סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יוני 16, 2024 11:02 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 09, 2016 10:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
ואנחנו לעומת זאת חושבים על איסלנד באוגוסט (סדר גודל של שבועיים).

כמה שאלות מנחות:

1. האם זה בכלל ריאלי למשפחה עם תינוקת בת שנתיים וחצי?
2. כמה נהיגה צפויה ואיך מצב הכבישים?
3. אתרים שווים/מומלצים/חובה במיוחד.

תודה!

הוריי היו באיסלנד לא מזמן.

אם תרצה, אשאל את אבי. בינתיים אענה ממה שהבנתי בעצמי:

1. לא אמורה להיות בעיה.
2. המון, יש כביש אחד ראשי שממנו הסתעפויות קטנות, מצב סביר לגמרי (למיטב ידיעתי, ממש לא מתחייב).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 09, 2016 11:05 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כשהייתי בוונציה בפעם הראשונה לא הבנתי על מה המהומה.
בפעם השנייה היה נפלא. עיר מדהימה אם יודעים לאן ללכת.

ודרך אגב, זה ממש מגניב שעיר כמו ונציה, שמזוהה עם מים, נראית כמו דג...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 12:57 am 
Hall of Famer

Yuval כתב:
יש לי 3 שבועות +/- לטיול בארה"ב בתחילת יוני. מתלבט בין רוד טריפ בדרום (נניח ניו אורלינס -> סאוות' קרולינה אולי איכשהו לשלב נאשוויל/ממפיס) ובין צפון מערב ארה"ב (ילוסטון דרך גליישר פארק מונטנה לסיאטל/ונקובר).

מישהו במקרה ביקר באחד האיזורים או סתם יש לו רעיון מוצלח (את צפון מזרח ארה"ב חרשנו וגם את קליפורניה)

וואלה, אין לי מושג. בדרום הייתי בתור ילד, וקצת בפלורידה גם בתור מבוגר. אני למען האמת מאד אוהב את פלורידה וממה שזכור לי הדרום כולו די חמוד, אבל זה היה מזמן. בצפון מערב מעולם לא הייתי.
אני גם מתכנן טיול של שלושה שבועות לאמריקה כדי להראות לזוגתי את אמריקה בפעם הראשונה. הבעיה היא שאת האיסט קוסט אני מכיר טוב מדי, ונמאס לי, מה גם שבשלושה שבועות קשה לעשות את האיסט קואסט הלוך וחזור (אלא אם ננחת בבוסטון ונחזור ממיאמי או משהו כזה) .מה שאני חושב הוא ניו יורק יומיים בהתחלה ויומיים בסוף (או ארבעה ואפס, או אפס וארבעה), וכ-17 ימים במערב, בין סן פרנסיסקו, יוסמיטי, עמק המוות, לאס וגאס והגרנד קניון, ואז חזרה לניו יורק.
רעיונות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 1:50 am 
Hall of Famer

ונקובר היא העיר הכי יפה שראיתי בצפון אמריקה, והייתי בהרבה ערים בצפון אמריקה. גם סיאטל יפה. לא הייתי באזור הרוקיז או מונטנה וכד' אבל כל מי שהיה ממליץ מאד. הדרום - זה יותר חווייה תרבותית לדעתי. תלוי מה אתה מעדיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 10:42 am 
Senior

Yuval כתב:
יש לי 3 שבועות +/- לטיול בארה"ב בתחילת יוני. מתלבט בין רוד טריפ בדרום (נניח ניו אורלינס -> סאוות' קרולינה אולי איכשהו לשלב נאשוויל/ממפיס) ובין צפון מערב ארה"ב (ילוסטון דרך גליישר פארק מונטנה לסיאטל/ונקובר).

מישהו במקרה ביקר באחד האיזורים או סתם יש לו רעיון מוצלח (את צפון מזרח ארה"ב חרשנו וגם את קליפורניה)

זה די תלוי בנטיות הלב, אני אוהב להסתובב בחוץ (וגם מחוץ לערים) ומבחינתי זה נו בריינר - צפון המערב לוקח בגדול.
מבחינת טבע, לדעתי יותר יפה שם מאשר ברוקיז, דיברנו פעם על קולומביה גורג' שנמצא על גבול וושינגטון אורגון ועל הקרייטר לייק שהוא פחות א יותר אחד הדברים הכי יפים שיש, חוץ מאלה יש את הר הוד והר רנייר ששווים יותר מביקור ובכלל הקסקיידס הם הרים פשוט יפים לחובבי הז'אנר (אומרים שגם מאונט בייקר יפה), יש כמובן את הפארקים הגדולים (ילוסטון וגראנד טיטון מזרחה או ג'אספר צפון מזרחה) במרחק של שעה וחצי טיסה ויש את הפנינסולות מול סיאטל וונקובר, בקיצור - יפה שם מאוד.
אבל גם הערים, סיאטל, ונקובר, אפילו פורטלנד, אחלה ערים (ובסיאטל גם אפשר לעלות לקברי הקדוש ג'ימי והצדיק קורט), גם להסתובב, גם מוזיאונים וכאלה ובסיאטל יש גם די הרבה מוזיקה, גם בבארים וכו' אבל גם הופעות אצטדיונים כאלה (וכמובן שיש שם קבוצת פוטבול לא רעה...).

כמובן שגם לדרום יש הרבה איכויות (-: נשוויל אחלה עיר, וסאות' קרוליינה היא יותר כפרית אבל כיפית. אם אתה שם הייתי נוסע גם לערים הדרומיות המסורתיות האלו, צ'רלסטון, ריצ'מונד, כאלה, תיירותי להפליא אבל בקטע טוב. את ניו אורלינס אני פחות אוהב למרות שברבון סטריט הוא תמיד חביב, יש בה משהו סליזי שבסליזי וחוץ ממסעדות טובות לרוב, לא מצאתי בה הרבה מעלות. מצד שני רוב האנשים דווקא אוהבים אותה אז מה אני יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 12:27 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורן כתב:
ראובן כתב:
ואנחנו לעומת זאת חושבים על איסלנד באוגוסט (סדר גודל של שבועיים).

כמה שאלות מנחות:

1. האם זה בכלל ריאלי למשפחה עם תינוקת בת שנתיים וחצי?
2. כמה נהיגה צפויה ואיך מצב הכבישים?
3. אתרים שווים/מומלצים/חובה במיוחד.

תודה!

הוריי היו באיסלנד לא מזמן.

אם תרצה, אשאל את אבי. בינתיים אענה ממה שהבנתי בעצמי:

1. לא אמורה להיות בעיה.
2. המון, יש כביש אחד ראשי שממנו הסתעפויות קטנות, מצב סביר לגמרי (למיטב ידיעתי, ממש לא מתחייב).

תודה - אשמח לכל המלצה (בינתיים עברנו מסטייט אוף מיינד של מתלבטים למאוד רוצים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 9:06 pm 
Senior

זה בהחלט נשמע כמו החלטה בין תרבות לטבע. אנחנו מאוד אוהבים טבע, אבל בצורה בורגנית משהו. אנחנו לא בדיוק הולכים לישון בשטח ולעשות טראק של יומיים. זה הפחד היחיד שלי מטיול ארוך בצפון מערב. אין לי ספק שהטבע יהיה מרשים יותר, אבל ברגע שנצא מזרחה ודרומה מסיאטל, אין שום עיר מעניינת עד אולי סולט לייק סיטי.
הפחד שלי בדרום זה שהתרבות הזו שאני מפנטז עליה (ע"ע צ'ארלסטון וסוואנה וכאלה) תהיה בסוף איזה רחוב ראשי אחד נחמד ומלא עיירות פיתוח מקופחות. מצד שלישי, ברביקיו הרבה יותר טעים מסלמון.

טוב, יש קצת זמן עוד עד שנצטרך להחליט סופית. אגב, מישהו פה שכר רכב בקנדה והחזיר בארה"ב פעם? זה תוספת משמעותית למחיר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 10, 2016 9:09 pm 
Senior

נורטון כתב:
Yuval כתב:

וואלה, אין לי מושג. בדרום הייתי בתור ילד, וקצת בפלורידה גם בתור מבוגר. אני למען האמת מאד אוהב את פלורידה וממה שזכור לי הדרום כולו די חמוד, אבל זה היה מזמן. בצפון מערב מעולם לא הייתי.
אני גם מתכנן טיול של שלושה שבועות לאמריקה כדי להראות לזוגתי את אמריקה בפעם הראשונה. הבעיה היא שאת האיסט קוסט אני מכיר טוב מדי, ונמאס לי, מה גם שבשלושה שבועות קשה לעשות את האיסט קואסט הלוך וחזור (אלא אם ננחת בבוסטון ונחזור ממיאמי או משהו כזה) .מה שאני חושב הוא ניו יורק יומיים בהתחלה ויומיים בסוף (או ארבעה ואפס, או אפס וארבעה), וכ-17 ימים במערב, בין סן פרנסיסקו, יוסמיטי, עמק המוות, לאס וגאס והגרנד קניון, ואז חזרה לניו יורק.
רעיונות?

אני עשיתי טיול מעגלי מסן פרנסיסקו חזרה לסן פרנסיסקו דרך כביש 1, סקויה, יוסמטי, לייק טאהו. היה תענוג.
בוגאס הייתי יותר פעמים מאשר בירושלים, נניח. משער שאוכל להמליץ שם גם.

הטיול שלנו היה סן פרנסיסקו -> מונטריי -> מורו ביי -> סקויה -> יוסמטי -> ממות' לייקס -> לייק טאהו -> סקרמנטו -> סן פרנסיסקו. נדמה לי שזה היה 15 ימים אבל אני לא זוכר בדיוק. אני לא אוהב לנהוג הרבה אז לקחנו דברים דיי באיזי (נניח לעצור ללילה בסקרמנטו למרות שתיאורטית יכולנו לעשות להגיע לסן פרנסיסקו ביום אחד)

המסלול הזה מותנה בכך שאתה נוסע בחודשי הקיץ וטיוגה פאס פתוח. לעשות את וגאס ויוסמטי כשטיוגה סגור אגב זה חתיכת עיקוף קשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 13, 2016 7:53 am 
Junior

בנד זו עיר חמודה, דרומה ומזרחה לסיאטל. אתה יכול לרדת לפורטלנד, להמשיך לדיונות החול לטרקטורונים או טיול ג׳יפים אם אתם אוהבים. לחתוך לבנד עם בובה של נוף ברדרך, לעצור שם ליילה או שניים. להמשיך דרך בוייסי. אם אתם אוהבים לדוג אולי אתם יכולים לצאת מסיאטל לדייג בים עמוק לפני זה. אין לי מושג איך מזג האוויר עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 11:01 am 
Hall of Famer

עם הפנים לקיץ - טס לשוויץ , כפי הנראה נוחת בג'נבה ( ושוהה שם 3-4 ימים ) , חוזר דרך ציריך ( יום בודד ) ובאמצע נמצא במערב המדינה באיזור ברן/ביל .
המלצות מיוחדות לערים הנ"ל ולנוספות באיזור ברן ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 11:05 am 
Hall of Famer

מה אתה אוהב לעשות
אם כיההמלצה הראשונית שלי היא,עזוב, לך למדינה אחרת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 12:34 pm 
Hall of Famer

אל תקשיב לו. זו המדינה הכי יפה באירופה פרט לנורבגיה אולי. זו גם לא ארץ גדולה, ואתה יכול לראות ריכוז מאד גדול של נופים מדהימים בנסיעות לא ארוכות.
ספציפית לגבי האזורים האלה, הייתי בברן פעם אחת והיא עיר מדהימה לדעתי, לא גדולה ואפשר לראות את הדברים המרכזיים ברגל. אני אסתכל לראות אם יש בסביבה עוד מקומות קרובים שהייתי, אבל כאמור זו לא ארץ גדולה במיוחד.
דווקא ז'נבה לדעתי אוברייטד, עיר משעממת ולא הייתי מבלה בה יותר מכמה שעות גג. אם אתה לא דיפלומט או איש עסקים חובק עולם אין לך מה לחפש שם.
הבעייה הגדולה בכל שווייץ היא המחירים. יקר שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 1:24 pm 
Hall of Famer

Geneva is horrible. Go to Lausanne and to vevey and Montreux. That are very nice
Zurich sucks too but Interlaken is nice and Luzerne ain't bad

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 1:46 pm 
Hall of Famer

טוב, אז הסתכלתי במפה. קרוב לאיפה שתהייה יש לא מעט מקומות שווים ביותר.
קרוב לביל נמצאת גם נוישאטל והאגם הגדול שלה. שווה ביותר.
קרוב לברן מדרום מזרח נמצא כל אזור אינטרלאקן-גרונדלוולד. פשוט תקרא על האזור, אפילו בתוך מקום יפה כמו שווייץ זה אזור יוצא דופן. אם תרצה המלצות יותר מפורטות שם, אשמח לתת לך למרות שהפעם האחרונה שהייתי שם הייתה לפני לא מעט שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 2:34 pm 
מנהל פורום

לי ברן זכורה כיפהפיה מגיל 13, והבוקר שקמנו בבוקר באינטרלאקן זכור לי כמשהו יוצא דופן.

ז'נבה עצמה ניתנת למיצוי ביום אחד. בטח שלא שלושה. אופציה לא רחוקה היא אנסי הצרפתית (אאז"נ משהו כמו שעתיים נסיעה משם באוטובוס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 5:48 pm 
Hall of Famer

ברן בינונית מינוס. באמת

האמן לי, הדואו של וויי ומונטרו הוא היפה ביותר בשוויץ. לוזאן ולוצרן חביבות. בנוגע לערים גדולות זה הכל
אני גר בציריך כבר שנתיים ובעיניי זו עיר מכוערת במיוחד ששווה גג חצי יום בלחץ. רק מה, אפילו היא עדיפה על זנבה
לוגאנו בהאף פעם לא עצרתי אבל נסעתי ליד אלף פעם נראית חביבה

אה, וגם באזל לא שווה כלום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 8:39 pm 
Hall of Famer

תודה על ההתייחסויות .
ג'נבה היא סוג של אילוץ ( נוח לנחות שם , וכמישהו דתי גם שבת שם נשמעת כמו פיתרון לא רע ) . 3-4 ימים שם זה יותר ברוטו ( כולל יום ההגעה ושישי-שבת ) אז אני מניח שגם אם אין שם יותר מדי מה לעשות - זה עדיין יהיה בגבול הסביר .
אינטרלאקן הוא מקום "מסורתי" לבילוי במשפחה שלנו , אז אני קצת מכיר את מעלותיו .
ראי , נוישאטל נראית כמו אופציה טובה וקרובה - יכול להרחיב מעט ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 8:55 pm 
מנהל פורום

בכל אופן בז'נבה יש את האזור של אגם ז'נבה ואת הסיור (שאנחנו נהנינו ממנו מאוד) במטה האו"ם, ויש את האזור של העיר העתיקה שגם הוא נחמד מאוד. לדעתי נורטון מגזים מאוד ובהחלט יש שם איפה להסתובב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 9:20 pm 
Sophomore

טוב, אז לפני שאני צולל לנבכי הת'רד לחפש מה לעשות בברצלונה במאי, אני מתחיל בבקשה להמלצה ממוקדת: דירה במיקום טוב ובמחיר סביר. אני נוסע עם אשתי ותינוקת שתהיה בת שנה וקצת במאי ואנחנו רוצים ללכת על דירה. קיבלתי הצעה לדירה כשרה שהביקורות עליה בבוקינג מזעזעות אז אני מנסה כיוונים אחרים ואשמח לשמוע המלצות ואם יש מישהו עם הארות בנושא הכשרות (אני יודע שזה אחד המקומות היותר בעייתיים, הכנתי הרבה מקום במזוודה) מה טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 10:46 pm 
Junior

אם כבר דירה ואתה לא מכיר ממי לשכור, אז למה לא לנסות airbnb?
לפעמים יש המלצות ב-למטייל על דירות שישראלים אוהבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 10, 2016 11:44 pm 
Sophomore

טוב, מסתבר שלא מדובר בדיוק באותה דירה, אז את הנושא הזה סגרתי כנראה. בכל אופן אשמח לשמוע כל המלצה על העיר. יש לנו כמעט 4 ימים מלאים, מניח שבגלל התינוקת הקצב יהיה איטי מעט ונעדיף הליכות רגליות ואין כנראה באותו שבוע משחק ביתי של קבוצות הכדורגל או הכדורסל... ובאותו ענין- האם יש טעם לגרור את אשתי שספורט מעניין לה את קצה הזרת למוזיאון של ברסה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 12:01 am 
Senior

תתחיל במה מעניין אתכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 11, 2016 1:29 am 
Hall of Famer

עיין פה לגבי ברצלונה :
viewtopic.php?f=2&t=12127
http://www.salnews.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=11526

בהנחה שכשרות משחקת תפקיד - אז לפני 4 שנים כמעט ולא היו חלופות , ואני מאוד נהניתי במסעדה בשם Delicias Kosher Restaurant . כיום אני בקושי מוצא לה עקבות ברשת אז אולי היא נסגרה .
תוכל לנסות בדף פייסבוק זה : https://www.facebook.com/pages/Delicias ... 26?fref=ts

בכל מקרה משיטוט מהיר בגוגל עולה שנפתחו כמה מקומות חדשים , אז סביר שכיום המבחר דווקא גדול יותר .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 13, 2016 12:35 pm 
Hall of Famer

עצה כללית: אם אתם רוצים לשכור אוטו בחו"ל - כדאי שתבדקו גם כמה עולה להשכיר אותו דרך חברת ההשכרה בארץ. לטיול הקרוב שלי זה יצא לי הרבה יותר זול. ואני מתכוון ב-25-30% יותר זול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 13, 2016 8:06 pm 
Junior

^ ותמיד להשוות למחירים של אופרן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ראי שעל הקיר ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: