סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 05, 2024 9:08 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 1:58 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
המלצות לורשה?

בורח לשם לחמישה ימים מהחום של סוף אוגוסט.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 2:10 pm 
Hall of Famer

פגוש את חצרוני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 3:17 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ורשה אחלה עיר לטעמי. אנדרייטד בטירוף. רחובות רחבים בסגנון קומוניסטי, היום עם בנייה חדשה יחסית, והמון פארקים ירוקים. זה נותן לעיר תחושה של מרווחות, יש אוויר לנשימה. וממש לא יקרה.
בהמלצות האלה אדלג על מסלול השואה, ברשותך.

המלצות חמות:
נובי שוויאט (Nowy Swiat, בערך. נדמה לי שהתרגום זה "עולם חדש"): רחוב ארוך שהיה פעם דרך המלך, מלא חנויות, מסעדות, ואתרים יפים כמו ארמון הנשיא. מסתיים בעיר העתיקה, שכולה משוחזרת אחרי שנהרסה במלחמת העולם, כדאי להסתובב שם גם ביום וגם בלילה. במרכז העיר העתיקה יש כיכר עם פסל בת הים, אחד הסמלים של ורשה, ומבט יפה על הנהר.
ארמון לז'יינקי ופארק לז'יינקי - פארק יפה שגובל במרכז העיר ובמרכזו ארמון על אי בתוך בריכה מלאכותית, מסביבו מסתובבים טווסים. אחת מנקודות הציון בו הוא פסל של שופן, שהוא כמובן המלחין הלאומי. בקיץ יש בכל יום ראשון ב-12 ליד הפסל קונצרט של פסנתרן אורח שמנגן יצירות של שופן, מאות אנשים באים עם שמיכות וכסאות מתקפלים.
ארמון וילאנוב (Wilanow): נמצא טיפונת מדרום לעיר, אפשר להגיע באוטובוס.

ארמון התרבות והמדע - במרכז העיר, המגדל השולט בעיר ואי אפשר לפספס אותו. מגדל לבנים אפורות שסטאלין בנה כ"מתנה לפולין", עם מספר אולמות, מסעדה, מועדון לילה, גומחות עם פסלים מימי הקומוניסטים (שמו של סטאלין נמחק מהם, אגב; אנגלס לנין ומארקס נשארו). בעיני מאד מרשים, הפולנים אוהבים אותו פחות.

מסעדה מומלצת - אל תוותר על Folk Gospoda במרכז העיר. אוכל פולני ומרכז אירופי עממי באווירה מדהימה.

קניות - מרכז קניות ענק ושווה בהחלט, זלוטי טראסי ("מרפסות זהב"), ממש במרכז העיר בין תחנת הרכבת הראשית ומלון אינטרקונטיננטל, מול ארמות התרבות והמדע.

עוד המלצה - המלונות זולים למדי. אתה יכול להוציא מלון חמישה כוכבים במחירים מצחיקים יחסית למקומות אחרים, אז אם יש מקום ששווה להתפנק זה זה. אינטרקונטיננטל כאמור גם ממוקם היטב וגם מלון נפלא.

תחבורה: אוטובוסים וחשמליות. הרכבת התחתית די מפגרת יחסית לערים אחרות באירופה, כשאני הייתי פעם אחרונה עדיין היה רק קו אחד מצפון לדרום במרכז העיר, ועבודה על קו שני שעובר לרוחב הייתה בעיצומה. אולי כבר נפתח מאז. המוניות שם - על כל מונית יש בחלון הצדדי מדבקה עם המחיר לקילומטר (הזולות היו אז 2 זלוטי לקילומטר, היקרות יותר מ-3) בהתאם להשקעה במונית. אתה יכול לבחור על מה לעלות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 3:33 pm 
Hall of Famer

אה, ואם יש לך יום פנוי קח רכבת לטיול יום בקראקוב. בערך שעתיים וחצי נסיעה לכל כיוון, אבל אם לא היית שם - היא יפהפיה. תחנת הרכבת של ורשה היא ממש במרכז העיר כאמור, התחנה הישנה של קראקוב (Glowny, כמדומני) היא ממש ליד העיר העתיקה, אז חוץ מהרכבת אין צורך בשום תחבורה. העיר העתיקה שווה סיבוב ארוך, ואחרי זה - ממש לידה על גבעה שמשקיפה עליה ועל נהר הויסלה נמצא ארמון ואוול (Wawel), שווה מאד!!

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' יוני 29, 2015 4:40 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 3:48 pm 
Sophomore

ראי, תודה רבה על ההמלצות.

המלונות אכן זולים מאד, הזמנתי כבר את Hampton by Hilton Warsaw City Centre, שממוקם ממש ליד הרכבת ומרכז הקניות שציינת וזוכה לציון 8.8 בבוקינג ממעל ל5500 משתמשים. המחיר אכן מגוחך: פחות מ900 ש"ח ל4 לילות ליחיד.

אני רואה שזלוטי שווה בערך שקל (הוא טיפהל'ה יותר חזק), מה שכבר מקל על החישובים למיניהם.

בהחלט יהיה לי יום פנוי, ואשמח לנסוע לקרקוב על פי המלצתך.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 29, 2015 4:44 pm 
Hall of Famer

בדקתי עכשיו ומתברר שממש לפני חודשיים-שלושה באמת נפתח החלק המרכזי בקו החדש (השני) של הרכבת התחתית, כנראה לקראת גמר הליגה האירופית שהיה באצטדיון של ורשה, שלקו החדש יש תחנה לידו. לא שזה מאד שימושי לדעתי, במרכז העיר אפשר ללכת ברגל ולוילאנוב עדיין חייבים אוטובוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 10:06 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
יש גם הרבה אזכורים לתקופת השואה (אנדרטת השואה ומוזיאון "טופולוגיה של טרור" על החיים בברלין תחת הנאצים), יצאתי ידי חובתי בחמש דקות באנדרטת השואה. כישראלי קיבלתי שואה במנות גדושות גם ככה.

טופוגרפיה, לא טופולוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 10:34 am 
Hall of Famer

תודה.

סתם אנקדוטה - כביש הרוחב הראשי של ורשה, שעובר דרך מרכז העיר בצמוד לתחנת הרכבת ולארמון התרבות והמדע, נקרא "אלייה ירוזולימסקי" (Aleje Jerozolimskie). כלומר - שדרות ירושלים.
דבר ששכחתי לציין: נובי שוויאט הוא בחלקו מדרחוב, בעיקר בסופי שבוע. והוא מסתיים בכיכר מאד יפה, פלאץ זאמקובי, שנמצא בה ארמון המלוכה של פעם. הכיכר היא גם הכניסה לעיר העתיקה כולה, אז לא לעצור שם - שווה להיכנס הלאה, לרחובות הקטנים ולכיכר הפנימית עם פסל בת הים. כשאני הייתי שם בקיץ היה בכיכר עם בת הים פסטיבל מוסיקה עם הופעות חיות.

בשנים האחרונות נפתחו בורשה גם כמה מוזיאונים חדשים שאמורים להיות מעניינים, כמו המוזיאון ליהדות פולין (לא רק השואה אלא כל תולדות הקהילה היהודית) שהוא ממש חדש, ומוזיאון המדע על שם קופרניקוס, ששופץ ונפתח מחדש לפני שלוש-ארבע שנים. לא ביקרתי באף אחד מהם, אז ההמלצה היא משמיעה.

קרלטון אם תרצה אוכל להמליץ לך גם על אתרים יהודיים ועל דברים מעניינים שקשורים לשואה ולגטו ורשה, גם מחוץ למסלול הרגיל. בכל זאת, התרכזתי בורשה כיעד תיירות לכל דבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 12:08 pm 
Hall of Famer

גם בפראג יש רחוב ירוזלמסקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 12:39 pm 
Senior

גם ביפו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 12:41 pm 
Junior

תומר כתב:
גם ביפו

ולהפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 1:26 pm 
Senior

נכון (-:
שניהם היו הקצוות של אותה הדרך (שחיברה מן הסתם בין שתי הערים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 2:18 pm 
Junior

אכן. מה שגורם לי להניח כי ישנם רחובות ע"ש ירושלים בשכם, בית לחם ובחברון גם כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 2:20 pm 
Senior

אם כי הסברה שזה גם מקורו של שם הרחוב בוורשה, נראית לפחות על פניה מעט מרחיקת לכת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 2:33 pm 
Hall of Famer

מאדים כתב:
אכן. מה שגורם לי להניח כי ישנם רחובות ע"ש ירושלים בשכם, בית לחם ובחברון גם כן.

אאל"ט הרחוב הראשי בבית לחם נקרא דרך חברון.
ברמאללה הרחוב הראשי בציר צפון-דרום עד הכיכר נקרא רח' ירושלים. יש שם גם רחוב יפו על ציר מערב-מזרח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 3:45 pm 
Hall of Famer

בת"א היה פעם "דרך פתח תקווה" (היום בגין) ו"דרך חיפה" (היום נמיר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 3:50 pm 
Junior

דרך פתח תקווה היא זו שהופכת לדרך יפו שהופך לרחוב אילת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 4:00 pm 
Freshman

בברלין יש הרבה כאלה: פרנקפורטר אליי, פוטסדאמר אליי, ורשאואר שטרסה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 5:08 pm 
Hall of Famer

תומר כתב:
אם כי הסברה שזה גם מקורו של שם הרחוב בוורשה, נראית לפחות על פניה מעט מרחיקת לכת

אכן, אבל זה לא רחוק מזה. בעבר הרחוק הרחוב חיבר את מרכז העיר עם עיירה שהיה בה רוב יהודי ונקראה "נובה ירוזולימסקה" (ירושלים החדשה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 30, 2015 6:53 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
בת"א היה פעם "דרך פתח תקווה" (היום בגין) ו"דרך חיפה" (היום נמיר).

והן אפילו נפגשו....
פנחס רוזן ומשה סנה היו פעם "דרך הרצליה".
רח' בן צבי שיוצא מיפו לכיוון צומת חולון היה עד אמצע שנות ה-60' "דרך ירושלים" מאחר וזה היה הכביש לי-ם (עד 1978).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 03, 2015 8:05 pm 
Sophomore

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7 ... 7%A4%D7%94

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 10, 2015 10:36 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אז עוד פחות מ48 שעות אנחנו על המטוס לסלובניה. אם יש למישהו טיפים מעולים של הרגע האחרון זה יהיה מעולה.

(לפי התחזית, מקומות שאפשר ללכת אליהם כשיורד גשם...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 11, 2015 12:14 am 
Sophomore

אז קצת פחות מחודש חופש מאמצע ספטמבר לאמצע אוקטובר. בדרום אמריקה חורף, דרום מזרח אסיה העונה הרטובה. אירופה לחודש זה יקר ותכלס פחות מעניין כי את אירופה אני תופר שבוע בכל פעם, וארה"ב תחכה לגיל שבו לא אהיה מוכן להתכלב. מפה לשם, אלא אם כן מישהו ימליץ בחום על רעיון אחר, הודו איט איז.

הייתי בצפון (אוטרנצ'ל, הימאצ'ל, לדאק, קשמיר) והגעתי גם לאמריצר, ורנאסי ואגרה. גם בנפאל הייתי. זוגתי שתחיה לא ביקרה בהודו מעולם.

אחרי שבפעם שעברה קיבלתי מכם (רוני ותומר, תודה) המלצות חמות על ספיטי וקינור שתכלס היו המקומות היפים ביותר בטיול, אני מחפש המלצות לחודש, כנראה לא בצפון כי כבר קר, לפחות לא "רק" בצפון כי כבר ביקרתי בצפון (חוץ מקאסר דייוי, באמת כזה שווה להגיע לשם?).

כרגע על הרדאר רג'אסטן, גם אנדמן נשמע אחלה, והתחנות הסטנדרטיות בדרום לא מוכרות לי אבל שמעתי דברים טובים על האמפי ועל פונדיצ'יירי, קג'הורו וכאלה. גם חופים נשמעים אטרקטיביים לכמה ימים (איזור גואה אני מניח, לאו דווקא ממש גואה, הבנתי שיש כמה אלטרנטיבות בשני צידי חצי היבשת), ואפילו הורסיה האקזוטית שכוללת בעיקר את סיקים וארונצ'ל פראדש. יותר גרוע מזה, יש גם מקומות שהייתי רוצה שהיא (בת זוגי) תראה וכבר ביקרתי בהם, כמו ורנאסי ורישיקש. מי יכול לעזור לי ולומר מה הכי מתאים מבחינת מזג אוויר ומה אסור לפספס? איפה הישראלים שורצים בספטמבר (מאיפה להתרחק?) תכלס אני עושה לכם טובה ונותן לכם הזדמנות להיזכר, אלוהים יודע שכשמדברים איתי על צפון הודו אני יכול לקשקש שעה.

תבוא עליכם הברכה. בום בולאנאט (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 11, 2015 7:14 am 
Hall of Famer

מבחינת מזג אוויר, אמצע ספטמבר זה סוף המונסונים ועדיין חם, מאמצע-סוף אוקטובר פחות או יותר מתחילה העונה לדרום, למרות שלרוב אנשים לא מגיעים לשם לפני נובמבר. בגדול התקופה שאתה נוסע זה עונה טובה למרכז הודו, איזור רישיקש, ורנאסי, רג'אסטן (מומלץ בחום, למרות שיצא לי להיות רק בפושקאר, כל מי שאני מכיר שהיה באודאיפור וג'איסלמר מאוד מאוד ממליץ, ג'איפור פחות מומלצת). לגבי איזור סיקים ודארג'ילינג, שמעתי עליו דברים מאוד טובים מאנשים שהיו, אמור להזכיר את נפאל, אבל קח בחשבון שזה אחד האיזורים הכי גשומים בעולם למיטב זכרוני, כך שהוא בכל זאת מהווה סיכון מסויים.

לגבי הדרום, למרות שרשמית זו עדיין לא העונה, אני חושב שעדיין תוכל לטייל שם בלי בעייה, אני טיילתי עכשיו בוייטנאם, קמבודיה ותאילנד למרות שזו ממש לא הייתה אמורה להיות העונה וחוץ מזה שהיה חם, היה ממש סבבה. האמפי מדהימה, גם מבחינת מקדשים וגם מבחינת נופים, גואה זו אחלה אופציה לחופים (אני הייתי בפאלולם שהוא חוף יפהפה ובזמני גם היה אחד החופים היותר רגועים, לא יודע מה מצבו עכשיו, אבל הוא בטח עדיין יפה לכל הפחות). הייתי גם בקראלה, די יפה שם, אפשר לעשות שייט בבק-ווטרס מקולאם לאלאפוזה שהוא מאוד נחמד, השייט שאני עשיתי עוצר לארוחת צהריים באשראם מבודד שמי שרוצה יכול להישאר שם ללילה או כמה לילות ולהמשיך בספינה ביום אחר. קוצ'י וארנקולאם גם נחמדות ליומיים-שלושה (אבל הרבה פחות אהבתי מאשר את המקומות האחרים בדרום, בטיול לזמן מוגבל אני חושב שהייתי מוותר עליהן). מבין המקומות שלא הייתי בהם, אתם יכול גם לרדת טיפה יותר דרומה מגואה לחופים של קארנטקה (אום ביץ' וכו'), לא הייתי שם, אבל למיטב ידיעתי הם אמורים להיות מאוד יפים אבל פחות מפותחים ותיירותיים מהחופים של גואה. עוד אופציה ששמעתי עליה היא לעלות להרים, להיל-סטיישנס בטאמיל נאדו, שמעתי דברים טובים על קודאיקאנל מאנשים שהיו שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 11, 2015 11:16 am 
Freshman

כמו שרוני אמר, זו העונה בעיקר למרכז הודו. קצת מוקדם לדרום (אבל בטח אפשר לטייל שם גם).
ברג'סטאן פושקר נחמדה מאוד. אודאיפור גם שווה ביקור, ויש בה את הטאלי הכי טוב שאכלתי, במסעדת old natraj (זה היה לפני חמש שנים, אז אולי דברים השתנו. כמו כן, בזמנו היו שני natraj בעיר אז מומלץ לשאול בגסטהאוס איזה הוא האמיתי). יש גם מבצרים ומקדשים נחמדים אם זה מעניין אתכם (בפרט זכור לי מבצר קומבלגאר). בג'ודפור גם היה חביב, אבל זו עיר גדולה ולא מאוד מעניינת למיטב זכרוני. לג'אייסלמר לא הגעתי (רחוקה) אך אמורה להיות מגניבה. יש גם את בונדי שנחשבת למקום רומנטי יותר.

קאסר דווי חביבה, לא שווה את הנסיעה המיוחדת אם אתם לא באזור. זה נכון גם לגבי קאג'וראו. אם בכל זאת אתם נוסעים לקאג'וראו, הכפר אורצ'ה יכול להוות עצירה נחמדה בדרך ליומיים-שלושה.

לגבי הדרום, לא הייתי עדיין :cry:
מה שכן, המלצה חמה של אחותי למקום קצת פחות מוכר בדרום - ורקלה. ממש קרוב לטריוונדרום בקצה תת היבשת.

ואיי אנדמן מדהימים, לפי השמועות. גם לשם עדיין לא הגעתי :evil:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: FLASH, oren_80 ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: