סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 9:02 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 8:34 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
"ראיות חדשות" (ליתר דיוק, ישנות, מלפני 12 שנה, אבל מי אנו שנלין) קושרות את אחד החשודים האחרים לזירת הפשע.
וכרגיל במחוזותינו, מי שהתרשל ברשלנות חמורה ובזדון בעבודתו ובסך הכל הכניס בנאדם חף מפשע למאסר עולם לא יישא באחריות.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 8:45 pm 
מנהל פורום

רק אני רוצה להדגיש משהו :

מדובר בשערה שלא היה לה שורש, ולכן לא היה ניתן לבצע בה בדיקת DNA רגילה (שהתאמה בה היא 99.99 או משהו כזה).
במקרה כזה עושים בדיקת מיטוכונדרית של גרעין התא בשערה. בבדיקה כזו יכולה להיות התאמה לקבוצה מסוימת של אנשים שיכולים לחלוק איזשהו מטען גנטי או אב עתיק משותף, וככל הנראה מדובר בקבוצה גדולה באופן יחסית לבדיקה המסורתית.
מה שאומר שזו ראיה שהיא חלשה במידה מסוימת יחסית לבדיקה רגילה. זה לא אומר שהדברים פה לא יכולים להתהפך, אבל גם ייתכן שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 9:01 pm 
מנהל פורום

סתם רעש תקשורתי ביום שאין בו הרבה חדשות חוץ מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 9:25 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
המידע החדש הוא בינתיים מידע שמוסר הסניגור.

אולי יבוא יום שבו התקשורת תדווח על עניינים שהם דיני נפשות בצורה שקולה והגונה ואמינה אבל לדעתי היום הזה עדיין לא הגיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 9:47 pm 
Hall of Famer

ואולי דווקא כן, כי המידע נמסר לא ע"י הסנגור, אלא ע"י המכון לרפואה משפטית...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 9:51 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
רק אני רוצה להדגיש משהו :
מדובר בשערה שלא היה לה שורש, ולכן לא היה ניתן לבצע בה בדיקת DNA רגילה (שהתאמה בה היא 99.99 או משהו כזה).
במקרה כזה עושים בדיקת מיטוכונדרית של גרעין התא בשערה. בבדיקה כזו יכולה להיות התאמה לקבוצה מסוימת של אנשים שיכולים לחלוק איזשהו מטען גנטי או אב עתיק משותף, וככל הנראה מדובר בקבוצה גדולה באופן יחסית לבדיקה המסורתית.
מה שאומר שזו ראיה שהיא חלשה במידה מסוימת יחסית לבדיקה רגילה. זה לא אומר שהדברים פה לא יכולים להתהפך, אבל גם ייתכן שלא.

מה הסיכוי שאדם בודד מן המניין יימצא כמתאים לשערה זו באופן שגוי ?
גם בלי הראיה האחרונה הנ"ל הצטברו כמה וכמה ראיות כנגד אותה א"ק , וכעת זה אף מתגבר

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 9:59 pm 
מנהל פורום

סליחה שאני מצטט מויינט, אם יש משהו אמין יותר במקום אחר מוזמנים להביא. אבל כצפוי הציטטה שיוצרת את הכותרת הדרמטית מגיעה מהסניגור. האמירות של המכון לרפואה משפטית הן זהירות ולא ברורות ומן הסתם לוקחות בחשבון את כל ההסתייגויות בבדיקה שהסניגור רשאי להתעלם מהן למען הלקוח שלו.

זה התחלת הידיעה:

ציטוט:
במכון לרפואה משפטית התקיימה הערב (יום ה') מסיבת עיתונאים שערך סנגורו של רומן זדורוב, עו"ד ירום הלוי, בעקבות הממצא שאותר בזירת הרצח של תאיר ראדה בדמות שערה שאינה שייכת לזדורוב - שהורשע במעשה ונשלח לרצות עונש מאסר כבד. הלוי אמר: "לנוכח הממצאים החדשים - חובה לקיים משפט חוזר ולשחררו מהכלא"

וזה מה שנאמר בהמשך:

ציטוט:
מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, ד"ר חן קוגל, אמר הערב: "לפי בקשתו של סנגורו של רומן זדורוב ובתיאום ובהסכמת פרקליטות המדינה, המכון לרפואה משפטית ביצע בדיקות DNA מיטוכונדרי כדי להשוות שיערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה ז"ל עם פרופילים גנטיים שונים. הבדיקות בוצעו מספר פעמים כדי לוודא את תקפותן ונמצאו ממצאים חדשים שלא היו ידועים קודם לכן. לפיכך, זימנו את הסנגור ואת אנשי פרקליטות המדינה כדי לבשר להם על הממצאים החדשים".

ציטוט:
ד"ר נורית בובליל, מנהלת המעבדה הביולוגית במכון לרפואה משפטית, אמרה כי "התקבלו שתי דגימות ייחוס חדשות שלמעשה נבדקו בהרחבה של בדיקות שלא בוצעו קודם. הממצאים שהתקבלו מהבדיקה הנוכחית הועברו היום לנציגי פרקליטות המדינה ולסנגורו של רומן זדורוב וייתכן שההתפתחויות יובילו לבדיקות נוספות". לנוכח ההתפתחויות, במשטרה יבקשו ככל הנראה לגבות עדות מא"ק - ששוהה כעת בחו"ל.

את התגובה של יוצרי הסרט בכלל אין מה להביא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 10:25 pm 
Hall of Famer

נשמע לך נורמלי שמוצאים על גופה של הנרצחת שערות של מישהו שהוא לא הנאשם או הנרצחת, והמשטרה פשוט החליטה להתעלם מזה כי זה לא שערות של הבנאדם שהחליטו להפליל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 11:11 pm 
Junior

מה היה התפקיד בכוח של אותה א״ק? חברה לכיתה? מישהי אחרת מאותו בית ספר? כי זה לא מפתיע לדעת שעל בגדים של ילד נמצאות שערות של ילדים אחרים, זה יכול לנבוע מהרבה סיבות רגילות לחלוטין שלא קשורות לרצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 11:14 pm 
Hall of Famer

לא לא
בזמן הרצח הייתה כבר בוגרת לשעבר של אותו בית הספר

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 25, 2018 11:34 pm 
Junior

נראה שבYnet מאוד דחוף למישהו להחזיר את הסיפור לכותרות עם כמות הכתבות בנושא באזורים החמים באתר.

גם ה׳טון׳ של הכתבות לא משאיר מקום לספק מה חושב הכתב/העורך על הפרשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 9:11 am 
מנהל פורום

התותח המפוברק כתב:
נשמע לך נורמלי שמוצאים על גופה של הנרצחת שערות של מישהו שהוא לא הנאשם או הנרצחת, והמשטרה פשוט החליטה להתעלם מזה כי זה לא שערות של הבנאדם שהחליטו להפליל?

זה ציטוט שמנוסח בצורה עילאית, אני חייב להגיד.

בכל אופן אין לי שמץ של הבנה במז"פ, אז אני לא יודע כמה זה נורמלי ורגיל למצוא שערות על גופות וכמה הבדיקות הרלוונטיות אמינות (וגם לא מה עוצמת הראיות נגד זדורוב והאם הוא חף מפשע או לא). כן יש לי הבנה כלשהי במניפולציות תקשורתיות ואני יודע לזהות כאלה כשהן צצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 1:28 pm 
Sophomore

Dovi כתב:
נראה שבYnet מאוד דחוף למישהו להחזיר את הסיפור לכותרות עם כמות הכתבות בנושא באזורים החמים באתר.

גם ה׳טון׳ של הכתבות לא משאיר מקום לספק מה חושב הכתב/העורך על הפרשה.

לא רק בYnet למען האמת. בכל אתרי החדשות מדברים על זה. אתמול במהדורה המרכזית של חדשות 2 דיברו על כך 40 דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 1:32 pm 
Hall of Famer

אוקיי. מה אתה רוצה לומר? שהתקשורת פשוט התלבשה על המשטרה והפרקליטות סתם ככה בלי שום סיבה?
שמכל מקרי הרצח ב-20 שנים האחרונות דווקא על הסיפור הזה החליטו לשים פוקוס ובפועל הרוצח כבר מרצה 12 שנות מאסר ויושב מאחורי סורג ובריח וסתם ממציאים כאן איזושהי קונספירציה שלא הייתה ולא נבראה? שיוצרי הסדרה "צל של אמת" הונו ציבור שלם עם טענות ו"ראיות לכאורה" שלא היו ולא נבראו? שוידאו השחזור של הרצח היה מפוברק ובפועל הרוצח ידע איפה התבצע הרצח, באיזה כלי הוא בוצע וכיצד זה בוצע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 1:44 pm 
Sophomore

התותח המפוברק כתב:
אוקיי. מה אתה רוצה לומר? שהתקשורת פשוט התלבשה על המשטרה והפרקליטות סתם ככה בלי שום סיבה?
שמכל מקרי הרצח ב-20 שנים האחרונות דווקא על הסיפור הזה החליטו לשים פוקוס ובפועל הרוצח כבר מרצה 12 שנות מאסר ויושב מאחורי סורג ובריח וסתם ממציאים כאן איזושהי קונספירציה שלא הייתה ולא נבראה? שיוצרי הסדרה "צל של אמת" הונו ציבור שלם עם טענות ו"ראיות לכאורה" שלא היו ולא נבראו? שוידאו השחזור של הרצח היה מפוברק ובפועל הרוצח ידע איפה התבצע הרצח, באיזה כלי הוא בוצע וכיצד זה בוצע?

אתה שואל אותי? אם כן, אני חושב שאין שום סיכוי בעולם שהרוצח הוא זדורוב. עזוב את זה זה שאין שום ראיה בזירה שמפוצצת בראיות שקשורה לרומן. אני פשוט חושב, מבחינת היגיון פשוט, שגבר עם מסה של גוף מבוגר כמו של זדורוב לעומת ילדה בת 13 עם משקל גוף 30 או 35 קילו לא צריך להגיע לזירה מוטרפת כזו כדי לגמור ילדה קטנה. כולה הוא שובר לה את המפרקת או דופק את ראשה בקיר ותוך שניה הוא היה גומר אותה. רואים לפי הזירה והממצאים שם שהיה מאבק עיקש. מאבק שיכול להיות עם מישהו או מישהי בגודל שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 2:16 pm 
Hall of Famer

האמת ששאלתי את ראובן, כי הוא הביע חוסר שביעות רצון בנוגע לחוסר האיזון של התקשורת בתיק הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 5:45 pm 
מנהל פורום

אני לא יודע מה גרם לסדובסקי וכו' לעשות את הסרט דווקא על זדורוב. אותו סדובסקי הסתבר לי לאחרונה הוא גם מתנגד חיסונים פראי אז אולי המסקנה היא שברור שהחיסונים הם רעל של המימסד?

בזמנו ראיתי את הסרט של סדובסקי וקראתי את פסק הדין ומצאתי את הסרט כתעמולה מופרעת ומלאת שקרים ועיוותים ברורים. את צל של אמת לא ראיתי.

בכל מקרה אתה בעליל החלטת שהיה כאן מעשה הונאה של הפרקליטות ושזו אמת בלתי ניתנת לעירעור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 26, 2018 8:28 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
אני לא יודע מה גרם לסדובסקי וכו' לעשות את הסרט דווקא על זדורוב. אותו סדובסקי הסתבר לי לאחרונה הוא גם מתנגד חיסונים פראי אז אולי המסקנה היא שברור שהחיסונים הם רעל של המימסד?

בזמנו ראיתי את הסרט של סדובסקי וקראתי את פסק הדין ומצאתי את הסרט כתעמולה מופרעת ומלאת שקרים ועיוותים ברורים. את צל של אמת לא ראיתי.

בכל מקרה אתה בעליל החלטת שהיה כאן מעשה הונאה של הפרקליטות ושזו אמת בלתי ניתנת לעירעור.

אתה יכול להיזכר בדוגמא לשקר שהופיע בסרט? הסרט נראה לי די מבוסס, כולל צילומים של ראיות משפטיות וקטעים מפסק הדין.

כצופה כורסא, לי נראה שהקייס מאוד חלש. למיטב ידיעתי, לא מצאו שום ראיה בזירת הרצח שקושרת חד משמעית את זדרוב לרצח, למעט עקבות הנעליים של זדרוב שנמצאו על גופתה (וסדובסקי הראה בצורה די משכנעת למה הראיה הזו מאוד חלשה). אבל אז עולה השאלה, איך אין טביעות דם מהנעליים של זדרוב, מחוץ לחדר השירותים. ואיך הצליח זדרוב לנקות את הנעליים, להשיג בגדים להחלפה ולהעלים את הבגדים העקובים בדם מבלי שאף תלמיד יבחין בו.

זה פשוט לא אפשרי שהרצח יבוצע ע"י אדם בודד, והיה פה קשר של מספר תלמידים, אם באופן ישיר ואם באופן סביל. ואני לא נכנס בכלל לשאלת המניע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 8:35 pm 
Hall of Famer

על איזה סרט מדובר ?

להבדיל , "צל של אמת" זו סידרה ראויה מאוד בכל קנה מידה

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 9:20 pm 
Senior

מעבר לחולשת הראיות האיומה נגד זדורוב כפי שציין איתי וציינו אחרים, ומעבר לכך שבעצם הדבר היחיד שקושר את זדורוב לרצח זו הודאה שהוא טוען שנגבתה תחת לחץ (אם עמוס ברנס היה בחיים הוא היה מספר לכם שזה יכול לקרות)-חסר דבר בסיסי בהאשמת רצח: מניע. זדורוב לא פדופיל, לא חובב אלימות, לא הראה בחייו דבר שאמור לגרום לו לרצוח ילדה שהלכה לשירותים בבית ספר. אצל א"ק, בנוסף לכל הראיות שכן קושרות אותה, יש מניע. הבעיה של המשטרה? שא"ק סכיזופרנית שמאושפזת מדי פעם בפעם, וכנראה שאי אפשר להעמיד אותה לדין בגלל חוסר כשירות נפשית. אז מה רע לזרוק על הפועל האקס סובייטי שבקושי מבין עברית, מי ילחם בשבילו.

מזל שיש מי שנלחם, אפילו אם אחד מהם אנטי חיסונים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

נערך לאחרונה על ידי Hacohen בתאריך ש' אוקטובר 27, 2018 11:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 10:28 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
על איזה סרט מדובר ?

להבדיל , "צל של אמת" זו סידרה ראויה מאוד בכל קנה מידה

https://m.youtube.com/watch?v=kXTulGfnWKs

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 11:31 pm 
Sophomore

רק להזכיר, כי בתי המשפט הסתמכו על מספר פרטים מוכמנים (קרי, פרטים שרק הרוצח יכול לדעת) כדי להרשיע את רומן זדורוב מלבד הודאתו. בתמצית:

* זדורוב ידע שלא ניתן לנעול מבחוץ את דלת תא השירותים שבו נמצאה המנוחה.

* זדורוב ידע את תנוחת המנוחה בשעת הרצח ולאחר הרצח.

* בשיחה שקיים זדורוב עם המעסיק שלו ידע זדורוב כי "ילדה נפלה מאסלה בשירותים", וזאת עוד לפני שהמעסיק שלו עצמו ידע על כך וכנראה טרם אותרה הגופה כלל.

* זדורוב ידע להצביע על תא השירותים הספציפי שבו נמצאה המנוחה.

* זדורוב ציין בפני חוקריו כי ראה טיפות דם בשירותי הבנים בקומה שמתחת לזירת הרצח, והתייסר בפני המדובב על כך שלא טרח לנקותן. טיפות כאלה אכן נצפו בשירותי הבנים.

צריך לציין כי גם דעת המיעוט בבית המשפט העליון (השופט היחיד מבין השופטים הרבים שדנו בתיק בשתי הערכאות) כתב כי מדובר "בזיכוי מחמת הספק, זיכוי שהוא פסע מהרשעה בלבד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 11:53 pm 
Hall of Famer

Bozzy כתב:
רק להזכיר, כי בתי המשפט הסתמכו על מספר פרטים מוכמנים (קרי, פרטים שרק הרוצח יכול לדעת) כדי להרשיע את רומן זדורוב מלבד הודאתו. בתמצית:

* זדורוב ידע שלא ניתן לנעול מבחוץ את דלת תא השירותים שבו נמצאה המנוחה. למה זה נחשב פרט מוכמן? רק מי שרוצח יכול לדעת פרט כזה? אולי אני טועה בגדול, אבל כמדומני שרוב השירותים הציבוריים ננעלים מבפנים ולא כוללים מנעול שאפשר לנעול בצורה חיצונית.

* זדורוב ידע את תנוחת המנוחה בשעת הרצח ולאחר הרצח. לא יודע מה זה אומר "בשעת הרצח" ו"לאחר הרצח", אבל אלו בהחלט פרטים שהשוטרים יכלו לספר לו.

* בשיחה שקיים זדורוב עם המעסיק שלו ידע זדורוב כי "ילדה נפלה מאסלה בשירותים", וזאת עוד לפני שהמעסיק שלו עצמו ידע על כך וכנראה טרם אותרה הגופה כלל. מחיפוש קצר בגוגל, הציטוט נאמר לאשתו, והם אח"כ חזרו בהם מהדברים וטענו שלמדו על הדבר מהתקשורת.

* זדורוב ידע להצביע על תא השירותים הספציפי שבו נמצאה המנוחה. גם סטיבי וונדר יכל להצביע על תא השירותים. חוץ מלשים שלט וחיצים עליו, המשטרה עשתה פחות או יותר הכל כדי להכווין אותו למקום.

* זדורוב ציין בפני חוקריו כי ראה טיפות דם בשירותי הבנים בקומה שמתחת לזירת הרצח, והתייסר בפני המדובב על כך שלא טרח לנקותן. טיפות כאלה אכן נצפו בשירותי הבנים. איך זה קשור לרצח?

צריך לציין כי גם דעת המיעוט בבית המשפט העליון (השופט היחיד מבין השופטים הרבים שדנו בתיק בשתי הערכאות) כתב כי מדובר "בזיכוי מחמת הספק, זיכוי שהוא פסע מהרשעה בלבד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 27, 2018 11:57 pm 
Senior

גם עמוס ברנס ידע "פרטים מוכמנים".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 12:33 am 
Hall of Famer

בוז'י ,
לפחות לפי ההקלטות מהחקירה והשחזורים , בחלק מהפרטים שציינת ( וגם רבים אחרים ) זדורוב פשוט מנחש פרט אחרי פרט בנושאים השונים , עד שבמקרה הוא גם אומר את מה שקרה בפועל .
אשמח להתייחוסך לנ"ל

בכל מקרה , אני לא חושב שיש ספק כרגע שחובה לעשות משפט חוזר , מיצוי חקירה ( איך לעזאזל עדיין יש שערות שנמצאו על גופת הנרצחת ולא נשלחו לבדיקה ?! ) וחשיבה מחודשת על התיק , אבל אני סקפטי מאוד אם זה יקרה - כי יותר מדי אנשים יחטפו על הראש ( לכל הפחות ) באם התמונה תתהפך .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה