סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 6:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 93 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: גלטסראיי VS מכבי פוקס
הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 4:03 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
צירבס כבר לא כאן.
מילר לא כשיר.
גלטסראיי אחרונה ביורוליג אבל מחזיקה מאזן ביתי סביר של 5-5.
ניצחון טורקי ביותר מ-6 + הפתעה של מילאנו בבית נגד אולימפיאקוס תשלח את הצהובים לסחוב את כל היורוליג על הכתפיים מהמקום האחרון.

הימור? צמוד צמוד עם ניצחון שייתן למכבי טיפה אוויר. הקבוצה של עתמאן פחות פראיירית בבית, אבל לא מספיק חכמה כדי לקבל את ההחלטות הנכונות שעושות בדר"כ את ההבדל בסיום צמוד נגד מכבי.
היידה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 4:46 pm 
Hall of Famer

מכבי בסך הכל קבוצת התקפה לא רעה במונחי יורוליג, קולעת טוב מ-2 (רביעית), מ-3 (רביעית) ומהקו (שמינית), גם ההגנה בסך הכל סבירה (הכי טובה ביורוליג בהגנה על שלשות, היריבות שלה לא קולעות טוב מהעונשין עד עכשיו, מה שאומר שלפחות עושים פאולים על השחקנים הנכונים ומצד שני בין הגרועות באחוזים של היריבות מ-2, מאוד הגיוני כשאין בסגל אף חוסם נורמלי), איפה שהיא מאבדת את המשחקים זה במספר הפוזשנים. היא אחרונה ביורוליג באיבודים ושלישית מהסוף בגרימת איבודים, היא גם שנייה מהסוף בריבאונד התקפה שהיא מאפשרת ליריבות ושניה מהסוף בריבאונד שהיא לוקחת בעצמה, הנתונים האלו לבד שווים לה כמעט 7 פוזשנים פחות מהיריבות שלה בממוצע בכל משחק. בשביל לנצח משחקים עם 7 פוזשנים פחות בכל משחק, אתה צריך התקפה מצוינת והגנה מצוינת, לא התקפה נחמדה והגנה ממוצעת, וזה לגמרי עניין של אימון ולכידות קבוצתית. אז יכול להיות שלהעיף את צירבס שווה לה פחות איזה איבוד במשחק על איזה תוקף מטופש, נניח, אבל להעיף את צירבס (שלישי בקבוצה בריבאונד לדקה) ולא להביא לו שום תחליף כנראה שלא ממש יעזור בריבאונד. אייברסון וסמית' אמנם ריבאונדרים יותר טובים ממנו, בטח כשמודדים פר-דקה, אבל אני לא בטוח שאפשר לסחוט מהם יותר דקות, הראשון צובר עבירות בקצב והשני מתפרק כבר עכשיו.

בקיצור, אני לא הייתי שם כסף על ניצחון של מכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 4:58 pm 
מנהל פורום

שניה, שניה
מה הסיפור של מילר? במשחק נגד ריאל הוא נראה כמו אחד שיכול להפוך לגיים צ'יינג'ר אם באירופה מאוחר מידי אז בתארים המקומיים
פציעה חוזרת בברך שנפגעה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 5:19 pm 
Hall of Famer

רוני, זאת הבעיה בהיצמדות לסטט' או בהתעלמות מנתונים.
בפעם האחרונה שבדקתי, שמירה על הכדור ואיבודי כדור הם חלק מההתקפה, אז אם מכבי היא הקבוצה שמאבדת הכי הרבה כדורים ביורוליג, אז גם אם יש לה אחוזים טובים מהשדה ומהקו, זה מיד הופך אותה להתקפה לא טובה.
בפעם האחרונה שבדקתי, גם לקחת ריב' זה חלק מההגנה. אז גם אם אחוזי השלשות של היריבות הכי גרועים, מה זה עוזר אם הריב' נופל להם לידיים ל-2 נק' קלות (האחוזים מה-2 רעים לא רק בגלל חוסר באיום חסימה, אלא גם בגלל ריב' התקפה כמובן) וההגנה של מכבי היא הגנה גרועה. כמובן שיש גם את הנתון של כמות נק' שמכבי חוטפת ושם היא במקום הרביעי מהסוף. מעבר לכך, עזוב אותי מסטט', ראינו בעינים את ההגנה. אנחנו יודעים שהיא גרועה.

אפרופו הגנה, נתון מעניין - 8 הקבוצות שסופגות הכי הרבה ביורוליג? מילאנו, גלאטסראי, אנדולו, מכבי, ז'לגיריס, קזאן, צסק"א, באמברג.
אתם מגלים תבנית מסויימת?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 5:49 pm 
Hall of Famer

מסכים איתך שהניסוח לא מספיק מדויק לגבי התקפה והגנה טובות או לא טובות, אבל הכוונה נראה לי ברורה, בהתקפות שמכבי כבר מגיעה לזריקה לסל ולא מאבדת כדור אחרי כדור, היא מייצרת נקודות בקצב טוב, זה מהצד ההתקפי. בצד ההגנתי, מניעה של שלשות וביצוע עבירות על השחקנים הנכונים הם בהחלט שני מרכיבים חשובים מאוד בהגנה טובה, ואלו דברים שבאופן יחסי כן עובדים במכבי. מה שלא עובד זו הגנה על הצבע וסגירה לריבאונד. הפוסט שלי בא לנסות ולעשות זום-אין על למה מכבי כושלת לגמרי העונה, אז עניין הפוזשנים הוא הנקודה הכי אקוטית כאן בעיני, אם מכבי הייתה מצילחה להגיע לאיזון בפוזשנים עם היריבות שלה, כלומר שיוויון באיבודים ושיוויון בריבאונד התקפה, ומצד שני לשמור על הנתונים ההתקפיים וההגנתיים האחרים שבהם היא כן בסדר, היא כנראה הייתה היום חזק בתמונת ההצלבה ולא על סף הדחה מאוד מוקדמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 6:15 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שמכבי מונעת שלשות. אני חושב דווקא ההיפך, בטח בתקופת הדר. מכבי כיווצה מאד את ההגנה וניסתה למנוע סלים בצבע ולכן היריבות זרקו הרבה לשלוש, הרבה מעבר למה שהם רגילות. מכבי היא הקבוצה שזרקו מולה הכי הרבה שלשות, 27.78 למשחק. מילנו היא הקבוצה עם מספר הזריקות הבא - 26 ואילו הקבוצות הבאות בתור עומדות על 23.89 שלשות שמעיפים עליהן למשחק. מבחינת שלשות שנקלעות על מכבי היא במקום השני אחרי מילנו. הכוכב האדום, שהיא באמת מונעת שלשות, חוטפת 6.5 נק' פחות כל משחק מהשלוש והאחוזים שקולעים עליה גבוהים ב - 0.5% מהאחוזים שקולעים על מכבי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 6:30 pm 
מנהל פורום

וול, אני טוען שיש קבוצות שצריכות לאבד יותר כדי להיות טובות יותר
כשקבוצה בנויה על שחקנים "הרפתקנים" אבל מוכשרים ואם מכריחים אותם לשמור על הכדור בכל מחיר מקבלים קבוצה מסורסת שאולי לא מאבדת אבל גם לא מגיעה למצבי זריקה
חיפה של עונת אליפות שלה הייתה כזאת
דונטה לאורך כל הקריירה ויש לי הרגשה של מכבי מודל 017 היא כזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 8:14 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
אני לא חושב שמכבי מונעת שלשות. אני חושב דווקא ההיפך, בטח בתקופת הדר. מכבי כיווצה מאד את ההגנה וניסתה למנוע סלים בצבע ולכן היריבות זרקו הרבה לשלוש, הרבה מעבר למה שהם רגילות. מכבי היא הקבוצה שזרקו מולה הכי הרבה שלשות, 27.78 למשחק. מילנו היא הקבוצה עם מספר הזריקות הבא - 26 ואילו הקבוצות הבאות בתור עומדות על 23.89 שלשות שמעיפים עליהן למשחק. מבחינת שלשות שנקלעות על מכבי היא במקום השני אחרי מילנו. הכוכב האדום, שהיא באמת מונעת שלשות, חוטפת 6.5 נק' פחות כל משחק מהשלוש והאחוזים שקולעים עליה גבוהים ב - 0.5% מהאחוזים שקולעים על מכבי.

הכוכב האדום גם משחקת בקצב יותר איטי ואין ספק שהיא קבוצת הגנה עדיפה על מכבי בסך הכל, אבל בהתחשב בעובדה שהצבע של מכבי כ"כ פרוץ ושיריבות קולעות מולה 54% ל-2, אז כן, באחוזים האלו עדיף שהיריבות יזרקו הרבה יותר שלשות (יותר זריקות ל-2 של היריבות משמען גם יותר עבירות של מכבי ויותר זריקות עונשין ליריבות כמובן, אבל זה רק בונוס). עכשיו סביר לגמרי שאם מכבי מאלצת את היריבות ליותר שלשות, גם יהיה לה קצת יותר קשה לשלוט בריבאונד הגנה, אבל אצל מכבי ריבאונד ההגנה שערורייתי לגמרי.

אוריאל, לגבי זה שקבוצות מסוימות צריכות לאבד יותר, זה אולי נכון, אבל לא כמו שזה קורה במכבי ובטח שלא כשזה מלווה בייצור של כל כך מעט איבודי כדור.

ושוב, אני חושב שהנתון הקריטי שמפסיד למכבי משחקים זה הפער העצום בכמות הפוזשנים, אם במשחק יורוליג יש, בהערכה גסה, 70-80 פוזשנים במשחק, אז ה-7 פוזשנים יותר שמכבי מאפשרת ליריבות שלה זה פער כמעט בלתי מחיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 23, 2017 8:18 pm 
מנהל פורום

תראה את שתי המחציות נגד הכוכב היא איבדה יותר אבל ניצחה בשניה היא כמעט לא איבדה אבל הפסידה, נדמה לי שגם מול ריאל היה סיפור דומה, יתרון במחצית שבא יחד עם כמות איבודים גדול ואז מחצית שניה עם מעט איבודים אבל הפסד בסקור
זה לא מקרי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 12:23 am 
Hall of Famer

טיבור פלייס ( בארבעת המשחקים האחרונים ממוצעיו הם 12 נק' , לצד 2.25 ריבאונד התקפה ... ) וטיוס יכולים בהחלט לחגוג מול הגבוהים של מכבי , ואפילו אולי שחקנים כמו מיצוב , בלייק שילב ופרלזיץ' ירגישו בנוח מול הרכבי הסמול-בול הצפויים ( נניח ראד וסמית בעמדות 4-5 ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 7:20 am 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
תראה את שתי המחציות נגד הכוכב היא איבדה יותר אבל ניצחה בשניה היא כמעט לא איבדה אבל הפסידה, נדמה לי שגם מול ריאל היה סיפור דומה, יתרון במחצית שבא יחד עם כמות איבודים גדול ואז מחצית שניה עם מעט איבודים אבל הפסד בסקור
זה לא מקרי

ראיתי את המשחקים, קודם כל, מכבי איבדה יותר מדי גם במחציות השניות האלו (בעיקר בדקות הסיום), אולי לא הרבה כמו במחציות הראשונות, אבל עדיין לא מעט. שנית, איבודים זה רק חצי מסיפור הפוזשנים, החצי השני זה ריבאונד התקפה, גם זה שמכבי (לא) לוקחת וגם זה שלוקחים עליה, וזה משהו שמאוד נפוץ בהתפרקויות של מכבי, איבוד מוחלט של ריבאונד ההגנה. שלישית, אם מכבי לא הייתה מאבדת כ"כ הרבה במחציות הראשונות, היא סביר להניח הייתה בונה לעצמה פערים הרבה יותר משמעותיים, כאלו שריאל ובמיוחד הכוכב האדום היו מתקשות הרבה יותר לסגור במחציות השניות היותר טובות שלהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 10:47 am 
Sophomore

אוריאל,
ערוץ הספורט שב ומתעקש על "חבלה בברך" מהמשחק מול ריאל ולא על חזרה/אי החלמה של הפציעה הקודמת. הבוקר פורסם שייעדר שבועיים נוספים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 11:23 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
"שבועיים נוספים" זה כמו החמישה שבועות מהפציעה הראשונה?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 11:47 am 
מנהל פורום

מכבי כבר כל כך מפחדת מהליגלוג על ניהול הבריאות של השחקנים שלה שהיא עברה לדיסאינפורמציה
חבלה, זה מכה יבשה, כואבת. לא צריך שבועיים, בעצם שלוש אם סופרים את השבוע שהוא כבר נעדר. חדשות טובות לאשדוד לקראת חצי הגמר, זה בעוד שלושה שבועות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 11:59 am 
Sophomore

לא הבנתי, אתם טוענים שיש מצב שמכבי החזירה את קווינסי מילר לפעילות מוקדם מדי בגלל פאניקה? לא מתאים להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 12:44 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אבל אולי יש מצב שמכבי החזירה את מילר לפעילות מוקדם מדי בגלל אבחנה לא משהו של הצוות הרפואי, שזה דווקא כן מתאים...
אולי הם שוב לא מצאו מחשב להסתכל על הברך שלו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 12:48 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
uriel17 כתב:
זה לא מקרי

ראיתי את המשחקים, קודם כל, מכבי איבדה יותר מדי גם במחציות השניות האלו (בעיקר בדקות הסיום), אולי לא הרבה כמו במחציות הראשונות, אבל עדיין לא מעט. שנית, איבודים זה רק חצי מסיפור הפוזשנים, החצי השני זה ריבאונד התקפה, גם זה שמכבי (לא) לוקחת וגם זה שלוקחים עליה, וזה משהו שמאוד נפוץ בהתפרקויות של מכבי, איבוד מוחלט של ריבאונד ההגנה. שלישית, אם מכבי לא הייתה מאבדת כ"כ הרבה במחציות הראשונות, היא סביר להניח הייתה בונה לעצמה פערים הרבה יותר משמעותיים, כאלו שריאל ובמיוחד הכוכב האדום היו מתקשות הרבה יותר לסגור במחציות השניות היותר טובות שלהן.

חושב שאתה טועה. במחציות הראשונות מכבי הייתה בקצב של 20 איבודים למשחק אבל הובילה בחצי השני היא איבדה בקצב של 10 למשחק שזה בסדר גמור מבחינת איבודים אבל איבדה את הקצב.
דקות אחרונות? לא קשור לקצב איבודים קשור לחוסר מנטלי ניהול משחק מהספסל ומעמדת הפוינט. שלושה דברים שאין למכבי נכון לעכשיו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 1:32 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
שניה, שניה
מה הסיפור של מילר? במשחק נגד ריאל הוא נראה כמו אחד שיכול להפוך לגיים צ'יינג'ר אם באירופה מאוחר מידי אז בתארים המקומיים
פציעה חוזרת בברך שנפגעה?

חיובי
ייעדר 2-3 שבועות ובכל מקרה קשה מאוד לחזור להיות אותו שחקן אחריי פציעה כזאת גם בגיל צעיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 1:54 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
rony כתב:
uriel17 כתב:
זה לא מקרי

חושב שאתה טועה. במחציות הראשונות מכבי הייתה בקצב של 20 איבודים למשחק אבל הובילה בחצי השני היא איבדה בקצב של 10 למשחק שזה בסדר גמור מבחינת איבודים אבל איבדה את הקצב.
דקות אחרונות? לא קשור לקצב איבודים קשור לחוסר מנטלי ניהול משחק מהספסל ומעמדת הפוינט. שלושה דברים שאין למכבי נכון לעכשיו

בעיה אחת עם התיאוריה שלך-אם תסתכל על האיבודים, חלק גדול מאוד מהם לא קשור בכלל לקצב משחק, זה לא שניסו לצאת למתפרצת מהר מדי ומשהו התפספס, שזה לגיטימי, מדובר על איבודים בהתקפה עומדת כששחקן מוסר ליציע, מדובר על עבירות תוקף מטופשות, דברים כאלו, אין בין זה לבין קצב משחק מהיר כלום ושום דבר. למכבי יש בכל משחק לפחות 3-4 איבודים שאתה תופס את הראש ולא מבין איך דבר כזה קשור לכדורסל, לקבוצה נורמלית זה קורה פעם במשחק, פעם בשני משחקים, גג פעמיים במשחק, אצל מכבי הרבה יותר, ואין לזה קשר לקצב משחק.

ספציפית במשחק מול הכוכב, מכבי הצליחה להגיע לשוויון בריבאונד התקפה שזה אחלה, אבל היא איבדה 9 כדורים יותר מהכוכב, זה פער שכמעט בלתי אפשרי לנצח איתו במשחק שהסתובב סביב ה-70 וקצת פוזשנים, מכבי זרקה לסל 8 פעמים פחות מהכוכב מהשדה ופעמיים פחות מהקו, היא קלעה ב-5% יותר מהשדה (47% לעומת 42%) ו-12% יותר מהקו ועדיין הצליחה להפסיד את המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 2:07 pm 
Junior

לגבי מילר: מדובר בשחקן שאחד הצדדים החזקים שלו זה האתלטיות, אבל כבר קרע פעמיים רצועה צולבת עד גיל 24. הרגליים שלו רזות בקטע קיצוני ובאופן אישי קשה לי להאמין שהוא יצליח לעשות קריירה משמעותית שתימשך מעבר לגיל 30...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 4:32 pm 
מנהל פורום

http://sports.walla.co.il/item/3034384
כמו כאן בסלניוז גם שם בוואלה נואשו מניתוחים מקצועיים ועושים תוכנית שיש בה כמעט ורק סתלבט על מכבי
גם הפעול ירושלים לא יוצאת נקיה
הוגן, הפועל לא הראתה שום דבר שאפשר לבנות עליו להצלחה ברבע הגמר, חוץ מהמשחק נגד ולנסיה לא ניצחנו אף קבוצה טובה מאיתנו ואל תגידו לי קובאן, כי בעידן קציקאריס הם היו מכבי תל אביב של היורקאפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 4:48 pm 
Sophomore

אגב, בכל האתרים פורסם שמאיק צירבס הושאל ממכבי לבאיירן עד סיום העונה. מצד שני, בהודעה הרשמית של מכבי נאמר שהוא שוחרר מהקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 8:46 pm 
מנהל פורום

13 הפרש במחצית. לא רואה את המשחק. מחמם את הגרון בארנה.
אבל אם נפסיד יהיה במה להתנחם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 8:53 pm 
Junior

uriel17 כתב:
13 הפרש במחצית. לא רואה את המשחק. מחמם את הגרון בארנה. אבל אם נפסיד יהיה במה להתנחם

אם ראית משחקים אחרים של מכבי העונה אז קופי פייסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 24, 2017 9:00 pm 
מנהל פורום

זה הראשון שאני מפספס. תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 93 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר