סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 3:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2024
הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 4:14 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
פוסט מצוין, המון תודה על המידע והניתוח!
מסכים עם כל מה שכתבו מעליי, קשה להסיק משהו מהנתונים אבל זה בהחלט מספק חומר למחשבה.

2 הסיבות העיקריות, שקופצות לעין החובבנית שלי, זה שהעובדה שהקנדים שיחקו בקולג'ים איפשרה לסקאוטים להתרשם יותר מקרוב מול פרוספקטים אמריקאיים בסביבה שהם מכירים היטב ויכולים להעריך אותם בצורה מדויקת יותר, לעומת כאלה אירופאיים שמשחקים מעבר לים ולא מתחרים בד"כ מול פרוספקטים אירופאיים אחרים, ובטח שלא מול אמריקאיים וקנדים. הסיבה השנייה נעוצה במה ש - yoya הזכיר, ההצלחה של הדור הצרפתי הקודם גרמה להערכת יתר של שחקנים צרפתים מעצם היותם צרפתים, וזה כמובן מתכון לאכזבה, בטח כשהדור שנבחר בתקופה הנדגמת מוכשר פחות.

יש כמובן הסברים פוטנציאליים נוספים: זה שצרפתים נוטים להיות אתלטיים יותר ולמשוך תשומת לב בגלל ה"אפסייד", מנטליות שונה מאד מזו האמריקאית (אף שמנטליות צרפתית או כל מנטליות אירופאית שונה מזו של שכנתה, מאד מתחבר למה ש stavs רשם לגבי מדגם מייצג אפשרי של בחירות מאירופה, שווה בדיקה), שיטות עבודה טובות ברמת הילדים/נערים/נוער של הקנדים לפני 10-20 שנה שאיפשרו פריחה שכזו ואולי בינתיים ארצות אחרות הדביקו אותן וכו'.

זה מסוג הדברים שקשה להסביר וצריך מאד להיזהר, אבל בוודאי אי אפשר להתעלם מזה! מעורר תיאבון להמשך המחקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 4:26 pm 
מנהל פורום

למה יחסית הרבה צרפתים נבחרים גבוה:
בצרפת יש אקדמיה לאומית מאוד טובה, תרבות ספורט גבוה ויש שם הרבה בני מהגרים עם גנים טובים לספורט
השילוב של יכולת אתלטית עם ה"חוכמה" והסקיל של הכדורסל האירופאי נותן להם שיווק מאוד טוב
הנבחרות הצעירות של צרפת דיי חזקות ומגיעות רחוקות בטורנירים, כולל אליפויות עולם לגילאי 17 ו-19 והרבה פעמים גם פוגשים נבחרות אמריקאיות בשלבי הגמר

למה בסוף הרבה פרוספקטים צרפתים לא מצליחים ב-NBA:
בסופו של דבר הם באים מכדורסל מאוד שונה, ולא כולם יכולים לעשות את המעבר, במיוחד שחלקם נבחר בזכות יכולות אתלטיות ופחות בזכות הצלחה מוכחת בכדורסל האירופאי. בטח לא ברמות הגבוהות.
הצרפתים לדעתי בממוצע יוצאים לדראפט בגיל מאוד צעיר, בטח ביחס לאירופאים אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 5:01 pm 
Sophomore

ציטוט:
בנוגע לכל השאר, השוואה טובה היא בין הבחירות בצרפתים לבין הבחירות בקנדים. גם כי אלו שתי המדינות שמיצאות הכי הרבה שחקנים ל-נבא, בהפרש גדול מכל היתר. וגם כי מאז 2016, פרופיל הבחירות שלהם כמעט זהה. בשמונת הדראפטים האחרונים נבחרו 20 צרפתים (8 בסיבוב הראשון, 5 בלוטרי, 3 בעשירייה הראשונה) ו-17 קנדים (10 בסיבוב הראשון, 6 בלוטרי, 4 בעשירייה הראשונה), כשעוד שלושה קנדים הגיעו לליגה בלי להיבחר בדראפט (דורט, בריסט ובושה). אז אפשר להשוות את 20 הצרפתים ל-20 הקנדים, עם פרופיל בחירות כמעט זהה, ולראות איך הם מצליחים.

יכול לפרט שמות של הנבחרים הבולטים? כי בסקירה שעשיתי עצמי, היחידים עד כה שנבחרו גבוה יחסית והיו נפילה הם יבוסלה (2016, 16) ניליקינה (2017, בחירה 8), דומבויה (2019, בחירה 15), הייז (2020, בחירה 7) ודיינג (2022, בחירה 11) שעוד מוקדם לחרוץ את גורלו (גם הייז עוד עשוי להיראות טוב יותר ברגע שיעזוב את דטרויט).

המשותף לרובם, וגם לבאסטים צרפתיים מהעבר (יוהאן פטרו, אלכסיס אג'ינסה ועוד), זה שהרבה מההתלהבות סביבם היתה על בסיס נתונים פיזיים גולמיים, בזמן שהיסודות לקו בחסר. זו תבנית באסט קלאסית, שבכל הנוגע לפרוספקטים אמריקאיים כבר די התפכחו ממנה.
אז למה כ"כ הרבה מהסוג הזה מצרפת? פשוט מאוד, בגלל ההגירה מאפריקה שהשביחה את מאגר האתלטיים ילידי צרפת. אולי ההגעה שלהם מהיבשת האירופאית גורמת למקבלי החלטות להאמין שיצליחו לחלץ מהם גם קליעה מבחוץ, עם הזמן. אולי זה בגלל מיקאל פייטרוס, "קוואי הצרפתי" מבחינת זה שהפך מסווינגמן פיזי עם כפות ידיים גדולות לקלעי ווליום משלוש...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 5:06 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
פוסט אדיר

ועדיין, חרף כל זאת, נבחרת צרפת (גם בשנים הקרובות, ויקטור וכו') לא בהכרח נופלת ותיפול (בפועל, לא "על הנייר") ממקבילתה הקנדית. מסובך הכדורסל הזה.

ספציפית, באליפות העולם האחרונה היא דווקא כן נפלה מהקנדים בהרבה. תבוסה ב-30 הפרש במפגש ראש מול ראש, והדחה די משפילה בסיבוב הראשון (לא הגיעו לטופ-16), לעומת מדלית ארד לקנדים.

אבל מסכים שזה לא בהכרח מייצג. מדובר כאן בשתי נבחרות מנוגדות. הקנדים חזקים מאוד בקו האחורי ובכנפיים עם שרגא ומרי (שאפילו לא הגיע בקיץ), ובנוסף בארט, ברוקס, דורט, וגם צעירים מבטיחים כמו שארפ ומתורין. הקו הקדמי שלהם, לעומת זאת חלש יחסית וגם מזקן. צרפת היא תמונת מראה. המון גודל עם ויק, גובר, סאר הצעיר שאולי יילך ראשון ב-2024, והם אפילו כמעט קיבלו גם את אמביד. בקו האחורי לעומת זאת, בעיקר אכזבות בדור הצעיר כמו ניליקינה, הייז ומלדון, ועדיין לא רואים באופק מי הולך להחליף את דה קולו ופורנייה ולספק קליעה ויצירה לאחרים. אבל עם ויק, סאר וקוליבלי, הם הולכים להיות סיוט הגנתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 5:21 pm 
Sophomore

yoya כתב:
זה לא בדיוק מידע בר השוואה.
היו הרבה בחירות בצרפתים בגלל הצלחה גדולה של צרפתים לפני כן, כמו גובר, פורנייה, פארקר, באטום. ייתכן שהדור הנוכחי פחות טוב, ייתכן שנוצרו ציפיות מוגזמות בגלל הדור הקודם. הקנדים, מעבר לזה שהם כמעט אמריקאים לכל דבר (כאמור כולם הולכים למכללה) הם תופעה חדשה יחסית בליגה, מהשנים האחרונות, זה מאד שונה

זה בהחלט בר השוואה מבחינת המספרים והמיקום בדראפט בשנים האחרונות.

השאלה היא יותר אם זה משהו שג'נרל מנג'ר צריך להסתמך עליו בקבלת החלטות. וזו באמת שאלה מסובכת. מצד אחד, יש כאן מובהקות סטטיסטית שנראה שחורגת מגבולות המקריות. מצד שני, ברור שזה לא מספיק. כמו שאי אפשר סתם לבחור פרשמן מקנטאקי רק בגלל שכל הפרשמנים מקנטאקי שנבחרו בסיבוב הראשון הצליחו בעשור האחרון, ככה גם אי אפשר לפסול מועמדים צרפתיים בגלל שכמעט כולם נכשלו בשנים האחרונות.

כתבתי שאם אני ג'נרל מנג'ר וצריך עכשיו לבחור צרפתי צעיר בטופ 5 אז רועדות לי הביצים. ועדיין, אם עשיתי את שיעורי הבית שלי וסאר (או ריזאשה) הם אלו שנראים לי הכי מבטיחים, אז מן הסתם אני לוקח נשימה עמוקה ובוחר אותם.

ואגב, זה לא שקנדים לא נכשלו אף פעם בדראפט באופן מפואר. צריך רק ללכת כמה דראפטים קודם. ב-2013 אנטוני בנט הפך לבחירה הראשונה הגרועה אי פעם. 14 בחירות אחריו נבחר יאניס ובמקום ה-27 רודי גובר הצרפתי... ב-2014 וויגינס גם נראה כמו כישלון מפואר עד שעבר לווריירס וגאל את עצמו עם אליפות לפני שנתיים (שאחריה הוא שכח איך לשחק כדורסל). ובאותו דראפט של וויגינס נבחרו גם ניק סטאוסקס (8) וטיילר אניס (18), שנפלטו מהליגה תוך שלוש שנים.

כל אלה עברו בקולג'ים, אז אין ספק שיש כאן גם מידה כלשהי של מקריות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 5:36 pm 
Sophomore

stavs כתב:
הודעה מעולה.
אני כן חושב שהיפלטות מהליגה היא לא בהכרח ה-מדד להשוואה בין צרפתים לקנדים - כי לאירופאים יש יותר נטייה 'להיפלט מבחירה' בזמן שמבחינת יכולת הם עדיין יכלו להשיג חוזה בליגה, אבל זה לא שזה משנה משהו. בהכרח בכל מדד ייצא שיותר משתלם לבחור קנדים.

עכשיו השאלה היא כמה זה עניין של צרפתים, או שהם פשוט מדגם מייצג לשחקנים אירופאים, ואולי כדאי להרים את הכפפה ולנסות לבדוק את זה, אבל בטוח העלית כאן משהו לחשוב עליו.

מאוד מסכים לגבי עניין ההיפלטות מהליגה. שחקנים כמו יאבוסל, לואאו-קאברו, וכמובן דה קולו היו יכולים להתעקש ולהישאר ב-נבא בתפקידים מינוריים, אבל העדיפו להיות ראש לשועלים בסביבה מוכרת. הקנדים לעומתם נשארים לא פעם הרבה שנים בג'י ליג או בקצה הרוטציה כי זה קרוב לבית ולא צריך ללמוד תרבות חדשה (בחיים ובכדורסל). בשנים האחרונות רואים את זה עם צעירים קנדים כמו דלאנו באנטון, אושיי בריסט, איי ג'יי לוסון, לינדל וויגינטון, וגם קאבנגלה עד לאחרונה, שיכולים להצליח באירופה אבל מתעקשים להישאר בג'י או בקצה הרוטציה. כמו שכבר אמרתי, אני חושש שזה הולך להיות המקרה גם עם זאק אידי.

בכל מקרה, בעיני ההבדלים היותר משמעותיים היא במספר שחקני הרוטציה המשמעותיים ובעיקר שחקני החמישיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 6:36 pm 
Sophomore

Gilsh כתב:
מסכים עם כל מה שכתבו מעליי, קשה להסיק משהו מהנתונים אבל זה בהחלט מספק חומר למחשבה.

2 הסיבות העיקריות, שקופצות לעין החובבנית שלי, זה שהעובדה שהקנדים שיחקו בקולג'ים איפשרה לסקאוטים להתרשם יותר מקרוב מול פרוספקטים אמריקאיים בסביבה שהם מכירים היטב ויכולים להעריך אותם בצורה מדויקת יותר, לעומת כאלה אירופאיים שמשחקים מעבר לים ולא מתחרים בד"כ מול פרוספקטים אירופאיים אחרים, ובטח שלא מול אמריקאיים וקנדים. הסיבה השנייה נעוצה במה ש - yoya הזכיר, ההצלחה של הדור הצרפתי הקודם גרמה להערכת יתר של שחקנים צרפתים מעצם היותם צרפתים, וזה כמובן מתכון לאכזבה, בטח כשהדור שנבחר בתקופה הנדגמת מוכשר פחות.

יש כמובן הסברים פוטנציאליים נוספים: זה שצרפתים נוטים להיות אתלטיים יותר ולמשוך תשומת לב בגלל ה"אפסייד", מנטליות שונה מאד מזו האמריקאית (אף שמנטליות צרפתית או כל מנטליות אירופאית שונה מזו של שכנתה, מאד מתחבר למה ש stavs רשם לגבי מדגם מייצג אפשרי של בחירות מאירופה, שווה בדיקה), שיטות עבודה טובות ברמת הילדים/נערים/נוער של הקנדים לפני 10-20 שנה שאיפשרו פריחה שכזו ואולי בינתיים ארצות אחרות הדביקו אותן וכו'.

זה מסוג הדברים שקשה להסביר וצריך מאד להיזהר, אבל בוודאי אי אפשר להתעלם מזה! מעורר תיאבון להמשך המחקר.

מסכים עם זה. נדמה לי שהמשותף לכמה מהכשלונות המרכזיים של הצרפתים בשנים האחרונות הוא דגש יתר (בדיעבד) על אתלטיות ונתונים פיזיים (למשל מוטת כנפיים) על חשבון הבנת משחק.

אבל נדמה לי שיש כאן גם עניין של קושי "לתרגם" את הרמה באירופה, שהיא מאוד וריאבילית. למשל, איך מתייחסים למה שטופיץ' הראה השנה בליגה חלשה כמו האדריאטית? איך מתרגמים את מה שיאניס מצד אחד ופוקו מצד שני עשו בליגה השנייה ביוון? אז כשמדובר על כוכבי יורוליג או ליגות רציניות כמו דונצ'יץ' או ויקטור, זה כנראה פחות מורכב (למרות שגם דונצ'יץ' הוערך בחסר). אבל מה עושים עם האחרים זה כבר יותר מסובך.

גם בקולג' הרמות משתנות, אבל האמריקאים יותר מורגלים למה זה אומר ויש דאטה היסטורי משמעותי על איך הדברים מתרגמים (ועדיין מפספסים לא מעט).

דבר אחד בטוח -- ניסיון של האירופאים לעבור דרך המסלול האמריקאי לא בהכרח עוזר להם. בשנתיים האחרונות הגיעו לארה"ב חמישה שחקנים שהצטיינו בטורנירים של פיב"א בנבחרות הצעירות, הובילו אותן להישגים, ונחשבו לפרוספקטים מבטיחים לדראפט. זה כולל שלושה ספרדים (איזאן אלמנסה שמשחק באיגנייט בג'י ליג, אדאי מארה שמשחק ב-UCLA, ובאבא מילר, שנה שנייה בפלורידה סטייט) ועוד שניים שגם הצטרפו ל-UCLA -- יאן וידה הסלובני וברט בויוקטונסל הטורקי. המנייה של כולם בנפילה רצינית. אלמנסה לא נראה טוב בג'י, מילר לא מצליח להתבלט בפלורידה סטייט ועולה מהספסל. ושלושת הרוקים של UCLA לא מקבלים כמעט דקות, למרות שהברואינז עם פתיחת העונה הכי גרועה שלהם שזכורה לי.

אבל אולי זה דווקא אומר משהו. אולי אם אלמנסה למשל היה נשאר בספרד באיזור הנוחות שלו ונותן מספרים יפים בליגה הראשונה, הוא היה נבחר גבוה יחסית בדראפט (כמו שניבאו לו עד לפני חודשיים) והופך לעוד כישלון אירופאי. עם יש אולי משהו שאפשר ללמוד מההשוואה של הצרפתים והקנדים זה שהקולג' הוא אולי מנבא טוב יותר להצלחה ב-נבא מאשר הליגות האירופאיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 6:37 pm 
Sophomore

סאבוניס כתב:
Gilsh כתב:

מסכים עם זה. נדמה לי שהמשותף לכמה מהכשלונות המרכזיים של הצרפתים בשנים האחרונות הוא דגש יתר (בדיעבד) על אתלטיות ונתונים פיזיים (למשל מוטת כנפיים) על חשבון הבנת משחק.

אבל נדמה לי שיש כאן גם עניין של קושי "לתרגם" את הרמה באירופה, שהיא מאוד וריאבילית. למשל, איך מתייחסים למה שטופיץ' הראה השנה בליגה חלשה כמו האדריאטית? איך מתרגמים את מה שיאניס מצד אחד ופוקו מצד שני עשו בליגה השנייה ביוון? אז כשמדובר על כוכבי יורוליג או ליגות רציניות כמו דונצ'יץ' או ויקטור, זה כנראה פחות מורכב (למרות שגם דונצ'יץ' הוערך בחסר). אבל מה עושים עם האחרים זה כבר יותר מסובך.

גם בקולג' הרמות משתנות, אבל האמריקאים יותר מורגלים למה זה אומר ויש דאטה היסטורי משמעותי על איך הדברים מתרגמים (ועדיין מפספסים לא מעט).

דבר אחד בטוח -- ניסיון של האירופאים לעבור דרך המסלול האמריקאי לא בהכרח עוזר להם. בשנתיים האחרונות הגיעו לארה"ב חמישה שחקנים שהצטיינו בטורנירים של פיב"א בנבחרות הצעירות, הובילו אותן להישגים, ונחשבו לפרוספקטים מבטיחים לדראפט. זה כולל שלושה ספרדים (איזאן אלמנסה שמשחק באיגנייט בג'י ליג, אדאי מארה שמשחק ב-UCLA, ובאבא מילר, שנה שנייה בפלורידה סטייט) ועוד שניים שגם הצטרפו ל-UCLA -- יאן וידה הסלובני וברט בויוקטונסל הטורקי. המנייה של כולם בנפילה רצינית. אלמנסה לא נראה טוב בג'י, מילר לא מצליח להתבלט בפלורידה סטייט ועולה מהספסל. ושלושת הרוקים של UCLA לא מקבלים כמעט דקות, למרות שהברואינז עם פתיחת העונה הכי גרועה שלהם שזכורה לי.

אבל אולי זה דווקא אומר משהו. אולי אם אלמנסה למשל היה נשאר בספרד באיזור הנוחות שלו ונותן מספרים יפים בליגה הראשונה, הוא היה נבחר גבוה יחסית בדראפט (כמו שניבאו לו עד לפני חודשיים), ואז הופך לעוד "כישלון אירופאי". אם יש אולי משהו שאפשר ללמוד מההשוואה של הצרפתים והקנדים זה שהקולג' הוא כנראה מנבא טוב יותר להצלחה ב-נבא מאשר הליגות האירופאיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 9:44 pm 
Freshman

כן גם בדקתי קצת את השמות - בעזרתו האדיבה של צ׳אטגיפיטי.
רובם עם נתונים אתלטיים-גופניים טובים מאוד כשהאפסייד הוא התפתחות יכולות טכניות.
לגבי דיינג וקוליבלי, שלגמרי עונים על ההגדרות למעלה, יש להם, במיוחד לקוליבלי סיכוי להיות טובים ולשנות את התמונה.

השנה סאר וסלון כישרונות אתלטיים מעולים, בעיקר לסאר יש כדורסל לא רע כבר עכשיו ואצלו חוששים ממוטיבציה חסרה.
ריזאשה, יותר טכני וכנראה יצליח להיות שחקן חמישיה או מחליף טוב.

שלושתם לא משחקים בארהב.

הפריצה של סאר באה אחרי העזיבה של איגנייט.
הפריצה של ריזאשה באה אחרי קיץ נוראי במדי הנבחרת ונפילה חופשית במעמדו.
וסלון לא היה בתמונת הסיבוב הראשון או השני (אולי השני).

אם נסתכל על עוד בינלאומיים, אז
וידה בנפילה טופיץ בנסיקה, בקיץ המעמד היה הפוך. אחד משחק באירופה השני במכללות.

כשרונות כמו מארה ואלמנסה שהיו פרוספקטים ללוטורי ובחרו בארהב, נמצאים בנפילה כואבת.

כשלקחתי את הדוגמאות באתי בלי מטרה מוגדרת, נראה לי שזה די מובהק לרעת המכללות ואיגנייט.

אם לגבי המכללות עוד אפשר להבין חלום של נער להיות בריקוד הגדול עם כל האנרגיות והתחרותיות,
האיגנייט מרגישה יותר ויותר כמו בחירה גרועה אבסולוטית.
לאחרונה ראיתי ביוטיוב את: Every G League Ignite Player Sucks
מומלץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 10:04 pm 
מנהל פורום

אלמנסה היה נופל בין כה וכה לדעתי. הוא פשוט לא שחקן מספיק טוב. הוא מאוד מוגבל ולדעתי גרסת מאוד משונמכת של גארובה.
גם באירופה אני בספק אם אלמנסה היה מצליח לקבל דק' משמעותיות בקבוצת בוגרים סבירה בליגה הספרדית.
בנבחרות הצעירות היה לו יתרון גדול, אבל זה רמה אחרת ולא כל דבר אפשר לתרגם למקצוענים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 07, 2024 10:21 pm 
Freshman

לאף אחד אין מושג מה היה קורה אם, בקיץ היה נראה כמו שחקן עם חושים טובים למשחק.
אבל כל החברה באיגנייט מאבדים כמה מיליונים בתוחלת הקריירה שלהם עם כל משחק נוסף עם הקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 08, 2024 10:49 am 
Hall of Famer

אחלה הודעה לגבי הקנדים והצרפתים.
רק ניטפוק קטן, אם מוציאים את וומבי מהספירה, חייבים להוציא גם את וויגינס מהספירה. בחירה מספר 1 סטנדרטית תהיה עם קריירה של שחקן חמישיה. אפילו הקנדי מן שיחק בחמישיה חלק לא קטן מהקריירה שלו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 08, 2024 10:55 am 
Junior

וויגינס גם ככה לא היה בספירה, לא? נדמה לי שסבוניס דיבר על 2016 והלאה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 08, 2024 7:15 pm 
Sophomore

stavs כתב:
וויגינס גם ככה לא היה בספירה, לא? נדמה לי שסבוניס דיבר על 2016 והלאה

נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 5:53 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
* ריד שפרד הוא השם הכי מפתיע ברשימה הזו. 1.90, לבן, 80 קילו, בקיצור, ממש לא נשמע כמו שחקן נבא. לא פלא שהוא היה הרוקי הכי פחות נחשב של הוויילדקאטס כשהגיע מהתיכון הקיץ. גם הוא עולה מהספסל, אבל כרגע הוא הפרוספקט שאני הכי אוהב מבין השלושה. קלעי אדיר (56% משלוש! ו-90% מהעונשין) וגם שחקן חכם שמבין את המשחק ועושה את הדברים נכון. 3 חטיפות וחסימה למשחק הם מספרים אדירים שמראים אחלה של פוטנציאל הגנתי. וגם מוסר טוב מאוד. אם אני קבוצת לוטרי, הוא כנראה ההימור שלי.

מסכים עם כל מילה ואוסיף, זה נראה שיש לו ידיים ארוכות יחסית לגובה שלו, אינסטינקטים מצוינים וקריאת משחק משובחת גם בהגנה. צריך להסתכל עליו כדי להבין, הוא שחקן help-side כל-כך אלגנטי, תמיד יעמוד במקום הנכון (או יותר נכון, ינוע למקום הנכון), וזמני תגובה מאד מהירים. גם בבידודים הוא לא שחקן שקל לקלוע עליו, גם לא בפוסט כשאתה שחקן גדול וחזק יותר. בהתקפה הוא קורא משחק טוב, אחלה מוסר, שחקן פיק נ' רול טוב, סבלני, וכמובן קלעי מצוין (ושחרור כדור מאד מהיר לפי מה שהספקתי להתרשם). בקיצור, יש שם פוטנציאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 7:54 am 
Hall of Famer

ואם אני לא טועה, הבן של ג׳ף שפרד של אולי קבוצת המכללות הכי גדולה אי פעם - קנטאקי של החצי השני של שנות התשעים, שגם שיחק קצת בנ.ב.א

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 8:37 am 
מנהל פורום

נורטון כתב:
ואם אני לא טועה, הבן של ג׳ף שפרד של אולי קבוצת המכללות הכי גדולה אי פעם - קנטאקי של החצי השני של שנות התשעים, שגם שיחק קצת בנ.ב.א

אכן אבא שלו ומסתבר שגם האמא היא שחקנית כדורסל לשעבר בקנטאקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 5:46 pm 
Hall of Famer

לא הייתי מגדיר את קנטאקי של שפארד כקבוצת המכללות הכי גדולה אי פעם. נכון שהיו 2 זכיות בטורניר והפסד אחד בגמר. אבל למעשה אלו היו 3 קבוצות שונות. הראשונה שזכתה באליפות הייתה של אנטואן ווקר, טוני דלק ו-וולטר מקארת'י, כולם עזבו בסוף העונה. רון מרסר היה פרשמן שתרם המון והיו מסביב המון שחקנים תורמים ג'ף שפארד דרך אגב היה שחקן ספסל נחמד מאד, שצד את עיני. הקבוצה בעונה אח"כ שהפסידה את גמר הטורניר לאריזונה של מייק ביבי ושל מיילס סיימון שלעד לא יהיה של מכבי רעננה. את הקבוצה הזאת הובילו רון מרסר ודרק אנדרסון, שהיה פצוע בטורניר המכללות ולך תדע מה היה קורה אם הוא היה בריא. ב-100%. זאת הייתה קבוצה אפילו עוד יותר עמוקה עם שלל גבוהים. ג'ף שפארד למשל העדיף להיות red shirt כדי לשחק עוד עונה ולקבל דקות. הקבוצה השלישית הייתה החלשה מכולם. אנדרסון ומרסר עזבו. המובילים היו וויין טרנר ונדמה לי נאזי מוחמד. רק כדי להבין כמה העומק והכישרון ירד אפשר להסתכל על ג'ף שפארד שהיה שחקן מרכזי באותה קבוצה והיה השחקן המצטיין של הפיינל פור בו זכתה קנטאקי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 10:20 pm 
Senior

היה אז קשר הדוק במיוחד בין קנטאקי לבוסטון סלטיקס. 'טואן ווקר נבחר שישי על ידי הסלטיקס ב1996, וב1997 אחרי שנגוז החלום להשיג את דאנקן והסתפקו בצ'ונסי בילאפס במקום השלישי, הסלטיקס טרחו לעשות טרייד עם דאלאס ולהשיג בבחירה השישית את רון מרסר. טרייד נוסף שנעשה הוא עם הניקס להשיג את וולטר מקארת'י. החוט המקשר היה כמובן קואץ' פיטינו, שב97' עזב את קנטאקי והגיע לאמן את הסלטיקס. פיטינו אמנם ניו-יורקר מהבית, אבל שיחק מכללות ביומאס וקיבל את הצ'אנס הראשון באימון ראשי באוניברסיטת בוסטון, כך שהקשר שלו לעיר היה חזק ומובהק.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 12, 2024 11:34 pm 
Junior

בחזרה לנושא המקורי, שאלה לסבוניס ושאר עכברי הדראפט הכבדים יותר:
עד כמה 'מודאגים' אנחנו צריכים להיות לגבי הדראפט הזה עקב העובדה שעדיין אין אף פרוספקט שנחשב איכותי יחסית? ממה שאני מכיר הרבה משתנה לאורך העונה והרבה פעמים יש לפחות שחקן אחד שלא נחשב מי יודע מה בנובמבר וכבר נחשב למאוד מעניין במאי או יוני. עד כמה ינואר זה מאוחר למצב הזה שבו אף אחד לא בולט מעל כולם? מה הסיכוי כרגע שאנחנו בדרך לעוד דראפט של 2013, שבו לאף אחד אין מושג מי יילך ראשון, ולא מסיבות חיוביות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 13, 2024 12:25 am 
Hall of Famer

לא ידעתי איפה להכניס את זה, אז שיהיה פה, כי מדובר איכשהו על מכללות.
5 שחקנים כיום על חוזה באן.בי.איי שעברו בוילנובה ב-3 השנים הגדולות שלהן 2016-2018 שהסתיימו ב-2 אליפויות.
ברונסון, הארט, דה ויצ'נזו וריאן ארצ'ידיאקונו (או משהו כזה), הבק קורט של וילנובה בשנים ההן כולם בניקס. גם מיקאל ברידג'ס בתפוח הגדול, אבל מעבר לכביש בברוקלין.
עוד 2 שחקנים מאותן הקבוצות מפלרטטים עם האן.בי.איי, קולין גילספי וג'רמיין סמואלס על חוזה two way עם הנאגטס והרוקטס בהתאמה. גילספי כרגע גם מחלטר עם הנאגטס בשני המשחקים האחרונים. סמואלס ב - G league.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 13, 2024 12:46 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
לא ידעתי איפה להכניס את זה, אז שיהיה פה, כי מדובר איכשהו על מכללות.
5 שחקנים כיום על חוזה באן.בי.איי שעברו בוילנובה ב-3 השנים הגדולות שלהן 2016-2018 שהסתיימו ב-2 אליפויות.
ברונסון, הארט, דה ויצ'נזו וריאן ארצ'ידיאקונו (או משהו כזה), הבק קורט של וילנובה בשנים ההן כולם בניקס. גם מיקאל ברידג'ס בתפוח הגדול, אבל מעבר לכביש בברוקלין.
עוד 2 שחקנים מאותן הקבוצות מפלרטטים עם האן.בי.איי, קולין גילספי וג'רמיין סמואלס על חוזה two way עם הנאגטס והרוקטס בהתאמה. גילספי כרגע גם מחלטר עם הנאגטס בשני המשחקים האחרונים. סמואלס ב - G league.

יפה, עמוס. ברונסון, הארט ודיויצ'נזו התפתחו לאחלה שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 13, 2024 12:57 pm 
Senior

צריך להגיד לגבי ברונסון שלאורך כל הקריירה החובבנית שלו עד הדראפט הוא נחשב לשחקן מאד מוצלח, במכללות הוא כמובן היה עצום אבל גם בתיכונים הוא היה כוכב גדול והMVP של אליפות העולם לנוער. הבחירה שלו במקום נמוך בדראפט היתה מחוסר אמון ביכולת שלו לתרגם את הכדורסל שלו למקצוענים, יען כי הוא נמוך ולא גדול האתלטים. אבל מסתבר שאחלה שחקן זה אחלה שחקן.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 13, 2024 1:05 pm 
Sophomore

stavs כתב:
בחזרה לנושא המקורי, שאלה לסבוניס ושאר עכברי הדראפט הכבדים יותר:
עד כמה 'מודאגים' אנחנו צריכים להיות לגבי הדראפט הזה עקב העובדה שעדיין אין אף פרוספקט שנחשב איכותי יחסית? ממה שאני מכיר הרבה משתנה לאורך העונה והרבה פעמים יש לפחות שחקן אחד שלא נחשב מי יודע מה בנובמבר וכבר נחשב למאוד מעניין במאי או יוני. עד כמה ינואר זה מאוחר למצב הזה שבו אף אחד לא בולט מעל כולם? מה הסיכוי כרגע שאנחנו בדרך לעוד דראפט של 2013, שבו לאף אחד אין מושג מי יילך ראשון, ולא מסיבות חיוביות?

לדעתי כבר די ברור שאין כאן אף פרוספקט ברמה של הבחירה הראשונה בחמש השנים האחרונות. אייטון (2018), פולץ' (2017), סימונס (2016), ו-וויגינס (2014) עם קריירות נבא די מאכזבות, אבל כשנבחרו נחשבו לשחקנים עם פוטנציאל כוכבות די מבטיח. ובשלישייה הראשונה בשנים הללו נבחרו דונצ'יץ' (2018), טייטום (2017), אינגרם/בראון (2016), ואמביד (2014). עד ינואר כמעט תמיד כבר ברור מי הולך לפרוץ קדימה. חצי עונת מכללות כבר מאחורינו וגם אין אף שחקן פצוע שעומד לחזור ולכבוש את המכללות בסערה.

ועדיין, לא חושב שזה יהיה ברמה של 2013, כשמשהו כמו שישה או שבעה שחקנים נחשבו לבחירה מס' 1 לגיטימית עד הרגע האחרון (והכי פחות סביר מביניהם, בנט, נבחר בסוף). כרגע נראה שמתגבש קונצנזוס מסביב לסאר הצרפתי כבחירה הראשונה ב-2024. למרות סטטיסטיקה לא מדהימה (10 נקודות ו-5 ריבאונדים למשחק באוסטרליה), הוא נראה כמו פוטנציאל מעניין ביותר, גיים צ'יינג'ר הגנתי שעם השנים יוכל אולי גם להתפתח לסנטר התקפי משמעותי (פחות בטוח). זה אולי לא נשמע מלהיב במיוחד וקצת ברירת מחדל, אבל עדיין יותר ממה שאפשר כרגע לראות מכל שחקן אחר בדראפט הזה עד עכשיו. תמיד יכולות להיות הפתעות, אבל הסיכוי לזה הולך ופוחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 13, 2024 1:25 pm 
Sophomore

דווקא סאר כבחירה ראשונה קונצנזואלית מזכיר מאוד את הקונצנזוס שהלך והתגבש סביב נרלנס נואל ככל שדראפט 2013 התקרב, כשאחד הגורמים העיקריים להחלקתו עד לבחירה 6 בסופו של דבר - ולהפיכתו לפנים הראשונות שזוהו עם "הפרוסס" - היה הפציעה שסחב וגרמה לו להחמיץ את עונת הרוקי שלו (ובאופן כללי חשש ממבנה גוף דמוי-קמבי, אליו הושווה גם מקצועית, שיגרור קריירה רדופת פציעות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], rony, עופר האדום ו 22 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: