סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 05, 2024 8:46 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 671 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סרטים בקולנוע
הודעהפורסם: א' דצמבר 11, 2016 8:03 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
תודה. נראה את האמצעי בהזדמנות.
אפרופו סרטי אימה טובים - DON'T BREATH שיצא לפני כמה חודשים הוא באמת סרט מלחיץ. ההיגיון הפנימי שלו לא משהו בכלל, אבל יש בו משהו מאד מלחיץ ודמות "רעה" אחת מצוינת. בלי ספוילרים, אומר שהטריק הסיפורי העיקרי הוא נצלני ומאד בעייתי מוסרית, ולמרות זאת הוא זה שגורם לסרט להיות מלחיץ יותר. או במילים אחרות, טכנית זה סרט מצוין כל עוד לא חושבים יותר מדי על ההיגיון שלו או על המסרים שלו.

SAUSAGE PARTY - רציתי לאהוב, לא אהבתי. למרות שכל כולו כאילו מטאפורה אחת גדולה ומאד גסה, הכל פשוט גס מדי ולמען האמת לא מספיק מעניין ובעיקר לא מספיק מצחיק. נראה כאילו הבסיס הסיפורי היה שם בהחלט, אבל מה שהיה חסר בטירוף הוא כתב בדיחות מצוין. חבל.

CAPTAIN FANTASTIC - אחד הסרטים היותר טובים שראיתי השנה. גם כאן יש תמיהה מסוימת וקיצורי דרך קולנועיים שלא תמיד משתלבים עם מה שהיית מצפה מהמציאות - כדי ליצור סיפור שזורם. ועדיין, מדובר באחלה סרט שבעולם עם דמויות מעולות, ובעיקר סרט שהוא מספיק שונה ומיוחד בשביל להיות מרענן במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 08, 2017 2:52 pm 
Hall of Famer

נמשיך עם קו סרטי האימה: The Witch (נכתב גם כ- The VVitch). עוד סרט שקיבל המלצות בכלל לא רעות ב-IMDB וקצת אכזב. העלילה בבסיס היא סוג של סיפור פולקלור על המתיישבים הראשונים בארה"ב בתחילת-אמצע המאה ה-17, משפחת מהגרים מאנגליה שמנודה מהקהילה מסיבות דתיות מחליטה להתיישב באמצע שום-מקום ומתמודדת עם הקשיים של לחיות בבידוד באמצע שום-מקום כשבנוסף לכל הצרות, גם כוחות האופל מצטרפים לחגיגה, כשהמוקד הוא הבת המתבגרת של המשפחה. אז כמה דברים טובים לגבי הסרט, הצילום מצוין, האווירה קריפית והוא בהחלט קולע למה שחשבתם על אגדות פולקלור אמריקאיות על מכשפות, השחקנים טובים ובניגוד לכל מיני סרטים פחות מושקעים שבהם דמויות מהמאה ה-17 מדברות באנגלית עכשווית לגמרי (או לפחות משהו שמאוד דומה), כאן בלי כתוביות יהיה לכם קצת קשה להבין על מה לעזאזל הן מדברות, הכל מלא Thy, ו-'Tis, ו-Thee וכיו"ב בהחלט נותן תחושה הרבה יותר אותנטית. הבעיה העיקרית של הסרט, במילים פשוטות, היא שברובו הוא פשוט לא מפחיד במיוחד, סתם תחושת קריפיות כללית והכי משמעותי-הרשע בסיפור גם לא מספיק מנומק ולא ניתן לו רקע אמיתי, מה גם שהוא לא נראה מספיק על המסך. עכשיו אין לי בעיה עם סרטים שבהם האלמנט המפחיד נמצא מחוץ לעלילה ברמה הויזואלית, אבל הוא כן צריך להיות מנומק וכן צריך לתת לו רקע מספיק כדי שכשהוא יגיע, הוא באמת יעורר פחד, כאן זה לא קרה. שורה התחתונה, לא נוראי, ההפקה בהחלט מאוד מושקעת ומרשימה, אבל כשאני רואה סרט אימה, בא לי לפחד קצת, וכאן זה לא קרה מספיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 08, 2017 5:04 pm 
מנהל פורום

איכשהו נגררתי לראות את "רואה החשבון". טראש מטופש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 08, 2017 5:48 pm 
Hall of Famer

הסוף של רואה החשבון מגוחך ברמות. ראיתי המון סרטים השבוע. עוד מעט אכתוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 10:05 am 
Hall of Famer

בדיוק בחודש אבטלה בין שתי עבודות ומה שאני עושה בעיקר זה לטחון סרטים ביום ו NBA בלילה. אז כמה שראיתי לאחרונה, מהטוב לפחות טוב.

לה לה לנד - סרט אדיר וכיפי. אבל בעיקר, כמו כמה מאלו שיבואו אחריו סרט שבאמת יש לו מה לומר על החיים. דמיאן שאזל שכבר עשה את "וויפלאש" המדהים לא פחות, וברור מאד שמונע מתוך אהבה עמוקה לג'אז עשה גם את הסרט הנהדר הזה. הסצינה הארוכה הסוגרת היא בית ספר לקולנוע, גם סצינת הפתיחה בעצם, ומעל הכל מול דוק של עצב מהול במעט שמחה בסיפור מריר מתוק ומדויק.

המשרתת (HANDMAIDEN). סרט קוריאני של הבחור שעשה את "שבעה צעדים" (ועוד כמה סרטים מסוגננים ונהדרים כמו טרילוגית הנקמה שבתוכה שבעה צעדים). חוזר לשפת המקור בסרט דובר קוריאנית ויפנית, אחרי שהוא כבר עשה שני סרטים מסוגננים ומעניינים באנגלית (סטוקר, SNOWPIERCER). אז ככה - זה בערך הסרט המחרמן בהיסטוריה. כן, כמו תמיד אצל פארק צ'אן ווק הוא מאד אוהב דם ואלימות, אבל הסרט הזה גם חכם מאד, עם ים של תככים ומזימות. גם בנוי טוב עם שלוש מערכות ברורות. (גם בלה לה לנד יש 5 מערכות ברורות אגב). גם יפה מאד, וגם ואולי בעיקר מחרמן מאד .

SLEEP TIGHT - ומסרט קוריאני לסרט ספרדי. שאולי לא נראה כמו המון. אבל הוא נהדר ומלחיץ במיוחד. סיפורו של קונסיירג' בבניין שלכאורה מחייך לכולם, אבל למעשה רוצה לפזר את הכעס והעצב שהוא מרגיש מדי יום, יש לו שתי קרבנות עיקריים בסרט, אישה מבוגרת (10 אחוז מהזמן) ואישה צעירה. ומה שהוא עושה לה...

NOCTURNAL ANIMALS - טום פורד, מעצב בגדים בעיקרון עושה כאן את סרטו השני. למעשה מדובר בסרט מתח (שמזכיר מאד את "עצירת פתע" הישן, למי שראה) בתוך דרמה. והאופן בו השניים מתכתבים, הסיפור בתוך הסיפור, הסיבות אליו ומה זאת בעצם נקמה, הופך את הסרט הזה למצוין לגמרי. ואני אחזור ואומר כפי שאמרתי על כמה סרטים אחרים כאן - פשוט חכם.

THE ARRIVAL - זאת כנראה הפעם האחרונה שאומר על סרט כלשהו שהוא חכם הפעם. אבל גם הפעם אני חייב לומר את זה. בניגוד אולי לקודמיו הוא קצת יותר משעמם, ובעיקר הוא סרט מאד מאד פילוסופי. איך לתרגם חייזרים בסרט שיש בו חייזרים אבל אין בו אף טיפת אקשן (ואפילו ב"קונטקט" הזכור לטוב, שמאד מזכיר את הסרט הזה, היה קצת). אבל למעשה, הסרט הוא על משהו אחר לגמרי לגמרי וברגע שקולטים את זה הוא הופך להיות מעולה ומצוין, ובעיקר כאמור - חכם.

אז החמישה האלה מומלצים.

פחות מומלצים הם כאמור THE ACCOUNTANT שהוא בעצם לא רע בדרך כלל, ובן אפלק בתפקיד שדי תפור עליו - של אוטיסט. מה גם שאנה קנדריק תמיד שווה לגמרי. אבל הסרט הזה גם די מטומטם כשחושבים על זה.
ALLIED - הסרט החדש של בראד פיט ומריאן קוטיאר. סיפור אהבה בשתי מערכות. הבעיה היא שיש הבדל סגנוני גדול מאד בין החצי הראשון של הסרט לבין החצי השני, ובדרך כלל אני לא אוהב כשזה קורה (הפעם הראשונה שראיתי את זה קורה, היתה ב JUST CAUSE המחריד עם שון קונרי ולא זוכר מי עוד). באופן כללי, הסיפור שלו לא רע ואפילו מעלה לחלוחית והסרט מהנה בדרכו, אבל רחוק מלהיות טוב במיוחד.
THE AUTOPSY OF JANE DOE - סרט אימה מאד שגרתי. סתם.

רעים במיוחד:
אינפרנו - בעוד כל שאר הסרטים שהזכרתי שווים צפייה, גם הפחות טובים. אינפרנו ממש לא. סרט מגוחך ורע מאד. לא כדאי בכלל.
THE GIRL ON THE TRAIN - וואו, איזה סרט רע. הזכיר לי את "לישון עם האויב" שגם היה מחורבן בדרכו, אבל לפחות זה היה בשנות השמונים אז זה היה מוצדק. סיפור מטומטם בסרט שבאמת נראה כמו סרט אייטיז שבמקרה עשו עכשיו. מה שכן, ייאמר לזכותו - משחק מעולה של אמילי בלאנט שהיא תמיד אדירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 10:06 am 
Hall of Famer

ואגב רוני, מסכים לגבי "המכשפה". כל כך הרבה סופרלטיבים בסרט שהוא כן מטריד, אבל בסופו של דבר לא מספיק טוב. אני עדיין חושב שהאימה הכי טובה שראיתי בחודשים האחרונים היתה DON'T BREATH

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 10:35 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
ואגב רוני, מסכים לגבי "המכשפה". כל כך הרבה סופרלטיבים בסרט שהוא כן מטריד, אבל בסופו של דבר לא מספיק טוב. אני עדיין חושב שהאימה הכי טובה שראיתי בחודשים האחרונים היתה DON'T BREATH

עדיין לא ראיתי את Don't breath, מחכה לזה בקוצר רוח (ול-לזמן את הרוע 2 שאומרים שהוא מצוין).

מה שמבאס ב-"המכשפה" זה שהוא באמת מושקע והוא לא היה רחוק מלהיות סרט אימה מצוין, פשוט פספוס של סרט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 11:13 am 
Senior

ראיתי את לה לה לנד. הוליוודי להפליא אבל חביב, לא יותר, וארוך מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 11:25 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לה לה לנד הוא קריצה לסרטי המחזמר והריקודים של פעם, ג'ין קלי, פרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס, וכאלה. בתור שכזה הוא נכשל כשלון חרוץ בעיני, למרות שהוא סרט חביב ועשוי טוב. "שיקגו" למשל עשה את זה הרבה יותר טוב ממנו.
צריך לציין שאבא שלי, שגדל על אלה שהזכרתי קודם, דווקא אהב.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 11:38 am 
Hall of Famer

כלומר, אתה באמת מעדיף את singing in the rain

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 12:24 pm 
Hall of Famer

כלומר, ממש כן, בלי שום ספק.
אני לא שרוף על הז'אנר באופן כללי, אבל בתוך הז'אנר? אין פה שום תחרות בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 3:33 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
נורטון כתב:

עדיין לא ראיתי את Don't breath, מחכה לזה בקוצר רוח (ול-לזמן את הרוע 2 שאומרים שהוא מצוין).

מה שמבאס ב-"המכשפה" זה שהוא באמת מושקע והוא לא היה רחוק מלהיות סרט אימה מצוין, פשוט פספוס של סרט.

מאיפה הורדתם את don't breath? נראה לי שהיה לי קשה למצוא לו מקורות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 3:52 pm 
Hall of Famer

נדמה לי ש pirate bay

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 6:03 pm 
Freshman

נורטון כתב:
המשרתת (HANDMAIDEN). סרט קוריאני של הבחור שעשה את "שבעה צעדים" (ועוד כמה סרטים מסוגננים ונהדרים כמו טרילוגית הנקמה שבתוכה שבעה צעדים). חוזר לשפת המקור בסרט דובר קוריאנית ויפנית, אחרי שהוא כבר עשה שני סרטים מסוגננים ומעניינים באנגלית (סטוקר, SNOWPIERCER). אז ככה - זה בערך הסרט המחרמן בהיסטוריה. כן, כמו תמיד אצל פארק צ'אן ווק הוא מאד אוהב דם ואלימות, אבל הסרט הזה גם חכם מאד, עם ים של תככים ומזימות. גם בנוי טוב עם שלוש מערכות ברורות. (גם בלה לה לנד יש 5 מערכות ברורות אגב). גם יפה מאד, וגם ואולי בעיקר מחרמן מאד .

Snowpiercer זה סרט של בונג ג'ון-הו (הבמאי של The Host וזכרונות מרצח) שהוא יוצר הרבה יותר טוב ומעניין בעיניי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 09, 2017 7:38 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
rony כתב:
נורטון כתב:

מאיפה הורדתם את don't breath? נראה לי שהיה לי קשה למצוא לו מקורות...

עוד לא ראיתי אותו, אבל אני בד"כ רואה דרך אקסודוס או זן בקודי. כשמדובר בסרטים חדשים, יכול לקחת כמה ימים ואפילו שבועות בודדים עד שיש גירסה נורמלית שלהם, אבל אם מדובר על סדרות אז יש עותקים טובים כמעט מיידית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2017 9:34 am 
Hall of Famer

Lights out (כיבוי אורות)- קודם כל, תעשו לעצמכם טובה, אם אתם הולכים לראות את הסרט הזה, אל תראו את הטריילר, לא בגלל שהטריילר גרוע אלא בגלל שסרט אימה שמבוסס על דברים שמקפיצים אותך מהמושב צריך להפתיע, והטריילר חושף חלק מההקפצות היותר מפחידות ואפקטיביות בסרט. ועכשיו לעניין, בשורה התחתונה אם אתם מחפשים סרט אימה אפקטיבי ויעיל שגם יקפיץ אתכם מהמקום כמה פעמים בזמן שאתם רואים אותו וגם ישאיר אתכם עם כמה אימג'ים קריפיים שיגרמו לכם לפחד קצת מהחושך כשאתם הולכים לישון, אז הוא בהחלט עושה את העבודה ושווה צפייה. אני לא אחשוף יותר מדי מהעלילה כדי להימנע מספויילרים, אבל המשחק בסך הכל אמין, הסיפור טוב, הצילום טוב והאפקטים המיוחדים עושים את העבודה. עד כאן הכל סבבה, אבל החלק המבאס הוא שהיה כאן פוטנציאל לקלאסיקה של ממש והפוטנציאל הזה התפספס.

סרט אימה אפקטיבי מתבסס על חשיפה מאוד מדויקת של האלמנטים המפחידים בו, חשיפה מועטה מדי (כמו ב-"המכשפה" שכתבתי עליו קודם) והסרט פשוט לא יהיה מפחיד מספיק, חשיפה רבה מדי והאפקט של הפחד נשחק, חשיפה מדויקת הופכת אותו לקלאסיקה. אז במקרה של כיבוי אורות יש פשוט חשיפה מוגזמת של האלמנט המפחיד שעם קצת צמצום ומיתון שלה הייתה יכולה להפוך אותו לסרט אימה פנטסטי, כשהמפלצת קופצת על מישהו פעמיים-שלוש בסרט ובשאר הזמן היא רק נמצאת ברקע, אתה באמת מפחד מהרגע שהיא תופיע, כשהיא קופצת על דמויות עשר פעמים בסרט, האפקט הרבה פחות חזק. בשורה התחתונה, הסרט כפי שנוצר נשאר בגזרת הסבבה לראות ולא הרבה יותר מזה, קצת חבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 16, 2017 9:31 am 
מנהל פורום

הורדתי את Don't Breathe והיה דיבוב ברוסית או משהו כזה... וגם תרגום לא נמצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 05, 2017 9:26 pm 
Hall of Famer

בחורה על הרכבת :cry_ing: איזה בזבוז זמן.

לה לה לנד נהדר. לא כל סרט הוא מחווה לסרטים אחרים. נכון, לה לה לנד גם נותן כבוד למיוזיקאלס של פעם, אבל זה בטח לא העיקר של הסרט אלא חלק, ומבוצע על הדרך.
ובדרך הזאת יש גם משחק נהדר, בימוי נהדר, צילום, כוריאוגרפיה, פסקול, שירים... הדבר היחיד שבולט אולי בבינוניותו זה תסריט שהוא אמנם כתוב טוב, אבל לא סיפור מאוד מיוחד. למעשה, קווי העלילה דומים במידה מסוימת ל"קפה סוסייטי" הבינוני של וודי אלן מהשנה האחרונה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 06, 2017 12:54 am 
Hall of Famer

בחורה על הרכבת הוא כמו סרט סוג ז משנות השמונים
Moonlight אולי חשוב ויש בו כמה רגעים טובים וכמה הברקות אבל הוא די משעמם

Hacksaw Ridge לעומתו לא מבריק אבל מהוקצע לגמרי. האנטישמי הוא במאי מיומן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 06, 2017 10:51 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

התותח המפוברק כתב:
בחורה על הרכבת :cry_ing: איזה בזבוז זמן.

לה לה לנד נהדר. לא כל סרט הוא מחווה לסרטים אחרים. נכון, לה לה לנד גם נותן כבוד למיוזיקאלס של פעם, אבל זה בטח לא העיקר של הסרט אלא חלק, ומבוצע על הדרך.
ובדרך הזאת יש גם משחק נהדר, בימוי נהדר, צילום, כוריאוגרפיה, פסקול, שירים... הדבר היחיד שבולט אולי בבינוניותו זה תסריט שהוא אמנם כתוב טוב, אבל לא סיפור מאוד מיוחד. למעשה, קווי העלילה דומים במידה מסוימת ל"קפה סוסייטי" הבינוני של וודי אלן מהשנה האחרונה.

באמת התלהבת מהשירים בלה לה לנד? מעבר לכך ששני כוכבי הסרט אינם זמרים מי יודע מה, לא היה שם אף נאמבר שנשאר לי בראש אחרי הצפייה (מלבד אולי נעימת הפסנתר המלנכולית של הדמות של גוסלינג).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 06, 2017 8:43 pm 
Hall of Famer

על מה אתה מדבר? שרים מצוין.
השירים משתלבים יפה מאוד בעלילה. אני מסכים שמצפייה ראשונה לא הכל נקלט, וזה בסדר גמור.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2017 7:22 pm 
Hall of Famer

Denial, סרט על נושא חשוב וגם מקרה פיבוטלי בכל נושא הכחשת השואה, אבל הסרט שטחי וקלישאי, ומפקשש את הפוטנציאל שלו.

ואני מסכים עם צ'רלס לגבי לה לה לנד. הכוכבים שרים בינוני במקרה הטוב, ומול סרטים של ג'ין קלי או פרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס לדעתי מחוויר לגמרי - בטח בשירה, בכוראוגרפיה ובריקוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2017 8:20 pm 
Senior

לה לה לנד סרט סתמי והיה נשאר כזה גם אם השחקנים היו שרים טוב יותר.
עוד מחזמר שייחודו הוא בהיותו מחזמר, לא יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2017 8:36 pm 
מנהל פורום

תומר כתב:
לה לה לנד סרט סתמי והיה נשאר כזה גם אם השחקנים היו שרים טוב יותר.
עוד מחזמר שייחודו הוא בהיותו מחזמר, לא יותר.

+1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 15, 2017 8:40 pm 
Freshman

ממליץ בחום על הסרט "סארו הדרך הביתה". החלק השני קצת ארוך ונגוע בחוליים הוליוודיים, אבל הסרט בכללותו מטלטל וקורע לב. לא הניח לי כמה ימים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 671 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], ראי שעל הקיר ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: