סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 10:06 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:14 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
כתבתי על הבעייתיות בריבאונד ועל זה שאין מסה, אבל זה לא קשור לבטלנות.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:15 am 
Freshman

uriel17 כתב:
מה קרה לסורקין?

נפצע בברך בתחילת הרבע השלישי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:17 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עופר האדום כתב:
כתבתי על הבעייתיות בריבאונד ועל זה שאין מסה, אבל זה לא קשור לבטלנות.

כשאין מסה אמור להיות יותר קל לרדת להגנה, לא?
ולסגור לריבאונד זה קודם כל לסגור. אחרי זה שיהיה מי שיקפוץ.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:18 am 
מנהל פורום

היה אחד בשם קרינגטון, אבל שר הפנים לא חתם בסוף
מטעמי מצפון, אולי (תשובה לשאלה של ראי)
בר טימור כנראה ניצח לנו את המשחק, אבל מישהו חסם לו יפה את הדרך לטבעת. שגב או גינת, אני לא בטוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:21 am 
Hall of Famer

לא רק בטלנים, גם מטומטמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:21 am 
מנהל פורום

זוסמן העונה, פשוט דמות מטרגדיה יוונית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:23 am 
Junior

אי אפשר לשמוע את הבכיינות של רסקין. כל השריקות היו סבירות לחלוטין והוא לא מפסיק להתבכיין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:26 am 
Hall of Famer

נבחרת עלובה ניצחה בשיניים נבחרת עוד יותר עלובה. כולל מאמן שמצליח להיכנס למגרש בדקות ההכרעה ולקבל טכנית.
וזה המשחק האחד שראיתי בשנים האחרונות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:28 am 
Hall of Famer

הוקיץ' כתב:
אי אפשר לשמוע את הבכיינות של רסקין. כל השריקות היו סבירות לחלוטין והוא לא מפסיק להתבכיין.

השריקות היו טובות ונכונות, וכמובן שהוא לא הבין שהפאול האחרון של זוסמן היה פאול תוקף ולכן אין זריקות. זה לא היה אאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:28 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
הוקיץ' כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
אני חורג ממנהגי ורואה את המשחק, ומה אני אגיד, איזה חבורת בטלנים. לא שומרים, לא קופצים לריבאונד, לא יורדים להגנה.
שמעתי דיבור שהישראלים שיחקו הרבה השנה בליגה כי חלק מהזמן הקבוצות שיחקו בלי זרים או עם מעט זרים. לתומי חשבתי שרק תתנו להם לשחק וכו' וכו' וכו'... תעשו עם זה מה שאתה רוצים.

אין הרבה מה לעשות עם זה, בעיקר כי אין הרבה קשר למציאות.
הישראלים היחידים שנמצאים בנבחרת הם כאלה משלושת הגדולות או ליגיונרים, כלומר לא כאלה שנהנים מהיעדר זרים ככה או ככה.
היחידים שאולי תקפים לתיאוריה אלה רז אדם שלא שיחק ואיתי שגב ששיחק והיה לא רע.
בכל מקרה, יש פה לא מעט שחקנים שנותנים עד כה עונה אישית טובה מאוד בקבוצות מרובות הזרים שלהם.

אני לא רואה אותם בקבוצות שלהם. אז הם בטלנים רק בנבחרת?
בשלושת הגדולות אין זרים בימים רגילים? לא קיבלו שם יותר דקות כשלא היו זרים או היו פחות זרים?
אחד כמו רפי מנקו למשל - לא נלחם על מקומו מול זרים?

אם אתה לא רואה אותם בקבוצות שלהם, אולי עדיף שלא לפתח תאוריות.
כל התקופה שאתה מדבר עליה היא במקסימום שניים-שלושה משחקים וכמובן רק בליגה. כל שאר הזמן היה סגל זרים מלא.
מנקו ספציפית לא שחקן טוב במיוחד וגם לא עושה עונה טובה במיוחד, אבל סורקין, טימור וגינת לדוגמה עושים עונות קריירה בקבוצות שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:30 am 
מנהל פורום

בכדורגל היינו מפסידים
יאללה צריך לקוות שסורקין בסדר, כי סלובניה הרבה יותר טובה מפורטוגל
ימדר היה נרפה ויהיר, טימור, גינת ויעקב בהגנה הצילו אותנו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:30 am 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
בר טימור כנראה ניצח לנו את המשחק, אבל מישהו חסם לו יפה את הדרך לטבעת. שגב או גינת, אני לא בטוח

וחוץ ממנו אין מתאזרחים אחרים ששווים יותר ממה שראינו היום? יתרה מזו, נדמה לי משנים קודמות שקיבלנו מערוף ואנחנו יכולים לזמן שני מתאזרחים, ג'ייק כהן ועוד אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:40 am 
Hall of Famer

דווקא קרינגטון היה מתאים יופי לנבחרת הזאת, חסרת כל שחקן יצירתי שיודע לקלוע לסל בעמדה 2.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 12:49 am 
Sophomore

נצחון חוץ כמעט מבטיח את העליה, כל המוקדמות האלה בשביל ש3 מ4 יעלו נראה לי מוגזם ממש.
רוביו אגב חזר לשחק, בהפסד ביתי של ספרד ללטביה, לפי הסטטיסטיקה הוא היה רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 1:20 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
uriel17 כתב:

וחוץ ממנו אין מתאזרחים אחרים ששווים יותר ממה שראינו היום? יתרה מזו, נדמה לי משנים קודמות שקיבלנו מערוף ואנחנו יכולים לזמן שני מתאזרחים, ג'ייק כהן ועוד אחד.

בעיקרון ג׳ונדי זומן אבל ביקש להשתחרר לפני כמה ימים מסיבות אישיות ואישרו לו והוחלט לא להזמין מתאזרח במקומו (או שלא היה אפשרי כבר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 5:18 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
הוקיץ' כתב:

השריקות היו טובות ונכונות, וכמובן שהוא לא הבין שהפאול האחרון של זוסמן היה פאול תוקף ולכן אין זריקות. זה לא היה אאוט.

אגב, אם לא היו מספיק "פארודיות" (1/4 מהעונשין, טכנית של בית הלחמי, המהלך הלא בדיוק מוצלח של הפורטוגלים בסמוך לבאזר...) בדקה האחרונה - אז אני חושב שבערך כחצי דקה לסיום, כשגינת השתלט על הריבאונד, איבד אותו, ואז איכשהו השתלט שוב על הכדור והציל אותו מהחוץ - הייתה צריכה/יכולה להישרק נגדנו 8 שניות של הפרת חצי (זו גם "התחושה", וגם היה נראה לי בזמן אמת ששעון ה-24 כבר על 15-16 כזה).

לגבי המשחק עצמו
אני לא חושב שהפורטוגלים נבחרת רעה בצורה יוצאת דופן (למשל, לא ממש אופתע אם הם ייקחו משחק אחד מהנותרים בבית זה), כך שלנצח אותם בדוחק במשחק חוץ - נשמע לי סביר דווקא. אבל ביום בו הם קולעים 2/21 מבחוץ - זה היה חייב להיות קל יותר...
בטורניר המוקדמות בקיץ למשל, הם נתנו פייט ממש עד הסוף לבוסניה (במקרה הייתי במשחק אז בפולין), ניצחו את הונגריה, והפסידו לפולנים.

לתת 15 ריבאונד התקפה לנבחרת עם גבוהים לא מאיימים שכאלה - מוגזם.
18 איבודים זה גם כן כמובן לא משהו.

סורקין חוזר ארצה וייעדר מול סלובניה. עוד יצא לנו סביר שהשחקן שייכנס לסגל במקומו הוא נתנאל ארצי (שיכול בסיטואציות מסוימות לתת קצת גוף וקליעה מבחוץ) ולא עוד איזה גארד/ווינג.
שגב חייב לטעמי לקבל סדר גודל של 25-30 דקות במשחק הקרוב. לא משנים המגבלות שלו בהתקפה ובעונשין - אנחנו חייבים סייז ואגרסיביות תחת הסלים.
היום פתחו בחמישייה מדר, זוסמן, בלייזר, גינת וסורקין. זה לכאורה הרכב גבוה והגנתי - אבל לא עבד משהו. מעניין אם נראה פה שינוי קיצוני "בגישה" כבר לגבי החמישייה הפותחת (לכאורה אפשר לדמיין את מדר, טימור, מנקו, גינת, שגב - שזה 3 שינויים...).
הגארדים היו בסדר אז לא יודע אם לרז אדם יהיה מקום בכלל ברוטציה. לארצי כאמור אני חושב שכן.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 1:36 pm 
Sophomore

פשע היה לבוא לכאן בלי מתאזרח אחד שאתה יודע שמסוגל לתת לך את ה 10-12 נקודות לערב. אני מניח שיש פה כל מיני דברים שאני לא מכיר בהיבט הזה שאולי לא רצו לרוץ עכשיו על מישהו ולנעול אפשרויות להמשך. לא יודע. היה חייב לעשות פה קסמים ולדאוג שיהיה אחד כזה כרגע. חוץ מזה, אחלה של ניצחון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 1:40 pm 
Junior

אז דיברתולומיאו לא הגיע מסיבות אישיות, בלאט עם פציעה בגב וסורקין נתן פחות ממחצית.
מה שנקרא, כך יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 2:09 pm 
Hall of Famer

אתה טוען שסורקין ביים פציעה באמצע המשחק? או בלאט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 2:37 pm 
Junior

אני לא טוען כלום כי אין לי הוכחות לכלום. עובדתית, גם הפעם וגם בחלון הקודם (אז אלה היו מנקו ובלאט) שחקני מכבי מגיעים במקרה הטוב בהרכב חסר.
אם אתה שואל לדעתי, אני חושב שאם היה פה משחק יורוליג, גם בלאט, גם סורקין וגם דיברתולומיאו היו משחקים.

רק נזכיר, כשהליגה חזרה מכבי קיבלה הנחה עצומה בלוח המשחקים בתמורה לכך שתשחק בליגה ללא הישראלים הבכירים שלה בזמן פגרת הנבחרות. אחר כך מכבי חזרה בה וכמובן שהמנהלת התקפלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 2:54 pm 
Hall of Famer

ביום שלישי הקרוב (יום הבחירות המקומיות, לכן המשחק ב-15:45) מכבי כבר צפויה לשחק ברמת גן, וביום חמישי מכבי בברלין.
בלאט? סורקין? מנקו?
יהיה מעניין

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 23, 2024 4:24 pm 
מנהל פורום

הם לא ישחקו, זה שקוף מידי
רמת גן נחלשה כשויתרה על המילטון בשביל מושקוביץ, אולי לטווח הארוך זה ישפר אותם, מחר בבוקר הם פחות טובים, זה בטוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 24, 2024 6:06 am 
Sophomore

טור חסר יושרה (כרגיל) של אודי הירש בהארץ (הדבקתי למטה). הירש הוא מהגרועים שבפרשנים, עם אג'נדה מהבית וטייקים צפויים, שתמיד יביעו אכזבה מהכדורסלן והמאמן הישראליים ויספרו לנו כמה הם נוראים, נחותים, עצלנים, מפונקים וחסרי שיטה.

הפעם הוא מזייף נוסטלגיה לנבחרות הישראליות של לפני 40 ו-50 שנה, אלו שהגיעו להישגים באירופה ובאליפות העולם, ו"הכל בזכות המתאזרחים שסחבו אותם על הגב", כי כידוע מעולם לא היו כאן ישראלים ברמה. לא משנה שהמובילים בנבחרת של 79' היו ברקוביץ' וינאי ובזו של 86' ברקוביץ' וג'מצ'י (וכן, ללו סילבר ולבאן מרסר בהחלט היה תפקיד חשוב בנבחרות הללו, אבל הם לא היו הכוכבים שלהן).

וכמובן, הוא גם "שוכח" להזכיר שההישגים הללו היו כשלא רק הכדורסל היה שונה מאוד (מעט נבחרות איזרחו שחקנים מובילים כשיטה, אז המתאזרחים של ישראל באמת נתנו לה יתרון חשוב), אלא גם מפת הכדורסל האירופאי, בעידן של לפני נפילת מסך הברזל. בקצרה, לא היו אז ליטא, לטביה, גאורגיה, אוקראינה, סלובניה, קרואטיה, מונטנגרו ובוסניה, שכולן מדורגות כיום לפני ישראל. הכדורסל ביוון, גרמניה וצרפת (עם אוכלוסיות גדולות פי 8 ו-6 מישראל) עדיין לא תפס מקום מרכזי והן היו רחוקות ממעצמות הכדורסל שהן היום וכמובן שנבחרת כמו פינלנד עוד לא הייתה בכלל בכיוון.

אבל המתאזרחים...

הטור:

במשך שנים ארוכות מתנהל שיח ער סביב האופי המיוחד, או כפי שמקובל לכנות אותו בחוגים מסוימים, הדנ"א של נבחרת ישראל בכדורסל. בדרך כלל מדובר בסופרלטיבים על רוח לחימה, שמירת לחץ, הזדמנות לשחקן הישראלי המקופח, התבגרות של "דור זהב" כזה או אחר שהצטיין בגילים הצעירים ואמור לשחזר זאת באופן מדויק, משום מה, ברמת הבוגרים.

אותה אופטימיות קוסמית השתלטה עלינו גם ערב הקמפיין הנוכחי של הנבחרת. לנו יש שחקני יורוליג (רובם לא ממש משחקים בקבוצותיהם, אבל זה בקטנה) וליריבות אין; כוכבי העתודה מתאחדים עם האיש שלקח איתם גביעים, "אריאל" (בכדורסל תמיד הפמיליאריות מנצחת, שם משפחה זה ללוזרים מהכדורגל); כאן "יובל" יראה מה הוא יודע ויממש את הפוטנציאל (משהו שלא קרה מעולם, גם אתמול).

לכן, טוב שהמשחק בפורטוגל אמש מתועד. מעתה, כשמבקשים להבין מהו אותו אופי חמקמק של נבחרת ישראל בכדורסל, אפשר פשוט לצפות בו ולהבין. כמובן, היה כמעט בלתי אפשרי לצפות בזוועה בשידור חי, לא כל שכן בשידור חוזר, אבל לעתים, כדי להשיל יהירות וזחיחות מעיקות מוטב להביט במראה ולהבין מי אנחנו באמת. מכאן אולי יכול להתחיל תיקון. עם אשליות עצמיות אי אפשר להתקדם.

ראשית – אין דרך קלה יותר לומר זאת – אנחנו הרבה פחות טובים ממה שאנחנו חושבים. יש לנו נטייה להתנשא על נבחרות גמלוניות ולא סקסיות כפורטוגל, שמעולם לא היתה מדינת כדורסל. רק שההבדל העיקרי בינינו לבין הפורטוגלים הוא שלהם אין קבוצות עשירות יחסית ביורוליג, ביורוקאפ ובליגת האלופות, מאוכלסות בזרים אמריקנים. נטולי פוזה ומרובי שערות על הכתפיים, הפורטוגלים ניצחו אותנו בשלב מסוים בעשור הראשון של המילניום בארבעה מתוך חמישה משחקים. גם אתמול הם היו קרובים מאוד והפסידו בין השאר כי קלעו באחוז לא סביר של 2 מ-21 (9.5%!) מחוץ לקשת.

פעם זה "מולי", אחר כך זה "אריק", בהמשך "ארז", "גיא" וכעת "אריאל" – רובם בחורים טובים ומאמנים לא רעים, אך לא כאלה שיצליחו בכמה ימי אימונים להסתיר את כל הפגמים של הכדורסלן הישראלי

שנית – לנבחרות ישראל בכדורסל, ככלל, אין מדיניות הגנתית. פעם, בתחילת שנות השבעים הנהיג המאמן דאז, אברהם חמו, הגנת לחץ. אבל מאז מדובר על פי רוב בעניין התנדבותי, המבוסס על מוטיבציה ויכולות אישיות. ירידה להגנה, סגירה לריבאונד (הפורטוגלים ניצחו בתחום זה 37:40, עם 15 ריבאונדים בהתקפה), ערנות לחיתוכים, הגנת היחיד (בלט לרעה נמרוד לוי שקפא מול חדירה של הילד הפורטוגלי פריי)? כל אלו הם המלצה בלבד. כדי לשנות משהו בהגנה, המאמן התורן בדרך כלל שולף אזורית שעוברת לאישית כדי לבלבל את היריבה - משהו שפיני גרשון ודיוויד בלאט השתמשו בו במכבי תל אביב בתחילת שנות האלפיים ומאז הפך לנוהג בכדורסל הישראלי, ורק בו. אם זה לא עובד – זורקים למגרש את ה"נלחמים", את האיתי שגבים והנועם יעקובים, אלו שפשוט אוהבים ויודעים לשמור, כדי שיחוללו מהפך.

הלאה. מאמני הנבחרת נקבעים בדרך כלל בתורות, על פי סידור עבודה, למי שמגיע, מעין פרס מפעל חיים על הישרדות בענף הנוירוטי וכפוי הטובה. איכשהו, כמעט אף פעם זה לא המאמן הכי טוב בארץ. כשאיכשהו מתרחשת תקלה והאיש הטוב ביותר בנמצא ממונה, הקוסמוס הביורוקרטי הישראלי (להלן ה-"DNA") דואג לאיזון והמאמן המצטיין נעלם. דיוויד בלאט הועזב לפני שאימן משחק אחד מפני שלא השלים קורס מאמנים (!) ועודד קטש, שאיתו לפחות היתה לנבחרת זהות התקפית מוגדרת, פוטר עקב סכסוך כספי. במקומם, פעם זה "מולי", אחר כך זה "אריק", בהמשך "ארז", "גיא" וכעת "אריאל" – רובם בחורים טובים ומאמנים לא רעים, אך לא כאלה שיצליחו בכמה ימי אימונים להסתיר את כל הפגמים של הכדורסלן הישראלי. הם ילמדו כמה תרגילי התקפה, את שינויי ההגנה שהזכרנו קודם, ויקוו לטוב – כלומר ליכולת אישית של ים מדר, רומן סורקין, תומר גינת (ו"דני" שיצטרף בקיץ) שתסדר הכל.

אה, כמעט שכחנו. בנושא אחד נבחרת ישראל הצטיינה באופן מסורתי – לאזרח את השחקן הנכון. חבורת יהודים אמריקנים הובילה אותנו להישג השיא, מדליית הכסף בטורינו ב-1979, ולבאן מרסר למקום השביעי באליפות העולם ב-1986 (מאז כלל לא שיחקנו בטורניר). רק שבזמן שבכל נבחרת סבירה דואגים מבעוד מועד לאזרח אמריקני בעל זיקה מינימלית עד לא קיימת למדינה, ישראל נותרה מאחור. לורנזו בראון לקח עם ספרד אליפות אירופה, ואנחנו נותרנו עם שיח שקרי על "לתת לשחקן הישראלי הזדמנות", "יש לנו מספיק גארדים/גבוהים" או "שר הפנים מש"ס, אין מה לעשות". כבר קרוב לשנה מתקיים שיח על אזרוחו של קאדין קרינגטון, אך ללא הועיל.

אז בפעם הבאה שמישהו טוען שאנחנו לא זקוקים לעזרה בדמות אמריקני כישרוני, שמשחק בליגה הישראלית, הקוריאנית או האוסטרלית, כדאי פשוט לצפות בפורטוגל נגד ישראל מאמש. המשחק שאנחנו מנסים לשחק הוא כדורסל, לא תחרות בציונות. ואנחנו זקוקים לכל עזרה שנוכל לקבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 24, 2024 11:06 am 
מנהל פורום

אודי הירש הוא מניפולטור ידוע
אבל עדיין יש לו כמה טענות נכונות, הוא זיהה נכון את הבעיה עם בחירת המאמנים. אימון נבחרת זו התמחות שונה וצריך לתת למישהו שטוב באינסטנט קוקינג (קטש, אחרי מכבי?) חוזה ל10 שנים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 24, 2024 2:47 pm 
Junior

טוב, סורקין באמת פצוע ויעדר חודש לפי הפרסומים.
לפחות במקרה שלו, לוקח בחזרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 63 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dovi, uriel17, עמוס לב ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה