סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 5:52 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 283 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מי אתם?
הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 6:47 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ומה שכפיר אמר, אם הבנתי אותו נכון, זה שגם במשפחות חילוניות ומרובות ילדים זה כך-ובכל זאת הוא חולק עליך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 10:35 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
אבל במשפחות חרדיות לפחות, הילדים הגדולים עוזרים עם הילדים הקטנים, כך שאני מניח שכשיש כבר ילד רביעי, הגדול\ה בן 8 ומעלה ויכול לשטוף כלים או לנענע עריסה.

ואין דבר שיותר מעצבן אותי מלראות ילדה בת 4 מחזיקה ביד של ילד בן שנתיים על שפת הכביש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 10:43 pm 
Sophomore

תודה למברכים!

ובמידה והחדשה תהיה כמו אחיותיה הגדולות, אין לכם מה לחשוש- אני יכול להמשיך לישון סביר בהחלט עד מצוין...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 10:46 pm 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
נורטון כתב:
אבל במשפחות חרדיות לפחות, הילדים הגדולים עוזרים עם הילדים הקטנים, כך שאני מניח שכשיש כבר ילד רביעי, הגדול\ה בן 8 ומעלה ויכול לשטוף כלים או לנענע עריסה.

ואין דבר שיותר מעצבן אותי מלראות ילדה בת 4 מחזיקה ביד של ילד בן שנתיים על שפת הכביש.

כמו שאומרות הפרסומות בבני-ברק - ילד בן 9 לא חוצה את הכביש בלי שהוא נותן יד לשלושה אחים קטנים ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 10:55 pm 
Sophomore

אורן כתב:
charlie5 כתב:
נורטון כתב:

כמו שאומרות הפרסומות בבני-ברק - ילד בן 9 לא חוצה את הכביש בלי שהוא נותן יד לשלושה אחים קטנים ממנו.

לפעמים אני שואל את עצמי איך חס וחלילה יש כ"כ מעט אסונות.
אני לא יודע אם זו תופעת לוואי של אימהות בגיל צעיר מידי(ולא נראה לי) או סתם אופי,יען כי אצלי במשפחה לפעמים זה מטריף כמה משגיחים על ילדים.(כשאתה צריך לעשות את זה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 11:16 pm 
Junior

יכולתי להכניס בדיחה על איך יש כל כך מעט אסונות בכבישים בלילות שבת ולא עשיתי זאת, תנו כבוד על תרומתי לפיוס הלאומי.

התערובת במרחב כביש - מדרכה אצלנו, היא גרועה ופסולה, אבל זה, אתם יודעים, בגלל אנשים שמחמירים יותר מדי בתוספת שבת, ושוכחים שיש כאלו שנוסעים גם בשבת רח"ל.

וברצינות, דווקא ילדים נזהרים מאוד בענין, מבוגרים לא כל כך, וחבל. (הרב זילברשטיין הוציא ספר ארוך בהלכות זה"ב וישנו קמפיין רחב ודי גדול על כתיבת מאמרים הלכתיים בנושאף מה שהכניס את הענין למודעות גבוהה יותר, גם הייתי אצל ר' חיים (קניבסקי) כשהא זרק מביתו אדם שנשפט על עבירות תעבורה ובא לבקש ברכה, ואיחל לו שייענש בחומרה המקסימלית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 28, 2013 11:21 pm 
Sophomore

ממקום מושבי בנתיבות אני יכול להעיד על כך שהמודעות לזה"ב אצל ילדים חרדים פשוט לא קיימת.
בכלל בנושאי זהירות, לאו דווקא בדרכים- אין שום טיפת מודעות לדרך ההתנהגות הראויה מחוץ לבית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 12:08 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני מוכן לאמץ את הגישה שגינות הציג ולהסכים שבכל המקרים שראיתי חרדים עם נטיות התאבדויות בכביש (והיו הרבה כאלה), אלה לא היו קטינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 12:27 am 
מנהל פורום

בהזדמנות זו אני אשאל סוף סוף דבר המטריד אותי מזה שנים רבות: מה זה הקטע הזה של דתיים ללכת דווקא על הכביש ביום שבת? זה על אותו משקל כמו הבדיחה על לוחם הנ"מ המרוקאי - אם אני לא נוסע בשבת אז אף אחד לא יסע בשבת! ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 12:43 am 
Sophomore

אפשר לומר שזה גם לא מומלץ ע"י ההלכה(כי הרי אם אדם חילוני יעבור עם רכב זה יגרום לו לתוספת בחילול שבת בגלל הפעולות שהוא עושה כדי להאט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 1:02 am 
Junior

ודים, שאלתך מכוונת בודאי לאיזורים בהם הכבישים פעילים בשבת, וע"כ גם בעיני מוזר הדבר, גם בגלל מה שצ'ארלי אמר. בלי להכיר את הסיטואציה עליה דיברת ייתכן מאוד (מתוך ניסיון אישי) שמדובר באיזורים בהם ישנה קירבה בין כבישים שאין בהם חילול בשבת לכבישים בהם נוסעים מכוניות, ולכן מתוך הרגל ממשיכים ללכת בהם. עבור האדם שומר השבת ההבדל התודעתי בין לפסוע מעדנות כשכל המרחב פתוח בפניך, לבין מציאות יום חולית של מכוניות נוסעות ורעש של תנועה באזניך וכו', שקול לעיתים להתעוררות מחלום.

ראובן, אין לי רכב אף לא רשיון רכב, ואיני מרבה בנסיעות, אבל רבות שמעתי על חלק מן הנהגים אצלנו שאינם שומרים על כללי הבטיחות (אם כי איני בטוח שמבחינה סטטיסטית הם יותר, וודאי ביחס לערסים למיניהם, אבל אולי ביחס למצופה מהם כחובשי כיפה זה נראה קצת מוזר), ואין לי אלא להצר על כך, בכל לבי. רק דבר אחד אומר (ומי שמתמצא אצלנו יוכל לאשר את דברי), רוב האנשים המחזיקים רשיון רכב אינם משכבת העילית של החברה, (=תלמידי חכמים ואברכים) ודי למבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 1:14 am 
מנהל פורום

הטרוניות שלי כלפי חרדים היא יותר להולכי הרגל. אבל את השיא ללא ספק שובר רוכב האופניים ההוא שנסע בביגוד אופייני, בלי שום אמצעי זהירות, אחרי החשיכה, על אופניים, נגד כיוון התנועה בירידה של הקסטל לכיוון ירושלים (כלומר אני נסעתי לכיוון ירושלים, הוא רכב לכיוון מבשרת). הפעם היחידה בחיי שהתקשרתי למשטרה תוך כדי נסיעה להתלונן על מישהו, אם כי אני בספק אם הוא הגיע ליעד בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 1:18 am 
Junior

רשע, בגללך גילו כשברחתי מהישיבה.

ברצינות: שוב, צודק (ושוב, חבל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 1:21 am 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
ודים, שאלתך מכוונת בודאי לאיזורים בהם הכבישים פעילים בשבת, וע"כ גם בעיני מוזר הדבר, גם בגלל מה שצ'ארלי אמר. בלי להכיר את הסיטואציה עליה דיברת ייתכן מאוד (מתוך ניסיון אישי) שמדובר באיזורים בהם ישנה קירבה בין כבישים שאין בהם חילול בשבת לכבישים בהם נוסעים מכוניות, ולכן מתוך הרגל ממשיכים ללכת בהם. עבור האדם שומר השבת ההבדל התודעתי בין לפסוע מעדנות כשכל המרחב פתוח בפניך, לבין מציאות יום חולית של מכוניות נוסעות ורעש של תנועה באזניך וכו', שקול לעיתים להתעוררות מחלום.

ראובן, אין לי רכב אף לא רשיון רכב, ואיני מרבה בנסיעות, אבל רבות שמעתי על חלק מן הנהגים אצלנו שאינם שומרים על כללי הבטיחות (אם כי איני בטוח שמבחינה סטטיסטית הם יותר, וודאי ביחס לערסים למיניהם, אבל אולי ביחס למצופה מהם כחובשי כיפה זה נראה קצת מוזר), ואין לי אלא להצר על כך, בכל לבי. רק דבר אחד אומר (ומי שמתמצא אצלנו יוכל לאשר את דברי), רוב האנשים המחזיקים רשיון רכב אינם משכבת העילית של החברה, (=תלמידי חכמים ואברכים) ודי למבין.

אני די בטוח שלרוב החברונער'ס יש רישיון. ובלי קשר, לא ברור לי למה לאלה שאין, אין.
ועכשיו גם קלטתי שלא נהגתי שמונה חודשים בערך. אוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 1:31 am 
Sophomore

באופן כללי להיות הולך רגל או נהג בבני ברק זו חוויה מטלטל חושים. ע-מ-ו-ס בכל מקום כמעט בכל שעות היממה. ב-10 בלילה הרחובות שוקקים באמהות עם עגלות ויש עסקים שעדיין עובדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 3:04 am 
Junior

charlie5 כתב:
אפשר לומר שזה גם לא מומלץ ע"י ההלכה(כי הרי אם אדם חילוני יעבור עם רכב זה יגרום לו לתוספת בחילול שבת בגלל הפעולות שהוא עושה כדי להאט).

הרב אלישיב ז״ל אמר שאין שום בעיה לאדם שומר שבת שבגללו נהג יעשה פעולות.

גינות, אני חולק עליך נמרצות. רבנים וראשי ישיבות עם רשיון נהיגה וכן אברכים חשובים. לא חושב שזה שייך לתחתית החברה החרדית בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 7:31 am 
Sophomore

www.dovi כתב:
charlie5 כתב:

גינות, אני חולק עליך נמרצות. רבנים וראשי ישיבות עם רשיון נהיגה וכן אברכים חשובים. לא חושב שזה שייך לתחתית החברה החרדית בכלל.

אין בעיה שאתה גורם לאדם(גם אם הוא לא מאמין) לחלל שבת?
וואו,אתה בעצם בא לומר שאם יש קצת אנשים תקועים איכנשהו ויש רק מעט בשר כשר והרבה בשר חזיר, שהחילונים יאכלו את הטרף?
שאדם נתקע לנהג באמצע הכביש ומכריח אותו לעשות פעולות שהן בכלל איסורי שבת?
אין שום בעיה שאדם דתי יגרום לחילוני תוספת של איסורי שבת?או איסורים בכלל?
אם זאת דעת הרב אליישיב ויתכן מאוד שכן(כי שמעתי את הדעה הזאת) היא דעה מגעילה הנובעת ממקום ה"התורה נתנה לי", ושכל השאר יקפצו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 7:55 am 
Hall of Famer

ראובן, זה בגלל שאתה גר בבית הכרם. לו היית גר איפה שהורי גרים היית. מוצא עצמך, בערך פעם בשבוע, עוצר ויוצא מהאוטו כדי לפנות מהדרך אברך בן שלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 9:26 am 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
www.dovi כתב:
charlie5 כתב:

וואו,אתה בעצם בא לומר שאם יש קצת אנשים תקועים איכנשהו ויש רק מעט בשר כשר והרבה בשר חזיר, שהחילונים יאכלו את הטרף?
אם זאת דעת הרב אליישיב ויתכן מאוד שכן(כי שמעתי את הדעה הזאת) היא דעה מגעילה הנובעת ממקום ה"התורה נתנה לי", ושכל השאר יקפצו.

האמת היא שאני דווקא מעדיף את הדעה הזאת של הרב אלישיב הרבה יותר. הדעה הקלאסית שאתה מציג מסריחה מפטרנליזם, שהוא בעיניי גרוע הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 10:37 am 
Hall of Famer

צ'רלי, לעניין זה: "וואו,אתה בעצם בא לומר שאם יש קצת אנשים תקועים איכנשהו ויש רק מעט בשר כשר והרבה בשר חזיר, שהחילונים יאכלו את הטרף?", רק אציין שפרופ' ליבוביץ' יצא בחריפות נגד הרב פרנק שהיה רבה של ירושלים, וטען כנגדו בדיוק את הטענה שהעלית: שבמלחמת השחרור היה מחסור בבשר כשר, ואת מעט הבשר הכשר הרב פרנק וחבריו דאגו לנתב לחיילים הדתיים ולחילונים השאירו את הטריפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 10:55 am 
Junior

לא רוצה להכעיס פה סתם, אבל הסברה של הרב אלישיב היא ׳הלעיטהו לרשע וימות׳ כלומר, הבנאדם בכל מקרה מחלל שבת וחילל עד עכשיו ואת כל הפעולות הוא עושה מרצונו החופשי, ולכן הבנאדם ששומר שבת לא צריך לחשבן לא לעבור כביש (במעבר חציה) שבאה מכונית כי יהיה חילול שבת בעצירה וההאצה שאחר כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 10:00 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
צ'רלי, לעניין זה: "וואו,אתה בעצם בא לומר שאם יש קצת אנשים תקועים איכנשהו ויש רק מעט בשר כשר והרבה בשר חזיר, שהחילונים יאכלו את הטרף?", רק אציין שפרופ' ליבוביץ' יצא בחריפות נגד הרב פרנק שהיה רבה של ירושלים, וטען כנגדו בדיוק את הטענה שהעלית: שבמלחמת השחרור היה מחסור בבשר כשר, ואת מעט הבשר הכשר הרב פרנק וחבריו דאגו לנתב לחיילים הדתיים ולחילונים השאירו את הטריפות.

אני מכיר את המכתב ועל זה בדיוק דיברתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 10:06 pm 
Sophomore

www.dovi כתב:
לא רוצה להכעיס פה סתם, אבל הסברה של הרב אלישיב היא ׳הלעיטהו לרשע וימות׳ כלומר, הבנאדם בכל מקרה מחלל שבת וחילל עד עכשיו ואת כל הפעולות הוא עושה מרצונו החופשי, ולכן הבנאדם ששומר שבת לא צריך לחשבן לא לעבור כביש (במעבר חציה) שבאה מכונית כי יהיה חילול שבת בעצירה וההאצה שאחר כך.

אני ,לצערי,הבנתי את הסברה והיא מאוד לא כוס התה שלי."עשה לך רב" ואם אני לא טועה גם "שמירת שבת כהלכתה"(אבל פה אני לא זוכר במדויק) לא סוברים כך ובכלל הגישה הזו מאוד בעייתית בעיני.
הייתי חייב להראות פה את התשובה של הרב שרלו שלדעתי היא מעט דבילית.(בהתחשב למה שראינו מקודם)
http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=21358

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 10:24 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
charlie5 כתב:
[quote="www.dovi]אפשר לומר שזה גם לא מומלץ ע"י ההלכה(כי הרי אם אדם חילוני יעבור עם רכב זה יגרום לו לתוספת בחילול שבת בגלל הפעולות שהוא עושה כדי להאט).[/quote]

גינות, אני חולק עליך נמרצות. רבנים וראשי ישיבות עם רשיון נהיגה וכן אברכים חשובים. לא חושב שזה שייך לתחתית החברה החרדית בכלל.[/quote]
אם זאת דעת הרב אליישיב ויתכן מאוד שכן(כי שמעתי את הדעה הזאת) היא דעה מגעילה הנובעת ממקום ה"התורה נתנה לי", ושכל השאר יקפצו.[/quote]

האמת היא שאני דווקא מעדיף את הדעה הזאת של הרב אלישיב הרבה יותר. הדעה הקלאסית שאתה מציג מסריחה מפטרנליזם, שהוא בעיניי גרוע הרבה יותר.[/quote][/quote][/quote]

אני יכול לומר שכמו שאני לא רשאי לומר לחילוני בשבת לחלל שבת כך אני לא רשאי לנהוג במקרה זה באופן של "הלעיטהו לרשע וימות"
יש בזה פטרוניות מצידי? אני לא חושב.אני פשוט לא מכריח אותו לבצע העבירה - מה שהוא עשה לפני ועושה אחרי זוהי בחירתו החופשית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 29, 2013 11:31 pm 
מנהל פורום

אני חייב להגיד שאם הדתיים יקדישו למחשבה איך הם מונעים ממני לבצע תאונת דרכים את אותו המאמץ שהם משקיעים לאיך הם מונעים ממני לחלל שבת, אז המצב יהיה משופר להפליא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 283 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: