סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 12:07 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 78 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 1:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
כי מה כבר נשאר לנו מהעונה הזאת חוץ מלחלק תארי MVP ולדבר על המהלכים שהניקס יעשו בקיץ.
כהרגלנו בקודש:
דראפט 2018:
viewtopic.php?f=1&t=16743
דראפט 2017:
viewtopic.php?f=1&t=16472
דראפט 2016:
viewtopic.php?f=1&t=15705
דראפט 2015:
viewtopic.php?f=1&t=14896

נסכם בקצרה את 2018:
- אייטון סה"כ היה בסדר. עם 16 ו-10 למשחק.
- לוקה הוכיח את עצמו ונתן עונה מצוינת, הרבה מעבר למצופה. אני דיברתי על בסט קייס סנאריו של 13-15 נק', 4.5 ריב' ו-4.5 אס' למשחק. עבר את זה בעונת רוקי, נראה אם יהיה קונסיסטנטי.
- בייגלי נתן עונה סולידית למדי
- ג'ארן ג'קסון ג'וניור פתח טוב וקצת נחלש בהמשך. העזיבה של גאסול וטייריק בהחלט עזרה לו לקבל יותר זריקות.
- ההשוואות של מייקל פורטר לקווין דוראנט הסתברו כמדויקות, בהתחשב בזה ששניהם פצועים
- במבה נתן עונת רוקי לא רעה באורלנדו, אם כי יש עוד לאן להתפתח
- וונדל קרטר ג'וניור הפתיע לדעתי לטובה, אם כי הוא פרוטוטייפ של שחקנים ששיחקו בעבר בשיקגו - דרו גודן, טאז' גיבסון. פאוור פורוורד סביר כזה ולא יותר.
- טרה יאנג פתח חלש וסיים חזק
- את קולין סקסטון לא ראיתי כי הקאבס היו חרא ושעמום, אבל נתן מספרים לא רעים בואקום
- הקליעה של קווין נוקס אכן לא משהו. 37% מהשדה בעונת הרוקי
- שי גילג'ס אלכסנדר נתן עונת רוקי די מפתיעה, כשנכנס לחמישיה של הקליפרס ועוד הגיע לפלייאוף וניצחו את הווריורס איזה משחק או שניים. די הפתיע אותי, למרות שלדעתי שיחק יותר אוף-גארד מאשר פוינט גארד. בקראנץ' טיים פינה את המקום בחמישיה ללו ויליאמס

סה"כ נראה שברוב הפרוספקטים הפורום די קלע בול. הדיון המרכזי היה על דונצ'יץ', כשגם הסקפטיים ביותר הסתייגו ואמרו שיוכל אולי כן להשתלב בליגה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 1:18 am 
Hall of Famer

ולדראפט של השנה. בבחירה מס' 1, ניו אורלינס פליקאנס בוחרים את... ציון ויליאמסון.

1. ציון ויליאמסון, ארה"ב, דיוק, 198 ס"מ, בן 19, פאוור פורוורד:

השוואות לבארקלי/בלייק גריפין. לי זה נראה יותר כמו האח הקטן של זאק רנדולף + אתלטיות + כדרור. סיים את העונה בדיוק עם 22.6 נק' (68% מהשדה, 34% מהשלוש ו-64% מהקו) 8.9 ריב' 2.1 אס' 1.8 חס' ו-2.1 חט'. מה שמייחד את ויליאמסון זה קומבינציה של אתלטיות, מאסה ואינטיליגנציית משחק גבוהה. בהחלט יש בו גם משהו מצ'ארלס בארקלי. אני כן תוהה איך שחקן שהוא אנדרסייזד בגובה שלו יחסית לעמדה, ואין לו יד יציבה מהשלוש, יצליח להסתדר באן בי איי. מלבד לברון ושאקיל, לא ראינו ב-25 שנים האחרונות שחקנים שהכוח שלהם מייצר להם יתרון מובהק על אחרים. ויליאמסון בריון בלי שום צל של ספק, ועדיין אני מתקשה לראות אותו טוחן פנימה בקלות. אם יש משהו שמייחד אותו זה דווקא הכדרור הפנומנאלי יחסית למשקל. אם הוא ישפר את היכולת שלו לנהל משחק, זה באמת כבר יקרב אותו יותר להשוואה לבארקלי. איך הוא יסתדר באן בי איי? המציאות מראה שמי שמספיק מוכשר מצליח להסתדר, ע"ע בן סימונס למרות החסרון בקליעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 1:42 am 
Hall of Famer

נדמה לי שקצת פספסת עם טרה יאנג. אולי פתח חלש אבל הפך להיות רוקי אדיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 9:34 am 
Hall of Famer

פספסתי איך? אם הכוונה בהיבט של הדירוג, זה דירוג מדראפטנט.
דווקא אמרתי שמבחינת skills יש לו יכולות שמזכירות את הטופ של המשחק - קיירי, סטף ולילארד.
כן דיברתי על האחוזים והאיבודים כמשהו שיכול לעצור אותו מלהגיע לטופ. סיים את העונה עם 42% מהשדה, 32% לשלוש ו-3.8 איב' למשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 10:59 am 
Sophomore

רוב הפורום פיספס עם דונצ'יץ'. אני כתבתי עליו דברים באמת נוראיים. וכל כך שגויים. מצטער לוקה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 5:33 pm 
Hall of Famer

בוא נחכה עוד עונה לפני שקושרים כתרים. נתן עונה מצוינת, זה נכון. בליגה הזו יציבות זה שם המשחק. היו כאלו שנתנו השוואות לסטויאקוביץ' או טורקוגלו. לפחות כרגע זה נראה פחות או יותר בלבל הזה, שזה אחלה, אבל לא סופרסטאר.

הלאה.

2. ג'ה מוראנט, ארה"ב, מאריי סטייט, 190 ס"מ, בן 19, רכז:

מהאוניברסיטה שהביאה אליכם את מרכוס בראון למכבי (וצסק"א) וגם את אייזיאה כנען, מגיע הגארד המוביל של הדראפט הקרוב. אחרי עונת פרשמן חביבה, מוראנט סיים את עונת הסופומור עם 24.5 נק' למשחק, 10 אס', 5.7 ריב' ו-1.8 חט'. אחוזי העונשין שלו טובים סה"כ (כ-80%), בעוד היד לשלוש בינונית (36% בעונה האחרונה).
ההשוואה לד'ארון פוקס. לא ראיתי כ"כ את פוקס בסקטאון, אבל לי הוא נראה כמו לונזו בול לעשירים. חודר קצת יותר טוב לסל, פליימייקר שחושב מסירה לפני זריקה, אתלט טוב. שחרור כדור מ-א-ו-ד איטי וגם כשהוא חודר לסל הוא מחפש יותר את החברים מאשר לסיים בטבעת. לכאורה אמור ללכת לממפיס, רק שם יש אחד בשם מייק קונלי.
בקיצור, יכול להיות שחקן נחמד, אבל תחושתי שהוא הרבה יותר פליימייקר מסקורר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 7:44 pm 
Sophomore

ציון בעיניי יהיה סוג של דריימונד משופר. אתלט הרבה יותר קטלני שיאפשרו לו גם להיות סקורר טוב יותר.
שחקן מאוד קבוצתי, מאוד מרשים מבחינת שפת גוף, ווינר. שומר קבוצתי נהדר.
יהיה סופרסטאר מהסוג שלא שם 30 נק'. לפחות בשנים הראשונות.

בנוגע למוראנט, יכול להבין את ההשוואות לפוקס מהסרטון שהבאת. הם גם מאוד דומים פיזית.
בנוגע לפוקס אני רק אומר שהוא אחד מהשחקנים הצעירים הבוגרים שראיתי ושזה תהליך שהבשיל ממש בשנה הזאת.
מעבר לזריזות הרגליים והיכולת שלו לייצר לעצמו - הוא מנהל משחק, שולט בקצב ומוסר כבר היום ברמה גבוהה מאוד. מאמין שהוא הולך להיות אחד מחמשת הרכזים הטובים בליגה הזאת (העמוסה ברכזים מעולים) להמון שנים קדימה. וסקרמנטו בעיניי קבוצה עם עתיד ורוד מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 9:51 pm 
Hall of Famer

התותח המפוברק כתב:
בוא נחכה עוד עונה לפני שקושרים כתרים. נתן עונה מצוינת, זה נכון. בליגה הזו יציבות זה שם המשחק. היו כאלו שנתנו השוואות לסטויאקוביץ' או טורקוגלו. לפחות כרגע זה נראה פחות או יותר בלבל הזה, שזה אחלה, אבל לא סופרסטאר.
.

באמת, זה מה שאתה חושב על עונת הרוקי של דונצ'יץ'? או זה מה שאתה רוצה לחשוב עליה. עונת רוקי מטורפת, כבר עכשיו במעמד יותר גבוה ממה שהיה האח הידו בכל הקריירה שלו. ולילד (זה ילד זה) יש עוד לאן לגדול. אחת מעונות הרוקי היותר מרשימות שאני ראיתי. משחק לטובתו באמת ניסיון משחק שאין לאף רוקי שמגיע לאן.בי.איי. משחק לרעתו עדיין מבנה גוף ואתלטיות לא אידיאליים לאן.בי.איי. אבל להקטין את עונת הרוקי שלו למישהו שכרגע נראה שחקן טוב מאד ולא יותר זה להישאר נעול על הסטיגמה שיש לך על השחקן ולהתעלם מגוף העבודה שהוא נתן בעונת הרוקי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 10:12 pm 
Sophomore

אני כנראה טועה (והלוואי שלא) אבל לי עונת הרוקי שלו קצת מזכירה את זו של בחור שהוזכר איפושהוא בפתיחת הת'רד...טייריק אוונס.
נחכה ונראה מה יילד העתיד - אבל לדעתי הוא לא יהיה סופרסטאר כמו שעושים ממנו עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2019 11:48 pm 
Hall of Famer

בנאדם כותב שהוא נתן עונה מצוינת וזה לא מספיק לאנשים פה :roll:
וכן, מה שהיה לי בראש זה השלטים ביציע של סקרמנטו עם ה"20-5-5" של טייריק.
רוצה לראות אותו נותן עוד עונה כזו לפני שאני שם חותמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 12:31 am 
Junior

אחרי שראינו את מיטשל וטייטום נותנים עונה שנייה פחות טובה מהראשונה, אפשר להיות סקפטיים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 12:56 am 
Hall of Famer

אפשר להיות סקפטיים, זה בסדר. אני גם רשמתי שהאתלטיות של דונצ'יץ' עדיין מעלה חשש וכשילמדו אותו זה יראה אחרת.
ובכל זאת, אין שום קשר בין העונה של דונצ'יץ לבין העונה של אוונס. או לפחות מי שהיא מזכירה לו את העונה של אוונס חושב על כך כי הוא פשוט לא מאמין בדונצ'יץ' ולא בגלל מה שהבחור הראה על המגרש.
אותו דבר מי שרושם שדונצ'יץ' נראה בדרך לקריירה של סטויאקוביץ' הוא האח הידו בהתאם לעונת הרוקי שלו. ההרגשה שלי היא שבן אדם כזה ציפה לעונת רוקי חלשה של דונצ'יץ', אז הוא חייב להתאים את הציפיות שלו כלפי מעלה בשל ההצלחה של עונת הרוקי, אבל אין פה אמונה ובוודאי לא התייחסות ליכולת שלוותה לעונת הרוקי של דונצ'יץ'.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 1:07 am 
Hall of Famer

לא רואה קשר בין דונצ׳יץ׳ לאוונס.
להבדיל, דונצ׳יץ׳ מגיע עם מוסר עבודה, מנטליות נכונה וקילרית, קליעה מרחוק (!) ויכולת מסירה משובחת.
הוא מסוגל להוביל קבוצה וגם להיות קטלני אוף דה בול. לדעתי הוא ה״דבר האמיתי״
והשאלה היחידה (בהינתן שלא ייפצע באופן חמור בשנים הקרובות) היא האם יהיה כוכב מן השורה או סופרסטאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 9:01 am 
Hall of Famer

אוונס נראה נהדר בעונת הרוקי. לא הייתה לו יד מרחוק אבל כן היו לו כמה גיים ווינרים והבנאדם הראה יכולת ניהול משחק.
20-5-5 זו סטטיסטיקה מעולה ואף אחד לא פנטז בסוף אותה עונה שהקריירה של אוונס תגמר בקול ענות חלושה, שלא נאמר הרחקה מהליגה על עבירות סמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 9:46 am 
Junior

אני חושב שמה שהכי מרשים בעונת הרוקי של דונצ'יץ' זה כמה משמעותי הוא היה בדאלאס בתקופה שהם היו ממש אובראצ'יברים - הוא ממש הוביל קבוצה להיאבק על הפלייאוף עד שלב מסוים. אני לא זוכר משהו דומה מסקרמנטו של טייריק.

זו כן קצת אבחנה בדיעבד לגבי אוונס, והוא בהחלט דוגמא טובה לטיעון שלא צריך לקבוע יותר מדי אחרי עונת רוקי, אבל אני לא זוכר אותו כאחד שכבר בשלב הזה ניצח משחקים כמו דונצ'יץ'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 10:23 am 
Sophomore

אפשר להגיד שמה שעצר את אוונס זה פציעות וקשיים מנטליים להתגבר עליהם
אני חושב שבפן המנטלי דונצ'יץ' טוב הרבה יותר מאוונס ואני צופה לו עתיד טוב מאד, אם כי, באמת לא בטוח שהוא יהיה סופרסטאר של ממש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 10:40 am 
Sophomore

בעיניי אפשר לדעת שיהיה לכל הפחות אולסטאר (לא האירוע. זה ודאי. המעמד המקצועי האמיתי).

הבנאדם הפך את הקבוצה החלשה שלו לקבוצה מנצחת! הציג מספרים פשוט אדירים. לצד יכולות כדורסל בטופ, הראה המון המון מנהיגות (עוד מהפרה-סיזן. שפת הגוף שלו תמיד כל כך חיובית).
לי הוא לא מזכיר את טייריק. אני מרגיש שהאיזכור של טייריק נובע מתוך רצון לשמר את הפנטזיה שלוקה יכשל (הוא הרי כל כך לא נכשל בעונה הראשונה שכדי להמשיך לטעון שהוא יכשל צריך למצוא סיפור של שחקן שהצטיין בעונה הראשונה ונכשל בהמשך).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 9:38 pm 
Hall of Famer

רבותיי, מסכים עם כל מה שנאמר. לבנאדם יש עתיד מזהיר. רק שלא ייפצע לנו.

הלאה.

3. אר ג'יי בארט, ארה"ב, דיוק, 201 ס"מ, בן 19, שוטינג גארד:

זה שהוא שמאלי בהחלט נותן לו נקודות זכות. אתלט. יש ראיית משחק. משהו בטכניקת הזריקה לא נקי. הכדרור בסדר אבל לא יוצא דופן, ונראה שהוא השתמש המון בפיזיות שלו כדי להשיג נקודות, מה שבאן בי איי יהפוך לחסרון. אין לו יד ימין. כל המהלכים שלו הם אך ורק יד שמאל. ההשוואה של דראפטנט היא משום מה לדני גריינג'ר, בעוד ההשוואה המתבקשת היא לג'יימס הארדן.
לא שאני חושב שבארט יגיע להיות הארדן, אבל אם יש מישהו שהוא אמור לקחת בתור מודל לחיקוי, זה הארדן. שניהם שמאליים, שניהם סקנד גארדים אתלטיים סקוררים עם כשרון לנהל משחק. בארט סיים את העונה עם 22.6 נק' (45% מהשדה, 31% מהשלוש, 66% מהקו), 7.6 ריב' ו-4.3 אס'. אם הוא יעלה קצת מאסה ויעבוד על הכדרור שלו, יש לו פוטנציאל להיות פרוספקט מאוד מאוד מעניין בליגה שמשוועת לסווינגמנים מהסוג של הדור הישן - קובי, פירס, וינס ומגריידי.
בקיצור, אני קצת אמביוולנטי לגבי הבחור. יש אפסייד אבל גם יש לא מעט עבודה כדי להגיע לשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 11:14 pm 
Junior

idansha כתב:
אחרי שראינו את מיטשל וטייטום נותנים עונה שנייה פחות טובה מהראשונה, אפשר להיות סקפטיים

מיטצ'ל לא נתן עונה שנייה פחות טובה מהראשונה.
הוא שיפר את הסטטיסטיקה שלו כמעט בכל פרמטר.
הוא רק התחיל חלש את העונה שזה גם היה מתואם ללוז הכי קשה מכל הקבוצות בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 12:50 am 
Sophomore

מיצ'ל בעיקר נתן פלייאוף פחות טוב, דווקא בחצי השני של העונה הסדירה הוא היה מצוין. אגב, גם טייטום לא ממש נפל מהעונה הקודמת, בעיקר לא עשה את הקפיצה המיוחלת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 12:58 am 
Junior

דווקא טייטום ירד קצת באחוזים שלו. בעיקר מ3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 8:21 am 
Sophomore

ע"פ ויקיפדיה, ציון בגובה 2.01 ולא 1.98. עדיין נמוך מדי ונדירים השחקנים שהצליחו בגובה הזה להצליח כשחקני פנים. למרות סרטוני היילטס שהוא מככב בהם, הימור גדול מדי עבור בחירת דראפט ראשונה.

בארט נראה סביר.

הכי מרשים מבין השלושה, הוא מוראנט. שחקן חכם ואתלטי בעמדה שעוברת חילופי דורות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 8:32 am 
מנהל פורום

itay2 כתב:
ע"פ ויקיפדיה, ציון בגובה 2.01 ולא 1.98. עדיין נמוך מדי ונדירים השחקנים שהצליחו בגובה הזה להצליח כשחקני פנים..

ברגע שאנחנו מנתחים פה נתונים לקראת הדראפט ומתעסקים בכל ס"מ, אז צריך גם להסתכל על כל הנתונים שיש. מוטת הידיים שלו היא 2.08, שזה לא ענק לגובה אבל לא רע. חוץ מזה יש לו כמובן שילוב נדיר של מאסה וכוח עם ניתור עצום. משהו חריג לגמרי. אי אפשר לדבר על תחזיות בלי להזכיר את זה. אם מישהו יכול להצליח, על אף הגובה, אז זה הוא.
מה גם שהוא לא באמת מוגבל לעמדות הפנים. לדעתי הסיבה העיקרית שמדברים עליו כשחקן פנים זה השינוי שהעמדה עברה כיום. אם היה מגיע לליגה לפני 10 שנים, היו מדברים עליו כעל שחקן בעמדה 3 נטו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 8:40 am 
מנהל פורום

לדעתי הוא יהיה דומיניק ווילקינס (שהיה 2.03) גרסת המיליניאלס 2.0.
יותר נייד, יותר אתלטי, אולי יפתח קליעה יציבה יותר מבחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 17, 2019 8:50 am 
Hall of Famer

צריך לציין שוויליאמסון אמור, כבר מהרגע הראשון, להיות אחד השחקנים הכי כבדים בליגה אם לא הכי כבד (בשנה שעברה נמדד ב-129 ק"ג, רק בובאן שוקל יותר ב-NBA וגם זה רק ב-2 ק"ג בערך), זה מצד אחד אומר שהשילוב המטורף של מאסה ואתלטיות, יחד עם ידיים ארוכות, אומר שהוא יוכל להתמודד עם גבוהים ב-NBA, אבל מצד שני, ניתור כזה עם כזו מאסה זו פשוט פציעה שמחכה לקרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 78 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: yoya ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה