סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 07, 2024 10:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ספטמבר 11, 2014 8:52 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אז מחר מתחיל מפגש הדייויס מול ארגנטינה, וישראל מגיע אליו במצב שבו ניצחון יהיה נס גדול יותר אפילו מהרגיל. סלע אמנם בכןשר סביר, אבל לא הבריק במפגשים האחרונים. וי טרוב חזר להחזיק מחבט רק השבוע, ולא שיחק משחק מלא כבר כמה חודשים. ארליך קרוב מאוד לפרישה ורם שיחק רק משחק וחצי מתחילת העונה. אם וינטרוב לא יתאושש, אמור לעלות במקומו בר בוצר שגם היא אחרי פציעה ועם אפס ניסיון. אגב, די במפתיע, השחקן השישי שהצטרף לנבחרת בסוף הוא ישי עוליאל. אם הוא יעלה לדד ראבר, הוא יהיה מן הסתם הישראלי הכי צעיר אי פעם ששיחק בדייויס (בן 14 ו9 חודשים).

עריכה: נכון לעכשיו וינטרוב לא כשיר ולא ישחק. בוצר פותח את ההתמודדות.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 12, 2014 9:39 am 
Hall of Famer

במפגש הזה לא סופרים נקודות (וגם לא מערכות).
סופרים משחקונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 12, 2014 7:09 pm 
Junior

פתיחה סבירה לבוצר, לא התפרק במערכה הראשונה אבל אפשר לראות במשחק שלו את כל מה שאומרים עליו: הוא האויב הכי גדול של עצמו. יש לו סרב לא רע בכלל, בקהנד נחמד, פורה ד סביר ומשחק רשת בסדר, אבל רועדות לו הביצים והוא בעיקר שלילי בגישה. למרות שעושה רושם שהשקט של אייל רן משפיע עליו לטובה.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 12, 2014 8:08 pm 
Junior

לא, זה פשוט לא הגיוני. גם אם בוצר יחטוף בראש כצפוי בשתי המערכות הבאות, מה שקורה שם זה בלתי נתפס. שחקן שאפילו לא בטופ 700, ועם רקורד של אפס משחקים בסבב, לוקח מערכה משחקן מנוסה במקום ה25.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 12, 2014 9:06 pm 
Junior

אז בשורה התחתונה המשחק הראשון מסתיים כצפוי. מאאיר מאוד לא הרשים, ואם דודי יבוא מוכן ומרוכז - וזה חתיכת אם - הוא יכול לקחת שתי נקודות. מצד שני הוא זה יכול גם להסתיים מחר. בנוגע לבוצר, הוא הראה פחות או יותר מה שראיתי ממנו בשלוש השנים האחרונות: הרבה מאוד כישרון, הרבה מאוד בעיות בראש. הוא עסוק יותר מדי במחשבות ופחות מדי באוטומטיזציה של המהלכים שלו. עבודת הרגליים שלו איומה, והוא מגיב מאוד באיחור (והחבטות שלו תוך כדי תנועה זה הדבר המחריד ביותר שראיתי בטניס מזה שנים). בניגוד לצורף אני לא חושב שהבעיה שלו היא בסרב, אלא בראש. הטכניקה שלו טובה בסך הכל, אבל הוא כל כך עסוק במחשבות שלו שהוא מאבד ריכוז לעתים תכופות.
הוא כן הפתיע אותי בשיפור המנטלי, ולקח לו זמן להתייאש. הוא גם חייך הרבה יותר מהרגיל והפגין לשם שינוי ביטחון. מקווה בשבילו ובשביל הטניס הישראלי שהוא ייקח את הדברים החיוביים ויעבוד על השליליים. לצערי, בניגוד ללפני שנה-שנתיים אני מאוד לא אופטימי לגביו. בגילו, למרות הפציעות, הוא כבר היה אמור להיות בטופ 300 לפחות. הוא מוכשר יותר מוינטרוב ולדעת גם מאוקון אבל אין לו את האופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 9:54 am 
Junior

דודי עושה את העבודה, ולאוך רוב המשחק הוא נראה כמו השחקן הכי טוב במפגש הזה. נותן הרבה אופטימיות לגבי מחר, אם כי קשה לי להאמין שזה יספיק כי בעיניי זו תהיה הפתעה גדולה אם ננצח בזוגות. אנדי רם שיחק רק 6 משחקים מאז ספטמבר בשנה שעברה, והפסיד בארבעה מהם, כשהמשחק האחרון היה באליפות אוסטרליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 8:40 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ואו מה שהיה עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 8:55 pm 
מנהל פורום

מצד שני מאז הואו הכל הולך רע לישראלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 9:05 pm 
Hall of Famer

לינק לשידור?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 9:19 pm 
Hall of Famer

האם אי פעם היה טניסאי שהצליח לפרוש מנבחרת הדייויס עם ניצחון?
עד כמה שאני זוכר - לא.
מנסדורף פרש ב"משחק הדמעות" הזכור מול בלגיה.
אוקון פרש עם שתי הפסדים מול צ'ילה.
הראל לוי, במשחקו האחרון הפסיד לישראל את המפגש מול אוסטריה.
זהו זה רקומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 9:20 pm 
Junior

כרגיל, אנדי לא יכול לפרוש בלי קצת דרמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 10:09 pm 
מנהל פורום

טוב, אז אם אבימאל צודק מסתבר שהוא עוד לא פורש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 10:24 pm 
Hall of Famer

מזכיר לי את מקנרו שלקח טורניר ATP בזוגות, בגיל אנלויודע כמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 10:42 pm 
Hall of Famer

נדמה לי שהוא גם הגיע עמוק מאד (או אולי אפילו זכה) בווימבלדון בתחילת שנות התשעים.
אפרופו, אני די בטוח שבתקופת הוודים, טניס הזוגות היה נחשב פי מאה בערך ממה שהוא נחשב בתקופת הברייאנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 11:16 pm 
Junior

אני אסכם את המפגש עד כה...

מאייר-בוצר:
באמת לא יאומן. לא יאומן איך שחקן שמדורג 25 בעולם ובצדק משחק טניס של מקום 700 בעולם, מחזיר לרשת כל סרב מעל 150 קמ״ש ועושה איזה 200 אנפורסד ארורס. בוצר שיחק בהתאם למיקום שלו ואני ממש לא נפלתי ממנו. הסרב שלו חלש, הפורהנד שלו בערך בעוצמות וברמה של שחר פאר והבעיות הגדולות באמת שלו זו האיטיות בתנועה, חוסר היכולת שלו לחבוט בתנועה ומה שאני שמתי לב זה שההנפה שלו מאוד מאוד איטית. לא רואה פה פוטנציאל יוצא דופן, צר לי.התקווה הגדולה מהמפגש הזה זה מאייר, לא יודע מה עבר עליו אבל אם הוא לא משתפר ב-180 מעלות מחר אז הסתדרנו.
ועוד משהו, ויינטרוב מנצח את מאייר של אתמול בשלוש מערכות, גג ארבע.

סלע-ברלוק:
אחלה משחק של סלע, אחד הטובים שלו לדעתי בדיוויס, בטח בזמן האחרון. ברלוק שחקן שמאלץ את היריב מולו לנצח אותו, הוא לרוב לא נותן את המשחק במתנה וסלע הוכיח שהוא שם מבחינת יכולות התקפיות והיכולת לגוון את המשחק.
נכון לעכשיו הוא נראה כמו השחקן בכושר הכי טוב במפגש הזה. מצד שני, זה סלע וקשה להאמין שמאייר יכול לחזור על משחק כל כך גרוע.

אנדיוני:
גדולים מהחיים. אנדי חזר עם עוצמות סרב של שחר פאר ולקראת הסוף זה כבר הפך לשחר פאר בסרב שני איטי בסטנדרטים שלה. יוני היה מדהים במשחקונים האחרונים, היו לו כמה נקודות בלתי נתפסות. עוד ניצחון אחד של דודי מחר ונראה אותם עוד פעם עוד כמה חודשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 7:02 am 
Junior

לגבי דודי, הוא באמת השחקן הכי מוכשר במפגש הזה ונראה מצוין. לדעתי אתה קצת מחמיר עם בוצר. מאייר אכן שיחק רע מאוד, אבל היו לבוצר כמה רגעים של טניס לא רע בכלל. יש לו המון מה לשפר מבחינה טכנית, אבל הבעיה הכי גדולה שלו היא מנטלית: הוא לוזר, באופי. לא יודע אם זה בר תיקון.
לא צחקתי כשכתבתי שאני במקום אייל רן הייתי מעלה את עוליאל במקומו, כי לו לפחות יש עתיד וכדאי שישתפשף כדי שיוכל לתפוס את
המקום של דודי/אמיר בשנים הבאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 10:23 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם אם נפסיד את שני המשחקים היום, ועדיין רוב הסיכוי שזה מה שיקרה, הטיי הזה הוא עוד שרשרת בפינוק שהנבחרת הכי גדולה של ישראל אי פעם, בכל ספורט שהוא, הביאה לנו בשנים האחרונות. כל פעם שאתה חושב שזהו, זה נגמר, הם מביאים עוד.
מעבר לתצוגה של סלע, העידוד שאני שואב הוא מהטיפשות של הארגנטינאים. חבורת מחממי כדורים בלי מוח. הגיים האחרון בזוגות היה הדבר שמסמל את זה יותר מכל - אנדי רם עם סרבים של שחר פאר בגיל שנתיים, ארליך נעמד באמצע המגרש צמוד לרשת, והם- כל מה שיש להם לעשות זה לחמם לו את הראש בכל הכוח. רק שימשיכו ככה.
סלע נתן כאמור תצוגה מרשימה עם כמה כדורים מדהימים, אבל ברלוק הוא שחקן בדיוק מאותו סוג של שחקני הזוגות - המון כוח בלי הרבה טאץ' ובלי דברים לא צפויים. מאייר זה כבר משהו אחר ונראה מה הוא יביא היום.
מילה על בוצר. לקחת סט ממדורג 25 בעולם, לא משנה כמה הוא לא בשיאו, זה יפה למישהו בסדר גודל של בר בוצר. עדיין אני חושב שהוא לא יגיע לכלום, יותר מדי בעיות טכניות. לא יודע מה זה "כשרוני יותר מויינטראוב", לויינטראוב יש לפחות דבר טוב אחד בולט (הבקהנד). לבוצר אין שום דבר טוב שאפשר לבנות עליו, הדברים הבולטים שלו הם בעיקר לרעה (מהירות של צב קיטע ועבודה רגליים של שחקן מטקות). לא סתם אתה בגיל 20 ועדיין מדורג 800.
לא ראיתי מעולם את עוליאל משחק, אבל פשוט מלראות אותו פיזית לא האמנתי שהילד רק בן 14... יפה שמביאים אותו לטיי שיספוג את האווירה, גם מבחינה חברתית הוא נראה כבר אחד מהחבר'ה, דחקות עם דודי סלע שכפול ממנו בגיל.

לגבי ויינטראוב. לא יודע אם מישהו שם לב לסיפור יפה בשולי הטניס העולמי, קוראים לו ויקטור אסטרייה-בורגוס, שחקן מהרפובליקה הדומיניקנית. הסתובב כל הקריירה באותם מקומות כמו ויינטראוב, שולי מאייה שנייה או מאייה שלישית, לפעמים אפילו נפל לרביעית. והנה בגיל 34 הוא פתאום פורח ומגיע למקומות שלא הגיע אליהם מעולם, 70 בעולם ומגיע לסיבוב שלישי בגראנד סלאם. אולי עוד יש תקווה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 2:45 pm 
Hall of Famer

ותקשורת הספורט הישראלית בשיאה.
נונתנת את הכותרות לגביע הטוטו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 4:55 pm 
Hall of Famer

ומחוץ לשלולית.פדרר עולה עם שוויץ לגמר הדייויס.
אחרי שכל הקריירה זלזל בטורניר הזה, נראה שהשנה הוא נכנס לזה כל כולו.
הגמר מול צרפת יהיה אדיר, ואני מעריך שישבור שיאי רייטינג למשחק דייויס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 5:54 pm 
Junior

מסכים עם ראי לגבי הנבחרת הכי גדולה אי פעם בספורט הישראלי. גם לגבי בוצר, הוא לא יגיע לכלום אבל לא בגלל הצד הטכני. ראיתי אותו כמה וכמה פעמים. הסרב שלו הרבה יותר טוב ממה שהוא הראה במשחק הזה, וגם הבקהנד. אבל הוא תבוסתן. ועבודת הרגליים שלו היא על גבול הרשלנית, למרות שלפני הפציעה ובמשחקים נטולי לחץ הוא נראה טוב יותר. כבר הגיע לפני כמה חודשים קרוב ל500 הראשונים, ואז נפצע. וזה כמובן לא מספיק. בנוער הוא היה 24 בעולם, וגם שם הוא הפסיד כמעט בכל משחק גדול שהגיע אליו.
לגבי עוליאל - הוא השחקן הישראלי הראשון (אולי שחר פאר קצת דומה לזה) שגדל בתנאי מעבדה. יש לו ספונסר צמוד, עובד עם תזונאי ופסיכולוג ומאמן ומחנות אימון ברחבי העולם. כל צעד בקריירה שלו מחושב להפליא. ובניגוד לפאר, מעבר למחויבות המטורפת שלו ולעבודה הקשה (אין לו ממש חיים חוץ מהטניס) גם יש לו המון כישרון. ממה שראיתי, וממה שאומרים עליו מאמנים בעולם, הוא השחקן הישראלי עם הפוטנציאל הגדול ביותר אי פעם. לא לשווא גם נייקי סימנו אותו. בניגוד לישראלים אחרים, הוא לא מסתפק במשחק הטבעי שלו, ובכל פעם משפר אספקט אחר. לפני שנה הסרב שלו נראה כמו זה של אנדי רם אתמול. היום הוא כבר מכה בעוצמה, הוסיף ספין בסגנון נאדאל וגם משיג אייסים פה ושם. גם כשהוא מצליח - ובין בני גילו הוא השחקן היחיד שמדורג בסביבות הטופ 300 בג'וניורס - הוא ממשיך לעבוד על דברים שהוא והמאמן שלו לא מרוצים, והמשמעת שלו היא משהו שלא ראיתי מאף טניסאי או ספורטאי ישראלי אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 6:28 pm 
מנהל פורום

היה מרענן לקרוא "הסרב שלו נראה כמו של אנדי רם אתמול" ולא "הסרב שלו נראה כמו הסרב של שחר פאר".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 8:13 pm 
Junior

זה רק מטעמי טרנזיטיביות (הסרב של אנדימ מאתמול נראה כמו של שחר פאר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 9:17 pm 
Junior

אז הסיפור נגמר די מהר. חבל שאי אפשר להעלות את עוליאל למדחק האחרון, לפחות לו יש עתיד. נתראה בעונה הבאה של הישרדות. גם המיקום של ישראל בבית האירופי-אפריקני1 לא לגמרי ריאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 9:33 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ממש לא ריאלי. דרג חזק מאד, ואחרי ששבדיה תרד ממנו באוקטובר כל הנבחרות שם (חוץ מהעולות מדרג 2 אולי, וגם זה לא בטוח) יהיו חזקות מישראל על הנייר. אולי אפילו ספרד וסרביה עוד יהיו שם. אפילו השבוע ראינו נבחרת כמו פורטוגל - שחקן מאייה ראשונה ועוד שחקן מאייה שנייה - מובסת בהישרדות שם, מול נבחרת רוסית לא חזקה במיוחד, ויורדת לבית 2.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 11:01 pm 
Junior

חייב לציין שאני יחסית מופתע לטובה מבוצר. הוא עדיין רשלן, עם עבודת רגליים רעה ואופי לוזרי (כל נקודת שבירה נגדו נוצלה, בכל המקרים בגלל טעויות שלי), אבל יש לו טניס. אפשר לראות שכשהוא משחק אקטיבי ועם גישה חיובית, הוא מראה ניצוצות של שחקן טופ 200 כזה. מצד שני, קבלת ההחלטות שלו מוזרה והוא מאוד לא יציב, ובעיקר חסר אמונה. חבל עליו. אולי הוא צריך פסיכולוג ספורט טוב ומישהו כמו אייל רן כמאמן, שייתן לו את מה שהוא נותן לנבחרת.

נערך לאחרונה על ידי red בתאריך א' ספטמבר 14, 2014 11:22 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 231 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: