סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 15, 2024 9:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 831 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 7:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
stavs כתב:
Att כתב:
stavs כתב:
Att כתב:
אגב, בלי קשר לדוראנט, מה רע בקודי וויליאמס?
הוא אחלה פרוספקט

שום דבר רע איתו, פשוט פרוספקט בוסרי שצריך להתחזק, עם קליעה שיש הרבה סקפטיות סביבה שהיה שחקן ספסל במכללות, ואתה באמת תוהה אם הוא עדיף על דוראנט.
אני חושב שגם קודי וויליאמס עצמו יסכים שדוראנט של העונה זה פחות או יותר הבסט קייס של הבסט קייס שלו.
או כמו שפיטר גריפין אמר:
"Durant is just Durant, Cody Williams can be anything - he can even be Durant!"
https://www.youtube.com/watch?v=GKZJdaiJF84

כנראה פספסת את המלים "בלי קשר לדוראנט".
תיאורטית, הת'אנדר יכולים ללכת על שניהם
אז אין טעם להשוות בין השניים

ראיתי כמה סרטונים של קודי אתמול.
אני רחוק מלהיות סקאוט אבל הוא הזכיר לי יותר מהכל את אחיו.
הוא 6-8 עם יכולת להוריד את הכדור לרצפה ולהגיע לסל. נראה כמו פרוספקט יחסית "בטוח".

אתה זה שהשווה בין השניים קודם, שאלת אם עדיף דוראנט לשנתיים, או מרקאנן ח4-5, או ווקר או קודי וויליאמס.
בלי קשר אל דוראנט - אני מנסה לעקוב אחרי הדראפט, אבל לא באמת ראיתי את וויליאמס הרבה. מה שראיתי די אהבתי, הזכיר לי מעט את סיאקם, אבל גם סקו דומבויה הזכיר לי אותו. זה שהוא אח של ג׳יי דאב זו נקודה לטובתו (גם אם לא מאוד משמעותית). אני יחסית אשמח אם דטרויט תבחר אותו, למשל, אבל אני גם מודע לזה שאני לא באמת יודע מספיק.

אני גם חשבתי על דטרויט...

מעניין. הוא לא הזכיר לי את סיאקם.
למרות מבנה צנום, סיאקם מאוד פיזי וחותר למגע והוא לא בדיוק השחקן הכי אלגנטי לצפייה.

אני לא יודע אם להיות 'אח של' זו נקודה חשובה, כנראה שממש לא (להיפך, זו הטייה בעייתית), אבל בהיילייטס הוא ממש הזכיר את המשחק שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 9:06 pm 
Freshman

נורטון כתב:
ברוקלין שלו היתה פארסה. נכון, שזה היה גם בגלל הארדן ובעיקר סימונס אחר כך, אבל פארסה.
אולי במקרה, אולי לא. אבל בואו נגיד שדוראנט לא הפך את ברוקלין או את פניקס לקבוצות טובות במיוחד.

דוראנט שחקן גדול אבל לא מנהיג.
לא מורגשת הסמכות שלו בקבוצות.
למי שזוכר לברון התחיל כל משפט במילים הקבוצה שלי.
כוכבים גדולים ששיחקו איתו קיבלו את המרות שלו והתיישרו (לדןגמא קיירי עם ובלי לברון).

הדבר הזה או חוסר המודעות לחסרון הזה פגע לו במורשת (סליחה על הפלצנות) פגיעה קשה.

לברון הכריח את קליבלנד לטריידים הזויים לפני שעזב. זה להשאיר חורבות.
מה בדיוק חטאו של דוראנט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 9:19 pm 
Freshman

Att כתב:
אאל"ט דוראנט יצא בסיבוב הראשון בסוויפ בשנתיים מתוך שלוש האחרונות.
הוא השאיר מאחוריו עיי חורבות בברוקלין, שהייתה מעין הגרסה לעניים של דוראנט למהלך שלברון עשה כשעבר להיט.
גם פיניקס היא סוג של עיי חורבות בשלב הזה.
הוא אישיות בעייתית וזה עוד לפני שמדברים על ה-role השונה שיהיה לו בקבוצה של OKC.
במלים אחרות, זה הימור שיכול להשתלם בטווח הזמן הקצר ויכול להתפוצץ לת'אנדר בפנים.

למה אתם חוזרים על החורבות הזה?
זה לא נכון, לפחות לפי מה שאני יודע.
שילמו בשבילו הרבה בצדק, אבל הוא היה מקצוען ונתן את התוצרת.
הסופר סטארים או הכוכבים או ווטאבר ששיחקו איתו היו פחות מקצועיים ויותר מנייריסטים.
כשעזב גם קיבלו חזרה לא מעט.

אישיות בעייתית? התלונות שצירפת על התפקיד בפיניקס נשמעות לגיטימיות.
אם יש איזה משהו רציני תצרף.
למשל אלימות, הסתה בחדר ההלבשה, שביתות איטלקיות, התעללות בחברי קבוצה, הטרדות כאלה דברים.

אתה יכול לתאר איך פיצוץ כזה נוראי יכול להתרחש?
ואילו עיי חורבות עלול להשאיר אחריו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 10:42 pm 
Hall of Famer

כדורסל הוא ספורט קבוצתי.
אתה לא צריך אלימות, הסתה בחדר ההלבשה, שביתות איטלקיות והתעללות בחברי קבוצה כדי שייגרם נזק.
טוב שלא כתבת שכל חברי הקבוצה שלו בחיים עדיין ולכן אתה לא מבין מה הקטע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 11:00 pm 
Freshman

אני לא מבין מה הקטע כי לא מכיר פרטים בעיתיים כאלה.
יש לך מידע? תצרף, אחרת מה הטעם בלחזור על השמצות בלי הוכחה?

כתבת:
במלים אחרות, זה הימור שיכול להשתלם בטווח הזמן הקצר ויכול להתפוצץ לת'אנדר בפנים.

אז,
אתה יכול להסביר איך יכול להתממש הסיכון הגדול הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 11:31 pm 
Hall of Famer

הסברתי כמה פעמים אבל אסביר שוב.

דוראנט מגיע עם כמה סיכונים:

1. ציפיות גבוהות מדי - הת'אנדר כבר לא יגיעו כאנדרדוג אלא כקונטנדרית לכל דבר (בעודם צעירים מאוד).

2. שיבוש ההיררכיה שיש בקבוצה - מי השחקן המוביל? מי השחקן השני בטיבו?

3. פגיעה בהתפתחות - האם בין הזריקות של דוראנט לבין שיי, יישארו מספיק זריקות לג'יי-דאב (שהוא תכל'ס שחקן ברמה של כוכב שכבר לא מקבל מספיק זריקות) ולצ'אטוש? האם זה לא יפגע בהתפתחות שלהם?

4. יחסים בעייתיים עם צוות האימון - תלונות על ווגל בפיניקס, הוא וקיירי ביקשו להחליף מאמן ונדמה לי שלא הסתדרו עם נאש שהם ביקשו להביא. לא בטוח מה יקרה כשדייגנו ידרוש מדוראנט להגן באינטנסיביות שהת'אנדר מגינים במשחק מספר 35. או לעמוד בפינה כדי לרווח...

5. שיבוש הכימיה הקבוצתית - הת'אנדר הם כמו קבוצת קולג' במובן מסוים. רובם המכריע צעירים. להביא שחקן מרכזי בגיל 36 שיש לו כבר מטען משמעותי ב-OKC ואגו גדול עלול לשבש את חדר ההלבשה. דוראנט עסוק מאוד בעצמו וזה ההיפך מהווייב כרגע.

6. דוראנט לא ייקח להערכתי חוזה לשנתיים. חוזה גדול למספר גדול יותר של שנים עלול לסבך את הת'אנדר.

7. פציעות משמעותיות

8. אתה נותן הרבה נכסים תמורת פתרון זמני עם חלון הזדמנויות קטן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 3:05 am 
Sophomore

אטט, יש כאן כמה טיעונים בהחלט לגיטימיים ובהחלט לא מדובר כאן במהלך לחלוטין נטול סיכונים (יש דבר כזה?). אבל אני לא מסכים עם הכל:

1. הגיע הזמן. הת'אנדר מסוגלים להגיע כבר השנה לגמר המערב. אם יגיעו, הם יפגשו שם אחת משתי קבוצות שהם ניצחו לא מעט בעונה הסדירה. הם לא יהיו פייבוריטים, אבל יש מצב שכבר השנה הם על סף קונטנדרים. אז בכל מקרה, לדעתי בשנה הבאה כבר יתיחסו אליהם ככאלו, דוראנט או לא. מתישהו כל קבוצה צריכה להתמודד עם ציפיות גבוהות, בטח כזו שיש לה את אחד מחמישה השחקנים הטובים בליגה.

2. נדמה לי שיהיה ברור לכולם שדוראנט בגיל 36 מגיע לשמש כינור שני לשיי, בעיקר עם עוד קצת דעיכה טבעית עם הגיל.

3. זה בהחלט חשש לגיטימי. אבל אתה הרי בעצמך טוען שחסר להם עוד סקורר ובעד להביא את מרקאנן. מה ההבדל בעניין הזה? הרי גם הוא ירצה כמות יפה של זריקות אם יבוא. גולדן סטייט הביאו את דוראנט כשקרי, תומפסון וגרין היו בשיאם (ובטח שלא נפלו מהשלישייה של הת'אנדר) ודוראנט עצמו היה שחקן טוב יותר משהוא היום. הם הפכו לאימת הליגה וקבוצה חזקה באופן חריג, שזכתה בשתי אליפויות והייתה זוכה גם בשלישית אלמלא הפציעות.

4. שוב, בהחלט לגיטימי. דוראנט אכן ביקש (דרש?) להחליף את נאש כשהיה בברוקלין. הוא לא שחקן בלי אגו וכנראה לא האישיות הכי סימפטית בעולם, למרות שרחוק מלהיות רעל קבוצתי סטייל קיירי או הארדן (שניהם אגב משחקים מצויין בינתיים בפלייאוף הנוכחי למרות האישיות הסופר בעייתית). יחד עם זה, לא ראיתי אף פעם סימנים שהוא עושה שביתה איטלקית בהגנה כמו שהארדן למשל עשה בעבר. הוא שחקן תחרותי מאוד ולא חושב שדיאגנו יצטרך לריב איתו על ענייני מאמץ, בטח כשכולם מסביב שומרים. מה שכן, בהחלט יתכן שהוא לא יוכל בגילו לתת את האינטנסיביות של צעירים כמו דורט, שיי, ג'יי דאב וצ'ט. וכן, יש גם מצב שההגנה של הת'אנדר תיפגע קצת. זה סיכון מחושב וטרייד אוף עם שיפור התקפי משמעותי שדוראנט אמור לתת להם.

5. נכון. התקווה היא כמובן שדוראנט יבוא בפאזה אחרת -- כמבוגר אחראי שלוקח צד אחורה ועושה רק מה שהקבוצה צריכה ממנו כדי לזכות באליפות. אין ביטחון שזה יקרה. אבל שלא כמו בברוקלין או בפיניקס, שבנו גלאקטיקוס אינסטנס, ויותר כמו בגולדן סטייט, הוא יגיע למערכת שכבר מתפקדת מצויין בלעדיו. חובת ההוכחה עליו כמובן.

6. זה לא ברור לי. דוראנט חתום על חוזה לשנתיים נוספות. הוא לא יכול לדרוש שום דבר אחר כרגע. בעוד שנתיים, בגיל 38, הוא יוכל לדרוש מהת'אנדר משהו שהם לא יוכלו לעמוד בו. אם בגיל הזה הוא עדיין יהיה מונחה אגו וירצה עוד חוזה גדול הם יצטרכו לתת לו ללכת. אבל עם מרקאנן הדילמה תגיע אפילו יותר מוקדם (כבר בקיץ הבא) ואיתו אין סיכוי שיהיה מוכן להתפשר על חוזה בינוני או קטן. כמו שכתבתי, דווקא מבחינה זו דוראנט בטיים ליין מושלם לת'אנדר.

7. נכון, בהחלט יש סיכון. העומס עליו בת'אנדר הצעירים והעמוקים אמור לרדת משמעותית והשנה בהחלט הייתה מעודדת מבחינה זו, אבל זה כמובן סיכון.

8. אם מדובר בנכסים שדיברתי עליהם (גידי, שגם לא כל כך מתאים קבוצתית וגם בעייתי מבחינת חידוש החוזה הקיץ, פלוס עוד צעיר או שניים ובחירת דראפט -- נניח שלהם שלא צפוייה להיות מוקדמת וכמה בחירות סיבוב שני), זה בעיני לא הרבה נכסים. ולגבי חלון ההזדמנויות, הוא לגמרי לא נסגר. אם דוראנט משתלב יפה, יש סיכוי שישאר לכמה שנים עם תפקיד (ושכר) הולך ופוחת. אם לא, ממשיכים הלאה בלי לוותר על אף אחד משמעותי מהגרעין הקבוצתי ועם אופציה להביא נכסים מועילים אחרים בהמשך (למשל בטרייד תמורת דוראנט).

ואחרי כל זה, האמת היא שאני לא בטוח אם אני בעד המהלך הזה או לא. אם זה לא ברור, כמוך, גם אני מאוד מחבב את הגרסה הנוכחית של הת'אנדר ויש בי צד שרוצה לראות כמה רחוק הם יכולים להגיע עם חיזוקים מינוריים יותר בעמדות החלשות (שלהם אתה בדרך מתנגד). אם הברירה היא בין להביא את דוראנט או את דני, ברור לי שאני מעדיף את האופציה השנייה, ולו בגלל שיהיה לי כיף לראות את המשחקים שלהם. אני גם לא אוהב את דוראנט מבחינה אישית (גם לא שונא אותו), למרות שמכיר בגדולה שלו כשחקן. אבל אם האופציה היא נניח בין להביא אותו או את קרי, אז אני לגמרי חושב שדוראנט מתאים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 3:41 am 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
אטט, יש כאן כמה טיעונים בהחלט לגיטימיים ובהחלט לא מדובר כאן במהלך לחלוטין נטול סיכונים (יש דבר כזה?). אבל אני לא מסכים עם הכל:

1. הגיע הזמן. הת'אנדר מסוגלים להגיע כבר השנה לגמר המערב. אם יגיעו, הם יפגשו שם אחת משתי קבוצות שהם ניצחו לא מעט בעונה הסדירה. הם לא יהיו פייבוריטים, אבל יש מצב שכבר השנה הם על סף קונטנדרים. אז בכל מקרה, לדעתי בשנה הבאה כבר יתיחסו אליהם ככאלו, דוראנט או לא. מתישהו כל קבוצה צריכה להתמודד עם ציפיות גבוהות, בטח כזו שיש לה את אחד מחמישה השחקנים הטובים בליגה.

2. נדמה לי שיהיה ברור לכולם שדוראנט בגיל 36 מגיע לשמש כינור שני לשיי, בעיקר עם עוד קצת דעיכה טבעית עם הגיל.

3. זה בהחלט חשש לגיטימי. אבל אתה הרי בעצמך טוען שחסר להם עוד סקורר ובעד להביא את מרקאנן. מה ההבדל בעניין הזה? הרי גם הוא ירצה כמות יפה של זריקות אם יבוא. גולדן סטייט הביאו את דוראנט כשקרי, תומפסון וגרין היו בשיאם (ובטח שלא נפלו מהשלישייה של הת'אנדר) ודוראנט עצמו היה שחקן טוב יותר משהוא היום. הם הפכו לאימת הליגה וקבוצה חזקה באופן חריג, שזכתה בשתי אליפויות והייתה זוכה גם בשלישית אלמלא הפציעות.

4. שוב, בהחלט לגיטימי. דוראנט אכן ביקש (דרש?) להחליף את נאש כשהיה בברוקלין. הוא לא שחקן בלי אגו וכנראה לא האישיות הכי סימפטית בעולם, למרות שרחוק מלהיות רעל קבוצתי סטייל קיירי או הארדן (שניהם אגב משחקים מצויין בינתיים בפלייאוף הנוכחי למרות האישיות הסופר בעייתית). יחד עם זה, לא ראיתי אף פעם סימנים שהוא עושה שביתה איטלקית בהגנה כמו שהארדן למשל עשה בעבר. הוא שחקן תחרותי מאוד ולא חושב שדיאגנו יצטרך לריב איתו על ענייני מאמץ, בטח כשכולם מסביב שומרים. מה שכן, בהחלט יתכן שהוא לא יוכל בגילו לתת את האינטנסיביות של צעירים כמו דורט, שיי, ג'יי דאב וצ'ט. וכן, יש גם מצב שההגנה של הת'אנדר תיפגע קצת. זה סיכון מחושב וטרייד אוף עם שיפור התקפי משמעותי שדוראנט אמור לתת להם.

5. נכון. התקווה היא כמובן שדוראנט יבוא בפאזה אחרת -- כמבוגר אחראי שלוקח צד אחורה ועושה רק מה שהקבוצה צריכה ממנו כדי לזכות באליפות. אין ביטחון שזה יקרה. אבל שלא כמו בברוקלין או בפיניקס, שבנו גלאקטיקוס אינסטנס, ויותר כמו בגולדן סטייט, הוא יגיע למערכת שכבר מתפקדת מצויין בלעדיו. חובת ההוכחה עליו כמובן.

6. זה לא ברור לי. דוראנט חתום על חוזה לשנתיים נוספות. הוא לא יכול לדרוש שום דבר אחר כרגע. בעוד שנתיים, בגיל 38, הוא יוכל לדרוש מהת'אנדר משהו שהם לא יוכלו לעמוד בו. אם בגיל הזה הוא עדיין יהיה מונחה אגו וירצה עוד חוזה גדול הם יצטרכו לתת לו ללכת. אבל עם מרקאנן הדילמה תגיע אפילו יותר מוקדם (כבר בקיץ הבא) ואיתו אין סיכוי שיהיה מוכן להתפשר על חוזה בינוני או קטן. כמו שכתבתי, דווקא מבחינה זו דוראנט בטיים ליין מושלם לת'אנדר.

7. נכון, בהחלט יש סיכון. העומס עליו בת'אנדר הצעירים והעמוקים אמור לרדת משמעותית והשנה בהחלט הייתה מעודדת מבחינה זו, אבל זה כמובן סיכון.

8. אם מדובר בנכסים שדיברתי עליהם (גידי, שגם לא כל כך מתאים קבוצתית וגם בעייתי מבחינת חידוש החוזה הקיץ, פלוס עוד צעיר או שניים ובחירת דראפט -- נניח שלהם שלא צפוייה להיות מוקדמת וכמה בחירות סיבוב שני), זה בעיני לא הרבה נכסים. ולגבי חלון ההזדמנויות, הוא לגמרי לא נסגר. אם דוראנט משתלב יפה, יש סיכוי שישאר לכמה שנים עם תפקיד (ושכר) הולך ופוחת. אם לא, ממשיכים הלאה בלי לוותר על אף אחד משמעותי מהגרעין הקבוצתי ועם אופציה להביא נכסים מועילים אחרים בהמשך (למשל בטרייד תמורת דוראנט).

ואחרי כל זה, האמת היא שאני לא בטוח אם אני בעד המהלך הזה או לא. אם זה לא ברור, כמוך, גם אני מאוד מחבב את הגרסה הנוכחית של הת'אנדר ויש בי צד שרוצה לראות כמה רחוק הם יכולים להגיע עם חיזוקים מינוריים יותר בעמדות החלשות (שלהם אתה בדרך מתנגד). אם הברירה היא בין להביא את דוראנט או את דני, ברור לי שאני מעדיף את האופציה השנייה, ולו בגלל שיהיה לי כיף לראות את המשחקים שלהם. אני גם לא אוהב את דוראנט מבחינה אישית (גם לא שונא אותו), למרות שמכיר בגדולה שלו כשחקן. אבל אם האופציה היא נניח בין להביא אותו או את קרי, אז אני לגמרי חושב שדוראנט מתאים יותר.

בשורה התחתונה, אני יכול להבין את הנימוקים בעד דוראנט ל-OKC, זה לא רעיון מזעזע,
הוא בעמדה הנכונה, הוא מרווח את המשחק והוא יוצר נוסף ברמה גבוהה, אבל מדובר בהימור ובצעד לטווח קצר יחסית וזה לא משהו שהייתי הולך עליו.

כמה דברים בנוגע למה שכתבת -
1. אני לא מדבר על ציפיות חיצוניות אלא על הציפיות של הת'אנדר מעצמם. אני חושב שזה עדיין קצת מוקדם.
להביא את KD לטווח קצר זה אומר שכל דבר חוץ מאליפות לא יתקבל בעין יפה. אני לא חושב שזה נכון להעמיס עליהם ציפיות מיותרות, גם אם זה האפסייד שלהם.

2. כן אבל האם KD צריך להיות כינור שני או שאחרי קיץ נוסף של התפתחות, ג'יי-דאב לא יכול להיות השחקן הזה?

3. יש הבדל מאוד משמעותי בין מרקאנן לבין דוראנט. למרקאנן אין בעיה לעמוד בצד ולרווח את המשחק. הוא שחקן קבוצתי יותר, עם גישה שונה והרבה פחות אגו, שלא הגיע מהטופ ובא ללמד את הילדים איך משחקים כדורסל. מרקאנן יוצר בעצמו אבל פחות ברמת הנ.ב.א. להבדיל אולי מדוראנט, לא נראה לי שיש לו בעיה לשחק אוף דה בול. הוא גם נותן לת'אנדר מעט יותר גובה ונפח פיזיים לעומת דוראנט.

4. הוא לא רק דרש להחליף את נאש אלא דרש שיחליפו את המאמן המוצלח שלהם באותה תקופה עבור נאש.
קשה לי קצת להפריד בין דוראנט לבין קיירי. הם שניהם הגיעו ביחד כמקשה אחת ואין לי ספק שהיו מתואמים ברצון לשלוט בקבוצה ההיא ולנהל אותה, במידה רבה על חשבון ה-gm.

5. הכימיה תיפגע סביר להניח גם אם דוראנט יבוא במיינדסט הנכון, פשוט כי הוא שונה מאוד בנוף הנוכחי של חדר ההלבשה, אבל הכותרות שיצאו מפיניקס בתום העונה הופכות את הסבירות שהוא יגיע עם המיינדסט הנכון ליותר נמוכה. התחושה שלי היא שדוראנט לא עם המיינדסט הנכון כבר מספר שנים.

6. נדמה לי שפיניקס יכולה להאריך את החוזה שלו. סיין אנד טרייד נראה לי יותר הגיוני עבור דוראנט.

7. שמח שהסכמנו:)

8. אם גידי צולף שלשות פנויות בביטחון ומשחק כמו ששיחק בחודשיים האחרונים אז אני לא יודע כמה הוא לא מתאים. גידי עדיין צעיר מאוד והוא מתפתח.
הוא אמנם שחקן כדורסל משונה למדי אבל חבל להתקבע על כך שהוא לא חלק מ-core. אני בטח לא רואה סיבה למכור אותו במחיר נמוך.
אני גם לא רואה שום בעיה עם חידוש החוזה שלו. להיפך, הוא עשוי להגיע על חוזה טוב או שיחכו (מה שפרסטי לא נוהג לעשות, לצערי) לקיץ הבא.

9. מוסיף סעיף נוסף - ירידה (צפויה) ביכולת.

בקיצור - אבדיה לת'אנדר בהקדם :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 7:48 am 
Junior

אבדיה מושלם לת'אנדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 8:14 am 
Sophomore

לגבי השאלה של גידי, אני יוצא מנקודת ההנחה הבאה:

ב-2026 ייכנסו לתוקף שני חוזי רוקי מקס לג'יי דאב וצ'ט, כל אחד מהם בין 40 ל-50 מיליון (על פי השוק של היום; אולי זה עוד יגדל אחרי חוזה הטלוויזיה החדש ב-2025). שנה אח"כ שיי יתחיל חוזה סופר מקס, שמסתמן שיהיה הגדול בהיסטוריה עד עכשיו, באזור ה-400 מיליון ל-5 שנים (80 מיליון בשנה). ביחד, בהערכה שמרנית, מדובר כאן על לפחות 160-180 מיליון שהת'אנדר יהיו כבולים אליהם.

אם מניחים שזה המצב (סבירות די גבוהה לדעתי), אפשר להתחיל לחשוב מה נשאר לחוזים אחרים. גידי למשל. קשה לי להאמין שהוא יסתפק בפחות מחוזה של נניח 4-5 שנים בסביבות ה-25 מיליון לשנה (באזור של מה ששחקנים כמו אר ג'יי בארט, דאנדרה האנטר, או ג'יידן מקדניאלס קיבלו -- כולם שחקני חמישייה שהם לא כוכבים, עם יתרונות וחסרונות ברורים), בטח עם אינפלציית המשכורות השנתית בליגה. כלומר, כדי להשאיר את כל הארבעה, הת'אנדר יצטרכו לשלם 200 מיליון ב-2027, ועוד לא אמרנו מילה על שחקנים כמו דורט, ג'ו, וויגינס, קרנריק ואחרים.

כאמור, זו גם הבעייה שלי עם להביא את מרקאנן (או סיאקם לפניו). קבוצות, בטח בשוק כמו אוקלהומה, לא יכולות להרשות לעצמן להחזיק 4 חוזי מקס או משהו שמתקרב לזה. אם מצאת את הגרעין של 3 שחקנים שאתה מאמין בהם ונותן להם כסף גדול, צריך לידם ערימה של חוזים שהם מציאות (ע"ע דני).

לכן גם הגישה שלי שונה משלך. אני רואה בשנתיים הקרובות, שבהן ג'יי דאב וצ'ט על חוזי מינימום, חלון הזדמנויות נדיר לקבוצה שאח"כ תהפוך לסופר יקרה. אם הת'אנדר כבר עכשיו כמעט קונטנדרים (מה שזה לא אומר), צריך להכות על הברזל כשהוא חם ולעשות את מה שאפשר כדי להיות קונטנדרים סופר רציניים כבר בשנה הבאה. מה שיקרה אח"כ זה נעלם (למשל, מי יודע, אולי ויקטור יהפוך לשחקן הטוב בליגה ולידו יחתימו שני כוכבים מתאימים לקבוצה שתהיה בלתי מנוצחת). מי שמחכה יותר מדי בליגה דינאמית כמו ה-נבא, יכול לפספס את חלון ההזדמנויות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 8:34 am 
Sophomore

ועוד מילה על עניין ה"נכסים".

לנכסים ב-נבא יש נטייה לרדת בערך ככל שזמן המימוש שלהם מתקרב. זה נכון למשל לכוכבים עם חוזה ארוך טווח מול חוזה קצר. אבל זה נכון גם לשחקני משנה עם חוזה נוח ואפילו לבחירות דראפט.

לדעת למכור בזמן זה תכונה סופר חשובה למנהל. למשל, אני מניח שהערך של גידי היה גבוה יותר בקיץ שעבר מאשר מה שיהיה בקיץ הנוכחי. כנ"ל לגבי טרה מאן ופוקו, שהת'אנדר בערך נתנו אותם בחינם (העמיסו על הכף בעסקה עם שארלוט על הייוורד והחוזה הנגמר שלו). לפני שנתיים, היה אפשר לקבל עליהם יותר. מניח שזה יהיה גם המקרה עם דיינג אם לא ייפטרו ממנו כבר בקיץ הקרוב (אפשר עדיין לשווק אותו כ-MVP של אלופת הג'י ליג, שחקן צעיר אם גודל ופוטנציאל) או בתחילת העונה הבאה.

כנ"ל לגבי בחירות דראפט. כשקבוצה כמו הת'אנדר מתקרבת לדראפט שבו יש לה שלוש בחירות סיבוב ראשון ושלוש בחירות סיבוב שני, מתחיל לחץ להיפטר לפחות מחלקן והערך שלהן יורד. פתאום רואים בחירות סיבוב שני שעוברות תמורת כסף או החלפה של הבחירות ה-34 ו-36 תמורת הבחירה ה-32 (לדעתי הת'אנדר עשו משהו בסגנון לא מזמן). או בחירות סיבוב ראשון שמומרות לבחירת סיבוב ראשון עתידית עם יותר הגנות.

זה אחלה שלת'אנדר יש את כל ה"נכסים" הללו. באמת. וצריך גם לשמור לפחות על חלק מהם כדי להבטיח גמישות עתידית (פיניקס כדוגמא של מה לא לעשות). אבל מגיע שלב שבו צריך לקחת החלטה ולממש נכסים כדי להתחזק במיידי. מקווה עבור פרסטי והת'אנדר החביבים עליי שהוא לא הולך לשבת על ערימת הנכסים שלו יותר מדי זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 9:26 am 
Freshman

אטט,
תודה על הפירוט, שהפך את השיחה למעניינת.
אני מסכים עם חלק מהמינוסים והם מהווים סיכון מסויים. על זה אפשר להסכים.

סאבוניס,
מסכים עם כל מילה.

ואוסיף:

1. כדאי לשקול בחיוב טרייד כי:

גם אי עשייה היא פעולה כמו עשיה ויש לה את הסיכונים שלה.
העובדה שהשנה היתה חלומית לא מבטיחה שנה הבאה מוצלחת.
ראינו קבוצות שמתחילות טוב ודועכות. הדברים לא ליניאריים.

גידי מתבזבז כרגע וערכו יורד.
כמו שציינתי וגם סאבוניס כתב, ספק אם יש מקום לפיתוח עוד צעירים בקבוצה כל כך עמוסה בצעירים.
לכן חלק לא מבוטל מנכסי הדראפט צריכים להתממש ע״ טרייד אחרת יכולים להרעיל את המרקם הקבוצתי ולהתבזבז.

2. לדעתי דוראנט > קארי > אבדיה.
שלושתם לדעתי מתאימים אבל הסיכוי לאליפות מכריע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 9:11 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
ספק אם יש מקום לפיתוח עוד צעירים בקבוצה כל כך עמוסה בצעירים.
לכן חלק לא מבוטל מנכסי הדראפט צריכים להתממש ע״ טרייד אחרת יכולים להרעיל את המרקם הקבוצתי ולהתבזבז.

אני אענה יותר מאוחר בתקווה בפירוט על ההודעה של סבוניס. בלואי, לא מבין מאיפה הבאת את זה. כמה משחקים של OKC ראית העונה? רק העונה הם שילבו שני רוקיז וזה ממש לא הרעיל את המרקם הקבוצתי אלא רק חיזק אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 11:26 pm 
Freshman

נו באמת.

זה היה שנה שעברה. כבר לא אקטואלי.
וואלאס והולמגרן תפסו 50 דקות מתוך 240 שזה המון!
והשנה הבאה ירצו יותר.

זאת בנוסף לשיי ג׳יי דאב, גידי שכבר ממורמר, דורט, ג׳ו,וויליאמס, וויגינס, והג׳לן השני = 170
בלי להחשיב את דיאנג הצעיר (רק בן 20, כבר להתייאש?) היווארד, והסנטרים סאר וביומבו.

בקיצור ל 4/5 אמיתי אפשר יהיה למצוא איזה 10-15 דקות במקרה הטוב אם יהיה מסוגל לתרום מיידית. אחרת יסתפק בהרבה פחות.
כל עמדה אחרת רוויה לגמרי.
ותיקח דקות משחקנים צעירים אחרים תפגע להם בהתפתחות ותייצר קניבליזם ומירמור.

וזה נכון לדראפט הקרוב.
מה עושים ב 2025 והלאה עם כל גדודי הצעירים שצריכים להגיע?
מה עושים אם יגיע וטרן ויקח עוד דקות לצעירים? בכל זאת הם רוצים להתקדם בפלייאוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 3:46 am 
Hall of Famer

או במלים אחרות, לא ראית אותם כמעט.

לגבי חישובי הדקות, דווקא משתמע מהחישוב שיש מספיק דקות משחק.

אשמח לשמוע מאיפה הבאת את המרמור של גידי.

אני לא רואה שום סיבה לא לפתח רוקיז בקבוצה.
יש את הקבוצה עצמה ויש בה לא מעט דקות לרוקיז מוכשרים ויש את הג'י-ליג לבוסריים יותר.

ותמיד יכול להיות לך טרייד על גידי + וואלאס שיפנה לך המון מקום ברוטציה. במלים אחרות, אני אשמח לקבל את טופיץ' או קודי או רוקי מוכשר אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 8:11 am 
Freshman

Att כתב:

ראיתי כמה פעמים, אבל זה אד הומינם
Att כתב:
אני לא רואה שום סיבה לא לפתח רוקיז בקבוצה.
יש את הקבוצה עצמה ויש בה לא מעט דקות לרוקיז מוכשרים ויש את הג'י-ליג לבוסריים יותר.

נתתי פירוט חשבוני של הדקות והייתי לארג׳.
ואתה עונה בצורה מעורפלת.
יש טעות בחישוב?
איפה מסתתרות הדקות?

Att כתב:
ותמיד יכול להיות לך טרייד על גידי + וואלאס שיפנה לך המון מקום ברוטציה. במלים אחרות, אני אשמח לקבל את טופיץ' או קודי או רוקי מוכשר אחר.

טרייד על גידי וואלאס יביא שחקן/שחקנים חדשים שיתפסו את המקום ברוטציה שיתפנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 8:23 am 
Hall of Famer

במשחק כדורסל יש 48 דקות כפול 5.
זה 240. אתה הגעת ל-170 דקות.
נותרו 70. אני לא מזהה בעיה.

+ קונסולידציה של נכסים זו תמיד אפשרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 8:26 am 
Hall of Famer

Bluey כתב:
Att כתב:

ראיתי כמה פעמים, אבל זה אד הומינם.

לא, זה לא, כי חלק גדול ממה שאתה כותב מעיד שאתה פשוט לא מכיר את הקבוצה מספיק טוב.

עדיין מחכה לדוגמאות למרמור של גידי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 9:08 am 
Freshman

Att כתב:

כבר פירטתי :ze_va_et:
הנה שוב:
צאט וקייסון = 50
שיי ג׳יי דאב, גידי שכבר ממורמר, דורט, ג׳ו,וויליאמס, וויגינס, והג׳לן השני = 170
זה כבר 220

הסנטרים סאר וביומבו מוסיפים ביחד עוד 5-10 דקות
הייוארד גם.
ודיאנג גם.

עכשיו ברור?
יש לך ויכוח עם המספרים?
אפשר לשמוע טיעון קונקרטי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 9:12 am 
Freshman

Att כתב:
Bluey כתב:
Att כתב:

ראיתי כמה פעמים, אבל זה אד הומינם.

לא, זה לא, כי חלק גדול ממה שאתה כותב מעיד שאתה פשוט לא מכיר את הקבוצה מספיק טוב.

עדיין מחכה לדוגמאות למרמור של גידי.

המרמור של גידי זו הרגשה שלי, אם לדעתך הוא סבבה עם הפיחות במעמדו לא אתווכח.
יאללה מחכה להתייחסות אמיתית לטענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 10:43 am 
Junior

הפיחות במעמד של גידי הוא כורח המציאות והתוצאות. אם הוא רוצה לשדרג את מעמדו שישחק יותר טוב.
זה לא בהכרח מוביל למרמור, אם יש מודעות עצמית חזקה. וולקר קסלר הוא שחקן דומה שחל פיחות במעמדו ולא רואים שהוא ממורמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 10:52 am 
Hall of Famer

מאיפה אתה יודע שקסלר לא ממורמר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 12:04 pm 
Hall of Famer

picknroll כתב:
הפיחות במעמד של גידי הוא כורח המציאות והתוצאות. אם הוא רוצה לשדרג את מעמדו שישחק יותר טוב.
זה לא בהכרח מוביל למרמור, אם יש מודעות עצמית חזקה. וולקר קסלר הוא שחקן דומה שחל פיחות במעמדו ולא רואים שהוא ממורמר.

בדיוק. גידי לא התמרמר אלא עבד קשה על המשחק שלו והשתפר. הוא נותן מאמץ משמעותי בהגנה, שינה את המיינדסט שלו בנוגע לאיך ששמרו אותו והוכיח במידה רבה בסיבוב הראשון, מלבד המשחק הראשון שבו היה חלש, שהוא התגבר על הקשיים שליוו אותו במהלך השנה. הוא בטח ייבחן יותר בסיבוב השני אבל הת'אנדר ניצחו בסוויפ לא מעט בזכותו.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ו' מאי 03, 2024 12:11 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 12:05 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
Att כתב:

הסנטרים סאר וביומבו מוסיפים ביחד עוד 5-10 דקות
הייוארד גם.
ודיאנג גם.

כל החלק הזה לא מחובר למציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 12:09 pm 
Hall of Famer

תוהה אם בלואי הוא לא נדב בשם משתמש אחר. ווייב דומה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 831 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: