סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 6:46 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 09, 2021 11:41 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
המוזיאון של צ'יהולי הוא אכן אחד המוזיאונים הכי יפים שהייתי בהם. מתאים גם למי שאמנות פחות עושה לו את זה. גם ילד בן 4, ואולי אפילו במיוחד ילד בן 4.
האקווריום ליד הנמל הוא גם כן יפה מאוד גם אם היית באקווריומים אחרים.
פייקס פלייס הוא נחמד, תוסס וצבעוני אבל לא יודע עד כמה מתאים לילדים.
הספייס נידל נחמד אבל לא יותר
מוזיאון AMP (אאז"נ) של רוקנרול עם דגש על הקדוש ג'ימי והחסיד קורט הוא גם כן אחלה עם לא מעט משחקים והפעלות
אם בקיץ, אפשר ללכת לחוף של אגם וושינגטון או אגם יוניון, המים לא קרים וזה כיף לשחות או לשוט (על גדות היוניון יש מוזיאון סירות שאף פעם לא הייתי בו אבל הוא נראה כיפי).
מבחינת פארקים, יש כמה חביבים, וולנטיר פארק הוא גם יפה, גם כולל חממת סחלבים (לחובבי הז'אנר) וגם מזמן עליה לקבר של ברוס לי למעוניינים.
Sewer park (אם ככה מאייתים) הוא ג"כ אחלה ויש בו גם אחלה חוף.
לבסוף, מוזיאון התעופה (במפעלים של בואינג) הוא גם מעניין וגם מתאים לילדים.
אחרי הלבסוף, לא בדיוק בילוי ארוך אבל אטרקציה חביבה - סניף של סטרבאקס עם כל המיכון של הקליה והייבוש והטחינה והאריזה במערכת אוטומטית כזאת מנחושת מבריקה, די מגניב (הקפה לא יותר טוב).
וכמובן, אם יוצא, לומן פילד הוא אחת מחוויות הפוטבול ואולי הספורט בכלל הכי עוצמתיות שחוויתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 09, 2021 11:45 pm 
Senior

ואם אתה חובב טבע וטיולים, בסיאטל עצמה יש מסלולי טבע מפתיעים וכמובן שבמרחק שעתיים נסיעה יש אינסוף אפשרויות (כולל הפארק של רייניר שהוא יפהפה.
אם תקחו מעבורת לאחד האיים, ביינברידג' או ואשון, גם שם יש מקומות יפים.
קצת יותר משעתיים, יש הפלגות חד יומיות כאלה שעולים צפונה לראות לוויתנים. אף פעם לא עשיתי את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 12:57 am 
Senior

תודה, אחלה המלצות. אם יש לך המלצה-שתיים ספציפיות למעט ריינייר מבין אינסוף האפשריות של מסלולי טבע במרחק שעתיים אשמח גם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 1:04 am 
Senior

יש מסלות יפה, קל ונוח שנקרא rattle snake. בעצם עולים לסלע תצפית מרשים מעל אגם (וגם האגם עצמו כמובן)
אפשר לבקר במפלי סנוקוולמי שהם די יפים וכוללים גם הליכה קצרה.
ליד המפלים יש מסלול טיפה יותר קשה (אבל כבר ראיתי בו ילדים) שנקרא little Si
בבינברידג' יש מסלול שיורד אל הים בתוך יער מאוד יפה (לא זוכר איך המסלול נקרא)
וכאמור - בתוך העיר יש מסלול של שני קילומטר בערך בתוך יער. המסלול מתחיל מוולנטיר פארק ויורד מזרחה. שוב, לא זוכר את השם.
שאר המסלולים שאני מכיר פחות מתאימים לילדים אני חושב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 8:34 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
תומר כתב:
קצת יותר משעתיים, יש הפלגות חד יומיות כאלה שעולים צפונה לראות לוויתנים. אף פעם לא עשיתי את זה.

קצת יותר משעתיים = נוסעים שלוש שעות לונקובר...
(בהנחה שאפשר לעבור את הגבול בלי יותר מדי בלגן בעידן הקורונה)

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 10:58 am 
Sophomore

תומר כתב:
לא כל כך הבנתי, אם אתה לא נשאר שבוע באותו מקום ("מקום" ילוסטון זה בערך שליש מדינת ישראל וגליישר גם כן לא קטן), תהיה לך נסיעה של 6-7 שעות כל כמה ימים, לא כל שבוע. אני חושב שזו טעות כי זה באמת המון זמן על הכביש.

בכל מקרה, בין גליישר לסיאטל זה משהו כמו 11 שעות נהיגה ברוטו, אולי 9 נטו ואין נטו בעולם כלל.
אם אתה מחליט בכל זאת לנהוג, משלב מסוים מערבה מונטנה הופכת לדי מישורית ומשעממת. תוכל לעצור בסביבות אגם פלאטהד (בערך שלושת רבעי שעה מגליישר) אבל חוץ מזה לא הרבה ויש כל מיני כבישים יפים אבל החל משלב מסוים זה פשוט לעבור את זה. אם אתה רוצה להאריך אתה יכול לנסוע דרך ה SR2 שהוא יותר הררי ויפה. אידהו יותר יפה אבל אני פחות מכיר. בצפון יש את סנדפוינט שיושבת על אגם והיא עיר די תיירותית (תיירות מקומית כמובן) ובדרום יש עיר נחמדה - קרובה מאוד לגבול עם וושינגטון - שאני לא זוכר את השם שלה אבל נקראת משהו כמו קוט ד'אור (אבל לא קוט ד'אור כמובן). זו סביבה עם הרבה מאוד פעילויות חוץ, מסלולים נחמדים וכו'.
כביש 90 בוושינגטון עצמה, מספוקיין ועד, נניח, איסטון כשמתחילים לעלות על הקסקיידס זה פחות או יותר הכביש הכי משעמם שיצא לי לנהוג בו. אני מאוד ממליץ לעצור בספוקיין. עיר אוניברסיטאית (גונזגה כמובן) עם דאונטאון חביב ופארק עם אשדות די מרשימים ויפים באמצע העיר. אפילו הייתי שוקל לישון שם. משם כאמור יש לך איזה חמש או שש שעות של שיממון וכשמתקרבים יותר לסיאטל יש מליון אפשרויות. אם לעצור, אני הייתי עוצר במפלי סנוקוולמי אבל האמת היא שבשלב הזה כל מה שתרצה זה להגיע אז תמיד אפשר לקחת חצי יום מסיאטל ולקפוץ לשם.

אני חושב ש5 ימים ברוטו בילוסטו והסביבה ו 4 בגליישר זה לחלוטין מספיק בשבילנו (ברוטו במובן שאנחנו ממש סבבה נגיד עם לסיים את היום האחרון אחר הצהרים ובאותו יום להכניס נסיעה של 2-3 שעות ליעד הבא.
מבחינת יחס מיילים\ימים עשינו כבר טיול לא מאוד שונה בדרום מערב ככה שאני לא חושש, למרות שבשביל משפחה זה ללא ספק רעיון לא משהו (אנחנו זוג צעיר אם זה רלוונטי להצעות ולא ציינתי את זה עדיין). בשביל השוואה אז היינו ב 4 פארקים לאומיים ובכל אחד היינו רק יום אחד.
חלק מהמקומות שציינת הכרתי (זה נקרא דאליין או משהו נראה לי), אנחנו כרגע מחפשים מקומות מגניבים לישון בהם בדרכים אז אחרי שזה ייסגר אבין טוב יותר איפה שווה לעצור\לישון.

שוב רב תודות!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 05, 2021 8:45 pm 
Senior

אז חזרתי היום מביקור רביעי בברלין, קודם כל חייב לראי מילה על השדה החדש-בסך הכל מודרני ונחמד, קישור תחבורה טוב לעיר ישירות על הS-Bahn, כנראה שעדיין יש דפקטים טכניים כאלה ואחרים (כשבאתי לקנות קפה באחד מבתי הקפה, היה שם שלט שבגלל בעיות טכניות של המבנה הם לא יכולים להציע כריכים חמים), אבל חווית נוסע סבירה בהחלט.

תפסנו מזג אוויר מעולה ויחסית לא היה מפוצץ תיירים, אז אחלה לגמרי. מה שאני באמת רוצה לדבר עליו זה המסעדה של טים ראו, חתיכת חוויה קולינרית מפוצצת מוח, השארנו שם מעל 500 יורו לזוג אבל זה היה שווה כל סנט-הבנאדם גאון והאווירה סופר נעימה. מציע 2 סוגים של ארוחת טעימות, לקחנו את שניהם כמובן, שומרי כשרות לסוגיה לא ימצאו את עצמם אבל כאלה שאוכלים חזרזירונים ופירות ים יעופו לשמיים. האיש גאון רטבים, מטפל בבשר כמו אשף אמיתי וההגשה היא הדבר הכי אסתטי שראיתי מימיי עד כה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 05, 2021 11:04 pm 
Hall of Famer

לגביי ה-S BAN שמוביל לנמל התעופה החדש: בעבר הקו שמגיע לשם (S9 אם אני זוכר נכון) סיים את השירות בשונפלד. הוא כמובן הוארך בעוד 2 תחנות כאשר השניה והסופית היא השדה החדש.
אממה, הרכבת הייתה מוכנה בזמן ומזמן, אבל שדה תעופה אין. המשמעות: אם לא מפעילים את הרכבת, המסילה שם תדפק. בקיצור, כל יום הסיעו שם רכבות ריקות כמה פעמים ביום בשביל לשמור על כשירות הקו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 09, 2021 3:32 pm 
Senior

שני חו"לים לדיווח מאז ברלין ביולי:

בודפשט נשארה מדהימה ויעד נפלא לחופשה של כמה ימים, יפהפיה, זולה, לא רחוקה ומהנה לאללה. מי שלא היה-שיסע, מי שהיה וחושב לחזור-שלא יהסס.

סלוניקי: פעם רביעית שלי ביוון וראשונה בעיר, האמת? חוויה דומה לאתונה, דהיינו עיר מכוערת, אפורה, דהויה ומוזנחת למדי עם מרכז תיירותי שוקק ויותר נעים ככל שמתקרבים לים, שניים וחצי אתרי חובה לתיירים ומסעדות טובות בזול. זו בעצם הפואנטה, האוכל. אם אתם פודיז ובא לכם לאכול הרבה, טעים ולא יקר במרחק של שעתיים וקצת טיסה, סעו לאיסטנבול. אם משום מה החלטתם שלא בא לכם על איסטנבול, אז סלוניקי תהיה אפשרות סבירה לצורך זה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 09, 2021 3:38 pm 
Hall of Famer

על בודפסט כתבתי בהרחבה באחת ההמלצות. אני מצטרף לנדב כאן, זו עיר אחת המדהימות. אם מישהו ירצה לנסוע אני אשמח לחפש את מה שכתבתי אז, למרות שחלק מההמלצות, בטח על מסעדות, כבר התיישנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 09, 2021 6:11 pm 
Hall of Famer

בודפשט בעיניי לא מדי מלהיבה אבל יש לה המון מסעדות ממושלנות יחסית זולות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 04, 2022 10:47 pm 
Senior

פריז. זוגתי ואני היינו בה, בנפרד כמובן, פעם אחת בילדותנו. הגיע הזמן לבדוק אותה מחדש כבוגרים.

יש לעיר הזאת כלכך הרבה מומחים מכובדים שיודעים כל מה שצריך, אז לא אנסה בכלל להכנס לזירה של "לאן ללכת". יש אתרים מעולים כמו "פרנקופילים אנונימים" שיתנו לכם את כל המידע, ובכלל בעיר הזו נדמה לי שההמלצה הטובה ביותר היא להסתובב ולשוטט, ממילא הרוב יפה ובסטייל.

מה כן? המלצות על מלון ומסעדות.

לא סוד שמחירי הלינה בפריז גבוהים. כדי לשלם מחיר סביר ועדיין ליהנות, בחרנו במלון שנקרא VIC EIFFEL שממוקם באיזור מגורים ברובע ה-15, שאינו תיירותי מחד אבל מאפשר גישה נוחה למה שכן. מלון שלושה כוכבים ברמה גבוהה, ממוקם על תחנת מטרו ועם זאת אטימה מושלמת לרעש, ארוחת בוקר מעולה, חדרים בגודל סביר אבל מקלחת ענקית וטובה. כרבע שעה-עשרים דקות של הליכה נינוחה לאייפל, מרחק הליכה קצר ממגדל מונפראנס, שכונה שקטה וטובה.

אתמול בערב חשקה נפשנו באוכל הודי, מצאנו המלצות חמות על מקום שנקרא ministry of spice שמגיש פרשנות מודרנית למטבח הודי. מסעדה קטנה בבעלות משפחתית, גבר הודי שהתחתן עם אשה אוקראינית, וטבח אחד. אוכל שנראה נפלא וטעים מאד, לא חריף, שימוש אמנותי בתבלינים. מעולה.

היום במהלך שיטוט צהריים באיזור הגאלרי לפאייט, ננעלתי על מקום בשם Les Saisons ברחוב Lamartine. חתיכת הינעלות טובה. מסעדת ארוחות ערב שפתוחה לזמן קצר בצהריים עם תפריט מוזל. 3 אפשרויות לבחירה בראשונות, 3 בעיקריות, זהו. מרק כרישה מדהים, ריזוטו נהדר והמלצה חמה של בעלבית על תבשיל לחי על פולנטה. כיף גדול.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 06, 2022 8:37 pm 
Senior

אז למי שמגיע לפריז ואין לו בעיות כשרות, שלא יפספס את Le Petit Vendome ב Rue Des Capucines 8 שברובע הראשון.

ביסטרו צרפתי מסורתי כמו שמדמיינים. קטן, הומה, אוכל צרפתי מסורתי בביצוע לא מעודן, אבל איכותי וטעים לאללה. עשינו שם ארוחת 3 מנות מלאה לכל אחד, פלוס טרין במשותף, 2 מוגזים גדולים וכל זה ב100 יורו בערך. היה פשוט מעולה, מומלץ בחום.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 06, 2022 11:01 pm 
Hall of Famer

כמה מתוך זה היה הקולה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 06, 2022 11:08 pm 
Senior

פרייה..אבל כן, הדבר היחיד שיקר במסעדות פריז באופן בלתי פרופורציונלי זה קולה. בסטנדרט זה איזור ה5 יורו לפחות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 02, 2022 11:30 am 
Hall of Famer

שישה ימים בפראג, סוף אפריל תחילת מאי.
חושבים גם לחתוך ליום יומיים למקום אחר בצ'כיה.
תנו המלצות. קראתי על המקומות המרכזיים, למה מהם צריך כרטיסים מראש? מסעדות טובות?
אם חותכים מפראג, לאן כדאי? ולאן אפשר טיולי יום ברכבת, ואיפה כדאי להישאר ללון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 02, 2022 11:40 am 
Senior

אני לא גדול המומחים לפראג, הייתי פעם אחת וגם אז לרוע מזלי עם קרע בשריר הירך האחורי, מה שדי הוריד את הכיף מצעידה בעיר העתיקה.

אבל ככלל, 6 ימים בפראג נחשבים לה-מ-ו-ן זמן, ובהחלט כדאי ורצוי לשלב עם דברים אחרים. פראג גופא, למטייל הסביר, היא בתכלס עניין של יומיים כדי לכסות הכל+קניות.

אם אתם בעניין של מעיינות חמים ואווירה אירופאית של פעם, אז נהוג לעשות איזה לילה בקרלובי וארי (קרלסבאד) שיש בה שלל מעיינות, והיא נראית, ובכן, כמו מקום אירופאי של פעם.

מי שמגיע לזמן שאתם מגיעים גם בדרך כלל עובר באיזשהו שלב לגרמניה, דרזדן היא סיפור של כשעתיים ברכבת ולייפציג קצת יותר מרוחקת אבל גם לגמרי בטווח סביר.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 02, 2022 1:33 pm 
Sophomore

אכן, דרזדן נמצאת שעתיים נסיעה ברכבת או אוטובוס, ושווה יום טיול. לייפציג זה כבר ארבע-ארבע וחצי שעות בתח''צ. יופי של עיר לבקר בה באופן כללי.
בפראג הייתי יותר מדי פעמים, ולמיטב ידיעתי אין בה ממש אתרים ''נסתרים''. מה שכולם עושים, זה בערך מה שיש - להסתובב הרבה בעיר העתיקה, לעלות למצודה, אפשר גם לעלות לפארק שבראש הגבעה. כמו שאמר נדב, אפשר למצות ביומיים. מומלץ לאכול במסעדות שמחוץ למרכז המתוייר, המחירים יורדים משמעותית. אוכל מרכז אירופאי קלאסי - בשר כבד ובירות מעולות. יש גם הרבה מסעדות של מהגרים מאסיה, כמו בכל עיר אירופאית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 04, 2022 9:47 am 
מנהל פורום

אני בפראג גם עשיתי טיול יומי מהמם לטירה עתיקה שנמצאת כשעה נסיעה מהעיר, וכוללת בתוכה אוסף נשק עתיק מימי הביניים, פוחלצים וכו'.
יש שם גן חיות די גדול ששווה ביקור, חיי לילה נחמדים, כמה מרכזי קניות די זולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 05, 2022 1:46 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מבחינת אוכל אני יכול להמליץ על מנה מקומית - ברך של חזיר שמוגשת עם חזרת (ובירה בצד כמובן). פשוט מעדן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 05, 2022 4:48 pm 
Hall of Famer

תודה. נראה כמו פוסט שנלקח מת'רד וויל סמית שהפך לת'רד אשריכם ישראל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 06, 2022 6:16 pm 
Sophomore

אם אתה בענייני ז׳יטונים,
שעה וחצי נסיעה מפראג חדר הפוקר הכי גדול באירופה עם טורנירים כל יום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 06, 2022 9:42 pm 
Hall of Famer

פחות כוס התה שלי, אבל תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 19, 2022 10:55 pm 
Senior

חזרתי מביקור שני בוינה, שהיתה זכורה לי כעיר נחמדה וזו היתה ההתרשמות גם הפעם. המלצות מעבר לדברים הבסיסיים שעשיתי בביקור הקודם (ארמון שונברון וגן החיות, איזור השטפנדום, הליכה על המריהילפר שטראסה, פראטר):

1) מתחם הקניות בפנדורף: מתחם אאוטלט עצום בכפר שנמצא כחצי שעה מוינה ברכב או ברכבת, מאד איכותי. כל המותגים שאתם חושבים עליהם, במחירים טובים באמת. זוגתי ואני ירדנו על חנות של רלף לורן במחירים שבארץ היינו משלמים פי 3 לדעתי. חנות עצומה של אדידס ונוכחות נפרדת גם לכל מותגי הספורט העיקריים האחרים. להקדיש יום קניות.

2) מוזיאון אלברטינה ואלברטינה מודרן: אפשר לקנות כרטיס משולב לשני המוזיאונים שלא צמודים זה לזה. תערוכות איכותיות, שיטוט נעים, חוויה תרבותית.

3) מסעדת door no.8 לחובבי הבשר. מעולה ממש.

מערכת הרכבות של וינה היא מופת של זמינות, דיוק וקלות התמצאות, ובניגוד לU-BAHN של ברלין, התחנות והקרונות גם די נקיים וחדישים.

הטיסה לא ארוכה, קצת יותר מ3 שעות, וזה אחלה יעד בסך הכל.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 22, 2022 3:10 pm 
Sophomore

נוסעים לאתונה עוד שלושה שבועות, יומיים וחצי נטו, עם זאטוט בן שנה.
המלצות באיזה איזור ללון? מחפש קרבה למסעדות + אתרים על מנת לצמצם למינימום ההכרחי התניידות בתח''צ. כרגע מסתכל על שכונות פלאקה, מונאסטיראקי ופסירי.

המלצות למסעדות, מה לראות ומה פחות, מקום לינה ספציפי - כל דבר יתקבל בתודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: