סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 3:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ים מדר - מה הלאה?
הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:16 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
אין סיבה מיוחדת לתזמון פתיחת הנושא. דיברו עליו באיזה פודקאסט בהקשר למשחק מול מונקו ונזכרתי לפתוח ת'רד.

אז נגיד והוא יוצא מהחוזה בפנר, במיוחד שאולי יהיה רצון הדדי ובטח לאור כל המצב עם טורקיה. מה יהיה איתו הלאה? מה עדיף לו לקריירה?
אולי אני טועה, אבל ממה שנראה כרגע, לא סביר שהוא יהפוך להיות שחקן חמישיה ורכז פותח שמשחק 30 דק' בקבוצת יורוליג (ובטח אם נוציא מהמשוואה קבוצות כמו ברלין שלא באמת ברמת יורוליג). בטח לא קבוצות שמכוונות להיות בפלייאוף ומעלה.
אז האם עדיף לו להמשיך להיות שחקן משלים שמשחק 10 דק' בממוצע בקבוצת יורוליג כזו - זאת אומרת פעם לשחק 20 דק' מהספסל ואפילו לתת תפוקה נאה, אבל פעם אחרת לא לא לעלות בכלל? או שאולי להיות שחקן מוביל יחסית בקבוצת BCL / יורוקאפ? נגיד הפועל י-ם או לחזור לת"א, אבל לא בהכרח. אולי גם קבוצה בסדר גדול דומה באירופה?

ואגב אותו פודקאסט, אז מכיוון שאין לי מקום אחר להגיב להם אכתוב פה - אי אפשר חצי עונה להתלונן כל שבוע ששאראס לא נותן למדר דק' ולהגיד כמה מדר תותח ושגם אם רק יעלה אותו לדקה אחת, מדר ידע לתרום כי הוא כזה מעולה וכזה חיית משחק ויש על מי לסמוך... ואז ברגע שהוא מקבל כמה דק' וניראה בהן על הפנים (ממה שהבנתי), עם 4 פאולים מהירים ושתי החטאות עונשין במאני טיים, להתחיל לתרץ את זה בכך שהוא לא שיחק מלא זמן ואיך בכלל אפשר לצפות משחקן שלא בכושר להיות טוב במצב כזה וכמה זה קשה.
נו, ברור שזה קשה. זה גם קשה בכללי להיות שחקן מקצועני ובוודאי קשה להיות שחקן יורוליג. זה ההבדל בין עוד שחקן נחמד לבין שחקן ממש טוב - היכולת הזאת של לעלות גם אחרי שייבשו אותך תקופה ולהיות טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: ים מדר - מה הלאה?
הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:36 pm 
Junior

לדעתי יש הבדל משמעותי גם בתוך היורוליג. הוא לכאורה השתדרג במעבר מפרטיזן לפנר (לא דופקים ברז בכזו קלות לאוברדוביץ') אבל די ברור שזה לא היה מהלך נכון אישית. העניין הוא שפנר נמצאת לדעתי בטופ של היורוליג מבחינת תקציב ועומס בסגל, למה שלא ילך לקבוצת מיד לבל ביורוליג ויקבל שם 20-25 דקות?
בכל מקרה, יש לא מעט קבוצות בכירות יותר מהפועל י-ם והפועל ת"א, שגם משחקות במפעלים מובילים ובעיקר בליגות בכירות יותר מהליגה הישראלית. לדוג', בליגה הספרדית יש כמה קבוצות רלוונטיות (בסקוניה, ולנסיה, מלאגה), גם בליגה הגרמנית (באיירן, בון וגם אלבה) או גם בליגה האיטלקית. אלו ליגות בכירות יותר מהישראלית, קבוצות בכירות יותר ועם אפשרות לגור בחו"ל במדינה מערבית יותר מאשר טורקיה או סרביה.
ועם זאת, אני מקווה מאד שאדלסון יצליח להביא אותו לי-ם (אם כי אני לא אופטימי).
צריך גם להגיד שאם לפני כמה שנים היו דיבורים רציניים יותר על הנבא, בעיקר שהשנים עם אובראדוביץ' יכינו אותו לשם, אפילו היו דיבורים שהוא יותר מוכשר מאבדיה - לדעתי די ברור שלנבא הוא כבר לא יגיע, ומאד ייתכן שבעוד מספר שנים לא רב הוא גם לא יהיה הגארד הישראלי הבכיר, משהו שהיה פחות צפוי לפני שנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:40 pm 
Sophomore

דניאל כתב:
לדעתי יש הבדל משמעותי גם בתוך היורוליג. הוא לכאורה השתדרג במעבר מפרטיזן לפנר (לא דופקים ברז בכזו קלות לאוברדוביץ') אבל די ברור שזה לא היה מהלך נכון אישית. העניין הוא שפנר נמצאת לדעתי בטופ של היורוליג מבחינת תקציב ועומס בסגל, למה שלא ילך לקבוצת מיד לבל ביורוליג ויקבל שם 20-25 דקות?
בכל מקרה, יש לא מעט קבוצות בכירות יותר מהפועל י-ם והפועל ת"א, שגם משחקות במפעלים מובילים ובעיקר בליגות בכירות יותר מהליגה הישראלית. לדוג', בליגה הספרדית יש כמה קבוצות רלוונטיות (בסקוניה, ולנסיה, מלאגה), גם בליגה הגרמנית (באיירן, בון וגם אלבה) או גם בליגה האיטלקית. אלו ליגות בכירות יותר מהישראלית, קבוצות בכירות יותר ועם אפשרות לגור בחו"ל במדינה מערבית יותר מאשר טורקיה או סרביה.
צריך גם להגיד שאם לפני כמה שנים היו דיבורים רציניים יותר על הנבא, בעיקר שהשנים עם אובראדוביץ' יכינו אותו לשם, אפילו היו דיבורים שהוא יותר מוכשר מאבדיה - לדעתי די ברור שלנבא הוא כבר לא יגיע, ומאד ייתכן שבעוד מספר שנים לא רב הוא גם לא יהיה הגארד הישראלי הבכיר, משהו שהיה פחות צפוי לפני שנתיים.

יש מישהו שיכול לעקוף אותו בעתיד הנראה לעין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:42 pm 
מנהל פורום

שרף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 2:46 pm 
Junior

Lakic כתב:
דניאל כתב:

יש מישהו שיכול לעקוף אותו בעתיד הנראה לעין?

יש כמה אופציות:
1. תמיר בלאט - נראה שהסתגל טוב יותר לתפקיד של רכז מחליף ביורוליג, יודע לקחת את הדקות ולשנות מומנטום. אם בלאט שחקן יורוליג של 15 דק' למשחק ומדר לא ביורוליג, אז בלאט הבכיר יותר
2. נועם יעקב - אותו סיפור כמו בלאט, רק שהוא מאד הפתיע אותי בהתקדמות שלו השנה. בשנה שעברה הוא שיחק בירושלים, ולא ראיתי ממנו הרבה פרט לקצת חוצפה. השנה הוא די השתדרג, מצליח לנצל יפה את המהירות שלו להפעלה של הקבוצה ולחדירות. אם ישפר גם את הקליעה מ-3, אני לא אופתע אם גם יקבל להיות רכז ראשון של קבוצת אמצע/תחתית יורוליג
3. בן שרף - עדיין כישרון גולמי יחסית, אבל נראה שהבחירה באולם נכונה מאד, הרכז הצעיר הזר הקודם שיצא משם הולך לנבא...

לים מדר יש חיסרון משמעותי בסייז, הוא לא מאד גבוה ומאד רזה. מהבחינה הזו בלאט ויעקב לא עולים עליו (ולמעשה נמוכים ממנו בלא מעט), אבל בן שרף זה סיפור אחר והתקרה שלו גבוהה בהרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 3:58 pm 
Freshman

יש מישהו שיכול לעקוף אותו בעתיד הנראה לעין?[/quote]
יש כמה אופציות:
1. תמיר בלאט - נראה שהסתגל טוב יותר לתפקיד של רכז מחליף ביורוליג, יודע לקחת את הדקות ולשנות מומנטום. אם בלאט שחקן יורוליג של 15 דק' למשחק ומדר לא ביורוליג, אז בלאט הבכיר יותר
2. נועם יעקב - אותו סיפור כמו בלאט, רק שהוא מאד הפתיע אותי בהתקדמות שלו השנה. בשנה שעברה הוא שיחק בירושלים, ולא ראיתי ממנו הרבה פרט לקצת חוצפה. השנה הוא די השתדרג, מצליח לנצל יפה את המהירות שלו להפעלה של הקבוצה ולחדירות. אם ישפר גם את הקליעה מ-3, אני לא אופתע אם גם יקבל להיות רכז ראשון של קבוצת אמצע/תחתית יורוליג
3. בן שרף - עדיין כישרון גולמי יחסית, אבל נראה שהבחירה באולם נכונה מאד, הרכז הצעיר הזר הקודם שיצא משם הולך לנבא...

לים מדר יש חיסרון משמעותי בסייז, הוא לא מאד גבוה ומאד רזה. מהבחינה הזו בלאט ויעקב לא עולים עליו (ולמעשה נמוכים ממנו בלא מעט), אבל בן שרף זה סיפור אחר והתקרה שלו גבוהה בהרבה.[/quote]

נכון - וגם הנמוכים - כמותו או טיפה ממנו, חזקים ויציבים ממנו עשרת מונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 4:50 pm 
Sophomore

עם מדר שחקן קשוח - החזות הדקיקה די מטעה בהיבט היכולת הפיזית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 5:27 pm 
Freshman

מיכאל כתב:
עם מדר שחקן קשוח - החזות הדקיקה די מטעה בהיבט היכולת הפיזית

ראינו...בין היתר במשחק הנבחרת האחרון.. נגד סלובניה, וגם נ' פורטוגל , האריה של אירופה ועוד ועוד..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Att, Google [Bot], עמוס לב ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה