סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 9:13 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דראפט 2024
הודעהפורסם: ה' מרץ 21, 2024 11:08 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
עמוס לב כתב:
Att כתב:
מוקדם להגיד אבל אני לא עף על האיגנייט כפרויקט.

למה אתה לא עף פרוייקט האיגנייט?

זכרתי שהיה איזה דיון קטן על זה. הנבא מודיע היום על סגירת האיגנייט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 22, 2024 1:08 am 
Junior

היה משהו מחשיד באמת בזה שאף פרוספקט במוקים של 2025 לא רשום שם.
האמת שאני לא מכיר את המאחורי הקלעים שם ממש, אבל בכל הנוגע לפיתוח כשרונות, דווקא החודשים האחרונים עשו טוב לרקורד של האיגנייט, עם הפרייה של קומינגה, ועכשיו קצת ג׳יילן גרין, אבל לפי מה שאומרים מביני דבר - הקבוצה הנוכחית, עם הולנד, בוזליס אלמנסה ואחרים נראים כמו קבוצת כדורסל בשכונה. התוצאות שלה גם נוראיות, אבל אני מניח שזה פחות נורא מהדרך, במקרה של פרויקט כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 22, 2024 3:01 pm 
Freshman

ג׳יילן גרין נותן לפעמים משחקים או רצפי משחקים בהם הוא נראה תותח ואז חוזר לשגרע. אז הייתי ממתין עם ההכתרה שלו.
בכ״א מהצד נראה כאילו הם לא באמת מפתחים שחקנים אלא מנפחים להם סטטיסטיקות ריקות עם מעט יסודות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 11:10 am 
Junior

התשובה היא כסף.
האיגנייט נועדה לתת פתרון לשחקנים שצריכים או רוצים כסף שאסור היה לקבל במכללות והמגבלה הזו נגמרה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 11:23 am 
מנהל פורום

ג'יילן גרין ממש פורח מאז שנגון יצא מהרוטציה
ועברו כבר די הרבה משחקים מאז.
זה לא מפתיע שהוא פורח, הוא הרי מקבל את הזריקות של שנגון
יכול מה שבאמת מפתיע זה שיוסטון לא מפסיקה לנצח מאז שהוא האופציה הראשונה בהתקפה ולא שנגון
חומר למחשבה זה בטוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 4:29 pm 
Junior

הם משחקים מדי פעם דקות בלי גבוה ועם אמן תומפסון 'בסנטר' שנראות נהדר. לעומת זאת בדטרויט אוסאר לא ראה דקה העונה בהרכב סמול בול כזה. מקווה שעד שהוא יחלים מהקריש דם מונטי וויליאמס ילמד את הקונספט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 6:51 pm 
Freshman

picknroll כתב:
התשובה היא כסף.
האיגנייט נועדה לתת פתרון לשחקנים שצריכים או רוצים כסף שאסור היה לקבל במכללות והמגבלה הזו נגמרה

כל שיטת המכללות והדראפט המיוחדות כלכך בספורט האמריקאי היא דרך לא מתוחכמת לנצל אתלטים שחורים ע״י מיליארדרים לבנים.
אני מתפלא שעם תרבות ההתעוררות לא קמה צעקה לסיים עם זה, או לפחות שינוי רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 7:02 pm 
Freshman

uriel17 כתב:
ג'יילן גרין ממש פורח מאז שנגון יצא מהרוטציה
ועברו כבר די הרבה משחקים מאז.
זה לא מפתיע שהוא פורח, הוא הרי מקבל את הזריקות של שנגון
יכול מה שבאמת מפתיע זה שיוסטון לא מפסיקה לנצח מאז שהוא האופציה הראשונה בהתקפה ולא שנגון
חומר למחשבה זה בטוח

כשגרין משחק ביעילות הוא שחקן התקפי בלתי עציר.
הבעיה היא שהוא נוטה לשכונתיות וחוסר יציבות.
בחודשים האחרונים כשהספוט הקבוע שלו כסופרסטאר העתידי בסכנה ע״ פריחתו של שנגון ובמידה פחותה ההצלחה של וויטמור ואולי הגארד שיגויס בדראפט.
כששניהם בחוץ הבין שזו ההזדמנות להילחם על המקום שלו ולהוכיח את עצמו.
זו הדרך הטבעית להתפתח לשחקן מנצח - סיטואציה תחרותית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 7:26 pm 
Hall of Famer

Bluey כתב:
picknroll כתב:
התשובה היא כסף.

כל שיטת המכללות והדראפט המיוחדות כלכך בספורט האמריקאי היא דרך לא מתוחכמת לנצל אתלטים שחורים ע״י מיליארדרים לבנים.
אני מתפלא שעם תרבות ההתעוררות לא קמה צעקה לסיים עם זה, או לפחות שינוי רציני.

???
אתה יודע שמכללות התחילו עם.. לבנים. ושכדורסל מכללות זה משהו שמוטמע כבר עשורים בתוך האתוס האמריקאי.
איך בדיוק הגעת לניצול הזה, אשמח להסבר. (כלומר, פרט לרמה הכי בסיסית, שיש שחורים , לצד לבנים כמובן, שלא מקבלים כסף בשביל לשחק, אבל זה באמת פישוט עצום ולמען האמת חוסר הבנה של התרבות האמריקאית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 7:43 pm 
Freshman

אולי יש כאן הפשטה לא מדוייקת,
אבל אני באמת לא מבין איך אפשר להסתכל על המערכת הזו אחרת.
מכללות ללא שכר, דראפט, חוזה רוקי, טריידים, תקרות שכר וכולי.
יש כאן אפשרות אמיתית לאתלט הממוצע להתמקח בחופשיות על מיקום העבודה שלו ותנאי השכר שלו מול תאגיד כזה?
איך אתה יכול להגן על עוול כזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 10:10 pm 
Junior

כי לא הכל קשור לכסף, יש דבר שנקרא חדוות המשחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 10:22 pm 
Hall of Famer

בעיקר כי אני לא משוכנע שהיה כדורסל אמריקאי אם לא היתה תרבות מכללות אז יש כאן סוג של ווין ווין
אבל אפילו אם לא, ניחא - המכללות, אבל מה הבעיה עם טריידים ותקרות שכר? זה הגרעין של מכונת המיליארדים שהיא הנ.ב.א. מאד לגיטימי, וזה כבר באמת ווין ווין מושלם או חוסר הבנה מוחלט של התרבות האמריקאית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 23, 2024 11:43 pm 
Freshman

נורטון כתב:
בעיקר כי אני לא משוכנע שהיה כדורסל אמריקאי אם לא היתה תרבות מכללות אז יש כאן סוג של ווין ווין
אבל אפילו אם לא, ניחא - המכללות, אבל מה הבעיה עם טריידים ותקרות שכר? זה הגרעין של מכונת המיליארדים שהיא הנ.ב.א. מאד לגיטימי, וזה כבר באמת ווין ווין מושלם או חוסר הבנה מוחלט של התרבות האמריקאית

לא מבין איך ולמה ענית לכל מה שכתבתי.

1. לפני 200 שנה התרבות האמריקאית היתה להעסיק אפריקאים בעבדות בשדות כותנה.
אז אולי אני לא מבין את התרבות וגם הכותנה היא תעשיה לגיטימית אבל העבדות היא עוול.
הכנסת המילה תרבות לא מלבינה עוול אוטומטית.

2. מה רלוונטי עכשיו אם הכדורסל המקצועני התפתח מכדורסל מכללות לעניין?

3. כל הדברים האלה הם הגרעין של מכונת המיליארדים - זה ברור. איפה פה הווין ווין? אתה יכול להשכיל אותי? מי בצד הווין הראשון ומי בצד הווין שממול?

4. אולי תתייחס ברצינות למה שכתבתי:
״יש כאן אפשרות אמיתית לאתלט הממוצע להתמקח בחופשיות על מיקום העבודה שלו ותנאי השכר שלו מול תאגיד כזה?
איך אתה יכול להגן על עוול כזה?״

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 12:20 am 
Hall of Famer

הוא יכול בכיף ללכת לאירופה ולהתמקח שם על שלושים אלף דולר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 12:22 am 
Hall of Famer

הווין השני , לכן, זה שבמקום להתמקח בתנאים הוגנים לחלוטין על עשרות אלפים , הוא מתמקח בתנאים פחות שוויוניים על מיליונים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 7:37 am 
Freshman

מה הבעיה עם הרווי ויינשטיין?
מי שלא מסכימה להיות בובת מין יכולה בכיף לקחת את הכשרונות שלה לקולנוע האירופי.

ווין ווין. הוא זיין והן קיבלו תפקידים של מיליונים.

מסכים לזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 8:01 am 
Hall of Famer

נכון. מאד דומה באמת. כל המיליונים האלה שמשחקים את המשחק שהם אוהבים ומבלים שנים בג'י ליג בשביל להגשים את החלום לחתום על חוזה מינימום במנש, בעצם לא מבינים כלום וכנראה אוהבים לקבל בתחת

סליחה, אבל נו באמת. אתה מראה חוסר הבנה מוחלט בתרבות האמריקאית וגם במודל העסקי הבסיסי של הנ.ב.א שבלעדיו פשוט אין ליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 9:00 am 
Junior

נורטון אתה חוזר על "חוסר הבנה בתרבות האמריקאית" כאילו זו תשובה למשהו.

לפי גיגול קצר הNCAA הרוויח בשנה החולפת 1.3 מיליארד דולר בעוד הספורטאים, בהגדרה, לא הרוויחו כלום.
עזוב רגע את הNBA, מעבר למשפט הסתום "חוסר הבנה של התרבות האמריקאית", איך אתה הייתה מתאר עסק שמגלגל מיליארדים בזמן שהעובדים המרכזיים שלו לא מקבלים שכר?

ולא הסברת למה הדוגמא של הארווי ווינשטין לא רלוונטית (מעבר לזה שזה לא חוקי). הרי גם שם הנשים שנוצלו מינית יכלו לבחור לוותר על התפקיד בסרט ולא לשכב איתו, יכלו ללכת לשחק באיזה סרט סטונדטים תמורת כמה מאות דולרים במקום הוליווד ("שיתמקחו באירופה על 30 אלף דולר").

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 9:43 am 
Sophomore

אני דווקא עם נורטון פה. יריבות ספורטיבית בין מכללות זו נשמת אפו של הספורט האמריקאי בכלל והכדורסל בפרט.
הרבה מאד שנים לא הייתה בעייה ששחקנים מקבלים הזדמנות לייצג את המכללה שלהם במשחק שהם אוהבים ולהציג את עצמם למדינה במטרה להבחר ל נבא בלי לקבל על זה כסף. (אגב, מלגת לימודים במכללה טובה זה לא מעט כסף בכלל) הבעייה התחילה כשהכסף עלה למימדים עצומים, בעשרים שנה האחרונות. זה לא נכון אתית וחברתית לתת לשחקני המכללות שכר עצום. ולכן יש פה בעייה שמנסים למצוא לה פתרון כבר כמה שנים, והאיגנייט היה נסיון כזה, הוא ננטש וכרגע לפי מה שהבנתי הולכים על זה ששחקנים יוכלו לקבל כסף על פרסומות וחסויות. נראה איך זה יילך.
הדוגמא של הרווי ויינשטיין היא דמגוגית ולא קשורה וגם אתה יודע את זה אז אין מה להתייחס לזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 10:04 am 
Hall of Famer

רגע, אמרתי לך שעל הקולג׳ים יכול להיות שאני מסכים (אני לא, אבל זה לא גורף כמו החלק השני), זאת מחלוקת שאני יכול לקבל, אם כי מה שיויה אמר נכון לגמרי, וכאמור זה חלק אינטגרלי מהתרבות האמריקאית וחלק חשוב מאד ממה שהופך את הנ.ב.א למשהו שמעניין אמריקאים - בעיקר כי האלמה מאטר מעניין אותם (למען האמת, האלמה מאטר מעניין אותם פשוט יותר מאשר הקבוצה המקצועית, רוב הזמן). אני לא חושב שהנ.ב.א היה מצליח לו לא היו בכלל מכללות. זאת האמת. אבל כאמור ,אני יכול לקבל דעה הפוכה, ומחלוקת כאן בהחלט ראויה, ולכן כפי שיויה אמר , הנ.ב.א מנסה לעשות דברים.

אבל על כל מה שכתבת על הטריידים ,ועל הדראפט וחוזי הרוקי. אני לא מסכים בכלל. בכלל בכלל. זה לא מתחיל ולא נגמר, ואין לזה שום קשר לכלום. המודל העסקי של הנ.ב.א הוא כזה שמכריח את הדברים האלה. התרבות של ארה״ב לא יכולה לקבל את המצב שיש בכמעט כל מדינה אחרת, שבה יש שתיים שלוש קבוצות שתמיד תמיד מובילות את הליגות (ברצלונה וריאל. ריבר ובוקה ג׳וניורס. אינטר, מילאן ויובנטוס. וכו׳ וכו׳) - זה משהו שפשוט לא עובד ולא יכול לעבוד עם הקהל האמריקאי, ועם התרבות האמריקאית. וזה לא קורה באף ספורט (פוטבול, בייסבול, הוקי וכמובן כדורסל) ולא במקרה. בדיוק כמו שלא במקרה, אלו הליגות העשירות בעולם (אגב, אני לא יודע על מצב הקריקט בהודו, והאם שם יש ״ברצלונות״ ו״ריאל מדרידריות״ אבל אני גם לא מכיר את התרבות ההודית בשביל להגיד אם זה משנה או לא).

וכמו שיויה אמר, הדוגמה של הארווי ווינשטיין, היא דמגוגית ברמות קשות. לא יודע איך להתייחס לדמגוגיה כזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 10:10 am 
Junior

היא מוקצנת, אבל למה דמגוגית?
ולמה זה לא אתי או בעייתי לתת לשחקני המכללות כסף?
אולי כשזה היה עסק קטן וחמוד שההכנסות ממנות אולמות, מלגות ומאמנים אז היה סבבה שהם לא מקבלים כסף, היום כשזה עסק שעושה רווח של מעל מיליארד דולר בשנה אפשר לתהות למה זה בסדר שיש מאמנים שמרווחים מיליונים בשנה ( גיגול קצר מראה שלפחות 71 מאמנים מרוויחים מיליון דולר בשנה, יש חלק שמרוויחים הרבה יותר מזה).
בשורה התחתונה יש המון אנשים שמתעשרים ממש מהמסגרת הזו, למה היחידים שלא מתעשרים מהמסגרת הזו אלו השחקנים?
אני מבין שברגע שייכנס כסף המסגרת הזו תאבד מהרומנטיות והתשוקה שלה (לא ציני, אני באמת יודע שזה החלק שהכי מוכר שם) אבל צריכים להכיר בזה לפחות שהמצב הנוכחי הוא נצלני בצורה מאוד ברורה.

נורטון, דווקא ממך אני מופתע, בתור בן אדם של שוק חופשי שאפילו מתנגד לשכר מינימום אני מופתע שדווקא אתה בעד הגבלות כל כך דרקוניות על היכולת של אנשים להרוויח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 10:15 am 
Junior

אוקי, חשבתי שהויכוח המרכזי שלך הוא על המכללות.

על הNBA אין לי המון ויכוח... אני חושב שהקטע של טריידים הוא מאוד בעייתי (להכריח מישהו לעבור למקום אחר או שהוא לא יוכל לשחק בשום מקום אחר בתחום) אבל מעבר לזה אני מסכים שהמצב שם גם יחסית סבבה מבחינה כלכלית (מותר לעשות פרסומות, השכר העתידי יותר גבוה וכו'). לא חושב שהNBA ליגה נצלנית, ארגון השחקנים גם דאג לחלוקה שווה בנושא.

אגב, גם פה אני מופתע שאתה בעד הגבלות דרקוניות על מועדונים ושחקנים והיכולת שלהם להתפרנס ועל זה שיש הסכמים קיבוציים שמעגנים שכר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 10:19 am 
Hall of Famer

sheky כתב:
היא מוקצנת, אבל למה דמגוגית?
ולמה זה לא אתי או בעייתי לתת לשחקני המכללות כסף?
אולי כשזה היה עסק קטן וחמוד שההכנסות ממנות אולמות, מלגות ומאמנים אז היה סבבה שהם לא מקבלים כסף, היום כשזה עסק שעושה רווח של מעל מיליארד דולר בשנה אפשר לתהות למה זה בסדר שיש מאמנים שמרווחים מיליונים בשנה ( גיגול קצר מראה שלפחות 71 מאמנים מרוויחים מיליון דולר בשנה, יש חלק שמרוויחים הרבה יותר מזה).
בשורה התחתונה יש המון אנשים שמתעשרים ממש מהמסגרת הזו, למה היחידים שלא מתעשרים מהמסגרת הזו אלו השחקנים?
אני מבין שברגע שייכנס כסף המסגרת הזו תאבד מהרומנטיות והתשוקה שלה (לא ציני, אני באמת יודע שזה החלק שהכי מוכר שם) אבל צריכים להכיר בזה לפחות שהמצב הנוכחי הוא נצלני בצורה מאוד ברורה.

נורטון, דווקא ממך אני מופתע, בתור בן אדם של שוק חופשי שאפילו מתנגד לשכר מינימום אני מופתע שדווקא אתה בעד הגבלות כל כך דרקוניות על היכולת של אנשים להרוויח

בכלל לא. אני פשוט חושב שאם לא יהיו הגבלות (דרקוניות אנעארף. אני לא קראתי לזה ״דרקוניות״) לא היה נ.ב.א. ... עזוב, לא היה ספורט קבוצתי אמריקאי כפי שאנחנו מכירים אותו.
ואם זה לא היה ברור אז הנה - אין לי שום בעיה ששחקני קולג׳ יקבלו כסף. בהחלט לגיטימי. יש לי בעיה עם ביטול המושג ״קולג׳ ״. כי זה יהיה תחילת הסוף של הספורט כפי שאנחנו מכירים אותו. אבל בהחלט, תפאדל, שירוויחו מיליונים. למה לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 10:20 am 
Hall of Famer

אז כן, אני בעד חוקים ״דרקוניים״ בנוגע לליגה עצמה (= טריידים, תקרות שכר, וכו׳). אני חושב שהערך המוסף של ה״חוקים הדרקוניים״ האלה הוא עצום. וכולם מרוויחים ממנו.
כאמור, שירוויחו בקולג׳ים בכיף. לא על זה באמת הויכוח שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 24, 2024 11:07 am 
Junior

החוקים הדרקוניים לא דיברו על הNBA אלא על המכללות, מקווה שלפחות שם אתה חושב שלאסור תשלום לעובדים לעסק שמגלגל מיליארדים זה "קצת" דרקוני.

וזה כבר ממש עוף טופיק אבל אשמח לשמוע מתישהו מתי הגבלות שכר ומסחר הן "לטובות כולם" ומתי הם לא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עופר האדום ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: