סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 6:42 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 314 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  הבא

למי מצביע ?
הליכוד 6%  6%  [ 4 ]
העבודה/התנועה 18%  18%  [ 12 ]
יש עתיד 12%  12%  [ 8 ]
כחלון 2%  2%  [ 1 ]
ישראל ביתנו 0%  0%  [ 0 ]
הבית היהודי 12%  12%  [ 8 ]
מר"צ 23%  23%  [ 15 ]
ש"ס/יהדות התורה/ישי 6%  6%  [ 4 ]
ערביות 9%  9%  [ 6 ]
אחר/לא מתכוון להצביע 12%  12%  [ 8 ]
סך הכל הצבעות : 66
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 7:38 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
צ'ונסי, המחלוקת בינינו היא שאתה רואה את כחלון כשותף טבעי ללבני והרצוג, כשכל הסימנים מראים הפוך.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 8:04 pm 
Junior

לא. אתה הצגת את זה כניצחון בכיס של נתניהו, אני כאמור חושב שיש ללבניהרצוג מספר דרכים לנצח, לא כולן מחייבות שכחלון יהיה שותף.
לגבי הסימנים, הם מראים שכחלון עומד למכירה. אם וכאשר החרדים יממשו את איומם וינקמו בביבי, זאת החבילה שתתאים לכחלון שיעלה על העגלה לפני שמישהו אחר יעלה עליה.
כאמור - וזה לפי הסקרים שאתה בעצמך אומר שעל פיהם צריך לבחון את המצב כרגע - ללבניהרצוג יש בכיס 42 מנדטים. אם החרדים מממשים את איומיהם ביום לאחר הבחירות, ללבניהרצוג יהיו 57 מנדטים ממליצים. במצב הזה כחלון הוא לשון המאזניים, כשלהרצוגלבני יש הרבה מה להציע לו - האוצר ותיקים נוספים יהיו פנויים לו כי למרצ-ערבים-חרדים לא היה צריך לשלם המון (אולי לדרעי כן, לשאר בטוח שלא).
ביבי מהצד השני, אם החרדים לא איתו, ייצטרך גם את לפיד וגם את כחלון רק בשביל להגיע ל-61, כשהוא צריך לחלק תיקים גם לחברים של בנט, גם לליברמן, גם ללפיד וגם לכחלון, ועוד למצוא תיקים בכירים לחברי המפלגה שלו. וכל זה כאמור כדי להרכיב ממשלה של 61 חברי כנסת, לפי ממוצע הסקרים האחרון. כלומר רחוק ח"כ אחד ממורמר מימין (בנט-ליברמן-ליכוד) או משמאל (עופר שלח למשל) כדי לרסק את הממשלה שלו. במצב הזה לא כחלון ולא לפיד ייכנסו כי הם יודעים שאף אחד לא יוכל לנהל מדינה ככה, בטח לא ביבי.

בקיצור, לפי המצב נכון לסקרים של היום, מה שיכריע זו ההחלטה של החרדים. והם, כאמור, הבטיחו לנקום.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 8:12 pm 
Sophomore

כלומר אתה הופך את החרדים לגוש אחד (הם לא), מתעלם באלגנטיות מהצורך של לפיד להסביר למצביעים שלו מה הוא עושה עם דרעי בממשלה ומסתמך על כחלון הליכודניק שיחבור לכל הסמטוחה הזו כדי להרכיב ממשלה.

סבבה.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 8:26 pm 
Junior

אתה שוב מפרש דברים אחרת מהכתובים.
גם לא הפכתי את החרדים בהכרח לגוש אחד, רק בנושא האיום לנקמה שהוא אכן הושמע כגוש אחד.
גם לא שמתי בכלל בשום משפט את לפיד והחרדים באותה קואליציה, אז ברור שאני מתעלם "באלגנטיות" ממצב שבכלל לא פניתי אליו,
וגם אני לא מסתמך על כחלון הליכודניק (לשעבר. כמה נוח להשמיט שהוא פרש מהליכוד בגלל שלא אהב את התנהלות נתניהו. טוב שאתה לא מדבר על לבני הליכודניקית גם כן) אלא כאמור רואה כמה אופציות שלא כוללות אותו.

סבבה לך שלא דייקת באף משפט שכתבת בהודעה הזו מלבד המילה "סבבה" שאי אפשר לטעות בה?

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 8:32 pm 
Sophomore

זה נעשה משעשע.

אתה כתבת כהאי לישנא:

Chauncey כתב:
כאמור - וזה לפי הסקרים שאתה בעצמך אומר שעל פיהם צריך לבחון את המצב כרגע - ללבניהרצוג יש בכיס 42 מנדטים. אם החרדים מממשים את איומיהם ביום לאחר הבחירות, ללבניהרצוג יהיו 57 מנדטים ממליצים. במצב הזה כחלון הוא לשון המאזניים, כשלהרצוגלבני יש הרבה מה להציע לו - האוצר ותיקים נוספים יהיו פנויים לו כי למרצ-ערבים-חרדים לא היה צריך לשלם המון (אולי לדרעי כן, לשאר בטוח שלא).

מה הפירוש של זה אם לא "צריך את החרדים+כחלון"?

גם זה מצחיק:
Chauncey כתב:
גם לא שמתי בכלל בשום משפט את לפיד והחרדים באותה קואליציה, אז ברור שאני מתעלם "באלגנטיות" ממצב שבכלל לא פניתי אליו

אהה. הסבר בבקשה איך לשיטתך יש להרצוג ולבני ממשלה שלא משלבת את לפיד והחרדים?

וכחלון הוא לא לבני. הוא בשר מבשרו של הליכוד, של פעילי השטח, הוא יקיר מתנחלים, הוא יקיר הפלג החברתי של הליכוד. לא אחזור שוב על הדברים. כל הסימנים הם שכחלון רוצה למתג את עצמו כמנהיג המרכז-ימין ביום שאחרי נתניהו. הוא לא יזרוק את זה לפח בשביל לשמש בממשלה של יריבים פוליטיים ישירים שלו בעתיד על ראשות הממשלה. זו הערכתי, ואנחנו נראה מי צדק בזה לאחר הבחירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 9:05 pm 
Junior

גם כתבתי דברים אחרים, אבל אני מבין את הפיתוי להביא רק את הדברים שמתאימים לך. צחוק נעים שיהיה לך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 02, 2015 9:16 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
יש לי שאלה לאלו שסימנו בסקר שהם מצביעי ליכוד - למה?
או יותר בהרחבה, אתם באמת חושבים שביביהו הוא ראש ממשלה טוב? שהמדינה במצב טוב? החינוך? התרבות? הדיור? היחסים עם ארה"ב (התומכת הכי גדולה שלנו בעולם)?
גם אם התמיכה בו השתרשה עוד מבית ההורים אני לא מצליח להבין איך אפשר להצביע לאדם הרקוב הזה שבה כעסקת חבילה עם אשה מהגהינום המחזיקה את הביצים שלו בתיק היד שלה.
ואני לא מוכן לקבל את התירוץ שאין מישהו ראוי אחר (ההומלס שמנקה את שמשת הרכב בצומת עדיף על ביבי מבחינתי).

it's complicated.

התשובה לזה תהיה ארוכה מאוד. אבל אם לתמצת בכמה משפטים: הוא לא החזיר שטחים ולא סנדל את המדינה להסכמי שלום. כמובן שאנשי שמאל יראו את ההישג הזה באור שונה. ומאחר שאני לא רואה שום תקווה ברמה הכלכלית-חברתית בבוזי' (שהיה מעורב עמוקות בעמותות ברק וניצל בזכות שמירה על זכות השתיקה), לבני ( :ne_ne_ne: ) ולפיד (שמעולם לא הבנתי את ההייפ מסביבו).

כחלון? אולי. הוא צריך לשכנע אותי שהוא מבין את הבעיות במדינה. עד עכשיו הוא סתם זורק סיסמאות ממוחזרות.

שקלתי גם להצביע לעלה ירוק, אבל הם נפרדו מהתנועה הליברלית, וחזרו להיות מפלגת נישה, ככה שגם הם כבר לא אופציה.

מודה. קשה לי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 1:37 pm 
Sophomore

איתי, אני זה רק שאלה אחת:
איזו תקווה ברמה הכלכלית-חברתית אתה רואה בנתניהו?
מחירי הדירות פה עלו בצורה שערורייתית, ושלא נדבר על עלויות המחיה הגבובות מאוד שנמצאות רק בעליה.

החצי-קפיטליזם שביבי עושה פה רק הורס את המדינה: או שעושים קפיטליזם טהור אמיתי עם תחרות ובלי חסמים (שאני אישית ממש לא מאמין שהוא טוב לארץ שלנו-אנחנו מדינה קטנה מבחינת שטח וגם מבחינת אוכלוסיה) או סוציאליזם מודרני.
אי אפשר להפריט גופים כמו הרכבת ומפעלי ים המלח שאין להם בכלל תחרות! מה ההגיון בזה? אנחשנו משלמים את המחיר עכשיו על כל ההפקטות דמיקולו האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 1:43 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

itay2 כתב:
sir charles כתב:
יש לי שאלה לאלו שסימנו בסקר שהם מצביעי ליכוד - למה?
או יותר בהרחבה, אתם באמת חושבים שביביהו הוא ראש ממשלה טוב? שהמדינה במצב טוב? החינוך? התרבות? הדיור? היחסים עם ארה"ב (התומכת הכי גדולה שלנו בעולם)?
גם אם התמיכה בו השתרשה עוד מבית ההורים אני לא מצליח להבין איך אפשר להצביע לאדם הרקוב הזה שבה כעסקת חבילה עם אשה מהגהינום המחזיקה את הביצים שלו בתיק היד שלה.
ואני לא מוכן לקבל את התירוץ שאין מישהו ראוי אחר (ההומלס שמנקה את שמשת הרכב בצומת עדיף על ביבי מבחינתי).

it's complicated.

התשובה לזה תהיה ארוכה מאוד. אבל אם לתמצת בכמה משפטים: הוא לא החזיר שטחים ולא סנדל את המדינה להסכמי שלום. כמובן שאנשי שמאל יראו את ההישג הזה באור שונה. ומאחר שאני לא רואה שום תקווה ברמה הכלכלית-חברתית בבוזי' (שהיה מעורב עמוקות בעמותות ברק וניצל בזכות שמירה על זכות השתיקה), לבני ( :ne_ne_ne: ) ולפיד (שמעולם לא הבנתי את ההייפ מסביבו).

כחלון? אולי. הוא צריך לשכנע אותי שהוא מבין את הבעיות במדינה. עד עכשיו הוא סתם זורק סיסמאות ממוחזרות.

שקלתי גם להצביע לעלה ירוק, אבל הם נפרדו מהתנועה הליברלית, וחזרו להיות מפלגת נישה, ככה שגם הם כבר לא אופציה.

מודה. קשה לי.

וביבי לדעתך מבין את הבעיות במדינה? זה נראה שהזוג נתניהו משוכנע שהמדינה צריכה לשרת אותם ולא להפך.

אני חייב להגיד שגם אני בהתלבטות. סימנתי בסקר מרץ כי אני בעד המצע החברתי שלהם אבל יש לי אנטגוניזם כבד לגלאון (מי שראה אותה במצב האומה, הגברת סובלת ממצב קשה של מקלתקועבתחתיס). אני מתלבט בינם לבין העבודה (אני גם סולד מציפי המזגזגת אבל אצביע לאיזושהי מפלגה שמסוגלת להפיל את הליכוד מהשלטון).

גם אני שקלתי להצביע לעלה ירוק, אבל גם יצא לי בעבר כבר לבזבז עליהם את הקול פעם אחת וגם אני מאמין שאם יש מפלגה שמסוגלת בעתיד להביא ללגליזציה זוהי מרץ.
האמת שחבל שעלה ירוק לא התאחדו עם הירוקים (לאן הם נעלמו באמת?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 2:18 pm 
Junior

sir charles כתב:
גם אני שקלתי להצביע לעלה ירוק, אבל גם יצא לי בעבר כבר לבזבז עליהם את הקול פעם אחת וגם אני מאמין שאם יש מפלגה שמסוגלת בעתיד להביא ללגליזציה זוהי מרץ.
האמת שחבל שעלה ירוק לא התאחדו עם הירוקים (לאן הם נעלמו באמת?)

זה אשכרה משהו שיכול לגרום לך להצביע למפלגה?
אף פעם לא הבנתי באמת את ההצבעה לעלה ירוק (מעבר ל"מחאה"). לעשן בבית אף אחד לא מפריע לך, להתארגן זה ענין די פשוט וסך הכל אם בא לך לעשן משהו בארץ אתה יכול לעשות את זה די בקלות ובחופשיות.
נכון שזה נעשה במחשכים ושזה לא הכי נוח, אבל עדיין, על הטיקט הזה לרוץ לכנסת?
זה יכול להיות נקודה נחמדה במצע של מפלגה, אבל לא הטיקט העיקר שלי (בעייני לפחות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 3:44 pm 
Junior

כמעט כל המפלגות הן סקטוריאליות גם כך, אז לא יזיק לטעמי שתהיה מפלגה סקטוראלית עם אג'נדה ותוכנית ברורה.
לגיליזציה לא נוגעת רק בנקודות שאתה מעלה, על לעשן בבית או הקלות להתארגן.
קודם כל, בנושאים הללו, אז היתרון של הלגיליזציה הוא שרבע מדינה לא תרכוש סמים קלים מעבריינים קלים שעובדים בשירות עבריינים כבדים. שנית, כך רבע מדינה לא תרעיל עצמה כשהיא מעשנת עלי מריחואנה מרוססים בקיי-12 שהעבריינים הקלים אוהבים משום מה להוסיף לתוצרת החקלאית שלהם.
מעבר לכך, ומה שלא התייחסת אליו - לגיליזציה תכניס המון כסף לקופת המדינה. כסף שהיום הולך, באופן "שחור", לכיסי עבריינים. לגיליזציה גם תייצר המון מקומות עבודה, וגם תפתח ותגביר את הידע הישראלי בתחום, שכבר הביא להתעניינות מצד צ'כיה וקנדה ברכישת מריחואנה רפואית מהמגדלים הישראלים המורשים, מה שיוסיף עוד עבודה למשק ועוד ייצוא סחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:03 pm 
Junior

אני ממש לא נגד ליגליזציה, זה בהחלט יכול להיות דבר נחמד מאוד מבחינה אישית ויעיל מבחינה לאומית.
אני רק טוען שבהינתן המצב הבטחוני/בריאותי/כלכלי/חינוכי בארץ, לא חושב שהנקודה הזאת היא הנקודה שצריכה להרים אנשים מהספה.
בתור נקודה אחת ממצע של מפלגה זה בהחלט יכול להיות תוסף נחמד אך אני ממש לא אמהר להצביע למפלגה שזה הטיקט העיקרי שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:09 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה שצ'ונסי אמר, ונוסיף על כך שממש לא פשוט להתארגן היום על חומר באיכות נורמלית (או בכלל).
הייתי שמח אם הייתי יכול ללכת לחנות שמוכרת מריחואנה באופן חוקי עם מבחר כמו שיש בארה"ב במקום לקנות חומר מעפן מרוסס ויקר שמגיע מארגוני פשיעה.
מספיק היה להקשיב לשטויות והשקרים שיעל גרמן שרת הבריאות אמרה ברדיו לפני כשנה בדיון שנערך בנוגע לקשיים שמערימים על צרכני מריחואנה רפואית כדי להבין שהכל נגוע באינטרסים של חברות התרופות (שהרבה יותר חשוב להם להרוויח כסף מאשר לעזור לחולים) ולהבין שחשוב שתהיה מפלגה שתטפל בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:11 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

sheky כתב:
אני ממש לא נגד ליגליזציה, זה בהחלט יכול להיות דבר נחמד מאוד מבחינה אישית ויעיל מבחינה לאומית.
אני רק טוען שבהינתן המצב הבטחוני/בריאותי/כלכלי/חינוכי בארץ, לא חושב שהנקודה הזאת היא הנקודה שצריכה להרים אנשים מהספה.
בתור נקודה אחת ממצע של מפלגה זה בהחלט יכול להיות תוסף נחמד אך אני ממש לא אמהר להצביע למפלגה שזה הטיקט העיקרי שלה.

המצב הבטחוני/בריאותי/כלכלי הוא בין הסיבות שכל כך הרבה אנשים זקוקים לשאכטה כדי להתמודד עם היומיום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:18 pm 
Junior

sir charles כתב:
sheky כתב:

המצב הבטחוני/בריאותי/כלכלי הוא בין הסיבות שכל כך הרבה אנשים זקוקים לשאכטה כדי להתמודד עם היומיום.

:P
בכל מקרה, מסכים איתך שזה יהיה הרבה יותר נעים להתארגן ככה ושבאופן כללי היה מצוין אם היה פיקוח על הנושא. מכאן ועד להכניס מפלגה לכנסת על הנושא הזה בלבד המרחק גדול מאוד עבורי.
מצד שני, אם הגימלאים קיבלו 7 מנדטים בלי תעמולת בחירות ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:21 pm 
Junior

שקי, אני די מסכים איתך, אבל יותר ויותר אנשים מחזיקים בדיעה שההצבעה שלהם בפרט או של המדינה בכלל (כלומר מי ייבחר) תשנה משהו, קרי מחזיקים בדיעה שכולם אותו דבר +- ובנושאים מהותיים גם כך הם לא יחושו בשום הבדל.
לאנשים האלה אני חושב שמפלגת עלה ירוק אמורה מאוד לקרוץ, כי הם מבטיחים לטפל בנקודה בעייתית אחת, שיכולה לתרום רבות גם לפרט וגם לכלל.
הבעיה היא שמרבית האנשים חושבים שגם זה מאבק אבוד, ושאפילו 10 נציגים של עלה ירוק בכנסת הקרובה לא יוכלו להביא ללגיליזציה או אפילו לדה-קרמיניליזציה.
אני חושב שזו טעות לא להצביע להם רק בשל העניין הזה (ואני שומע רבים שאומרים שרק בגלל זה לא יצביעו להם), כי אמנם ברור שאפילו 30 מנדטים בכנסת הקרובה לא יביאו ללגיליזציה מהירה, אבל אפילו 3 חברי כנסת שזה יהיה סדר יומם, יוכלו לקדם מאוד את הנושא ולהכין את השטח לקראת היום שבו חוקים כאלה כן יעברו בכנסת.
חוצמזה, בכנסת-ישראל אף פעם אי אפשר לדעת. 3-4 מנדטים יכולים להחזיק או להפיל כאן ממשלות.
במשבר שבוא יבוא באמצע הקדנציה של הממשלה הבאה, כשח"כים מאיימים בהתפטרויות כל שני וחמישי, פתאום 3-4 מנדטים שבאים בזול (נניח, תמורת תמיכה בהצעת חוק שתקל על קבלת היתר רפואי לשימוש במריחואנה) יכולים לקרוץ מאוד לראש הממשלה שלא יהיה. כבר היו דברים רבים דומים בעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 4:40 pm 
Junior

"הם מבטיחים לטפל בנקודה בעייתית אחת, שיכולה לתרום רבות גם לפרט וגם לכלל. " לתרום רבות? למשבר העצום שיש במדינה לצרכני קנאביס?
מכל הבעיות שיש לנו עם הכלכלה, הבריאות, החינוך,הגזענות והביטחון אתה חושב שהדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות עם הקול שלך זה להצביע למפלגה שמה שהכי חשוב לה זה לגליזציה של סמים קלים?
זאת מפלגה שיותר מתאימה לקליפורניה או שבדיה שאת הבעיות היותר גדולות כבר אין להן.
אני בעד שלא תהיה אכיפה בכלל בנושא וכו' אבל להגיד שאין שום דבר יותר חשוב להתמקד בו בהקמה של מפלגה חד מימדית זה קצת עצוב בעיני.
מפלגת הגמלאים על כל הבעיתיות שלה הייתה מפלגה עם פוקוס על אוכלוסיה אמיתית במצוקה שלא מקבלת מספיק יחס והצדיקה מפלגה (חבל שלא הייתה טובה יותר).
מצד שני אולי אם אתה סטודנט למדעי הרוח בגילמן זאת באמת נראית לך מפלגה שיכולה לתרום הרבה לפרט ולכלל :men:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 5:29 pm 
Junior

כנראה שפספסת את השורה הראשונה, בה אני כותב לשקי שאני מסכים איתו, על דברים ברוח של מה שאתה כתבת עכשיו.

וכן, לתרום רבות לפרט ולכלל. לא יודע למה אתה מזלזל.
לפרט זה אומר מאות אלפי אנשים, לא אחוז זניח באוכלוסייה, שלא ייצרכו יותר עלי מריחואנה מרוססים בקיי-12 ולא ייתעסקו עם עבריינים בשביל להגיע לחומר המרוסס הזה, ולכלל זה אומר אלפי מקומות עבודה, ומאות מיליונים לכל הפחות ממיסים. אם זה לא תרומה רבה בשבילך אז המושגים שלך מקולקלים, צר לי. המדינה משוועת למקומות עבודה ולהכנסות חדשות.

בכל מקרה, כאמור, יש דעה הולכת וגוברת שאני לא מתעלם ממנה הגם שאני לא מסכים איתה, שהשלטון יהיה אותו סגנון שלטון, בנושאים המהותיים, גם אם יישב בראש הרצוג או שבממשלה יהיה חבר אחד יותר או פחות ללפיד או לכחלון.
אנשים כאלה היו אמורים להיות קהל היעד המרכזי של מפלגות נישה כמו עלה ירוק. אנשים שלא באמת חשוב להם מי יהיה בראש, אבל חשוב להם נושא נקודתי, אם זה לגיליזציה ואם זה זכויות הגבר לצורך העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 5:34 pm 
Junior

אני מזלזל (בהצהרה שהתייחסתי אליה ולא בך) כי אני חושב שיש בערך 999 בעיות יותר אקוטיות במדינה שלנו שמצדיקות הקמת מפלגת נישה לפני הבעיה הזו. מצד שני אולי זה רק אני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:11 pm 
Junior

אז אני חוזר ואומר שאני מסכים איתך בנושא הזה ברמה העקרונית, שלא יובן אחרת.
אבל, עדיין לא מבין למה אתה מזלזל באמירה שאליה התייחסת. זה נכון שיש בעיות אחרות, אבל אתה בעצמך אמרת, בנושא אחר, שזה שיש בעיה אחת לא אומר שלא צריך לטפל באחרת.
זה שיש 999 עניינים אחרים חשובים יותר לא אומר שצריך לזלזל בעובדה (לגמרי עובדה) שלגיליזציה תתרום רבות לפרט (המעשנים הפרטיים שהם חלק נרחב באוכלוסייה) ולכלל (מקומות עבודה, מיסים לקופת המדינה וכו'). אגב, בעזרת מאות המיליונים (לכל הפחות) שייכנסו מלגיליזציה, יהיה אפשר לפתור בעיות רבות אחרות שנכנסות ודאי לרשימת ה-999 שלך.

בנימה אישית, הייתי שמח אם אנשים רציניים שעוסקים בנושא (שעלה ירוק גייסו כאלה לבחירות הקרובות) היו מצטרפים למפלגות גדולות ומציעים את עצמם ודרכם לבחירת המתפקדים. הסיכוי שלהם לפעול בנושא בכנסת היה עולה עשרות מונים על הסיכוי שלהם דרך המפלגה הסקטוריאלית, וכך גם היינו יודעים איך "הסטלן" יצביע בנושאים מהותיים (משמעת סיעתית), שזו גם בעיה לא קטנה אצל רבים ששוקלים אך מוותרים להצביע לעלה ירוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:43 pm 
Senior

כשאתה כותב "לגמרי עובדה" אתה מתכוון "לגמרי הנחה שנראית לי הגיונית"?
יש דרכים די מקובלות להבדיל בין עובדה להנחה אתה יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:48 pm 
Junior

וואלה? לא ידעתי, תודה רבה לך!

אבל לא, לא לזה אני מתכוון. אני מתכוון ללגמרי עובדה, שמבוססת על דו״חות כלכלנים שפורסמו לכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:49 pm 
Senior

ואגב, רק כדי לסבר את האוזן, האם אתה בעד מפלגת נישה שהטיקט העיקרי שלה יהיה, נגיד, ביטול שיטת ה"שוטף+" במגזר הציבורי ובכלל?
זה שינוי משמעותי בהרבה להמון אנשים, מניח שלא פחות מהלגליזציה המדוברת שהיא בסופו של דבר בעלת משמעות בעיקר לקבוצת גיל מוגדרת באוכלוסיה החילונית, רק מה? פחות סקסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:51 pm 
Senior

Chauncey כתב:
וואלה? לא ידעתי, תודה רבה לך!

אבל לא, לא לזה אני מתכוון. אני מתכוון ללגמרי עובדה, שמבוססת על דו״חות כלכלנים שפורסמו לכל.

דו"חות כלכלנים? מאיפה?
אם אתה מתכוון למדינות וושינגטון וקולוראדו, הדו"חות לא אחידים (אם כי הדעה הרווחת יותר היא שהשינוי אכן נשא בכנפיו תוצאות חיוביות) ובכל מקרה כנראה שעדיין לא עבר מספיק זמן כדי שהשינוי יהיה משמעותי.
אם אתה מתכוון ל"דוחות" של כלכלנים שעיקרם בניית מודלים שחוזים לדעתם את מה שיקרה אז אני לא באמת משוכנע שאלו עונים להגדרה של ההבדל בין עובדה להנחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 03, 2015 6:56 pm 
Junior

אוקיי, סבבה, אני מתנצל. לוקח בחזרה את ״העובדה״ ומחליף אותה ל-הנחה שמתבססת על מודלים של כלכלנים ועל היגיון בריא שמה שכרגע מגלגל מיליונים באופן לא חוקי יגלגל מיליונים באופן חוקי אם וכאשר.
תודה רבה לך על הניטפוק ועל תרומתך הרבה לדיון, אני בטוח שאף אחד לא הבין את כוונתי הראשונית ושארבע ההודעות האחרונות תרמו רבות לכולנו, קוראים וכותבים כאחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 314 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: