סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 6:17 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 2:20 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
כאשר רשמתי שאין מה להשוות בין הסגל השנה לזה של אשתקד מבחינת הרמה, לא אמרתי שהסגל של מכבי חף מבעיות ו/או סיכונים.

ועדיין, למכבי יש 2 שחקנים שהם בטופ 3 באירופה (וכל אחד מהם יכול להיחשב לטוב ביותר בעמדה שלו) - לא קרוב למצב של תחילת העונה אשתקד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 2:34 pm 
Freshman

על הנייר. גם בשנה שעברה היו שחשבו שלמכבי יש אפילו 3 שחקנים שהם בטופ של אירופה. סמית שנחשב לאחד מהסמול פווארדים הטובים באירופה, וכמובן פארמר ורוצ'סטי שנחשבו גם הם מהטובים בעמדה באירופה. על הנייר גאודלוק וווימס הם כאלה אבל עכשיו נשאר רק לראות האם במציאות זה גם ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 2:53 pm 
Sophomore

לא נראה לי שמישהו באמת חשב שפארמר או רוצ׳סטי הם טופ 3 באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 2:57 pm 
Hall of Famer

רבים חשבו. פארמר היה טופ 3 באירופה בקדנציה הראשונה שלו במכבי ורוצ'סטי קלע 20 למשחק עונה קודם. ואם לא טופ 3, אז טופ 6-7 בוודאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 3:16 pm 
Hall of Famer

מיכאל, צר לי ממש, אבל זה מה-29.8.2015:

מיכאל כתב:
אני מתנצל מראש על כך שאני שובר את הקו הפופולרי של לרדת על מכבי בכל הקשור לבנייה, לרבות נושא הפציעות וכו׳.

לטעמי, בהתחשב בנסיבות, ההתנהלות של מכבי הקיץ קרובה למופתית - בטח ובטח כאשר לוקחים בחשבון אילוצים כאלו ואחרים (ואני מניח שיש גם נסיבות שאינן ידועות לנו).

1. נתחיל בכך שמכבי דאגה להחתים מוקדם ככל שניתן (ולטווח ארוך) את אוחיון ולנדסברג - ובכך גם נמנעה ממלחמת התשה פוטנציאלית מול ירושלים.

2. מכבי לא התפתתה להחתים את פישר - שחקן לא נחוץ בעליל עבורה ויקר בצורה בלתי שפויה.

3. לאחר שהתברר שמקל לא בכיוון, מכבי התעשתה מהר (ובעיתוי קריטי) ושמה יד על יבזורי - הישראלי הבכיר ביותר שהיה על המדף - ואחד שיכול לשמש אותה ב-2 המסגרות (באירופה כרול-פלייר). אני אפילו מתעלם מכך שהיא הוציאה אותו מתחת לידיים של ירושלים.

4. מכבי ידעה להחתים בזמן את דוין סמית. אז נכון שבהתחשב באורך החוזה (אם כי אני מבין שהשנה השלישית היא באופציה בלבד), העלות מעט גבוהה, אבל אני לא חושב שבהסתכלות לשנה הקרובה וזו שלאחריה, מכבי לא יכולה היתה להשיג משהו טוב יותר (ואפשר לראות איך כל מיני סמול פורוורדים שפחות טובים מסמית מקבלים חוזים גבוהים משמעותית). בסופו של דבר, מכבי הצליחה להשאיר אצלה שחקן שהוא בטופ לבל של אירופה.

5. מכבי ביצעה מהלך שעד שביצעה אותו היה בגדר ״פנטזיה״, והנחיתה כאן את פארמר - שחקן ״על״ במונחים אירופאיים. אני אפילו מתעלם לרגע מנושא ״הישראליות״.

6. ההחתמות של רוצ׳סטי ואמבקווה הן החתמות מבריקות בעיניי - אלו בדיוק ההחתמות שמכבי צריכה לבצע במגבלות התקציב שלה (למול האלטרנטיבות בשוק) - שחקנים שאם ״הכל היה בסדר אצלם״ לא היו מגיעים למכבי. הסגירה המהירה (וגישושים שהחלו הרבה לפני) היא שאיפשרה זאת.

7. ההחתמה של פבראני היא סימן שאלה גדול, אבל נגזרת מסוגיית הפציעה ולא מהפוטנציאל. בהתחשב באלטרנטיבות בשוק בעמדות הפנים, אני חושב (וכתבתי זאת לפני מספר שבועות) שגישת ״נלך על החתמות שיש להם אפסייד״ זו הגישה הנכונה מקבוצה שלא רוצה להתבוסס בבינוניות, אלא לזרוח אחת למספר שנים וגם ליפול באותה מידה. בהתחשב בעלות שלו - פבראני הוא הימור שלדעתי כדאי היה לקחת.

8. הביקורת העיקרית נוגעת לעמדה מספר 4 - משהו השתבש למכבי בהחתמות בעמדה זו - לדעתי אחרי שטיילור ברח לה. מכבי, כך נראה, בוחרת כרגע להביא שחקן אחד בעמדה 4 (גם אמבקווה יכול לשחק בעמדה) ולתת לבנדר הזדמנות וזמן להשתפשף. אני חושב שדי ברור שיגיע שחקן נוסף במהלך העונה, ואני חושב שזה נכון ממספר מובנים (הן בעניין הכספי, הן בעניין האיכות, הן בעניין בדיקת ההתאמה והצרכים) שזה לא יהיה עכשיו אלא בסביבות ינואר.

9. ודבר אחרון בעניין הפציעות - אני חושב שזה תפס פרופורציות לא הגיוניות. חוץ מפבראני, אין ממש שום סימן שאלה הנובע מסוגיית הפציעות (לא אצל סמית, לא אצל לנדסברג, לא אצל פניני ואפילו לא אצל רנדל). יש אספקטים של מצב פיזי, אבל זה חלק ממערך השיקולים שכל קבוצה מתמודדת עימם, וגם חלק מנושא עלות השחקנים הספציפיים.

אז נכון שכל האמור הוא בעיניים ״לא אובייקטיביות״ (ויש גם צורות הסתכלות הפוכות לחלק מהנקודות שהעליתי), אבל רציתי להציג צורת הסתכלות מעט שונה.

viewtopic.php?f=1&t=15004&start=1181

ושלא ישתמע לא נכון, גם אני חשבתי שרוצ'סטי ופארמר יכולים להיות אחד הקווים האחוריים הכי טובים באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 3:51 pm 
מנהל פורום

כן, על ההודעה הזאת חשבתי שככתבתי מה שכתבי במעלה הפתיל ועדיין אני יכול להבין למה ג'ק ומיכאל מאמינים שהפעם זה יהיה אחרת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 9:39 pm 
Sophomore

דיברתי אז על רוצ׳סטי ואמבקווה כשחקנים עם פוטנציאל אפסייד גבוה - גאודלוק וסוני ווימס הם שחקנים טופ לבל בפועל.

פספסתי בגדול עם פארמר, בהתבסס על רושם קודם ומעקב לא מספק שלי בתקופת ההמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 25, 2016 11:27 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לעומת זאת עם הפציעות פגעת בענק...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 9:47 am 
Sophomore

:) ללא ספק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 5:25 pm 
Sophomore

rony כתב:
שווה לציין שלפני שנה היו הרבה אנשים כאן בפורום שהיו בטוחים שאמבקווה הוא גנבה רצינית של מכבי ובדרך להיות גבוה מצוין ביורוליג.

הייתי ביניהם ואני עדיין מאמין שהוא יכול להיות גבוה מצוין ביורוליג. אני חושב שבגלל שהנטל של הקו הקדמי של מכבי נפל רק עליו, בעונה הראשונה שלו, הוא לא הצליח להגיע לאן שהוא אמור. אם הוא היה מתחיל מהספסל מאחורי סנטר דומיננטי (כמו שהנדריקס היה לסופו, למשל) אני מאמין שהוא היה מצליח מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 5:58 pm 
Hall of Famer

ראיתי רק כמה משחקים בתחילת השנה (נדמה לי שבפרה-סיזן). הוא נראה לי כמו אחלה שחקן משלים.
עם זאת, זה היה ברור כבר אז שהקו הקדמי של מכבי חלש מאוד ושההנהלה ה(די)מביכה של מכבי יצרה עוד סגל לא מאוזן ולא מספיק מוכשר, עם כל מיני פתרונות תמוהים כמו פבריאני.
כאמור, לא עקבתי (בין השאר כי אני לא רואה טעם להשקיע במוצר שלא משקיעים בו תשומת לב מלכתחילה) אבל בהחלט יכול להיות שזו הייתה סיטואציה לא טובה עבורו ושהוא עדיין יכול להיות גבוה יעיל ברמה הזו של היורוליג (אך עם אפסייד מוגבל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 7:25 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני רק מקווה שלא יביאו סנטר מחליף פחות טוב מאמבקווה ואז יצטערו ששחררו אותו.

כרגע ה-depth chart של מכבי נראה ככה:
PG - מקל, אוחיון, כשגם גאודלוק יכול לשחק בעמדה כאשר ווימס מרכז בפועל.
SG - גאודלוק, סילי, לנדסברג, ווימס בהרכב גבוה, יבזורי
SF - ווימס, סמית׳, לנדסברג, ראד בהרכב גבוה, פניני
PF - ראד, שגב, אלכסנדר, סמית׳ בסמול בול
C - צירבס

אפשר לראות שבעמדות 2 עד 4 יש הרבה אופציות אבל בסנטר אין אף אופציה מלבד צירבס. לא יזיק אם הסנטר המחליף יוכל לשחק גם כ4 אבל הוא יכול להיות גם סנטר במשרה מלאה.
אני מאוד אשמח לראות שם את טומבה ומקווה מאוד שלא יביאו איזה סטרץ׳ שלא מסוגל לשמור.

מישהו יודע על מועמדים חדשים? האימונים התחילו ובספטמבר הבא עלינו לטובה מתחילים משחקי האימון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 7:27 pm 
Senior

גאודלוק יותר רכז מווימס.
טיבור פלייס עבר בטרייד לפילדלפיה ויש סיכוי לא רע שישחררו אותו. לא אידיאלי אבל הייתי מעדיף אותו על מישהו שיכול להיות מלקולם תומאס 2. כמובן שמישהו כמו סראפין עדיף. איטי וכבד אבל יכול לשנות זריקות בצבע בזכות הסייז שלו וריבאונדר לא רע בכלל

נערך לאחרונה על ידי shachaf78 בתאריך ו' אוגוסט 26, 2016 7:43 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 7:27 pm 
Hall of Famer

בקיצור מכבי בנו קו אחורי איכותי ורחב(לפחות על הנייר) ובהנחה שיבאו סנטר מחליף סביר ולא יקר אז עדיין הקו הקדמי שלהם בינוני מאוד יחסית ליורוליג .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 7:30 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

פלייס שם מעניין. שחקן קצת רך אבל מאוד ארוך ויכול להפריע לזריקות אבל נראה לי שיש לו תג מחיר גבוה מדי ביחס לתוצרת.
לא לשכוח גם שכדאי שהסנטר המחליף יוכל לשמור בפיקנרול ולחפות על הבעיות של צירבס שם ופלייס לא ממש כזה.
דורסי יכל מאוד להתאים אם לא היה נשאר בברצלונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 7:39 pm 
Senior

השאלה מה החלופות. אם הוא האופציה הטובה ביותר הייתי לוקח אותו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 26, 2016 8:01 pm 
Sophomore

לא נראה לי שמחפשים סנטר קלאסי שיכול לשחק רק בעמדה 5 אלא 4.5 כזה עם יכולת חסימה. אם אני מסתכל על השחקנים החופשים אז משהו כמו קורי ג'פרסון כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 27, 2016 12:48 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ג׳פרסון הוא הרבה יותר 4 מ5. אתלט ודי אגרסיבי אבל דקיק מדי לעמדה 5 ולא שחקן הגנה מספיק טוב מלבד יכולת החסימה כדי לפצות על היעדר המסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 3:07 pm 
Hall of Famer

אם ארז כזה לחוץ בטרום העונה ובראיונות שלו כמו אתמול למשל אז מה יהיה במהלך העונה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 4:12 pm 
Junior

קורי ג'פרסון שחקן חביב. ידיים טובות מאוד בהתקפה, התמצאות טובה מאוד באזור הצבע, מאוד יעיל בקרש-סל. עמדה 4 כאמור ונכון שלא שחקן הגנה טוב במיוחד. לא חוסם או קופץ מאוד גבוה. חזק יחסית ועם התמצאות טובה מאוד בצבע בהתקפה.
עריכה: גם ריבאונדר טוב

נערך לאחרונה על ידי קיופיפלו בתאריך ב' אוגוסט 29, 2016 4:32 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 4:20 pm 
Sophomore

ריאל מדריד מחתימה את אותלו האנטר וזה מעלה תהיות איפה היתה מכבי כשהוא הסתובב עכשיו חופשי חודשיים וחצי. מצד שני, בכלל לא ידעתי שהוא שחקן חופשי אז אולי מעורב פה בייאאוט נאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 4:43 pm 
Sophomore

מה כל כך ״קורץ״ מבחינת מכבי להחתמת שחקן כזה - האם לא היתה כאן תמימות דעים (יחסית) שמכבי צריכה סנטר אתלטי בעל יכולות הגנתיות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 5:05 pm 
Sophomore

zurkin כתב:
ריאל מדריד מחתימה את אותלו האנטר וזה מעלה תהיות איפה היתה מכבי כשהוא הסתובב עכשיו חופשי חודשיים וחצי. מצד שני, בכלל לא ידעתי שהוא שחקן חופשי אז אולי מעורב פה בייאאוט נאה.

הוא לא הסתובב חופשי אפילו יום אחד - ריאל החתימה אותו כבר בתחילת הקיץ (חוזה מופרך לשנתיים של מיליון דולר נטו לעונה) אבל הוציאה על כך הודעה רק עכשיו (בדומה למה שהיא עשתה עם תומפיקנס בקיץ שעבר). הוא היה חופשי בתחילת הקיץ אחרי שהחוזה שלו באולימפיאקוס הסתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 6:10 pm 
מנהל פורום

מיכאל כתב:
מה כל כך ״קורץ״ מבחינת מכבי להחתמת שחקן כזה - האם לא היתה כאן תמימות דעים (יחסית) שמכבי צריכה סנטר אתלטי בעל יכולות הגנתיות?

נו האנטר אתלטי, אין ספק אני לא בטוח שהוא שומר רע
למיטב זכרוני הוא שומר בסדר גמור, מבחינת ההשלמה לזירבס, הוא השלמה טובה, יותר נייד ממנו, תנועה שלו בלי כדור נותנת לרכז הזדמניות ליותר מאשר גלגול כדור לפוסט אפ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 29, 2016 9:01 pm 
Hall of Famer

אגב, מי שעוד מחפש לעשות קאמבק זה לארי סאנדרס, אמנם מדווח שהוא מחפש חוזה למחנה אימונים עם קבוצת NBA, אבל אם אני מכבי, אני מרחרח בכיוון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 719 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], נורטון, סאבוניס ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: