סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אפריל 26, 2024 9:06 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 4:33 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
דווקא כאן, אני מאמין שהשחקנים היותר טובים נמצאים יותר בקולנוע מאשר בטלויזיה. (ובסופו של דבר, הכסף וההילה נמצאים ברמת השמנת בקולנוע יותר מאשר בטלויזיה) אני זוכר למשל את אנדרה בראוור, טמפלטון מרצח באדום לשחור, שנחשב בשנות התשעים לשחקן הטלויזיה הגדול ביותר שיש, הגיע לקולנוע וגילה שאין לו אפילו שמץ כריזמה בשביל להצליח שם. זה גם נכון לגבי שחקנים אחרים שפשוט מדהימים במסך הקטן ולא בהכרח גדולים במיוחד במסך הגדול (קלייר דיינס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 4:45 pm 
Junior

איך אתה מסביר את זה נורטון? הרי משחק זה משחק. אין פה השוואה בין תיאטרון לקולנוע, אלא בין שתי פלטפורמות יחסית דומות, רק שהאחת נמשכת על פני מספר רב של פרקים והשניה ממוקדת ב"פרק" אחד ארוך. משחקי הכס למשל, נראית לי סדרה ברמת השקעה של סרט בכל המובנים, אז למה ששחקן מוביל משם לא יצליח בקולנוע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 4:50 pm 
Hall of Famer

לא יודע, אבל לשון בין למשל, שחקן שכן שיחק בשני המדיומים, היתה בהחלט נוכחות גדולה יותר במשחקי הכס מאשר בכל סרט קולנוע בו ראיתי אותו. גם ג'יימי לאניסטר טוב יותר במשחקי הכס באנגלית מאשר בסרט סקנדינבי או שניים בהם ראיתי אותו.
חוץ מזה, לא אמרתי לא יצליח. ויש שחקנים לא מעטים שהתחילו בטלויזיה והגיעו לקולנוע, וגם הפוך. אבל בממוצע, נראה לי שהשמנת האמיתית נמצאת בקולנוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 5:16 pm 
Junior

או שזה פשוט קשור לתפקידים שהם עשו, שכן לא חסרים גם שחקני קולנוע שנתנו הופעה מהפנטת בסרט X ונראו פחות טוב בסרט Y.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 5:21 pm 
Hall of Famer

טוב, צודק. זאת התחושה שלי על סמך צפייה במשך חיי בכמה אלפי סרטים וכמה אלפי פרקי טלויזיה. האם ביססתי אותה לחלוטין ואמרתי שהיא תמיד נכונה - לא. האם נתתי כמה דוגמאות שכן מציגות את הטענה שלי - כן.
לך יש דוגמאות הפוכות? מישהו שפרח בקולנוע, הגיע לטלויזיה והיה סתם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 7:17 pm 
Junior

לי אין, ואני מניח שראית הרבה יותר סדרות וסרטים ממני. וזה גם מתקשר לאחת השאלות שהעליתי קודם - איך זה שלא רואים כמעט תחלופת שחקנים בין שתי הפלטפורמות הללו? אני מבין שלגביי שחקני סדרות שמצאו עצמם מככבים בסרטים זה לא כ"כ תופס, אבל לא זכורים לי בכלל כוכבי קולנוע שמצאו את עצמם מככבים אח"כ בסדרת טלוויזיה (פרט לקווין ספייסי שהוזכר כאן). ועם זאת, נראה לי הכי הגיוני שתפקוד של שחקן (בהנחה שיש לו כישורי משחק כמובן) מושפעים יותר מהתפקיד שהוא קיבל להבדיל מהתאמה זו או אחרת למסך הקטן\גדול. כמובן שיכול להיות שאני טועה, ובלאו הכי אין לי באמת את הכלים לקבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 9:28 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה רק נדמה לנו, כי אנחנו לא רואים מספיק. סרטי טלוויזיה למשל כמעט לא מוקרנים בארץ, משום מה. אבל אם תסתכל על רשימות המועמדים לפרסי אמי תמצא שם המון כוכבי קולנוע שעשו חלטורות בטלויזיה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 9:47 pm 
Senior

אני שונא להיקלע למקומות האלה אבל זה חזק ממני.
להגיד שהחלק הכי פחות חשוב בסרט זו העלילה זו אמירה שהפלצנות נוטפת ממנה עד כדי מפגע סביבתי.

משול לאמירה שלדעתי אפילו המנחם פרים של העולם לא מעזים להגיד בקול רם שהחלק הכי חשוב בספר זה אוצר המלים, התחביר המדויק של המשפטים, הדפוס הנקי, חלוקת הפרקים המקורית, הכריכה היפה ורק בסוף בסוף גם העלילה.

נערך לאחרונה על ידי תומר בתאריך א' אוקטובר 26, 2014 10:39 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 23, 2014 10:10 pm 
Hall of Famer

ג'יי קיי סימונס בוויפלאש נותנת את אחת מהצגות המשחק הטובות שראיתי. גם הטקסטים אדירים, אבל כן, זה כמו שהאנק שילינג'ר ינצח על תזמורת ג'אז.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 10:53 am 
Junior

נורטון כתב:
טוב, צודק. זאת התחושה שלי על סמך צפייה במשך חיי בכמה אלפי סרטים וכמה אלפי פרקי טלויזיה. האם ביססתי אותה לחלוטין ואמרתי שהיא תמיד נכונה - לא. האם נתתי כמה דוגמאות שכן מציגות את הטענה שלי - כן.
לך יש דוגמאות הפוכות? מישהו שפרח בקולנוע, הגיע לטלויזיה והיה סתם?

האלי ברי ב- extant זוכת אוסקר שהתבזתה לגמרי בעונה האחרונה בסדרת מד"ב סוג ג'.
ג'יימס גארנר ב- 8 simple rules
סאלי פילד ב- brothers and sisters עוד זוכת אוסקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 11:01 am 
Hall of Famer

לא מסכים לגבי האלי ברי, שחקנית בינונית ומטה גם בשיאה שבמקרה היה לה סרט אחד סביר שכולם התלהבו ממנו בגלל הסיפור הקצת קונטרוורסלי ובגלל שהיא התפשטה.
את ג'יימס גארנר ויותר מכך את סאלי פילד אני מכיר בעיקר בקולנוע. לא יודע להשוות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 11:04 am 
Junior

אמרת מישהו שפרח בקולנוע ולא מישהו שאתה צריך לאהוב. אין ספק בכלל שהיא עונה על הקטגוריה של כוכבת קולנוע שהרוויחה מליונים והייתה כוכבת ראשית בשוברי קופות.
כנ"ל דאסטין הופמן ב- luck דניס קווייד ב- vegas ועוד ועוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 11:15 am 
Hall of Famer

צודק, זה אכן מה שאמרתי. מה שהתכוונתי הוא אבל לתצוגות המשחק .לכן דיברתי על קלייר דיינס, אחת שבעיניי וכתבתי זאת לא פעם באמת מדהימה בהומלנד, ולמרות שהיתה סבירה מאד כשחקנית קולנוע (בעיקר בארמון של סורגים), לא היתה מדהימה כמו שהיתה בטלויזיה. בקיצור, ההסתכלות שלי היא אמנם סובייקטיבית, אבל זה היה הנושא - שחקנים טובים, משחק טוב (סובייקטיבית, אם כי ברמה של קונצנזוס מסוים).
את דסטין הופמן גם אגב לא ראיתי בטלויזיה, אבל אני חייב לציין שהאיש שהוא בעיניי עד היום שחקן הקולנוע הגדול בהיסטוריה בגלל כמה וכמה תפקידים מדהימים בעשרים השנים הראשונות שלו בקריירה, הפך להיות שחקן קצת פחות טוב גם בקולנוע (תהליך שאותו גם עברו אל פצ'ינו ובעיקר רוברט דה נירו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 11:17 am 
Junior

הופמן אכן שחקן קולנוע גדול, האם הוא גדול מאנטוני הופקינס? גדול מג'ק ניקולסון? אני בכלל לא בטוח. אבל הוא בצמרת ללא ספק. דה נירו ופאצ'ינו נתקעו עמוק בטייפ קאסטינג מאוחר בקריירה שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 1:14 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני לגמרי עם נורטון והיה לנו דיון ארוך בנושא בעבר. זו די עובדה ששחקנים מאוד בכירים בטלביזיה שמנסים לעבור לקריירה קולנועית נכשלים, חלקם כישלונות מביכים לחלוטין (שלי לונג ודיוויד קרוזו נראים לי הדוגמאות הכי בולטות). המקרה היחיד שאני יכול לחשוב עליו של כוכב על טלביזיוני מובהק שגם הצליח לשמר את המעמד במעבר לקולנוע זה ג'ורג' קלוני. קחו את אבודים למשל - סט מרשים מאוד של שחקנים שחלקם נראו לא רע בכלל ולא ראיתי שיצא מהם שחקן קולנוע משמעותי. מה שכן, יש עלייה בקרנה של הטלביזיה שגרמה לה למשוך שחקני קולנוע בכירים שפעם לא היו יורקים בכיוון שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 1:22 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ג'וני דפ, ברוס וויליס, מורגן פרימן, ו(במידה פחותה יותר כמובן) מילה קוניס.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 1:31 pm 
Junior

רק להוסיף לראי, רובין וויליאמס, ג'ניפר אניסטון, אדי מרפי, ברדלי קופר, וויל סמית, הלן האנט.
מישל וויליאמס, ג'סיקה אלבה, פירס ברוסנן, מייקל דגלס.
אכן אף כוכב טלוויזיה חוץ מקלוני לא מצליח בקולנוע. איזו שטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 1:49 pm 
Hall of Famer

מבלי להמעיט בכל השמעות האלה, רק אציין שג'סיקה אלבה, כפרה עליה ועל נשמתה זכורה לי בקולנוע (IDLE HANDS ה.. מעניין) לפני שהיא שיחקה בסדרה המטומטמת הזאת על המלאך האפל או מה שזה לא יהיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 1:53 pm 
Junior

העיקר שאנחנו בעיקר ולא בתפל :-P

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 2:28 pm 
מנהל פורום

אוף, רן, תקרא מה שכתבתי.

ברור לגמרי שיש כוכבי קולנוע שעברו בטלביזיה קודם. יש גם כוכבי טלביזיה שהיו שחקני קולנוע קודם (המגמה הזו מתחזקת בשנים האחרונות). מה שאני אמרתי זה שאין שום ערובה לכך ש*כוכבות* בטלביזיה תשיג מעמד דומה בקולנוע, ורובם המוחלט של מי שניסו נכשלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 2:33 pm 
Junior

צר לי ראובן אבל זה ממש לא מה שאמרת:

הנה ציטוט מדויק:

ציטוט:
המקרה היחיד שאני יכול לחשוב עליו של כוכב על טלביזיוני מובהק שגם הצליח לשמר את המעמד במעבר לקולנוע זה ג'ורג' קלוני

משפט לא נכון שהפרכנו עם 20 דוגמאות. ג'וני דפ וברוס וויליס היו כל אחד בתקופתו הכוכבים הכי גדולים בעולם שהביאו הכי הרבה כסף לאולפנים וממש לא הרחק מאחור אדם סנדלר,וויל סמית ואדי מרפי שגם להם היו להיטים בין הטופ 50 של הסרטים הכי מכניסים בהיסטוריה. ג'ורג' קלוני שיחק בשתי סדרות ורק באחת מהן היה כוכב וקיבל שתי מועמדויות לאמי איזה מעמד על היה לו בדיוק?
הדבר היחיד שהוא כוכב על בו זה שהוא נחשב בעיני נשים במשך שנים לכוכב הכי סקסי בעולם.

עם הרוויזיה החדשה של ערובה אין לי שום ויכוח, מכיוון שאין ערובה לשום כיוון. גם את זה הראיתי בכיוון ההפוך עם דוגמאות כמו דסטין הופמן והאלי ברי שהיו כוכבים גדולים בקולנוע ולא הצליחו לתרגם את זה להצלחה במדיום הטלוויזיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 2:55 pm 
מנהל פורום

טוב, אני פורש. לא רק שבציטטה הזו אמרתי בדיוק את מה שאמרתי אחר כך, אז אני מרגיש קצת מגוחך כשאומרים לי מה אמרתי (גם אם נניח שהניסוח לא היה ברור מקודם). אתה מוזמן להמשיך להתווכח עם הדעות שאתה מייחס לי ולהוכיח כמה הן מגוחכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 2:56 pm 
Junior

קודם כל, אין מקום עדיין להשוואות בין המעברים מכיוון שרק בעשור האחרון מתחילים לזלוג כוכבי קולנוע גדולים למסך הקטן. ורק ב20 השנים האחרונות, הפורמט הקטן סגר את הפער על הגדול, שלא לדבר על כך שכיום הוא עובר אותו. אבל גם זה נכון רק לHBO, שואוטיים וכדומה.
זה התחיל במעבר של קיפר סאתרלנד שגם כך לא באמת היה כוכב גדול על המסך הגדול. אבל הזליגה הופכת גדולה יותר מרגע לרגע. את המדידה הזו נצטרך לעשות בעוד דור ולא עכשיו.
כי עד לא מזמן המתמטיקה הייתה פשוטה. הצלחת בסדרה? תקבל תפקיד קטן בסרט גדול או תפקיד גדול בסרט קטן. לאהצלחת על המסך הגדול? נסדר לך פרונט בסדרה. המעבר מהקלונוע לטלוויזיה היה סוג של סטאמפה לכך שאתה שחקן כושל או בירידה דראסטית וזקוק לכסף. המשוואה מתחילה להשתנות אבל היא עדיין השתנתה לחלוטין. זה תהליך.

ג'יימס גארנר וסאלי פילד (שני שחקנים גדולים בפני עצמם, בייחוד גארנר) הגיעו למסך הקטן בשלהי הקריירה. זה כמו ששחקני הכדורגל מגיעים לMLS...

ואגב, לא זוכר מי כתב שדסטין הופמן לא היה טוב בLUCK, אין לי מושג על סמך מה זה נאמר, הוא היה מצוין. דסטין הופמן לא יכול להיות רע בשום פורמט. בכלל לאק הייתה סדרה מצוינת. היא הייתה קצת כבדה ואיטית אבל היא דוגמא מצוינת לדור החדש של הסדרות האיכותיות שמבוימות, ערוכות ומצולמות אחרת. הצטערתי מאוד כשהיא ירדה.

הנה עכשיו קלייב אואן שהוא שחקן בכיר לכל דבר ולא מבוגר, עשה את הניק ונותן שם הופעה מדהימה. שנייה בעיני רק לזו של מתיו מקונוהוי שבעיניי נתן את התצוגה הכי גדולה בקריירה שלו שם. מסך גדול, קטן או בינוני...
ויש כאן מישהו שראה בשנתיים האחרונים סרט שעשה לו את זה יותר מבלש אמיתי? הטלוויזיה מנצחת בענק את הקולנוע נכון להיום ובוודאי שנותנת שם בימה אמיתית לתצוגות משחק עיליות.

ובאשר לכך שלעלילה אין מקשל, כל מה יש לי לומר זה- נו באמת.
בייחוד בסדרות עם קונספט ארוך, אם העלילה לא טובה ולא מתפתחת להבטחה שהיא טומנת, הקהל ידיר את עיניו ממנה ושום תצוגת משחק לא תעזור להשאיר אותה באוויר.
עונות נוספות בפח הזבל הטלוויזיוני שבאו בעקבות עונות ראשונות גאוניות שהבטיחו עלילה כבירה, נקברו עמוק מאוד בתאי השיכחה של כולנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 3:03 pm 
Junior

מוק: ברור שהמעבר לכיוון הקולנוע קשה יותר, אף אחד לא חולק על זה.
המשקל של הכוכב בהצלחת סרט גדול לאין ערוך מהמשקל של שחקן בסדרת טלוויזיה, כוכב הקולנוע צריך בכח הכריזמה שלו והכוכבות שלו לשכנע אותנו להוציא כסף על סרט.
כוכב גדול מצליח למלא אולמות גם אם הסרט בינוני, בטלוויזיה המחיר של לנסות תוכנית חדשה הוא אפס.
בטלוויזיה אין רחמים על כוכבים, אם הסדרה לא טובה הרייטינג יורד משבוע לשבוע והסדרה מבוטלת לא משנה מי השחקן.
בקולנוע אין המשכיות, הכוכב מסיים את הסרט וכל מה שנשאר לו זה להקליט משהו לדי וי די ולצאת לסיבוב בטוק שואוס.
בטלוויזיה אתה צריך להמשיך להוכיח את עצמך כל עונה וכל פרק מחדש, אי אפשר לחפף. יש מספיק סדרות שהעונה הראשונה שלהן הייתה גאונית והן הפכו לזבל כמו לוסט וכמו true blood .
בעיני המדיום הטלוויזיוני הרבה יותר מרשים מבחינה אומנותית.
הסיבה שסרטי הקולנוע יצרו הרבה יותר יצירות אומנות מופלאות זה בגלל שהבמאים הגדולים והשחקנים הגדולים רוצים להיות בקולנוע ולעשות משהו שונה כל שנה ולא רוצים את העבודה הסיזיפית והקשה של לשמור על הרמה 7-10 שנים בעבודה של 8 חודשים בשנה על אותו נושא ועם אותם שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 24, 2014 3:41 pm 
Junior

הסיבה היא הרבה יותר פשוטה- עד 20 השנים האחרונות לא היו כאן סדרות ברמה של סרטי קולנוע. היום זה פשוט כבר לא נכון.
אגב, גם תקציבית ורמות שכר של כוכבים גדולים, זה כבר לא נכון.
מאזן הכוחות משתנה והוא ימשיך להתשנות ולכן יהיה אפשר לשפוט את ההשוואה הזו רק בעוד דור ולא כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: rony ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה