סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 11:34 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 869 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ספטמבר 17, 2015 7:51 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אבימאל כתב:
מעניין עוד כמה זמן יאפשרו בצ'מפיונס לקבוצות כמו מכבי להסתנן לשלב הבתים.

מה ז"א להסתנן? מכבי הרוויחה ביושר ועל המגרש את הזכות להיות בשלב הבתים, מה לעשות שכשאתה שם קבוצה עם תקציב שחקנים של חצי מיליארד יורו לעומת קבוצה עם תקציב שחקנים של 20 או 30 מיליון, בהרבה מקרים הפערים האלו יבואו לידי ביטוי, אפשר לחשוב שמכבי היא הקבוצה הראשונה שחוטפת תבוסה בליגת האלופות.עכשיו אתה יכול לטעון שצריך לצמצם את שלב הבתים, נניח ל-16 קבוצות, וזה די לגיטימי, אבל אז אתה מסתכן בלאבד קבוצות גדולות ומושכות קהל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 17, 2015 8:07 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
- הבדלי רמות באמת אדירים וכאן גם הכישלון של יוקאנוביץ' - המטרה שלו ברמה הטקטית לצמצם את הבדלי הרמות הללו. זה לא קרה, ובעיקר בגלל שהוא העמיד הרכב חסר מדי במרכז המגרש, ופחדן מדי ביציאה למתפרצות.
- ראייקוביץ' פשוט חסר ביטחון. ראו את זה גם מול באר שבע. להדוף כדורים פשוטים במקום לתפוס זה חוסר ביטחון. לא שלא ראיתי שוערים גדולים שאוהבים לאגרף אבל זה הבדל גדול ומאוד משמעותי בין שוער שלא סופג שער לבין שוער שלא סופג שער וגם בונה לך התקפה באופן מיידי. הפנדל הראשון אגב כמובן שלא היה באשמתו אלא באשמת טב"ח שאיבד כדור בשלומיאליות אופיינית.
- טב"ח... פשוט מביך. לשמוע אותו אומר שהוא יכל לשחק בצ'לסי 6-7 שנים, ואחרי המשחק אומר ששני הפנדלים לא היו מוצדקים :roll:
- אייגיבור עלה להבנתי עם פציעה אז הוא זוכה להנחה מקלה, למרות שגם זה טעות של מאמן לדעתי. עדיף היה עולה עם דור מיכה.

לדעתי, זה פשוט אחד הדברים הכי לא נכונים שנכתבו בהקשר של מכבי ת"א באירופה ובטח בהקשר יוקאנוביץ' - מכבי ת"א.
מכבי ת"א עברה בזכות(כן אבמיאל, בזכות) את שתיים מהקבוצות האיכותיות במסלול האלופות בדרך לצ'מפיונס כי יוקאנוביץ' ביצע התאמות טקטיות מצוינות שהצרו את צעדיהם של היריבה. קצת מצחיק לבוא ולומר אחרי שאתה עובר שתי קבוצות כאלה שיוקאנוביץ' נכשל בצמצום הפערים בין מכבי ליריבה שלה. אם ראית את המשחק אתמול, ראית שנפלנו בטעויות כל-כך ישראליות שנבעו מלחץ, חוסר ריכוז וכנראה שגם לעיתים חוסר יכולת, שכל המעטפת והטקטיקה שבנה יוקאנוביץ' לא עמדה למבחן. ברוב המקרים, המשחק מתפרק לנו כבר במסירה המזעזעת שבן חיים מסר לרוחב המגרש בקו האחורי של מכבי ת"א והסתיימה בפנדל שלא נוצל. בלא מעט מקרים גם נשלף אדום בסיטואציות כאלו של שחקן מול שוער אחרי חטיפה. שפונגין שמבצע עבירה 35 מטרים מהשער על שחקן שנמצא בכלל עם הפנים לשער שלו כשכל הזמן מדברים על מצבים נייחים כנקודה בעייתית. ראיקוביץ' שמגיב מאוחר לכדור ומכאן אפשר רק להמשיך ולמנות טעויות.
יוקאנוביץ', לדעתי, טקטיקן נהדר. העמיד הרכב טוב וגם החילופים שביצע, כמעט כמו תמיד, מדויקים. במשחק העומד מכבי ת"א עמדה טוב כי היא מבצעת הוראות טקטיות ברמה טובה וכי צ'לסי הפליאה בחולשתה. כן, אפילו שכבשה ארבעה שערים.

התחושה היא שהיה אפשר להיראות טוב יותר במשחק הזה אם הריכוז היה נשמר. בן חיים שלא הפסיק לדבר כל השבוע, נתפס במערומיו. חבל אבל גם לא נורא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 17, 2015 9:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אבימאל בעד רשיונות A בכל ספורט, גם בגביע דייויס. הוא לא חושב שנצחונות והפסדים של משחקים אמורים לקבוע משהו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 17, 2015 10:26 pm 
Junior

אבימאל יכול להיות בעד מה שהוא רוצה, אבל עצם התגובה היא זלזול בוטה בהישג טוב של קבוצת כדורגל ישראלית וגם של הכדורגלן הישראלי. זה קורה, לפעמים. ולפעמים גם אפשר לפרגן.
התגובה שלו כאילו מדחיקה את זה עצמה שרק לפני שתי עונות קבוצה כמו דינמו זאגרב, זו שאתמול, לאחר שצברה מעט ניסיון(גם אם ברובו כלל הפסדים), ניצחה את ארסנל, סיימה עם נקודה אחת ושער זכות אחד שהושג בדקות האחרונות של המחזור האחרון בשלב הבתים במוקדם. כאילו מדחיקה את סלביה פראג שלפני מספר עונות חטפה שמינייה. מארסיי, לפני שתי עונות, סיימה עם 0 נקודות את הבית המוקדם. אבל, כאילו משתמע, שההופעה אתמול של מכבי ת"א היא חזית הבעיה בליגת האלופות ובשלב הבתים הלא מעניין שלה.
כל עוד הפורמט של מסלול לאלופות ומסלול ללא-אלופות ממשיך, אנחנו נראה שתיים-שלוש קבוצות כמו אסטנה, מכבי ת"א ומאלמו בשלב הבתים. השתיים האחרונות, אגב, גברו על באזל וסלטיק בהתאמה, ממש לא נכנסו בערמה, אלא בדלת הראשית שבמסלול שלהן.
מכאן אפשר להתווכח אם בשלב הבתים של ליגת האלופות, שכבר מזמן הפך ללא אטרקטיבי וללא מעניין(ולא בגלל איזו אסטנה או מכבי ת"א "שמסתננות" למפעל עם עוד 30 קבוצות), היה הופך יוקרתי יותר או מעניין יותר אם באזל, סלטיק או קלאב ברוז' היו מגיעות אליו במקום נניח קבוצות שעצם ההגעה שלהן אליו היא הישג מבחינתן וכל הנלווה להגעה שלהם יכול לתת להם מקפצה אדירה קדימה, למשל כמו דינמו זאגרב. שאלה של העדפה אני מניח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 17, 2015 11:16 pm 
Hall of Famer

זה לא זלזול. הוא פשוט, דה פקטו, בעד רשיונות A, לא בעד קבוצות שמנצחות משחקים (ובטח לא נגד קבוצות חזקות מהן). בת'רד הטניס הוא רשם תגובה דומה על גביע דייויס (שאם נבחרות מסויימות, שבמקרה גם הפסידו כמה משחקים ברצף, לא נמצאות בדרג העליון - זה סימן שהשיטה דפוקה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 18, 2015 12:20 am 
Hall of Famer

החילופים של יוקאנוביץ' אתמול לא היו רלבנטיים, כי במחצית המשחק כבר היה גמור. אם היו יורדים ב-1-0, עוד אפשר היה לפנטז על איזה גול שוויון. ב-2-0 היה ברור לכולם שזה גמור.
אני מסכים שהפערים במגרש היו מאוד ברורים, וזו בדיוק הנקודה בנוגע למאמן - במשחקים מול באזל הוא לקח קבוצה פחות טובה, צמצם את נקודות התורפה וחיזק את נקודות החוזקה, ועלה לליגת האלופות. אתמול הוא לא הצליח ברמה הטקטית לצמצם את הפערים הללו, והייתה לזה גם סיבה טובה - בצד השני של המגרש עמד ז'וזה מוריניו. ראינו כבר מאמנים גדולים שמגיעים למשחק מול קבוצה ישראלית ומזלזלים. לא מוריניו. הוא בא אתמול לפרק את מכבי לגורמים, וזה בדיוק מה שצ'לסי עשתה.
לא בכדי אמרתי שחולית הקישור הייתה החוליה החלשה אתמול במדים הצהובים. תסתכל על הקבוצות הישראליות שהצליחו באירופה ותלמד -
חיפה - ז'וטאוטאס, רוסו, פראליה, באדיר
הפו' ת"א - ורמוט, זהבי, אבוטבול, אביחי ידין
הפו' ת"א - גאבור הולמאי, אבוקסיס, פישונט, אונישנקו, טועמה

הדרך של מכבי להשיג שערים ונקודות בשלב הבתים חייבת לעבור דרך הקישור ודרך יותר החזקה בכדור.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 8:23 pm 
Junior

בתור צופה הדוק של כדורגל ישראלי מזה שנים, התחושה שלי היא שהכדורגל שלנו הולך אחורה.
הוא נהיה איטי יותר, גם הטכניקה שפעם הייתה המילה הראשונה שבה היינו משתמשים כשרצינו לתאר פרופיל שחקן ישראלי, נראית גמלונית. שבלונית.
הזרים שמגיעים לפה לא קרובים לרמת הזרים שהיו מגיעים לפה בעבר. גם כאלה שמתגלים כשחקני כדורגל טובים, מתאימים את עצמם לרמה כבר עונה אחת כבר עקב אופי חלש וחוסר בתשוקה שהוביל אותם מלכתחילה, כנראה, לליגה שלנו.
השחקנים הישראלים הצעירים שמרשתים את הליגה שלנו, השנתונים האחרונים האלה, מלאים במניירות, במקורבים, בסוכנים. רק לא בכדורגל. מבאס קצת מה אני אגיד לכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 8:52 pm 
Hall of Famer

יכול להיות שהוא גם הולך אחורה אבל זה בעיקר שהכדורגל העולמי הולך קדימה -
1. שחקני הגנה כיום הרבה יותר נוטלים חלק במשחק ההתקפי מאשר בעבר. גם שוערים.
2. האתלטיות של כל העמדות השתפרה באופן משמעותי. בלמים ברמות הגבוהות יכולים להתמודד פאונד-פור-פאונד מול חלוצים ברמה גבוהה.
3. המאני-בול הגיע גם לכדורגל העולמי - יותר פוקוס על הדברים הקטנים שמנצחים משחקים - משחק בנגיעה אחת, יכולת עצירת כדור מהירה, מסירות מדויקות על פני מרחקים ארוכים, ויעילות אנרגטית ע"י עמידה נכונה על המגרש וצמצום פעולות מיותרות.

יכול להיות שאני טועה כי אני לא מבין מספיק בכדורגל, אבל לפחות חלק מהדברים הללו בהחלט ישימים ברמה לא מאוד מורכבת, וחלקם היו קיימים באירופה גם לפני 20 ו-30 שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 10:04 pm 
Junior

יואב כתב:
בתור צופה הדוק של כדורגל ישראלי מזה שנים, התחושה שלי היא שהכדורגל שלנו הולך אחורה. הוא נהיה איטי יותר, גם הטכניקה שפעם הייתה המילה הראשונה שבה היינו משתמשים כשרצינו לתאר פרופיל שחקן ישראלי, נראית גמלונית. שבלונית. הזרים שמגיעים לפה לא קרובים לרמת הזרים שהיו מגיעים לפה בעבר. גם כאלה שמתגלים כשחקני כדורגל טובים, מתאימים את עצמם לרמה כבר עונה אחת כבר עקב אופי חלש וחוסר בתשוקה שהוביל אותם מלכתחילה, כנראה, לליגה שלנו. השחקנים הישראלים הצעירים שמרשתים את הליגה שלנו, השנתונים האחרונים האלה, מלאים במניירות, במקורבים, בסוכנים. רק לא בכדורגל. מבאס קצת מה אני אגיד לכם.

אין לי מה להגיד לך חוץ מ:
ב ו ק ר ט ו ב !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 10:08 pm 
Junior

ממש לא בוקר טוב.
מדריכה במקום ותנודה בין משחקים טובים יותר לפחות, העונה, כמעט וכל משחק הוא בקצב נמוך יותר, ברמה נמוכה יותר. דיוק כמעט ולא קיים וכמות בזבוזי הזמן וההתעסקות בשיחות עם השופט רק עלו. יש ירידה חדה ברמת הכדורגל מפתיחת העונה. יותר מהרמה הנמוכה,באופן יחסי לאירופה ולהתקדמות הכדורגל שם, שהיינו רגילים אליה.
הפועל ת"א נגד הפועל חיפה היום והפועל ת"א נגד מכבי נתניה בשבוע שעבר, היו מהמשחקים החלשים ביותר שאני זוכר משוחקים בליגת העל ומשודרים. ואנחנו מדברים על שש או שבע עונות שמשדרים בין ארבעה לחמישה משחקים בכל מחזור של ליגת העל. כפר סבא נגד חיפה היה משחק נטול כל יכולות כדורגל כמעט. את מכבי פ"ת, שמוליכה את הטבלה כרגע ועל כך כל הכבוד לה, מציגה כדורגל שכולו בזבוז זמן לאחר הבקעת שער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 10:22 pm 
Junior

יש נקודה שלא היתה פעם והיא בריחת כשרונות.

פעם שחקנים היו יוצאים רק אם היו עילויים ממש ולקבוצות יחסית גדולות והיום כל פישר עם סוכן בגרוש עובר לבלגיה ושוויץ.
גם זרים ברמה של אוברוב, רוסו וזאוטאוטס (מזרח אירופאים) או יעקובו (אפריקאים) נחטפים ע״י קבוצות ברחבי אירופה שיש להם מערך סקאוטינג גדול והרבה כסף.

אולי זה ישמע נדוש ורון קופמני, אבל הכדורגל פה (כמו הכדורסל) רקוב מאוד, אין פה באמת רצון לשינוי מצד הקודקודים, לא מאמין שזה ישתנה בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 19, 2015 11:45 pm 
Hall of Famer

מתחושה שלי ( לא בדקתי זאת לעומק ) חלק לא קטן מהקבוצות פותחות בהרכב עם 2-3 זרים בלבד , וזה כבר מראה על הרמה של המגיעים לכאן .

מילא כשזה יוסי בניון או אלירן עטר , אבל באיזה סרט חי עומר אצילי שהוא עושה פוזות אחרי שהוא מוחלף ?
מה שיותר מדהים שעכשיו יש דיבור שעקב החילוף מתערער מעמד המאמן שם ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 20, 2015 10:13 pm 
Junior

אז מכבי מפסידה, בבית, 2-1 לרעננה.
לא מתאים.

ראייקוביץ לא אשם בשום גול(!!!!!)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 1:26 am 
Hall of Famer

אם ב"ש לא מנצחת את מכבי חיפה ( קשה לי לראות את זה קורה ) - מכבי פ"ת פתאום מוליכה את הטבלה בפער של 5 נקודות ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 8:57 am 
Hall of Famer

לא ראיתי את המשחק (ובכלל אני מנסה להמעיט בכמות הזמן שאני מבזבז על הדבר הישראלי הזה שבטעות קוראים לו "כדורגל") אבל ראיתי את השערים הבוקר.
מישהו אמר פה שיוקאנוביץ' טקטיקן גדול. אני כן חושב שהוא מנהל משחק טוב מאד, מגיב למצבים תוך כדי, ומגיב טוב בדרך כלל. העניין הוא שאת חלק מהמצבים הוא יכל למנוע מראש אם היה כזה טקטיקן גדול.
למשל, הוא חוזר על הטעות של מאמני מכבי הקודמים - לשחק עם שלושה קשרים אחוריים וזהבי כחלוץ בודד מול קבוצות פחות טובות, שברור שיבואו לעשות בונקר. מה הפחד הזה? איזו מין טקטיקה זו?
בנוסף, כדאי לתת את הדעת על זה ששלושת השערים האחרונים שמכבי ספגה באו ממתפרצות, שבהן איבוד כדור אחד בחצי של היריבה הביא התקפה של 4-5 חלוצים על שני הבלמים של מכבי שנשארו לבד. הקשרים האחוריים, גם כשיש שלושה כאלה, לא יורדים, ואף אחד מהם לא נמצא באמצע כדי להרוס או לעכב את המהלך. אם יוקאנוביץ' כזה טקטיקן גדול, אולי שילמד את הקבוצה שלו איך לתקוף, מי מחפה על מי, ואיך להיערך להתקפה כזו. בגול הראשון, טיבי שהיה עם החלוץ פתאום עזב אותו ורץ אחורה, והשאיר אותו לבעיטה חופשית. בגול השני, כל הקשרים האחרויים התעצלו לרדת, גילי ורמוט שרץ כל הדרך מההתקפה היה הראשון לרדת - אבל הוא לא בלם ולא קשר אחורי, והוא אכל הטעיה ילדותית של השחקן של רעננה לפני הגול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 11:47 am 
Hall of Famer

הפסד בית ראשון של מכבי שהוא לא בגארבז' טיים של הליגה מאז נובמבר 2012 ("משחק הרקטות" נגד בני יהודה).
ההפסדים לבני יהודה במאי 2013 ולמכבי פ"ת במאי 2014 כבר היו אחרי שהאליפות הובטחה רשמית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 1:42 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

[quote="oren_80"]הפסד בית ראשון של מכבי שהוא לא בגארבז' טיים של הליגה מאז נובמבר 2012 ("משחק הרקטות" נגד בני יהודה).
ההפסדים לבני יהודה במאי 2013 ולמכבי פ"ת במאי 2014 כבר היו אחרי שהאליפות הובטחה רשמית.[/quote

גם בכדורגל אתה היסטוריון ?
מה זה משחק הרקטות ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 2:25 pm 
Junior

היתה אזעקת צבע אדום באיצטדיון לפני תחילת המשחק (זה היה בזמן עמוד ענן)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 2:52 pm 
Hall of Famer

גם בכדורגל.

משחק הרקטות זה בזיון אמיתי. חצי שעה לפני המשחק אזעקה בת"א, הרקטה מיורטת ואבי לוזון לא מוכן לדחות את המשחק. אוהדים ירדו למסדרונות בזמן אזעקה (מצד שני, ביום של אזעקה היה גם משחק יורוליג בהיכל באחד המשחקים המוזרים שהייתי שם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 8:36 pm 
Hall of Famer

ובנימה זו - מי אמר ובאיזה הקשר "אני מקווה שלא הפעילו את הסירנות" ?
( במהלך שידור משחק כדורסל )

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 9:47 pm 
Hall of Famer

מה זה האדום הזה בב"ש עכשיו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 21, 2015 10:25 pm 
Junior

oren_80 כתב:
גם בכדורגל.

משחק הרקטות זה בזיון אמיתי. חצי שעה לפני המשחק אזעקה בת"א, הרקטה מיורטת ואבי לוזון לא מוכן לדחות את המשחק. אוהדים ירדו למסדרונות בזמן אזעקה (מצד שני, ביום של אזעקה היה גם משחק יורוליג בהיכל באחד המשחקים המוזרים שהייתי שם).

זה היה מדהים. כשאנחנו בקרבת האיצטדיון ומתקדמים לכיוונו רגלית, יש אזעקה. מלא אוהדים עם ילדים(מי שכן היה אמיץ ובא ועוד הביא את ילדיו למשחק) רצים לתפוס מחסה. זה ממש היה שעה לפני השריקה לדעתי. מאותו רגע, זה התחלק לשניים, חלק אחד המשיך לכיוון האיצטדיון והחלק השני שהורכב בעיקר ממשפחות, עשה את הדרך חזרה הביתה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 24, 2015 10:44 pm 
Hall of Famer

קרדיט כשמגיע... כל הכבוד להתאחדות לכדורגל שלא ויתרה והגישה תביעה לבית הדין נגד פרא האדם המתקרא טל בן חיים, גם אם השופט לא הגיב לבעיטה שלו בשחקן ללא כדור. וכל הכבוד לבית הדין שהרשיע והרחיק אותו. שחקנים אלימים - שידעו שגם דרך הטלויזיה הם יענשו. לך, שב בבית שבועיים ותשתה משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 26, 2015 10:09 pm 
Hall of Famer

חחחחחחחחחחחחחחיפה חיפה עיר עם תחתית :lol:
יכול להיות שאחרי ההישג בליגת האלופות הם מנסים להשיג אותו הישג גם בליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 27, 2015 12:46 am 
Hall of Famer

לא ייאמן. הייתי בטוח שיכבשו היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 869 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 30 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: