סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 1:33 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 66 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: הכנה בNBA
הודעהפורסם: א' אוקטובר 03, 2021 11:13 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
לייקרס/נטס
קאם תומאס נראה כמו תוספת מעניינת לספסל של הנטס
דיוויס משחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: הכנה בNBA
הודעהפורסם: א' אוקטובר 03, 2021 11:37 pm 
מנהל פורום

למרכוס נראה כבד וחלוד
הרבה קליעה התווספה לספסל של הלייקרס, היום מוצגים לראווה מונק ונאן
טוב מישהו צריך לאזן את ווסטברוק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 12:42 am 
Hall of Famer

אני חושב שמשהו משותף לשתי הקבוצות תוך כדי העונה זה שתהיה תחושה (או מדדים כאלו ואחרים) שהן לכל הפחות לא פחות טובות כאשר מונק/נאן/מילס על המגרש במקום ווסטברוק/קיירי.
אבל הכוכבים כמובן יקבלו את הדקות על פי הסטטוס שלהם, יסיימו תמיד משחקים וכו'.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 1:07 am 
מנהל פורום

כשקיירי משחק, הוא לא בר השוואה באימפקט שלו על המגרש למונק וכו
הבעיה היא שהוא משחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 1:08 am 
מנהל פורום

ד'הארון שארפ וקאם תומאס עשויים להתברר כבחירות דראפט נמוכות בסיבוב הראשון אבל עם אימפקט
זה משחק מאוד, מאוד לא מייצג
אבל את המבחן הזה הם עברו בהצלחה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 1:41 am 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
כשקיירי משחק, הוא לא בר השוואה באימפקט שלו על המגרש למונק וכו
הבעיה היא שהוא משחק

כצלע שלישית/רביעית בהתקפה?
פטי מילס אחלה של שחקן, שאולי קצת נחבא אל הכלים עד היום בגלל סיטואציות כאלו ואחרות
נראה

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 11:22 am 
Junior

ווסטברוק וקיירי אלה שני מקרים שונים בתכלית.
ווסטברוק רק יודע לשחק ב-200 קמ"ש. כשזה הולך לו אז הכל אחלה, כשלא, הוא לא רק משחק זוועה אלא ממש מחרב את הקבוצה שלו. עם השנים הוא כבר פחות ופחות אפקטיבי וכמות הנזק עולה.

קיירי לעומת זאת ממש לא שחקן מחרב. אפשר להסתכל על המספרים הנהדרים שלו, ספציפית בכל הנוגע לאחוזים ואיבודים, ולהיווכח בהבדל העצום לעומת ווסטברוק.
קיירי בעונה האחרונה היה פשוט יוצא מן הכלל. יצא לי לראות לא מעט את ברוקלין והיו לא מעט משחקים שהוא ניצח לבד. ההבדל בין היכולת שלו על המגרש לעומת האישיות שלו מחוץ למגרש הוא מטורף.
הבעיה עם קיירי, כמו תמיד, היא שאתה לא יודע כמה משחקים הוא בפועל יתן לך. כשהוא שם הוא אחד הרכזים הטובים בעולם ופאטי מילס ביום בהיר יכול לצחצח לו את הנעליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 11:45 am 
Junior

הוקיץ' כתב:
קיירי לעומת זאת ממש לא שחקן מחרב. אפשר להסתכל על המספרים הנהדרים שלו, ספציפית בכל הנוגע לאחוזים ואיבודים, ולהיווכח בהבדל העצום לעומת ווסטברוק.
קיירי בעונה האחרונה היה פשוט יוצא מן הכלל. יצא לי לראות לא מעט את ברוקלין והיו לא מעט משחקים שהוא ניצח לבד. ההבדל בין היכולת שלו על המגרש לעומת האישיות שלו מחוץ למגרש הוא מטורף.
הבעיה עם קיירי, כמו תמיד, היא שאתה לא יודע כמה משחקים הוא בפועל יתן לך. כשהוא שם הוא אחד הרכזים הטובים בעולם ופאטי מילס ביום בהיר יכול לצחצח לו את הנעליים.

בואו נתחיל מהעובדה הפשוטה שהסיכוי שלך לקבל את קיירי בפלייאוף הוא נמוך. כבר שני פלייאופים בנטס שהוא לא מצליח לסיים, גם בבוסטון היה לו פלייאוף שהוא לא הופיע אליו וגם בקליבלנד הוא פספס את המאני טיים בפלייאוף.
בסופו של דבר, כרגע, אחרי קריירה של 10 עונות יש לו 3 פלייאופים שהוא סיים, אחת מהן עם אליפות (שהיה לו חלק מאוד חשוב בה), עוד 2 עונות בהם הוא יחסית אכזב - קליבלנד 2017 שם הוא לא הצליח לתת ללברון לנוח ולהוביל את הסקנד יוניט ובבוסטון שם הוא לקח אותם לסיבוב השני כאשר עונה לאחר מכן הם הגיעו לגמר האיזורי בעלדיו.

מעבר לזה אני באמת לא יודע כמה הכדורסל של קיירי הוא כדורסל מנצח. יכול להיות שבתור שחקן שני לדוראנט או שלישי לדוראנט והארדן הוא מדהים (כמו שהיה ב2016 עם לברון) אבל קשה להגיד שהכדורסל שלו מביא נצחונות. ראינו את בבוסטון, ראינו את זה בנטס וראינו את זה בקליבלנד כשלברון נח. בכל המקרים הקבוצות שלו לא ניצחו יותר איתו מאשר בלעדיו.

אני מאוד מאמין בווסטברוק בלייקרס. מצד שני אני מאוד האמנתי בו גם בשנים האחרונות וזה לא היה מדהים :) (אם כי לא רע)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 12:42 pm 
Hall of Famer

המאזן של קיירי במשחקי העונה הסדירה ששיחק בעונה שעברה: 18-36.
המאזן של הארדן (בברוקלין בלבד): 7-29.
זה מבחינתי מכמת עד כמה כל אחד מהם תורם לברוקלין.

כנגד קיירי גם עומדות כמה שנים קודמות בהם בשורה התחתונה קבוצותיו לא הגיעו ליותר מדי (בניגוד להארדן למשל):
עונת 19-20: קיירי 12-8 (40%), ברוקלין ללא קיירי 25-27 (52%).
עונת 18-19: קיירי 30-37 (55%), בוסטון ללא קיירי 3-12 (80%).
עונת 17-18: קיירי 19-41 (68%), בוסטון ללא קיירי 8-14 (64%).

זה לא מספרים שאתה מצפה משחקן בסדר הגודל הזה, והמדגם כבר מספיק גדול ומציג סיטואציות שונות וכו'.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 2:04 pm 
Junior

יכול להיות שמבחינתך זה מכמת עד כמה כל אחד מהם תורם לברוקלין, אבל זו לוגיקה פגומה במיוחד. אפילו יותר ממדד הפלוס-מינוס הידוע לשמצה.
אתה משווה פה בין משתנים שבכלל תלויים אחד בשני. כמה משחקים שיחק הארדן עם קיירי ודוראנט? כמה משחקים שיחק קיירי עם הארדן ודוראנט?
אני גם לא מבין למה אתה משווה דווקא להארדן. מתי מישהו פה השווה בין קיירי להארדן? אני חושב שזה קונצנזוס מוחלט שהארדן שחקן טוב מקיירי. ואגב, אם עלה נושא הפציעות, אז הארדן בעונה האחרונה היה אפילו יותר פציע מקיירי.

באופן כללי כשמדברים על סטטיסטיקה הייתי ממליץ לבחון באמצעות מבחנים סטטיסטיים כמו רמת מובהקות למשל. לבני אדם יש אינטואיציה ממש רעה כשזה נוגע למספרים גדולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 04, 2021 2:20 pm 
Hall of Famer

איך אפשר לתרץ נתונים כאלו על פני 4 שנים, בכך שהם לא מובהקים בגלל משתנים נוספים.
אם נטרח ונערוך "מבחן בדיקת השערות" על פני התוצאות על פני אותן 4 שנים (בהנחות של אי תלות בין משחקים וכו') נקבל איזה p-value אפסילוני אם נבדוק את ההשערה "אחוזי הניצחון של הקבוצות לא טובים יותר עם קיירי מאשר בלעדיו".
זה בדיוק "רמת מובהקות".

המטרה המרכזית של שחקן כדורסל היא לסייע לקבוצתו לנצח משחקים. קל וחומר שחקן על חוזה גדול מאוד, שמקבל את הכדור ואת הפוקוס.
בשנים האחרונות קיירי אירווינג, חרף נתוני סקורינג באמת מרשימים בפני עצמם - לא מנצח עבור הקבוצות שלו משחקים בעונה הסדירה (אלו הנתונים, מי שטוען ההיפך צריך להפריך זאת בעזרת נתונים/ראיות נוספים) ולא מגיע לחלק ניכר מהפלייאופים.
אז מהי תרומתו בעצם?!

ספציפית לשאלתך - נדמה לי דווקא שהארדן היה זה ששיחק יותר משחקים ככוכב בודד אשתקד, ולצד קיירי תמיד היה לפחות עוד מישהו נוסף. כך שזה אפילו עוד יותר מחזק את הטיעון.
עקבתי אחרי זה בזמן אמת ואוכל לחפש את הנתונים (כלומר זו גם לא "תיאוריה שאני ממציא בדיעבד כי זה מסתדר לי פתאום").

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 12:17 am 
Junior

אני מודה שלא כל כך הבנתי את הפסקה הראשונה. אתה בדקת וקיבלת רמת מובהקות סטטיסטית לגבי העדיפות של הקבוצות של קיירי כשהוא לא משחק, או שאתה משער? כי כמו שכתבתי, בעיני זה משהו שצריך לבדוק אותו עקב האינטואיציה הרעה שלנו כשזה נוגע לדברים כאלה.

דבר שני, אני חושב שזה מדד מאוד בעייתי. אם תיקח לדוגמה שחקן כמו קליי תומפסון, בהחלט יכול להיות שההשפעה שלו על המאזן של גולדן סטייט בשנים האחרונות היא מינורית (אין לי מושג, לא בדקתי). הוא שיחק בקבוצה אדירה שגם בלעדיו הייתה הטובה בליגה, ולכן יתכן מדד כזה לא יצליח לכמת את ההשפעה שלו על גולדן סטייט, אפילו על פני שנים רבות. זה יכול להיות תרגיל מעניין למען האמת, לבחון את זה עבור מספר רב של שחקנים.
באופן כללי יש לי הרגשה שככל שהשחקן פחות משמעותי (אפילו אם מדובר באופציה מספר 2 בהתקפה לדוגמה), המדד כבר פחות ופחות משקף. אם אתה בא לטעון שקיירי הוא לא חומר לסופרסטאר אני כמובן אסכים איתך, אבל לא על כך מדובר.
בעיני לקיירי יש אליפות (ועוד איזו אליפות) שרשומה במידה רבה על שמו וזה כבר שם אותו במדרגה אחרת לחלוטין מהמון שחקנים אחרים בליגה. ספציפית ב-NBA ההבדלים בין העונה הסדירה לפלייאוף עצומים, במיוחד כשמדובר בקבוצה כמו ברוקלין שיחסית שייטה בעונה הסדירה. רק בעונה האחרונה ראינו את ג'וליוס רנדל, אחד השחקנים הבולטים בעונה הסדירה ואפילו מועמד די טוב לחמישיה הראשונה של העונה, מתפרק לחלוטין בפלייאוף.

לגבי כך שהארדן שיחק יותר "לבד" מאשר קיירי, שוב, הוכחה נחוצה.

ואני שוב שואל, מה הקשר להארדן? מי בכלל השווה בין השניים ומי טען שלקיירי יש קייס נגדו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 1:25 am 
Hall of Famer

לא בדקתי אמנם, אבל זה קצת שולי לדיון לטעמי.
שחקן שכזה אמור לשפר את הקבוצה, אם הדיון זה רק האם הוא גורע ממנה (מבחינת אחוזי הצלחה איתו/בלעדיו) - זה כבר אומר הרבה.

קליי כמעט לא מחסיר משחקים אז קשה לבדוק אצלו סטטיסטיקה דומה...
אם תרצה לבחור שחקן/שניים בסדר גודל דומה לקיירי (עדיף בקבוצה טובה אני מניח, ולא קבוצת תחתית - שאז זה שונה אני מניח) - בכיף, אבדוק.

קשה לי לעשות את כל ה"פילוחים" לגבי העונה האחרונה של כל טריו הכוכבים (לא מכיר כלי יעיל ליצור את כל "מעגלי הואן" הדרושים), אבל להלן חלקם:
המאזן של ברוקלין במשחקים בהם קיירי שיחק והארדן לא - הוא 14-14.
המאזן כשהארדן שיחק וקיירי לא - 2-7.
כשהם משחקים ביחד זה כבר 4-22 מרשים.
ההשוואה נועדה להראות עד כמה קיירי פחות קריטי להצלחתם מאשר הארדן. אני בטוח שאם בתקופה בבוסטון הייתי מחפש נתונים דומים לגבי טייטום - גם אז קיירי לא היה יוצא מזה מוחמא.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 1:44 am 
Junior

המאזן של ברוקלין העונה היה 66.7 אחוז (48-24).
המאזן במשחקים בהם קיירי שיחק היה 66.7 אחוז (36-18).
המאזן בהם במשחקים בהם דוראנט שיחק היה 65.7 אחוז (23-12).
דוראנט לא משפר את ברוקלין?

ושוב, אני לא ממש מבין איך הארדן קשור לדיון האם קיירי משפר את ברוקלין או לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 1:55 am 
Sophomore

בעונה של קוואי בטורונטו, המאזן שלהם היה פחות טוב איתו (41-19, 68%) מאשר בלעדיו (17-5, 77%).
אז קיירי, כמו דוראנט, בחברה טובה.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 2:49 am 
Hall of Famer

אני הראיתי נתונים של 4 עונות אחרונות, וזה בהחלט יפתיע אותי אם תמצאו 4 עונות רצופות (עד כדי פציעות וכו') של דוראנט או קוואי עם נתונים דומים.
חוץ מזה, רוב הכוכבים מהווים מן הסתם ערך מוסף גדול יותר בתקופת הפלייאוף - קיירי עובדתית בסבירות לא מבוטלת (ואני מניח שהגיל העולה ומצבו הנפשי שכנראה לא משתבח עם השנים - לא ישפרו זאת) פשוט לא שם.

ואני אף אשאל אחרת - מה יגרום למישהו מאיתנו לשנות את דעתו ולו במקצת בנוגע לרמת ההישגיות של קיירי?
למשל, אם ברוקלין ייקחו אליפות השנה והוא ייקח MVP גמר - זה ישנה את דעתי.
מה יכול פוטנציאלית בשנתיים הקרובות (נניח הם נשארים עם הטריו הנוכחי וכו') לגרום לשינוי דעתכם?
אם נניח הוא מחמיץ פלייאוף אחד מתוך שניים, ובשני (כשהוא כן משחק) הם לא עושים גמר NBA - זו כבר תהיה ראייה נסיבתית מספקת במצטבר?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 4:21 pm 
Sophomore

אז עכשיו הבעיה היא שהוא לא זמין? חשבתי שהבעיה היא שהוא לא תורם כשהוא כן זמין.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 4:55 pm 
Junior

sheky כתב:
הוקיץ' כתב:

בואו נתחיל מהעובדה הפשוטה שהסיכוי שלך לקבל את קיירי בפלייאוף הוא נמוך. כבר שני פלייאופים בנטס שהוא לא מצליח לסיים, גם בבוסטון היה לו פלייאוף שהוא לא הופיע אליו וגם בקליבלנד הוא פספס את המאני טיים בפלייאוף.
בסופו של דבר, כרגע, אחרי קריירה של 10 עונות יש לו 3 פלייאופים שהוא סיים, אחת מהן עם אליפות (שהיה לו חלק מאוד חשוב בה), עוד 2 עונות בהם הוא יחסית אכזב - קליבלנד 2017 שם הוא לא הצליח לתת ללברון לנוח ולהוביל את הסקנד יוניט ובבוסטון שם הוא לקח אותם לסיבוב השני כאשר עונה לאחר מכן הם הגיעו לגמר האיזורי בעלדיו.

מעבר לזה אני באמת לא יודע כמה הכדורסל של קיירי הוא כדורסל מנצח. יכול להיות שבתור שחקן שני לדוראנט או שלישי לדוראנט והארדן הוא מדהים (כמו שהיה ב2016 עם לברון) אבל קשה להגיד שהכדורסל שלו מביא נצחונות. ראינו את בבוסטון, ראינו את זה בנטס וראינו את זה בקליבלנד כשלברון נח. בכל המקרים הקבוצות שלו לא ניצחו יותר איתו מאשר בלעדיו.

אני מאוד מאמין בווסטברוק בלייקרס. מצד שני אני מאוד האמנתי בו גם בשנים האחרונות וזה לא היה מדהים :) (אם כי לא רע)

קיירי שחקן על כשהוא משחק. לא פחות מזה. להוביל את הסלטיקס לסיבוב שני זה בכלל בכלל לא רע. יותר ממה שהרבה רכזים גדולים עשו. לקחת אליפות עם הקאבס כסיידקיק ועוד גמר, כשאתה משחק לא פחות טוב ואולי יותר טוב מהרכז הטוב ב30 שנה האחרונות בשיאו, זה בכלל בכלל לא רע.

כל אחד שראה בפועל את שני הגמרים ב16 ו17 ראה שקיירי משתווה או עולה על סטף קארי. הנצחון היחיד של הקאבס ב2017 הושג במשחק ה40 נק ו7 אס של קיירי (עם אחוזיפלצת). הנצחון הגדול של הקאבס ב2016 הושג הרבה בזכות השלשה של קיירי במאני טיים

אני לא יודע על מה אתה מדבר, ב2016 ו2017 קיירי נתן פלייאופים וגמרים הירואיים. איכזב? היה טוב הרבה מעבר לציפיות. אפילו לברון לא חשב שהוא ישחק לצד סופרסטאר כזה . תסתכל על הנק על האחוזים האסיסטים-אב'. להוביל סקנד יוניט מעןלם לא עבד לשום שחקן ששיחק לצד לברון, והמאמנים התייאשו מלנסות את זה

ב2020 הסלטיקס הגיעו סיבוב אחד רחוק יותר בלי קיירי, כי הם קיבלו רכז לא רע בכלל (קמבה) ובעיקר בגלל שמר טייטום הפך לסופרסטאר וגם בראון השתפר מאוד. בלי השדרוג שלהם זה לא היה קורה.

ווסטברוק מאז שעזב את הת'אנדר נובל ונובל והפך לנזק עם אגו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 5:24 pm 
Junior

FLASH כתב:
קיירי שחקן על כשהוא משחק. לא פחות מזה. להוביל את הסלטיקס לסיבוב שני זה בכלל בכלל לא רע. יותר ממה שהרבה רכזים גדולים עשו. לקחת אליפות עם הקאבס כסיידקיק ועוד גמר, כשאתה משחק לא פחות טוב ואולי יותר טוב מהרכז הטוב ב30 שנה האחרונות בשיאו, זה בכלל בכלל לא רע.

כל אחד שראה בפועל את שני הגמרים ב16 ו17 ראה שקיירי משתווה או עולה על סטף קארי. הנצחון היחיד של הקאבס ב2017 הושג במשחק ה40 נק ו7 אס של קיירי (עם אחוזיפלצת). הנצחון הגדול של הקאבס ב2016 הושג הרבה בזכות השלשה של קיירי במאני טיים

אני לא יודע על מה אתה מדבר, ב2016 ו2017 קיירי נתן פלייאופים וגמרים הירואיים. איכזב? היה טוב הרבה מעבר לציפיות. אפילו לברון לא חשב שהוא ישחק לצד סופרסטאר כזה . תסתכל על הנק על האחוזים האסיסטים-אב'. להוביל סקנד יוניט מעןלם לא עבד לשום שחקן ששיחק לצד לברון, והמאמנים התייאשו מלנסות את זה

ב2020 הסלטיקס הגיעו סיבוב אחד רחוק יותר בלי קיירי, כי הם קיבלו רכז לא רע בכלל (קמבה) ובעיקר בגלל שמר טייטום הפך לסופרסטאר וגם בראון השתפר מאוד. בלי השדרוג שלהם זה לא היה קורה.

ווסטברוק מאז שעזב את הת'אנדר נובל ונובל והפך לנזק עם אגו

התפקוד של קיירי ב2016 היה מדהים, שם לא תשמע ממני שום סייג או הקטנה.
מעבר לזה אני חושב שהוא לא אמין מבחינה availability במאני טיים של העונה ושאין לו את סט הכלים להיות מספר 1 בקבוצה.
אם הוא מגיע בריא למאני טיים של הפלייאוף? אחלה מספר 2 שבעולם... פשוט רוב הסיכויים שזה לא יקרה (4 פעמים ישב על אזרחי כשהקבוצה שלו הודחה בפלייאופס מתוך 7 הופעות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 5:41 pm 
Junior

אני לא מבין איך אפשר לסובב את הקדנציה של קיירי בסלטיקס ולהפוך אותה להישג ממש ממש לא רע.
בשנים 2017-2020 הסלטיקס הגיעו 3 פעמים לגמר המזרח - שנה לפני קיירי, בשנה הראשונה שלו כשהוא מפספס את הפלייאוף ובשנה אחריו.
העונה היחידה שבה הם הגיעו רק לסיבוב השני הייתה העונה שבה הוא שיחק בפלייאוף, כשכמו ששמואליקי ציין, באותה עונה הסלטיקס החזיקו במאזן יותר טוב בלעדיו מאשר איתו (גם אם המדגם קטן) והדיווחים הם שהוא פשוט הפסיק לדבר עם שחקני הקבוצה במהלך הפלייאוף.
הקדנציה שלו שם הייתה רעה מאוד, זה אולי פחות רלוונטי במקרה של הנטס - כי כאמור בתור מספר 2 ללברון הוא היה מצוין (בעיקר ב2016), אבל כשהוא כן היה אמור להיות השחקן המוביל של קבוצה, הוא לא עמד בציפיות בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 6:24 pm 
Hall of Famer

יש גבול גם כמה אפשר לסנגר על שחקן כיום, בגלל עונה (גדולה ככל שתהיה) לפני 5 שנים.
עבור שחקן בקליבר שכזה (נזרקים פה מונחים כמו "סופרסטאר", "שחקן על" וכו', והוא גם מתוגמל כספית בהתאם מן הסתם - וזה חלק ממשוואת עלות/תועלת שלו עבור קבוצתו), להיות עם אליפות בודדת לאור הסיטואציות הקבוצתיות שהיו לו (לשחק לצד לברון, עונה לצד דוראנט והארדן - ועוד שתיים כנראה לפניו, שנתיים בקבוצה די טובה בבוסטון) - זה לא איזה הישג גדול.
הנה ג'רו הולידיי השיג אליפות בהזדמנות הראשונה שהייתה לו, לאורי עם טבעת, כריס פול הגיע (סוף סוף) לגמר NBA ללא אף "שחקן היסטורי" לצידו (וסביר שאלמלא עיתוי הפציעה האומלל שלו - הוא והארדן היו משיגים יותר יחדיו ביוסטון).
אם היינו שמים כל אחד מהנ"ל באותן סיטואציות שקיירי היה לאורך הקריירה (או רכזים אפורים יותר כמו קונלי נניח) - אותן קבוצות היו מגיעות לפחות?

ספציפית לגבי הקדנציה של קיירי בבוסטון, הוא כאמור שיחק שם בפלייאוף אחד, אותו סיים עם 38% מהשדה (לשם השוואה - בשתי הריצות עם קליבלנד סיים את הפלייאוף פעמיים סביב 47%).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 7:49 pm 
Sophomore

גם אליפות אחד כסייד-קיק משמעותי זה יותר ממה שהרבה שחקנים גדולים משיגים.
הולידיי היה השחקן השלישי בחשיבותו בבאקס כך שאין בכלל מה להשוות.
פול יסיים כנראה את הקריירה עם אפס אליפויות (ואולי גמר אחד) שזה פחות מקיירי. כמובן שאצל פול הפציעות זה חוסר מזל ואצל קיירי זו נקודה לגנותו.
הארדן עדיין עם אפס אליפויות, וגמר אחד כשחקן צעיר, למרות הזדמנויות למכביר.

אז כן, רק התקופה שלו בקליבלנד מספיקה בשביל לבטל טיעונים על חוסר-הישגיות של קיירי והנזק מקצועי שהוא גורם כביכול, בטח ובטח כשהוא כשיר.

אפשר לשנוא את קיירי, יש לכך סיבות טובות מאוד כמובן, והוא מביא איתו liability גדול מאוד שגם לזה אף אחד לא מתכחש, אבל רצוי להציג טיעונים קצת יותר רציניים לגביו כשחקן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 8:12 pm 
Hall of Famer

תפקידו המרכזי של קיירי הוא בעצם זה שהגיע לנטס והביא איתו את דוראנט שהביא איתו את הארדן.

ברמת הכדורסל, הוא אחד השחקנים הטובים ביותר באחד-על-אחד בליגה והוא הצליח לרגעים להיות טוב כמו קארי במאצ'-אפים ביניהם ואף התעלה במאני-טיים. הוא מאוד מאוד מוכשר ומביא איתו המון לקבוצה שלא בנויה עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 9:35 pm 
Hall of Famer

אני טוען ששחקנים בסגנון ובקליבר של פול או לאורי (ובוודאי שהארדן) היו מגיעים ליותר עם הקבוצות של קיירי לאורך השנים.
ברור שזו לא טענה שניתנת ל"הוכחה/הפרכה", מטבע היותה What if.

אם לברון כל שנה נתונה מגיע לגמר הליגה (בפרט מהמזרח) "כנתון" - אז אליפות לצידו זה לא הישג גדול מדי (אם הוא היחיד בקריירה שלמה).
אם אנתוני דיוויס לא יגיע לעוד אף גמר NBA בקריירה שלו - אז ניתן לומר שהייתה לו קריירה הישגית ומוצלחת ברמה הקבוצתית?
מבחינתי גם הוא לגמרי עדיין טעון הוכחה (שזה אולי קצת מצחיק לומר את זה על שחקן שנמצא 9 עונות בליגה, ונחשב באופן קבוע לאחד מהעשרה הטובים בעולם נניח - אבל זו דעתי).

למעשה מי השחקן הכי גדול ששיחק לצד לברון בשלב כלשהו בקריירה (ואף 2 עונות) ולא זכה באליפות? מי למעשה "רק נכשל" לצד לברון?
מו וויליאמס? לארי יוז?
אולי לעתיד לבוא ראסל ווסטברוק...

רוצה לומר - אם זה ההישג היחיד שקיירי יכול לנופף בו (האם הייתה שנה בחמש השנים האחרונות בה אפשר להגיד שהוא הביא את הקבוצה שלו להישג טוב מהצפוי)?
אני חושב שלא רבים האולסטרים (ומעלה) בקבוצות הצמרת שאין להם כמה עונות שכאלה בקנה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 05, 2021 11:43 pm 
מנהל פורום

מסקנות ראשונות ממשחקי ההכנה:
1. ג'יילן בראון סגר את המירוץ ל-MVP כבר בשלב הזה, לא רואה מישהו שלוקח ממנו את התואר העונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 66 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Bing [Bot], Google [Bot], uriel17, yoya, פוציץ' ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: