סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 12:39 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:23 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
ליגת הנוער מגיעה לשלבי הפלייאוף. 8 הראשונות במחוז דרום מול 8 הראשונות במחוז צפון והיו כבר כמה הפתעות.

מכבי ת"א (1) - עמק יזרעאל (8) 1-1, הולכים למשחק שלישי מכריע בהדר יוסף
מכבי הופתעה בנהלל והפסידה 90-81. אורי עובדיה (חריג גיל, 2 מטר) קצת חגג מול הגבוהים הלא פיזיים של מכבי, שמנגד היו בלי מאייר. מאייר אגב התחיל לשחק עם הנוער רק לקראת סוף העונה הסדירה, בתקופה שהוא כבר ממש ייובש ע"י קטש גם במשחקי ליגה קלילים יחסית, אבל הוחלט שלפחות בסדרה הזאת הוא רק בבוגרים. ראיתי בסרטונים שהוא באמת נמצא באתונה, אבל הוא לא נרשם בטופס המשחק אפילו, אז קצת מוזר. סביר להניח שמכבי ינצחו מחר ויעלו גם בלעדיו.

יבנה (2) - גלבוע מעיינות (7) 2-0 לגלבוע שעולה לרבע גמר
ההפתעה השנייה, אבל לא יודע עד כמה זה הפתעה. יבנה, קבוצת גארדים חמודה, הובילה במפתיע רוב העונה את המחוז הדרומי, כולל נצחונות על שתי התל-אביביות. רק בסוף מכבי עקפו אותם.
גלבוע נפלו לבית התחתון אבל תכלס יש להם קבוצה לא רעה ויש להם את מקסים פילוננקו (2.06?, דצמ' 2005, לא חריג גיל אבל גם לא יכול להיות בנבחרת הנוער) שחגג עם דאנקים ובלוקים ובעיקר המון המון ריב' מול שחקנים בגובה 1.85 ששמרו עליו. לא כוחות.

ראשל"צ (3) - רמה"ש (6): 1-1 בסדרה. ברמה"ש משחק אורי וולפסון, הבן של עודד פה מהפורום. הוא תרם 7 נק', 5 ריב' ולא פחות מ-5 אס' מעמדת הסנטר ב-30 דק' והוא רק יא'.
הפועל ת"א (4) - מכבי חיפה (5): 2-0 להפועל ת"א, אבל משחקים צמודים ולא בקלות. לא ברור איך הם בכלל ירדו על למקום 4, כי מדובר בסגל מוכשר, גבוה ופיזי ובעיקר עם השחקן הכי משמעותי בליגה - ג'ול כראם (2.08). ג'ול ואור טפירו הובילו אצל הפועל.
מכבי פ"ת (5) - כפ"ס (4): 2-0 קליל לפתח תקווה. "החזירו" על ההפסדים של יבנה לגלבוע במאזן בין שני המחוזות.
נס-ציונה (6) - נתניה (3): 1-1. נתניה עם עונה טובה, אבל לא ידוע לי על כשרונות יוצאי דופן שם.
חולון (7) - הרצליה (2): 1-1. הרצליה הפתיעה מאוד בעונה הסדירה וסיימה בפער גדול מהמקום השלישי ומרחק ניצחון אחד מעמק חפר, אבל כנראה שהמחוז הדרומי השנה חזק בהרבה.
ירושלים (8) - עמק חפר (1): 2-0 קליל לעמק חפר שלצערה תפגוש את הפועל ת"א כבר ברבע הגמר ולכן לדעתי לא תגיע אפילו לחצי, אבל היא ללא ספק אחת מ-3 קבוצות הנוער החזקות העונה ויש לי כמה שחקני נבחרות בסגל ובעיקר רני בלגה המעניין - גארד (רכז?) 1.97 שאולי עוד לא סיים לגבוה שמתקרב לטריפל דאבל כל משחק כמעט.

מי שלא יודע, אז יש סטט' מלאה של כל המשחקים באתר האיגוד ואפשר גם לצפות בכולם דרך ערוץ הוידאו של האיגוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:31 pm 
Hall of Famer

ודים כתב:
סביר להניח שמכבי ינצחו מחר ויעלו גם בלעדיו.

קצת דו משמעי...
:D

תודה על הסקירה

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:36 pm 
Freshman

מאייר שיחק 35 דקות נגד יזרעאל וקלע 19 נקודות. לא עזר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:43 pm 
Freshman

בשני משחקי ליגה אחרונים מאייר שיחק מעל 20 דק' בכל אחד. מקווה שקטש ימשיך עם זה, לפחות בליגה אין סיבה שלא ישחק הרבה, בטח כשמשכבי בעליונות מוחלטת מעל הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:44 pm 
מנהל פורום

eliar1989 כתב:
מאייר שיחק 35 דקות נגד יזרעאל וקלע 19 נקודות. לא עזר

תודה על התיקון!
הקטע שראיתי אותו ברשימת הקלעים באחד הדיווחים, אבל אז נכנסתי יום אחרי לסטט' המלאה ושם היה רשום שלא שיחק. עכשיו מסתבר שנכנסתי למשחק הקודם בין הקבוצות.
אז במשחק שבו מכבי ניצחו הוא לא שיחק, ובמשחק שבו הם הפסידו בחוץ הוא כן שיחק. וזה גם לא שהוא היה גרוע. קלע כאמור 19 ובאחוזים מצויינים ועוד הוסיף 9 ריב' (אבל כן היו לו 4 איב').
מעניין ומעניין עוד יותר אם ישחק מחר כי ממה שראיתי הוא היה לפחות ביום שני באתונה. אגב, בטיפשותי ויתרתי על לנסות להידחף למשחק בנהלל שקרוב לי לבית, ובמקום זה ראיתי משחק נערים ב' שנגמר 30 הפרש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 4:45 pm 
מנהל פורום

Rondo כתב:
בשני משחקי ליגה אחרונים מאייר שיחק מעל 20 דק' בכל אחד. מקווה שקטש ימשיך עם זה, לפחות בליגה אין סיבה שלא ישחק הרבה, בטח כשמשכבי בעליונות מוחלטת מעל הליגה.

כן, כי אז הוא כבר ממש היה צריך לתת לגארדים אחרים לנוח לפי שלבי ההכרעה ביורוליג. אבל לפני זה הייתה תקופה שהיה לו יותר חשוב להכניס לעניינים את קליבלנד ותומאסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 12:59 pm 
Sophomore

צפיתי בשתי התל-אביביות בנוער.

מכבי עם ניצחון קליל על עמק יזרעאל בשמינית, עולים לרבע גמר. עומר מאייר נתן חתיכת משחק עם דומיננטיות שלא רואים כל יום ברמות הללו. שיחק בערך 25 דקות, שבהן קלע 37 נקודות (27 כבר בחצי הראשון, שבסיומו מכבי הובילה ב-35) באחוזים מצויינים. נתן שלשות מכדרור עם טווח נבא, פול-אפס מחצי מרחק, חדירות לימין ולשמאל (סיומת יפה בשתי הידיים), והוציא עבירות. הוסיף ריבאונדים, חטיפות (ספרתי לפחות 5) ואסיסטים (לפחות 10 ועוד לא מעט מסירות מצויינות שלא הסתיימו בסל). הראה שהוא כבר לא שייך לרמות האלו, שזה אחלה.

במשחק הראשון ברבע הגמר, עמק חפר מנצחים את הפועל, שפתחו מצויין. להפועל יש את טפירו הבן (חריג גיל ואחד השחקנים הטובים בליגה), אביב הנקין, אור פארן ואלון רכלין, כולם גארדים בין 1.90 ל-2.00 עם אתלטיות טובה (בעיקר פארן) וקליעה (בעיקר רכלין). ויש להם את ג'ול כארם, הגבוה הכי מוכשר (בפער) בארץ. לטווח הארוך, השחקנים שלהם הרבה יותר מעניינים בעיני מאלו של עמק חפר (שמשחקת בעיקר עם גארדים נמוכים ואף שחקן מעל 1.95). ועדיין, לא חשבתי כמו ודים שהם הפייבוריטים בסדרה, כי עמק חפר היא קבוצת נוער קלאסית, עם גארדים זריזים שחודרים, כולם קולעים שלשות טוב וכמה שחקנים שהתפתחו פיזית מוקדם (סלע). ובאמת, למרות פתיחה טובה של הפועל, עמק חפר חזרו במחצית השנייה, עלו ליתרון, וניצחו את המשחק.

בעמק יזרעאל, שחקני הנבחרת של לפני שנתיים, רני בלגה, סלע, ואורי יאיר בלטו לעין. בלגה עם יופי של סקיל -- יש לו קצת מהכל (קליעה, חדירה, ראיית משחק), אבל חסרה יציבות. אורי יאיר (עולה מהספסל) הוא בעיקר קלעי, אבל עם שחרור כדור מהיר וגבוה ויופי של טאץ' וסלע הוא פאוור פורוורד בגוף של גארד, עם חוש נדיר לריבאונד, שלמרבה הצער לא קולע כרגע טוב במיוחד משלוש. חוץ מהם, יש להם כאמור עוד כמה גארדים קטנים וזריזים שקולעים מצויין משלוש ומנצחים להם משחקים.

בהפועל, טפירו התחיל מצויין וקלע שלשות שהזכירו את אבא, אבל נחלש במחצית השנייה. כראם ממשיך להיות השחקן הכי מעניין שלהם. לקח ריבאונדים, חסם יפה, אבל הוא לא מספיק מנצל את העליונות הפיזית שלו בהתקפה. נותן לשחקנים לדחוף אותו החוצה מהצבע ולא נלחם מספיק על מיקום. אני מחבב גם את פארן הצעיר (רק בן 16), השחקן הכי מעניין של נבחרת הקדטים האחרונה. אתלט מצויין עם גוף חזק. עדיין לא מראה מספיק הבנת משחק ומסירה וגם מפשל לפעמים בסיומת, אבל פוטנציאל טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 27, 2024 2:44 am 
Junior

עמק חפר חזרו למשחק הרבה בזכות כך שהתחילו לפוצץ וניצלו את היכולת החלשה של הפועל מהעונשין כדי להפוך. ככה גם חיפה חזרו במשחק מספר 2 אחרי שהיה כבר 20 הפרש. מה שכן, מסכים שיכולת הקליעה של עמק חפר והיותם קבוצת נוער יותר קלאסית יכולים לתת להם את הניצחון בסדרה, על אף יתרון הכישרון בהפועל.

לגבי שחקנים ספציפיים, מסכים שרני בלגה מאוד מעניין, גם לא קלטתי שהוא כל כך גבוה.
אריאל סלע הוא דוגמה קלאסית לרעה החולה של הכדורסל הישראלי. שחקן בגובה 1.93 על קצות האצבעות, שמתפקד בתכלס כשחקן פנים, בלי שום קליעה מבחוץ, וקיבל תפקיד מרכזי בשנתון הזה בנבחרות בגלל הפיזיות יוצאת הדופן שלו ביחס לגיל.

בהפועל השחקן המעניין הוא כמובן ג'ול כארם שלדעתי יש לו את כל הכשרון והנתונים להיות רומן סורקין הבא. ברור שזה עוד רחוק, אבל מבחינת נתונים פיזיים, אתלטיות ויכולות טכניות, זה לגמרי שם.
טפירו ג'וניור הוא שחקן מאוד מוכשר שגם די מזכיר את האבא (למעט היותו שמאלי) - רכז גדול וחכם אם כי לא אתלטי, עם שליטה מצוינת ויכולת סיום בשתי ידיים. הבעיה היא כמובן הקליעה. הוא מאוד שיפר את האחוזים השנה, אבל המכניקה כל כך רעה והשחרור כל כך איטי שקשה לראות את זה מתרגם הלאה. גם אין לו שום קליעה מכדרור. לא מאמין שיהיה מעבר לשחקן לאומית טוב.
אור פארן כשרון מאוד מעניין בעיני. לא מהוקצע בכלל, אבל פורוורד מאוד חזק ואתלטי בגובה 1.96 זה בהחלט לא רע. הוא גם שומר מעולה. אם ישפר את הקליעה, והפוטנציאל קיים בעיני, יכול להגיע רחוק.
הנקין גם שחקן עם פוטנציאל. גובה דומה לזה של פארן, פחות פיזי ואתלטי, אבל קלעי מצוין ומאוד יציב. הוא קולע בעיקר כשהוא מיושר לסל והשחרור הוא די איטי כך שאני לא רואה אותו הופך לאיזה פיור שוטר, אבל הוא גם יחסית מגוון כך שאולי זו לא תהיה בעיה.
רכלין עם פוטנציאל קצת יותר חלש בעיני. הקליעה יפה, אבל הוא קצת נמוך מהנקין ולא אתלטי כמו פארן.

אגב בחיפה ראיתי שחקן שדי התרשמתי ממנו, לב קרוק. 3-4 מאוד אתלטי, סביב 2 מטר, עם ניצוצות של קליעה.
בוודאי פוטנציאל יותר מעניין מאריאל סלע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 27, 2024 4:18 pm 
Freshman

בלגה אגב לפחות לפי אתר האיגוד הוא 1.97,אכן ביצע קפיצת בגובה בשנה וחצי האחרונות.
שחקן נוסף שהייתי מציין מעמק חפר הוא קלר,הוא אמנם היה חלש מול הפועל תל אביב אבל הוא נותן עונה טובה למרות שצעיר מכולם בשנה,היה השחקן הטוב ביותר בקדטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 7:15 am 
Sophomore

הקפיצה של בלגה בגובה לא מפתיעה (למרות ש-1.97 נראה לי טיפה מוגזם). בקדטים לפני שנתיים הוא היה אחד השחקנים היותר מעניינים ולגמרי נראה כמו ילד שלא גמר לגדול. שחקן מוכשר עם פוטנציאל, שצריך לעבוד על היציבות והאגרסיביות במשחק שלו.

ואם אנחנו כבר בענייני הנבחרת הזו (נבחרת הנוער בקיץ הקרוב), אז גם בן שרף נראה מצויין. יש מצב שהוא כבר עכשיו, בגיל 17, בין 10 הישראלים הטובים בליגה. שרף עולה מהספסל בקבוצה שמדורגת בחלק העליון של הטבלה עם מאזן חיובי, ונותן אחלה של סטטיסטיקות. מקום 14 בנקודות (רק 0.4 מהמקום השמיני), כשכל מי שמעליו הם שחקני חמישייה שמשחקים יותר דקות. והוא גם בין עשרת המובילים באסיסטים ובחטיפות.

נבחרת הנוער הקיץ עם שרף, מאייר, בלגה וגולדמן תהיה אחת המסקרנות, עם המון כישרון בקו האחורי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 8:16 am 
מנהל פורום

אל תשכח את כראם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 8:42 am 
Sophomore

ממש לא שוכח, כולל כמה פוסטים למעלה. אני די עף על הפוטנציאל שלו לטווח ארוך (כתבתי לא מזמן שלא היה לנו דבר כזה מאז סורקין והתקרה שלו אולי אפילו יותר גבוהה משל רומן). לא כל כך בטוח כמה מזה הוא יצליח להראות כבר באליפות הקרובה, כי חסרים לו כרגע מאסה ואגרסיביות (נותן לשחקנים לדחוף אותו מחוץ לצבע ועומד לא פעם מחוץ לקשת השלוש, ששם הוא מהווה נטל על ההתקפה). אבל בהחלט מקווה שהמאמנים לא מתכוונים לתת את רוב הדקות בעמדה לסלע כמו בנבחרת הקדטים ושג'ול יקבל לפחות 25 דקות למשחק. אם יפתח שת"פ ותיאום עם שרף ומאייר, נוכל לראות באליפות כמה אלי-הופים נדירים לשחקנים ישראלים בגיל הזה (ובכלל). חבל שאין בשנתון הזה גם איזה פאוור פורוורד ברמה גבוהה, אבל לא צריך להיות חזירים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 8:55 am 
מנהל פורום

גם אם הוא לא בשל לתרום התקפית ולקלוע 20 נק' למשחק, אני בטוח שהגנתית הוא יהיה העוגן של הנבחרת. לא רואה איך שחקן אחר, קשוח ככל שיהיה, יהיה עדיף לנבחרת על פניו לאורך 25-30 דק' כל משחק (בהינתן שאין בעיית עבירות). ברור שאם במצב נקודתי ירצו לרדת להרכב גארדים ממש מהיר, אז זה משהו אחר. זה לא גלעד לוי מבחינת הסגנון. כל עוד הוא לא נטל בחילופים על גארדים (ובמילא סביר להניח שהנבחרת תשמור המון אזורית) אז הוא ישחק הרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 9:43 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
הקפיצה של בלגה בגובה לא מפתיעה (למרות ש-1.97 נראה לי טיפה מוגזם). בקדטים לפני שנתיים הוא היה אחד השחקנים היותר מעניינים ולגמרי נראה כמו ילד שלא גמר לגדול. שחקן מוכשר עם פוטנציאל, שצריך לעבוד על היציבות והאגרסיביות במשחק שלו.

ואם אנחנו כבר בענייני הנבחרת הזו (נבחרת הנוער בקיץ הקרוב), אז גם בן שרף נראה מצויין. יש מצב שהוא כבר עכשיו, בגיל 17, בין 10 הישראלים הטובים בליגה. שרף עולה מהספסל בקבוצה שמדורגת בחלק העליון של הטבלה עם מאזן חיובי, ונותן אחלה של סטטיסטיקות. מקום 14 בנקודות (רק 0.4 מהמקום השמיני), כשכל מי שמעליו הם שחקני חמישייה שמשחקים יותר דקות. והוא גם בין עשרת המובילים באסיסטים ובחטיפות.

נבחרת הנוער הקיץ עם שרף, מאייר, בלגה וגולדמן תהיה אחת המסקרנות, עם המון כישרון בקו האחורי.

לדעתי לא כל כך בטוח ששרף הולך לשחק בנוער העונה,כבר בשנה שעברה הייתה התלבטות באיגוד אם להשתמש בו בעתודה או בנוער.
השנה נבחרת העתודה מאוד חזקה-יעקב,וולף,דורון,מיכאלי,דולינסקי,נווה,אונ'צה אולי.עם שרף אפשר לכוון מאוד גבוה(וכידוע הישגים זה מה שמעניין את האיגוד בנושא הנבחרות)
בנוער,למעט כארם יש בעיית גובה כרגיל וגם עוד לא ידוע איך כארם יתמודד עם גובה ופיזיות שהוא לא פוגש בליגת הנוער שלנו,הקו האחורי טוב,בטח עם שרף שנחשב לעילוי ברמות האלו,אבל עדיין לא הייתי מהמר על הנבחרת שתגיע רחוק רק עם קו אחורי,יתר הסגל לא חזק מספיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 10:21 am 
Sophomore

מאוד מקווה ששרף ישחק בנוער. מצידי, אם הוא מוכן, שישחק בשתיהן כמו אבדיה בזמנו (לא ראיתי שזה פגע בדני באיזושהי צורה). אבל אם צריך לבחור אחת, אני מעדיף את הנוער. מעבר לזה שהמשקל הסגולי שלו בנוער גדול יותר, מעצם זה שבעתודה יש את יעקב, דורון, ואולי גם למפרט ואונצ'ה, יש גם פרס מעניין יותר (בעיני) על השולחן: חמש הראשונות בטורניר יעלו לאליפות העולם עד גיל 19.

בכמעט 20 שנה של אליפויות העולם עד גיל 19 ועד גיל 17, אף נבחרת ישראלית עוד לא הצליחה להבטיח השתתפות בטורניר (בנוסף לרקורד של הנבחרת הבוגרת, שכבר 40 שנה לא הייתה שם). נבחרת של שרף, מאייר, כארם, ועוד כמה כשרונות נחמדים בהחלט יכולה לעשות את זה. נזכיר שבקדטים הנבחרת הזו סיימה במקום ה-5, כששרף מלך הסלים של הטורניר עם 24 למשחק. האליפות עד גיל 19 היא אירוע גדול בהשתתפות הנבחרת האמריקאית, שמושך הרבה סקאוטים. אז גם מבחינה אישית, זו יכולה להיות יופי של במה לשרף ומאייר לשים את עצמם בתודעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 2:28 pm 
מנהל פורום

ממה שהבנתי, הדיבור הוא שהוחלט ששרף ישחק רק בנבחרת הנוער. לא יודע אם זה סופי, אבל זה מה שאמרו.מבחינת האיגוד, כנראה שחושבים שבעתוגה כבר יש את נועם יעקב ויש עוד גארדים מעולים כמו דורון, בעוד שבנוער הוא יכול להיות ההבדל בין נבחרת נחמדה, לנבחרת שתעלה לאליפות העולם.

מבחינת שרף, בעתודה יהיה לו קצת קשה להתבלט ליד נועם יעקב. בנוער הוא יוכל להקפיץ מאוד את המניה שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 2:38 pm 
Junior

סאבוניס כתב:
ממש לא שוכח, כולל כמה פוסטים למעלה. אני די עף על הפוטנציאל שלו לטווח ארוך (כתבתי לא מזמן שלא היה לנו דבר כזה מאז סורקין והתקרה שלו אולי אפילו יותר גבוהה משל רומן). לא כל כך בטוח כמה מזה הוא יצליח להראות כבר באליפות הקרובה, כי חסרים לו כרגע מאסה ואגרסיביות (נותן לשחקנים לדחוף אותו מחוץ לצבע ועומד לא פעם מחוץ לקשת השלוש, ששם הוא מהווה נטל על ההתקפה). אבל בהחלט מקווה שהמאמנים לא מתכוונים לתת את רוב הדקות בעמדה לסלע כמו בנבחרת הקדטים ושג'ול יקבל לפחות 25 דקות למשחק. אם יפתח שת"פ ותיאום עם שרף ומאייר, נוכל לראות באליפות כמה אלי-הופים נדירים לשחקנים ישראלים בגיל הזה (ובכלל). חבל שאין בשנתון הזה גם איזה פאוור פורוורד ברמה גבוהה, אבל לא צריך להיות חזירים.

אני חושב שראיתי כל משחק שלו העונה ואני לא מסכים איתך בכלל לגבי ג'ול.
חסרה לו מאסה זה נכון, אבל הוא דווקא מאוד אגרסיבי וכל הזמן מחפש לתפוס עמדה בפוסט ולייצר עם הגב לסל. מאוד שיפר העונה את משחק הפוסט שלו ואת יכולת היצירה גם לאחרים וגם לעצמו.
והוא דווקא לא כזה נטל מחוץ לקו השלוש. כשהוא פנוי הוא ירים שלשה מדי פעם ואפילו תופר אותן העונה באחוזים לא רעים בכלל.
הבעיות שלו הן אחרות בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 3:54 pm 
Sophomore

במשחק האחרון מול עמק חפר, שכאמור אין לה אני חושב אף שחקן מעל 1.95, היו לא מעט התקפות שהוא נשאר בהן מחוץ לצבע, למרות שמי ששמר עליו לא פעם היה בלגה הגארד. וגם כשהחברים לקבוצה הרימו זריקה הוא לא עשה ניסיון ללכת על ריבאונד ההתקפה (צריך גם לומר שלא תמיד משחקים עליו מספיק והגארדים של הפועל הם לא פעם טריגר האפי). הוא עדיין לקח כמה ריבאונדים בהתקפה, כי כשהוא כן נלחם בצבע האורך והאתלטיות משמעותיים. מסכים גם שהוא שיפר את משחק הפוסט שלו ואת הסיומת. מה שרק מדגיש שזה איפה שהוא צריך להיות כרגע בלי לקחת הפסקות יזומות (אוף פלייז). גם מראיית המשחק והנכונות למסור אני בהחלט מתרשם, ובעיני היא חלק חשוב בתקרה הגבוהה שלו.

אבל לדעתי אין לו מה לחפש בשלב הזה של הקריירה על קשת השלוש וכל התקפה שהוא לא נלחם בה על מיקום היא בעיני בזבוז של העליונות שלו בצבע. נכון שהוא קולע איזו שלשה מדי פעם, אבל למרות שהמכניקה של הזריקה נראית סבירה, האחוז מהעונשין (בסביבות ה-50% נדמה לי עם לא מעט החטאות שהן לא ממש בכיוון) מרמז שכרגע הקליעה שלו היא ממש לא כלי נשק שאפשר לסמוך עליו. והוא גם לא יוצר משם לאחרים (לא איום לחדירות, אפילו לא בקו ישר). אז באופן כללי הוא תורם מעט מאוד להתקפה כשהוא על קשת השלוש, בטח לאור העליונות הברורה שלו בצבע על כל מה שיש לליגת הנוער שלנו להציע. נראה איך זה ייראה בנבחרת מול יריבים יותר גבוהים, מאסיביים ואתלטיים. מקווה לטוב, בעיקר אם שרף ומאייר יפעילו אותו כמו שצריך (הרים ראנינג נראה לי כמו הסקיל ההתקפי הכי מאיים ומשמעותי שלו כרגע ברמות הגבוהות יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 4:06 pm 
Junior

במשחק האחרון הוא אכן לא קיבל מספיק את הכדור בצבע , אבל זה לא היה משחק מייצג. לגבי הריבאונד אני מסכים, צריך ללכת הרבה יותר לריבאונד התקפה שם הוא יכול להיות מאוד דומיננטי.

ואם כבר דור הבא, דולינסקי עם משחק מרשים מאוד היום בניצחון של נתניה על אליצור שומרון בסדרת רבע הגמר, שהעלה את נתניה ליתרון 2-0. אמנם יצא בחמש עבירות, אבל קלע 22 נקודות, לקח 7 ריבאונדים ונתן את ההגנה הכי טובה שראיתי ממנו. מה שהיה מרשים בעיקר זה מגוון הדרכים בהן הוא מייצר נקודות - גב לסל, פנים לסל, שלשות, חצי מרחק, חדירות. הכל.
שחר דורון לא שיחק ולתחושתי הוא החמיץ חלק לא קטן מהעונה בגלל פציעות. מעניין אם זה משהו שירדוף אותו או סתם מקריות.
אורי כהן ממשיך להיות נון פקטור וגם מיכאלי לא היה טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2024 6:26 pm 
Sophomore

דולינסקי נחמד וממש השתפר בחצי השני של השנה. אבל מבחינתי, עדיין קשה לדעת איזה מין שחקן הוא. הרבה כישרון, אבל קבלת החלטות מפוקפקת שצריכה להשתפר ובעיקר הגנתית, הוא חייב להיות מישהו שאפשר לסמוך עליו בצבע. היום זה באמת נראה יותר טוב, אבל הוא עדיין לא יציב בעניין הזה. עושה המון פאולים (זה לא משחק ראשון שהוא יוצא בחמש עבירות), מנוע לא עקבי, ולא תמיד מניע רגליים טוב. מקווה שיתייצב וגם שהגוף יתחזק משמעותית. למיכאלי היה משחק "אוף" עם בעיית פאולים מוקדמת, אבל הוא עדיין נתן לנתניה שני סלים חשובים בדקות האחרונות.

האיגוד מוציא קליפ עם הסלים מהמשחק של מאייר (38 נקודות לפי הספירה שלהם). באמת אחד המשחקים המרשימים שיצא לי לראות משחקן נוער בשנים האחרונות. מזכיר מאוד בעיני את גל מקל בגילו:

https://twitter.com/TherealIBBA/status/ ... 4298778782

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 10:54 am 
Junior

לא כל כך מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר איזה שחקן הוא.
אני לא מאוד אובייקטיבי לגבי דולינסקי. לא רק כי הוא מגיע מהפועל, אלא כי הייתי על העגלה שלו מהרגע הראשון שראיתי אותו משחק. כישרון יוצא דופן בסטנדרטים ישראלים עם יכולת לקלוע בקלילות סלים ברמת קושי סופר גבוהה. שחקן באמת מיוחד.
כל זה כדי להגיד שאני לא כל כך מסכים עם האבחנה שלך לגביו. השנה האחרונה שלו בנוער הייתה קשה ומתסכלת והחצי הראשון של העונה הנוכחית היה המשך ישיר לזה. בחצי השני לעומת זאת, הוא נראה נהדר. הוא משחק עם המון ביטחון (ומקבל הרבה דקות בהתאם), עושה נקודות בקלות ובמגוון גדול של דרכים. גם בהגנה הוא מאוד השתפר בעיני, גם אם יש לו עדיין דרך לעשות.
אין לי ספק שבעונה הבאה הוא בליגת העל, עם נתניה או בלעדיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 11:35 am 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
לא כל כך מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר איזה שחקן הוא.
אני לא מאוד אובייקטיבי לגבי דולינסקי. לא רק כי הוא מגיע מהפועל, אלא כי הייתי על העגלה שלו מהרגע הראשון שראיתי אותו משחק. כישרון יוצא דופן בסטנדרטים ישראלים עם יכולת לקלוע בקלילות סלים ברמת קושי סופר גבוהה. שחקן באמת מיוחד.
כל זה כדי להגיד שאני לא כל כך מסכים עם האבחנה שלך לגביו. השנה האחרונה שלו בנוער הייתה קשה ומתסכלת והחצי הראשון של העונה הנוכחית היה המשך ישיר לזה. בחצי השני לעומת זאת, הוא נראה נהדר. הוא משחק עם המון ביטחון (ומקבל הרבה דקות בהתאם), עושה נקודות בקלות ובמגוון גדול של דרכים. גם בהגנה הוא מאוד השתפר בעיני, גם אם יש לו עדיין דרך לעשות.
אין לי ספק שבעונה הבאה הוא בליגת העל, עם נתניה או בלעדיה.

יהיה מעניין לראות אותו בקיץ בנבחרת העתודה לצד שחקן כמו וולף. הרכב של שניהם יכול לעבוד לדעתכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 11:50 am 
Junior

יהיה בעייתי הגנתית זה בטוח, אבל עם כישרון התקפי אדיר.
איזה עוד גבוהים רלוונטיים לעתודה? מיכאלי אני משער. מי עוד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 12:11 pm 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
יהיה בעייתי הגנתית זה בטוח, אבל עם כישרון התקפי אדיר.
איזה עוד גבוהים רלוונטיים לעתודה? מיכאלי אני משער. מי עוד?

שנתון 2004:
נקרשביץ' מראשל"צ - נתן כמה משחקים טובים השנה בלאומית. הוא יותר 3-4 כנראה.
יואב ברמן - היה כבר שנה שעברה בנבחרת. שיחק הרבה בעמדה 4 ואני מניח שיכול להיות בתפקיד דומה גם בקיץ.
ניב אבידן - משחק העונה בצפת. אין לי מושג כמה הוא יכול לתרום בנבחרת העתודה ואיזה עמדה הוא כיום. לפני שנתיים היה בסגל נבחרת הנוער (ולפני זה בקדטים).

שנתון 2005:
מקסים פילוננקו מגלבוע - משחק העונה רק בנוער, בלי ניסיון בוגרים בכלל ממה שאני יודע. פוטנציאל מעניין ונתן פה ושם דק' טובות בנבחרת הנוער שנה שעברה.
אורי כהן (נתניה) - הוא יותר 3/4 אבל היה סוג של גבוה בנבחרת הנוער שנה שעברה. אין לי מושג באיזה עמדה שיחק העונה בנתניה, אבל משחק פנים לסל נטו ונתן כמה משחקים טובים.

את מי עוד שכחתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 1:34 pm 
Freshman

לא יודע כמה רלוונטי,אבל היה לפני שנתיים את ירין חסון שהוא 2.07 בראשון לדעתי שנחשב פוטנציאל אבל היה מאוד בוסרי,עבר לקונטיקט ובעונה האחרונה עבר לדרום אינדיאנה בעקבות מיעוט דקות,שיחק כמה דקות בודדות בתחילת העונה וזה לא נראה מרשים לפחות על פי הסטטיסטיקה מאז לא קיבל דקות בכלל(אולי פציעה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: רלפי ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: