סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 3:42 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 61 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 2:27 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
בקצרה: גמרי החטיבות ומי תנצח את מי בסופרבול
אני הימרתי עוד באמצע העונה (מחזור חמישי ככה) ולמרות שיש לי סיבות טובות לחזור בי (גרין ביי? נובמת) - דבק בהימור שלי מאז:
דנבר מנצחת את הפטריוטס
הפקרס מנצחים את הסיהוקס

בסופרבול דנבר מנצחת את הפקרס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 4:18 pm 
Junior

גרין ביי השנייה מהסוף בסיכוי להגיע לסופרבול מבחינת סוכנויות ההימורים. כרגע ההימור שלך באמת נראה ״נובמת״ כפי שציינת, בחצי השני של העונה הם היו ממש חלשים.

ווילד-קארד:
יוסטון-קנזס: קנזס פייבוריטית אבל אני מהמר על יוסטון. אנדי ריד ידוע בהיחנקויות ברגעי אמת וההגנה של יוסטון יכולה להיות מדהימה, בטח בבית. בכלל צפוי משחק של סקור נמוך מאוד לטעמי.

סינסינטי-פיטסבורג: אני הולך על הסטילרס, סינסי נכשלת בפלייאוף כל עונה מחדש ולא רואה איך דווקא מקרון משנה את זה. אבל אם דיאנג׳לו וויליאמס לא משחק השבוע, הסטילרס יהיו בבעיה גדולה. ההגנה של הבנגלס טובה מדי בשביל שקבוצה חד-מימדית תנצח אצלה בפלייאוף.

מינסוטה-סיאטל: הסיהוקס היו הקבוצה הטובה בליגה בחצי השני של העונה, והם מקבלים השבוע חזרה את מרשון לינץ׳.

וושינגטון-גרין ביי: המארחת טובה הרבה יותר בתקופה האחרונה.

סיבובים הבאים:
דנבר-פיטסבורג: 1
פטריוטס-יוסטון: 1
קרוליינה-סיאטל: 1
אריזונה-וושינגטון: 1

דנבר-פטריוטס: 2
קרוליינה-אריזונה: 1

קרוליינה-פטריוטס: 1

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 4:44 pm 
Hall of Famer

קונה לגמרי את הגמרים האזוריים שלך. יהיה כיף לראות את ארבעת הקוורטרבקים הגדולים ביותר היום (מאנינג, נניח). מקווה אבל שבריידי ייקח חמישי וישים חותמת סופית ורשמית על תואר הגדול בכל הזמנים. אדלמן אמור לחזור בזמן עוד שבועיים, אני מקווה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 5:06 pm 
Hall of Famer

רק להוסיף שני דברים.
אתה קורא/קראת יותר מדי סימונס על אנדי ריד. לא חושב שהוא ידוע בהחנקויות.
סינסי בבעיה יותר גדולה ממה שתיארת, כי הקיו.בי. שלהם, אנדי דלטון (שהוא דווקא ידוע בהחנקויות) גמר את העונה לפני איזה שבועיים. אם אני לא טועה הקיו.בי. המחליף גם לא כשיר במאה אחוז.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 6:53 pm 
Senior

האמת היא שבאמת מי שכנראה מגיע לפלייאוף בפורמה הכי טובה הן שלושת האנאפאסייות: קרולינה, אריזונה וסיאטל שכל אחת מהן יכולה לנצח כל אחת וגם כנראהכל קבוצה באייאפסי.
בקונפרנס המקביל הפטריוטס מתחילים להתפורר (אם כי מי יודע, אולי השבוע החופשי יעזור להם להתאושש), פיטסבורג נראים טוב אך לא מספיק טוב ודנבר היא תעלומה גדולה, QB שמצבו לא ברור אבל הגנה מעולה. לגבי קנזס, כתבתי כבר שבעיני הסטריק שלהם הוא יותר תוצאה של לו"ז קל ופחות של איכות מוכחת, ממה שראיתי אותם הם לא מאוד הרשימו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 7:12 pm 
Junior

עמוס, זה ממש לא רק סימונס. אני שומע עוד כמה פודקאסטים שבחלקם גם הם חוזרים בורסיות שונות על המנטרה של ״כן הם טובים, אבל זה אנדי ריד״. אבל יכול להיות שהתודעה הזאת התקבעה סתם, אני לא פוסל שאם באמת נשב לבדוק נגלה שהוא לא עשה יותר שטויות מאחרים. גם לבליצ׳ק המהולל (בצדק) לא חסר, למשל הבעיטה בהארכה נגד הג׳טס שבוע שעבר או הפיק-פאנט המוזר לפני כמה שבועות.
על הקיו.בי. המחליף של סינסי כתבתי שאני לא רואה איך מקרון מוביל אותם לניצחון.

נורטון, לגמרים שלי או של תומר התייחסת? בכל מקרה יהיה לך וויכוח עם רוב אמריקה. בהימור של תומר אין את ניוטון, בהימור שלי אין את ווילסון.
על פייטון אי אפשר להפטיר בנניח, העונה הוא פשוט חלש מאוד.
בריידי, ניוטון, פאלמר, ווילסון, בחצי העונה האחרונה בכלליות אף אחד לא התקרב ליכולת של ארבעת אלה.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 06, 2016 7:49 pm 
Hall of Famer

You. Brady, Newton and Palmer as undisputable elite. Manning because it is manning

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 10, 2016 8:57 pm 
Junior

טוב, הבנגלס הכי לוזרים ומפגרים שיכול להיות.
25 שנה לא ניצחו משחק פלייאוף. חמש שנים ברציפות הפסידו בסיבוב הראשון של הפלייאוף.
אז הלילה, מחצית ראשונה ההגנה שלהם תיפקדה טוב, אבל ההגנה של הסטילרס עוד יותר טוב מול מקרון חסר הביטחון שלא יכל לנצל את החולשה הידועה של פיטסבורג בזריקות עמוקות, 0-6 סטילרס.
הרבע השלישי המשיך באותה מתכונת והסטילרס עלו ל-15.
שם מקרון השתחרר והוביל לקאמבק עם 16 נקודות רצופות בשלושה דרייבים.
ביג-בן, הקיו בי של פיטסבורג נפצע, והם נאלצו להעלות את לנדרי ג'ונס המחליף, עם 1:50 לסיום המשחק. בזריקה הראשונה שלו הוא מסר ישר לידיים של ברפיקט, אחד הליינבקרים הטובים בליגה (עוד נחזור אליו), כדור של הבנגלס עמוק בשטח של הסטילרס, ורק צריך לשרוף את השעון והניצחון ביד, ניצחון היסטורי להזכירכם, ראשון בפלייאוף אחרי רבע מאה.
ואז-
ריאן שייזיר, הליינבקר המופלא של הסטילרס, מוציא את הכדור מהיד של הרץ ג'רמי היל והכדור חוזר לסטילרס. אגב, יש לציין שלבנגלס יש עוד רץ מצויין, ג'יובאני ברנרד. מאוד יכול להיות שהוא היה מקבל את הריצה הזאת אם שייזיר לא היה חוטף כדור גם ממנו קודם לכן, ותוך כדי פוצע אותו ומוציאו מהמשחק.
אז כדור של הסטילרס, וביג-בן חוזר לשחק עם דקה ותשע שניות על השעון. הסטילרס התקדמו עד לאיזור קו ה-50 אבל נשארו בלי פסקי זמן, עם 18 שניות על השעון. הסטילרס צריכים להשיג בערך 20 יארד בשביל בעיטת שדה עם סיכוי טוב, וזה מצב סופר-קשה.
ביג-בן מחפש את הרסיבר מספר 1 בליגה, אנטוניו בראון, שלא מגיע לכדור. אבל מה?
ברפיקט חם, חם אש. יש יריבות מטורפת בין שתי הקבוצות, לפני ובמהלך ואחרי המשחק הקודם ביניהן היו מכות, והיו איומים פומביים בטוויטר. כל המשחק הראו מספר פעמים את הצוות של הבנגלס מרגיע את ברפיקט מחוץ לקווים.
אז ברפיקט מצא לעצמו זמן לסגור איזה חשבון עם בראון, ואחרי שהאחרון כבר פספס את הכדור והיה "חסר הגנה" כמו שמוגדר בחוקי הליגה, ברפיקט נכנס בו בכל הכח עם הכתף לראש. הפגיעה הייתה קשה מאוד בבראון, אבל הוא קונה את זה כל משחק פלייאוף מחדש כי העבירה הזו זיכתה את הסטילרס בכדור בדיוק על הנקודה בה בעיטת השדה הופכת לריאלית.
ריאלית, אבל עדיין קשה. קשה מאוד אם מכניסים למשוואה את כל הלחץ שמופעל על הבועט הצעיר שצריך לנצח משחק פלייאוף בחוץ.
אז כמובן שהגיע שחקן הגנה נוסף של הבנגלס ודאג שהבעיטה תהיה פשוטה הרבה יותר, כשבאנדרלמוסיה במהלך הטיפול בבראון הוא דאג להשתולל קצת ולדחוף איש צוות של הסטילרס וכנראה גם שופט בדרך, עונש נוסף לבנגלס והתקדמות של 15 יארד שסידרה בעיטה נוחה ועוד הפסד לבנגלס בסיבוב הוויילד קארד. בקיצור הטרייסי מקגריידי של הפוטבול.

במשחק הראשון של אתמול, קנזס פתחה את המשחק עם החזרת בעיטת הפתיחה 106 יארד לטאצ'דאון, קיבלה את בריאן הויר במשחק חייו מאבד את הכדור 4 פעמים רק במחצית הראשונה, וניצחון קל.
סיבוב הבא כבר יהיה להם "טיפה" יותר קשה, כשייצאו למשחק חוץ נגד בריידי והפטריוטס. הסטילרס הולכים למפגש אגדות בין מנינג לבן.

עוד חמש דקות הפלייאוף של ה-NFC מתחיל, סיאטל במינסוטה. אח"כ גרין-ביי בוושינגטון.
אגב, כל המשחקים משודרים בערוץ פוקס, 61 בממיר ההוט או היס שלכם. הערב המשחקים משודרים גם ב-58 (סיאטל) ו-55 (וושינגטון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 10, 2016 9:49 pm 
Senior

אתה אומר "סיאטל במינסוטה" כאילו זה דבר מובן מאליו.
מהתחזית של ה-Weather Channel:

"-3°F
Feels Like -18°"

שזה בתרגום למדדים של בני אנוש נורמלים מינוס 19 מעלות, "מרגיש כמו" מינוס 28.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 10, 2016 10:35 pm 
Senior

3 נקודות כבר הופסדו לסיאטל בגלל הקור (הבועט רייאן לא הצליח להשתלט על הכדור) ואכן תוצאת המחצית היא 3:0 למינסוטה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 10, 2016 10:55 pm 
Hall of Famer

לא מייצרים כבר גברים שכאלו היום. את זריקת המטבע המסורתית במשחק בין סיאטל למינסוטה ביצע המאמן האגדי של הווייקינגס, שהוליך אותם ל-4 הפסדים בסופרבול, באד גרנט. אתם שואלים מה הקשר בין זה לבין גברים? אז גרנט החליט לצאת לכפור כמו מ"כ מתלהב בצה"ל ביום חורפי, עם שרוולים קצרים. אתם שואלים למה כבר לא מייצרים כבר גברים כאלו היום? באד גרנט בן 88.

אנדי ריד הלוזר והצ'יפס שלא מאמינים בהם אכן ניצחו בקלות. רק צ'ונסי לא סיפר לנו את התוצאה במשחק שבו הוא חזה בניצחון טקסני ביתי ובסקור נמוך מאד. יוסטון אכן מילאה את החלק שלה במשוואת הסקור הנמוך. קנזס סיטי לא ממש - 0-30 לצ'יפס וכצפוי, באופן בלתי צפוי, שתי הקבוצות האורחות בוויילד קארד של האיי.אף.סי סיימו עם ניצחון.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 10, 2016 11:08 pm 
Junior

נו, אני גם אמרתי שהם פייבוריטים, הימורים וניחושים זה כבר משהו אחר.
ונו-2, אנדרי ריד ניצח משחק שבו הקיו בי היריב היה השחקן הכי מועיל שלו. זה כנראה אומר שכל מה שאומרים עליו פרשנים אמריקאים שחיים את המשחק זה בבל"ת אחד גדול ואתה יודע יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 12:05 am 
Junior

וואו כמה מזל לסיאטל. וולש בועט אמין בדר"כ, מצליח להחטיא בעיטת ניצחון מ-27 יארד. פחות מהאקסטרא-פוינט המודרני. בעיטה מטווח שוולש שם 30 מ-31 בקריירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 1:24 am 
Senior

פוטבול משחקים 90 דקות נטו ובסוף פיט קרול מנצח (אלא אם כן זה נגד בילצ׳ק)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 1:47 am 
Senior

תומר כתב:
פוטבול משחקים 90 דקות נטו ובסוף פיט קרול מנצח (אלא אם כן זה נגד בילצ׳ק)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:19 am 
Junior

אוי זה פשוט קטע ענק. לינץ' בחור אדיר. מצד אחד יושב מול עיתונאים ולכל שאלה עונה ב-"im just here so i wont get fined", מצד שני המשחק הזה ב-"ליגה" והראיון אצל קונאן. צריכים לשים תמונה שלו בערך cool בוויקיפדיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 8:49 am 
Senior

ארבעת משחקי הווילד קארד נגמרו בארבעה נצחונות חוץ

אולי הגיע כבר הזמן לבטל את שיטת הדירוג הזו ואולי בכלל את החלוקה לבתים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 9:13 am 
Junior

את החלוקה לבתים לא יבטלו לעולם, היריבויות חזקות ושורשיות מדי בליגה. זה גם לא ממש ריאלי לבטל את הדירוגים של הבתים, בניגוד לכדורסל שם הטיעון הזה בהחלט בר ביצוע והגיוני, בפוטבול לו״ז המשחקים לא יכול להיות שווה, איך שלא תסדר את זה קבוצה לא תפגוש בעונה הסדירה לפחות חצי מקבוצות הליגה.

ההימור שלך על הפאקרס עדיין חי. אכן כמו שאמרו בשידור, מאז שבוע 5 הם לא נראו כ״כ טוב. אם יישמרו על היכולת הזו יהיה חתיכת משחק אדיר באריזונה. פעם שעברה שהן נפגשו רודג׳רס חטף 9 סאקים.

בתחילת העונה משחק המאדן של אי איי ספורט הושק עם משחק פיצ׳ר שמציג את הסופרבול הקרוב, הם הלכו על פיטסבורג נגד אריזונה. סיכוי לא רע שיתגשם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 15, 2016 6:44 pm 
Junior

שאלה לחובבי הפוטבול - הסתכלתי על המוק דראפטס של השנה, וראיתי שיש שני שחקנים זוכי הייסמן שהולכים להבחר במקומות הראשונים, כנראה. מה ההבדל בין פוטבול מכללות לכדורסל מכללות, שאין בפוטבול את ה-one and done? יש חוקים נגד זה או שבגלל שהספורט הוא פול קונטאקט אי אפשר להכנס לליגה עד שלא התפתחת לחלוטין?

עוד שאלה על הדרך - נראה מהסתכלות על דראפטים קודמים שהרבה יותר קשה לבחור טוב בפוטבול. המשחקים (מכללות ואן אף אל) עד כדי כך שונים? פשוט יותר קשה לחזות?

תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 15, 2016 9:24 pm 
Junior

אין בפוטבול ONE AND DONE כי יש חוק, שחקן חייב להיות 3 שנים מחוץ לתיכון בשביל להיבחר בדראפט ה-NFL. אבל החוק הזה נובע מההכרה שבדרישות הפיזיות של המשחק הזה, ילדים בני 19 אחרי עונת קולג' אחת לא יוכלו להתמודד מבחינה פיזית במקצוענים, גם לא באימונים.

כן, משחקי המכללות והמקצוענים כ"כ שונים. מעבר לחוקים השונים במקצת. הדרישות הפיזיות והאתלטיות שונות בתכלית, כמו גם הדרישות הטקטיות.
בכל מחזור יהיו את הפריקים האתלטיים או הפיזיים שברור שהדבר היחיד שיכול לעצור אותם נמצא רק בראש או בפציעה, אבל הקושי לבחור נובע בדיוק מהסיפא לשאלה הראשונה שלך ולסיבה לתשובה אליה - הפול קונטקנט, הפיזיות. כשהסתכלת על הדראפטים הקודמים וראית שרבים מהנבחרים גבוה לא הצליחו במקצוענים, רובם נפלו על פיזיות או מנטליות.

חלק מרכזי מהעניין זה שהבדלי הרמות ממש קיצוניים, גם בגלל גודל הסגלים. יש מספר כמעט זהה של מכללות דיויז'ן 1 בפוטבול ובכדורסל (בערך 350), אבל בערך פי 7 כמות שחקנים.
מבחינת שחקן הקולג', במהלך העונה שלו הוא לא יפגוש בכל שבוע יריב סופר-דופר קשוח ופיזי בכל עמדה במגרש. כשהוא עובר לרמה הבאה, אין שבוע חופש, הוא מתמודד באימונים בכל יום ובמשחקים בכל שבוע מול מפלצות שברמה הקודמת שלו כמעט ולא נאלץ לפגוש, אם בכלל.
זה גם אומר שהמפגשים הגופניים שלו יהיו הרבה יותר קשים. אתה רואה רנינג-בק או רסיבר לצורך העניין מסתדר פיזית עם עונת הקולג', אבל אתה לא ממש יכול לדעת איך הוא יסתדר פיזית כשהאימונים יהיו רבים ותובעניים יותר, והפגיעות בו יהיו במאה קמ"ש על ידי בחור של 130 קילו, במקום שמונים קמ"ש על ידי בחור של 100 קילו. ואני לא מדבר רק על המשחקים, זה גם באימונים, יום יום.
אם ננקז את זה למשחק עצמו, בספורט הזה בסופו של דבר הכל שאלה של מאית השנייה, של תנועה אחת נכונה או לא.
אז אתה אולי יכול להמשיך לרוץ 20 יארד בשתיים וחצי שניות ברבע השלישי אחרי שפוגעים בך עשר פעמים בעוצמה X במהירות Y. אבל אולי, וזה משהו שאי אפשר לדעת לפני, אולי אחרי עשר פגיעות בעוצמה Xֹּ+10% ובמהירות Y+10% אתה תתפקד הרבה פחות טוב מבחינה פיזית?
זה לא רק השאלה כמה משחקים ואימונים הוא יחמיץ על פציעות קטנות במהלך העונה (ומכאן גם השאלה כמה הוא יוכל להשתפר כשחקן), זה גם שאלה איך הגוף שלו יתאושש ליום הבא אחרי אימון כזה ולמהלכים הבאים במשחק אחרי כמה פגיעות. כמה מהר הגוף שלו יישחק כשהפגיעות יהיו הרבה יותר קשות והאימונים יהיו הרבה יותר חזקים מאלה שהגוף שלו חווה בקולג'.
אז בקיצור, מכורח העובדה שהספורט הזה הוא מאוד פיזי, רוב השחקנים קמים או נופלים על סמך היכולת שלהם להתמודד פיזית עם החיים האלה, שהם כאמור הרבה יותר תובעניים וחזקים במקצוענים מכל מה שהשחקן חווה לפני, ולחזות איך הגוף של הבן אדם ייסתדר מבחינה פיזית עם השינויים האלה זה דבר קשה הרבה יותר (ואולי בלתי אפשרי) מלחזות על סמך מה שאתה יודע עליו איך הוא ייסתדר מבחינת כשרון ומנטליות ויכולת למידה והתקדמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 16, 2016 5:46 pm 
Sophomore

דיון מעניין, רק לא חייבים להיסחף כל כך בנתונים הפיזיים. אף אחד לא מתקל במהירות של 100 קמ"ש...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 16, 2016 6:16 pm 
Junior

תודה על התשובה. אז אתה אומר שההבדלים הם בהתמודדות עם הפיזיות בעיקר, ומבחינת כשרון טבעי דיי קל לזהות? השאלה היא גם, בהתעלמות מקוורטרבקים, עד כמה הכשרון הוא לא רק פיזי (לשחקני קו פחות משנה התנהלות עם הכדור, אני מנחש).

כדי לשים פרספקטיבה, יוסיין בולט מגיע למהירות מקסימלית של קצת פחות מ46 קמ"ש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 16, 2016 8:52 pm 
Junior

מאנו, ברור, זה סתם היה מספר עגול למען דוגמא. צודק שהייתי צריך ללכת על נניח 30 קמ"ש לעומת 20 קמ"ש.
אם מעניין אותך, בלינק הזה יש מידע קצר ופשוט על עוצמות הפגיעה- http://www.popularmechanics.com/adventu ... 4/4212171/

מתן, לשאלתך הראשונה, בגדול כן. בפיזיות ובמנטליות. אבל אני לא התכוונתי שקל לזהות כשרון טבעי למקצוע. זה מסובך.
קצת קשה להתייחס למונח "כשרון טבעי" במקצוע הזה (מלבד הקיו.בי. כפי שציינת). כשרון טבעי למקצוע הזה מתבטא בדרכים אחרות לגמרי ממה שאנחנו מכירים ממקצועות כדור אחרים, והכשרון שמייחסים לשחקנים בפוטבול, כמעט בכל העמדות ובכל הפעולות, מתבטא לעין ביכולות גופניות בעיקר, שבמקצועות אחרים אנחנו אף פעם לא מייחסים את זה לכשרון אלא לאתלטיות מולדת ועבודה קשה על המכניקות הקטנות בשביל התזוזה הנכונה.
זה נכון כמעט לכל פעולה שמבוצעת בפוטבול. הדגש הוא על תנועה מושלמת כדי להרוויח את מאית השניה, את הסנטימטר הדרוש, זה מה שמכריע אם תנצח או תפסיד את המאבק שלך, איפה שזה לא יהיה במגרש.

אז לשאלתך, עד כמה הכשרון הוא לא רק פיזי?
אני מייחס את זה לכשרון טבעי ליכולת בצע את הפעולות הגופניות האלה בצורה המדוייקת ביותר, שכן מן הסתם לא כל אתלט על מקרב-10 לדוגמא היה יכול למצוא תפקיד ב-NFL גם אם היה יונק את המקצוע מגיל 0.

קורנר בק לדוגמא - צריך בריצה לאחור (בק פדל) להיות מהיר כמו הרסיבר שרץ קדימה. אגב, בגלל שהתפקיד הזה כל כך תובעני מבחינת מהירות, זריזות, גמישות, קפיציות, לא היה בליגה קורנר לבן כבר מעל 20 שנה. גם בקולג'ים כבר נדיר למצוא כאלה, גם שם הבינו את הנושא והיום כל קורנר לבן שמגיע מהתיכון מועבר ישר לתפקיד הסייפטי.
אז הקורנר, בשביל לשמור על המהירות לאחור, חייב להתחיל את הריצה הזו בפעולה מדוייקת ועקבית. זה כן כשרון לדעתי, כי כאמור לא כל אתלט-על יכול לבצע את זה, אבל זה לא כשרון כמו שאנחנו נוהגים להגדיר. אז תגיד, "אצל הקורנר כשרון טבעי מתבטא רק ביכולת לתפוס את הכדור ולייצר חטיפה, כל השאר זה פיזיות ואתלטיות". אבל גם ביכולת לתפוס כדור לא ממש מדובר בכשרון כפי שנהוג להגדירו, אלא בידיים טובות.

שחקני קו התקפה והגנה, הכל זה פעולות נכונות עם הגוף. לצאת למהלך בצורה הטובה ביותר, לעשות את הצעדים הקטנים עם הרגליים בצורה המדוייקת, לדחוף את היד בתזמון הנכון ובדרך הנכונה. זה הכל למידה ואז עוד למידה ואז עוד קצת הרבה למידה. רפטטיביות, לעשות את זה כ"כ הרבה פעמים באימון כדי שבמשחק, גם כשאתה בלי חמצן בראש, אתה תעשה את הפעולות בצורה הנכונה כי זה מה שהמוח שלך מכיר, בלי לחשוב.
מתבטא כאן כישרון, כפי שאתה מגדיר את המושג?

עכשיו למה שמכונה "עמדות הסקילס" (רסיבר, רנינג-בק), כאן על פניו אמור יותר להתבטא המונח כשרון טבעי כפי שאנו מכירים אותו, אבל גם בתפקידי השחקנים שצריכים לטפל בכדור, הגדרת הכשרון הטבעי לא ממש מתבטאת כפי שאנו נוהגים להגדיר כשרון מענפי כדור אחרים. גם בעמדות אלה היכולות מתבטאות בצורה גופנית ואתלטית, פלוס היכולת לשמור על הכדור בלי להפיל אותו\לתפוס אותו. זה כשרון טבעי קלאסי כמו שאתה מכיר אותו? אני לא חושב.

אז מה השורה התחתונה שלי? שאולי פשוט ההגדרות של מה שאנחנו מייחסים לכשרון טבעי לא נכונות, והספורט הזה עוזר לנו להבין שגם בכדורסל וכדורגל, כשרון טבעי לא מתבטא רק או בעיקר ביכולת לטפל בכדור. יש כשרון טבעי לטפל בכדור עגול, ויש כשרון טבעי לקרוא מהלכי משחק, וכשרון טבעי לזוז עם הגוף האתלטי שלך בצורה הנכונה למקצוע הספציפי.
אנחנו נוטים לצמצמם את הפעולות האלה לחכמה, לאתלטיות, לפיזיות. למשל, אני לא חושב שאי פעם שמעתי מישהו אומר על בלם כלשהו שהוא "שחקן מוכשר", או על סנטר הגנתי סטייל דיקמבה מוטומבו. אבל זה לא נכון לדעתי, בלם מהשורה הראשונה חייב היה להיוולד עם הכשרון הטבעי להיות בלם טוב, אחרת הוא לא היה מגיע למקום הזה. זה שכל, ויכולות גופניות, אבל זה גם כשרון טבעי, גם אם זה פחות ברור לעין לא מקצועית איפה בדיוק זה מתבטא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 17, 2016 12:47 pm 
Hall of Famer

והלילה הפלייאוף ממשיך להיות צפוי. נכון שבסיבוב הראשון ניצחו כל 4 קבוצות החוץ וזה הפתיע, אבל בעיני 4 קבוצות החוץ היו פשוט קבוצות עדיפות. בסיבוב השני הביתיות כבר נשמרה והקרדינלס ניצחו את הפאקרס הפצועים, רק אחרי הארכה ואילו הפטריוטס ניצחו את הצ'יפס.

לגבי היכולת לזהות כישרון או הצלחה של בחירות דראפט, אז בנוסף למה שצ'ונסי אמר, יש דברים שלפעמים מתגלים רק במשחק עצמו, ולא במדידות. לדוגמא, רסיברים. זה לא מספיק להיות הכי מהיר. אחד הדברים החשובים לרסיבר זה לשנות מהירויות תוך כדי ריצת המסלול שלו, כך אתה משיג את ההפרדה הרצויה. אם תלך על העצה של קרמבו ותתחיל הכי מהר ולאט לאט תגביר, אתה תהיה צפוי וידעו להתמודד איתך. גדול הרסיברים, ג'רי רייס, לא היה מהיר מאד (נניח לארי פיצ'גרלד) או הכי פיזי שיש (מגהטרון), אלא הוא פשוט עשה שני דברים בצורה מדהימה. הוא ידע לשנות מהירויות כך שהקורנר התקשה להתמודד עם כך ובעיקר הוא רץ מסלולים בצורה הכי מדוייקת שאפשר. הקיו.בי ידע שאם הוא תכנן תרגיל בצורה כזאת, אז רייס יהיה בדיוק איפה שהוא צריך להיות. לא כל הרסיברים מצליחים להיות כל כך מדוייקים בריצת המסלול שלהם.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 17, 2016 2:12 pm 
Sophomore

הנצחון של הקארדינלס על הפאקרס אולי צפוי אבל לא בא בקלות בכלל. מהלך אחרון מדהים של הפאקרס הביא להארכה ושם שני מהלכים מעולים של פיצ'גראלד ניצחו את המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 61 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה