סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 05, 2024 1:36 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 17, 2023 12:34 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
ודים כתב:
אני רואה עכשיו (רק מרשימת הקלעים) שזיו ברקו היה גם משמעותי בניצחון של גלבוע בנוער על עמק חפר במשחק השני בסדרת חצי הגמר (עכשיו 1-1).
יפה, אבל כל הקטע הזה של שחקנים נערים שמשחקים (ובאמת משחקים) גם בנוער זה מיותר לגמרי. אם הוא מספיק טוב להיות בין -6 המובילים בנוער, שישחק רק בנוער!!
סתם שוחקים את הילדים.

מסכים איתך לגמרי. זה נובע מהרצון לקחת תארים, בעייני פשוט חוסר הבנה לגבי התפקיד של מחלקת נוער. ראיתי את המשחק אתמול, הוא באמת היה טוב אבל שוב זה מאותם דברים שהזכרתי - צעד ראשון טוב, סייז ופיזיות. אני לא ראיתי אותו מצליח לייצר יתרונות בדרך אחרת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 17, 2023 1:11 pm 
מנהל פורום

ERON89 כתב:
ודים כתב:
אני רואה עכשיו (רק מרשימת הקלעים) שזיו ברקו היה גם משמעותי בניצחון של גלבוע בנוער על עמק חפר במשחק השני בסדרת חצי הגמר (עכשיו 1-1).
יפה, אבל כל הקטע הזה של שחקנים נערים שמשחקים (ובאמת משחקים) גם בנוער זה מיותר לגמרי. אם הוא מספיק טוב להיות בין -6 המובילים בנוער, שישחק רק בנוער!!
סתם שוחקים את הילדים.

מסכים איתך לגמרי. זה נובע מהרצון לקחת תארים, בעייני פשוט חוסר הבנה לגבי התפקיד של מחלקת נוער. ראיתי את המשחק אתמול, הוא באמת היה טוב אבל שוב זה מאותם דברים שהזכרתי - צעד ראשון טוב, סייז ופיזיות. אני לא ראיתי אותו מצליח לייצר יתרונות בדרך אחרת

מה הסייז?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 12:06 am 
Sophomore

לא סייז יוצא דופן. אולי 1.88? די מסכים עם ארון. ברקו שחקן נחמד ופיזי אבל לא נראה כמו כישרון יוצא דופן (כדרור, קליעה וכו').

הוא גם לא מאוד צעיר. יליד דצמבר 2006 (השנתון של שרף), מה שאומר שהוא לא זמין לקדטים השנה ושיחק בעצם מול שחקנים שמבוגרים ממנו רק במעט בעמק חפר, כמו סלע (בעיני כישרון מרשים יותר), בלגה, ואורי יאיר. בהתחשב בזה שהוא יליד 2006, עוד פחות ברורה לי ההחלטה לתת לו לשחק עם קבוצת הנערים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 9:17 am 
Freshman

הוא נראה לי יותר באיזורי ה1.90 אבל בוודאות לא משהו שלא רואים מהבחינה הזו.

וסאבוניס כתבתי את הסיבה ואין עוד מלבדה - לקחת תארים. אם תסתכל בפייסבוק של גלבוע מעיינות תראה שהם סופרים חצאי (!!) גמר בנערים (בקטע של העפלות בכל הזמנים), שזה בעייני לא פחות מהזוי לחלוטין. אם דיברנו פה בתרד על הפועל תל אביב, אז גלבוע הם אולי הקיצוניים ביותר בעולם מחלקות הנוער בייבוא שחקנים, הם מתבססים ברוב השנתונים (יש יוצאים מן הכלל) כמעט אך ורק על שחקנים מבחוץ והם עושים טריקים ושטיקים שאתה לא מאמין כדי להתגבר על ההגבלות בכמה מותר להעביר (למשל הם יעבירו שחקנים לקבוצות מחוזיות כדי שבשנה אחרי זה יוכלו להצטרף לקבוצות המובילות). בשבילי כמו שכתבתי זה מראה על חוסר הבנה בנוגע למה תפקידם ומה מהות המקצוע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:05 am 
מנהל פורום

ERON89 כתב:

וסאבוניס כתבתי את הסיבה ואין עוד מלבדה - לקחת תארים. אם תסתכל בפייסבוק של גלבוע מעיינות תראה שהם סופרים חצאי (!!) גמר בנערים (בקטע של העפלות בכל הזמנים), שזה בעייני לא פחות מהזוי לחלוטין. אם דיברנו פה בתרד על הפועל תל אביב, אז גלבוע הם אולי הקיצוניים ביותר בעולם מחלקות הנוער בייבוא שחקנים, הם מתבססים ברוב השנתונים (יש יוצאים מן הכלל) כמעט אך ורק על שחקנים מבחוץ והם עושים טריקים ושטיקים שאתה לא מאמין כדי להתגבר על ההגבלות בכמה מותר להעביר (למשל הם יעבירו שחקנים לקבוצות מחוזיות כדי שבשנה אחרי זה יוכלו להצטרף לקבוצות המובילות). בשבילי כמו שכתבתי זה מראה על חוסר הבנה בנוגע למה תפקידם ומה מהות המקצוע

כמו בדיון שלנו על מחלקת הנוער של הפועל ת"א, גם כאן אני אהיה על תקן הסנגור :lol:
אגב, יש קשר הדוק וקשרים חבריים בין שתי המחלקות (גלבוע והפועל ת"א).
נתחיל דווקא בכך שהם אכן מתעסקים המון בהישגים הקבוצתיים בגילאי נערים ונוער... אבל... באמת שכולם ככה. אם פותחים עכשיו ת'רד רק על מחלקת הנוער של גלבוע ואיך הם יכולים להשתפר, אז לא רלוונטי התירוץ של "אבל כולם ככה...", אבל אם אנחנו מנהלים פה דיון כללי ומן הסתם משווים בין אגודות אז בוודאי שזה רלוונטי. הם לא יותר גרועים מאגודות גדולות אחרות בקטע הזה. למעשה להגנתם אפשר להגיד שבניגוד לאגודות גדולות אחרות, בגילאים נערים ב' (לא לגמרי בטוח) ובגילאי ילדים ובטח בקטסל הם ממש לא מתעסקים באליפויות. יותר בשיטה ובדרך ובונים לעתיד. זה מההתרשמות שלי לפחות.
בנוסף, בשנים שאי אפשר היה לשתף ילידי דצמבר בשתי קבוצות אז יאמר לזכותם שהם כן שיתפו שחקנים בשכבת הגיל הבוגרת יותר, כמו במקרה של יותם חנוכי למשל.

הם אכן מאוד מאוד תלויים בשחקני האקדמיה שמגיעים אליהם מכל הארץ וכנראה הרבה יותר ממכבי ת"א, הפועל ת"א, ראשל"צ, ירושלים, כפר-סבא, נס ציונה ואולי אפילו עמק יזרעאל. אבל הם בכל זאת מועצה אזורית של כ-30 אלף תושבים ובסוף זה עניין שלהם ואם במועצה מקדמים את זה מתוך מחשבה שזה מעלה את כל הרמה ועובדתית גם מייצר יותר כשרונות מקומיים, אפילו שהם מיעוט כרגע, אז אין בעיה עם זה. הרבה משחקני החוץ האלה אגב מגיעים בגיל דיי צעיר ועל תקן פוטנציאלים לא בשלים ובגלבוע עובדים איתם המון ומפתחים אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:28 am 
Freshman

ודים כתב:
ERON89 כתב:

כמו בדיון שלנו על מחלקת הנוער של הפועל ת"א, גם כאן אני אהיה על תקן הסנגור :lol:
אגב, יש קשר הדוק וקשרים חבריים בין שתי המחלקות (גלבוע והפועל ת"א).
נתחיל דווקא בכך שהם אכן מתעסקים המון בהישגים הקבוצתיים בגילאי נערים ונוער... אבל... באמת שכולם ככה. אם פותחים עכשיו ת'רד רק על מחלקת הנוער של גלבוע ואיך הם יכולים להשתפר, אז לא רלוונטי התירוץ של "אבל כולם ככה...", אבל אם אנחנו מנהלים פה דיון כללי ומן הסתם משווים בין אגודות אז בוודאי שזה רלוונטי. הם לא יותר גרועים מאגודות גדולות אחרות בקטע הזה. למעשה להגנתם אפשר להגיד שבניגוד לאגודות גדולות אחרות, בגילאים נערים ב' (לא לגמרי בטוח) ובגילאי ילדים ובטח בקטסל הם ממש לא מתעסקים באליפויות. יותר בשיטה ובדרך ובונים לעתיד. זה מההתרשמות שלי לפחות.
בנוסף, בשנים שאי אפשר היה לשתף ילידי דצמבר בשתי קבוצות אז יאמר לזכותם שהם כן שיתפו שחקנים בשכבת הגיל הבוגרת יותר, כמו במקרה של יותם חנוכי למשל.

הם אכן מאוד מאוד תלויים בשחקני האקדמיה שמגיעים אליהם מכל הארץ וכנראה הרבה יותר ממכבי ת"א, הפועל ת"א, ראשל"צ, ירושלים, כפר-סבא, נס ציונה ואולי אפילו עמק יזרעאל. אבל הם בכל זאת מועצה אזורית של כ-30 אלף תושבים ובסוף זה עניין שלהם ואם במועצה מקדמים את זה מתוך מחשבה שזה מעלה את כל הרמה ועובדתית גם מייצר יותר כשרונות מקומיים, אפילו שהם מיעוט כרגע, אז אין בעיה עם זה. הרבה משחקני החוץ האלה אגב מגיעים בגיל דיי צעיר ועל תקן פוטנציאלים לא בשלים ובגלבוע עובדים איתם המון ומפתחים אותם.

טוב שאתה מסנגר זה אחלה דיון, אני נהנה. קודם כל לגבי הטיעון המרכזי של הכולם ככה- אני לא חושב שזה נכון ברמה העובדתית. גלבוע, הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ועמק חפר הם 4 הקבוצות שעושות הכי הרבה העברות, יש לכולן אקדמיות והן מתבססות- מי יותר ומי פחות - על להביא שחקנים אליהן מקבוצות אחרות, ממש בונות על זה. חלק מהקבוצות האחרות שהזכרת ממש לא שם- ראשל"צ, נס ציונה, ירושלים מבוססת כמעט לגמרי על מי שמגיע מהאיזור שלהן, וזה גם הגיוני כי אין להם את התשתית להעביר שחקנים מכל מיני מקומות אחרים בארץ. אז נכון שבראשון מידי פעם יש איזה מישהו משמעותי שעובר, אבל זה לא חלק מהותי מחייו של המועדון. כפס ויזרעאל - פחות מכיר, לא סגור על זה. לדעתי ביזרעאל יש לא מעט העברות אבל אי אפשר להשוות את האיכות שלהן ל4 שהזכרתי.

לגבי הטיעון השני של השחקנים הצעירים יותר ואיכות וסגנון העבודה איתם. קודם כל לגבי הנערים ב אני אומר לך שלפחות בשנים האחרונות, זה פשוט לא נכון. הם עושים הרבה מאמץ כדי להיות טובים בגילים האלה ברמה התחרותית וזה פשוט יותר קשה כי הם עוד לא הספיקו לצבור מספיק העברות. וזה מוביל אותי לנקודה הבאמת מהותית - נניח שזה נכון, והם עושים עבודה שיטית, פיתוחית, אנטי שוחקת לגילים היותר צעירים של ילדים ונערים ב' - מה זה רלוונטי? בסוף מהשכבה המקורית שאיתה התחילו בכיתה ז' או ח' לא נשאר כמעט זכר בגילאי נערים א' ונוער על. באופן הזה זה לא משנה אם עובדים כדי לבנות שיטה ולקדם את העתיד של השחקנים כי השחקנים שמגיעים לקו הסיום זה בכלל לא אותם שחקנים.

לגבי הטיעון השלישי שהם מביאים פוטנציאלים אני לא רוצה סתם לכתוב כי אני לא באמת יודע, אבל אני מודה שאני לא רואה את זה. מקסים פילננקו שהגיע אליהם מתישהו בכיתה ח' לדעתי נחשב פונטציאל בעיניך? הילד היה 1.90 או משהו בכיתה ז', אין מועדון בארץ שלא היה לוקח אותו. זה לא שמסתובבים פה בלי סוף שחקנים מעניינים וצריך לדעת לבחור את המעניין מכולם, בסוף יש פה הצע מאוד מוגבל וגלבוע, כמו חברותיה לגישה הזו, פשוט לוקחת אליה את כל מי שעונה להגדרות האלה. לפעמים זה מצליח ויוצאים שחקנים, לפעמים לא. אבל ברמה הסטטיסטית, כשרוב הכישרון בארץ מגיע בסופו של דבר לאותם 4 מועדונים, גם אם העבודה תהיה מחורבנת לגמרי יש לך סיכוי יותר גובה להוציא שחקנים מכל שאר המועדונים ביחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:56 am 
מנהל פורום

ERON89 כתב:
טוב שאתה מסנגר זה אחלה דיון, אני נהנה. קודם כל לגבי הטיעון המרכזי של הכולם ככה- אני לא חושב שזה נכון ברמה העובדתית. גלבוע, הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ועמק חפר הם 4 הקבוצות שעושות הכי הרבה העברות, יש לכולן אקדמיות והן מתבססות- מי יותר ומי פחות - על להביא שחקנים אליהן מקבוצות אחרות, ממש בונות על זה. חלק מהקבוצות האחרות שהזכרת ממש לא שם- ראשל"צ, נס ציונה, ירושלים מבוססת כמעט לגמרי על מי שמגיע מהאיזור שלהן, וזה גם הגיוני כי אין להם את התשתית להעביר שחקנים מכל מיני מקומות אחרים בארץ. אז נכון שבראשון מידי פעם יש איזה מישהו משמעותי שעובר, אבל זה לא חלק מהותי מחייו של המועדון. כפס ויזרעאל - פחות מכיר, לא סגור על זה. לדעתי ביזרעאל יש לא מעט העברות אבל אי אפשר להשוות את האיכות שלהן ל4 שהזכרתי.

אני דיברתי רק על העניין של להשתמש בטריקים כדי לעקוף מגבלת העברות. אולי ראשל"צ ונס ציונה זה פחות העברות (חמרות שגם הן נהנות הרבה משחקנים שגדלו במועדונים הקטנים באזור השפלה) אבל ברגע שפונה אליך שחקן נערים וכבר יש לך שתי העברות נעולות, אז כולם יגידו - "בוא תעבור לשחק בנערים ארצית ותתאמן עם הנערים לאומית ושנה הבאה תהיה בנוער-על".

ERON89 כתב:
לגבי הטיעון השלישי שהם מביאים פוטנציאלים אני לא רוצה סתם לכתוב כי אני לא באמת יודע, אבל אני מודה שאני לא רואה את זה. מקסים פילננקו שהגיע אליהם מתישהו בכיתה ח' לדעתי נחשב פונטציאל בעיניך? הילד היה 1.90 או משהו בכיתה ז', אין מועדון בארץ שלא היה לוקח אותו. זה לא שמסתובבים פה בלי סוף שחקנים מעניינים וצריך לדעת לבחור את המעניין מכולם, בסוף יש פה הצע מאוד מוגבל וגלבוע, כמו חברותיה לגישה הזו, פשוט לוקחת אליה את כל מי שעונה להגדרות האלה. לפעמים זה מצליח ויוצאים שחקנים, לפעמים לא. אבל ברמה הסטטיסטית, כשרוב הכישרון בארץ מגיע בסופו של דבר לאותם 4 מועדונים, גם אם העבודה תהיה מחורבנת לגמרי יש לך סיכוי יותר גובה להוציא שחקנים מכל שאר המועדונים ביחד.

פילוננקו היה רק 1.80 בכיתה ז' (אם תרצה, יש לי אפילו סרטוני משחקים מלאים שלו מאותה שנה :wink: ), אבל זו לא הנקודה. לא התכוונתי שהם עשו טובה שלקחו אותו. הטיעון שלי הוא כזה: פילוננקו כשהגיע לגלבוע לא היה שחקן מוביל בגיל שלו, רחוק מזה. הוא היה בקושי ברמת ליגה לאומית, אבל ברור שיש לו פוטנציאל לעתיד. אז הקרדיט, בין השאר, מגיע להם שידעו לעבוד איתו ולתת לו דק' ולהביא אותו למצב שהוא שחקן מוביל בנוער ואולי גם שחקן נבחרת. חוץ מזה, אגודות אחרות אולי גם היו בכיף לוקחות אותו, אבל חלקן אם היו צריכות לבחור בינו לבין שחקן שהוא טופ 5 בארץ בכיתה ח' וישר יהיה שחקן של 30 נק'ל משחק בנערים, היו לוקחות את השחקן הבשל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 7:56 am 
Sophomore

בתור אחד שגר בפריפריה הדרומית ומודע להיצע הספורטיבי שאין פה ברגע שיש מועדון ספורט שמצליח למשוך אליו שחקנים מרחבי הארץ זה מרשים לא משנה הסיבה.
ולגבי הגישה היא פשוט אימוץ של שיטת הזרים
לא משקיעים בכדורסלן הישראלי כי יש זרים בחצי מחיר שאפשר לגנוב לשנה שנתיים ולקחת אליפות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 6:44 pm 
Freshman

פורסם בישראל היום שבן שרף מועמד לגליל עליון,זה המקום היחיד בהנתן שגלבוע גליל יורדים ליגה שהייתי סומך עליו באר שיתן לו דקות בליגת העל,מקווה שמושקוביץ יבצע את קפיצת המדרגה המתבקשת ובן שרף יתפוס את מקומו.
אגב,כרגע מתקיים טורניר הגמר של היורוליג לנוער ושרף שוב פעם זומן,אך במשחק הקודם כלל לא שיחק והיום אפילו לא היה בסגל,מישהו יודע אם יש איזה סיבה אושזה נטו מסיבה מקצועית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 6:45 pm 
Hall of Famer

ראיתי משהו על פציעה
לא זוכר בדיוק

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 25, 2023 4:55 pm 
Sophomore

מכבי תל אביב זוכה באליפות המדינה לנערים אחרי ניצחון כפול על גלבוע מעיינות (20 הפרש בשני המשחקים).

לא ראיתי הרבה משחקים בליגה לנערים השנה, אבל ממה שכן, קצת קשה להיות אופטימי לגבי נבחרת הקדטים.

במכבי השחקנים הבולטים מבחינת פוטנציאל היו אביאל מאמו ואור שילר. מאמו שיחק בנבחרת הקדטים האחרונה (לא הרבה). ווינג נחמד ופיזי אבל עם קליעה לא משכנעת. שילר גארד חביב עם שליטה בכדור, טאץ' בקליעה, סיומת יפה, ומסירה, אבל לא מאוד גבוה או אתלטי וקבלת ההחלטות קצת חשודה (קצת ראש בקיר גם כשלא הולך).

מי שהכי הרשים אותי בשתי הקבוצות היה עדי רינסקי של הגלבוע, שנראה כמו הפוטנציאל הכי מעניין לטווח הארוך. פוינט גארד גבוה בתבנית של ניב למפרט. לא אתלט גדול או מהיר במיוחד, אבל משחק חכם, קולע לא רע, ומוכשר. צריך לראות עוד ממנו אבל נראה כמו פוטנציאל נחמד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 1:14 am 
Freshman

טוב אז באיגוד הכדורסל בחרו 2 חמישיות עונה, יכול להיות מעניין ללמוד דרך זה קצת על המחזור הנוכחי.

חייב לציין שאין לי מושג מי בוחר ועל סמך מה אבל אני מניח שזה לא כולל פליאוף, או לפחות פחות מסתמך עליו.
כמו כן לא מכיר את כל השחקנים אז מוזמנים להשלים אם אתם כן.

חמישייה שנייה:
רום כיטכס (ירושלים), רועי אבנרי (ירושלים), רן סלמון (חולון), עילאי חיון (נתניה), עומר שפר (רמה"ש)

אז דיברנו כבר על החברה הירושלמים. ראיתי את כיטכס נגד חפר בחצי גמר פליאוף והוא היה מדהים במשחק הראשון. באמת קשה להעריך מה יהיה איתו בהמשך אבל יש בו משהו מיוחד והוא כן שחקן מעניין בעיניי. רן סלמון מחולון מוכשר מאוד, אבל רוב הדברים המרשימים שאני ראיתי אותו עושה, שזה בעיקר להגיע לצבע, הם דברים שאני מניח שיהיה לו קשה לעשות בבוגרים כי הוא די קטן בסייז.

חמישייה ראשונה:
אריאל סלע (חפר), עומר מאייר (מכבי), עומר שלף (יזרעאל), ים שפריר (יבנה), אלון מיכאלי (הרצליה)

סלע הוא י"א והוא שחקן מעניין. הוא סייז נהדר, מעל 1.95 לדעתי, פיזי מאוד, ריבאונדר מצוין ולמרות שאלה התכונות הבולטות שלו הוא מוביל את הכדור אצלו בקבוצה לאורך רוב המשחק. קשה לי להגיד שהוא רכז כי הוא די לחיץ בכדרור ולא התרשמתי שהוא מקבל החלטות ברמה גבוהה מידי, גם הקליעה חשודה. בנוער מאוד קשה לעצור אותו כי הוא חזק וגדול, קשה לדעת אם זה מספיק כדי לקחת אותו הלאה.

עומר מאייר גם י"א, שחקן מאוד מאוד מוכשר. אני מניח שהוא הגארד הכי אתלט בליגה לנוער, מאוד אוהב קליעה מכדרור ועושה את זה ברמה גבוה מאוד.

עומר שלף חריג גיל של עמק יזרעאל, דיברנו עליו גם קצת כאן. שחקן מוכשר אבל רך ולא יציב

שפריר מיבנה גם חריג גיל. גארד קצת כבד אבל חכם עם קליעה מצוינת. בליגה לנוער הוא היה רמה מעל וכנראה היה לוקח MVP אם לא שלף, אבל לא יודע מה יעבור איתו לבוגרים.

אלון מיכאלי הוא בעיניי השחקן הכי מעניין ברשימה הזו, לא פחות ממאייר. אני מעריך אותו בסביבות ה2.05 אבל בניגוד למה שרואים פה בדרך כלל זה יושב על גוף מאוד גדול, הוא באמת מרשים גופנית. מה שאני אוהב אצלו זה שהוא מגוון - הוא גם קולע מבחוץ, הוא גם מוסר , הוא גם יכול לעשות פוסט אפ ואפילו להגיע לצבע בכדרור מול שומרים מסוימים. כרגע לא עושה אף אחד מהדברים ברמה מספיק טובה אבל מצד שני כן התקדם בקצב טוב כל עונה, כשבשנה האחרונה שלו הוא מגיע למצב שהוא אחד הכי טובים בליגה. אם הוא ממשיך בקצב הזה יש פה משהו לעתיד בעיניי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 1:33 am 
Sophomore

אחלה של סיכום, ארון. מסכים עם כל מה שכתבת, כולל ההתפתחות היפה של מיכאלי. בשנה שעברה בנבחרת הנוער הוא נראה אבוד, אבל הראה דברים יפים מאוד בליגה לנוער השנה. באמת מגוון מאוד, למרות שקשה לדעת עד כמה יוכל לעשות את הדברים ברמה גבוהה יותר (נראה הקיץ בנוער). לוקח זריקות משלוש עם הרבה ביטחון, אבל קולע באחוזים לא טובים. חודר יפה מול שומרים איטיים ודי יעיל בצבע. לא אתלט גדול, אבל חזק והוא גם צעיר (בן 17.5) כך שיש עוד הרבה מקום לשיפור. אוהב גם את מאייר (נתן יופי של עונה והוא כמעט בגיל הקדטים) וסלע, שמזכיר לי קצת את שוכמן, אבל יצטרך לשפר את הקליעה.

מה שמעניין בחמישיות הללו זה שלצד שחקנים בני 16.5 (מאייר) או 17, יש כאן גם שלושה שחקנים בגיל 19 פלוס. לא ברור (לי) מה מישהו כמו ניר שפר בן ה-19.5 מרוויח מלשחק נגד בני 17. עד כמה זה משפר אותו? מילא חריגי גיל ילידי נובמבר או דצמבר, אבל מישהו שנולד בינואר של השנה שלפני זה לא ברור לי.

אולי הבעייה היא שאין בישראל ליגה עד גיל 21/22 כמו בצרפת והקפיצה לבוגרים באמת קשה. אבל להישאר בנוער עד גיל 20 לא נראה לי כמו מתכון מוצלח לפיתוח שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 2:31 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
אחלה של סיכום, ארון. מסכים עם כל מה שכתבת, כולל ההתפתחות היפה של מיכאלי. בשנה שעברה בנבחרת הנוער הוא נראה אבוד, אבל הראה דברים יפים מאוד בליגה לנוער השנה. באמת מגוון מאוד, למרות שקשה לדעת עד כמה יוכל לעשות את הדברים ברמה גבוהה יותר (נראה הקיץ בנוער). לוקח זריקות משלוש עם הרבה ביטחון, אבל קולע באחוזים לא טובים. חודר יפה מול שומרים איטיים ודי יעיל בצבע. לא אתלט גדול, אבל חזק והוא גם צעיר (בן 17.5) כך שיש עוד הרבה מקום לשיפור. אוהב גם את מאייר (נתן יופי של עונה והוא כמעט בגיל הקדטים) וסלע, שמזכיר לי קצת את שוכמן, אבל יצטרך לשפר את הקליעה.

מה שמעניין בחמישיות הללו זה שלצד שחקנים בני 16.5 (מאייר) או 17, יש כאן גם שלושה שחקנים בגיל 19 פלוס. לא ברור (לי) מה מישהו כמו ניר שפר בן ה-19.5 מרוויח מלשחק נגד בני 17. עד כמה זה משפר אותו? מילא חריגי גיל ילידי נובמבר או דצמבר, אבל מישהו שנולד בינואר של השנה שלפני זה לא ברור לי.

אולי הבעייה היא שאין בישראל ליגה עד גיל 21/22 כמו בצרפת והקפיצה לבוגרים באמת קשה. אבל להישאר בנוער עד גיל 20 לא נראה לי כמו מתכון מוצלח לפיתוח שחקנים.

תודה רבה
לא ידעתי שמאייר כ"כ צעיר. עוד יותר מרשים

הדיון על החריגים מעניין. אני חושב שהסיבה העיקרית לקיומה של התופעה זה בדיוק מה שכתבת, אין לשכבת גיל הזו מקום לשחק בו וזה שלב סופר משמעותי בהתפתחות שלהם בעיניי. אני מסכים איתך לגמרי שבשביל הרבה מאוד שחקנים להשאר חריג גיל לא נותן שום דבר, אולי אפילו לרוב השחקנים זה ככה אבל מצד שני אני גם חושב שזה עניין אינדבידואלי.

נניח רום כיטכס שהזכרתי הוא דוגמא טובה לזה. אמרו פה מוקדם יותר שהוא לא מספיק אתלט, אחרתי שראיתי אותו מול חפר אני חושב שזה יותר עניין של מוכנות גופנית. זה נכון שאין לו איזה וורטיקל מרשים במיוחד אבל הוא כן מאוד מהיר ומכסה הרבה שטח בטרנזטישן עם מעט מאוד כדרורים. לדעתי הוא פשוט סוג של לייט בלומר שעוד לא הצליח לסנכרן את האורך, היכולות הפיזיות והכישרון למשהו מכוון עד הסוף. שחקן כזה אם יעשה עוד שנה בנוער יקבל הזדמנות לעשות את זה, ואם הוא הולך לשחק בוגרים אני בספק אם הוא יקבל מספיק דקות כדי שזה יקרה..

מעבר לזה יש פה עוד עניין וזה המעטפת. שחקן נוער שיצא לבוגרים לא יקבל כלום ושום דבר מהמועדון שלו, מצד שני אם הוא נשאר במחלקת נוער סביר להניח שהוא מקבל לא מעט דברים חוץ מדקות משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 8:36 am 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:

בדיוק חשבתי על זה כשראיתי את החמישיות.
הגעתי עם עצמי למסקנה שאם מדובר בשחקנים שהיו בסגל נבחרת נוער, אז אין שום שום סיבה שהם ירצו (ותכלס שיאפשרו להם מבחינת התקנות) לשחק כחריגי גיל.
בהפועל ת"א עשו את זה בשנים האחרונות עם אופק גול ועוד כמה שחקנים ובשנה הבאה בטח עם דולינסקי, גלבוע עושים את זה הרבה, גם ראשל"צ קצת ודווקא מכבי ת"א פחות השתמשה בזה בשנים האחרונות.
שחקנים שלא היו שחקני נבחרת זה יכול לקדם מאוד את המעמד שלהם ולעזור להם לחתום אחר כך בליגה לאומית (כשחקני רוטציה לגיטימיים). גם צריך להבין שקבוצות הנוער שלהם הם בדרך כלל ממשיכים להתאמן כמו מקצוענים, בעוד שאם ילכו לסתם קבוצה בליגת בוגרים ארצית, יהיו להם בקושי 3 אימונים בשבוע ואף אחד לא יעבוד איתם במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 8:38 am 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
מכבי תל אביב זוכה באליפות המדינה לנערים אחרי ניצחון כפול על גלבוע מעיינות (20 הפרש בשני המשחקים).

לא ראיתי הרבה משחקים בליגה לנערים השנה, אבל ממה שכן, קצת קשה להיות אופטימי לגבי נבחרת הקדטים.

במכבי השחקנים הבולטים מבחינת פוטנציאל היו אביאל מאמו ואור שילר. מאמו שיחק בנבחרת הקדטים האחרונה (לא הרבה). ווינג נחמד ופיזי אבל עם קליעה לא משכנעת. שילר גארד חביב עם שליטה בכדור, טאץ' בקליעה, סיומת יפה, ומסירה, אבל לא מאוד גבוה או אתלטי וקבלת ההחלטות קצת חשודה (קצת ראש בקיר גם כשלא הולך).

מי שהכי הרשים אותי בשתי הקבוצות היה עדי רינסקי של הגלבוע, שנראה כמו הפוטנציאל הכי מעניין לטווח הארוך. פוינט גארד גבוה בתבנית של ניב למפרט. לא אתלט גדול או מהיר במיוחד, אבל משחק חכם, קולע לא רע, ומוכשר. צריך לראות עוד ממנו אבל נראה כמו פוטנציאל נחמד.

הופתעתי שלא התייחסת בכלל לבן של גודס, שהוא אאל"ט הקלע המוביל במכבי ת"א. הוא לא פוטנציאל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 9:56 am 
Freshman

ודים כתב:
סאבוניס כתב:

בדיוק חשבתי על זה כשראיתי את החמישיות.
הגעתי עם עצמי למסקנה שאם מדובר בשחקנים שהיו בסגל נבחרת נוער, אז אין שום שום סיבה שהם ירצו (ותכלס שיאפשרו להם מבחינת התקנות) לשחק כחריגי גיל.
בהפועל ת"א עשו את זה בשנים האחרונות עם אופק גול ועוד כמה שחקנים ובשנה הבאה בטח עם דולינסקי, גלבוע עושים את זה הרבה, גם ראשל"צ קצת ודווקא מכבי ת"א פחות השתמשה בזה בשנים האחרונות.
שחקנים שלא היו שחקני נבחרת זה יכול לקדם מאוד את המעמד שלהם ולעזור להם לחתום אחר כך בליגה לאומית (כשחקני רוטציה לגיטימיים). גם צריך להבין שקבוצות הנוער שלהם הם בדרך כלל ממשיכים להתאמן כמו מקצוענים, בעוד שאם ילכו לסתם קבוצה בליגת בוגרים ארצית, יהיו להם בקושי 3 אימונים בשבוע ואף אחד לא יעבוד איתם במיוחד.

האמת שזה נשמע לי כמו כלל אצבע טוב אבל אני עדיין חושב שזה עניין אינדיבידואלי. כבר דיברנו על זה פה בעבר- אני פחות מתחבר לדחיפות האוטומטית הזאת של ללכת לשחק עם בוגרים. לא רואה שום בעיה להשאר עוד שנה במקרה של שחקן שיש לו עוד מה למקד ולשפצר והוא באמת צריך את הליווי הזה של מחלקת נוער, גם אם הוא שחקן בלבל של נבחרת נוער. לא חושב שיקרה שום נזק מעוד שנה כזו.... כמובן שיש כאלה שזה לא יקדם אותם בכלל ואז מן הסתם הצעד הבא הוא בוגרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 28, 2023 3:22 pm 
Sophomore

ודים כתב:
סאבוניס כתב:

הופתעתי שלא התייחסת בכלל לבן של גודס, שהוא אאל"ט הקלע המוביל במכבי ת"א. הוא לא פוטנציאל?

שגיא גודס, כמו זיו ברקו של הגלבוע, הוא חריג גיל (שניהם ילידי 2006), כלומר שניהם לא זמינים לנבחרת הקדטים הקרובה ולכן לא הזכרתי אותם כאן.

בלי קשר, גודס הצעיר שחקן נחמד עם קליעה טובה משלוש (דא...) וגם חדירה טובה לצבע עם הרבה החלטיות וסיומת טובה. מבין את המשחק ומשחק נכון, כמו שניתן לצפות מבן של שחקן עבר ומאמן. כפוטנציאל לטווח הארוך יותר, אני לא בטוח. נראה לי קצת נמוך ובלי אתלטיות או פיזיות יוצאות דופן. ועוד אנקדוטה: אם תנסו לגגל את השם שלו, חצי מהתוצאות יהיו על "דברים שגיא גודס עשה/אמר/הבין" :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 11, 2023 4:21 pm 
מנהל פורום

מצטער על העוף יש לי שאלה תיאורטית-היפותטית שהייתי שמח לשמוע מכם ניחוש מושכל:
איך תתמודד קבוצה של מסיימי גיל נוער כמו של הפועל ירושלים או נס ציונה בליגות א' וב'?

אני מכיר את הדוגמא של הקבוצה של וינגייט (?) שקיבלה בראש בליגה הארצית אבל אני חושב שהם היו צעירים יותר ובליגה גבוהה יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 14, 2023 6:41 pm 
Sophomore

עוד קצת שון אבייב:

https://www.tiktok.com/@strictlybball/v ... d8Tks6uOaG

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 25, 2023 1:33 pm 
Junior

נשים את זה פה:
איתי ירושלמי ממונה לאחראי על מחלקות הנוער בהפועל, ומחליף את ערן גמזו.
מישהו מכיר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 25, 2023 1:42 pm 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
נשים את זה פה:
איתי ירושלמי ממונה לאחראי על מחלקות הנוער בהפועל, ומחליף את ערן גמזו.
מישהו מכיר?

מכיר אבל לא באופן אישי מקרוב. פגשתי אותו בכמה השתלמויות בעבר ושלחתי אליו שחקנים למיונים לנבחרת עד גיל 14 לפני כמה שנים.
הוא היה מאמן ומנהל מקצועי בגליל למשך כמה שנים ובתקופה שלו העסק שם לא התקדם יותר מדי האמת, אבל זה גם קשור לעניינים כלכליים ולאגודות אחרות שעשו קפיצה על חשבונם. בשנתיים האחרונות הוא היה מנהל מקצועי באילת וממה שאני יודע דיי קידם שם את המערכת.
אני מאמין שיהיה לו קל יותר לגייס שחקנים לאקדמיה מהצפון והדרום בזכות הקשרים שרכש (למרות שכמו שנכתב מעלה באשכול, זה מה שהפועל ת"א גם ככה עשו כבר לפניו), וגם העבודה בנבחרות הממש צעירות לא מזיקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 25, 2023 1:50 pm 
Junior

תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 26, 2023 11:51 pm 
Hall of Famer

אני מכיר את ירושלמי. מאמן של יסודות. מאמין בדרך ולא בתוצאות.
מצד שני, איש של עקרונות, אם מחלקת הנוער של הפועל לא השתנתה בעשור האחרון, זה ייגמר בפיצוץ.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 27, 2023 1:34 pm 
Junior

בימים האחרונים פורסם שנבחרת ישראל עד גיל 15 זכתה באיזשהו טורניר של NBA jr כאשר ארי עמיאל נבחר למצטיין הטורניר, ועכשיו פרסמו שהוא מצטרף למחלקת הנוער של הפועל.
מישהו מכיר? זה הבן של אורן עמיאל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 334 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עמוס לב ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: