סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 4:24 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 6:50 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה מדיד, אולי זה לא שפיט. אבל את זה גם אפשר להגיד על חוק האופסייד בכדורגל או השלוש שניות בכדורסל.

אני כמובן לא בקי בכל דקדוקי חוקת ההתעמלות, אבל לי ברור שהקירבה לשחייה או אתלטיקה גדולה הרבה יותר מהקירבה שהוצעה כאן לברייקדאנס או תחרות הטבעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 7:15 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון, אם מחר יחליטו שכדורגל יוצא מהאולימפיאדה לא תשמע אותי מתלונן. אם הייתי מתכנן אולימפיאדה מאפס, לא היו שם הרבה דברים חוץ מאתלטיקה ושחייה. כל המקצועות שבהם השופט יכול להיות מכריע היו נשארים בחוץ. מצד שני, ישראל לא היתה מגיעה ככה בחיים למדליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 10:45 pm 
Sophomore

לא ברורה לי ההתנגדות הגורפת לתחרויות שבהן התוצאה לא מדידה ב־100%. יש הרבה דברים בעולם שאי־אפשר למדוד בדיוק, זה לא אומר שלא צריך להעריך אותם או להתחרות בהם. כן צריך לדאוג שהמהימנות של השיפוט תהיה גבוהה ככל האפשר — כלומר, במקרה הזה, שהניקוד יושפע, עד כמה שאפשר, רק מהביצוע עצמו, ולא מזהות השופט — ובכיוון הזה כבר נעשו צעדים, עם הפירוט הקפדני של הקריטריונים להערכה. אם הפירוט טוב, אין סיבה שלא תהיה מהימנות גבוהה בין שופטים.

הטענה ש"באותה מידה גם ברייקדנס ותחרות הטבעות יכולים להיות באולימפיאדה" סובלת מכשל. הרי הסיבה שאין תחרויות הטבעות במשחקים האולימפיים איננה הסובייקטיביות של השיפוט בהן — וזו גם לא הסיבה שהתעמלות כן נמצאת שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 10:56 pm 
מנהל פורום

Janiv כתב:
לא ברורה לי ההתנגדות הגורפת לתחרויות שבהן התוצאה לא מדידה ב־100%. יש הרבה דברים בעולם שאי־אפשר למדוד בדיוק, זה לא אומר שלא צריך להעריך אותם או להתחרות בהם. כן צריך לדאוג שהמהימנות של השיפוט תהיה גבוהה ככל האפשר — כלומר, במקרה הזה, שהניקוד יושפע, עד כמה שאפשר, רק מהביצוע עצמו, ולא מזהות השופט — ובכיוון הזה כבר נעשו צעדים, עם הפירוט הקפדני של הקריטריונים להערכה. אם הפירוט טוב, אין סיבה שלא תהיה מהימנות גבוהה בין שופטים.

יש פה אי הבנה, כי אני לפחות לא אמרתי שיש לי התנגדות באופן כללי להתעמלות. אמרתי שזה מוזר לי שספורט מסוג כזה נמצא באולימפיאדה, כי זה אומר שבעיקרון כמעט כל דבר שכולל בתוכו אלמנט פיזי יכול להיות ענף אולימפי.

Janiv כתב:
הטענה ש"באותה מידה גם ברייקדנס ותחרות הטבעות יכולים להיות באולימפיאדה" סובלת מכשל. הרי הסיבה שאין תחרויות הטבעות במשחקים האולימפיים איננה הסובייקטיביות של השיפוט בהן — וזו גם לא הסיבה שהתעמלות כן נמצאת שם.

הנימוק הזה גם כן סובל מכשל, שכן ברור לי מה הסיבה שאלה לא ענפים אולימפיים. הזכרתי אותם כדי להגיד שאם כבר לקחו ענף כמו התעמלות אומנותית אז באותה מידה של לגיטימיות גם ברייקדאנס יכולים לבקש להיות ענף אולימפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 11:01 pm 
Sophomore

לא! זו לא אותה מידה של לגיטימיות, כי הלגיטימיות של התעמלות כענף אולימפי לא קשורה לשיטת הניקוד בה.

אשר להתנגדות הכללית לעומת האולימפית: לא הבינותי למה זה בסדר שיתחרו בהתעמלות, אבל לא בסדר שיעשו את זה באולימפיאדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 11:45 pm 
Junior

אנשים יכולים להתחרות במה שבא להם, כולל השלכת ביצים ואכילת נקניקיות (שני ענפים מדידים ואובייקטיביים לחלוטין). אם יש מי שאוהב לראות את זה ולעשות את זה, שיהיה לו לבריאות. האולימפיאדה, לדעתי האישית, צריכה לייצג רוח קצת אחרת - גבוה יותר, חזק יותר, מהר יותר (וגם רחוק יותר, לטובת חובבי הקפיצה לרוחק). מאחר שהסיכויים שלי להיבחר ליו"ר הועד האולימפי הם לא גבוהים, כי לא שיחדתי אף אפריקאי, כנראה שהאולימפיאדה תמשיך במתכונת הנוכחית וחובבי ההתעמלות יכולים להיות רגועים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 11:57 pm 
Sophomore

אני מבטיח שאף אחת מההודעות שכתבתי כאן לא נכתבה מתוך חיבה יתרה להתעמלות או חשש שיום יבוא ותיבחר ליושב־ראש הוועד האולימפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:02 am 
מנהל פורום

זה ויכוח נורא מוזר. באים אנשים ואומרים "צריך להוציא את ההתעמלות מהאולימפיאדה, כי מדובר בספורט לא מדיד", ואז עונים להם שזה כן מדיד, והם אומרים שגם אכילת נקניקיות זה מדיד. איזה מין טיעון זה?

ההתעמלות היא באולימפיאדה לא כי מדובר בתחום מדיד. המדידות היא תנאי הכרחי, לא מספיק. ההתעמלות באולימפיאדה כי היא עונה לחלוטין על ההגדרה של "מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר". היא דורשת כישורים אתלטיים, כוח, זריזות, דיוק וכל הדברים האלה שמאפיינים סוגי ספורט. איך אפשר להתכחש לזה? הייתי מוריד את התנועות המצחיקות האלה שהמתעמלים עושים בתרגיל הקרקע (ואת המוסיקה בגירסה הנשית), אבל לגבי השאר, נובמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:08 am 
Junior

זה אולי מדיד, אבל בצורה סובייקטיבית. זה בערך כמו שירוץ יוסיין בולט לבד, ואז ירוץ יוהאן בלייק לבד, והשופט ינסה להכריע מי רץ יותר מהר בלי להסתכל על השעון. אם עשרה שופטים לא ייתנו בדיוק את אותו ציון, זה כנראה לא מדיד בצורה מדויקת. אם אתה רואה שני תרגילי קרקע ולא יודע מי מהם לקח זהב ומי סיים שני או שלישי, כנראה שהמדידות של זה משתנה לפי המתבונן. זה לא טיעון כל כך מסובך, לא יודע למה צריך להסביר את זה כל כך הרבה. אתה באמת חושב שעשרה שופטים ייתנו בדיוק את אותו ציון לתרגיל מסוים?

והתשובה שלי לגבי הנקניקיות היתה כדי להסביר למה זה צריך להיות ספורט, רק לא באולימפיאדה. לא מבין את הצורך שלך להגחיך את הטיעון שלי ע"י הוצאה גסה מההקשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:12 am 
מנהל פורום

זה טיעון לא מסובך, אבל הבעיה היא שהוא כל הזמן משתנה. התחלתם בטיעון הזה, ואז הוא קיבל תשובה, אז זה עבר לעובדה שיש בכל זאת דברים שקשה לשפוט, ואז גם זה קיבל תשובה, ואז זה עבר לאכילת נקניקיות, ואז חזרת לטיעון המקורי.

כן, זה היה מצחיק אם היו משחקים כדורסל או רצים מאה מטר כמו שמתחרים בהתעמלות. מצד שני, זה היה מגניב אם באיזשהו מקצוע ספורטיבי היו מסוגלים להפגין את מה שהמתעמלים מפגינים ונשפטים עליו. לכן מותר גם וגם. כמו שאתה כתבת, אם יורידו מהאולימפיאדה את כל המקצועות שיש בהם שיפוט סובייקטיבי, יישארו עם השחייה והאתלטיקה, בעיני זו תשובה מצוינת למה אין שום בעיה שההתעמלות תישאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:17 am 
Junior

אתה שוב מוציא דברים מההקשר ואני לא מבין למה, אבל מילא. אתה חושב שמותר גם וגם, סבבה. אני אומר שלדעתי היה עדיף להוציא את זה והטיעון שלי של שיפוט סובייקטיבי הוא לא משהו שאפשר להגיד עליו שהוא במאה אחוז תלוש מהמציאות. הרי נכון ששופטים שונים היו נותנים ציון דומה לאותו תרגיל, אבל עשירית נקודה זה יכול להיות ההבדל בין ראשון לשני. זה כמו לשחק כדורסל ולספור את הנקודות בערך, בלי לרשום אותן. בגלל זה הענף הזה צריך להיות לדעתי לא-אולימפי. לא מצפה שתסכים איתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:30 am 
מנהל פורום

הוא לא תלוש מהמציאות (ועובדה שנעשו מאמצים לשפר את זה), הוא רק לא יכול לשמש טיעון נגד היות ההתעמלות מקצוע אולימפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:33 am 
Junior

למה לא? כי הועד האולימפי חושב כמוך? כי בהתעמלות יש יכולות גופניות גבוהות? גם לאמניות קרקס סיניות יש יכולות מאוד גבוהות של דיוק, אתלטיות, כוח פיזי וכו'. גם לצ'ירלידרס שזה בערך התעמלות קבוצתית. עדיין לא הייתי רוצה לראות את שני הענפים האלה באולימפיאדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:50 am 
מנהל פורום

נו, אתה שוב חוזר לזה - שאלת המדידות/אי המדידות המדויקת לא רלוונטיות למידת האולימפיות כי (א) יש מקצועות לא אולימפיים שהם לא מדידים בצורה מדויקת ו(ב) יש מקצועות כן לא אולימפיים שהם לא מדידים בצורה מדויקת. המסקנה הבלתי נמנעת היא שזה פרמטר לא רלוונטי. מה שמוזר הוא שבהודעה אחרת ניסחת מאוד במדויק מה נדרש ממקצוע אולימפי. כתבת "האולימפיאדה, לדעתי האישית, צריכה לייצג רוח קצת אחרת - גבוה יותר, חזק יותר, מהר יותר (וגם רחוק יותר, לטובת חובבי הקפיצה לרוחק)". שזה בדיוק מסביר למה התעמלות בפנים וצ'ירלידריות בחוץ.

וכאמור, וכאן לדעתי אני מצטט במדויק ולא מוציא מההקשר, אתה הסכמת שהגישה שלך בעניין המדידות מובילה לכך שבעצם צריך להוציא מהאולימפיאדה כמעט את כל התחרויות למעט אתלטיקה ושחייה, ואני חושב שזה די סוגר את הדיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:56 am 
Junior

אני פשוט מניח מצב אחר ממך - אתה בוחן את המצב הקיים ובודק איך זה משפיע על התעמלות, ואז קובע שזה פרמטר לא רלבנטי. אני מניח שצריך להתחיל מאפס ולבחור מה נכנס ומה בחוץ (וידוע לי שיש מציאות אחת שקובעת שהתעמלות בפנים ותישאר שם כנראה עד קץ הימים). כל הויכוח בינינו הוא מה ראוי להיות אולימפי ומה לא, ובאולימפיאדה התאורטית שלי, גן יבנה 2016, נשארים בפנים השחייה, האתלטיקה ועוד כמה מקצועות שאפשר למדוד בבירור (משקולות, חתירה ועוד כמה שאני בטח לא זוכר). ההתעמלות, הסיף, הקפיצה למים והשחיה הצורנית נשארים בחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 02, 2012 12:58 am 
מנהל פורום

והכדורגל והכדורסל. מזל שאתה לא מסכים עם הטיעון השני של ודים כי אז היית נשאר עם באמת מעט מקצועות.

את החלק הזה הבנתי וזכותך לחשוב ככה. אני חושב שמרבית האנושות, לא רק אני והועד האולימפי הנוכחי, היו חושבים שזו תצא תחרות הרבה פחות מעניינת, ולא פחות חשוב, הרבה פחות מייצגת את מגוון היכולות הספורטיביות האנושיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:05 pm 
Senior

ויכוח מיגע משהו אני חייב להודות, גם לא נעים במיוחד.

ולכן אשעשע אתכם בכמה תהיות שעלו לי במהלך המשחקים האלו וגם קודמיהם.

1) שאלת הפסילות באתלטיקה - כיום הטכנולוגיה כבר באמת התקדמה מספיק כדי שאפשר יהיה למדוד את מרחק הקפיצה לרוחק מהנקודה שבה קפץ באמת בלי לאלץ אותו לספור צעדים מסובכים או למדוד זמני מיאוצים מרגע עזיבת כן הזינוק גם אם נעשה בהפרשים של כמה עשיריות מהיריה. אני מבין שעיתוי הזינוק הוא מרכיב משמעותי ביכולות הנדרשות מאלוף העולם ב 100 מ' אבל לי אישית נראה שאני מעדיף רצים מהירים על מזנקים מוכשרים. אני מנחש שיפור בשיאים אם הלחץ לא לפסול ירד מכתפי האתלטים.

2) באותו נושא ויתר על כן, מדידות - הידעתם כי השיא העולמי בקפיצה לגובה נשבר יותר מפעם אחת? בבייג'ין קפץ צרפתי אחד (נניח) לגובה של 2.54 מטר, שיא עולמי מדהים שלא הוכר מכיוון שהרף היה מונח על 2.40 בלבד? לא שזה באמת קרה אבל תיאורטית זה דווקא בהחלט יכול לקרות וזה לא שאין טכנולוגיה שיודעת למדוד קפיצות יותר טוב מאשר הנחת רף, נכון?

3) משקלים בהרמת משקולות, איגרוף וכו' - נכון שלא פייר לתת למשקל זבוב (עד 52 ק"ג) להתחרות עם משקל מחבט זבובים (חה חה) אבל גם לא פייר לתת לגמדים להתחרות בכדורסל, לשמנמנים בריצה או לחרדים בשחיה. הפתרון האלגנטי, הנכון והשפוי שהושג בכל המקצועות האלו היה לא פחות מהדרתם של המאותגרים הללו מהתחרויות, נמוך? תיאלץ לוותר על חלומך לקפוץ לגובה או לשחק כדורעף, אולי תוכל לשחק באולינג. למה למען השם במקצועות האלה יש קריטריונים מותאמים לפי משקלים? קטן מדי להתאגרף או להיאבק בג'ודו? ענף הקליעה למטרה פתוח לפניך אבל אוף לנו מהמרקע* עם המשקולות שלך.

4) מה זה שחיית פרפר? מאיפה הביאו את זה בכלל? זה לא הסגנון המהיר יותר או המעייף פחות או ווטאבר, סתם המצאה שנראית אמנם יפה אבל אין לה שום הצדקה. לא ארחיב כי מאיר שליו גנב לי את המלים מהמקלדת לפני שבוע או משהו כזה.

5) אני מצליח להבין למה יש מוקדמות בריצות, לצורך העניין חשוב ליד מי רצים אבל למה יש מוקדמות בהתעמלות? ולמה בקפיצה לגובה ורוחק? שכל אחד יקפוץ ומי שקפץ גבוה - הוא המנצח.

אין לי אשליות לגבי מה תהיה עמדת הוועד האולימפי ביחס להצעות המצוינות הללו אבל זה רק בגלל ששם כולם ביורוקרטים ואנטישמים.

* לא שגיאה

נערך לאחרונה על ידי תומר בתאריך ב' אוגוסט 06, 2012 12:16 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:15 pm 
Junior

1. בקשר לפסילות ברוחק אין לי בעיה - בקשר לפסילות באתלטיקה - אחד הדברים היפים ב-100 מטר הוא שאתה רואה מי ראשון ומי מנצח. אם תוריד את הפסילות וכל אחד יזנק מתי שבא לו זה יוריד קצת מההנאה. את מה שאמרת על זה שישברו יותר שיאי עולם אמרו בדיוק להיפך כשהתחילו את העניין של פסילה אחת ואתה בחוץ. הפלא ופלא - שיא העולם ב-100 מטר המשיך להשבר.
4. לא מבין למה יש לך בעיה עם פרפר אבל אין לך בעיה עם גב וחזה, שהם סגנונות יותר איטיים (ואתה מוזמן לבדוק את שיאי העולם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:20 pm 
Senior

האמת? גם עם גב וחזה אני לא שלם אבל אלו לפחות שחיות "שימושיות".
גב היא שחייה לא מעייפת שאני אישית נוטה להשתמש בה בים, וחזה - זו הדרך שרוב האנשים שוחים בה להנאתם.
פרפר? מישהו שוחה פרפר שלא למטרות תחרות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:23 pm 
Junior

חזה אנשים שוחים כי זה דיי אינטואיטיבי וכי לימדו אותם. בעולם שבו לא היו מלמדים את הסגנון אף אחד לא היה שוחה חזה. לא בא להגיד שהוא גרוע מפרפר, אבל לא רואה איך הוא עדיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:28 pm 
Senior

matan 2.0 כתב:
חזה אנשים שוחים כי זה די אינטואיטיבי וכי לימדו אותם. בעולם שבו לא היו מלמדים את הסגנון אף אחד לא היה שוחה חזה...

:wink:

לעניין עצמו, לא אתווכח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בעניין המשקלים, מה לעשות שאמנויות לחימה או אגרוף שונים מכדורסל. זה ספורט אישי מול קבוצתי, ויותר מזה, זה ספורט שבו להבדל גדול במשקל יש משמעות עצומה שמכריעה כל טכניקה. בכדורסל אתה עוד יכול להצליח בזכות אפשרויות אחרות - יכולת קליעה למשל, באגרוף או אמנות לחימה כלשהי איך לך שום דרך לנצח הבדל מכריע במשקל. אני לא רוצה לראות ספורטאי מודר מאמנות לחימה כי הוא לא נראה כמו אלכסנדר קרלין.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' אוגוסט 06, 2012 12:31 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:30 pm 
מנהל פורום

תומר כתב:
פרפר? מישהו שוחה פרפר שלא למטרות תחרות?

סוף סוף שאלה שלא תעורר ויכוח מעצבן - כן, בהחלט. לא אני, חס וחלילה, אבל יצא לי לראות אנשים עושים את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:35 pm 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
בעניין המשקלים, מה לעשות שאמנויות לחימה או אגרוף שונים מכדורסל. זה ספורט אישי מול קבוצתי, ויותר מזה, זה ספורט שבו להבדל גדול במשקל יש משמעות עצומה שמכריעה כל טכניקה. בכדורסל אתה עוד יכול להצליח בזכות אפשרויות אחרות - יכולת קליעה למשל, באגרוף או אמנות לחימה כלשהי איך לך שום דרך לנצח הבדל מכריע במשקל. אני לא רוצה לראות ספורטאי מודר מאמנות לחימה כי הוא לא נראה כמו אלכסנדר קרלין.

אז למה אין מקצה ריצת מאה מטר לגוצים? או קפיצה לגובה מתחת ל 1.72?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 06, 2012 12:39 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כי אולי זה חסרון, אבל עדיין תראה גוצים מהירים או קופצים נמוכים. זה אפילו לא קרוב למה שעושה הבדל גדול במשקל בין יריבים באמנות לחימה, ותהא הטכניקה של זה עם המשקל הנמוך טובה ככל שתהייה. אל תאמין לסיפורים שסיפרו לך על ג'ודו כשהיית קטן, שילד בן 10 יפיל גבר בן 30 בתרגיל. זה לא קורה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 54 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה