סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 1:12 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 42 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: סנקציות על נצח יהודה
הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2024 8:05 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
איני יודע בדיוק מה הסנקציות כוללות, אבל מה ההמשך? סנקציות על חיילים ומפקדים ספציפים? סנקציות על שרי ממשלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 12:50 am 
Sophomore

עוד כשזה התחיל בנער גבעות, אמרתי שזה תקדים מסוכן ביותר וישראל חייבת לשים(בפעם המיליון) קו אדום לאמריקאים חסרי הגבולות. היום זה נצח יהודה, מחר זה גולני, מחרתיים זה טייסים ועוד שבועיים זה טוקבקיסט שהגיב נגד ממשלת ארה"ב בסל ניוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 1:20 am 
Senior

אטום על וושינגטון, אין מנוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 1:47 am 
Freshman

בידוד, סנקציות ועליית האנטישמיות מבחוץ.
ופירוק הדרגתי של הדמוקרטיה מבפנים.

זה הכיוון והוא רק יתחזק ככל שהממשלה הזו תמשיך.
זה לא שלא הזהרנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 5:39 am 
Sophomore

פוציץ' כתב:
עוד כשזה התחיל בנער גבעות, אמרתי שזה תקדים מסוכן ביותר וישראל חייבת לשים(בפעם המיליון) קו אדום לאמריקאים חסרי הגבולות. היום זה נצח יהודה, מחר זה גולני, מחרתיים זה טייסים ועוד שבועיים זה טוקבקיסט שהגיב נגד ממשלת ארה"ב בסל ניוז.

רעיון נפלא!
מה אתה מציע לעשות?

אולי נפסיק לתמוך בהם באו''ם ולשמור עליהם במועצת הבטחון?
אפשר גם לבטל את הסיוע ולהפסיק לממן להם מיירטים.
לא, אני יודע - נעצור את משלוחי התחמושת! זה וודאי יכאיב להם!

ולפני הכל, בוא ונטיל סנקציות על המרינס. אולי גם על נושאת מטוסים אחת או שתיים, בשביל שהמסר יהיה ברור מספיק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 1:30 pm 
Hall of Famer

או, ואני יודע שזה רעיון מהפכני ורדיקלי, ננסה לדאוג שחיילי צה"ל לא יבצעו פשעי מלחמה, ושאם אם כבר מבצעים דבר כזה, אז במקום לטייח ולהגן עליהם ולטאטא הכל מתחת לשטיח, אשכרה נטפל בעניין?

כאילו, אם בעלת הברית הכי גדולה שלנו, שמצילה לנו את התחת פעם אחרי פעם, אומרת שמספיק, אולי לא נבטל אותה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 3:10 pm 
Junior

פוציץ' כתב:

סך הכל נשמע מדרון חלקלק הגיוני, מתחיל בזה שארה"ב לא מוכנה להעביר לגדוד סיוע אמריקאי ולבצע איתו תרגילים משותפים וזה נגמר בזה שמטילים סנקציות נגד מי שכותב בסלניוז נגד האמריקאים... אכן מדרון חלקלק וקו ישיר הגיוני לחלוטין.
לגמרי האמריקאים החצופים האלו חסרי הגבולות שרוצים לקבוע לאיפה הכסף שלהם יגיע ועם מי הם יתאמנו...

אני חשוב שההצעה המפהכנית של רוני יכולה לעזור אגב... זה לא יעיל כמו להטיל סנקציות ישירות על בלינקן, אבל אולי זה יכול קצת לעזור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 4:08 pm 
Sophomore

ido כתב:
פוציץ' כתב:

רעיון נפלא!
מה אתה מציע לעשות?

אולי נפסיק לתמוך בהם באו''ם ולשמור עליהם במועצת הבטחון?
אפשר גם לבטל את הסיוע ולהפסיק לממן להם מיירטים.
לא, אני יודע - נעצור את משלוחי התחמושת! זה וודאי יכאיב להם!

ולפני הכל, בוא ונטיל סנקציות על המרינס. אולי גם על נושאת מטוסים אחת או שתיים, בשביל שהמסר יהיה ברור מספיק

אולי פשוט להתנהג כמו מדינה עצמאית ולא כמו רפובליקת בננות שהדוד האמריקאי מנהל אותה מרחוק? כרגע היחסים שלנו עם ארה''ב הם כמו יחסי אדון ועבד: האדון מממן את העבד ודואג לצרכיו ובתמורה לוקח לו את החופש שלו. חוץ מזה שארה״ב לא רוצה בכלל שתנצח, האינטרס שלהם הוא שנהיה שפן ניסיונות שלהם בנשק שהם מייצרים ושנעזור לכלכלה האמריקאית ע"י כך שכל מפעלי הנשק שהם מספקים לנו יהיו בארה"ב ולא כאן בישראל. אז מצד אחד הם נותנים לך נשק, אבל מצד שני גורמים לך להיות תלוי רק בהם, להילחם עם מוסר מערבי מזויף ע״י הכנסת דלק ואוכל לאויב וכך לעולם לא לנצח. לא פלא שאת שני הניצחונות היחידים בהיסטוריה של המדינה הזאת עשינו ללא תמיכה של ארה"ב. מזל שבן גוריון לא הקשיב לאותה ארה"ב ב48 שהתנגדה נחצות להקמת המדינה, אחרת לא היינו יכולים לנהל דיון על החיבוק דוב האמריקאי בסל ניוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 4:53 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עכשיו נשאר רק שתפרוט לפרטים מה זה אומר "פשוט להתנהג כמו מדינה עצמאית" ואנחנו מסודרים.
ובוא, אני מסכים לפחות חלקית שמדינות המערב וארה"ב בפרט דורשות מישראל דרישות שהן בעצמן לא עומדות בהן כשהן בעימות צבאי (ואפילו כזה שלא מסכן אותן גופא), אבל אני מתכוון מהבחינה המעשית.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 5:40 pm 
Sophomore

נתחיל מזה שכשאנחנו במלחמה עם פאקינג 6 מדינות - אל תכתיבו לנו איך להילחם, מה להכניס לאויב ועם איזה נשק להילחם. אלא אם אתם נלחמתם באותה צורה שאתה מטיפים לנו במלחמות שלכם. אם הממשלה הרופסת הזאת הייתה עושה סגר אמיתי על עזה ולא כל פעם שוברת לעצמה את המילה, היינו מזמן כבר אחרי המלחמה בעזה.

נערך לאחרונה על ידי פוציץ' בתאריך ג' אפריל 23, 2024 5:56 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 5:46 pm 
Hall of Famer

לכן אמרתי "מהבחינה המעשית". לא "אל תגידו לנו". הם כן אומרים לך. עכשיו מה?
אני יוצא מנקודת הנחה שהממשלה הזו הייתה מאד שמחה, אבל ממש שמחה, להטיל מצור מוחלט על עזה אם הייתה יכולה (ושוב, האמריקאים עשו גם עשו דברים כאלה, למשל בפלוג'ה בעירק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 23, 2024 6:34 pm 
Hall of Famer

פוציץ' כתב:
נתחיל מזה שכשאנחנו במלחמה עם פאקינג 6 מדינות - אל תכתיבו לנו איך להילחם, מה להכניס לאויב ועם איזה נשק להילחם. אלא אם אתם נלחמתם באותה צורה שאתה מטיפים לנו במלחמות שלכם. אם הממשלה הרופסת הזאת הייתה עושה סגר אמיתי על עזה ולא כל פעם שוברת לעצמה את המילה, היינו מזמן כבר אחרי המלחמה בעזה.

אם היינו עושים סגר אמיתי על עזה, כזה שכביכול יסיים את המלחמה, אז ספק גדול אם ארה"ב הייתה ממשיכה להזרים לנו נשק ותחמושת, וגם לא בטוח שהמטריה שהיא נתנה לנו במתקפה האיראנית הייתה מתקיימת. וזה עוד בלי להזכיר את חבילות הסיוע במיליארדים שהממשל אישר להעביר לנו. חושב שעדיף לנו לוותר עליהן כשאפילו תוכנית הגיונית לאיך תיראה רצועת עזה אחרי שנפיל את החמאס אנחנו לא מצליחים לייצר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 2:29 am 
Senior

אבל אתה לא מדינה עצמאית. אתה רוצה להיות עצמאי אל תקח סיוע של עשרות מיליארדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 24, 2024 9:32 am 
מנהל פורום

זה דיבור כמו של ילד בן 4 שרוצה לחצות לבד את הכביש ומנסה לשכנע שהוא כבר מספיק אחראי ולא צריך את אמא ואבא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 2:27 am 
Freshman

אני שוב ושוב נדהם מהגישה של ישראל צודקת ולכן ישראל יכולה לעשות מה שהיא חושבת לנכון. כמו שאמרתי מקודם אני לא מעוניין להיכנס לוויכוחים מוסריים, אבל רוב העולם או לפחות חלק ניכר ממנו חושב שישראל לא צודקת וזה מכתיב מציאות שבה ישראל מוגבלת. הנסיון לחיות באשליה שזאת לא המציאות הוא מסוכן מאד. במקום לחשוב איך לנווט בכזאת מציאות ואיך לנסות להראות לעולם שישראל מעוניינת בפיתרון, ישראל מתחפרת בתחושת הקורבן. "בכביש אל תהיה צודק, תהיה חכם!"
ספציפית לנושא, מי שחשב שמערכת המשפט הישראלית מונעת מהממשלה והצבא לעשות צעדים הכרחיים, גילה שהמערכת שירתה כשכפ"צ. למעשה המערכת איפשרה לישראל לבצע פעולות שרוב העולם גינה מבלי להענש (למשל התנחלויות ופשעים כנגד פלסטינים). הפעולות כנגד המערכת חשפו את אזרחי ישראל ובפרט חיילי צה"ל לחוק הבינלאומי. עצוב במיוחד למי שרוצה להגן על ישראל ולשרת בצה"ל, אבל מחזיק בדעות לא ימניות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:38 am 
Sophomore

"סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה בנאום בטקס כניסתה למשרד החוץ: "הגיע הזמן להגיד לעולם שאנו צודקים ולא רק חכמים"."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 11:37 am 
Freshman

ido כתב:
"סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה בנאום בטקס כניסתה למשרד החוץ: "הגיע הזמן להגיד לעולם שאנו צודקים ולא רק חכמים"."

איך עוד אף אחד לא חשב על זה קודם? במיוחד מפתיע עם ראש ממשלה שנואם כל כך מוצלח אפילו באנגלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 5:10 pm 
Hall of Famer

עם שר חוץ וסגנית כמו שיש לנו, אנחנו כנראה בדרך הבטוחה לשכנע את העולם שאנחנו לא זה ולא זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 7:22 pm 
Senior

עשרים האגורות שלי מגיעות הישר מכיסו של קפטן אובווייס: נצח יהודה זו יחידת פושעי מלחמה לא רק בדיעבד אלא מלכתחילה ממש, הסנקציות האלה הן מעט מדי ומאוחר מדי, אבל גם משהו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 6:57 pm 
Hall of Famer

מספר דיווחים על כך שלבסוף לא יוטלו סנקציות, לפחות בשלב זה. למרות שיש כמה כאלה בכלי תקשורת מכובדים, כיוון שהדיווחים שאני ראיתי מגיעים ממקורות ישראלים, אני עדיין לוקח אותם עם גרגיר של מלח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 11:14 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
לכן אמרתי "מהבחינה המעשית". לא "אל תגידו לנו". הם כן אומרים לך. עכשיו מה?
אני יוצא מנקודת הנחה שהממשלה הזו הייתה מאד שמחה, אבל ממש שמחה, להטיל מצור מוחלט על עזה אם הייתה יכולה (ושוב, האמריקאים עשו גם עשו דברים כאלה, למשל בפלוג'ה בעירק).

נו, אז הם אומרים. ואם הם יבקשו מחר לעצור טייסים שהפציצו בעזה? אז גם חייבים להקשיב להם?
אתה יודע, ראי. גם לארה"ב אפשר להגיד לא. אם אנחנו לא מסוגלים להגיד לארה"ב(או לכל מדינה אחרת) מתישהו את המילה "לא" כשהם מבקשים מאיתנו בקשה הזויה, אז באמת אין לנו זכות קיום כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 11:16 pm 
Sophomore

rony כתב:
פוציץ' כתב:

אם היינו עושים סגר אמיתי על עזה, כזה שכביכול יסיים את המלחמה, אז ספק גדול אם ארה"ב הייתה ממשיכה להזרים לנו נשק ותחמושת, וגם לא בטוח שהמטריה שהיא נתנה לנו במתקפה האיראנית הייתה מתקיימת. וזה עוד בלי להזכיר את חבילות הסיוע במיליארדים שהממשל אישר להעביר לנו. חושב שעדיף לנו לוותר עליהן כשאפילו תוכנית הגיונית לאיך תיראה רצועת עזה אחרי שנפיל את החמאס אנחנו לא מצליחים לייצר?

רוני, זה לא עניין 0 או 1 כאן. אפשר להישאר בקשר טוב עם האמריקאים ועם שאר מדינות המערב וגם להגיד להם את המילה "לא" מידי פעם כשמבקשים מאיתנו בקשה הזויה. אגב, אתה יודע. גם לארה"ב יש אינטרס בקשרים האלו איתנו. לא רק לנו בהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 11:18 pm 
Sophomore

Yuval כתב:
אבל אתה לא מדינה עצמאית. אתה רוצה להיות עצמאי אל תקח סיוע של עשרות מיליארדים.

אני בעד שנצמצם כמה שיותר בסיוע האמריקאי ונתחיל לייצר סוף סוף בעצמנו. זה טוב לכלכלה שלנו, זה טוב לביטחון שלנו ובעיקר לעצמאות שלנו. שוב אזכיר, את במלחמות ב48 ו67 ניצחנו בלי אף סיוע אמריקאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 27, 2024 10:00 am 
Hall of Famer

אפשר להגיד להם "לא" וישראל אכן אומרת לפעמים. אבל עדיין לא הצעת שום דבר מעשי חוץ מ"נתנגד ויהיה בסדר". אולי יהיה בסדר ואולי לא יהיה בסדר. בכל אופן אני סקרן לראות מה יהיה אם וכאשר ישראל תנהג לפי עצתך ותגיד לאמריקאים "אתם בעירק עשיתם פי כמה וכמה מזה" (מה שנכון, אבל עדיין אני סקרן לראות מה יקרה כשישראל תגיד את זה).
אשר לייצור עצמי, ישראל יכולה להגביר ייצור עצמי של נשק ותחמושת - וגם אז היא תהייה תלויה בייבוא. ייצור נשק דורש מכונות, חומרי גלם, מנועים, תוכנות ייעודיות, שבבים מהטופ העולמי - דברים שישראל לא מייצרת בעצמה וגם לא יכולה לייצר, או לא ברמה נאותה או לא בכלל (תמצא לי את מכרות עפרת הברזל בישראל למשל). האם ידעת למשל שמנועי טנק המרכבה, פאר תעשיית הנשק הישראלית, מיובאים כמכלול שלם מגרמניה? אני כבר לא מדבר על מימון פרוייקטים ענקיים לפיתוח וייצור או שדות ניסוי שספק אם יש בישראל.
בכלל, כמה תחמושת אתה חושב ישראל מסוגלת לייצר? היא יכולה לייצר אותה בקצב הרצוי כשיש מלחמה? כמה פגזים ישראל מסוגלת לייצר ביום? כמה טילי מיירטים מסוגים שונים?

ואת מלחמת העצמאות ומלחמת ששת הימים ישראל ניצחה בלי סיוע אמריקאי (גם לא לגמרי מדויק, היו לישראל שרמנים אמריקאים או טנקים שיוצרו בישראל על בסיס ידע אמריקאי) כי היה לה סיוע ממדינות אחרות, היום אין לה. במלחמת העצמאות היא הביאה נשק מצ'כוסלובקיה. במלחמת ששת הימים - הנשק הכבד של ישראל היה ברובו המכריע צרפתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 27, 2024 1:24 pm 
Hall of Famer

בששת הימים חיל האוויר היה כמעט כולו צרפתי. אולי היו כמה דקוטות אמריקאיות וזהו בערך.
הטנקים היו פטונים אמריקאים (אפרופו לא היה ציוד צבאי מארה"ב), צנטוריונים בריטיים ועוד קצת AMX-13 צרפתי ולקינוח שרמנים ישנים ממלחמת העולם השניה, שהם אלו שפרצו את המוצבים ברמת הגולן.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 42 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה