיר את זה או בכל אמצעי אחר (סטטיסטי ולא סטטיסטי).

לגבי חזקיה, אתה יכול לראות לנכון מה שאתה רוצה, אני רק אומר שלתת לזה את אותו ניקוד כמו נדייה מול ג׳וליאן רייט מפספס כל אינדיקציה אמיתית ומייתר את הניקוד.

לדעתי הרצליה בנתה סגלים חזקים ומוכשרים, וגם הרבה מהשמות הצליחו אחרי שעזבו אותה (איבי שחקן טוב מאוד באיטליה, אומה היה טוב, איבנקס היה מצוין במקסיקו וכו׳). היתה שם בעיה של חוסר איזון וחוסר אימון נוראי כמו שאתה אומר אבל זה לא אומר שההחתמות לא היו מרשימות. וושינגטון אגב היה אחרי עונה מצוינת באיטליה בקבוצת פלייאוף שם בגיל סביר לחלוטין ולא היתה אינדיקציה שהוא שחקן גמור, אבל כמו דיז׳ון תומפסון הגיע אחרי תקופה ארוכה בלי לשחק (לא בגלל פציעה לדעתי אלא כי לא קיבל חוזה שרצה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 4:54 pm 
Sophomore

קוף ירוק כתב:
פז, המשפט האחד לפני האחרון שלך מתנגש עם המשפט האחרון והוא כנראה ההבדל בין רוט ונעימי. בעוד המדד של רוט אולי היה גרוע (זה כמובן מדד משקר, צריך לבדוק את המדד שלו בסיבוב השלישי ובפלייאוף) ההבדל הוא במה שאמרת על קבוצתיות וחיבור.

נעימי הוא שחקן יותר מוכשר מרוט ולכן המדד שלו טוב יותר אבל רוט הוא רכז שעושה את הקבוצות שלו יותר טובות.

אפילו בנס ציונה שהוא היה זוועה מבחינה מספרית וסטטיסטית הקבוצה הצליחה בזמן שהוא היה שם.

אין לי ויכוח עם רוב מה שאמרת. אבל אני מבטיח לך שאם הרצליה תקבל את רוט של תחילת העונה בנס ציונה הרסי יתגעגע מהר מאוד לנעימי. אני גם חושב שבקבוצה הספציפית של הרצליה השנה נעימי היה יותר טוב ומתאים (בניגוד לשילוב המזוויע עם סלבי) כי חסר שם סקורר בקו האחורי, כך שאני אישית מסופק מאוד האם זה שדרוג אבל נראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 5:03 pm 
Senior

פז אל תשכח שרוט למעשה נכנס מראש לעונה בצורה לא טובה, בלי נבחרת, בלי הכנה לעונה, זה חלק מהסיבה לפציעות ומהיכולת הלא טובה בחלק הראשון של העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 5:17 pm 
Sophomore

נכון, אבל מצד שני ממה שאני זוכר גם לפני שנתיים רוט נפצע (מיניסקוס משהו) והחמיץ לא מעט משחקים. הבחור בן 33 וכנראה בצד היורד של הקריירה. דרון וושינגטון בן 29 והרסי הפך אותו לשחקן גמור בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום, אז אני רק אומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2015 5:43 pm 
Junior

Fez כתב:
נו באמת הרסי. אתה יכול להגיד שמדד ממוצע של 6 לא מהווה שום אינדיקציה לעונה הסדירה החלשה שהיתה לרוט עד לשלבים המאוחרים? עם 7 נק׳ למשחק, כמעט 3 איבודים ב-21 דקות, 32% ל-2 נקודות. הרי המדד מורכב מכל הדברים האלה. על זה תוסיף גם שתי פציעות. אמנם רוט היה טוב בסיבוב השלישי ומצוין בסדרת הפלייאוף אבל ברור שלפני זה היה חלש מאוד וזה לא משנה אם תשתמש במדד כדי להגדיר את זה או בכל אמצעי אחר (סטטיסטי ולא סטטיסטי).

לגבי חזקיה, אתה יכול לראות לנכון מה שאתה רוצה, אני רק אומר שלתת לזה את אותו ניקוד כמו נדייה מול ג׳וליאן רייט מפספס כל אינדיקציה אמיתית ומייתר את הניקוד.

לדעתי הרצליה בנתה סגלים חזקים ומוכשרים, וגם הרבה מהשמות הצליחו אחרי שעזבו אותה (איבי שחקן טוב מאוד באיטליה, אומה היה טוב, איבנקס היה מצוין במקסיקו וכו׳). היתה שם בעיה של חוסר איזון וחוסר אימון נוראי כמו שאתה אומר אבל זה לא אומר שההחתמות לא היו מרשימות. וושינגטון אגב היה אחרי עונה מצוינת באיטליה בקבוצת פלייאוף שם בגיל סביר לחלוטין ולא היתה אינדיקציה שהוא שחקן גמור, אבל כמו דיז׳ון תומפסון הגיע אחרי תקופה ארוכה בלי לשחק (לא בגלל פציעה לדעתי אלא כי לא קיבל חוזה שרצה).

לגבי המדד זה בדיוק מה שאני אומר. מה שקובע הוא ההתרוממות של רוט בסוף העונה, וזה מה שמעניין אותי. מעבר לזה שהקבוצה שלו תפקדה יותר טוב גם כשהוא לא הפציץ. נעימי כל העונה היה מצוין מבחינת מדד? אז למה הקבוצה הייתה כל כך מחורבנת? לא הגיוני להאשים רק את סלבי בזה.

העובדה לגבי וושינגטון היא שכשהוא הגיע הוא לא היה האתלט שהכרנו מחולון. שחקן כזה שבנוי על היכולת האתלטית שלו ולא נותן את הסחורה בגלל בעיית כושר הוא לא החתמה מרשימה. אני לפחות לא הסתנוורתי מה"שם הגדול" שלו.
אגב, על אותו המשקל של הביקורת שלך לגבי ההשוואה שלי בין קבוצה בתחילת העונה לקבוצה בסוף העונה - הרצליה לא בנתה את הקבוצה עם וושינגטון אלא עם איבנקס ואחר כך עם וויבר שפשוט היו גרועים, עם אימון ובלי אימון. פשוט לא שחקנים טובים מספיק. איבנקס הצליח במקסיקו? זה כנראה אומר יותר על הליגה המקסיקנית מאשר על היכולות של איבנקס בימינו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 22, 2015 11:02 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

רוט של נס ציונה היה גרוע מה שהרס לו את הממוצע השנתי. בחיפה סבל מחוסר יציבות משווע, משחקים מאוד חלשים לצד משחקים מצויינים.
עם כל זה כשהוא טוב הוא יכול להנהיג קבוצה הרבה יותר מנעימי . הכי חשוב בשבילו זה קודם כל הבריאות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 175 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עמוס לב ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה