סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 11:32 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 12:40 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
כידוע, לאור הסכם הטלוויזיה המפלצתי שצפוי להכניס ל-NBA כמה מליארדי דולרים בשנה תקרת השכר הולכת כמעט להכפיל את עצמה בשנים הבאות. אתם חושבים שיהיה בכך כדי להוריד עוד יותר את הרמה בכדורסל האירופי? כלומר, האם יש כיום שחקנים באירופה שאשכרה נשארים באירופה בגלל שב-NBA מוגבלים בתשלום שכרם בהשוואה למה שהם מקבלים ביבשת הישנה? בנוסף, האם תקרת השכר החדשה תגרום בהכרח לקבוצות להכפיל ולשלש את שכרם של שחקני שוליים, כך שאין סיכוי שכאלה יפלטו מהליגה ויעברו לאירופה?

חייב לציין שהנושא הזה כן מדאיג אותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 12:48 pm 
Senior

במידה מסויימת כן- יותר שחקנים שהם גבוליים לליגה יעדיפו להתייבש על הספסל מתוך ידיעה שהם מרוויחים הרבה יותר ב-NBA ועם סיכוי מסויים לאיזה מקרה ג'רמי לין שיהפוך אותם לשחקנים לגיטימיים מאשר לשחק באירופה. ועדיין יש לזה תקרה מסויימת- יש מגבלה על כמולת השחקנים שיכולה לשחק בקבוצה והיא לא השתנתה. לדעתי בסופו של דבר רוב העלייה תלך לשכר של הסופרסטארים(לברון, קארי וכו')

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 2:53 pm 
Junior

זה ישפיע מאד.
שחקנים שהם גבוליים לליגה יעדיפו לחכות בדי לייג קרוב מאשר להתחייב באירופה.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 7:09 pm 
Sophomore

תוסיף לזה את פתיחת 3 קבוצות די ליג חדשות והעלאת שכר המינימום גם בדי ליג אם אני לא טועה.
וגם שחקנים כמו גיינס שנוחתים פה באמצע העונה לא יגיעו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 8:23 pm 
מנהל פורום

לא שמעתי על העלאת שכר המינימום בדי ליג, אבל הרמה לא תרד
יש שיפור מתמיד באיכות השחקנים האירופים, ככה שלמרות שאירופה מאבדת יותר שחקנים לNBA היא גם מייצרת הרבה יותר שחקנים ראויים
חווית הצפיה ביורוליג ובשלבים המתקדמים של היורוקאפ, סבירה בהחלט ובהינתן הלוקליות (איזור זמן, היכרות עם השחקנים, הסיכוי לראות אותם בארנה שלך) לא תהיה פגיעה בכדורסל האירופי
האיום מהחוזה של היורוליג עם 11 קבוצות ל10 שנים הוא איום הרבה יותר גדול ומוחשי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 11:20 pm 
Senior

אוריאל, אני לא חושב שיש שיפור בכמות השחקנים האירופאיים שמיוצרים. מצד שני לא חושב שיש ירידה. פשוט הבודירוגה והרברצ'ה של הדור הנוכחי(נקרא להם גאלינרי ומארק גאסול, למרות ההבדלים הסגנוניים ביניהם) לא משחקים באירופה. הבעיה היותר חמורה שפס הייצור של השחקנים באירופה התאים את עצמו ל-NBA ויש היום הרבה יותר דגש על אתלטיות וסיבולת מאשר בעבר שהתמקדו ביסודות אחרים כמו כידרור ויכולת מסירה נניח. שחקנים כמו נבארו ובודירוגה שפיזית לא היו מסוגלים לשמור בברמות האלה כי לא היו להם את הכלים הגופניים לזה(נבארו כנראה אנדרסייזד בכל מקרה, אבל אם בודירוגה היה אתלטי יותר הוא בכיף היה נכנס לסגל של קבוצת NBA) מפנים את הדרך לכל מיני רודי גובר שמגיעים כבר עם כל הכלים הפיזיים להצליח שם. יש חשש אמיתי שמה שישאר באירופה בעיקר אחרי העלייה של השכר יהיה בעיקר שחקנים לא מוכשרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:14 am 
Hall of Famer

נבארו אנדרסייזד? נבארו כבר שיחק ב-NBA והיה בהחלט סביר (אם כי לא כוכב), לא רואה מה ההבדל בינו לבין, נניח, ג'יי.ג'יי רדיק מהבחינה הפיזית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:55 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אתה ראית את הגופה של רדיק לעומת הספרדי? יש סיבה למה נבארו קלע ב40% מהשדה, הוא חלש מדי ובמנש לא שרקו לו על כל הפלופים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 10:38 am 
Hall of Famer

אהמ, נבארו בעונת הרוקי שלו קלע בדאבל-פיגרס, לרדיק לקח 5 עונות עד שהוא הגיע לנתון הזה, וגם לרדיק היו כמה עונות של 40% ופחות מהשדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 12:37 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אהם, נבארו קיבל בעונת הרוקי 25 דקות למשחק בקבוצה שניצחה 22 משחקים. לגמרי סטטיסטיקה רעה בואקום.
רדיק קלע באחוז גרוע כמו של נבארו רק בשתי עונות (הראשונה והשלישית), ממוצע הקריירה שלו הוא 45% מהשדה כאשר מחצית מהזריקות שלו מגיעות מ-3. בעונתו החמישית כשהוא הגיע לאותו מספר דקות כמו של הספרדי הוא גם הגיע לדאבל פיגרס והוא משפר את ממוצעי הנקודות שלו בכל שנה.
אבל זה לא העניין, הסיבה לדעתי שרדיק כבר 10 שנים בליגה ונבארו חזר לאמא אחרי עונה היא שנבארו הוא די צפלון (77 ק"ג על 1.90 מ') ואילו רדיק הרבה יותר מוצק (86 ק"ג על 1.93 מ') כך שהם לא ממש דומים מבחינה פיזית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 1:06 pm 
Hall of Famer

נבארו חזר לאירופה מבחירה, לא בגלל שלא רצו אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 4:26 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
בדיוק. הוא הלך לממפיס לשחק עם החבר גאסול. גאסול הוטרד ללייקרס ונבארו קיבל גאדפאדר אופר מברצלונה, החלום האמריקאי לא היה הקטע שלו. אחרי שהוא עזב ממפיס הוציאה את ההודעה הכי מתחנפת שראיתי אי פעם לשחקן שעוזב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 8:40 pm 
מנהל פורום

כצופה אדוק ביורוליג, אני לא חושב שחווית הצפייה שלי תפגע כתוצאה, אני רואה שחלק לא קטן מהקבוצות באירופה למדו ליצור תלכידים אטרקטיבים עם כדורסל מעניין ושונה
אפס אנדולו, קוצ'ה, פנר אלה שלוש קבוצות מי ביותר כסף ומי בפחות (15-25 מיליון בעונה) שמצליחות להביא גישה רעננה לכדורסל האירופי לשלב בו שחקנים לא סטנדרטים (אודו בפנר, סאריץ' באנדולו, האנגה בקוצ'ה) הם לחלוטין לא מתחרים בNBA הם פשוט משחקים אחרת
לא יודע איך מגדירים רמה באופן אובייקטיבי בלי שקבוצות מתחרות בינהם ובהעדר מנהרת זמן של דאג וטוני לעולם לא נדע אבל לי יש הרגשה סובייקטיבית שהרמה לא יורדת ואפילו מגמה קלה על עליה
גג של וסלי או פולו אפ דאנק של אודו הוא לא פחות יפה משל מנדקק אחר בNBA, וסלי לא בNBA, הוא לא מספיק מהיר, הוא לא מספיק חזק. אבל עין בלתי מזויינת לא רואה את זה כשכל משחק מתנהל ביבשת אחרת באזורי זמן שונים
אותו שבריר שניה, אותה הבדל בעוצמה אינו נראה לעין של צופה לא ביוני
ווסטברוק עושה קוסט טו קוסט הרבה יותר מהיר מהאנגה אבל תראו קוסט טו קוסט של האנגה מול השחקנים מאולפיאקוס שרודפים אחריו ולא תוכלו לראות את החצי שניה הבדל ששיש בזמן ההגעה שלהם מחוף לחוף
כל מה שצריך לעשות בשביל להנות מכדורסל באיכות מצויינת שמוגש יומיים בשבוע בחמישי ושישי בלילה, זה לשכוח מזה שאתה יודע שהקבוצות האלה יפסידו ב20 הפרש בממוצע לקבוצות שישחקו לפנות בוקר וישאירו אותך מטושטש למשך היום הבא.
שברירי השניה במהירות וחלקיקי הניוטונים בכוח בין השחקנים האלה ידועים, הידיעה היא זאת שמקללת את החוויית הצפיה במשחק החלש יותר והאיטי יותר, העין בקושי יכולה להבחין
הידיעה המוקדמת קובעת את מה שאנחנו רואים במידה לא קטנה
נכון יש מקרים של קבוצות NBA שנותנות קונצרט כדורסל שהוא באמת נראה כמו חוויה אסטית אחרת לגמרי (ג"ס וס"א במשחקים הגדולים שלהם ו...זהו פחות או יותר) אבל אז גם לראות משחק בין בוסטון לוושניגטון הופך להיות משהו תפל ופרימיטיבי
בקיצור אני טוען שיש שכבה של קבוצות נהדרות באירופה שבוחרות שחקנים, שחקנים שחלקם הגדול גדל במועדונים אירופיים והאיכות שלהם הולכת ומשתפרת, בעיקר אתלטיות. הם יוצרים הרכבים שמספקים חווית צפיה ראויה כל שנה והרמה ממש לא יורדת, ההפך. שינוי בתקרת השכר לא ישנה את זה
קלאט'יס, דה קולו, רדוליצ'ה, דאטומי, וסלי
אם היו מקל סטייל היו מוצאים חוזה כזה או אחר בNBA אבל הם בחרו בכסף דומה להיות אנשים משמעותיים, לתת אימפקט כשהם עולים על הפרקט, להפוך את הקריירה הקצרה שלהם למשהו שאפשר לנצור בזיכרון ולקחת הלאה.
אני מאמין שככה זה גם יימשך ואולי אפילו יתגבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:08 pm 
Hall of Famer

אני די הפסקתי לראות כדורסל אירופאי (כולל מכבי) לפני שנתיים שלוש. אז על השנתיים שלוש האחרונות אני לא יודע להגיד, אבל אני כן יודע לומר שעד אז, הכדורסל באירופה תמיד החוויר לעומת זה האמריקאי, גם לעין בלתי מזוינת. כדורסל של שלשות כשבניגוד לנ.ב.א, השלשות הם בגלל חוסר יכולת אתלטית להגיע לסל, ולא בגלל משהו מחושב במיוחד. לפחות עד לפני שלוש שנים, הרמה באירופה רק ירדה כל שנה וזה לא היה כדורסל. זה היה תת-כדורסל.
הנה האמת, אני לא מכיר את דה קולו או את דאטומי במיוחד. אבל את קלאת'ס ראיתי מספיק (גם בפאו בעבר וגם אחר כך בממפיס), ואת וסלי בכלל שראיתי, ושניהם שחקנים בינוניים לגמרי. שום דבר מלהיב במיוחד. אז אם זאת הדוגמה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:11 pm 
Junior

אתם מתמקדים בכשרון האירופאי שהטופ שלו גם ככה הולך לנ.ב.א וזה לא ישתנה.
אני יותר חושב שהפגיעה תהיה באפשרות להביא את הלנגדון הבא לאירופה או את אנתוני פארקר הבא.

הם יעדיפוצלחכות להזדמנות שלהם קרוב לבית ולא לבוא לאירופה.
יחד עם הכסף של סין האפשרות שנראה אמריקאים שמחזקים באירופה יורדת ואז נפתחת הדלת של קבוצות נואשות לכל מיני פבארני וסימונס שלא שיחקו שנה

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:37 pm 
Junior

אז אם כבר, ניכר שזה הולך לפגוע במיוחד בקבוצות הישראליות המג'עג'עות גם ככה (הכסף מסין כבר משפיע לרעה עלינו? קשה לי להגיד), שכן בעיקר בשנים האחרונות הן בנויות יותר על אמריקאים מאשר רוב האירופאיות, במקרה של מכבי באליפות היורוליג אני גם חושב שזה בדיוק מה שנתן להם את האדג'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:41 pm 
Junior

כולם יפגעו כי זאת תגובת שרשרת.
צסקא לא תוכל להביא את התותחים של פעם (אבל תהיה ראשונה בשרשרת המזון ותביא את מי שיהיה הכי מבוקש)
הטורקיות יסתפקו בשאריות וישלמו ביוקר על שחקנים בינונים.
מכבי לא תוכל להביא שחקנים תותחים ותסתפק בלנסות לגנוב שחקנים שפעם היו מגיעים להרצליה.
נהריה תסתפק בשחקנים ששווים ליגה שנייה.
ולליגה השנייה יגיעו ב30 אלף דולר שחקנים שפעם היו הולכים לעבוד בוולמארט.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:48 pm 
Sophomore

beatla כתב:
כולם יפגעו כי זאת תגובת שרשרת.
צסקא לא תוכל להביא את התותחים של פעם (אבל תהיה ראשונה בשרשרת המזון ותביא את מי שיהיה הכי מבוקש)
הטורקיות יסתפקו בשאריות וישלמו ביוקר על שחקנים בינונים.
מכבי לא תוכל להביא שחקנים תותחים ותסתפק בלנסות לגנוב שחקנים שפעם היו מגיעים להרצליה.
נהריה תסתפק בשחקנים ששווים ליגה שנייה.
ולליגה השנייה יגיעו ב30 אלף דולר שחקנים שפעם היו הולכים לעבוד בוולמארט.

מסכים,
אבל יש גם את האופציה שאולי נראה פה שניים שלושה איכותיים לקבוצה במקום שיעברו פה שמונה בינוניים.
בלאומית אפשר לחזור לזר אחד או בכלל לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 9:53 pm 
Junior

הדעה הרווחת בכדורסל בארץ וגם פה בפורום שאין מספיק ישראלים טובים אז כנראה שלא... נראה פחות.
נראה פחות טובים.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 14, 2016 11:11 pm 
Senior

Amos Gueta כתב:
בדיוק. הוא הלך לממפיס לשחק עם החבר גאסול. גאסול הוטרד ללייקרס ונבארו קיבל גאדפאדר אופר מברצלונה, החלום האמריקאי לא היה הקטע שלו. אחרי שהוא עזב ממפיס הוציאה את ההודעה הכי מתחנפת שראיתי אי פעם לשחקן שעוזב.

אף אחד לא אמר שהוא לא יכול לשחק שם. אם פאקינג גל מקל קיבל חוזה אני מאמין שגם נבארו יכל להיות שם. העניין הוא שזה לא ממש בראש שלו. דמיין אימון ראשון נבארו מקבל שם את מייק מילר, גארד אומנם לא מאוד מאסיבי אבל של פאקינג 2.03 מ'. זה עולם אחר לגמרי פתאום. באירופה יש מספרי 4 לפעמים בגובה הזה. אין אזוריות או מאמנים שמנסים להחביא אותו בהגנה. הקבוצה לא קוראת תרגילים בשבילו אלא הוא צריך לחיות מזריקות פנויות. ובעיקר אין יחס של כוכב אלא אתה עוד שחקן. אני חושב שברגע שהוא קיבל הצעה כספית הרבה יותר גבוהה מברצלונה הוא קפץ עליה, כי הוא הבין שהפוטנציאל שלו בליגה מוגבל מאוד, וכי באירופה הרבה יותר קל ונוח לו.

דרך אגב, 36% לשלוש לשחקן שבא על טיקט של קלעי זה לא משהו כל כך. ההשוואה לרדיק לא במקום, כי הוא בערך הגארד הפותח היחיד בליגה על הפרוטוטייפ הזה. הא קלע הרבה יותר טוב מנבארו. שימו אולתו באירופה במערכת שתעשה לו חסימות מדורגות כל היום והוא יקלע את ה-16-17 לערב כמו כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Hacohen ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה