סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 17, 2024 11:12 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1692 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: הפועל JERU שלם 23/24
הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 11:24 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אגב עדי גורדון, הבנתי שהוא נפגש עם אדלסון בקשר למועמדות לתפקיד בהנהלה החדשה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 11:47 am 
Hall of Famer

דוקא בראון נראה תפור לתפקיד שלו כרכז מחליף.
מה עוד שיש ברקע רכז ישראלי סטייל זיו/נועם יעקב שיכול לגבות במקרה ש.
אם ספידי נשאר זה אוי ואבוי. הצהרה שהקבוצה לא צועדת לשום מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 11:49 am 
Hall of Famer

גם השארה של קורנליוס זו הצהרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 12:37 pm 
Hall of Famer

אני קצת מופתע. לתומי חשבתי שהישארות של קורנליוס צריכה להיות מובנת מאליה.
נימוקים:
1. שחקן זול וסביר שחסר אגו (באופן יחסי), כי אנחנו יודעים מה קרה (למשל) ליפתח זיו ונמרוד לוי - ש"יורד הביטחון שלהם באם לא מקבלים הרבה קרדיט".
2. בן 26.5 (צעיר יותר מכל שאר שמות הישראלים שהוזכרו בערך - בכל העמדות), עשה שנת התפתחות עם הקבוצה והמאמן.
3. כמו שלעיתים נדרש משחקן ספסל - יש לו ספציאליזם מאוד מוגדר, ואותו הוא עושה ברמה עילאית (בטח ביחס לישראלי).

דווקא אם קרינגטון מקבל אזרחות, אז זה רק מחזק את זה שאפשר ללכת לסגל יותר עמוק - כי למעשה מקבלים "עוד מקום לזר".
צריך לזכור שהשנה ירושלים ניצלה בזכות הברקות (לא בציניות, אלו מהלכים אדירים) של הבאת קליין ויעקב תוך כדי השנה. כרגע זה נראה שלכאורה שהתוצאה הסופית לא הייתה משתנה הרבה בלעדיהם, אבל זה בכל זאת שיפר את חלוקת העומסים בקבוצה. אני למשל לא חושב שירושלים מסיימת מקום שני בליגה הסדירה בלעדיהם (אלא יותר קרוב לחולון שבמקום הרביעי).
בסוף הבעיה עם קורנליוס הייתה לא בגללו, אלא כי הוא פתאום בעונת בכורה קיבל 23 דקות למשחק בליגה (גם עקב הואקום המסוים שנוצר אחרי פציעת דוברת וכו') - שזה הכי הרבה מכל הישראלים בקבוצה, וגם בערך כמו חלק מהזרים. לא תצליחו לשכנע אותי שהוא לא מספיק טוב בשביל להיות שחקן של 15 דקות בזירה המקומית, לצד 5-10 דקות לא עקביות (כלומר, לפעמים 15, לפעמים 0 - כתלות בשחקני היריב אותם יש לעצור בדינמיקה של משחק נתון) באירופה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 12:46 pm 
Hall of Famer

הבעיה עם קורנליוס שהוא בעיקר בתקופה האחרונה הפך לבור מזעזע בהתקפה, אחוזי שלשות נוראיים, הולכת כדור מוגבלת מאוד ובגדול תרומה די אפסית בכל הצד הזה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 12:55 pm 
Sophomore

זוסמן נראה לי תפור לדג'יקיץ' , אם אני י-ם אני הופך אותו למה שהיה יותם הלפרין , קרי הישראלי הבכיר , זה גם יפנה את קורנליוס בעיקר למשימות הגנתיות , גם ייתן עוד שחקן שההגנה לא זרה לו
גם נועל שחקן נבחרת מרכזי במועדון , וגם עושה למכבי נא באוזן , ששחקן בית שלה שהשקיעו הרבה בפיתוח שלו , עובר לי-ם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 1:11 pm 
Hall of Famer

עופר האדום כתב:
הבעיה עם קורנליוס שהוא בעיקר בתקופה האחרונה הפך לבור מזעזע בהתקפה, אחוזי שלשות נוראיים, הולכת כדור מוגבלת מאוד ובגדול תרומה די אפסית בכל הצד הזה.

בדיוק.
קבוצה עם יומרות לא יכולה לשחק 4 בהתקפה, וכשיש לך גם שגב החמישיה זה הופך ל3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 2:32 pm 
Hall of Famer

מה זה "יומרות"
הכל יחסי
גם ב-NBA יש קבוצות (עם יומרות! אף שזכו באליפות) עם שחקנים שתורמים בהתקפה עוד פחות מקורנליוס (PJ טאקר למשל, שכבר מסיים משחקים שלמים בלי לקחת זריקה אפילו).
השאלה מה המקום שקורנליוס מקבל ברוטציה (כאמור, מוגזם בעונה הנוכחית, עקב נסיבות מסביב), מי השחקנים שמקיפים אותו, ומי החלופות במקומו (זוסמן זה מעמד ועלות אחרת, אבל נניח נמרוד לוי או בלייזר - האם לתת להם, בעמדה קצת שונה אמנם, את אותם ה-20 דקות יוביל לדברים טובים יותר לקבוצה? אני לא חושב).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 3:00 pm 
Junior

השאלה אם ירושלים רוצה לעשות קפיצת מדרגה או לשמר את הקבוצה הנוכחית, שהיה לה חיבור חזק מאד לעצמה ולקהל. תיאורטית לאדלסון יש יכולת כלכלית לשדרג כל עמדה בירושלים, כולל המאמן, אבל כנראה שהתשובה היא מעין שילוב שישמור על המשכיות מסויימת. לכן היא צריכה לשמר חלק ולשדרג חלק.
כמו שדי ברור שאת הבלטים החביבים צריך לשדרג ל-4 איכותי, למרות שוונה הציל לנו את המשחק מול טנריפה, ככה צריך להסתכל על שאר העמדות.
לטעמי העמדות הכי ברורות לשדרוג הן קודם כל עמדת ה-4 הזר, אח"כ עמדת ה-2 הזר (קרינגטון נשאר רק כישראלי) וה-1 הזר (זר בכיר, בין אם עם סמית' או בלעדיו) ועמדת הישראלי הבכיר. אם יש אפשרות להביא את זוסמן כישראלי מוביל זה שדרוג משמעותי, מתאים לשיטה של דז'יקיץ' וכו'. אבל במקרה כזה אין מקום גם לו וגם לקורנליוס, שהוא בגדול זוסמן בלי הקליעה מ-3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 3:19 pm 
מנהל פורום

הייתי שמח להביא את טיוס לעונה אחת או שתיים לפני שהוא פורש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 3:28 pm 
Hall of Famer

אבל מה מפריע קורנליוס (על עלות נמוכה, בטח במונחי אדלסון) גם אם זוסמן מגיע...
בסוף יש איזו "עוגת תקציב ודקות" כלשהי שצריך לחלק בין העמדות ובין ישראלים/זרים.
אם מרכזים "ישראלים" בעמדות 2-3 עם קרינגטון, זוסמן וקורלניוס (ובלייזר) - אז אפשר להרבות בזרים בעמדות האחרות (שאולי קשה יותר להשיג בהם ישראלים כרגע). אולי אף שניים בכל עמדה אחרת: 1,4,5. בליגה נניח "הרכב טיפוסי" יהיה עם 2 גארדים ו-3 גבוהים זרים.
זוסמן זו תוספת יפה לעמדות הללו, מבלי שנגרע דבר.

אם יש משאבים ולכאורה מכוונים יותר גבוה מתמיד - אני לא רואה סיבה להסתפק ב-10-11 שחקנים (בטח אם כבר יש חלופה סבירה ביד, ולא "הימור").
למכבי יש בערך 15 לשם השוואה...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 3:46 pm 
Freshman

אני בטוח שיש משאבים כלכליים להחזיק את קורנליוס בנוסף, אבל לשים לפניו את קרינגטון, זוסמן, רנדולף לפעמים וקומבו סטייל ברנדון בראון לפעמים זה בפועל לשנמך אותו לסוג של גלעד לוי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 3:59 pm 
Hall of Famer

bangalaDesh כתב:
אני בטוח שיש משאבים כלכליים להחזיק את קורנליוס בנוסף, אבל לשים לפניו את קרינגטון, זוסמן, רנדולף לפעמים וקומבו סטייל ברנדון בראון לפעמים זה בפועל לשנמך אותו לסוג של גלעד לוי

ועוד שכחת את נועם דברת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 4:16 pm 
Sophomore

הייתה עונה גדולה ומרגשת למרות הסיום. יותר מזה, יש לנו אחלה נקודת פתיחה לעונה הבאה כי יש לנו -
1. מאמן שהוא מכפיל שיודע ליצור שלם שגדול מסך חלקיו (והראה שאם נותנים לו לעבוד יודע למצוא שחקנים שמתאימים לשיטה שלו).
2. שלד של כמה שחקנים שחובה להשאיר ושנמצאים בגיל נכון ככה שיכולים לרוץ כמה שנים יחד.
3. הכניסה של מתן אדלסון שמאפשרת לשמור כל שחקן שנרצה (מה שבד"כ לא קורה אחרי עונות שיא כי הם מקבלים הצעות גבוהות מקבוצות אחרות) ולהביא ישראלים שוברי שיוויון (במקום לבנות רק על זרים).

האתגרים היחידים בבניה הם איך משנים בלי לפגוע, איך מתאימים לשיטה של הקואץ' ואיך מביאים שחקנים עם אופי נוח שידעו לוותר (כי נהיה קבוצה של 10+ שחקנים בכירים באמת). לצורך העניין המצב שלנו לקראת העונה הבאה הרבה יותר טוב משל הפועל ת"א או חולון שיצטרכו להחתים חצי קבוצה מחדש, תלויים ברכז סקורר מזדקן ומאמן בינוני על הקווים...

השינוי לדעתי -
- נשארים - מלבד הנקינס ורנדולף שהם קונצנזוס, אפשר להניח שגם את קורנליוס וספידי דז'יקיץ' יתעקש להשאיר (הוא מאד אוהב אותם) ויש מצב שגם את קרינגטון. זה האיש ואם למדנו משהו השנה זה שצריך לזרום איתו ולתת לו לעבוד כשמקסימום במהלך העונה השחקנים האלו ידחקו קצת אחורה ברוטציה...
- הולכים - מייריס, וונה, בראון (טוב בקליעה אבל מאד חד גוני, לא שומר ולא צעיר) בוודאות, יש ספק לגבי שגב. את גלעד לוי הייתי משאיל יש שם עוד המון עבודה וגם לנועם יעקוב אין מקום אמיתי אצלנו בעונה הבאה (למרות שהביא לנו גביע).
- מביאים זר משמעותי ב-4-5 שעליו שווה להשקיע כי יש תלות בו גם הגנתית וגם התקפית. משהו כמו לוק סיקמה שהוזכר (או בריימו בשיאו).
- מביאים זר בעמדות 1-2 שיוצר ברמה גבוהה והכי חשוב מנוסה ושומר על יציבות (כי הוא מה שמונע מופעי נגרות כמו שראינו בתקופות הרעות השנה..). בגלל שספידי בטח ישאר זה יהיה במקום בראון למרות שאני מניח ומקווה שאם יביאו שחקן טוב הוא לאט לאט ידחוק את ספידי וייקח את מקומו ברוטציה. אם אפשר לחלום אז שורטס מבון, אבל גם אם לא יש הרבה גארדים יוצרים אחרים שאפשר לחשוב עליהם.
- מעבים את הסגל הישראלי. זוסמן זה חלום, יפתח זיו גם הייתי מביא בקלות (במיוחד כי נראה שאין מה לבנות על דברת לחצי עונה לפחות), נמרוד לוי רעיון טוב והבעייה היחידה היא סנטר ישראלי (אם לא יוכלו להביא את טיוס הייתי משאיר את שגב).

עמדות 1-3 - זר-סקורר (שורטס?), ספידי, רנדולף, קרינגטון, זיו, זוסמן, קורנליוס
עמדה 4 - זר (סיקמה?), נמרוד לוי, בלייזר
עמדה 5 - הנקינס, טיוס (ואם לא אז שגב).

סה"כ יוצא 6 זרים ו-6 ישראלים (או 5 ו-7 אם קרינגטון ישראלי). לפחות 6 שחקנים שנשארים מעונה קודמת ככה שתהיה המשכיות. ובכללי שחקנים שמתאימים מאד לשיטה של המאמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 4:22 pm 
Junior

לא שמכבי צריכה להיות הבנצ'מרק, אבל יש לה 15 בחלוקה של 5-6 ישראלים (פניני זה ה-6) ועוד 9-10 זרים (10 עם הולינס שלא נרשם לליגה).לירושלים היו השנה 5 ישראלים בכירים + גלעד לוי. זה די דומה.
בשנה הבאה יש כנראה מקום ל-5, גג 6 ישראלים בכירים, וזה גם אם שמים את נעם דברת בצד. יותר מזה זה פשוט לא מספיק דקות לכולם (גם 6 נשמע לי המון). בתרחיש המדובר (קורנליוס, זוסמן, קרינגטון) זה כבר 3, עם בלייזר 4, עם גבוה ישראלי אתה כבר ב-5 ולא דיברנו על רכז מחליף, ישראלי. בקיצור, יותר מדי.
חוץ מזה שדז'יקיץ' אוהב שהישראלים שלו פרוסים על כל העמדות, אז לשים יותר מישראלי אחד על עמדה (או 2 על שתי עמדות) זה בעייתי.
אגב, אני לא יודע איפה ירושלים תשחק, אבל ביורוליג לדעתי אין מגבלת זרים, ב-BCL יש 7, להבנתי כולל מתאזרחים (לא home grown), ולכן קליין לא שיחק בחלק מהעונה. להביא יותר מ-7 זרים יכול לייצר הרבה בעיות.
אגב, בשורה התחתונה הקבוצה השנה הייתה די רחבה - 5 ישראלים (אחרי הפציעה של דברת), 7 זרים, גלעד לוי. 12-13 שחקנים. הבעיה הייתה שחלקם פשוט לא היו בכירים מספיק לרמות שהפועל כיוונה אליהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 4:25 pm 
Hall of Famer

תקנו אותי אם אני טועה, אבל ירושלים התחילה את העונה עם 6 זרים ו-4 ישראלים, ואז במקביל לפציעה של דוברת הגיע ברנדון בראון - כך שמדובר על רוטציה של 10 שחקנים שרצה (יחסית ללא פציעות), כאשר רק 8 מהם זמינים לכל משחק ליגה נתון.
להשיג באיזור סוף ינואר את יעקב וקליין זה הברקה, שלא לומר "חצי נס", ולא הייתי מציע לקבוצות לבנות על זה (או על כך ששאר הישראלים שלהם לא ייפצעו - ירושלים הרי שיחקה חודשיים עם קורנליוס, בלייזר ושגב בלבד).

לכן אציע משהו בסגנון הזה, להתחיל עם 6 זרים ו-6 ישראלים:
1 - זר, זר (לא פוסל את ברנדון בראון דווקא) , דוברת (סימן שאלה גדול בפני עצמו)/נעם יעקב
2 - קרינגטון, רנדולף
3 - זוסמן, קורלניוס (קל וחומר באם לא משיגים את קרינגטון כישראלי ואת זוסמן - הרי שאז נחיצותו של קורנליוס עולה בהרבה)
4 - זר חדש מוביל, בלייזר, עוד זר שבתקווה יוכל לשחק 4-5 (כלומר, גם בחופשיות לצד הנקינס או שגב, וגם בלעדיהם. יודעים מה, אפילו "רק" מוריס קמפ נניח)
5 - הנקינס, שגב

זה 12 שחקנים, כולם מתלבשים באירופה (5 צברים זה מה שצריך במגבלת ליגת האלופות של Home grown...), 10 מתלבשים בליגה (ולא לרדת עד 8 כמו השנה).
יתרון עצום זה שאם נפצע זר - אפשר להביא זר במקומו (גם יש עוד 4 במכסה וכו'). אבל גם אם נפצע ישראלי - אפשר להביא זר במקומו!

ייבוש של ממש ("גלעד לוי") אני לא חושב שיהיה כאן. גם מכבי מצאה את הדרך לתת 21 דקות ליגה בממוצע למנקו (חרף שאפילו לא היה טוב - רק 31% עונתי לשלוש למשל), ו-17 לזיו וכהן כ"א. כהן גם לא היה זניח לחלוטין ביורוליג - 12 דקות למשחק (רק בשני-שליש מהמשחקים אמנם), ובפרט בסוף העונה.
שלושת הנ"ל הם שחקנים 12-14 בהיררכיה במכבי.
אני לא חושב שעבור קורלניוס, דוברת ושגב - זו תהיה "פחיתות כבוד" להיות רק שחקנים 10-12 בהיררכיה בהפועל ירושלים, עם לפחות אותה כמות הדקות של מקביליהם ממכבי (שזה בערך כמו השנה בתכלס... כי אם ירושלים "גדלה כקבוצה" - הזרים המובילים כבר לא צריכים לשחק 30 דקות בליגה, כמו רנדולף, סמית והנקינס העונה).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 4:47 pm 
Junior

אם אתה מצליח להביא כישראלים גם את זוסמן וגם את קרינגטון זה שדרוג עצום. זה די מאפיל על שאר ההחלטות לגבי הישראלים (לדוג' האם צריך את יפתח זיו או נמרוד לוי).
משם למה שכתבת זה עוד 4 זרים, הרבה יקום וייפול על הזר בכיר ב-1 והזר הבכיר ב-4. תפגע בול שם וזה גם די מאפיל על שאר ההחלטות לגבי הזרים.
אגב, אני הייתי משאיר את סמית' כזר השני ולא את בראון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 5:15 pm 
Hall of Famer

מסכים לגבי ה"מאפיל" בשני ההקשרים
לכן למשל, אפשר גם לשקול (מכל סיבה שהיא - חברתית, תקציבית, להרגיע את המאמן...) גם השארה של אחד מבין סמית (פחות לטעמי) או בראון, או למשל מייריס כאותו 4-5 מחליף

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 5:28 pm 
Junior

מסכים לעיקרון, אבל מבין ה-3 (סמית׳, בראון ומייריס) נראה לי שרק לספידי יש ערך מוסף ברמת המנהיגות, חדר ההלבשה ויתר הנושאים שציינת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 6:36 pm 
Hall of Famer

מה זה המשחקי חברה האלה.
מדובר במקצוענים. ואם ספידי לא מספיק טוב, יבינו כולם שהוא המשיך הלאה,ויקבלו את המחליף שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 6:54 pm 
Sophomore

קודם כל קרינגטון, זה ברור. הוא הישראלי הכי טוב באירופה, נכס אסטרטגי לחמש שנים קדימה. במקרה שלו צריך לשכוח מחשיבת הגידול ההדרגתי ולתת לו מה שאדלסון תיכנן להשקיע בשחקנים ב-2027, זו הזדמנות סטייל ליאור אליהו שאסור לפספס.

בהכירנו את דז'יקיץ', קורנליוס וספידי לא יזוזו. הם לא רק נאמנים לו אלא גם הופכים את הסגל לפחות גמיש, נותנים לו בכך מרווח נשימה לעבוד בידיעה שאין מאמן שיבוא במקומו בלי לדרוש שינויים משמעותיים. במצב כזה אין טעם לדבר עם זוסמן בכלל, שלישייה של זוסמן-בלייזר-קורנליוס מבטיחה שמישהו מהם יהיה מתוסכל בכל רגע. בראון, אם התפקיד שהיה לו העונה מקובל עליו, צריך להמשיך כזר שישי, ומבחינתי גם נועם יעקב צריך להמשיך. נקודת המוצא צריכה להיות שדוברת לא יחזור להיות שחקן מוביל בעונה הקרובה.

יהיה מעניין לראות כמה גבוה יכוונו בעמדה 4. הניחוש שלי שדז'יקיץ' מבין שחייבים סקורר טכני בעמדה הזו, אבל שהוא לאו דווקא ירצה התאמה מושלמת להנקינס או כשרון גדול אלא, בדומה לקרינגטון בעונה החולפת, יחפש מישהו מנוסה שמוכן להוביל את הסקנד יוניט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 7:07 pm 
Sophomore

xalmon כתב:
קודם כל קרינגטון, זה ברור. הוא הישראלי הכי טוב באירופה, נכס אסטרטגי לחמש שנים קדימה. במקרה שלו צריך לשכוח מחשיבת הגידול ההדרגתי ולתת לו מה שאדלסון תיכנן להשקיע בשחקנים ב-2027, זו הזדמנות סטייל ליאור אליהו שאסור לפספס.

בהכירנו את דז'יקיץ', קורנליוס וספידי לא יזוזו. הם לא רק נאמנים לו אלא גם הופכים את הסגל לפחות גמיש, נותנים לו בכך מרווח נשימה לעבוד בידיעה שאין מאמן שיבוא במקומו בלי לדרוש שינויים משמעותיים. במצב כזה אין טעם לדבר עם זוסמן בכלל, שלישייה של זוסמן-בלייזר-קורנליוס מבטיחה שמישהו מהם יהיה מתוסכל בכל רגע. בראון, אם התפקיד שהיה לו העונה מקובל עליו, צריך להמשיך כזר שישי, ומבחינתי גם נועם יעקב צריך להמשיך. נקודת המוצא צריכה להיות שדוברת לא יחזור להיות שחקן מוביל בעונה הקרובה.

יהיה מעניין לראות כמה גבוה יכוונו בעמדה 4. הניחוש שלי שדז'יקיץ' מבין שחייבים סקורר טכני בעמדה הזו, אבל שהוא לאו דווקא ירצה התאמה מושלמת להנקינס או כשרון גדול אלא, בדומה לקרינגטון בעונה החולפת, יחפש מישהו שמוכן להוביל את הסקנד יוניט.

לא ברור במקרה הזה מי יוביל את הפירסט יוניט ויפתח בעמדה 4(קרי במקום מייריס)?

בנוסף, אם תשמור את מצבת הגארדים כמו שתיארת תיתקע בדיוק באותה בעיה שהייתה לנו השנה. חייבים לחזק שם איפושהו.
- אני מסכים שזוסמן קצת דורך על קורנליוס אבל מצד שני זה דבר אחד להשאיר את קורנליוס ודבר שני לייצר סיטאוציה שהוא אפילו לא צריך להילחם על מקום (כמו השנה). - אם לא זה אז במינימום יצטרכו להביא גארד זר טוב בהרבה שיחליף את ברנדון בראון (ויקבל מקום בכיר יותר בהיררכיה משהוא קיבל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 8:10 pm 
Sophomore

הפירסט יוניט לא ישתנה. ספידי, אור, רנדולף, מייריס כלשהו, הנקינס. דיברו על לוק סיקמה, נראה לי קצת קטן פיזית לתפקיד הזה, אבל מבחינת ריווח ותנועה זה סוג השחקן שהפך את הנקינס בעונה האחרונה לכוכב. אם הוא שחקן של 350 אלף דולר אל תחזיר אותו לנקות לוחות עבור איזה דריל מונרו.

התועלת בקורנליוס היא מתלכתחילה בעיקר בצד אחד של המגרש. גם העונה היו לא מעט משחקים (בעיקר באירופה) שבהם הוא היה עולה, מחטיא שתי שלשות ועף לספסל עד הסיום. אתה חושב שאם תביא לו תחרות הוא יתחיל לקלוע את השלשות בעקביות? ונניח שכן, לא קצת חבל להשקיע ביובל זוסמן רק בשביל ליצור גירוי כזה?

אני חושב שאם ספידי סמית' נשאר כזרוע המבצעית של דז'יקיץ', היכולת שלך לחזק את הקו האחורי די מוגבלת. אין לי התנגדות עקרונית להביא גארד אתלטי יותר מברנדון בראון, מרקוס קין הוזכר אבל אני סקפטי לגבי הנכונות שלו לקבל תפקיד כזה. אני אוהב את נועם יעקב וחושב שריאלי לצפות משחקן בן 19 להתקדם בקליעה ובפיזיות ולהרגיש יותר בנוח בעונה שניה בבוגרים, שכוללת גם השתתפות בהכנה לעונה.

בקיצור, אני חושב שהבעיה שלנו לקבל תפוקה מהקו האחורי בסוף העונה נבעה פחות מדלותו ויותר ממגבלות הקו הקדמי, בעיה שהיתה ידועה מתחילת העונה ולא טופלה במהלכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 9:18 pm 
מנהל פורום

בראיון אחרי המשחק בדרייב אין, המראיין (מנהיים?) שאל את דז'יקיץ איך הוא מתכנן את הקבוצה לעונה הבאה עם תקציב גדול בהרבה
דז'יקיץ ענה, תקציב גדול בהרבה? באמת? מי אמר לך? דיברת איתו?
מנהיים שתק, הסס ואז אמר, הבעלים החדש אמר שהוא רוצה יורוליג.
דז'יקיץ הביט בו בעוינות ואמר, ליורוליג אין לנו שום דרך להגיע מדובר במדובר במועדון סגור
אני מצטט מהזיכרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 04, 2023 9:38 pm 
Sophomore

xalmon כתב:
הפירסט יוניט לא ישתנה. ספידי, אור, רנדולף, מייריס כלשהו, הנקינס. דיברו על לוק סיקמה, נראה לי קצת קטן פיזית לתפקיד הזה, אבל מבחינת ריווח ותנועה זה סוג השחקן שהפך את הנקינס בעונה האחרונה לכוכב. אם הוא שחקן של 350 אלף דולר אל תחזיר אותו לנקות לוחות עבור איזה דריל מונרו.

התועלת בקורנליוס היא מתלכתחילה בעיקר בצד אחד של המגרש. גם העונה היו לא מעט משחקים (בעיקר באירופה) שבהם הוא היה עולה, מחטיא שתי שלשות ועף לספסל עד הסיום. אתה חושב שאם תביא לו תחרות הוא יתחיל לקלוע את השלשות בעקביות? ונניח שכן, לא קצת חבל להשקיע ביובל זוסמן רק בשביל ליצור גירוי כזה?

אני חושב שאם ספידי סמית' נשאר כזרוע המבצעית של דז'יקיץ', היכולת שלך לחזק את הקו האחורי די מוגבלת. אין לי התנגדות עקרונית להביא גארד אתלטי יותר מברנדון בראון, מרקוס קין הוזכר אבל אני סקפטי לגבי הנכונות שלו לקבל תפקיד כזה. אני אוהב את נועם יעקב וחושב שריאלי לצפות משחקן בן 19 להתקדם בקליעה ובפיזיות ולהרגיש יותר בנוח בעונה שניה בבוגרים, שכוללת גם השתתפות בהכנה לעונה.

בקיצור, אני חושב שהבעיה שלנו לקבל תפוקה מהקו האחורי בסוף העונה נבעה פחות מדלותו ויותר ממגבלות הקו הקדמי, בעיה שהיתה ידועה מתחילת העונה ולא טופלה במהלכה.

זה בסוף פירסט יוניט מאד מוגבל שהשנה סיים כמה רבעים ראשונים בצורה חסרת תקדים כמעט עם פחות מ-10 נקודות.. אני דווקא מייחס את רוב הבעייה לגארדים הלא יציבים (כשספידי לא במשחק וקורנליוס לא קולע) ולא חושב שאם יהיה שם איזה סיקמה הגנתי כזה זה ישתנה מהותית מבחינה התקפית.
לגבי קורנליוס הבעייה ברוב העונה (במיוחד בארץ) הוא שהוא לא ממש מיובש אחרי כמה החטאות כי הקבוצה תלויה בו לחלוטין. הוא הישראלי היחידי/הבכיר בקו האחורי… לגבי יעקוב זה מאד רחוק גם הגנתית וגם התקפית בהנחה שאנחנו באמת רוצים להתקדם. לא משהו שכמה חודשים יפתרו.
בכללי אם אתה כמעט לא משנה כלום בקו האחורי אתה לא תשפר משמעותית את ההתקפה שלנו. שם מירב הבעייה לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1692 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: em28, Janiv ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: