סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 6:54 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
77:78 לפועל ת"א
חמוד מצידם ללכת על המספר הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:26 pm 
מנהל פורום

4 לבשיקטש והיה כבר 21 להפועל ת"א
לא יאומן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:29 pm 
Junior

סופו של מי שהולך עם פרנקו, להיכשל שוב ושוב באירופה. יצטרכו לנסות שוב בעונה הבאה עם מאמן טוב.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:36 pm 
מנהל פורום

איזה איבוד למנפורד
בשיקטש מברכים את האישור שהוא קיבל לשחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:39 pm 
מנהל פורום

עדר ללא רועה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:47 pm 
Hall of Famer

חבל מאוד

red כתב:
סופו של מי שהולך עם פרנקו, להיכשל שוב ושוב באירופה. יצטרכו לנסות שוב בעונה הבאה עם מאמן טוב.

אפשר לשאול (ברצינות, לא כהקנטה) למה זה כישלון כה גדול?
כאילו, מקום שני בבית קשה מאוד (בדאלונה, שבטבלת הליגה הספרדית נמצאת בין ולנסיה, טנריפה ובאסקוניה, ובשיקטאש שאנו רואים את יכולותיה ומדורגת במקום השלישי בטורקיה - מסיימות במקומות 5-6...) ללא ביתיות - זו תוצאה פנומנלית בעיניי (בטח אם נתחשב באיכות הניצחונות, הפרש הסלים וכו').
להפסיד במשחק בודד זו תמיד אפשרות, קל וחומר כשאתה לא מקבל את יתרון הביתיות שהרווחת.

דמיינו רגע אפילו את מכבי בדיוק באותן נסיבות ובית ביורוקאפ.
הם היו מסיימים במקום הראשון בבית המוקדם? כמעט בטוח שלא
מכבי כמעט בוודאות עוברים את בשיקטאש במשחק בודד? אני לא חושב
השיטה של המפעל דפוקה פשוט, הכל מאוד רנדומלי בשמינית וברבע הגמר (ספרו זאת למחזיקת התואר, גראן קנאריה, שמדורגת במקומות 3-4 בליגה הספרדית, בצמוד לברצלונה...).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 10:59 pm 
Sophomore

היו סימנים לזה. אלימפייביץ' מול פרנקו, הרבה טורקים ביציע, קבוצה שיש לה מה לשחק ולהוכיח (בשונה מגראן-קנאריה) ובעיקר, לחץ לחץ לחץ.

יורוקאפ זה פשוט חרא של דבר. איזו שיטה מגעילה. אשכרה שיחקו 18 משחקים על כלום כדי לעוף בסוף במשחק פלייאוף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 13, 2024 11:27 pm 
מנהל פורום

shmueliki כתב:
חבל מאוד

red כתב:

אפשר לשאול (ברצינות, לא כהקנטה) למה זה כישלון כה גדול?
כאילו, מקום שני בבית קשה מאוד (בדאלונה, שבטבלת הליגה הספרדית נמצאת בין ולנסיה, טנריפה ובאסקוניה, ובשיקטאש שאנו רואים את יכולותיה ומדורגת במקום השלישי בטורקיה - מסיימות במקומות 5-6...) ללא ביתיות - זו תוצאה פנומנלית בעיניי (בטח אם נתחשב באיכות הניצחונות, הפרש הסלים וכו').
להפסיד במשחק בודד זו תמיד אפשרות, קל וחומר כשאתה לא מקבל את יתרון הביתיות שהרווחת.

דמיינו רגע אפילו את מכבי בדיוק באותן נסיבות ובית ביורוקאפ.
הם היו מסיימים במקום הראשון בבית המוקדם? כמעט בטוח שלא
מכבי כמעט בוודאות עוברים את בשיקטאש במשחק בודד? אני לא חושב
השיטה של המפעל דפוקה פשוט, הכל מאוד רנדומלי בשמינית וברבע הגמר (ספרו זאת למחזיקת התואר, גראן קנאריה, שמדורגת במקומות 3-4 בליגה הספרדית, בצמוד לברצלונה...).

למה זה כישלון?
שני מישורים
1. המשחק עצמו, איבוד שליטה מוחלטת על מהלכי ההתקפה של הקבוצה בחצי השני, את ה21 הפרש ת"א השיגה על הגב של קבוצה מבוהלת שכלום לא הלך לה. אתה יודע שהם שווים יותר, תתכנן את המשחק להתקפות ארוכות ומניעת שלשות. כלום מפרנקו.
2. עלית לשלב ההצלבה? אתה ביתי ואתה פייבוריט לעלות לחצי גמר ולא עולה. זה כישלון במבחן התוצאה. משחק אחד? תתכונן למשחק אחד, תכין תוכנית שתביא לידי ביטוי את היתרונות האלה
הפועל תל אביב, נכשלה במשחק ונכשלה במפעל
היא הודחה לפני המקום הריאלי שלה, היא נכשלה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 12:18 am 
Sophomore

פרנקו:
ציטוט:
''זה המחיר שאנחנו משלמים על זה שהשחקנים לא במצב רוח טוב, לא מרוכזים ולא בכושר".

מה הוא מתכוון? שואל באמת..
וה''לא מרוכזים ולא בכושר'', זו לא אחריות של מאמן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 12:19 am 
Hall of Famer

משפט עלוב.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 1:13 am 
Junior

המחמאה הכי גדולה שאני יכול לתת להפועל תל אביב בערב הזה, וזו מחמאה לא קטנה, היא שבתור אוהד הפועל ירושלים, אם היו אומרים לי בתחילת הערב שאנחנו מפסידים 15 לפרישטרי והפועל ת"א מפסידים לבשיקטש, נראה לי שהייתי הולך על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 2:29 am 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
למה זה כישלון?
שני מישורים
1. המשחק עצמו, איבוד שליטה מוחלטת על מהלכי ההתקפה של הקבוצה בחצי השני, את ה21 הפרש ת"א השיגה על הגב של קבוצה מבוהלת שכלום לא הלך לה. אתה יודע שהם שווים יותר, תתכנן את המשחק להתקפות ארוכות ומניעת שלשות. כלום מפרנקו.
2. עלית לשלב ההצלבה? אתה ביתי ואתה פייבוריט לעלות לחצי גמר ולא עולה. זה כישלון במבחן התוצאה. משחק אחד? תתכונן למשחק אחד, תכין תוכנית שתביא לידי ביטוי את היתרונות האלה
הפועל תל אביב, נכשלה במשחק ונכשלה במפעל
היא הודחה לפני המקום הריאלי שלה, היא נכשלה

1. אני לא אוהב את הדרמה אחרי שמיטת הפרשים גדולים (כאמירה כללית. פה במשחק נוק-אאוט על כל הקופה זה קצת מקבל חשיבות אחרת - מסכים), שאנחנו רואים שמתרחשים תדיר מאוד אף ברמות NBA גבוהות.
הרי קטש חטף ריקושטים על ההפסד של מכבי בפרטיזן, אבל אף אחד לא חשב להחמיא לו על זה שהקבוצה הגיעה למצב בו היא מובילה 20 פלוס במגרש כה קשה עם אווירה מטורפת (ומול מאמן לא פראייר, בלשון המעטה - אז מה נגיד על המאמן היריב שפותח משחק ככה?!), ובמשחק בו מכבי היא בכלל אנדרדוג...
אני כן מסכים שמאמן גם נמדד באיך הוא מגיב באם יריבה מורידה למשל הפרש של 20 ל-10, אבל בתמונה הכללית שיחקו 2 קבוצות ללא פערי רמות בשמיים (בשיקטאש עם מאזן 5-17 בליגה הטורקית, הכולל אפילו במקרה ניצחונות גם על פברבחצ'ה וגם על אנדולו. איזה מאזן הפועל ת"א הייתה משיגה שם בליגה? לא אותו דבר בערך?), ואת זה חשוב לזכור.

2. עובדתית זה לא בדיוק "ביתיות"... סיכוי מצוין שבמשחק בארץ הטורקים בכלל לא היו מורידים לחד-ספרתי רק בגלל האנרגיות של הקהל, עוד כמה שריקות של השופטים וכו'.
הרי בשיטת נוקאאוט (קל וחומר של משחק בודד) רק קבוצה אחת תסיים את העונה שלא אחרי הפסד, ואם אתה קבוצה ששואפת גבוה, אז מאוד סביר שתפסיד בדרך לקבוצה שאתה נחשב פייבורטית כנגדה (שזה תכלס רוב הקבוצות).
"הודחה לפני המקום הריאלי שלה" - אני לא ממש מסכים. מאיפה הקביעה שהפועל ת"א (שוב, בלי ביתיות, עם פחות ניסיון מקבוצות אחרות, וכן - גם יכול להיות עם מאמן שאינו מהבכירים) היא טופ-4 במפעל?
בגלל סגנון המשחק ההתקפי, השוטף, האתלטי וכו' - הפועל ת"א מעולה בלהביס (לרוב) קבוצות בינוניות ומטה, וזה חשוב מאוד (ברצינות, לא בציניות).
אבל במשחקים מול קבוצות החל מרמה מסוימת, חלק מהיתרונות פחות באים לידי ביטוי ממילא, יש יותר הכנה טקטית, עצבים, לחץ וכו'. מפה חלק ניכר מהאכזבה.

אני רואה שההערכה של סוכנויות ההימורים טרם המשחק הייתה משהו כמו 35-65 בסיכויים לטובת הפועל ת"א - נשמע לי סביר.

ציטוט:

זה מראיון בעברית או באנגלית?
אני צפיתי בערוץ של היורוליג, והוא אמר שם לכתב משהו בסגנון הזה, מה שבאמת נשמע לי קצת תמוה באותו הרגע...
לא ברור אם זה מסרים להנהלה או משהו.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 2:50 am 
Freshman

:כשאתה מוביל 21 הפרש אז הבעיה היא לא השיטה, למרות שהשיטה באמת דפוקה (לא רק רבע הגמר אלא גם הבית המוקדם).
באשר לפאני דראנקו - זה לא אותו אחד שהפסיד אליפות במשחק ביתי עם גב של רבבה מול קבוצה ממקום 7 אחרי שהוביל 13 ברבע שני ? מה לא ידעתם שהוא נעלם ברגעי אמת ? ולגבי העונה של הפועל תל אביב בעידן ינאי נראה שקצת התבלבלו שם. ילד שמנסה להשיג תעודת בגרות במשך הרבה שנים ללא הצלחה, לא יוכל לקפוץ להארוורד גם אם יש לו הרבה כסף. הדרך לשם חייבת לעבור בכמה תארים מקומיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 9:12 am 
מנהל פורום

ציטוט:

כל הוויד הזה והם עדיין לא במצב רוח טוב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 9:25 am 
Junior

אולי זה עושה להם חרדות.
ARENA כתב:
ילד שמנסה להשיג תעודת בגרות במשך הרבה שנים ללא הצלחה, לא יוכל לקפוץ להארוורד גם אם יש לו הרבה כסף. הדרך לשם חייבת לעבור בכמה תארים מקומיים.

עובדתית, כסף כן קונה קבלה להרווארד וכסף כן קונה כניסה ליורוליג, זכייה ביורוקאפ, או מה שלא תהיה המקבילה להרווארד מבחינתך בעולם הכדורסל. ובבחינת קל וחומר, כסף גם קונה תעודות בגרות או תארים מקומיים. ובכל מקרה, זה משפט מאוד מכביסטי להגיד…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 9:55 am 
Sophomore

מעולמי הצר מאד כאוהד הפועל ירושלים, מתחילת השנה עולה בי וייב ההשוואה של הפועל ת״א של השנה לקבוצה שלנו מ-
2020 עם קטש (בתקופה שלפני הקורונה).

ג׳ייקובן, הולנד, זלי וברטי בתפקיד עצמם. מנפורד כפלדין, הגבוהים הפרוורד-ניידים, התוספת של קאמינגס כשלווין מאק.
הסגנון ההתקפי והשמח, האין הגנה, היכולת להתפוצץ על כל קבוצה ולאבד כל יתרון…

בגלל שהעונה ההיא נקטעה עם הקורונה נולד וויכוח שלעולם לא יוכרע לגבי מה היה אילו. אני תמיד האמנתי שהעונה ההיא הייתה נגמרת כמו הנוכחית של הפועל ת״א. הדחה באזור הרבע גמר במשחק מול קבוצה פחות מוכשרת אבל יותר פיזית ואגרסיבית שמפרקת את ״הכדורסל השמח״…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 1:56 pm 
מנהל פורום

shmueliki
הסיבה שאתה חושב שקאמבאק מ21 הפרש היא חזון נפרץ, היא שאתה פשוט זוכר קאמבאקים וכל אותם מקרים בהם קבוצה הובילה ב21 הפרש וניצחה שהם הרוב הגדול מאוד מאוד של המקרים, אף אחד לא זוכר כי אין דרמה
כשקבוצה מובילה ב21 הפרש בטח אם היא הפייבורטית, היא מנצחת
אני לא זוקף את ה21 הפרש לזכות פרנקו כי מצפיה במשחק ראיתי שבשיקטש, שיחקו מפוזר ומבולבל והעיפו איירבולים כשהפער נפתח, לכן לפחות חלק גדול מהקרדיט של ההפרש לא מגיע לפרנקו. אם הוא היה משחק נגד קבוצה טובה ממנו בהרבה ומצליח לפתוח עליה פער גדול אבל לא מצליח להחזיק אותו עד סוף המשחק, סבבה מסכים, אי אפשר לקטר אל החנקות בלי לתת קרדיט לפער שנפתח מלכתחילה, הקבוצה הפייבורטית 65% הובילה ולא ההפך.
עכשיו שים לב מתי הפער התחיל להיסגר, כשלמאמנים היו 10 בערך בחדר הלבשה עם השחקנים, כשהמאמנים היו אמורים להכין את השחקנים למחצית השניה.
המאמן של בשיקטש היה אמור להרים אותם ואילו של הפועל תל אביב להכין אותם להרוג את המשחק. נחש איזה מאמן עשה את העבודה?
זה בעניין פרנקו
בעניין השורה התחתונה של המפעל
זה המפעל, אלה הם חוקיו. החוקים שווים לכל הקבוצות והיו ידועים מראש. אז נכון למפעל הזה ולחוקים האלה הפועל תל אביב היא קבוצה טופ 8 על הנייר (תקציב והישגים מקדימים) והיא לא הגיע לטופ 8, ככה פשוט כמו שזה נשמע

אני לא מתעלם מכל מה שכתבת, אבל אלה נופלים בקטגוריה של נסיבות מקילות לא סיכום שאתה לוקח הביתה כאוהד כדורסל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 2:21 pm 
Hall of Famer

לב הטיעון שלי הוא לא שזה "חזון נפרץ" (ברור שאם נפלטר איכשהו מצב סטטי של יתרון ב-20 הפרש לקבוצה הפייבוריטית באמצע המשחק - נקבל איזה 98% ניצחון, אין מחלוקת על כך), אלא ש"בכדורסל המודרני" לא כל ריצה היא בהכרח בזכות/בגלל המאמן, ויש גם דברים שקורים מעצמם פתאום.
המאמן של הטורקים - פתאום יהפוך לגאון? הרי אם הם היו חוטפים אתמול 30 הפרש (וזה יכל לקרות, מספיק שהמשחק היה מתרחש בישראל והם אולי לא היו יוצאים מזה) אולי היו צולבים אותו. אז מה ההבדל בעצם, האם הוא עשה דברים גאוניים בכדי לסגור את הפער? האם אין לו אשמה כלשהי על יצירת הפער?

הפועל ת"א הגיעה בדיוק לטופ 8 (ואף בצורה מרשימה מאוד), אתמול היה רבע הגמר...

הקטע עם ההפרש במשחק עצמו זה גם שקול במובן מסוים להתפתחות העונה (בהערת אגב, האנלוגיה של גמליאל להפועל ירושלים 2020 נשמעת לי גם כן במקום...).
גם ביורוקאפ עד כה, וגם במשחק אתמול הפועל ת"א "הצליחה יותר מדי" (בהקצנה כמובן) ואז התגברו הציפיות. בהקבלה אפשר לחשוב על תסריט בו הפועל ת"א מסיימים רק במקום 4-5 בבית המוקדם (לא משהו, אבל לא חריג לרעה במיוחד) ואז לא מצליחים להעפיל לחצי הגמר במשחק חוץ. זה היה תרחיש בו הכישלון היה פחות גדול? לטעמי בדיוק הפוך, כי במציאות הייתה יותר טובה. זה בדיוק המחיר וה"שונות הגבוהה" שיש במפעל עם הכרעות במשחק בודד.
כנ"ל (במובן מסוים) לגבי אם נקלעים לפיגור 20 במשחק, ואז "קאמבק הירואי" עד למינוס 5 לא צולח בסוף, אבל מרגישים שנלחמו ועשו את המקסימום וכו'.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 2:45 pm 
מנהל פורום

פיספסתי את זה שהם כבר טופ 8
לגבי טופ 4 ככה במבט על הקבוצות במפעל והידע שלי בכדורסל אירופי נראה לי שהיא מגרדת את טופ 4 מלמטה וככה היא אכן סיימה
למשחק עצמו ונדמה שהיה לנו את הדיון לגבי החצי גמר של קנדה נגד סרביה
במשחק עצמו, הפועל תל אביב הייתה פייבורטית, היא הייתה בעמדת ניצחון. ירדו למחצית, כשהמשימה היא למנוע קאמבאק, משימה שאחוז ההצלחה בה הוא עצום ובזה היא נכשלה וזה על הראש של המאמן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 11:27 pm 
Sophomore

למעוניינים בטיפול בחשיפה, טי.ג'יי שורטס וקהילת עקורי בון מארחים את בדאלונה למשחק רבע הגמר האחרון. לקראת המחצית וג'ובנטוט במשחק, פריז בבעיית עבירות מסוימת, מתקשה מול הגודל של הספרדים והכח של אנדרוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 12:25 am 
מנהל פורום

המאת'ר פאקר הולך לעלות לעוד פיינל פור
איזה שליטה במשחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 12:48 am 
Hall of Famer

פאריז מול לונדון
החלום הרטוב של היורוליג

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 12:55 am 
Sophomore

בדאלונה באה מוכנה והצליחה פחות או יותר להאט את הקצב של פריז, אבל זה נגמר, 70-86. שורטס התחיל לרוץ במחצית השניה וסיים עם 21 נק' ו-10 אס', יאנטונן הסתדר יפה עם טומיץ' הגרוטאה. ג'ובנטוט עם כדורסל די מגעיל, כל הדרך אחד-על-אחד של אנדרוז ופליס, ופריז מוכיחה שאפשר לנצח את אותה יריבה שלוש פעמים בעונה, במשחק שחנך (לפחות ביורוקאפ) את האולם החדש בצפון העיר. נראה פחות מחצי מלא, שזה נגיד 3500 איש. יש עוד עבודה לדיוויד קאהן בהשתלת זהות למועדון הזה.

הטוב מ-3:
פריז - לונדון
בורק - בשיקטאש

את מה שעשה סולומון עם אריס והפועל, יעשה שורטס עם בון ופריז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Google [Bot], satriani, סאבוניס, ציפה דריפה אלמדלסי ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: