סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 15, 2024 10:37 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 339 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 1:44 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
לא מכיר אותו כל כך, אבל נזכרתי שבשנתון 2005 יש גם את דניאל שרון מרחובות, שעשה פריצה העונה בליגה הלאומית.
הוא רשום כ-1.98 וכתוב שאתר האיגוד שהוא גארד, אבל אם הבנתי נכון הוא משחק כגבוה ואולי גם יותר מ-1.98. יש פה בפורום את הבחור שרושם בפירוט על הליגה הלאומית, בטח הוא ידע. חבל שאי אפשר לתייג פה משתמשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:47 pm 
Junior

ודים כתב:
הוקיץ' כתב:
יהיה בעייתי הגנתית זה בטוח, אבל עם כישרון התקפי אדיר.
איזה עוד גבוהים רלוונטיים לעתודה? מיכאלי אני משער. מי עוד?

שנתון 2004:
נקרשביץ' מראשל"צ - נתן כמה משחקים טובים השנה בלאומית. הוא יותר 3-4 כנראה.
יואב ברמן - היה כבר שנה שעברה בנבחרת. שיחק הרבה בעמדה 4 ואני מניח שיכול להיות בתפקיד דומה גם בקיץ.
ניב אבידן - משחק העונה בצפת. אין לי מושג כמה הוא יכול לתרום בנבחרת העתודה ואיזה עמדה הוא כיום. לפני שנתיים היה בסגל נבחרת הנוער (ולפני זה בקדטים).

שנתון 2005:
מקסים פילוננקו מגלבוע - משחק העונה רק בנוער, בלי ניסיון בוגרים בכלל ממה שאני יודע. פוטנציאל מעניין ונתן פה ושם דק' טובות בנבחרת הנוער שנה שעברה.
אורי כהן (נתניה) - הוא יותר 3/4 אבל היה סוג של גבוה בנבחרת הנוער שנה שעברה. אין לי מושג באיזה עמדה שיחק העונה בנתניה, אבל משחק פנים לסל נטו ונתן כמה משחקים טובים.

את מי עוד שכחתי?

כמעט כל השחקנים שציינת הם 3-4, יותר לכיוון ה-3.
לדעתי כולם גם נתנו עונה די מאכזבת, למעט פילוננקו בנוער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 4:17 pm 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
ודים כתב:
הוקיץ' כתב:
יהיה בעייתי הגנתית זה בטוח, אבל עם כישרון התקפי אדיר.
איזה עוד גבוהים רלוונטיים לעתודה? מיכאלי אני משער. מי עוד?

שנתון 2004:
נקרשביץ' מראשל"צ - נתן כמה משחקים טובים השנה בלאומית. הוא יותר 3-4 כנראה.
יואב ברמן - היה כבר שנה שעברה בנבחרת. שיחק הרבה בעמדה 4 ואני מניח שיכול להיות בתפקיד דומה גם בקיץ.
ניב אבידן - משחק העונה בצפת. אין לי מושג כמה הוא יכול לתרום בנבחרת העתודה ואיזה עמדה הוא כיום. לפני שנתיים היה בסגל נבחרת הנוער (ולפני זה בקדטים).

שנתון 2005:
מקסים פילוננקו מגלבוע - משחק העונה רק בנוער, בלי ניסיון בוגרים בכלל ממה שאני יודע. פוטנציאל מעניין ונתן פה ושם דק' טובות בנבחרת הנוער שנה שעברה.
אורי כהן (נתניה) - הוא יותר 3/4 אבל היה סוג של גבוה בנבחרת הנוער שנה שעברה. אין לי מושג באיזה עמדה שיחק העונה בנתניה, אבל משחק פנים לסל נטו ונתן כמה משחקים טובים.

את מי עוד שכחתי?

כמעט כל השחקנים שציינת הם 3-4, יותר לכיוון ה-3.
לדעתי כולם גם נתנו עונה די מאכזבת, למעט פילוננקו בנוער.

אבל אלה הם בסופו של דבר השחקנים שמשחקים בנבחרות הגילאים בעמדה 4 ולפעמים גם בעמדה 5.
ולא יודע אם התכוונת גם אליו, אבל פילוננקו הוא נטו 5 ממה שאני יודע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 4:56 pm 
Junior

פילוננקו אכן נטו 5.
בנתניה לדוגמה, דולינסקי ומיכאלי הרבה פעמים מחליפים אחד את השני בעמדה 5, אבל לפעמים גם משחקים ביחד. דווקא אורי כהן משחק שם יותר 3-4. מה שכן, הם די אנדרסייזד ביחס לרוב הקבוצות בלאומית.
בקיצור, נראה שוולף יהיה על עמדה 5 עם גיבוי של מיכאלי. בעמדה 4 יש את דולינסקי ומיכאלי, או אופציות אנדרסייזד כמו ברמן ואורי כהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 7:36 pm 
מנהל פורום

בוא נראה קודם שוולף באמת מגיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 8:02 pm 
Sophomore

הוקיץ' כתב:
לא כל כך מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר איזה שחקן הוא.
אני לא מאוד אובייקטיבי לגבי דולינסקי. לא רק כי הוא מגיע מהפועל, אלא כי הייתי על העגלה שלו מהרגע הראשון שראיתי אותו משחק. כישרון יוצא דופן בסטנדרטים ישראלים עם יכולת לקלוע בקלילות סלים ברמת קושי סופר גבוהה. שחקן באמת מיוחד.
כל זה כדי להגיד שאני לא כל כך מסכים עם האבחנה שלך לגביו. השנה האחרונה שלו בנוער הייתה קשה ומתסכלת והחצי הראשון של העונה הנוכחית היה המשך ישיר לזה. בחצי השני לעומת זאת, הוא נראה נהדר. הוא משחק עם המון ביטחון (ומקבל הרבה דקות בהתאם), עושה נקודות בקלות ובמגוון גדול של דרכים. גם בהגנה הוא מאוד השתפר בעיני, גם אם יש לו עדיין דרך לעשות.
אין לי ספק שבעונה הבאה הוא בליגת העל, עם נתניה או בלעדיה.

זה לא רק בליגה בישראל. דולינסקי היה בשנתיים האחרונות חלק משתי נבחרות נוער ו... (אין דרך לומר את זה בעדינות) פשוט הסריח את המגרש. הגנה לא מפוקסת ועבודת רגליים איטית, אחוזי קליעה נוראים (7% משלוש ו-30% מהשדה בחיבור של שני הטורנירים) וקבלת החלטות רעה (11 איבודים על 4 אסיסטים). כמעט בלי יוצא מהכלל, הנבחרת גם הייתה במינוס בדקות שלו על המגרש. הוא כמובן לא הראשון ולא האחרון לתת טורנירים גרועים עם נבחרת צעירה ואז לתת קפיצה. אבל חובת ההוכחה עדיין עליו ובקיץ הקרוב תהיה לו הזדמנות להראות שהוא במקום אחר.

אני בהחלט מכיר בכישרון שלו. אבל דווקא קצת מודאג מהקליעות הקשות הללו שהזכרת. כי להרגשתי, כרגע, עם מבנה הגוף הרזה שלו והכדרור הלא מהודק (על זה למשל דיברתי כשאמרתי שאני לא מבין מה הוא -- לא ממש שחקן כנף אבל רזה מדי להיות שחקן פנים משמעותי) אלה בעיקר הזריקות שהוא מגיע אליהן -- מין חצי מרחק או שלשות עם יד על הפנים. כשהולך לו, הוא קולע אותן יפה. אבל אלו לא זריקות באחוזים גבוהים והוא צריך למצוא דרכים להשיג נקודות קלות יותר. חוץ מזה, מסכים שרואים שיפור הגנתי, אבל זה עדיין לא זה בעיני.

בקיצור, שחקן מעניין מאוד עם תקרה גבוהה יחסית לשחקנים ישראלים. אבל בניגוד אליך, אני עדיין לא סגור על זה שהוא הולך לממש את הפוטנציאל. מקווה שיוכיח לי אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 12:09 am 
Sophomore

עוד פורוורד שלא הוזכר כאן הוא עופרי נווה, שהיה הפאוור הפותח של נבחרת הנוער האחרונה (מיכאלי היה הסנטר, למרות שבפועל גם הוא 4). נווה שיחק הרבה יותר דקות מדולינסקי וגם היה טוב ממנו בהרבה. הוא אתלט ושחקן הגנה טוב, קלע 47% משלוש (מדגם קטן), וגם הוביל את הנבחרת בריבאונד עם 7 למשחק. בקיצור, אם וולף מגיע, יש לנבחרת הזו עומק טוב בעמדות הפנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 1:51 am 
Junior

לגבי נבחרות הגילאים, אני חייב להגיד שהן לא מרגשות אותי, לטוב ולרע. לא חסרים שחקנים שכיכבו בנבחרות גילאים והם היום נון פקטור, ולהיפך.
אלה טורנירים קצרים בסגנון מסוים, לפעמים מאמנים באים עם החלטות מהבית ולשחקנים קשה להיכנס לעניינים מהספסל.
ספציפית דולינסקי מתקשה להסתגל לסיטואציות חדשות ולוקח לו זמן להיכנס לקצב. זה מה שקרה לו בחצי העונה הראשון גם בנוער וגם בלאומית, ולדעתי זה גם מה שקורה לו בנבחרות.

לשאלת איזה שחקן הוא, זה דווקא נראה לי מאוד ברור. הוא סטרץ' 4 קלאסי. שחקן עם גובה של שחקן פנים, אבל טאץ' וקליעה של שחקן חוץ. לא צריך להמציא פה את הגלגל.
לגבי הסלים הקשים שהוא קולע, אני חושב בדיוק הפוך ולא רק לגבי דולינסקי, אלא בכלל כשאני בא להעריך שחקן צעיר. מסה אפשר להעמיס, כישרון לא. היכולת לקלוע סלים ברמת קושי גבוהה זה מנבא מצוין בעיני ליכולת להתאים לרמות גבוהות יותר.
ראיתי אותו המון העונה ואני ממש לא חושב שמה שקורה זה ש"הולך לו" בחצי השני. הוא התרגל לרמה, הבין את הדרישות ופשוט השתפר. גם במשחקים הפחות טובים רואים את זה בעיני.

בכל אופן, תשובה חלקית לפחות נקבל כבר בקרוב עם ריצת הפלייאוף של נתניה והעתודה בקיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 4:26 am 
Sophomore

הוקיץ', מסכים איתך (וגם כתבתי) שלא צריך לייחס יותר מדי חשיבות לטורניר נבחרות כזה או אחר, בעיקר לא למספרים עצמם. יש למשל שחקנים שמראים עליונות פיזית בגילאים הללו אבל לא ממש דברים שיוכלו לעזור להם ברמות הגבוהות יותר, ולהיפך. מסכים גם שדולינסקי שייך בעיקר לקטגוריה השנייה. אבל חלק מהדברים הפחות מעודדים שראיתי ממנו בנבחרות זה דברים שראיתי גם בליגת הנוער ובמידה מסויימת גם השנה בלאומית (שבה, צריך להזכיר, לא מדבר בשנה רגילה שבה דולינסקי היה נתקל ברמת פיזיות אחרת בצבע עם שני זרים בכל קבוצה). למשל קבלת החלטות מפוקפקת, עם זריקות לא במקום, ראש בקיר, ואיבודים טפשיים. זה אופייני ללא מעט שחקנים צעירים ובהחלט משהו שאפשר לגדול ממנו, אבל לפחות עד היום לא ראיתי ממנו אינטלגנציית משחק גבוהה במיוחד, וזה תקף גם לצד ההגנתי.

בנוגע למבנה הגוף המאוד רזה, גם זו בעייה פוטנציאלית לשחקן שמיועד להיות סטרץ' 4, בעיקר כשזה מגיע עם משחק לא פיזי במיוחד בשני צידי המגרש. צ'ט הולמגרן למשל הוא רבע עוף, אבל שחקן סופר אגרסיבי. דולינסקי כרגע לא. יש שחקנים שמצליחים לשים על עצמם לא מעט משקל אחרי גיל 20. אחרים לא כל כך.

בגיל 19, בהחלט יש סיכוי שכל אלו מחלות ילדות והוא יצליח להתבגר, להתחזק, לשפר את קבלת ההחלטות, ולממש את הפוטנציאל, אולי אפילו כבר בקרוב. אני כאמור בהחלט בעדו, אבל עדיין לא החלטי כמוך בעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 8:04 am 
Sophomore

השלמתי פערים עם עוד משחק של הפועל מול עמק חפר. שוב משחק צמוד לאורך 35 דקות, עד שבחמש הדקות האחרונות עמק חפר ברחה בדרך ל-0:2 שסגר עניין והביא אותם לחצי הגמר.

מבין המועמדים לנבחרת הנוער הקרובה, רני בלגה שוב הראה פוטנציאל מעניין, עם לא מעט מהלכים טובים, למרות שלא קלע את השלשות. הוא מגיע לצבע יפה, עם שליטה בשתי הידיים, ומסיים טוב או מוציא עבירות. סלע גם היה מצויין, כולל דאנק ושלשה על הראש של כארם. הוא מצויין במהלכי די-סלריישן (האטה?), וזה, יחד עם גוף חזק, מאפשר לו להתגבר על שחקנים גבוהים ליד הטבעת. ויש לו גם תזמון מצויין לריבאונד והגנה טובה. למרות שהוא בסופו של דבר גארד/פורוורד בגובה 1.94 עם קליעה מפוקפקת מאוד, נראה לי שהוא הולך להיות הפאוור פורוורד הפותח של נבחרת הנוער בקיץ.

בהפועל, כראם עם איזה 20 ריבאונדים ו-5 חסימות, אבל התקשה קצת הגנתית מול סלע ושוב לא הצליח להראות דומיננטיות התקפית. לזכותו, היה אקטיבי, עבד בצבע, לקח הרבה ריבאונדים בהתקפה, ולא חיכה על קשת השלוש. אבל הוא לא חזק מספיק להתבריין על שחקנים כמו סלע בפוסט-אפ, ועמק חפר גם התכוננו היטב למהלכי הרים-ראנינג שלו עם טפירו, שהפכו לסימן ההיכר שלו העונה. נקווה שבאירופה יהיו פחות מוכנים לזה. אור פארן היה חלש במחצית הראשונה, אבל התעורר בשנייה עם כמה שלשות ומהלכים יפים. הוא לא יציב במיוחד (רק בן 16, צעיר מכראם וטפירו בשנתיים), אבל בהחלט כישרון מעניין, עם פיזיות ואתלטיות. מקווה שיהיה חלק מהסגל הקיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2024 12:46 am 
Sophomore

תגידו, שאלה קצת משום מקום, אבל יש כאן עכברים רציניים -
יותם שירן (שיחק בטבעון ואז בהפועל) היה באמת פרוספקט ישראלי יוצא דופן בזמנו? או שקצת מגזימים?
נניח על בר טימור היה ברור שיש דיבור חזק, אז מבחינת אפסייד וכו', הוא היה אמור לעשות יותר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2024 2:22 am 
Junior

היו לו נתונים פיזיים נהדרים. בערך 2 מטר, אתלט, בנוי חזק מאוד ועם יכולת להוריד את הכדור לרצפה.
הוא מעולם לא היה פרוספקט ברמה של בר טימור, אבל כן הייתי מצפה שיהיה שחקן ליגת על טוב, מה שלא קרה. סבל מהרבה פציעות בגב שתכלס גמרו לו את הקריירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2024 9:29 pm 
Sophomore

יותם שירן לא אהב לשחק כדורסל
ברגע שהוא הבין את זה הוא פרש מכדורסל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 08, 2024 10:44 pm 
Sophomore

דובראש כתב:
יותם שירן לא אהב לשחק כדורסל
ברגע שהוא הבין את זה הוא פרש מכדורסל

נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 339 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: uriel17 ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: