סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אפריל 25, 2024 8:59 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 108 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

איפה אתם ועולם הנדל"ן?
רחוק מזה 25%  25%  [ 9 ]
מתקרב לרכישת דירה 11%  11%  [ 4 ]
יכול לרכוש אבל מחכה על הגדר 11%  11%  [ 4 ]
בעל דירה מהשנים האחרונות 28%  28%  [ 10 ]
מסיים משכנתא 14%  14%  [ 5 ]
בעל יותר מדירה אחת 6%  6%  [ 2 ]
יצחק תשובה 6%  6%  [ 2 ]
סך הכל הצבעות : 36
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 30, 2017 11:55 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אם יהיה משבר ממש רציני, לאנשים לא יהיה כסף לשלם את החזר המשכנתא -> הם יצטרכו למכור את הדירה -> הרבה אנשים מוכרים באותו הזמן, חייב להוביל לירידת מחירים.
מכיוון שבישראל הקהילה יחסית מלוכדת וכל המשפחה המורחבת תתגייס לעזור לזה שלא יכול לשלם משכנתא, העיקר שלא יפנו אותו מהבית - התרחיש הגרוע הוא לא מאוד סביר בעיני. ולכן גם אם יהיה משבר (ובהכרח יהיה, כי כלכלה זה עניין מחזורי), זה לא יגרום לירידה משמעותית במחיר אלא בעיקר לקפאון למשך שנה-שנתיים. אני כותב את זה די בצער כי אני לא הבעלים של דירה והייתי שמח לראות את המחירים יורדים 30 אחוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 01, 2017 8:33 am 
מנהל פורום

אתה חושב שבארצות האחרות ההורים דואגים פחות לילדים שלהם? שביפן או באירלנד ההורים לא יתגייסו?
אם כבר, בישראל הבעיה יכולה להיות יותר חריפה, כי שיעור הילודה גדול. אנחנו מדברים על משפחות שיכולות להגיע ל3 או 4 ילדים, שלכולם יכולה להיות משכנתא שפתאום יהיה קשה להם להחזיר.
ההורים לא יוכלו לעזור במקביל לכולם.
אני גם ראיתי שבשנים האחרונות יש תופעה מסוכנת שההורים ממשכנים שוב את הדירה שלהם, כדי לקבל הון ולעזור לילדים לקנות דירה. שזה בכלל מינוף משוגע.

לגבי עניין הקיפאון - קיפאון בשוק הזה הוא הרסני לקבלנים, ליזמים ולבנקים שכולם עדיין חיים תחת ההנחה של עליית מחירים מתמשכת. היזמים והקבלנים ממונפים בצורה קשה.
הם חייבים רצף מתמשך של מכירות, אחרת העסק (שגם ככה ממונף ובחובות) לא יוכל להמשיך להתגלגל. אתה יכול לדמיין חנות נעליים שלא תמכור כמה חודשים?

גם כל התחלות הבנייה של השנה והשנתיים האחרונות שעוד טרם נמסרו מבוססות על ההנחה שהמחירים יעלו. מה ייקרה אם כל הדירות האלה ישתחררו לשוק בלי קונים?
לפי חלק מהנתונים, מדברים על מלאי לא מכור של כ-40,000 דירות, כאשר בכל חודש הוא עולה בעוד 1,500-2,000.
אם יהיה קיפאון יקרסו פה קבלנים ויזמים על ימין ועל שמאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 01, 2017 5:08 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
כל המהלכים של קרנית פלוג בגזרת המט"ח הם די מביכים. רכישות הדולרים למיניהן בשילוב עם הורדות ריבית (שהתחילו עוד מתקופת פישר) הובילו את ישראל למקום שבו היא בשיא יתרות מט"ח ודולר שרק ממשיך לרדת ולרדת ואיתו גם השווי של יתרות המט"ח...
לא ברור בכלל למה הבנק מנסה להתערב בשוק שברור שההשפעה שלו עליו מזערית למדי, ומי מרוויח מכל ההתערבויות הללו.

אם הדולר נמוך זו הזדמנות טובה לקנות דולרים, אם הוא ממשיך לרדת היא לא תמכור את הדולרים עכשיו.
סטנלי פישר עשה המון רזרבות במטבע חוץ כי רצה להשקיע במשהו שהוא מאמין בו (הוא אמריקאי אז מאמין בדולרים כמובן) כדי שיהיו רזרבות. כחלון המלך (שימו לב שכיניתי אותו מלך ולא מאמי כי השתדרג מבחינתי) עושה דבר אחר והרבה יותר טוב, הוא משקיע את הרזרבות בחזרה בציבור. אבל גם סטנלי לא פראייר ועשה הרבה דברים טובים, לא מזיק שיש רזרבות ואם הדולר יעלה או שיצטרכו את הכסף ימירו אותם לשקלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2017 8:50 pm 
מנהל פורום

אגב מי שלא מכיר, יש את התוסף לכרום handz yad2 שמאפשר מעקב על כל המודעות, מתי הן עלו לראשונה ואת כל היסטוריית העידכונים שלהן.
למי שיושב על הלוחות זה כלי מאוד שימושי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 09, 2017 9:49 pm 
מנהל פורום

טוב אז חוק דירה שלישית חוזר לכנסת, וההערכות מדברות על זה שכחלון לא יצליח להעביר אותו בשנית.

האם נקבל פיתרון אגרסיבי יותר נניח מס של 10% על השכרה מהשקל הראשון?
האם כחלון יחזור עם הזנב בין הרגליים ולא נקבל חוק אחר?
ואיך זה ישפיע על השוק? האם מגמת הקיפאון תימשך, או שמא המשקיעים יחזרו למשרדי המכירות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 12:20 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
טוב אז חוק דירה שלישית חוזר לכנסת, וההערכות מדברות על זה שכחלון לא יצליח להעביר אותו בשנית.

האם נקבל פיתרון אגרסיבי יותר נניח מס של 10% על השכרה מהשקל הראשון?
האם כחלון יחזור עם הזנב בין הרגליים ולא נקבל חוק אחר?
ואיך זה ישפיע על השוק? האם מגמת הקיפאון תימשך, או שמא המשקיעים יחזרו למשרדי המכירות?

:?: :?: :?:

החוק הזה של דירה שלישית גם ככה היה מטופש למדי ולא פתר כלום חוץ מלהעלות שכירויות מבעוד מועד לכמה אנשים
ובמדינה מתוקנת, כמה אנשים היו אמורים למצוא את עצמם בלשכת התעסוקה על הכשלון הזה. מזכיר איפשהו את הכשלון עם מע"מ אפס. עבודה פרלמנטרית מתחת לכל ביקורת.

לא חושב שכל הסיפור הזה בכלל השפיע על השוק.

ולגבי כחלון... כשלון צורב מאוד. לא חושב שהוא ילך על זה לבחירות. יעדיף להמתין לחקירות של ביבי.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 9:51 am 
מנהל פורום

יש דיבור על שמועות במסדרונות הכנסת שיהיה בעתיד הקרוב ניסיון להעביר מס רוחבי על שכירות החל מהשקל הראשון, לא ברור הגובה שלו עדיין. אני מניח שאם ינסו זה יהיה באיזור 10-25%.

לגבי פסילת החוק - באמת שלא ברור לי למה הליך החקיקה נעשה במחשכים, בהיחפז והוכנסו שינויים ברגע האחרון אם גם ככה מובטח רוב בהצבעה. אז למה לטרוח?
וגם למה כל כך מודאגים מזה שהוא חוזר לכנסת אם יש לו רוב בטוח בקואליציה?

לא ברור לי למה אתה אומר שמע"מ 0 היה כישלון. הרי הוא לא עבר מעולם, ולפיד פוטר לפני שהספיק להשלים את העבודה. את הטענות יש להפנות למי שפיטר אותו ומי שהוא הבוס הנוכחי של כחלון.

בכל מקרה כחלון נמצא במלכוד קשה. תכל'ס הוא לא יכול לזקוף לזכותו אף הישג משמעותי כרגע, וכמעט בכל התנגשות עם ביבי הוא יצא עם היד על התחתון ו/או בהשפלה (דחיית עליית התאגיד למשל).
אין לו שום חזון. ממשיך באתננים למפלגות הסקטוריאליות בעוד שמצב האזרחים מהשורה לא משתנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 9:59 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
יש דיבור על שמועות במסדרונות הכנסת שיהיה בעתיד הקרוב ניסיון להעביר מס רוחבי על שכירות החל מהשקל הראשון, לא ברור הגובה שלו עדיין. אני מניח שאם ינסו זה יהיה באיזור 10-25%.

אם זה יקרה זה אחד הדברים הכי מטומטמים אי פעם, אנשים ששוכרים דירה הם אלו שאין להם כסף לקנות, והחוק הזה רק יעלה להם את השכירות, ולא בקצת, מה שרק ירחיק אותם מקניית דירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 11:03 am 
Sophomore

בכל מדינות הבועה הממשלות נקטו ונוקטות צעדים שלא מתחום השוק החופשי כדי להרחיק משקיעים מהשוק.
נו, אז תנו הצעה שכן הייתם מיישמים ולא תפגע בציבור השוכרים?

אני חושב שכבר אין לאיפה לגלגל את המס לשוכרים. אין להם מאיפה לשלם והשוק הגיע לרוויה. אם היינו מדינה מתוקנת השוכרים היו מוגנים מהמשכירים מעליות שכאלה בשכר הדירה.
לא יודע איך לאכול את השמועה החדשה הזו לגבי מס על שכירות מהשקל הראשון. מצד אחד זו הכנסה לכל דבר ועניין, אז למה שלא ישלמו עליה מס? מצד שני, זה לא נראה לי יגרום למישהו למכור נדלן או להימנע מלרכוש נדלן להשקעה בעתיד.

רק מציין שאני אישית כן בעד שוק חופשי, עד שמגיעים לשוק הנדלן. לדעתי הוא לא יכול להיות חופשי בגלל שהוא מוגבל למשאבי הטבע וכי הסכנות שבו עוד יובילו אותנו להגירה המונית של צעירים, רובם משכילים ומוכשרים, מהמדינה ולהתפוררות החזון הציוני. לא פחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 11:33 am 
Junior

זה מיותר לחוקק עוד חוקים כשלא אוכפים את החוקים הקיימים.
לפי בדיקה של themarker במילא רוב בעלי הדירות המרובות מתחמקים ממס שכירות, אבל בטוחים שמהמס הבא הם לא יברחו?
http://www.themarker.com/news/1.3879917

הצד הנכון לטפל בו, הוא צד ההיצע.
לוקח המון זמן לקבל אישורי בנייה בארץ ובממוצע זמן הבנייה קצר מזמן התכנון והאישורים.
http://www.calcalist.co.il/real_estate/ ... 68,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 1:23 pm 
Sophomore

ברור שקודם כל צריך לאכוף את החוקים הקיימים. דרך אגב, זה שלא אוכפים אותם מסריח למרחקים. מוזר איך שהמדינה רוצה היא יכולה לאכוף בעניינים באמת מינורים אבל בעניינים כאלה שיכולים להכניס לה הון תועפות לא זז דבר. עידנשה, ופעם הביורוקרטיה לא הייתה ארוכה? אז איך זה שמחירי הדיור היו הגיוניים? לדעתי אין פה בעיה אמיתית של היצע, אלא ביקוש אדיר של משקיעים. תראה מה קרה בבאר שבע, שלכל דחפין יש כמה דירות, מה קורה ברחובות ובראש העין, שהמוני דירות להשקעה עומדות מיותמות מהשכרה. שני דברים בלבד יובילו לשינוי נמגמה בנדל"ן: עליה של הריבית והרחקה של משקיעים, שהם די שזורים זה בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 1:26 pm 
Sophomore

עוד משהו.. תוריד חסמים ותבנה עכשיו מלא דירות. מי יקנה? שוב משקיעים! למשקיעים יש את האקסטרא הון עצמי שאין לזוגות הצעירים. ונגיד שתבנה הרבה, אני גם לא בטוח כמה הקבלנים ירוצו לבנות. השוק די בקיפאון, ולמה לבנות מלא, יותר מהדרוש, ולהתקע בלי קונים? הנתונים שמפורסמים, אני חושב שקראתי את זה בממון אבל אחפש יותר מאוחר, מראים כי הבנייה שהיתה בשנים האחרונות היא הגדולה ביותר אי פעם. נכון שיש גידול באוכלוסיה, אבל כנראה שזה לא הפתרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 2:37 pm 
Hall of Famer

בעיני הבעיה מתחילה באקסיומה שקיימת בארץ שכל משפחה חייבת גם דירה בבעלותה פחות או יותר מרגע החתונה או לכל היותר מהרגע שנולד ילד. ברגע שאחוז כל כך גבוה של בתי האב קונים דירות במקום להשכיר, וזה כשחלק גדול מהם עם יכולת כלכלית מאוד גבולית לעמוד בעלויות (או בלי יכולת לעמוד בעלויות), אז ברור לגמרי שהמחירים יטוסו לשמים. אני לא מבין למה שכירות לא יכולה להיות אופציה לגיטימית להרבה משפחות שמקום להיכנס לחובות של מאות אלפי שקלים שיחנקו אותן לעשרות שנים, ייקחו את ההון העצמי שיש להן, ישקיעו אותו במניות/אג"ח/ווטאבר, יוסיפו לחסכון שלהם עוד סכום מסוים בכל חודש מההכנסה החודשית ויקנו דירה לא בגיל 30-35-40 אלא בגיל 50-60 כשההון העצמי שלהם כבר מכסה את רוב עלות הדירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 3:16 pm 
Sophomore

למה? אתה רציני או שאתה עושה את עצמך?
שוק השכירות כ"כ פרוץ, שבבקשה אדוני-לך לגור בשכירות.
כל חודש תשפץ את הדירה של המשכיר, תשלם עלייה בשכר דירה כל חודש, תקבל, אם זה במרכז, דירה מעפנה ובעיקר בעיקר איומים כל שנה, בתום השכירות, לכך שמביאים במקומך מישהו אם לא תשלם יותר. בבקשה, תגדל אתה ילד באי וודאות כזאת, שכל כמה שנים עוברים דירה, עוברים גן, בית ספר או וואטדסואבר, שאין לך טעם לרהט אותה כראות עיניך ולחיות ברמת חיים סבירה ואם התקלקל המזגן, ביוב וכיוצה בזה אתה בעצם משפץ את הדירה על חשבונך.

מה אתה רוצה שיהיה פה, מצב של משקיעים שבעיקר להם יש דירות, מעמד של עניים ששוכרים מהם(מעמד הביניים נשחק לגמרי) ושוק פרוץ שלא מגן על השכבה של השוכרים מפני שוק של משקיעים מתואמים, שכבה מצומצמת שלא יהיו לה כל הגבלות וכל אינטרס, כי השוק לא יהיה תחרותי-להוריד שקל מהמחיר המקסימלי שיהיה אפשר לשלם לנם מבלי לפשוט את העור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 3:54 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
בעיני הבעיה מתחילה באקסיומה שקיימת בארץ שכל משפחה חייבת גם דירה בבעלותה פחות או יותר מרגע החתונה או לכל היותר מהרגע שנולד ילד. ברגע שאחוז כל כך גבוה של בתי האב קונים דירות במקום להשכיר, וזה כשחלק גדול מהם עם יכולת כלכלית מאוד גבולית לעמוד בעלויות (או בלי יכולת לעמוד בעלויות), אז ברור לגמרי שהמחירים יטוסו לשמים. אני לא מבין למה שכירות לא יכולה להיות אופציה לגיטימית להרבה משפחות שמקום להיכנס לחובות של מאות אלפי שקלים שיחנקו אותן לעשרות שנים, ייקחו את ההון העצמי שיש להן, ישקיעו אותו במניות/אג"ח/ווטאבר, יוסיפו לחסכון שלהם עוד סכום מסוים בכל חודש מההכנסה החודשית ויקנו דירה לא בגיל 30-35-40 אלא בגיל 50-60 כשההון העצמי שלהם כבר מכסה את רוב עלות הדירה.

ה"אקסיומה" הזו היא לא מה שהביא לזינוק במחירי הדירות. מאז ומתמיד זו הגישה הרווחת בעם היהודי וישראל תמיד הייתה אחת מהמדינות המובילות באחוז בעלי הדירות ביחס לשאר האוכלוסיה.

בכל מקרה כדי להישאר בשכירות ועדיין "להוסיף לחיסכון" כמו שאתה מתאר, משפחה ממוצעת צריכה לעשות רווח של עשרות אלפי שקלים בשנה על החסכונות שלה, שגם הם צריכים להיות בסדר גודל של מאות רבות של אלפים. באיזה אפיק בדיוק אתה רואה את זה קורה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 4:32 pm 
Senior

באירופה, מצב של שכירות לאורך שנים הוא הרבה הרבה יותר נפוץ מבארץ. אני לא יודע אם זה בגלל שיש יותר רגולציה או פחות חזירות או מה אבל שם אתה יכול לשכור דירה מתקבלת על הדעת במרכזי ערים בלי לחשוש על נפשך שעוד מעט יעשו לך "אבו שוקרי"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 4:48 pm 
Sophomore

יעשו "אבו שוקרי" אהבתי:)
האמת שאני עדיים גר אצל ההורים עם אשתי, כי מחירי הדיור מטורפים. אני לא חוויתי את כל אלה מגוף ראשון, אבל לא חסר חברים או משפחה שכן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 7:38 pm 
Hall of Famer

בישראל, בניגוד למקומות אחרים בהם חייתי (שוויץ, ארה"ב), השכירות היא כמעט לגמרי פרטית. שלוש הדירות בהן גרתי בשוויץ, ואחת משתי הדירות בהן גרתי בארה"ב היו חלק מסוכנות שכירות או GATED COMMUNITY כזה או אחר. בעצם גם הדירה בה גרתי בלונדון היתה כזאת. מה שמסיר את גחמות המשכיר הפרטי והופך את העסק להרבה הרבה יותר יציב.

רק שבישראל בגלל שלכל שמוק יש דירה, (ולסוכניות לכן לא ממש משתלם לריב על מחיר קניית דירה עם הביקוש הענק לעומת השכירות) ובגלל שאף אחד לא רוצה להיות הפראייר שמשלם לסוכנות ניהול - מי שנדפק הוא כמובן השוכר. האופי הישראלי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 7:57 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
לא ברור לי למה אתה אומר שמע"מ 0 היה כישלון. הרי הוא לא עבר מעולם, ולפיד פוטר לפני שהספיק להשלים את העבודה. את הטענות יש להפנות למי שפיטר אותו ומי שהוא הבוס הנוכחי של כחלון.

1. עצם ההצהרה על החוק השפיעה על שוק הנדל"ן בארץ ולא לטובה.
2. לצאת בהכרזה שאתה מוריד את המע"מ לאוכלוסייה של זוגות צעירים נשואים יוצאי צבא זה חתיכת טמטום בלתי נתפס שברור לחלוטין שלא עובר את מבחן בג"צ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 8:00 pm 
Hall of Famer

הסיבות שאין פה שכירות לזמן ארוך:
1. אנשים נוטים לקנות דירות, וכך גם יורשים מההורים שלהם וכו'.
2. תשואה על הפרצוף. הרווח העיקרי בשנים האחרונות מנדל"ן להשקעה לא היה משכירות אלא מעליית שווי הנכס.
3. בהמשך ל-2 - המדינה לא סבסדה קרקעות לצורך דיור להשכרה לזמן ארוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 9:23 pm 
Hall of Famer

הנקודה היא שככל ששוק השכירות אטקרטיבי יותר, כך יש לאנשים אלטרנטיבה טובה לקניית דירות, הביקוש לקניית דירות יורד ובסופו של דבר גם המחירים, אז להוסיף מס על שכירות ולהפוך את השוק הזה לעוד יותר גרוע רק יתרום לעליית מחירי הדירות, כי עוד פחות אנשים יסכימו לשכור ויותר אנשים יבחרו לקנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 11:06 pm 
Hall of Famer

עד כמה נפוצה בעצם בארץ השכרה של דירה עם חוזה ארוך טווח ( כמה שנים נניח ומעלה ) ?
הרי זה לכאורה פותר לא מעט בעיות של ציבור השוכרים : יציבות במחיר , חיי משפחה "מוגדרים היטב גיאוגרפית" , אפשר להשתקע באזור ולהשקיע בדירה וכו' וכו' ...

האם זה גם לא אינטרס מסוים של המשכירים - כך לא צריך בכל תקופה לחפש שוכר חדש , חוזים עם עורכי דין וכו' ?
אפשר תיאורטית ( בדומה לחוזה רב שנתי עם שחקן כדורסל ... ) לסגור לחמש שנים ( עם קנסות יציאה ... ) , ודמי השכירות החודשיים הקבועים ( כמובן שאפשר גם לעשות שלא יהיו קבועים ) יהיו נניח "צפי המחיר" בעוד שנתיים-שלוש .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 10, 2017 11:13 pm 
Hall of Famer

לא ממש מקובל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 11, 2017 12:35 am 
Hall of Famer

ומדוע אם אפשר לשאול ?
חוץ מאשר מרובעות/מקובעות וכו' ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 11, 2017 8:33 am 
Junior

shmueliki כתב:
ומדוע אם אפשר לשאול ?
חוץ מאשר מרובעות/מקובעות וכו' ?

באזורי ביקוש ( מרכז או אפילו ב"ש באיזור האוניברסיטה) יש דרישה גבוה לשכירות ולכן לבעל הדירה אין ממש אינטרס.
אם המחירים יעלו - הוא יכול להעלות כל שנה ככה.
אם השוכרים עושים לו צרות (קורה לא מעט) - הוא יכול להחליף כל שנה.
אם הוא רוצה למכור משום מה ( כמו בעל הדירה הנוכחי שלי בסוף החוזה) - הוא יכול מתי שהוא רוצה.

אין כמעט יתרון לבעל הדירה באיזורי ביקוש לתת חוזה ליותר משנה לדיירים שלו.
והרוב המוחלט אגב לא משתמש בעורכי דין, ככה שאין פה עלות באמת. אני שכרתי בארץ כבר 5 דירות ובאף אחת לא היה שימוש בעורך דין או במסמך מעורך דין.
השנה חתמתי על חוזה מהדואר שעולה משהו כמו 10 שקל.
בדירה הקודמת חתמנו על נוסח מהאינטרנט עם שיפוצים קלים.

בנוגע לשכירות מול דירה - במקרה שלי את הדירה הנוכחית בעל הבית (בחור ממש ממש נחמד!) החליט למכור. כנראה רוצה כסף נזיל לפנסיה ולא קצבה חודשית.
בדירה הקודמת (בראשון לציון) גם היה מקרה קצת דומה... הדירה נקנתה על ידי זוג צעיר (בלי הרבה כסף) שעבר לגור אצל ההורים כדי לשלם את המשכנתא ואחרי כמה שנים רצה להכנס לגור בדירה שהוא קנה.
בשני המקרים אחרי שנתיים (בראשון עזבנו קודם כי רצינו רמה"ש) בעל הדירה ביקש להפסיק להשכיר...

בקיצור, לא רואה את המודל של שכירות ארוכת טווח מהשוק הפרטי מצליח בארץ. פשוט אין לבעלי הדירה כמעט רווח מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 108 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה