סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אפריל 26, 2024 10:11 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1266 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 51  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: רצועת עזה
הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 8:07 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
להיפך, אם כך המבצע ייגמר אני מעכשיו מתנגד לכל מבצע. מבצע שאינו מיועד להכרעה הוא מבחינתי מיותר, ואם הכוונה של הממשלה היא לא להכריע, אני מקווה שלא תתחיל אותו כלל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 8:32 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי זה בן אדם בשם ראי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 8:41 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
רוני, נכון שפעולות גדולות פירושם יותר סיכוי לגילוי, אבל בחפירות המנהרות עצמן השתתפו אלפי אנשים, ועדיין הידיעה שלך עליהן מוגבלת מאד. גם לא חייבים שכל המשתתפים ידעו מראש על התכנית, ואז מקטינים את החתימה המודיעינית. ביום כיפור הופתעת ממאות אלפי חיילים שאני בספק כמה מהם ידעו על התכנית הסופית של תחריר 41. עושים אימונים, תרגילים, ואז אחד מהם הופך פתאום לפעולת אמת. עד שאתה מבין מה קורה, הם כבר מתפצלים ונוסעים ליעדים הבאים שלהם.
ואם המנהרות יוצאות בלב היישובים, ספק כמה מעגלי הבטחון שלך יועילו. גם בנירעם, אם המחבלים היו מחליטים להיכנס ליישוב ולא לארוב לסיור, אף אחד לא היה עוצר אותם.

מלחמת יום כיפור זו דוגמה רעה מאוד לטיעון שלך לטעמי, כי לישראל היה את כל המודיעין הרלוונטי בידיה, היא פשוט פירשה אותו לא נכון כתוצאה מ-1001 סיבות. בכל מקרה, שוב, במקרה בנירעם אנחנו מדברים על חוליה אחת, אתה מדבר על תרחיש של עשרות חוליות, יש הבדל מאוד משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 8:51 pm 
Hall of Famer

רוני, גם כאן המשתתפים לא חייבים לדעת הכל, ואז החתימה המודיעינית נמוכה. נותנים להם תדריך סופי אפילו בתוך המנהרה ממש לפני תחילת הפעולה.
ואם יש משהו שבו לישראל היה מודיעין טוב גם אם חלקי (וההגעה המהירה למנהרות הראשונות מראה את זה) ומה שהיה דפוק זו ההערכה של הסיכויים והסיכונים, זה המנהרות. יום כיפור זו דווקא דוגמה טובה מאד לזה.

ובינתיים הפסקת האש ההומוריסטנית נמשכת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 8:59 pm 
Junior

הפסקת אש מצידנו כמובן. הם יורים ונהנים. לפי דיווח של אוהד חמו בערוץ 2, מחבלים נצפו יוצאים מההריסות בסג׳עיה ונוסעים להנאתם מערבה. ובאולפן אמנון אברמוביץ וסגל מציעים נסיגה חד צדדית לגבול, בקיצור עניינים כרגיל.
הבעיה היחידה שרוב חסר תקדים בציבור נגד נתניהו, 87% אחוז בעד המשך המבצע, 69 אחוז בעד מיטוט שלטון החמאס.

מקווה שהרוב הזה יתנקז לבחירות ויעיף את נתניהו, הוא הוכיח במבצע הזה שהתפקיד גדול עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 9:03 pm 
Hall of Famer

וואו, לפי פרסומיםפ בכמה מקומות מתברר שבמבצע הקרקעי התגלה שהיה לחמאס תכנון כזה בדיוק, למתקפה משולבת מכמה מנהרות ורצח/חטיפה של יישובים שלמים. כמו שתיארתי למרות שלא הוזכר הקטע של המכוניות. מפחיד, אני יכול להיות הקמב"ץ שלהם.
מה שכן הוזכר ולא חשבתי עליו זה שזה תוכנן לראש השנה, כלומר כאשר הצבא נמצא במוד של חג והרבה חיילים בבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 9:30 pm 
Hall of Famer

הוא לא רוצה ללכת על מהלך רחב. לא יעזור. מסתפק במנהרות וזהו.
רק קטסטרופה תדחוף אותו (בדגש ע ל תדחוף) ללכת למהלך רחב של שבירת המפרקת הצבאית של החמאס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:18 pm 
Hall of Famer

יש לי תחושה שישיבת הקבינט מתמהמהת כי מישהו עבר לצד של ליברמן ובנט (מן הסתם ארדן), ואין לנתניהו רוב. אני גם די בטוח שליברמן ובנט ממש לא רוצים את זה. הם רוצים להצביע נגד ולצאת גברים, אבל שחס וחלילה לא תתקבל החלטה נגד ראש הממשלה. בשביל מה להם צרות.

לגבי הממשל האמריקאי הנוכחי - בהתחלה חשבתי שהם סתם דבילים שלא מבינים כלום במזרח התיכון. ככל שעובר הזמן נראה לי יותר ויותר שהם יודעים מצוין מה הם עושים מבחינתם, הם הולכים והופכים את ההימור שלהם, ולגביהם האיסלמיסטים זה העתיד של המזרח התיכון וכדאי ללכת איתם. אולי הייתי נאיבי, כבר אחרי מה שקרה במצרים הייתי צריך להבין את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:30 pm 
Hall of Famer

בקבינט יש 8 חברים, איך מעבר של אחד לצד של בנט וליברמן משנה משהו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:31 pm 
Junior

מן הסתם יש את ליברמן, אהרונוביץ, בנט וארדן שהצהיר היום בבוקר שמבחינתו תמו הפסקות האש.
בצד השני נתניהו, יעלון, לבני ולפיד.

ברקע, ולא הייתי מזלזל בזה, הסקרים. 70 אחוז שבעד כיבוש עזה זה לא צחוק, זה שמאל וימין ביחד, שלא לדבר על 87 אחוז שרוצים להמשיך את המבצע. צריך לגבש פלטפורמה איך להסביר לאותם אנשים למה נותנים לחמאס להמשיך לטפטף טילים ולא מרחיבים את המבצע. או בקיצור, לגבש נוסחה מילולית שתנסה לזרות חול בעיני הציבור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:40 pm 
Hall of Famer

היום תקפו בעזה (לצד העבודה הסיזיפית של המנהרות), אבל כנראה שלא חזק כמו בימים קודמים וגם לא הרחיבו.
והנתון של 87% בהחלט מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:55 pm 
Hall of Famer

אהרונוביץ ממש לא בעד הרחבת המבצע, על פי ההדלפות הוא נמצא איפשהו בין לבני ללפיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 10:58 pm 
Junior

אבימאל כתב:
אהרונוביץ ממש לא בעד הרחבת המבצע, על פי ההדלפות הוא נמצא איפשהו בין לבני ללפיד.

אהרונוביץ בעד הרחבת המבצע, לפחות מהחדשות שאני שומע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 11:09 pm 
Hall of Famer

מהמבזקים עולה שכנראה אובמה לוחץ מאוד לעצור.
איזו צרה המנחה טוק שואו הזה.
חמאס צריך לשלוח לו פרחים.

Sent from my GT-I9500 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 11:34 pm 
Junior

אני מניח שאם אובמה היה מרים טלפון לביבי ודורש ממנו לחתום על הסכם עם אבו מאזן שהיה כולל את חלוקת ירושלים והסכמה לזכות השיבה הוא היה שומע תשובה שלילית. אנחנו בוחרים ראש ממשלה שיידע לקבל החלטות קשות ולעמוד על אינטרסים חיוניים. נתניהו, כמו שהיה צפוי, מתקפל בפני כל לחץ בינלאומי. במקרה הזה בכלל קל לו, הוא בעצמו לא רצה את המבצע הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 27, 2014 11:50 pm 
Hall of Famer

המהירות שבא הודלפה השיחה עם אובמה לכל אמצעי התקשורת הישראלים מראה כמה ביבי שקוף. עכשיו יהיה לו תירוץ, אובמה הכריח אותי, חוץ מזה הוא הבטיח שהרצועה תפורז, זה אובמה הבטיח, באמא שלי! אין מצב שזה לא יקרה, הוא מבטיח - הוא מקיים!

דבר מעניין לא פחות - בתחילת המבצע הקרקעי קראתי איפשהו שאובמה יתערב אישית ביום כשמספר ההרוגים ברצועה יגיע ל-1000. זה מאד קרוב למה שקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 8:14 am 
Hall of Famer

מעניין לראות איך קרי ואובמה הלכו כברת דרך לטובת חמאס, תורכיה וקטאר, ע"ע מתווה קרי מיום שישי.

http://www.haaretz.co.il/news/politics/ ... -1.2388480

ציטוט:
"לידי "הארץ" הגיע נוסח ההסכם שהציעה ארה"ב להפוגה בת שבוע ■ קרי לא הכיר בדרישת ישראל להמשיך לפעול נגד המנהרות ■ החמאס מוצג כשווה לישראל, עבאס והרשות הפלסטינית לא מוזכרים ■ אין אזכור לפירוז הרצועה
טיוטת מתווה הפסקת האש שאותה העביר שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי לישראל ביום שישי לפנות ערב לא כללה כמעט כל התייחסות לצורכי הביטחון של ישראל או לפירוז הרצועה מרקטות ואסרה על צה"ל לפעול להריסת מנהרות הטרור מעזה לשטח ישראל במהלך שבעת ימי "הפסקת האש ההומניטארית" שהיו אמורים לסיים את הלחימה, כך עולה מהמסמך שהגיע לידי "הארץ" ונחשף לראשונה.

המסמך הינו טיוטה שהוגדרה כ"מסווגת" והועברה ללשכת ראש הממשלה ביום שישי בשעה 17:00, תוך כדי ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני. הכותרת של המסמך הינה "מסגרת להפסקת אש הומניטארית ברצועת עזה".
לקריאת המסמך המלא לחצו להגדלה
לקריאת המסמך המלא לחצו להגדלה

בטיוטה נכתב כי קיים צורך דחוף להגן על אזרחים, לסיים את האלימות בעזה ולהשיג הפסקת אש יציבה. לפי הטיוטה ההסכם הוא בין שני צדדים – מדינת ישראל מול "הפלגים הפלסטיניים", קרי חמאס ושאר הארגונים ברצועה. שני הצדדים מוצגים כשווים במעמדם. הטיוטה לא מעניקה כל מעמד לרשות הפלסטינית או לנשיא מחמוד עבאס והם לא הוכנסו כצד להסכם.

המסמך כולל שלושה סעיפים: (לקריאה לחצו להגדלת התמונה משמאל)

הפסקת אש הומניטארית שתסיים את כל פעולות האיבה ברצועת עזה וממנה. הפסקת האש היתה אמורה להיכנס לתוקף בתוך 48 שעות, כלומר ביום ראשון בערב, ולהימשך שבוע.
ההסכם היה אמור להתבסס על הבנות הפסקת האש שהושגה בקהיר בנובמבר 2012 בסיום מבצע "עמוד ענן".
בתוך 48 שעות מרגע אישור ההסכם יתכנסו הצדדים בקהיר, בהזמנת מצרים, כדי לנהל מו"מ על כל הנושאים הרלוונטיים להשגת הפסקת אש יציבה וקבועה ברצועת עזה. בסעיף זה פורטו בזו אחר זו דרישות חמאס: פתיחת מעברי הגבול, הכנסת סחורות ואנשים לעזה, הבטחת מרקם החיים החברתי והכלכלי של הפלסטינים שחיים בעזה והעברת כספים לעזה כדי לשלם את משכורותיהם של עובדי הממשלה. דרישות ישראל זכו להתייחסות כללית מאוד לפיה "יטופלו כל בסוגיות הביטחוניות". לא הופיע כל איזכור לפירוז הרצועה מרקטות ונשק כבד או להריסת מנהרות הטרור.

הטיוטה שהעביר קרי ביום שישי בערב קבעה עוד כי במהלך השבוע של הפסקת האש ההומניטארית ישראלים, חמאס ושאר הארגונים הפלסטינים יימנעו מביצוע כל פעולה צבאית או ביטחונית נגד הצד השני. כמו כן הצדדים יאפשרו העברת סיוע הומניטארי כולל מזון ותרופות לתושבי עזה. המשמעות היא שצה"ל לא התבקש לסגת מרצועת עזה במהלך הפסקת האש ההומניטארית אולם ארה"ב אינה מכירה בדרישתה של ישראל להמשיך ולפעול נגד המנהרות.

הסעיף האחרון של הטיוטה קבע כי "גורמים בקהילה הבינלאומית ובהם ארה"ב, האו"ם, הליגה הערבית, האיחוד האירופי, טורקיה, קטאר ורבים אחרים יסייעו ליישום יעיל של הפסקת האש ההומניטארית ושל ההסכם שאליו הגיעו הצדדים...וייצאו ביוזמת סיוע הומניטארי משמעותית כדי לטפל בצרכים של תושבי עזה".

במסגרת הסעיף הזה לא הופיעה כעל התייחסות למצרים – מדינה מרכזית שגובלת ברצועת עזה, שיש לה אינטרסים רבים בכל הסכם הפסקת אש שייחתם ושמילאה תפקיד מרכזי בהסכמים דומים בעבר. לפי הטיוטא, התפקיד המצרי המסורתי בפיקוח על יישום ההסכם הועבר לטורקיה וקטאר – שתי מדינות שתומכות בחמאס ועוינות לישראל.

ביום שישי אחר הצהריים כאשר הגיעה הטיוטה ללשכת ראש הממשלה בקריה בתל-אביב עיניהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה יעלון, שרת המשפטים ציפי לבני ושאר שרי הקבינט חשכו כשראו מה כתוב בנייר.

שרי הקבינט, שרובם הכירו נוסחאות אמריקאיות אחרות וטובות יותר שהועברו לישראל במהלך יום רביעי ויום חמישי הוכו בהלם. בהצבעה שהתקיימה תמכו כולם בדחיית המסמך. עם זאת, הוחלט לא לפרסם הודעה רשמית בנושא כדי לא להביך את שר החוץ האמריקאי ולא לשבור מולו את הכלים. במקום, הוחלט שראש הממשלה נתניהו יתקשר לקרי ויעלה בפניו דרישה למקצה שיפורים משמעותי במסמך בסוגיות שחשובות לישראל.

בכירים ישראלים הביעו במהלך סוף השבוע כעס רב על המתווה שהציג קרי. שרים בקבינט הגדירו את הצעתו של קרי כ"פרס לטרור" וטענו ששר החוץ האמריקאי אימץ לחלוטין את העמדות שהציגו לו שרי החוץ של קטאר וטורקיה שניהלו את המו"מ מטעם חמאס.

ביום שבת ככל הנראה כתוצאה משיחות הטלפון שקיים עם נתניהו ניסה קרי למזער את הנזקים שעשתה ההצעה שהעביר לישראל ביום שישי בצהריים. בהצהרות לעיתונות בסיום פגישה עם שרי החוץ של קטאר וטורקיה אמר קרי כי הוא מבין שישראל לא תוכל לקבל הפסקת אש שבה היא לא תוכל להמשיך ולפעול נגד מנהרות הטרור מעזה. "יש לטפל במנהרות ואנחנו מבינים זאת", אמר. "אנחנו עובדים על זה. אבל באותה מידה הפלסטינים לא יוכלו לקבל הפסקת אש בלי שהם יודעים שהסטאטוס-קוו הקיים היום בעזה ישתנה ובלי שיהיה להם יותר חופש תנועה".

בכירים ישראלים ציינו כי המתווה שהציג קרי ירד למעשה מהשולחן ולא דנים בו יותר. "הצלחנו לסכל את המסמך הזה ועכשיו מדברים על אופציות אחרות", אמר אחד הבכירים הישראלים. בכיר בפמלייתו של שר החוץ קרי אמר בתגובה: "אין שום מסמך ואין שום הצעה. הטיוטה היתה מבוססת על ההצעה המצרית שישראל תמכה בה בלב שלם. אם ישראל מתנגדת לטיוטה הזו, הרי שהיא מתנגדת לתכניתה שלה עצמה".

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 8:42 am 
Sophomore

ואחרי כל זה קרי "נעלב" מהדברים שהושמעו נגדו בישראל. האיש נכשל בכל משימה דיפלומטית שהוטלה עליו, והפך עצמו לפרסונה נון-גרטה באזור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 9:06 am 
Junior

זה כמובן נכון אבל הולך ומסתמן שזה לא העניין. עמית סגל, איילה חסון וברק רביד אמרו הבוקר אצל ניב רסקין בגל"צ שלא היה צורך בשום לחץ בינלאומי, נתניהו כבר לפחות שבוע רוצה לסיים את המבצע הזה.
הוא יצטרך לשווק את הישגי המבצע שהם ממש מיקרוסקופיים נכון לרגע זה (לעומת המחיר הכל כך יקר ששילמנו), בוודאי אם מסתכלים בראיה ארוכת טווח וביכולת של חמאס לשקם את עצמו. יהיה לביבי מאוד קשה. אני מניח שהמילים הרס, דאחיה ומנהרות (שכמובן, שיצאנו למבצע הם לא הוזכרו ולו ברמז במטרות המבצע) יחזרו על עצמם כי הרבה מעבר לזה אין לו מה למכור לציבור.

לבי על תושבי הדרום שיאכלו מעכשיו הרבה יותר חרא וכבר התחילו לאכול. היום בגל"צ שמעתי ראיון עם אשה שנחה במיטה בזמן "ההפוגה ההומניטרית" ואצלה דווקא השקט לא נענה בשקט אלא בפצמ"ר. כמוה עוד יהיו רבים כנראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 9:09 am 
Hall of Famer

לאומית ממה שאני זוכר הם דיברו מההתחלה על טיפול במנהרות ולא מעבר לכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 9:13 am 
Junior

oren_80 כתב:
לאומית ממה שאני זוכר הם דיברו מההתחלה על טיפול במנהרות ולא מעבר לכך.

המנהרות החלו לככב רק אחרי ניסיון החדירה בעין השלושה נדמה לי, כמה ימים לאחר תחילת צוק איתן. עד אז שיווקו לנו את האיום הרקטי כסיבה ליציאה למבצע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 9:16 am 
Hall of Famer

התכוונתי לעניין הקרקעי. מהזכור לי מהרגע שנכנסו לשם דיברו על הצורך לפגוע במנהרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 10:00 am 
Junior

כותרת ב-ynet:
המדיניות החדשה: חמאס יורה, ישראל רק מגיבה". מעתה ישראל לא נוקטת בשום פעולה התקפית.
עוד מעט נגמר עיד אלפיטר..צפויות חגיגות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 10:16 am 
Hall of Famer

השמועות אומרות שישראל גם נדרשת לחלק בקלאוות וכנאפה לרגל החג לתושבי עזה....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 28, 2014 10:21 am 
Hall of Famer

כוחות הבטחון עדיין מנסים לברר איזה טיל נורה הבוקר לאשקלון. האם זהו טיל קרקע-מצוקה? או שמא טיל קרקע-ייאוש? או שמא זה הטיל החדש, הפתעת המבצע ללא ספק: טיל קרקע - איתות-על-רצון-ברגיעה. חמאס עמד בהבטחתו והראה שיש לו הפתעות, המודיעין של צה"ל הפותע מנוכחותו של הטיל החדיש הזה בזירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1266 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 51  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Hacohen ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: