סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 5:52 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 436 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 4:52 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אחרי כוכב וסופרסטאר יש גם מגהסטאר?! :shock:
מה זה? טופ 3? טופ 10 היסטורי? מה זה מגהסטאר?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 5:05 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
ציטוט:
ופשוט לפי הנתונים שבמציאות (ובפרט אלו שריכז ופילח נורטון), הסיכוי ומשך הזמן לעלות הרבה מעבר לכך בזכות כמה שנים מכוונות למטה ובחירות דראפט - לא ממש מעודדים.

הלוואי ונורטון היה מחשב את זה. הוא ממש לא חישב את זה.
הוא חישב את הסיכוי לבחור מגה-סטאר בדראפט שיאפשר לך לזכות באליפות. לא קרוב.

כנראה שלא קראת את שלוש הודעות ה 15-0 שלי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 10:34 pm 
Hall of Famer

פופוביץ' מתייחס למה הם יעשו בקיץ:
"I don't pretend to know what we're going to do," said Popovich. "We have a lot of possibilities ahead of us, whether it's money in the bank or draft picks or being creative trade-wise. All those things are on the table. But aren't they for every team? I don't know why we're any different. We're just younger."

זו תשובה כללית ולא הכי מעניינת אבל אז הוא אומר את זה:
If your organization is unable to understand that rebuilding takes time, then you just never get there," Popovich said

וזה נכון. כדי שבנייה מחדש תהיה מוצלחת, ההנהלה והבעלים צריכים להיות סבלניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 11:12 pm 
Hall of Famer

אכן, כמו מיאמי 2012 ובוסטון 2008.
אם במקרה סן אנטוניו מצליחה לקחת את ה lure של וומבניאמה ולהחתים את שני הפרי אייג׳נטים הכי מבוקשים בשנתיים הקרובות, אז הם לא קונטנדרים מידיים? השנה מדובר במקסי או סיאקם, אבל בשנה אחר כך (אם לא יחתמו על הארכות) כבר מדובר על יאניס וטייטום. ויאניס זה פחות או יותר מה שקווין גארנט היה ב 2008 (אולי קצת יותר צעיר בכל זאת). אז לא בלתי אפשרי.
לא אומר שזה יקרה או אפילו שסביר שזה יקרה, אבל אם זה כן יקרה - ודברים דומים כבר קרו בעבר - אז זאת קבוצה לאליפות מיידית. לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 14, 2024 11:51 pm 
Freshman

Att כתב:
"I don't pretend to know what we're going to do," said Popovich. "We have a lot of possibilities ahead of us, whether it's money in the bank or draft picks or being creative trade-wise. All those things are on the table. But aren't they for every team? I don't know why we're any different. We're just younger."

If your organization is unable to understand that rebuilding takes time, then you just never get there," Popovich said

מעניין כי ריבילד שאתה מדבר עליו זה לגמרי מחוץ לתרבות האירגונית של המועדון.
ריבילד במובן של כמה שנים רצופות מחוץ לפלייאוף עם בחירות לוטורי גבוהות היה לספארס אולי בשנות השמונים של המאה שעברה.
כלומר כמעט לפני ארבעים שנה.
מאז הם קבוצת צמרת מפוארת עם בחירת לוטורי אחת - דאנקן, גם במאה שעברה

יש לך קישור לראיון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 12:03 am 
Freshman

Att כתב:
Bluey כתב:
בדקתי מסקרנות והתמונה הרבה יותר עגומה ממה שזכרתי:
בין השנים 2006 -2020, 15 דראפטים, מינסוטה בחרו 14 פעמים בלוטורי! (מתוכן 3 פעמים בבחירה הראשונה)
ועוד 8 פעמים בחירות נוספות בסיבוב הראשון.

וואו!

מה יצא מכל הדבר הזה? בניה אינסופית ושרשרת כשלונות (עד אדוורדס)

זה לא אומר שהם ניסו לבנות...
הם פשוט היו גרועים

בין השנים 2006 -2020, 15 דראפטים, מינסוטה בחרו 14 פעמים בלוטורי! (מתוכן 3 פעמים בבחירה הראשונה)

למה הכוונה שהם לא ניסו לבנות?
מה הם עשו עם השחקנים שגייסו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 1:22 am 
Hall of Famer

Bluey כתב:
Att כתב:
Bluey כתב:
בדקתי מסקרנות והתמונה הרבה יותר עגומה ממה שזכרתי:

וואו!

מה יצא מכל הדבר הזה? בניה אינסופית ושרשרת כשלונות (עד אדוורדס)

זה לא אומר שהם ניסו לבנות...
הם פשוט היו גרועים

כשאתה יוצא לבנייה מחדש, ברור לך שאתה הולך להיות בתחתית הליגה,
אתה לרוב מזדכה על שחקנים שיש להם ערך ומשיג תמורתם בחירות דראפט נוספות,
אתה לא רוכש שחקנים מהשוק החופשי במטרה לנצח
ולא פעם אתה משתמש בקאפ ספייס שלך כדי לספוג חוזים גרועים ולקבל בתמורה בחירות דראפט נוספות.
לרוב, האסטרטגיה הזאת מניבה יותר בחירות סיבוב ראשון מרובות ולא רק אחת בכל שנה.
האם מיניסוטה עשו את כל זה או חלק מזה או שהם ניסו לנצח ופשוט הפסידו כי הם לא היו מספיק טובים?

גם שארלוט בחרה המון שנים בלוטרי למרות שלא בנתה מחדש.
זה לא מהווה אינדיקציה לכלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 1:24 am 
Hall of Famer

Bluey כתב:
Att כתב:

מעניין כי ריבילד שאתה מדבר עליו זה לגמרי מחוץ לתרבות האירגונית של המועדון.
ריבילד במובן של כמה שנים רצופות מחוץ לפלייאוף עם בחירות לוטורי גבוהות היה לספארס אולי בשנות השמונים של המאה שעברה.
כלומר כמעט לפני ארבעים שנה.
מאז הם קבוצת צמרת מפוארת עם בחירת לוטורי אחת - דאנקן, גם במאה שעברה

יש לך קישור לראיון?

קראתי במקרה כאן:
https://basketball.realgm.com/wiretap/2 ... head-Of-Us
מניח שהראיון המלא נמצא איפשהו ברשת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 11:17 am 
Hall of Famer

הנה, כתבתי מהר את המאמר שהבטחתי

https://hoops.co.il/?p=310561

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:11 pm 
Hall of Famer

אני מצטער, אבי, אבל בעיניי, אתה לא מודד את מה שאתה מנסה למדוד.
המרחק בין השאלה 'האם אפשר לבנות מהדראפט' לבין הנתונים שאספת וניתחת הוא תהומי.

למשל, אני מודה שאני לא מבין איך חישוב התוחלת של בחירה כלשהי עוזר לך להגיע למסקנה כלשהי,
חוץ מזה שהגעת כצפוי לזה שלבחור גבוה יותר זה טוב יותר.

מה שכן, זו לא שאלה שקל לענות עליה.

אני אשמח לנתונים שאספת, אם מתאים לך לשתף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:23 pm 
Hall of Famer

לא יודע, ב-15 שנה פה מעולם לא הראית שאתה מסוגל לכמת משהו מספרית. ואם לא הבנת שנושא המאמר הוא לא ״שלבחור גבוה זה טוב יותר״ (??? מאיפה הגעת לזה שזה נושא המאמר בכלל, איפה כתבתי שזה נושא המאמר), אז אני לא יודע מה להגיד לך.

אבל הנה עותק, תסתכל רק בטאב של ״draft order by ws". הוא היחיד שרלוונטי למאמר הזה.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:25 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אם במקרה סן אנטוניו מצליחה לקחת את ה lure של וומבניאמה ולהחתים את שני הפרי אייג׳נטים הכי מבוקשים בשנתיים הקרובות, אז הם לא קונטנדרים מידיים? השנה מדובר במקסי או סיאקם, אבל בשנה אחר כך (אם לא יחתמו על הארכות) כבר מדובר על יאניס וטייטום. ויאניס זה פחות או יותר מה שקווין גארנט היה ב 2008 (אולי קצת יותר צעיר בכל זאת). אז לא בלתי אפשרי.
לא אומר שזה יקרה או אפילו שסביר שזה יקרה, אבל אם זה כן יקרה - ודברים דומים כבר קרו בעבר - אז זאת קבוצה לאליפות מיידית. לא?

כן, זו קבוצה לאליפות מיידית
אבל אני לא רואה שום סיכוי בעולם שזה יקרה. 0%~.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:28 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
לא יודע, ב-15 שנה פה מעולם לא הראית שאתה מסוגל לכמת משהו מספרית. ואם לא הבנת שנושא המאמר הוא לא ״שלבחור גבוה זה טוב יותר״ (??? מאיפה הגעת לזה שזה נושא המאמר בכלל, איפה כתבתי שזה נושא המאמר), אז אני לא יודע מה להגיד לך.

אבל הנה עותק, תסתכל רק בטאב של ״draft order by ws". הוא היחיד שרלוונטי למאמר הזה.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

איפה כתבתי שזה נושא המאמר?

אני לא מנסה לתקוף אותך. אני לא מערער על היכולות שלך (אתה בוודאי טוב ממני בסטטיסטיקה),
פשוט לא מבין איך תכננת להגיע מ-A ל-B...
מה במה שחישבת עוזר בפועל להבין מה הסיכויים של בנייה מחדש להצליח?
למה בחרת לחשב תוחלת של כל בחירה? ומה הצעד הבא אחרי שקיבלת את התוצאה?

תודה רבה, אעיף מבט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:36 pm 
Hall of Famer

המ... קראת את החלק השני של המאמר, זה שמתחיל בכותרת: ״אוקי אבי – שיכנעת אותנו שבחירת דראפט זה לא משהו לבנות עליו. אבל מה עם קבוצות?
״

כי יש לי תחושה שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 7:00 pm 
Hall of Famer

או-קיי. אתה כנראה לא רוצה פידבק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 7:04 pm 
Hall of Famer

אני רוצה פידבק שמראה לי שהוא קרא.
איך בכל החלק השני של המאמר - זה שבו אני מביא קבוצה אחר קבוצה (ורק אחת - פניקס איכשהו קצת בנתה את עצמה מהדראפט) שהיו לה מקבץ בחירות גבוה ולא הצליחה לעשות איתו כלום במשך עשור שלם, אתה אומר שמה שאני כותב ״לא עוזר להבין את הסיכויים של בחירה מחדש להצליח״. זה ישירות זה.

ושוב, - אפשר להשתמש בדראפט בתור כלי מיקוח. זה ברור (והעובדה היא שהנ.ב.א חושב שבחירת דראפט שווה יותר משהיא שווה באמת.), אין ספק, ואפשר גם לבנות קבוצות טובות מאד ככה. אבל השאלה שלי היתה פשוטה - האם אתה יכול לבנות קבוצה עם בחירות הדראפט עצמן (לא כנכס, אלא ככלי המוביל לבנייה) - והתשובה הסטטיסטית היא די מובהקת. ברמה שאני לא מבין איך אתה לא מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:17 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
האם אתה יכול לבנות קבוצה עם בחירות הדראפט עצמן (לא כנכס, אלא ככלי המוביל לבנייה) - והתשובה הסטטיסטית היא די מובהקת. ברמה שאני לא מבין איך אתה לא מבין.

רפרפתי פעמיים
ועכשיו קראתי קצת יותר לעומק.

לצערי, לא שיניתי את דעתי אבל אני מבין את הצד שלך
ולמה אתה לא מבין איך אני לא מבין.

זה עסק מורכב. אנסה בהמשך להסביר מה חסר לי,
למה אני חושב שאתה לא מחשב את מה שעונה על השאלה הזאת
ואולי גם ליצור חישוב אלטרנטיבי (לא ברמה המקצועית שלך, כמובן)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:29 pm 
Sophomore

מאמר נהדר אבי. ברור, מעניין, מעשיר, כתוב מצויין וגם אהבתי את ההומור (החתול והנמלה; לא חשבתי על זה לפני כן למרות שזה בפרצוף).

הכי הרשימו/הדהימו אותי הנתונים על זה שלמרות כל המידע והסקאוטינג המדוקדק שיש היום (כבר לפחות עשור), קבוצות לא הצליחו להשתפר בבחירות שלהן עם השנים. בחירה ראשונה ששווה בממוצע רק את השחקן העשירי בטיבו בדראפט (שלא לדבר על הבחירה השנייה המקוללת) זה ממש נוראי. בתחושה שלי זה דווקא כן משתנה בשנים האחרונות. 5 הבחירות הראשונות האחרונות הן ציון, אנט, קנינגהם, בנקרו, וויקרטור. אף אחד מהם לא נפילה וכולם כנראה יהיו לפחות אולסטרים (חלקה כבר הגיעו לזה; קנינגהם הכי בספק). אבל זה מדגם קטן וצריך עוד איזה חמש שנים כדי לראות שזו מגמה.

וכן, גם העובדה (שכבר הראת יפה) שבאופן כללי אסטרטגייה של טנקינג לכמה שנים היא ברוב המקרים לא מתכון לבנות קבוצה טובה ובינתיים משלמים מחירים לא נעימים (האוהדים והערך הכללי של הקבוצה).

אם בכל זאת ניטפוק, אז הווין שר מדד שאני פחות אוהב. EPM מדד משמעותית יותר טוב, אבל הוא לא זמין. BPM לעומת זאת דווקא כן (בבסקטבול רפרנס) ואני מעדיף אותו (השתמשתי בו לאחרונה בניתוח גדול של חמישים שנה של בחירות אול-סטאר ועד כמה יש יתרון מצטבר (Cumulative Advantage) לאלו שכבר נבחרו בעבר). כאן יש השוואה (די שטחית) של מדדי האול-אין-וואן השונים שאולי תעניין את הסטטיקאי שבך:

https://hoopshype.com/lists/advanced-st ... analytics/

בכל מקרה, בניתוח של ביג דאטה זה סביר להניח די זניח (לא בדקתי) והמתאם בין ווין שר ל-BPM, ובאופן כללי בין רוב המדדים היותר מוצלחים, כנראה גבוה. ככה שהתלונות בתגובות על זה שזה מטה את כל הניתוח הן לגמרי מוגזמות ומפספסות את הנקודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:52 pm 
Hall of Famer

אני יכול להסכים עם זה.
מסורתית אני משתמש בווין שייר כי פעם ראיתי את לוקאס נוגיירה בצמרת של מדד ה bpm וזה עיצבן אותי כל כך שאמרתי לעולם לא עוד. אבל יש מצב שאתה צודק וזה היה מדד טוב יותר. אני בספק אם זה היה משנה מאד את התוצאות, כפי שאמרת בעצמך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:56 pm 
Hall of Famer

וכן, אני מסכים גם שבשנים האחרונות זה נראה יותר טוב, אבל כאמור סיימתי את המאמר בשנת 2020, כדי לתת לו איזשהו תוקף (וגם כך, בשנתיים שלוש האחרונות התוקף היה די קטן למען האמת. למשל הידעת שדניאל גאפורד כרגע מוביל את חברי כיתתו בווין שייר!! וזה כשהבחור שיחק בפאקינג וושינגטון. אבל זאת לא חוכמה כי ג׳ה מוראנט וציון ןווליאמסון פספסו בינתיים חצי מהקריירה...)
יש משהו אחר שאני אוהב בווין שייר (יותר מאשר בווין שייר פר דקה) - והוא שהוא מכמת גם דברים כמו בריאות, קונסיסטנטיות וכו׳. וזה חשוב מאד. כי אפשר לבחור עילויים כמו ציון וג׳ה עד מחר, אבל הם באמת בחירות דראפט טובות אם הם ימשיכו לפספס עונה אחרי עונה? מסופקני.

אגב, אשמח לראות את הניתוח שלך עליו דיברת. מאד מסקרן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 9:49 pm 
Sophomore

תן לי את האימייל שלך בפרטי ואשלח לך את הניתוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2024 12:22 am 
Sophomore

shmueliki כתב:
אתה יורד לרזולוציות של מיקרו, ומעניין בהחלט לקרוא את זה.
אני (וארשה לעצמי להכליל כאן גם את נורטון), מסתכלים ב"רמת המאקרו הסטטיסטית". אז הנה, יש לנו קבוצה שבחרה 9 פעמים בטופ 8 בדראפט תוך עשור. זה לא המקסימום שאפשר להשיג, אבל עדיין מקבץ לחלוטין לא מבוטל.
מה הם ייצרו מזה? אולדיפו, ווגנר ובאנקרו, שזה באמת אחלה בפני עצמו (לא בציניות), אבל לא מן הנמנע שיעמיד אותם שוב בעוד שנתיים (בדיוק כמו לפני שנתיים-שלוש...) בצומת ההחלטה "לאן הולכים מכאן", בדיוק כמו שקורה להרבה קבוצות שעולות מלמטה ו"הקפיץ שלהם לא נמתח מספיק" (אחלה אנלוגיה של Att).
גם יאנג וקולינס נראו כמו צמד מאוד מבטיח באטלנטה (על הראשון היו דיבורים של סופרסטאר בדרך) ואז נתקעו לגמרי (ומעמדם כשחקנים בצלילה ממש), ולא מן הנמנע שגם למשל הצמדים שהורכבו לא מזמן האליברטון-סיאקם, פוקס-סאבוניס וכו' (סתם לקחתי דוגמאות טרנדיות) יגיעו לאיזה "חסם עליון קבוצתי" (גם אם לא ברמה האישית), ואז לכאורה תצוף מחדש הדילמה של הקבוצה מה לעשות, וחוזר חלילה.
אני לא רואה בכך בעיה גדולה כאמור, כי לתפיסתי קבוצה (בטח לא מה"גדולות" מבחינת שוק/"מסורת", השקעת בעלים במס מותרות וכו') שרצה כמה שנים עם שחקנים שהתפתחו אצלה ונותנת כדורסל טוב לקהל, מגיעה תדיר לפלייאין/פלייאוף, ועוברת סדרה פה ושם - זה אחלה לגמרי מבחינה ספורטיבית ועסקית. אבל זה חלק ניכר מהדיון, מה הקבוצות הללו אמורות לעשות באם זה לא מתפתח מעבר לכך, והאם "זה בסדר להישאר רק בינוני", ופשוט לפי הנתונים שבמציאות (ובפרט אלו שריכז ופילח נורטון), הסיכוי ומשך הזמן לעלות הרבה מעבר לכך בזכות כמה שנים מכוונות למטה ובחירות דראפט - לא ממש מעודדים.

כן, הואשמתי כאן לא פעם בירידה לרזולוציית מיקרו...מה לעשות, שרמת המאקרו הסטטיסטית לא מרשימה ומשכנעת אותי.

מה המשמעות של האמירה "קבוצה שבחרה 9 פעמים בטופ 8 בדראפט תוך עשור"? 4 הבחירות שנעשו החל מדראפט 21 מופרדות לגמרי מחמש הבחירות הקודמות (והפחות מוצלחות ברובן). קודם כל ברמת הג'יאם שהיה אחראי לבחירות ולבניית הקבוצה כמכלול. אח"כ ברמת החפיפה של הסגל בין שתי התקופות - אייזק היחיד שמגשר בין שתיהן.

לא חושב שהמעמד של טריי יאנג בצלילה ובטח שזה לא הוגן להעמיד אותו בשורה אחת עם קולינס, שלגביו אני מסכים.
בכל אופן, ההבדל בין טריי-קולינס לצמד ואגנר-באנקרו, זה שבאנקרו הוא הטריי במשוואה, אבל ואגנר בהשוואה לקולינס הוא חתיכת מס' 2 אידיאלי ויש לו גם הגנה. הבעיות בשילוב טריי-קולינס החלו מהפיחות במעמדו של קולינס והמשיכו בכך שהוא טווינר מודרני. זה לא סתם שיוטה עושה בו שימוש כסנטר פותח, לראשונה בקריירה שלו.

המג'יק כרגע על מסלול שנמצא במגמה חיובית. הם עשויים לבצע מהלך משמעותי בקיץ - אולי חוזה גבוה-אך-קצר לקליי תומפסון למשל - ולהאריך לחוזה לפרנץ, אולי גם סאגס, כשבעוד שנה יגיע תורו של באנקרו. זה אומר שמעכשיו ולפחות עד סוף העשור, תהיה שם המשכיות, צמיחה ואפשרות לשיפור מבפנים. אם תהיה דריכה במקום, יכול להיות שיצאו לבנייה מחדש מתישהו בתחילת העשור הבא, אבל זה עוד המון זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2024 12:39 am 
Sophomore

נורטון כתב:

מיאמי ב- 2010 (אם אכן התכוונת ל- 2012 כי זו העונה בה לקחו אליפות, אתה רק מחזק את הקייס שהולך להציג), נכנסה לפרי אייג'נסי עם ווייד כשחקן פרנצ'ייז, עם פט ריילי כנשיא בעל מוניטין מיתולוגי, ועם תכנית ברורה שהתבססה על החיבור המוצלח בין לברון, ווייד ובוש בנבחרת ארה"ב שנתיים קודם לכן.
עדיין שווה לציין שהיו סיכונים בלתי מבוטלים במהלך שתכננה: ווייד היה עשוי להתפתות לחתום בשיקאגו, עיר הולדתו, שהחזיקה בשלד צעיר ומבטיח של רוז-דנג-נואה ואחרים. גם לברון ובוש חוזרו ע"י מספר קבוצות אחרות. גם לא היה מובן מאליו וצפוי מראש שטריו הסופרסטארים הזה יסכים, בשיאו, לקיצוץ מספק בשכר על מנת שמיאמי תוכל להחתים את שלושתם, לצרף גם את מייק מילר ולהשאיר את האסלם (שכמעט סיכם בדאלאס).
ברור שזה היה מהלך שכדאי ללכת עליו, ולפנות עבורו קאפ ספייס שנה ואף שנתיים מראש (על חשבון שנות השיא של ווייד) ועדיין, אם מדברים על התוחלת ועל הריזיקות הכרוכות בבחירות לוטרי גבוהות, ראוי גם לציין את זה.

מה גם שכדאי לציין את התמורה: לא "לא אחת, שתיים, שלוש אליפויות", אלא סה"כ שתיים.

בוסטון 2008 זו קבוצה שהובלה ע"י שחקן פרנצ'ייז בן 30, שבשתי העונות האחרונות שלה דאז סיימה במקומות 11 ו-15 במזרח. פירס, ואלן וקייג'י שצורפו אליו, כבר החזיקו בניסיון פלייאוף משמעותי.

הספרס לא צריכים להרגיש אותה מידת דחיפות כמו של שתי הנ"ל, ומנגד, גם אין להם את אותה רמת מוכנות.
מקסי או סיאקם, ואח"כ יאניס וטייטום - העיקר שאתה מדבר על הטריידים הספקולטיביים שלי...מקסי RFA וקשה להאמין שהינקי ייתן לו ללכת, סיאקם בגילו ובעלות שתידרש כדי לגרום לו להעדיף את הצעת הפייסרס (שמן הסתם השקיעו בו כמה בחירות סיבוב ראשון בשביל להשאיר אותו לטווח הארוך, תוך הבנה ברורה של העלות הנדרשת), זה פוטנציאל גבוה מאוד לחוזה גרוע בעוד כמה שנים. יאניס כבר האריך חוזה עד סוף עונת 2027/28...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2024 12:48 am 
Sophomore

Bluey כתב:

קודם כל, אתה יכול להוסיף את רשאד מקאנטס כבחירת לוטרי מאוחרת נוספת בדראפט 2005 ובכך להאריך את הרשימה...עדיין, לא חושב שעצם הכמות מעידה על משך ניסיונות הבנייה. מצד שני, לא מסכים עם הקביעות של אטט.

עובדתית, בחירות הלוטרי שמינסוטה הגרילה בין 2005 עד 2007, היו כשגארנט בקבוצה וללא ניסיון מכוון לבנות מחדש. אז כבר תפחית שתיים מה14 שלך.

מן הסתם, הטרייד על קייג'י סימן פאזת ריבילד ראשונה, שהחלה סביב ביג אל ושאר הצעירים שהגיעו בתמורה, לאב בדראפט 2008, רוביו ופלין שנה לאחר מכן (אטט, מן הסתם להעביר את מייק מילר ורנדי פוי תמורת בחירה 5 כשיש לך כבר בחירה 6, זה מהלך של ריבילד), ושתי בחירות טופ 5 נוספות בשנתיים הבאות.

לאבין בבחירה 13 של דראפט 2014 הוא מן הסתם לא תולדה של המשך ניסיונות הריבילד, אלא של כישלון בהעפלה לפלייאוף סופסוף. מנגד, הטרייד על לאב סימן פאזת ריבילד נוספת, סביב וויגינס ומיד אחריו טאונס, ושנה לאחר מכן קריס דאן בבחירה 5. שנה לאחר מכן, הם מחליטים להאיץ בנייה עם תיבודו, הטרייד עבור באטלר והחתמות נוספות.

בדראפט 2019 הם חוזרים ללוטרי עם בחירה 11 ועושים טרייד אפ בשביל לבחור את ג'ארט קולבר בבחירה 6 - לא יודע אם זה בהכרח מהלך של תחילת ריבילד, אולי יותר ניצול הזדמנויות, אבל אין ספק שמאזנם באותה עונה והזכייה בבחירה 1 נוספת מסמן פאזת ריבילד שלישית ואחרונה, נכון לעכשיו וכנראה עד לסוף העשור כשהחוב שלהם ליוטה יסתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2024 1:13 am 
Sophomore

סחתיין על ההשקעה, נורטון. קראתי עד הסוף והבנתי הכל (;

קודם כל, לגבי מה שכתבת על הצורך בכתיבת מאמר על הנפילות בבחירה 2 והגורמים הפסיכולוגיים לכך, הנה מאמר שאיש דאטה שמכיר ומעריך כתב בנושא לפני כמה שנים טובות:
https://orangeball.co.il/curse2rpick/

לגבי החלק הזה במאמר שלך:

ציטוט:
לוי ווט, סטפן ג׳קסון, ריפ המילטון, לואיס סקולה, אנדרו בוגוט, אוטו פורטר, ברנדון אינגרם, הטיים לורד, ג׳רמי גרנט ואייזיק אוקורו – זה מה שאתה אמור לצפות לו בממוצע מהבחירה הראשונה בדראפט

זה נראה לי מופרך לגמרי. הנה כמה מהשחקנים הבולטים שנלקחו בבחירה הראשונה בתקופה שבחנת:

שאק, וובר, אייברסון, דאנקן, בראנד, יאו, לברון, הווארד, רוז, גריפין, וול, קיירי, דייויס, טאונס, זאיון, אדוארדס. סה"כ 16 מ-31.

נוסיף עוד כמה שמות פחות מפוארים ועדיין, מרשימים בהרבה מרוב אלו שברשימה המצוטטת: לארי ג'ונסון, גלן רובינסון, קניון מרטין. הגענו ל 19.

אני פחות בקיא לגבי הדראפטים של המחצית הראשונה של הניינטיז, אבל הנה כמה נבחרים מס' 1 שמורידים את הממוצע משמעותית ולשיטתי עדיף להתעלם מהם, אסביר למה:
אולוואקנדי, קוואמי, ברניאני, אודן, בנט. בלעדיהם, הגענו ל 16-19 מתוך 26.

עכשיו אסביר למה:
הקנדימן היה בחירת WTF של הקליפרס הכושלים. אנטואן ג'יימיסון וביבי נחשבו למועמדים טבעיים יותר להיבחר ראשונים. הקליפרס הלכו שולל אחר ההטיה לסנטרים שהיתה קיימת אז.
קוואמי נבחר ראשון במחזור דראפט חלש, עם הטיה מוגזמת לטובת תיכוניסטים (צ'אנדלר נבחר שני ועוד ע"י שיקאגו שנתנה את בראנד הנהדר עבורו, אדי קארי רביעי, דסאגנה דיופ שביעי). בעוד שלמרות ההצלחה המוקדמת של נוביצקי, עדיין הליגה לא היתה בשלה מספיק לקחת אירופאי כמו פאו גאסול בבחירה ראשונה.
ברניאני היה עוד בחירה מתחכמת של ג'יאם כושל כמו בריאן קולאנג'לו. אלדריג' נחשב לפרוספקט הבולט במחזור (החלש) הזה, פשוט הרפטורס כבר החזיקו בכריס בוש ושניהם נחשבו לפאוורים בלבד בתקופה ההיא.
אודן היה אחת הבחירות שהכי ציפו להן בזמנו, הפציעות דפקו את התמורה המוגבלת שנתן.
בנט - עוד בחירת WTF במחזור דראפט חלש.

בקיצור, זה נראה לי כמו מקרה קלאסי שבו צריך להעדיף את השכיח על פני הממוצע. ולפני שתגידו שאני עושה לעצמי חיים קלים עם חוכמה בדיעבד, אז הנה ממש השנה יש לפנינו מחזור דראפט שנחשב לחלש מאוד. וכן, ידעו את זה גם לפני מחזורי 2006 ו-2013 ואני מניח שגם לפני 2000. אז קבוצות בהחלט יכולות לבחור את הטיימינג של הטנקינג שלהן ובכך להתאים את אסטרטגיית הדראפט למועדים שבהם צפויים להיות יבולים נאים של פרוספקטים (ברור שגם זה כולל כמה לונג שוטים, אבל כן יש סקאוטינג מוקדם ודירוגים, המחזור של 2025 אמור להיות מבטיח מאוד למשל, וידוע כבר עכשיו שקאם בוזר צפוי להיות הפרס הגדול של דראפט 2026).

ולמקרה שמישהו יענה לי ב"אז למה וושינגטון בחרה ללכת לטנקינג דווקא השנה, למה הספרס גרועים השנה" - וושינגטון היתה צריכה לצאת מהלימבו השלילי שנתקעה בו (בחירות 8-9 שנה לאחר שנה) ולמכור את ביל ופורזינגיס כל עוד הם סחירים. השחקן שהם יבחרו בדראפט הקרוב ממש לא חייב להיות ה-שחקן פרנצ'ייז שלהם, כי הם צפויים להשתתף בעוד שתי הגרלות לוטרי נוספות לכל הפחות, עם סיכויים טובים לבחירות טופ 5 בכל אחת מהן.

הספרס כבר זכו בפרס הגדול שלהם, והם יכולים לראות בדראפט הקרוב כהזדמנות להוסיף לשלד הצעיר שלהם את הפיסות המתאימות ביותר לצד וומבניאמה והשאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 436 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: