סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 12:51 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2024
הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 2:52 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
לא, לא הייתי שולח בחירה שאני ממאן לבחור כי אין שחקנים זמינים עם קליעה ל3 תמורת שחקן בלי קליעה ל3.
מי כן? זה מאוד תלוי מה יקרה בלוטרי. כבר כתבתי כאן בעבר שבחירה ראשונה יש מצב שהייתי שולח תמורת מרקאנן. אני חושב שבחירה 1 או אולי אפילו 2 יכולות להיות מספיק מפתות בשביל שזה יהיה טרייד שהוא כמעט סטרייט-אפ.
אולי גם טריי מרפי או ג׳בארי סמית אם הקבוצות שלהם מתלהבות מספיק ממה שיש לדראפט הזה להציע.

** זה ת׳רד על הדראפט, אבל אני ספציפית מדבר כאן על דטרויט, אולי בשביל הספרס או וושינגטון דווקא כן הייתי נשאר עם הבחירה ולא מחפש טרייד.
אם הת׳רד הזה נגרר מדי לנושא של תאונת הרכבת של דטרויט, אפשר לפתוח ת'רד על דטרויט והמסע לעונת 80 ההפסדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 4:10 pm 
Hall of Famer

אולי יהיה נחמד תר'ד כללי "הנמושות - לאן"
בפרט לאור העובדה שהעונה הקבוצות החלשות בליגה - חלשות מתמיד (לפחות באופן מתמטי של קצבי צבירת ניצחונות)

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 8:28 pm 
Freshman

Att כתב:
תמורת מי למשל?
היית שולח את אוסאר + הבחירה תמורת סיאקם?

מרקאנן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 6:39 pm 
Sophomore

אספן מפרסמים מוק-דראפט חדש עם שלושה צרפתים בשישייה הראשונה -- סאר וריזאשה במקומות 1 ו-2, וסאלון במקום ה-6. טופיץ' הסרבי ב-5 משלים רביעיית אירופאים בטופ-6.

במקום השלישי, קודי וויליאמס, הפרשמן של קולורדו והאח הצעיר של ג'יי דאב מהת'אנדר. בהחלט פוטנציאל מעניין. יותר גבוה מג''י דאב (2.03) אבל גם יותר רזה. הראה ניצוצות מעניינים לפני שנפצע בתחילת דצמבר והרבה מקום לשיפור בגיל 19. נראה לי שהוא גם מרוויח כאן מזה שהוא לא משחק וכמעט כל הפרוספקטים האחרים במכללות ובג'י ליג אכזבו בדצמבר.

ההפתעה הגדולה מבחינתי -- זאק אידי, הענק הקנדי ושחקן השנה במכללות (שגם נראה בדרך לשמור על התואר השנה) בלוטרי, עם המקום ה-14. נראה לי קצת מופרך שקבוצה תלך עליו כל כך גבוה לאור המגבלות ההגנתיות המשמעותיות שלו. אבל כן נראה לי שהוא שווה הימור בסוף הסיבוב הראשון או תחילת השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 6:56 pm 
מנהל פורום

שחקן השנה, שנה שניה ברציפות במכללות (בהנחה שיבחר שוב) ועדיין לא בחירת לוטרי?
מדגים כמה המכללות איבדו את המעמד של מדגרת הכישרונות של הדראפט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 7:09 pm 
Hall of Famer

לא, זה פשוט משחק אחר.
תפקיד הסנטר בנ.ב.א. השתנה. כנראה שבמכללות זה לא המצב.

רוי היברט הפך מאול סטאר לשחקן לא רלוונטי תוך שנה-שנתיים.
אוקאפור נפלט מהליגה.
ואלצ'יונאס היה יכול להיות סנטר ממש ממש טוב בשנות התשעים. בובאן היה יכול להיות כוכב של ממש.

מה שמצופה מסנטר היום זה לפני הכל הגנה - כלומר, להגן על הטבעת + להיות מסוגל להחליף על גארדים זריזים.
אם אתה לא מסוגל לספק את זה ואתה לא מוכשר התקפית ברמות חריגות מאוד, אתה כנראה לכל היותר סנטר מחליף חביב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 7:14 pm 
Hall of Famer

וואלה, סיקרנת אותי.
שחקני השנה במכללות שנבחרו נמוך יחסית בדראפט
בוצ׳ לי - 1978 - 10
ג׳וני דוקינס - 1986 - 10
ג׳מיר נלסון - 2004 - 20 (בדיעבד היה צריך להיבחר גבוה יותר, זה כן)
רדיק - 2006 - 11 (גם כנראה היה צריך להיבחר גבוה יותר)
טיילר הנסבורו 2008 - 13 (ובדיעבד היה צריך להיבחר נמוך יותר...)
פרידט - 2011 - 10 (....)

ובעשור האחרון
טריי בורק (9), מקדרמוט (11), קמינסקי (9), פרנק מייסון (34!!!), ג׳יילן ברנסון (33 ,אבל היה צריך להיבחר גבוה יותר), לוקה גארזה (52) ולאחרונה לפני אידי, מישהו בשם אוסקר צ׳יבווה (או משהו כזה) שאפילו לא נבחר ומשחק בג׳י ליג של אינדיאנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 7:26 pm 
Hall of Famer

מה המסקנה?
שזה קורה יותר לאחרונה?

מה שמאפיין את הרשימה הזאת זה בעיקר אתלטיות מתחת לממוצע ברמת נ.ב.א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 7:38 pm 
Senior

סאבוניס כתב:
ההפתעה הגדולה מבחינתי -- זאק אידי, הענק הקנדי ושחקן השנה במכללות (שגם נראה בדרך לשמור על התואר השנה) בלוטרי, עם המקום ה-14. נראה לי קצת מופרך שקבוצה תלך עליו כל כך גבוה לאור המגבלות ההגנתיות המשמעותיות שלו. אבל כן נראה לי שהוא שווה הימור בסוף הסיבוב הראשון או תחילת השני.

יש אחריו סיקור בסין? אם הוא מביא גם עניין וכסף סיניים בכלל שווה להמר עליו. לא רואה איך שחקן 2.24 ו300 פאוונד שורד בליגה בלי להפוך לבובאן אבל בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 8:16 pm 
Sophomore

אטט צודק, זה עולם אחר היום. לאידי דווקא יש יכולות התקפיות נהדרות והוא ממש לא גולם. השוויתי אותו בעבר ליאו מינג, ונדמה לי שעדיין יש בזה משהו, למרות שמינג היה קצת יותר גבוה, טיפה יותר נייד, וגם עם טאץ' נהדר בקליעה מחצי מרחק ומהעונשין (אידי גם לא רע, אבל קצת פחות). אבל גם ליאו, עוד לפני הפציעה, היה קשה מאוד בליגה של היום. סנטרים שלא זריזים מספיק פשוט "מגורשים" מהמגרש כשמטרגטים אותם בפיק אנד רול פעם אחרי פעם או שגבוהים זריזים יותר עם קליעה מבחוץ שורפים אותם.

הכי הייתי רוצה לראות את אידי ביורוליג, כיורש של טאברס. נראה לי שהוא יכול להיות אחלה של שחקן יורוליג. אם הוא היה אירופאי, כנראה שזה גם מה שהיה קורה. במקום זה, סביר להניח שיבזבז כמה שנים בג'י ליג וקצה הספסל ב-נבא כי הוא קנדי, ואצלם החלום על ה-נבא תופס מקום משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 8:29 pm 
Junior

יאו בעיני היה שורד בליגה של היום דווקא, גם אם מול קבוצות מסוימות הוא היה לפעמים unplayable.
אם כבר, אז הבעיה הייתה שהברכיים שלו היו שורדות עוד פחות ממה שהן שרדו לפני 15 שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 8:55 pm 
Sophomore

גם אני חושב שהוא היה שורד, בעיקר כי הוא באמת היה שחקן התקפה נהדר וגם היה טוב בהגנה על הטבעת (יותר מאידי). השאלה איך הוא היה מסתדר בפלייאוף, איפה ששחקנים כמו היברט ומוזגוב, ולאחרונה אפילו סטיבן אדאמס הפכו לנטל משמעותי מדי על ההגנה כדי לשחק איתם. מרווח הטעות כאן הוא צר מאוד ולרוב המאמנים אין סבלנות לגבוהים לא ניידים.

אגב, אידי שיחק עם הנבחרת הקנדית באליפות העולם בקיץ האחרון. מצד אחד, הוא לא החטיא אף אחת מתשע הזריקות שלו. מצד שני, במשחק על מדליית הארד מול ארה"ב הוא היה 15- בשתי דקות משחק (!) למען ההגינות, זה לא היה רק באשמתו. המאמן הספרדי של קנדה לא ממש ידע איך להשתמש בו ולא בנה סביבו חיפוי הגנתי מתאים (לעלות עם אידי ואוליניק יחד בהרכב זה חרקירי הגנתי). אבל בהחלט ראו את המגבלות ההגנתיות של אידי ברמות הגבוהות. קבוצה שתבחר בו תצטרך להשתמש בו בחכמה (למשל לשחק איזורית ולהקיף אותו בשומרים אתלטיים וזריזים) כדי למקסם את הדקות שלו על המגרש. ושוב, אני לא בטוח שלהרבה קבוצות או מאמנים בליגה יש סבלנות לעשות את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 10:02 pm 
Hall of Famer

אגב, אני חושב שחלק ממה שיכול להקל מעט זה IQ כדורסל גבוה.
זה לא שיוקיץ' או מארק גאסול או אפילו בוגוט היו סופר זריזים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 02, 2024 10:45 pm 
Hall of Famer

בכורה לטופיץ' היום ביורוליג במדי הכוכב האדום:
19 דקות, 4 נקודות, 4 אסיסטים
לא ראיתי יותר מדי מהדקות בהן היה על המגרש, אבל בהחלט הפגין "חוצפה" ראויה לציון לשחקן במעמד שכזה: אקטיבי, יוזם וכו'

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 05, 2024 8:08 am 
Sophomore

הנה רעיון (לא חדש מן הסתם) לקבוצת לוטרי שלא יודעת את מי לבחור בדראפט הקרוב. מה עם פשוט לבחור פרשמן מקנטאקי? הנה רשימה של גארדים שנבחרו בשנים האחרונות בסיבוב הראשון בדראפט אחרי שנה בקנטאקי, והמקום בדראפט שבו נבחרו:

2015: דווין בוקר, 13
2016: ג'מאל מרי, 7
2017: ד'ארון פוקס, 5 (וגם מליק מונק ב-11 ובאם אדבאיו ב-14, אבל הוא לא גארד)
2018: שרגא, 11
2019: טיילר הירו, 13
2020: טייריס מקסי, 21 (וגם עמנואל קוויקלי ב-25)
2021: אף אחד.
2022: שיידון שארפ, 7 (וגם טיי טיי וושינגטון ב-29)
2023: קייסון וואלאס, 10

אז מה יש לנו כאן?

קודם כל, 5 מתוך 10 הגארדים הכי טובים ב-נבא מתחת לגיל 27 (בוקר, מרי, פוקס, שרגא ומקסי; חמשת האחרים בעיני הם לוקה, יאנג, אדוארדס, האליברטון, ומוראנט). כולם היו נבחרים גבוה יותר בדיעבד, חלקם הרבה יותר גבוה.

אבל גם הירו, קוויקלי, ושארפ היו לדעתי נבחרים גבוה יותר ברי-דראפט. אולי גם וואלאס (מוקדם לקבוע). מונק נראה לי במקום ריאלי. היחיד שכרגע נראה שלא פגע הוא טיי טיי וושינגטון. למרות שמי יודע -- הוא עדיין צעיר וגם בקושי היה בחירת סיבוב ראשון מלכתחילה.

בקיצור, מדובר כאן על אחוז פגיעה מטורף.

אז מי יש לנו בדראפט הנוכחי? יש שלוש אופציות:

* די ג'יי ואגנר (הבן של והנכד של) הוא השם הכי ידוע מביניהם ולא רק בגלל הייחוס המשפחתי. היה סקורר מצויין בתיכונים, וגם פותח בחמישייה של הווילדקאטס. אבל האמת שהוא אף פעם לא הרשים אותי יותר מדי כשראיתי אותו (עם הנבחרת האמריקאית הצעירה למשל וגם בליגת הקיץ של נייק). 1.88, לא מאוד אקספלוסיבי, ומתקשה ליצור הפרדה משומרים.

* רוברט דילינגהם אפילו יותר נמוך מואגנר (1.85) ועולה מהספסל, אבל אני יותר אוהב אותו. סקורר נהדר וקלעי מצויין (14 למשחק ב-22 דקות לערב, עם 45% משלוש) וגם רכז יותר טבעי מואגנר, שהוא בעיקר סקנד גארד.

* ריד שפרד הוא השם הכי מפתיע ברשימה הזו. 1.90, לבן, 80 קילו, בקיצור, ממש לא נשמע כמו שחקן נבא. לא פלא שהוא היה הרוקי הכי פחות נחשב של הוויילדקאטס כשהגיע מהתיכון הקיץ. גם הוא עולה מהספסל, אבל כרגע הוא הפרוספקט שאני הכי אוהב מבין השלושה. קלעי אדיר (56% משלוש! ו-90% מהעונשין) וגם שחקן חכם שמבין את המשחק ועושה את הדברים נכון. 3 חטיפות וחסימה למשחק הם מספרים אדירים שמראים אחלה של פוטנציאל הגנתי. וגם מוסר טוב מאוד. אם אני קבוצת לוטרי, הוא כנראה ההימור שלי.

אגב, יש לקנטאקי גם עוד גארד, אנטוניו ריבס (1.98), שפותח בחמישייה מוביל אותם בנקודות (19 למשחק) וגם קולע מצויין משלוש (46%). הוא "זקן" ואין לו תקרה גבוהה כמו לאחרים, אבל בהחלט יש לו סיכוי להיבחר בסיבוב השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 05, 2024 6:20 pm 
Sophomore

נראה שווסרמן מהבליצ'ר רפורט מסכים עם הרעיון של הגארדים מקנטאקי: ממקם את דילינגהאם ב-7 ואת שפרד ב-9.

שלושת המקומות הראשונים אירופאים, עם סאר, ריזאשה, וטופיץ' בסנדוויץ'.

גם ברוני ג'יימס נותן הופעה בסיבוב השני. מעניין אם תהיה קבוצה שתלך עליו מוקדם יחסית בניסיון לקבל שניים (אבא ובן) במחיר של אחד עם הסכמות מאחורי הקלעים (אולי זו תהיה הלייקרס?).

https://bleacherreport.com/articles/101 ... -no-1-pick

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 06, 2024 6:10 pm 
Freshman

מעניינת התאוריה,
צריך לציין ששלושת השמות הבולטים, אדוארדס, בראדשו, וואגנר בצניחה, כנראה מצטערים על הבחירה בקנטאקי.
ואחד איביציץ שבסרטון יוטיוב נראה ממש מסקרן, אפילו לא שיחק - אולי מסיבות אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 12:57 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
בכורה לטופיץ' היום ביורוליג במדי הכוכב האדום:
19 דקות, 4 נקודות, 4 אסיסטים
לא ראיתי יותר מדי מהדקות בהן היה על המגרש, אבל בהחלט הפגין "חוצפה" ראויה לציון לשחקן במעמד שכזה: אקטיבי, יוזם וכו'

סרטון עליו - שיח ומהלכים ממשחקים
https://www.youtube.com/watch?v=FCsRs920cDE

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 2:06 pm 
מנהל פורום

נשאר רק שה NBA יעבור לשחק באירופה גם ככה כל מה שמעניין ב NBA מגיע מאירופה
לחיי העולם הישן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 2:29 pm 
Sophomore

אז אמרנו שבחירה בגארד של קנטאקי היא אסטרטגיה משתלמת ביותר מנקודת מבט של 10 השנים האחרונות.

אבל מה עם בחירה של שחקנים בינלאומיים? כאמור, במוק של ESPN, ארבעה מבין הששה הראשונים הם אירופאים. 3 מהם צרפתים.

אז איך אחוזי הפגיעה עם הצרפתים בעשור האחרון? כתבתי בת'רד על הת'אנדר שהם שווים אולי פוסט נפרד, אז הנה.

לצורך העניין, אני מוציא את ויקטור מהמשוואה, גם כי הוא רק עכשיו נבחר וגם כי היה ברור מלכתחילה שזו בחירה שאי אפשר להיכשל בה (וכן, גם כי זה מדגיש עוד יותר את מה שאני הולך להראות תכף).

בנוגע לכל השאר, השוואה טובה היא בין הבחירות בצרפתים לבין הבחירות בקנדים. גם כי אלו שתי המדינות שמיצאות הכי הרבה שחקנים ל-נבא, בהפרש גדול מכל היתר. וגם כי מאז 2016, פרופיל הבחירות שלהם כמעט זהה. בשמונת הדראפטים האחרונים נבחרו 20 צרפתים (8 בסיבוב הראשון, 5 בלוטרי, 3 בעשירייה הראשונה) ו-17 קנדים (10 בסיבוב הראשון, 6 בלוטרי, 4 בעשירייה הראשונה), כשעוד שלושה קנדים הגיעו לליגה בלי להיבחר בדראפט (דורט, בריסט ובושה). אז אפשר להשוות את 20 הצרפתים ל-20 הקנדים, עם פרופיל בחירות כמעט זהה, ולראות איך הם מצליחים.

זו השוואה מעניינת בעיני גם כי מעבר למספרים הכמעט זהים (כולל המיקום בדראפט), כמעט כל הקנדים נבחרו אחרי ששיחקו בקולג'ים (19 מ-20; רק לאונרד מילר שנבחר השנה הגיע מהג'י ליג). לעומת זאת, מבין 20 הצרפתים, רק 2 שיחקו בקולג'ים לפני הבחירה. כל השאר נבחרו אחרי ששיחקו בקבוצות מקצועניות באירופה (בעיקר בצרפת, אבל לא רק) ובשנים האחרונות גם באוסטרליה. כלומר, יש כאן גם השוואה בין בחירה ישירות מאירופה לבין בחירה מהקולג'ים, בהחלט פקטור חשוב כשמנסים להעריך יכולות של שחקנים צעירים.

אז איך הולך להם ב-נבא?

מבין הצרפתים, רק 6 עדיין בליגה (פחות משליש). שניים מהשישה נבחרו בסיבוב השני של 2023, אז אולי גם זה לא לאורך זמן. רק 2 הם שחקני רוטציה (נניח התשיעייה המובילה של הקבוצה לצורך העניין), שניהם בשתיים משלוש הקבוצות הגרועות בליגה -- קיליאן הייז בדטרויט (כנראה שחקן הרוטציה הכי פחות יעיל בליגה) וקוליבאלי הצעיר בוושינגטון, שעוד מוקדם לקבוע לאן הוא הולך. אף אחד מהעשרים הוא לא שחקן חמישייה. אף אחד לא קולע יותר מ-10 נקודות למשחק.

מבין הקנדים, 17 (85%) עדיין בליגה. 13 מהם שחקני רוטציה. 6 הם שחקני חמישייה. 7 קולעים לפחות 10 נקודות למשחק. אחד מהם בין 30 השחקנים הטובים בליגה והרגע הוביל קבוצה לאליפות כשחקן השני בחשיבותו. אה, ויש גם עוד אחד שהוא מועמד מוביל ל-MVP השנה.

בקיצור, אם אני ג'נרל מנג'ר של קבוצה עם בחירת טופ-5 בדראפט הקרוב, רועדות לי הידיים (והביצים) כשאני הולך לבחור צרפתי צעיר שיגיע אלי היישר מצרפת או מאוסטרליה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 2:44 pm 
Freshman

סאבוניס כתב:
אז אמרנו שבחירה בגארד של קנטאקי היא אסטרטגיה משתלמת ביותר מנקודת מבט של 10 השנים האחרונות.

אבל מה עם בחירה של שחקנים בינלאומיים? כאמור, במוק של ESPN, ארבעה מבין הששה הראשונים הם אירופאים. 3 מהם צרפתים.

אז איך אחוזי הפגיעה עם הצרפתים בעשור האחרון? כתבתי בת'רד על הת'אנדר שהם שווים אולי פוסט נפרד, אז הנה.

לצורך העניין, אני מוציא את ויקטור מהמשוואה, גם כי הוא רק עכשיו נבחר וגם כי היה ברור מלכתחילה שזו בחירה שאי אפשר להיכשל בה (וכן, גם כי זה מדגיש עוד יותר את מה שאני הולך להראות תכף).

בנוגע לכל השאר, השוואה טובה היא בין הבחירות בצרפתים לבין הבחירות בקנדים. גם כי אלו שתי המדינות שמיצאות הכי הרבה שחקנים ל-נבא, בהפרש גדול מכל היתר. וגם כי מאז 2016, פרופיל הבחירות שלהם כמעט זהה. בשמונת הדראפטים האחרונים נבחרו 20 צרפתים (8 בסיבוב הראשון, 5 בלוטרי, 3 בעשירייה הראשונה) ו-17 קנדים (10 בסיבוב הראשון, 6 בלוטרי, 4 בעשירייה הראשונה), כשעוד שלושה קנדים הגיעו לליגה בלי להיבחר בדראפט (דורט, בריסט ובושה). אז אפשר להשוות את 20 הצרפתים ל-20 הקנדים, עם פרופיל בחירות כמעט זהה, ולראות איך הם מצליחים.

זו השוואה מעניינת בעיני גם כי מעבר למספרים הכמעט זהים (כולל המיקום בדראפט), כמעט כל הקנדים נבחרו אחרי ששיחקו בקולג'ים (19 מ-20; רק לאונרד מילר שנבחר השנה הגיע מהג'י ליג). לעומת זאת, מבין 20 הצרפתים, רק 2 שיחקו בקולג'ים לפני הבחירה. כל השאר נבחרו אחרי ששיחקו בקבוצות מקצועניות באירופה (בעיקר בצרפת, אבל לא רק) ובשנים האחרונות גם באוסטרליה. כלומר, יש כאן גם השוואה בין בחירה ישירות מאירופה לבין בחירה מהקולג'ים, בהחלט פקטור חשוב כשמנסים להעריך יכולות של שחקנים צעירים.

אז איך הולך להם ב-נבא?

מבין הצרפתים, רק 6 עדיין בליגה (פחות משליש). שניים מהשישה נבחרו בסיבוב השני של 2023, אז אולי גם זה לא לאורך זמן. רק 2 הם שחקני רוטציה (נניח התשיעייה המובילה של הקבוצה לצורך העניין), שניהם בשתיים משלוש הקבוצות הגרועות בליגה -- קיליאן הייז בדטרויט (כנראה שחקן הרוטציה הכי פחות יעיל בליגה) וקוליבאלי הצעיר בוושינגטון, שעוד מוקדם לקבוע לאן הוא הולך. אף אחד מהעשרים הוא לא שחקן חמישייה. אף אחד לא קולע יותר מ-10 נקודות למשחק.

מבין הקנדים, 17 (85%) עדיין בליגה. 13 מהם שחקני רוטציה. 6 הם שחקני חמישייה. 7 קולעים לפחות 10 נקודות למשחק. אחד מהם בין 30 השחקנים הטובים בליגה והרגע הוביל קבוצה לאליפות כשחקן השני בחשיבותו. אה, ויש גם עוד אחד שהוא מועמד מוביל ל-MVP השנה.

בקיצור, אם אני ג'נרל מנג'ר של קבוצה עם בחירת טופ-5 בדראפט הקרוב, רועדות לי הידיים (והביצים) כשאני הולך לבחור צרפתי צעיר שיגיע אלי היישר מצרפת או מאוסטרליה...

אחלה סבוניס, מעניין!
יש לך הסבר לזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 2:53 pm 
מנהל פורום

זה גובל במיסטיקה
לא חושב שזה כלי לקבל איתו החלטות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 2:57 pm 
Hall of Famer

פוסט אדיר

ועדיין, חרף כל זאת, נבחרת צרפת (גם בשנים הקרובות, ויקטור וכו') לא בהכרח נופלת ותיפול (בפועל, לא "על הנייר") ממקבילתה הקנדית. מסובך הכדורסל הזה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 3:03 pm 
Sophomore

זה לא בדיוק מידע בר השוואה.
היו הרבה בחירות בצרפתים בגלל הצלחה גדולה של צרפתים לפני כן, כמו גובר, פורנייה, פארקר, באטום. ייתכן שהדור הנוכחי פחות טוב, ייתכן שנוצרו ציפיות מוגזמות בגלל הדור הקודם. הקנדים, מעבר לזה שהם כמעט אמריקאים לכל דבר (כאמור כולם הולכים למכללה) הם תופעה חדשה יחסית בליגה, מהשנים האחרונות, זה מאד שונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 3:15 pm 
Junior

הודעה מעולה.
אני כן חושב שהיפלטות מהליגה היא לא בהכרח ה-מדד להשוואה בין צרפתים לקנדים - כי לאירופאים יש יותר נטייה 'להיפלט מבחירה' בזמן שמבחינת יכולת הם עדיין יכלו להשיג חוזה בליגה, אבל זה לא שזה משנה משהו. בהכרח בכל מדד ייצא שיותר משתלם לבחור קנדים.

עכשיו השאלה היא כמה זה עניין של צרפתים, או שהם פשוט מדגם מייצג לשחקנים אירופאים, ואולי כדאי להרים את הכפפה ולנסות לבדוק את זה, אבל בטוח העלית כאן משהו לחשוב עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: uriel17 ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: