סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 1:46 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: דראפט 2024
הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 7:20 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אחרי כמעט חצי עונה במכללות וקרוב ל-20 משחקים בג'י ליג אפשר כבר לומר שדראפט כזה חלש לא זכור לי.

הפרוספקטים של ג'י ליג איגנייט, שהיו אמורים לאייש את החמישייה הראשונה (הולנד, בוזליס, אלמנסה), כולם מאכזבים בגדול. בעיקר אלמנסה בעיני, שנראה כמו הצל של ה-MVP מאליפויות העולם ואירופה לגילאים צעירים. אבל גם הולנד שלא מצליח ממש להתבלט בשום תחום (קליעה, יצירה, הגנה).

גם בקולג' אף פרשמן לא נראה כמו בחירת טופ-5 בדראפט רגיל. יש כמה שחקנים נחמדים (קודי וויליאמס מקולורדו, אייזייה קולייר מ-USC, ג'קובי וולטר מביילור) אבל אף אחד לא ממש מלהיב וגם אף סופומור לא עשה קפיצה גדולה.

אז מה נשאר?

האירופאים יצטרכו להציל את הדראפט הזה. אני אוהב את ניקולה טופיץ' הסרבי. בדראפט רגיל הוא בטח היה הולך בסוף הלוטרי אבל בדראפט הזה אפשר לחשוב עליו כבחירת טופ 5 ועם איך ששאר הבחירות הפוטנציאליות נראות, אולי אפילו מועמד לבחירה הראשונה אם יראה שהוא מסוגל לשמור על הרמה גם בליגה יותר רצינית מהליגה האדריאטית (הולך לחזור עכשיו לזבזדה אחרי שהתחיל את העונה במגה באסקט). כנ"ל הצרפתים -- אלכסנדר סאר שמשחק באוסטרליה (מגן טבעת מרשים עם ניצוצות התקפיים), ריזאשה הבן שיש לו גובה טוב וקליעה, ואולי גם טיג'אן סאלון, שמשחק בשולה, ונראה כמו סמול פורוורד חביב עם גודל טוב. כרגע, זו לא תהיה הפתעה גדולה אם טופיץ', סאר וריזאשה נבחרים בטופ-5, אולי אפילו בטופ-3 (לא נראה לי שהיה אי פעם יותר משחקן אירופאי אחד בטופ-3 של הדראפט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: דראפט 2024
הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 7:48 pm 
Junior

לא היו בטופ 3, היו פעמיים 2 אירופאים בטופ 5 - 2015 (KP ב-4, הזוניה ב-5) ו-2011 (קאנטר ב-3, ולנצ'יונס ב-5). ב-2011 גם היה את וסלי ב-6, אז היו 3 ב-6 הראשונים. נראה לי שהדראפט הזה היה שיא מבחינת אירופאים (היה גם את ווצ'ביץ' ב-16, מונטיונאס ב-20, מירוטיץ' ב-23 ובוגדנוביץ' ב-31).

צרפת הולכת להיות חתיכת נבחרת בעוד כמה שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 8:05 pm 
Hall of Famer

סאר זה אח של אוליביה? אני דוקא מחבב את אוליביה אבל הוא לא תקע יתד בליגה
כרגע במוק דראפט שראיתי, טופיץ' 17 שזה יותר גבוה מ-1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 8:57 pm 
Junior

נורטון כתב:
סאר זה אח של אוליביה? אני דוקא מחבב את אוליביה אבל הוא לא תקע יתד בליגה
כרגע במוק דראפט שראיתי, טופיץ' 17 שזה יותר גבוה מ-1

המוק הוא של דראפטנט? אני לא הכי עוקב אחרי הדראפט עד עכשיו, אבל מהקצת שראיתי המוק שלהם ממש ממש שונה משל אתרים אחרים, בקטע מוזר.
זה אולי קצת עדות להיעדר קונצנזוס בטופ - לרוב סימן של דראפט חלש, אבל גם בהינתן זה, זה די מוזר. כל השמות שסבוניס שעבר עליהם נורא נמוכים שם, יש שם שחקן בשםWooga Poplar בשמינייה הראשונה - ואני לא אתווכח עם זה שמדובר באחד השמות המוצלחים שראיתי לאחרונה, אבל הוא לא מופיע בסיבוב הראשון בכלל במוקים אחרים. עוד מוקדם, אבל נראה לי שהשונות כאן יוצאת דופן ומעידה עליהם קצת יותר דברים רעים מטובים (לפחות בניבוי הבחירות, אולי דווקא בניבוי קריירה הם פוגעים יותר בגלל שלא מתפתים לגרופ ת׳ינקינג?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 9:04 pm 
Hall of Famer

https://www.tankathon.com/big_board
כאן סאא'ר מקום שני
טופיץ' חמישי
ריזאשה שישי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 9:34 pm 
Sophomore

נורטון, כן אלכס הוא האח הצעיר של אוליביה.

על דראפטנט כבר כתבתי כאן כמה פעמים ואין לי כח לחזור. בקיצור, המוק דראפט הכי מוזר וחסר חשיבות, שמשום מה עדיין מקבל הרבה טראפיק, אולי בגלל הממשק הנוח. הכי גרוע אצלם זה התנודות האדירות לא רק מול אתרים אחרים אלא גם בתוך עצמם. רק לפני חודש, טייריס פרוקטור האוסטרלי של דיוק היה אצלם במקום השני (עכשיו 17; כתבתי אז שאני חותם למי שרק רוצה שאין מצב שהוא בחמישייה) וארון בראדשו מקנטאקי בעשירייה הראשונה (עכשיו 28; גם על זה אמרתי שאין מצב). אז נכון שכולם עושים התאמות במשך העונה. אבל רק אצלם הן כאלו חריגות. ולא, הם לא טובים יותר בניבוי מאחרים (למעשה, מהזיכרון שלי, גרועים בהרבה). דניס סמית' ג'וניור היה שם (ורק שם) מקום ראשון לא מעט זמן לפני הדראפט של 2017. ויש עוד הרבה דוגמאות לניבויים מוזרים, תנודות חריגות, ושאר ירקות. כמו שכבר כתבתי, בישורת האחרונה של לפני הדראפט הם בדרך כלל מתיישרים עם האחרים, ככה שהמוק הסופי שלהם לא נראה כזה גרוע. אבל בשלב הזה של העונה הוא פחות או יותר חסר ערך.

אגב, את ריזאשה הבן בכלל לא אהבתי בהזדמנויות שיצא לי לראות אותו עם הנבחרות הצרפתיות הצעירות (רזה, חלש, ופאסיבי). אבל הוא עושה השנה קפיצה רצינית בליגה הצרפתית הראשונה ולאור היעדר הכישרון האמריקאי בהחלט יש מצב לבחירת טופ-5.

מי שעוד מאכזבים השנה זה הספרדים הצעירים. זה נחשב לדור ספרדי מוכשר מאוד, שזכה פחות או יותר בכל אליפות אירופה ועולם אפשרית בגילאים הללו. בתחילת העונה עוד חשבתי שיש סיכוי לארבעה ספרדים בסיבוב הראשון. אבל זה לא נראה ככה. על אלמנסה כבר כתבתי ואחרי שנראה כמו בחירת לוטרי מובטחת, כרגע לא בטוח שיש לו מקום בסיבוב הראשון. אדאי מארה הגבוה (2.20) בקושי מקבל דקות כרוקי ב-UCLA. ובאבא מילר המוכשר לא מצליח לפרוץ בעונה השנייה שלו בפלורידה סטייט. די ברור שהיה עדיף לכולם אם היו נשארים באירופה לשחק כדורסל שיתר מתאים לכישורים שלהם עם מאמנים שמכירים אותם וסביבה תומכת. לקח לעתיד (כאמור, הצרפתים והסרבים שנשארו באירופה או הלכו לאוסטרליה נראים הרבה יותר טוב).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 9:42 pm 
Senior

יש פה כתבה של גבעוני מהיום על הכישלון של איגנייט והפרוספקטים השנה

https://www.espn.com/nba/insider/inside ... ng-forward

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 26, 2023 11:45 pm 
Sophomore

לזכות דראפטנט ייאמר שלא פעם הם פגעו בול בבחירות שנחשבו כהפתעה במוקים שהיו ימים ספורים לפני הדראפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 1:07 am 
Freshman

זה נחשב לדראפט חלש בצמרת אבל משופע בשחקנים סולידיים גם בסיבוב השני.
מאלה שראיתי בוזליס נראה מעניין, ווינג גבוה ומוכשר.
אלכס סאאר סנטר אתלטי בעיקר הגנתי.

מעניין שצרפת עשויה להביא ארבע בחירות בסיבוב הראשון. שמתוכן 2 בחמישיה הראשונה.
ולמיטב זכרוני היו דומיננטים גם בדראפטים הקודמים.
ממש מפעל לייצור כישרונות כדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 4:12 am 
Hall of Famer

לרוב, אני חושד במונח הכללי 'דראפט חלש'.
נדמה לי שיש דראפטים שתוארו כחלשים שהתבררו כחזקים
ודראפטים שנחשבו לחזקים במיוחד והיו meh (או לפחות שהשחקנים המרכזיים לא צלחו ואחרים הגיחו במקומם).
ובייחוד - זה לא מרגיש לי מאוד רלוונטי מבחינת קבוצה נקודתית שבוחרת שחקן, האם הדראפט בכללותו הוא חלש כי כמעט תמיד יש הזדמנויות.
ואני חושב שההתייחסות היא בעיקר לטופ.

במקרה הזה, לוקח את זה ברצינות כי נשמע שאתה עוקב מקרוב אחרי הפרוספקטים.
ראיתי כמה קטעים קצרים של הולנד ולא התלהבתי יותר מדי. סאא'ר נראה מעניין.

אני לא ממש מבין למה פרוספקטים מאירופה הולכים למכללות, בטח אחרי שלוקה, נוביצקי, לוקה ויאניס הגיעו לטופ של הטופ בלי לבקר בהן.
יש שיאמרו שההכנה באירופה היא טובה יותר.

מוקדם להגיד אבל אני לא עף על האיגנייט כפרויקט.

ובלי קשר, תודה על הפרגון בת'רד על המגבית הסלניוזית.
אני לא רגיל לקבל כאן צל"שים. נחמד לדעת שאני תורם בעיניך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 4:33 am 
Hall of Famer

אני גם חושב שאתה תורם לא מעט וטוב שאתה כאן, למרות שאתה כמעט תמיד טועה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 6:54 am 
Hall of Famer

תודה :( :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 9:53 am 
Hall of Famer

Att כתב:
מוקדם להגיד אבל אני לא עף על האיגנייט כפרויקט.

למה אתה לא עף פרוייקט האיגנייט?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 7:54 pm 
מנהל פורום

אני זוכר לפחות דראפט אחד שנחשב גרוע ומשעמם שעכשיו משפיע על קבוצה להיות קונטדרית או לא.
הדראפט של אנטוני אדוארדס כשמסתכלים מאנט ומטה רואים שממה ושיממון עד שמגיעים להאלי ומקסי
דראפט נוסף שנחשב גרוע 2006 אבל ממנו יצאו בסוף למרכוס אולדריג' וברנדון רואי שני שחקנים שהיו מספיק טובים להשפיע על כיוון של פרנצ'ייז

כלומר המצאתי קריטריון לשחקן שהופך למפרע את המחזור שלו למחזור טוב או לא.
אם השחקן גורם לקבוצה לשים אותו בשניים שלוש שחקנים שסביבם בונים קבוצה, הוא בחירת דראפט טובה. ככל שיש יותר שחקנים כאלה (שהתבררו למפרע ככאלה) ככה המחזור טוב יותר
עכשיו, אני לא יודע כמה יש בדראפטים טובים, המחזור האחרון שנחשב דראפט טוב במיוחד (בטח אם מוסיפים אליו את צ'ט) למשל צעיר מידי מכדי לדרג אותו אבל כבר ברור שהבנייה והאסטרטגיה של הספרס ושל אוקלהומה וסיכוי טוב שחקאז (מיאמי) ולייבלי (דלאס) יספרו כשחקנים שלמעט הצעות שאי אפשר לסרב להם הם נשארים בקבוצה, מקבלים הארכות וחוזי מקס או קרוב למקס בסופו של דבר.
נקח דראפט אחר שנחשב טוב. וקצת יותר בשל לשיפוט. 21
הנה שחקנים שהפרנצ'ייז שלהם יבנה סביבם
קניגהם
מובלי
בארנס
ג'וש גידי????
פרנאץ ואגנר
שנגון
הרב ג'ונס

זה הרבה

אז בדראפטים "גרועים" עדיין יכול להתחבא יהלום, אולי לא במקום הראשון, כולם יודעים באיזה מקום נבחר השחקן הטוב בעולם כיום.
אנט, האלי ומקסי מדראפט 20 כמשל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 8:29 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
אני זוכר לפחות דראפט אחד שנחשב גרוע ומשעמם שעכשיו משפיע על קבוצה להיות קונטדרית או לא.
הדראפט של אנטוני אדוארדס כשמסתכלים מאנט ומטה רואים שממה ושיממון עד שמגיעים להאלי ומקסי

לאמלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 8:44 pm 
Sophomore

יוקיץ', ג'ימי באטלר, ודזמונד ביין תמיד יהיו (גם אם לא בכל דראפט). אז צריך להגדיר יותר בבירור מה הופך מחזור דראפט לחלש *לפני* שהוא קורה ואפשר להסתכל על הדברים בדיעבד. ובדרך כלל זה באמת קשור ללפרוספקטים הבכירים. בשנה שעברה היה ברור שויקטור הוא שוס מטורף אבל גם סקוט וברנדון מילר פרוספקטים עם סיכויים טובים להפוך לכוכבים ואפילו אמן תומפסון. לפני שנתיים זה היו שחקנים כמו באנקרו, צ'ט וסמית', עם ווילד קארדז כמו ג'יידן אייבי ושיידון שארפ. ושנה לפני זה קאנינגהם, מובלי, גרין, סאגס ובארנס. וזה לא שתמיד כל הפרוספקטים הבכירים מצליחים (בהגדרה, זה לא המקרה). אלא שלפחות קבוצות יכולות לראות שם שחקן פרנצ'ייז פוטנציאלי. השנה אין שחקן כזה, גם אם בסוף כן יתברר שאחד השחקנים שהזכרתי (או מישהו אחר) יהיה כזה. לצורך העניין, אם אייבי (5), שארפ (7), או אמן תומפסון (4) היו מועמדים לבחירה השנה, הם כנראה היו נבחרים ראשונים די בקלות. ויודעים מה, אם קאם וויטמור (בחירה 20 השנה) היה נשאר עוד שנה בקולג', גם הוא היה עכשיו חזק בשיחות לבחירה הראשונה.

הדראפט האחרון שהצמרת שלו נראתה ככה טרום דראפט עד כמה שאני זוכר היה זה של 2013. ובאמת, הקבוצות בטופ של הלוטרי לא ידעו עד לרגע האחרון את מי לבחור. קליבלנד הלכה בסוף על מה שנראה כמו איזשהו אפסייד עם אנטוני בנט (הבחירה מס' 1 הגרועה בהיסטוריה?), ושאר התשיעייה הראשונה כללה את אולדיפו (השחקן היחיד בתשיעייה שהפך לספק כוכב לזמן קצר), זלר, לן, נואל, מקלמור, קיי סי פי, וטריי בורק. אז נכון, אחר כך נבחרו גם יאניס, גובר ומקולום, אבל זה כבר ממש חכמה שבדיעבד.

קבוצות כמו דטרויט, סן אנטוניו, או וושינגטון נראות רע מאוד השנה. אבל הסיכוי שלהן לצאת מזה עם יותר משחקן משלים לא נראה גבוה כרגע. לא פלא שדטרויט מחפשים כרגע טרייד על איזה מספר ארבע נורמלי ויהיו מוכנים בטח להעביר את הבחירה שלהם השנה ועוד נכסים תמורת השכירות של פסקל סיאקם לחצי שנה (פרי אייג'נט בקיץ).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 9:02 pm 
מנהל פורום

Att כתב:
uriel17 כתב:

לאמלו?

לאמלו הוא שאלה קשה
הוא אכן פרנצ'ייז פלייר אבל בפרנצ'ייז כל כך אומלל וחסר כיוון
אבל כן, שם שראוי לאזכור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 9:07 pm 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
יוקיץ', ג'ימי באטלר, ודזמונד ביין תמיד יהיו (גם אם לא בכל דראפט). אז צריך להגדיר יותר בבירור מה הופך מחזור דראפט לחלש *לפני* שהוא קורה ואפשר להסתכל על הדברים בדיעבד. ובדרך כלל זה באמת קשור ללפרוספקטים הבכירים. בשנה שעברה היה ברור שויקטור הוא שוס מטורף אבל גם סקוט וברנדון מילר פרוספקטים עם סיכויים טובים להפוך לכוכבים ואפילו אמן תומפסון. לפני שנתיים זה היו שחקנים כמו באנקרו, צ'ט וסמית', עם ווילד קארדז כמו ג'יידן אייבי ושיידון שארפ. ושנה לפני זה קאנינגהם, מובלי, גרין, סאגס ובארנס. וזה לא שתמיד כל הפרוספקטים הבכירים מצליחים (בהגדרה, זה לא המקרה). אלא שלפחות קבוצות יכולות לראות שם שחקן פרנצ'ייז פוטנציאלי. השנה אין שחקן כזה, גם אם בסוף כן יתברר שאחד השחקנים שהזכרתי (או מישהו אחר) יהיה כזה. לצורך העניין, אם אייבי (5), שארפ (7), או אמן תומפסון (4) היו מועמדים לבחירה השנה, הם כנראה היו נבחרים ראשונים די בקלות. ויודעים מה, אם קאם וויטמור (בחירה 20 השנה) היה נשאר עוד שנה בקולג', גם הוא היה עכשיו חזק בשיחות לבחירה הראשונה.

הדראפט האחרון שהצמרת שלו נראתה ככה טרום דראפט עד כמה שאני זוכר היה זה של 2013. ובאמת, הקבוצות בטופ של הלוטרי לא ידעו עד לרגע האחרון את מי לבחור. קליבלנד הלכה בסוף על מה שנראה כמו איזשהו אפסייד עם אנטוני בנט (הבחירה מס' 1 הגרועה בהיסטוריה?), ושאר התשיעייה הראשונה כללה את אולדיפו (השחקן היחיד בתשיעייה שהפך לספק כוכב לזמן קצר), זלר, לן, נואל, מקלמור, קיי סי פי, וטריי בורק. אז נכון, אחר כך נבחרו גם יאניס, גובר ומקולום, אבל זה כבר ממש חכמה שבדיעבד.

קבוצות כמו דטרויט, סן אנטוניו, או וושינגטון נראות רע מאוד השנה. אבל הסיכוי שלהן לצאת מזה עם יותר משחקן משלים לא נראה גבוה כרגע. לא פלא שדטרויט מחפשים כרגע טרייד על איזה מספר ארבע נורמלי ויהיו מוכנים בטח להעביר את הבחירה שלהם השנה ועוד נכסים תמורת השכירות של פסקל סיאקם לחצי שנה (פרי אייג'נט בקיץ).

אני בא לשאלה מכיוון אחר. לא אכפת לי האם התחזיות על דראפט חלש יתגשמו או לא

אלא אני שואל בהינתן שאכן מדובר בדראפט חלש (הבן של לברון יבחר?) לכמה ואיזה ריגושים אנחנו רשאים לצפות
מה מראה מבחן העבר? מה הניבו הדראפטים החלשים בדיעבד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 27, 2023 9:10 pm 
מנהל פורום

ועוד מילה על הדרפט
החל מהשבוע יהיה אפשר לראות את טופיץ ביורוליג, הכוכב האדום בלגרד
הוא שייך להם והיה בקבוצת פיתוח עד עכשיו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 12:04 pm 
Sophomore

"דראפט חלש" זה מונח כללי מדי. כבר כתבתי בעבר שמחזורי דראפט נבדלים זה מזה בהיותם טופ-הבי או לא, עמוקים או לא..
אפשר לומר שאם מחזור דראפט מסוים הוא גם לא טופ-הבי וגם רדוד, אז מן הסתם הוא אחד החלשים. הבעיה היא שלא פשוט לנבא עומק, כי הצלחה של פרוספקטים אינה דבר ודאי ככל שיורדים מהבחירות הגבוהות.

וגם עם ההבחנות האלה, ישנן דקויות חשובות. במחזור 2020 למשל, היו שלושה פרוספקטים בכירים שהצליחו להפריד בינם לבין השאר ואכן נבחרו בטופ 3. בראייה לאחור, שניים מהם אכן הצדיקו זאת ואחד התגלה כבאסט. כל אחד סבל מ"יבלות" משל עצמו. אדוארדס - תהיות לגבי רמת התשוקה והמחויבות שלו לכדורסל. ווייזמן - בקושי שיחק כפרשמן וגם שנה קודם לכן (זאת בנוסף לתהיות המוצדקות, האם סנטר בתבנית שלו זה בכלל פרוספקט מהסוג שמצדיק בחירה כה גבוהה). לאמלו - המורשת המשפחתית של זריקה רעועה מבחוץ, המסגרות בהן בחר לשחק (ליטא, אוסטרליה) והמגבלות המסוימות שהציג גם בהן.

גם מחזור 2022 מייצג מקרה מעניין בעיניי, של טריו פרוספקטים שלא היה ברור איך לדרג אותם. במקרה גם שלושתם היו ביגמנים מודרניים. באנקרו נראה כשחקן השלם והדומיננטי (מבחינה התקפית) מביניהם, אבל עלו ספקות מוצדקים לגבי רמת היעילות וההגנה שלו. לא סתם השוו אותו לגריפין ורנדל, שהם אחלה ובטח שעדיפים על מגוון הבאסטים שיש גם בבחירות טופ 3 בכל מחזור נתון כמעט, אבל לא בדיוק שחקני הפרנצ'ייז שרוצים לצאת איתם לדרך חדשה ומבטיחה. צ'ט נראה כמו היוניקורן שהכי מצית את הדמיון, אבל לא נתפס כשחקן שיוכל להוביל התקפה וכמובן שגם החשש מהעמידות שלו היווה פקטור. ג'בארי נראה כמו הפרוספקט עם שילוב של רצפה גבוהה ותקרה גבוהה-יחסית, גם אחד שכנראה לא יוכל להוביל התקפה (אלא אם יפגין שיפור משמעותי ביכולת ליצור לעצמו), אבל לתרום משני צדי הפרקט ולהיות סוג של קליי תומפסון בעמדה 4-5 (או פול ג'ורג' בתרחיש האופטימי יותר מבחינת התפתחות התקפית).
זה לא מקרה שבחירת המג'יק בבאנקרו לא נחשפה עד לרגע האחרון, בדרך כלל כשיש פרוספקט ודאי לבחירה הראשונה אז הקבוצה שבוחרת בו מבשרת לו על כך כצעד בונה אמון. במקרה של באנקרו והמג'יק, הוא אפילו לא התאמן שם, יכול להיות שניסו לתמרן איזה טרייד-דאון רווחי כמו איינג' בדראפט 2017, או שרק אחרי זימונים חוזרים של צ'ט וג'בארי הגיעו למסקנה שהם חייבים להעדיף את באנקרו עליהם בתור גו-טו-גאי, עם כל הכבוד לפרנץ ואגנר.

גם מחזורי 2006 ו-2013, עם הבחירות המפתיעות בברניאני ואלדריג' על חשבון מניות בטוחות יותר כמו אלדריג' ואולדיפו (בין השאר משיקולים עמדתיים, עם בוש בטורונטו והבחירה של הקאבס בדיון ווייטרס שנה קודם לכן), הם דוגמאות למה שקורה כשמגיע דראפט שאינו טופ-הבי ואין בו פרוספקט אחד שמצליח למצב את עצמו בתור can't-miss prospect.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 1:32 pm 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:

חלש ולא top heavy ככל שיהיה הדראפט, השכרה של סיאקם לחצי שנה תמורת בחירת הדראפט שלהם זו טעות נוראית ואומללה עבור הפיסטונס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 1:38 pm 
Junior

מן הסתם זה צריך להיות מתוך כוונה לתת לו אחר כך חוזה מקסימום ומתוך הבנה שבמקרה כזה הוא ישמח להמשיך שם.

בכל מקרה, דטרויט לא באמת יכולים להעביר את הבחירה שלהם העונה - היא כאילו שייכת לניקס (אבל עם הגנה כבדה).
הם כן יוכלו להעביר את הבחירה ביום הדראפט עצמו, וכרגע אני די מקווה שיעשו את זה (אם יצליחו להשיג שחקן מוביל יחסית תמורתה), לא בהכרח בגלל שהדראפט נחשב גרוע, אלא כי הוא מסתמן כדראפט עם מעט מאוד פרוספקטים טובים שמביאים קליעה מבחוץ לשולחן.

כל רוקי שהם יביאו שיהיה עוד bpa אבל בלי קליעה מבחוץ יהיה נידון לכשלון בקבוצה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 2:02 pm 
Hall of Famer

bpa בלי קליעה מבחוץ הוא לאו דווקא bpa.
אפסייד לא שווה לרמת אתלטיות.
אבל כן, קשה להכיל בקבוצה של לא-קלעים שחקן נוסף שלא פוגע מבחוץ.

אני בתחושה שהפיסטונס כרגע נמצאים במקום פגיע מבחינת PR ויש להם סיכוי טוב לעשות טעות גדולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 2:17 pm 
Junior

Best player available הוא best player available באשר הוא.
יכול להיות שזה יהיה לו קצת יותר קשה בלי קליעה מבחוץ, בלי ההגנה, בגובה 1.60 או בלי רגיל ימין, אבל הוא עדיין יכול להיות השחקן הכי טוב בלי כל אחד מהדברים האלו.
יאניס הוא אחד משני השחקנים הכי טובים בליגה בלי קליעה, זאיון וג׳ה היו שני השחקנים הכי טובים בדראפט שלהם ובלי איום אמיתי מ3 (ג׳ה מאוד השתפר, אבל התחיל מנקודה דומה לשל ג׳יידן אייבי למשל).
הבחירה הבאה של דטרויט תצטרך להיות חתיכת שחקן מוכשר כדי שיהיה להם שווה לבחור אותו מבלי שתהיה לו קליעה טובה מאוד מבחוץ. כרגע עושה רושם שלא בטוח כמה יהיה קל למצוא כאלו בדראפט הקרוב, ולכן בעיני הפתרון הכי טוב עשוי להיות טרייד על הבחירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 28, 2023 2:21 pm 
Hall of Famer

תמורת מי למשל?
היית שולח את אוסאר + הבחירה תמורת סיאקם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot], עמוס לב ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה