סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 14, 2024 2:50 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:08 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
איך יכול להיות שרק אני חושב על התסריט של זדורוב וא״ק ביחד?! החיים זה לא או-או. תזכרו ממי שמעתם לראשונה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:13 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
גם אני בעוונותיי הרבים לא מנוי בהארץ לכן לא קראתי את הטור, אבל

אורן כתב:
טוב, מפעל חייו של סנג'רו זה חיסול מעמדה של ההודאה כמלכת הראיות (ויש לו נימוקים מצויינים למה).

כלומר אם נאמין לאורן, יש פה אג'נדה נוספת למעט התעניינות במקרה.

"אג'נדה נוספת", מי שיישמע. האיש הקדיש את חייו למחקר בנושא הודאות והגיע למסקנה שההסתמכות על הודאה כראיה יחידה/חזקה היא מוטעית. הוא משתף את הידע שלו עם הציבור. אתה באמת חושב שהאיש היה אומר בבירור "חף מפשע, לשחררו מיד" אם היה חושב שהאיש הוא רוצח, רק כדי שהתזה שלו תקבל בכורה?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:37 pm 
Hall of Famer

לא קראתי את הטור, אז אני לא יודע מה הוא כתב שם. אני גם לא מכיר את האיש והמוסר שלו וכמה חשובה לו התזה שלו לעומת אמירה זו או אחרת על נאשם. הייתי גם רוצה להאמין שפרקליט מחוזי יפעל אך ורק ממניעים של צדק ולא ימעל בתפקידו, אבל רות דוד וכו'.
בכל מקרה הגיוני שבן אדם שמפעל חייו הוא לחסל את ההודאה ימצא שלל רב במקרה שמבוסס על הודאה שיש בה בעייתיות גדולה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:38 pm 
Hall of Famer

חייב לומר שמעניין לראות איך לא מעט אנשים מן היישוב נכנסו לפרשה הזו ברמה של לקרוא עדויות, פרוטוקולים וכו'.
(לא מפתיע כמובן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 2:49 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
לא קראתי את הטור, אז אני לא יודע מה הוא כתב שם. אני גם לא מכיר את האיש והמוסר שלו וכמה חשובה לו התזה שלו לעומת אמירה זו או אחרת על נאשם. הייתי גם רוצה להאמין שפרקליט מחוזי יפעל אך ורק ממניעים של צדק ולא ימעל בתפקידו, אבל רות דוד וכו'.
בכל מקרה הגיוני שבן אדם שמפעל חייו הוא לחסל את ההודאה ימצא שלל רב במקרה שמבוסס על הודאה שיש בה בעייתיות גדולה.

קודם כל טוב לקרוא טקסט לפנים שמעירים לגביו הערות ומניחים לגביו הנחות, בינתיים יש לנו "לא קראתי, אבל טוקבקים ב"הארץ" נגדו" ו"לא קראתי, אבל שמעתי ממישהו שמפעל חייו זה לחסל את ההודאה" (שזה כבר עיוות, אורן כתב "לחסל את ההודאה כמלכת הראיות").

אם בכל זאת להגיב למה שהעלית, אז הסבירות שאדם נורמטיבי-לפני שהוא פרופסור למשפטים ולפני שיש לו אג'נדה משפטית מסוימת שכאמור נובעת ממחקר אליו הוא מקדיש את חייו, פחות או יותר-יפעל פומבי לכך שאדם שהוא סבור ברמה כלשהי שהוא רוצח ילדה תמימה ישוב למרחב הציבורי כזכאי וחף מפשע, לא באמת קיימת בעיניי.

אם תטרח לקרוא את המאמר, אני מבטיח לך שתגלה שטיעוניו (וגם אורן ציין: נימוקי הכלליים, עוד לפני המקרה הזה, מצוינים) עמוקים בהרבה מההשטחה שעשית להם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 3:18 pm 
מנהל פורום

אתה מוזמן לעשות קופי פייסט למאמר במקום שנמשיך לדוש במה כן או לא רשום שם.

בכל אופן, הטיעון של להביא מומחה לתחום X, שתומך בצד שלך ולהצדיק את טענותיו בזה שהוא מומחה לתחום X הוא קצת מעגלי.
עד כמה שאני מבין מהמשפט, גם אף אחד בפרקליטות לא ניסה להסתמך על ההודאה כראיה יחידה. יש עוד הרבה ראיות נסיבתיות ומחשידות אחרות שהובאו ואין טעם להעלות אותן שוב.
וכן, בהחלט כל משפטן (או עיתונאי או סלב) היום מחווה דעה על פרשת תאיר ראדה, בין השאר כדי לקדם את עצמו, מעמדו ו/או המחקר/משרד שלו.
יש באז עצום עכשיו סביב הפרשה וכל התבטאות, במיוחד כזו של אקדמאי מקבלת תהודה רמה.

ולגבי ה"מומחה": הרי להזכיר, מי שחקר (משטרה), הגיש כתב אישום (פרקליטות) והרשיע (שופטים מנוסים ב-3 ארכאות) הם הרי גם מומחים בתחומם, בעלי שם, שהעבודה שלהם היא "מפעל חייהם".
אתה בעצם במשתמע מבטל אותם וקורא להם חובבנים, בעוד פרופ' במכללה כלשהי הוא האורים והתומים.
לא רק זה, אתה העלית את נושא הסבירות של הפרופסור למשפטים. אז מה בדיוק הסבירות שכל מערכת האכיפה והמשפט אליה כל גורם מקדיש את חייו היא לתפור תיק לאדם שהם חושבים שהוא חף מפשע?

אגב גיגול פשוט עליו יראה כל מיני התבטאויות מאוד שנויות במחלוקת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 3:46 pm 
Senior

א. לא עושה קופי פייסט לטקסט בתשלום, לא צריך להיות פרופסור למשפטים כדי להבין שזה אסור.

ב. אין צד "שלי". אין לי מושג מי רצח את תאיר ראדה.

ג. הטיעון לא היה "תראו, סנג'רו מומחה, קבלו אותו כאורים ותומים". בסך הכל הסבתי את תשומת הלב שיש איש כזה, וזו דעתו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 4:17 pm 
Junior

לא מבין כלום בפרטי הפרשה, אבל מכיוון שאבי מלר לא חבר בפורום, אני רק אעיר שזה נשמע מאד הגיוני שגורמים בעלי אינטרס סנג'רו את הפרופסור המלומד לומר את מה שאמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 5:20 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
עמוס לב כתב:

קודם כל טוב לקרוא טקסט לפנים שמעירים לגביו הערות ומניחים לגביו הנחות, בינתיים יש לנו "לא קראתי, אבל טוקבקים ב"הארץ" נגדו" ו"לא קראתי, אבל שמעתי ממישהו שמפעל חייו זה לחסל את ההודאה" (שזה כבר עיוות, אורן כתב "לחסל את ההודאה כמלכת הראיות").

אם בכל זאת להגיב למה שהעלית, אז הסבירות שאדם נורמטיבי-לפני שהוא פרופסור למשפטים ולפני שיש לו אג'נדה משפטית מסוימת שכאמור נובעת ממחקר אליו הוא מקדיש את חייו, פחות או יותר-יפעל פומבי לכך שאדם שהוא סבור ברמה כלשהי שהוא רוצח ילדה תמימה ישוב למרחב הציבורי כזכאי וחף מפשע, לא באמת קיימת בעיניי.

אם תטרח לקרוא את המאמר, אני מבטיח לך שתגלה שטיעוניו (וגם אורן ציין: נימוקי הכלליים, עוד לפני המקרה הזה, מצוינים) עמוקים בהרבה מההשטחה שעשית להם.

צודק, קיצרתי את מה שאורן כתב. מפעל חייו הוא לחסל את ההודאה כמלכת הראיות.
לגבי המאמר, מה שאתה למעשה אומר, זה שאתה העלית איזה מאמר שרובנו לא יכולים לקרוא ומאחר ואנחנו לא מנויים אז גם אי אפשר להתייחס אליו ולכן הוא מהווה איזושהי הוכחה שלמעשה אסור לנו לחלוק עליה, כי כאמור לא קראנו את המאמר.
אז אני כופר בכך ואני חושב שאנשים מונעים מאג'נדה במקרים רבים ובכדי לקדם את האג'נדה שלהם עושים מעשים הרבה יותר גרועים מאשר לקרוא לרומן זדורוב חף מפשע, גם אם לא ברור אם הוא אכן חף מפשע או לא.

כמו ששיבר אומר, ישבו 2 בתי משפט ודנו במקרה זדורוב. אף אחד מהרכב השופטים לא טען שזדורוב לא עשה את המעשה. דעת מיעוט אמרה שההגנה הצליחה לנטוע ספק סביר שמספיק בשביל לזכות את זדורוב. אז הדעה שלהם נחשבת בעיני לא פחות מדעה של פרופסור למשפטים זה או אחר.

באופן כללי, אני חושב שכל מי שקצת עוקב אחרי הפרשה יודע שיש פה סימני שאלה גדולים. אין פה מקרה חד וחלק שברור מי הרוצח. לפי מה שקראתי פה ושם אני יכול להגיד לך שאני מאמין שלמרות הכול זדורוב אשם. להגיד לך שכמו אותו פרופסור יש לי עמדה חד משמעית שהוא אשם? ברור שלא. לא אפול מהכסא ולא אופתע אם יתגלה שהמשטרה תפסה קורבן רק בשביל לסגור תיק שזכה להד גדול מאד בתקשורת.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 5:30 pm 
Junior

Hacohen כתב:
עמוס לב כתב:

קוראים לזה מתא-ביקורת

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 5:32 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
באופן כללי, אני חושב שכל מי שקצת עוקב אחרי הפרשה יודע שיש פה סימני שאלה גדולים. אין פה מקרה חד וחלק שברור מי הרוצח. לפי מה שקראתי פה ושם אני יכול להגיד לך שאני מאמין שלמרות הכול זדורוב אשם. להגיד לך שכמו אותו פרופסור יש לי עמדה חד משמעית שהוא אשם? ברור שלא. לא אפול מהכסא ולא אופתע אם יתגלה שהמשטרה תפסה קורבן רק בשביל לסגור תיק שזכה להד גדול מאד בתקשורת.

זה נשמע כאילו יש בעיניך ספק סביר

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 5:33 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
Hacohen כתב:
עמוס לב כתב:

צודק, קיצרתי את מה שאורן כתב. מפעל חייו הוא לחסל את ההודאה כמלכת הראיות.
לגבי המאמר, מה שאתה למעשה אומר, זה שאתה העלית איזה מאמר שרובנו לא יכולים לקרוא ומאחר ואנחנו לא מנויים אז גם אי אפשר להתייחס אליו ולכן הוא מהווה איזושהי הוכחה שלמעשה אסור לנו לחלוק עליה, כי כאמור לא קראנו את המאמר.
אז אני כופר בכך ואני חושב שאנשים מונעים מאג'נדה במקרים רבים ובכדי לקדם את האג'נדה שלהם עושים מעשים הרבה יותר גרועים מאשר לקרוא לרומן זדורוב חף מפשע, גם אם לא ברור אם הוא אכן חף מפשע או לא.

כמו ששיבר אומר, ישבו 2 בתי משפט ודנו במקרה זדורוב. אף אחד מהרכב השופטים לא טען שזדורוב לא עשה את המעשה. דעת מיעוט אמרה שההגנה הצליחה לנטוע ספק סביר שמספיק בשביל לזכות את זדורוב. אז הדעה שלהם נחשבת בעיני לא פחות מדעה של פרופסור למשפטים זה או אחר.

א. הקיצור הוא מהותי. יש הבדל משמעותי בין "לחסל את ההודאה כמלכת הראיות" לבין "לחסל את ההודאה", שמזה משתמע שהודאה זה משהו על סף הלא-קביל.

ב. וואלה, זה לא מה שאני למעשה אומר. מה שאני למעשה אומר זה מה שלמעשה כבר אמרתי: שיש מומחה לדיני ראיות שקורא לזדורוב "חף מפשע" וקורא לשחרורו המיידי, והבאתי לינק למאמר שלו. לא ביקשתי להוכיח דבר, הכל השלמה שעשית בראש שלך.

ג. כמה אנשים דנו בעניינו של עמוס ברנס?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 6:11 pm 
Hall of Famer

אתה צודק ולכן גם כתבתי שאתה צודק וקיצרתי את מה שאורן כתב. אתה רוצה עוד משהו מעבר?
לגבי עמוס ברנס אתה גם צודק, אבל מאחר ואנחנו מאמינים/רוצים להאמין במערכת המשפט שלנו, אז אנחנו צריכים לקבל כעובדה שמקרה ברנס ועוד מקרים נוספים שקרו הם החריגים במערכת שעובדת בצורה נקיית פניות. טעויות יש למרבה הצער וכמו שאמרתי, אני גם לא אפול מהכסא אם זדורוב חף מפשע, אבל אי אפשר לנפנף בכל מקרה תראה את עמוס ברנס.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 6:38 pm 
Senior

לא מנפנפים בזה בכל מקרה, מדברים על זה כשיש קייסים מאד שנויים במחלוקת. כמו זדורוב.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 6:54 pm 
Hall of Famer

אגב ברנס, באותן שנים בערך היה את פרשת "כנופיית מע"ץ". עוד סיפור בעייתי מאוד מאוד מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 7:32 pm 
Sophomore

רפרפתי מעט בפסק הדין האחרון בעניין.
אז ככה. מצאו שערות ארוכות בידי של תאיר ז"ל, שלא שייכים לתאיר או לרומן. לא סתם שערות שהיו בשירותים. מאיפה בדיוק הם הגיעו לשם? הפרקליטות טוענת שרומן העלים את הסכין והמכנסיים, אבל אף אחד לא ראה אותו מגואל בדם, ולא ברור איך בדיוק הוא הצליח להיפטר מהם, מבלי שאף אחד לא יצליח להבחין בו שהוא לא ישאיר שום עקבות מחוץ לתא השירותים.

אני לא מצליח להבין את הנרטיב שרומן הוא הרוצח. אני מסכים שהתחביבים של רומן הם קריפיים, ואולי במקרה אחר, היה מקום לחשוד בו, אבל הנרטיב פשוט לא מסתדר. זה רצח שהיה חייב להתבצע לפחות ע"י 2 אנשים, וכנראה שהיו יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 7:35 pm 
Senior

oren_80 כתב:
אגב ברנס, באותן שנים בערך היה את פרשת "כנופיית מע"ץ". עוד סיפור בעייתי מאוד מאוד מאוד.

נכון
קייס עוד יותר בולט לדעתי הוא פרשת חנית קיקוס שלדעתי רק בגלל שהיה מדובר בבדואי חצי מפגר לא עוררה יותר גלים.

הכי עצוב בעיניי שבסוף כל הדברים, רוב האנשים לא ייפלו מהכסא אם (או כש) יתברר שהמשטרה תופרת תיקי רצח לאנשים חפים מפשע כדי לשפר סטטיסטיקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 8:10 pm 
Hall of Famer

לצערנו גם תוןפעות כאלו הן לא ייחודיות כמובן רק למשטרת ישראל. זו קרה גם במדינות מתוקנות אחרות במערב.
יש סיבה אחת שאני נגד עונש מוות וזה העניין הזה, של סכנה בה אדם יוצא להורג על לא עוול בכפו ע"ס הרשעה לא נכונה (וגם זה כאמור כבר קרה בחו"ל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 9:12 pm 
Hall of Famer

ולא פחות מהמשטרה, שבתי המשפט זורמים עם הדברים האלה בצורה תמוהה למדי.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 9:26 pm 
Hall of Famer

לא תמיד הם יכולים לדעת.
במקרה של ברנס השופט חיים כהן (אאל"ט) שלא נתן לו אופציה למשפט חוזר או היה מאלו ששלחו אותו פנימה [לא זוכר כבר] אח"כ הבין שהוטעה ופעל לשנות את זה. תחילה אמר לברנס שייבקש חנינה. האחרון לא הסכים ואמר ש"זה אומר שאני אגיד על עצמי שאני אשם". בסופו של דבר ברנס יצא החוצה, וחיים כהן תמך מאוד בדרישתו למשפט חוזר. עד כדי כך תמך שכאשר כהן נפטר ברנס היה מנושאי ארונו בלוויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 29, 2018 10:47 pm 
Hall of Famer

אבל כאן לא מדובר ב"הטעיה". נותנים את פרטי המקרה, יש לא מעט חורים בעלילה (מה שגורם לציבור הרחב לפקפק באמינות המשטרה ובכך שזדורוב אכן הרוצח, בין אם הוא כן ובין אם לא), ובמקום לתת לתסריט ציון 3 מתוך 10, השופטים מוחאים כפיים ונותנים לחוקרים פרס אוסקר.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 30, 2018 8:34 am 
Senior

דבר נוסף: נדמה לי שאנשים נותנים יותר מדי קרדיט, שלא לומר הרבה יותר מדי, להנחה ששופטים חרדים מלכלוא חף מפשע.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 31, 2018 11:26 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
"אג'נדה נוספת", מי שיישמע. האיש הקדיש את חייו למחקר בנושא הודאות והגיע למסקנה שההסתמכות על הודאה כראיה יחידה/חזקה היא מוטעית. הוא משתף את הידע שלו עם הציבור. אתה באמת חושב שהאיש היה אומר בבירור "חף מפשע, לשחררו מיד" אם היה חושב שהאיש הוא רוצח, רק כדי שהתזה שלו תקבל בכורה?

Hacohen כתב:
דבר נוסף: נדמה לי שאנשים נותנים יותר מדי קרדיט, שלא לומר הרבה יותר מדי, להנחה ששופטים חרדים מלכלוא חף מפשע.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 31, 2018 11:31 am 
Senior

ואיפה הסתירה?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 31, 2018 12:42 pm 
Hall of Famer

שבמקרה של פרופסור שכותב טור בעיתון, המוסר שלו לטעמך נעלה מכל שיקול אישי זה או אחר.
לעומת זאת שופטים שבאמת משפיעים על גורל אנשים, פחות זהירים בהחלטות שלהם לגבי חף מפשע זה או אחר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 114 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה