סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 11, 2024 11:24 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 9:23 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
התותח המפוברק כתב:
Bozzy כתב:
רק להזכיר, כי בתי המשפט הסתמכו על מספר פרטים מוכמנים (קרי, פרטים שרק הרוצח יכול לדעת) כדי להרשיע את רומן זדורוב מלבד הודאתו. בתמצית:

* זדורוב ידע שלא ניתן לנעול מבחוץ את דלת תא השירותים שבו נמצאה המנוחה. למה זה נחשב פרט מוכמן? רק מי שרוצח יכול לדעת פרט כזה? אולי אני טועה בגדול, אבל כמדומני שרוב השירותים הציבוריים ננעלים מבפנים ולא כוללים מנעול שאפשר לנעול בצורה חיצונית.

אז שבמקרה הזה, תאי השירותים בבית הספר היו ניתנים לנעילה ולפתיחה מבחוץ באמצעות החדרת חפץ חד ללשונית המנעול וסיבובו. אולם, את מנעול התא השני, בו נמצאה המנוחה, לא ניתן היה לסובב מבחוץ, אלא רק באמצעות שימוש בפלייר או כלי עבודה דומה. מדובר היה בפגם ייחודי בלשונית המנעול של התא הספציפי הזה לעומת אחרים. זדורוב הוא שסיפר על כך לחוקרים לראשונה, וכך הוא גם הסביר את מסלול הבריחה שלו (יציאה מתא השירותים השלישי, ולא מהדלת).

* זדורוב ידע את תנוחת המנוחה בשעת הרצח ולאחר הרצח. לא יודע מה זה אומר "בשעת הרצח" ו"לאחר הרצח", אבל אלו בהחלט פרטים שהשוטרים יכלו לספר לו.

כל שאני יודע לומר הוא שבתי המשפט (כמה וכמה שופטים נפרדים בשתי ערכאות) הגיעו למסקנה כי החוקרים לא אמרו לו או רמזו לו בחקירה על פרטים אלה. "בהחלט אפשרי" זו טענה תיאורטית, אבל צריך לגבות אותה בראיות כלשהן.

* בשיחה שקיים זדורוב עם המעסיק שלו ידע זדורוב כי "ילדה נפלה מאסלה בשירותים", וזאת עוד לפני שהמעסיק שלו עצמו ידע על כך וכנראה טרם אותרה הגופה כלל. מחיפוש קצר בגוגל, הציטוט נאמר לאשתו, והם אח"כ חזרו בהם מהדברים וטענו שלמדו על הדבר מהתקשורת.

אחד מהשופטים סבר *שאולי* ג'אנח עצמו אמר זאת לזדורוב בשיחת טלפון, אבל השופטים האחרים סברו כי ג'אנח כלל לא ידע בשעה הזו כיצד נרצחה המנוחה.

* זדורוב ידע להצביע על תא השירותים הספציפי שבו נמצאה המנוחה. גם סטיבי וונדר יכל להצביע על תא השירותים. חוץ מלשים שלט וחיצים עליו, המשטרה עשתה פחות או יותר הכל כדי להכווין אותו למקום.

שוב, אני לא מביע עמדתי האם מדובר בפרט בדרגה גבוהה או לא, אלא מציין עובדות. זה אחד מהפרטים בגינו הורשע זדורוב.

* זדורוב ציין בפני חוקריו כי ראה טיפות דם בשירותי הבנים בקומה שמתחת לזירת הרצח, והתייסר בפני המדובב על כך שלא טרח לנקותן. טיפות כאלה אכן נצפו בשירותי הבנים. איך זה קשור לרצח?

כי כשאתה מתוודה בפני המדובב שלך שיש טיפות דם בשירותי הגברים ושכחת לנקות אותן, ואז החוקרים הולכים לבדוק את שירותי הגברים ואכן מגלים שם טיפות דם שלא נוקו זה: א. מפליל ביותר, שכן כנראה היית באזור הרצח בשעה הרלוונטית. ב. זה מקנה אותנטיות ואמינות להודאה שלך. ג. זה פרט מוכמן, בדרגה מסוימת, שכן רק מי שהיה שם יכול לדעת זאת.

צריך לציין כי גם דעת המיעוט בבית המשפט העליון (השופט היחיד מבין השופטים הרבים שדנו בתיק בשתי הערכאות) כתב כי מדובר "בזיכוי מחמת הספק, זיכוי שהוא פסע מהרשעה בלבד".

התייחסותי הפרטנית לעיל, בנטוי.

צריך לציין עוד: ארבעה ימים לפני הרצח זדורוב חיפש באינטרנט מאמרים על שיסוף גרונות וסכינאות. זדורוב טען כי זרק לפח את המכנסיים שלבש ביום הרצח, מבלי שהיה לו הסבר מניח את הדעת לכך.

ולהשלמת התמונה, אציין כי שני בתי המשפט התרשמו כי זדורוב לא היה כה תמים כפי שמוצג בסרטים. ראשית, הוא היה מאוד מניפולטיבי בחקירותיו. כך כתב בית המשפט המחוזי לגבי זדורוב: "הנאשם התנהל במניפולטיביות, בקור רוח, תוך הפעלת שיקול דעת ובחינה מושכלת של שלבי החקירה ושאלות החוקרים, כאשר הוא עוקב בערנות ובחדות אחר מהלך החקירה". למשל, כאשר זדורוב התוודה בפני המדובב שלו, הוא נהג לדבר בקול רם בחלקים שהוא טוען שלא רצח, אבל בקול נמוך ביותר כאשר הוא מתוודה על פרטים מתוך הרצח.

ובסיכום: איני משוכנע כי זדורוב רצח את ראדה. אבל אני בטוח שהרבה אנשים בטוחים בכך מבלי שקראו לעומק את כל הראיות ואת שני פסקי הדין, אלא ראו סרט או שניים שמאמצים נראטיב מסוים ועל בסיסם הם חורצים דעה. וזה לא מספיק בנושא כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 9:58 am 
Senior

מובן מאליו, לפחות בעיניי, שהשופטים אינם מטומטמים או רשעים והרשיעו את זדורוב בהליך פלילי סביר. אם יש כאן בעיות קשות, אלה בעיות של המשטרה והדרך בה היא השיגה ראיות/התעלמה מראיות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 10:33 am 
מנהל פורום

התותח המפוברק כתב:
נשמע לך נורמלי שמוצאים על גופה של הנרצחת שערות של מישהו שהוא לא הנאשם או הנרצחת, והמשטרה פשוט החליטה להתעלם מזה כי זה לא שערות של הבנאדם שהחליטו להפליל?

אממ כן...
הבדיקות האלה עולות אלפי דולרים (פר שערה). למשטרה אין אפשרות להצליב כל שערה עם כל אוכלוסיית ישראל, מבחינת כסף ומאמץ. לכן היא צריכה לעשות חלק מפעולות החקירה באופן סלקטיבי.
ומול מי היא אמורה הייתה להשוות את השערות האלה? בין החשוד המרכזי שהודה, שיחזר (והורשע לבסוף ב-3 ארכאות) או בין ... מי בעצם? אין לה עוד חשוד אחר לפחות כרגע.
בנוסף יש לזכור שאני מניח שבכל זירת רצח יש המון "זבל" פורינזי של שערות, עקבות וחומר דנ"א של אנשים נוספים שביקרו בה לפני (תחשבו על רמת הזוהמה בשירותים ציבוריים בבית ספר) או אחרי (כוחות מד"א ומשטרה). ככה שכן, זה נשמע נורמלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 10:38 am 
מנהל פורום

עוד כמה דברים:
סוליות הנעליים של זדורוב גם היו נקיות לחלוטין אחרי שנוקו ככל הנראה בחומר כימי. גם את זה הוא לא הסביר.

ומי שראה את סרטוני ההודאה מול המדובב קשה שלא להסכים שהוא האשם. הוא הרי מול מדובב, לא תחת חקירה בחדר או שמישהו מענה אותו.
הוא מספר ימבה פרטים. כולל זה שהוא שוטף את הדם בשירותי הבנים. המדובב מעלה את הסברה שהמשטרה גילתה שם דם. וזדורוב משיב לו משהו
בסגנון איזה מטומטם אני, אולי השארתי שם כמה טיפות, הייתי בטוח שניקיתי הכל.

למה לעזאזל למישהו להמציא כזה דבר? לאיזה צורך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 11:13 am 
Freshman

אני חושב שכל הפרטים המוכמנים שהוזכרו לעיל יכלו להגיע לידיעתו של זדורוב באמצעות המשטרה, שבמקרים כאלה הרצון שלה להציג לציבור הישג - בדמות תפיסת הרוצח - שקול למידת החרמנות של ילד חרדי בן 16 שנחשף לראשונה לכתף חשופה של בחורה. כשאתה (=המשטרה) כ"כ ממוקד מטרה אז זו ממש לא בעיה להדביק לאנשים תיק.
אז נכון, מדובר בחתיכת תיאוריית קונספירציה שגודלה שקול בדיוק למידת אי האמון שלי במערכת האיומה הזו.

ואין לי באמת דעה נחרצת בעיניין. אני לא מתיימר לדעת האם רומן זדורוב רצח או לא רצח. אני בהחלט מסכים שיש דברים שמעוררים תהיות רבות (כמו למה לעזאזל הוא חיפש מאמרים על שיסוף גרונות כמה ימים לפני הרצח?), יחד עם זאת יש כ"כ הרבה סימני שאלה, גם ביחס לראיות נגד זדורוב וגם ביחס לעדויות שונות שקושרות את א"ק לרצח - שבעיניי בהחלט מקימות את הספק הסביר שדרוש לזיכוי בהליך פלילי. במובן הזה, אני לחלוטין בעד הגישה שעדיף לטעות ולשחרר מחמת הספק 100 רוצחים, מאשר ללכת על הבטוח ולהכניס אדם חף מפשע אחד לכלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 12:06 pm 
Sophomore

השתדלתי לא להיכנס בכלל לפרטים לכל הסיפור המטורף הזה, אבל הערה לגבי חיפושים באינטרנט:
לא כל כך קשה 'לשחק' עם ראיות כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 12:17 pm 
מנהל פורום

אם מסתכלים בצורה יותר גורפת, לטעמי מה שהמשטרה כינתה "פרטים מוכמנים" היו די חלשים. גם אפשר היה להתעלם מפארסת טביעת הנעל לכאורה שתפסה הד ציבורי גדול.
מנגד גם לא הייתי מתייחס מדי ל"טעויות" של זדורוב בשחזור. אני מניח שגם בשחזורים של רציחות אחרות שלצורך העניין ודאיות ב-100%, הרוצח מפגין חוסר דיוקים כאלה ואחרים.
בין אם בהובלת הבלש הראשי שמנסה לבנות שחזור שמתאים לסיפור שהוא בונה, בין אם בגלל חוסר זיכרון עצמו שלו של האירוע, וגם בגלל הלחץ מהסיטואציה.

אבל גם אם נתעלם מזה, סביב זדורוב היו יותר מדי סימני שאלה, "התנהגויות של אשם" (התייחסו לזה גם בהכרעת הדין) וכמובן עניין ההודאה והשחזור.
מה שיש מולו זה הרבה הרבה יותר מאשר למה שיש מול א"ק (שבינתיים זה לכאורה משוגעת שהתוודתה על הרצח והכחישה בכל חקירה שעברה, פלוס DNA שעשוי להתאים להרבה אנשים של האקס שלה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 12:40 pm 
Hall of Famer

עובדתית א"ק גם ניסתה לתקוף באלימות אנשים אחרים ( דפוס עברייני נקרא לזה ? ) , בעלת אובססיה לאיברים פנימיים ודם ( מניע ? ) .
משהו נסיבתי מעניין זה שכמה מהסובבים אותה ששמעו על ההתוודות שלה התאבדו בסמוך . אז אני מבין שהם כפי הנראה חלק מ"אוכלוסייה בסיכון" בכל מקרה , אבל זה עדיין פרט ייחודי לטעמי ( גם אם ללא כל משמעות משפטית ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 1:01 pm 
Freshman

כשרוצח מתוודה בפני אדם אחר שהוא רצח אז בהחלט יכול להיות לכך משקל משמעותי. ברור שזו מילה נגד מילה אבל נראה שהמשטרה לא ממש שמחה לקבל את האינפורמציה הזו ולא בדיוק בדקה האם יש משהו מאחורי זה. הרי מבחינתם הם הצליחו להביא לפיצוח המקרה אז למה להעמיד את ההישג בסימני שאלה מיותרים? הרי המוניטין של המשטרה ו"אמון הציבור" (שהוא די ברצפה האמת) יותר חשובים מחייו של עוד רוסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 1:27 pm 
מנהל פורום

בטן רכה וחביבה כתב:
כשרוצח מתוודה בפני אדם אחר שהוא רצח אז בהחלט יכול להיות לכך משקל משמעותי. ברור שזו מילה נגד מילה אבל נראה שהמשטרה לא ממש שמחה לקבל את האינפורמציה הזו ולא בדיוק בדקה האם יש משהו מאחורי זה. הרי מבחינתם הם הצליחו להביא לפיצוח המקרה אז למה להעמיד את ההישג בסימני שאלה מיותרים? הרי המוניטין של המשטרה ו"אמון הציבור" (שהוא די ברצפה האמת) יותר חשובים מחייו של עוד רוסי.

ולמה אתה בדיוק אומר שהמשטרה "לא בדיוק בדקה האם יש משהו מאחורי זה"? הם כן חקרו אותה כמה פעמים, בדקו אליבי ועשו איסוף חקירות נוסף מסביב.
אפשר להתווכח האם לא מוצו המאמצים (וגם אתה לא מסוגל להניח את האצבע על משהו ספציפי), אבל מכאן עד למה שאתה מתאר זו סתם הטלת רפש במשטרה שנהפך להיות הספורט הלאומי.

אפילו אם רק ניקח את הוידויים, אז מצד אחד יש לך מטורפת שאובחנה קלינית שאמרה כמה פעמים שהיא רצחה, אבל בכל חקירה הכחישה זאת.
מהצד השני מישהו שהתוודה מול מדובב ולאחר מכן בחקירה וגם שיחזר (בתוספת שאר הדברים המפלילים)... למי להאמין?

ואגב, לא הבנתי מ"אנשי זדורוב" איך הם מסבירים את ה"הישברות" שלו בחקירה במידה והוא אכן לכאורה אולץ להתוודות על מעשה שהוא לא עשה.
הרי מדובר באדם קר רוח, קשוח, מניפולטיבי ומחושב (כך לפי החקירה ופסק הדין). הוא לא עבר התעללויות או עינויים, והיה במעצר שגרתי לגמרי שנהוג בחקירת רוצחים.
לא היה פה שום פעולות גואנטנמו או קפטן ג'ורג' שהפעילו עליו לחץ כזה עצום שהוא היה אמור כאדם חף מפשע להודות בפשע שלא הוא ביצע.
אני מסכים שהיו אי סדרים מסוימים בחקירה בעניין השפה, ודברים שאמרו החוקרים. צריך גם לזכור שחקירה זה לא משהו סטרילי או סקריפט בתוכנה. אי אפשר לבצע אותה
100% על פי הספר ותמיד יש חריגות. אבל אם מסתכלים בהיי-לוול, התמונה לא משתנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 1:36 pm 
Freshman

אני זוכר שבזמנו הייתי בסיור בסניגוריה הציבורית ושם הרחיבו הרבה בנושא הזה ובין היתר על כך שלא בדקו לעומק את החשדות נגד א"ק, שנגוזו די מהר.

לגבי ההודאה של זדורוב אל מול ההכחשה של א"ק - מניח שאם תשים אותה בתנאים דומים לאלו של זדורוב, יש סיכוי סביר מאוד שגם היא תודה.

ואני חושב שאנשים שנתונים תחת לחץ אדיר (גם אם לא מבחינת אלימות פיזית) יכולים להודות בהרבה דברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 9:36 pm 
Junior

יש את הסרטון שבו זדורוב לא יודע שהוא מוקלט ומדבר עם המדובב. הוא אומר בקול רם משהו אחד (״לא הרגתי אותה״) ואז בלחש משהו אחר לגמרי (״לא ניקיתי את הדם אחרי שרצחתי אותה״ או משהו כזה).

אני חושב שכשמסתכלים על המקרה בכללותו, אם זוכרים שבכל זאת חייב להיות שם רוצח - אין לי ספק שזדורוב הוא האשם. מי לעזאזל מנקה את הנעל בחומר כימי? מי מתוודה שהוא שונא את הילדות הקטנות שמעצבנות אותו? מי מחפש חומר על איך לשסף גרון? רוצח, זה מי.

https://www.youtube.com/watch?v=YxKCn-7vdug

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 28, 2018 11:38 pm 
מנהל פורום

בטן רכה וחביבה כתב:
אני זוכר שבזמנו הייתי בסיור בסניגוריה הציבורית ושם הרחיבו הרבה בנושא הזה ובין היתר על כך שלא בדקו לעומק את החשדות נגד א"ק, שנגוזו די מהר.

לגבי ההודאה של זדורוב אל מול ההכחשה של א"ק - מניח שאם תשים אותה בתנאים דומים לאלו של זדורוב, יש סיכוי סביר מאוד שגם היא תודה.

ואני חושב שאנשים שנתונים תחת לחץ אדיר (גם אם לא מבחינת אלימות פיזית) יכולים להודות בהרבה דברים.

דברים תמיד יכולים לקרות. אנשים בהחלט יכולים להודות בדברים שהם לא עשו. אבל אם כן זה בדרך כלל מקרה נדיר יחסית שניתן לקטלג אותו ל(א) פיגור שכלי או אדם שקל מאוד לעשות לו מניפולציות (מקרה הרוצח הבדואי בפרשת חנית קיקוס, לכאורה הנערים בפרשת דומא), (ב) מחלת נפש (הודאה אם הייתה מתרחשת של א"ק), או (ג) הפעלת לחץ אדיר שהוא לרוב פיזי ומתעלל בצורה קיצונית (למשל עינויי שב"כ או גואנטנמו למיניהם).

זדורוב לא מפגר, אין לו מחלת נפש הידוע לפסיכיאטריה, והוא לא חווה לחץ חריג בחקירה או עינויים (מעבר לסיטואציה שהיא אכן מלחיצה). כל זה לטעמי משאיר סימן שאלה גדול האם אדם שמאופיין בקשיחות, בעורמה, ושהוא לכאורה חף מפשע וכו' וכו' יודה באשמה בכל כך קלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 12:08 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
רק אני רוצה להדגיש משהו :

מדובר בשערה שלא היה לה שורש, ולכן לא היה ניתן לבצע בה בדיקת DNA רגילה (שהתאמה בה היא 99.99 או משהו כזה).
במקרה כזה עושים בדיקת מיטוכונדרית של גרעין התא בשערה. בבדיקה כזו יכולה להיות התאמה לקבוצה מסוימת של אנשים שיכולים לחלוק איזשהו מטען גנטי או אב עתיק משותף, וככל הנראה מדובר בקבוצה גדולה באופן יחסית לבדיקה המסורתית.
מה שאומר שזו ראיה שהיא חלשה במידה מסוימת יחסית לבדיקה רגילה. זה לא אומר שהדברים פה לא יכולים להתהפך, אבל גם ייתכן שלא.

לא בדיקה מיטוכונדרית של גרעין התא (אין דבר כזה, מיטוכונדריה בגרעין התא), אלא בדירה של DNA שנמצא במיטוכונדריה.
שערה מורכבת מתאים מתים, שכבר אין בהם גרעין,. ולכן אם היא נטולת שורש, שבו יש תאים חיים, אפשר לבדוק בה רק DNA מיטוכונדריאלי.

נערך לאחרונה על ידי אורן בתאריך ב' אוקטובר 29, 2018 12:23 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 12:19 am 
Senior

רק לציין שפרופסור בועז סנג'רו, משפטן בעל שם ומומחה לדיני ראיות ועונשין, תופס פוזיציה מאד ברורה למען זדורוב וטוען במילים ברורות שהאיש חף מפשע. פרסם מאמר היום ב"הארץ" בעניין.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 12:25 am 
Hall of Famer

טוב, מפעל חייו של סנג'רו זה חיסול מעמדה של ההודאה כמלכת הראיות (ויש לו נימוקים מצויינים למה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 12:30 am 
מנהל פורום

Hacohen כתב:
רק לציין שפרופסור בועז סנג'רו, משפטן בעל שם ומומחה לדיני ראיות ועונשין, תופס פוזיציה מאד ברורה למען זדורוב וטוען במילים ברורות שהאיש חף מפשע. פרסם מאמר היום ב"הארץ" בעניין.

לינק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 8:42 am 
Senior

https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6595483

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 9:31 am 
מנהל פורום

זה למנויים לא מצליח לראות את מלוא הכתבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 9:39 am 
Senior

אז תעשה מנוי...

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 10:36 am 
מנהל פורום

לא בא לי.

אבל הטוקבקים די קוטלים את הכותב. ולאור זה שמדובר בקהל משכיל עילאי ומתנשא, לא הייתי מתהלב מדי מהכתבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 10:40 am 
Senior

מאד אהבתי את הלוגיקה שלך!

פרופסור למשפטים שהוא מומחה לדיני ראיות כותב מאמר מלומד שמסביר למה לדעתו זדורוב חף מפשע<הטוקבקים שקוטלים אותו כי הם טוקבקיסטים ב"הארץ", אשר כידוע עברו סינונים מחמירים ביותר לפני שהתאפשר להם לקרוא מאמר ולהגיב עליו בטוקבק, בניגוד לסנג'רו החמאר הזה שכותב מנהמות ליבו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 12:24 pm 
מנהל פורום

טוקבקים בהארץ עוברים 2 סינונים מרכזיים (עצם קריאה בהארץ + תשלום), ככה שאני מניח שהם הרבה מעבר לממוצע באתרים כמו YNET וכו'.

ברגע שאראה את המאמר יהיה ניתן להגיב לטענות. הבנתי מבין השורות החסרות שהוא מאשים את א"ק, שבסופו של יום תיק הראיות מולה (אם אפשר לקרוא לזה ככה) חלש בהרבה מזה של רומן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 1:33 pm 
Senior

תניח מה שאתה רוצה, לא עשיתי השוואה כי אני קורא טוקבקים רק ב"הארץ"-אבל אני יכול לומר לך שלצד חבר'ה מבריקים יש לא מעט עילגים ובורים. בכל מקרה עצם הטענה שלך מגוחכת. סנג'רו הוא לא חובבן, הוא מומחה. גם אם מדובר באינטיליגנטים אחד-אחד, אם הם לא מומחים בדיני ראיות, סביר להניח שאין להם קייס מולו ככל שמדובר בעובדות ולא בדעות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:00 pm 
Hall of Famer

גם אני בעוונותיי הרבים לא מנוי בהארץ לכן לא קראתי את הטור, אבל

אורן כתב:
טוב, מפעל חייו של סנג'רו זה חיסול מעמדה של ההודאה כמלכת הראיות (ויש לו נימוקים מצויינים למה).

כלומר אם נאמין לאורן, יש פה אג'נדה נוספת למעט התעניינות במקרה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ראי שעל הקיר ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה