סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 4:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: המרוץ ל-MVP
הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 12:06 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
כשנשארו בערך 15 משחקים עד סוף העונה, המירוץ מתחמם.

אחרי שאמביד (המועמד המוביל ל-MVP לפני שנפצע) נשר מהמירוץ, נשארו 5 מועמדים לגיטימיים, שזה לא מעט בהתחשב בזה שבחמש השנים הקודמות זה היה מוגבל למירוץ המשולש בין יאניס, יוקיץ' ואמביד. אזכורים של כבוד לאנט (השחקן הכי טוב של מובילת המערב במשך רוב העונה), קוואי (השחקן הכי טוב של הקליפרס הטובים מאוד, שהשנה גם משחק מספיק משחקים ודקות), ומיצ'ל (השחקן הכי טוב של קליבלנד הטובים מאוד, אבל החסיר הרבה משחקים -- עוד אחד או שניים והוא כבר לא כשיר לבחירה). וגם ללברון, האליברטון, ודוראנט. כולם משחקים מצויין השנה, אבל לא ברמה של השחקנים למטה וגם לא מובילים את הקבוצות שלהם לאותה רמה של הצלחות.

אז מי כן מועמד לגיטימי?

1. יוקיץ'.
הקייס שלו: אחרי שהפסיד לאמביד בפוטו פיניש בשנה שעברה (חלק כנראה באשמת עייפות מצביעים), אולי מגיע לשחקן הטוב בעולם (לא חושב שזה קרוב) פיצוי. ואולי לא, כי ה-MVP הוא פרס לשחקן הכי טוב/משמעותי של העונה הרגילה, לא לשחקן הכי טוב בעולם. בכל מקרה, המספרים כרגיל נפלאים, עם שיפור משמעותי משנה שעברה בנקודות ובריבאונד, ירידה יפה באיבודים, וממוצע של כמעט טריפל דאבל. האחוזים ירדו מה-70% טרו שוטינג הלא הגיוניים בשנה שעברה ל-65%, שזה ברמה של מה שהיו בשנתיים שבהן זכה ב-MVP. והוא כנראה גם השחקן שהכי משפיע על המשחק של הקבוצה שלו. בדקות שלו על המגרש, דנבר בערך ב-10+. בדקות בלעדיו בערך 10-. אין עוד שחקן בליגה עם כזה הפרש (למרות שצריך לסייג שלא מעט מזה על הספסל החלש של דנבר לעומת החמישייה החזקה מאוד). אה, ודנבר כרגע עם המאזן הטוב במערב, בשוויון עם או קיי סי.

2. לוקה.
הקייס שלו: הסטטיקטיקות עוד יותר מדהימות מבשנים קודמות. מלך הסלים של הליגה (בלי אמביד) וזה לא קרוב, עם יותר מ-34 למשחק, כשהוא מוסיף על זה 9 ריבאונדים, 10 אסיסטים, וגם 1.5 חטיפות למשחק. שיפר מאוד את האחוזים משלוש השנה ובכלל, קולע ביעילות. וגם בהגנה הוא נראה לדעתי קצת יותר טוב מבשנים קודמות. דאלאס כרגע מחוץ לפלייאוף, אבל נראית לא רע וניצחה לא מעט מאז הטרייד על גאפורד המצויין. אם הם יכולים להשתחל לשישייה הראשונה (זה קרוב), יש ללוקה קייס אמיתי.

3. שיי.
הקייס שלו: השחקן הכי יציב בליגה. רק השבוע הוא שבר את השיא של דוראנט באוקלהומה למספר משחקים עונתי מעל שלושים נקודות. וזה כשנשארו עוד 17 משחקים לעונה. בהחלט לא רע לנפץ את השיא של אחד הקלעים הגדולים בתולדות ה-נבא. לדעתי שיי לא ברמת הגאונות ההתקפית של יוקיץ' ודונצ'יץ'. אבל הוא כן משחק הגנה טובה יותר משניהם ומוביל את הליגה בחטיפות. והסטטיקטיקות המתקדמות אוהבות אותו. כשמשקללים את התרומה ההתקפית וההגנתית, מדד ה-EPM (פלוס מינוס מוערך), שנחשב בעיני לא מעט אנשים במקצוע למדד האול-אין-וואן הכי מדויק, מראה ששיי במקום הראשון (בניקוי של אמביד), עם כמעט שתי נקודות מדד לפני השחקנים שאחריו (לוקה ויאניס) וכמעט שלוש לפני יוקיץ'. הוא מוביל גם את מדד ה-EW (אסטימייטד ווינס; שילוב של EPM עם מספר משחקים), עם 3 עד 4 משחקים יתרון על המועמדים האחרים. והוא עושה את כל זה כשהוא מוביל את הת'אנדר למקום הראשון במערב (שובר שוויון מול דנבר), מה שאף פרשן לא ניבא לפני תחילת העונה. אוקייסי גם מנצחת את הראש בראש מול דנבר של הג'וקר ודאלאס של לוקה, כששיי עם כמה הצגות גדולות במשחקים הללו.

4. יאניס.
הקייס שלו: כבר התרגלנו, אבל יאניס נותן עוד עונה אדירה, וכמו שיי, הוא נהדר בשני צידי המגרש. זו אולי לא עונת השיא שלו, אבל היכולת ממש לא רחוקה מהשחקן שזכה ב-MVP פעמיים, עם שיא קריירה באסיסטים, יותר נקודות משהיו לו כשזכה ב-MVP, והרבה ערבים שבהם הוא בלתי ניתן לעצירה עם כמעט 62% מהשדה (הרבה יותר טוב מעונת השיא הקודמת שלו, שהיה 58.5%). מילווקי אמנם נראית פגיעה (בעיקר בגלל שלילארד מאכזב ומידלטון פצוע רוב הזמן), אבל יאניס עדיין מוביל אותם למקום השני במזרח ואחד המאזנים הטובים בליגה.

5. טייטום.
הקייס שלו: השחקן הכי טוב של הקבוצה הכי טובה בליגה (בהפרש). אבל נראה לי שבעצם כאן זה נגמר. הוא נחות מהמועמדים האחרים סטטיסטית (באופן די משמעותי; וזו גם לא העונה הכי טובה שלו סטטיסטית), יוקיץ' התעלה עליו משמעותית בקרבות ראש בראש השנה (בשניהם דנבר ניצחה), והרביעייה המשלימה של החמישייה של בוסטון היא הכי איכותית בליגה. בקיצור, שכנעתי את עצמי שאולי טייטים לא באמת מועמד לגיטימי.

אז מי הבחירה שלכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: המרוץ ל-MVP
הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 1:51 pm 
מנהל פורום

אני חושב שהמשחק בדנבר היה המסמר האחרון בסיכויים של טייטום. אלמלא הפציעה של אמביד, הוא אפילו לא בחמישיה
וזה למרות שהוא עונה להגדרה המגניבה, השחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה בליגה
ההגנה, הטכניות וזה שהוביל את הקבוצה שלו למקום נמוך יותר משיי ויוקיץ, תדפוק את לוקה גם העונה והוא לא ישבור את מחסום המקום שלישי
יוקיץ הוא שחקן הכדורסל הטוב בעולם, אבל לזכות שיי צריך לזקוף את הישג הכדורסל הבולט של העונה, להביא את הת'אנדר מהפלייאין למקום ראשון במערב, או אפילו מקום שני. אנחנו כבר התרגלנו, זה פאקינג מטורף מה שהוא עשה העונה
אני נותן לו את ה MVP

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 1:53 pm 
מנהל פורום

למה יאניס לא? הוא נכשל בדיוק איפה ששיי הצליח
הוא קיבל את אחד השחקנים המוכשרים בהיסטוריה ולא שילב אותו בקבוצה.
זה על המאמן אבל גם עליו
שיי הצליח לקחת את צ'ט ולשלב אותו בקבוצה ולהפיק ממנו הכי הרבה שאפשר לדמיין
כן, זה על המאמן אבל גם עליו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 3:14 pm 
Junior

אני מאמין שיוקיץ' ייקח... יאניס בעונה קבוצתית חלשה מדי (יחסית לציפיות, כן? 24 הפסדים כמו עונה שעברה וזה עם דיים לצידו), לוקה בוודאי בעונה קבוצתית חלשה (ביחס למתחרים) וטייטום אומנם השחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה אבל זה גם החסרון שלו - הקבוצה שלו ממש טובה (הולידיי, וויט, בראון ופורזינגיס מרכיבים איתו חמישיה מאוזנת וטובה ממש בכל העמדות).
ולמה שיי לא? האמת לא יודע, 31.1 למשחק והובלת הליגה בחטיפות בקבוצת צמרת סופר מפתיעה. אולי בגלל שOKC מרגישה קצת בוסרית? את האמת לא יודע למה לא, יכולת הסקורינג שם, 6.4 אס' ו5.6 ריב' זה אומנם לא לוקה\יוקיץ אבל תרומת אול אראונד חביבה מאוד, הוא שחקן הגנה לא רע בכלל והקבוצה שלו בטופ.

אני אהמר ואלך על יוקיץ, אין לי הסבר למה לא שיי, פשוט הוא עדיין לא מרגיש לי שם (לא שאני יודע מה זה "שם" בדיוק).

נערך לאחרונה על ידי sheky בתאריך ו' מרץ 15, 2024 4:43 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 4:24 pm 
Senior

שיי מועמד רק אם דנבר לא מתאמצת עליו בהגנה

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 5:45 pm 
Hall of Famer

החמישה הנ"ל מתאימים בול מבחינת עמדות לחמישיית הליגה הראשונה.
כבר התרגלנו לזה, אבל רק אמריקאי אחד מביניהם (וגם לא בין הראשונים).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 6:02 pm 
מנהל פורום

רק רגע, הדיון על מי אנחנו חושבים שיבחר?
אז אני מהמר על יוקיץ, פשוט כי הוא מוביל את טבלת ההימורים
אני הבעתי את דעתי, לא מה אני חושב שיקרה
יוקיץ היה בקלות לקחת את ה MVP הרביעי ברציפות עכשיו, אם הוא היה מכוון לזה.
אבל הוא לא מכוון לזה, וזה חלק ממה שעושה את הגדולה שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:45 pm 
Junior

יוקיץ' משחק כדורסל מושלם, אבל העונה אני חייב להגיד שגם לוקה משחק כדורסל מושלם.
יוקיץ' כנראה יקח, אבל לוקה מוצדק לא פחות בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 8:59 pm 
Hall of Famer

לא יודע, חוסר ההצלחה הקבוצתית של דאלאס, כבר שנה שניה ברציפות מאד בעייתי בעיניי. אני כן חושב שלוקה של השנה טוב שנות אור מאשר שנה שעברה , אז הוא היה די בול הוגר, וטוב שהוא לקח את הביקורת והפנים אותה. באמת שחקן אדיר אדיר אדיר.
אבל איפה ההצלחה הקבוצתית איפה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 9:13 pm 
Junior

הקבוצה שסביב לוקה היא בכל זאת לא הדבר הכי מרשים שיש. לא יודע לכמה הצלחה קבוצתית אפשר כבר לצפות מהם.

בכל מקרה, אני מרגיש שהשיח פחות מדויק כשהוא על 'למה x לא', כי בתכלס זה פחות העניין, העניין הוא יותר 'למה יוקיץ׳ כן'. והתשובה לזה, בעיני, היא בעיקר שהוא משפיע על המשחק כמו שאף אחד אחר לא משפיע.
זה אמנם בעיקר בעיקר בהתקפה, אבל מה שהוא עושה שם פשוט בלתי נתפס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2024 9:16 pm 
Hall of Famer

כן, גם אצלי ברור שיוקיץ׳. שג״א מס׳ 2, אבל למען האמת יוקיץ׳ שלוש רמות מעליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2024 9:47 am 
Freshman

אולי כי ליוקיץ׳ כבר התרגלתי,
ההישג של שג״א בטח ביחס לציפיות צריך לתת לו את התואר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 12 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עופר האדום ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה