סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 3:11 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 433 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 27, 2020 9:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בעוד כשעתיים ישוגרו שני אסטרונאוטים על חללית של ספייס-אקס לתחנת החלל הבינלאומית - בפעם ראשונה בהיסטוריה חברה מסחרית תשגר לחלל חללית מאויישת.
ספייס-אקס כבר בדקה את החללית בשיגור קודם לתחנת החלל הבינלאומית עם כל מערכות תמיכת החיים עובדות.
אירוע טכנולוגי היסטורי, אפשר לומר בלי הגזמה שאם יצליח יש פה עידן חדש בטיסות לחלל.
שיהיה בהצלחה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 27, 2020 11:19 pm 
Hall of Famer

השיגור למרבה הצער הופסק 17 דקות לפני, בגלל בעיות מזג אוויר. חבל. מבחינה מכנית הכל התנהל בלי תקלות עד אז.
עריכה: השיגור נקבע לשבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 28, 2020 11:53 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
פגיעה בסטטוס קוו, יוגש אי אמון.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 28, 2020 1:03 pm 
מנהל פורום

Hacohen כתב:
פגיעה בסטטוס קוו, יוגש אי אמון.

מאז המשחן לא היה כדבר הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 9:52 am 
מנהל פורום

ראי שעל הקיר כתב:
השיגור למרבה הצער הופסק 17 דקות לפני, בגלל בעיות מזג אוויר. חבל. מבחינה מכנית הכל התנהל בלי תקלות עד אז.
עריכה: השיגור נקבע לשבת.

השיגור נדחה לראשון.

ושיגור נוסף של SPACEX אתמול נכשל כאשר הרקטה התפוצצה, כנראה מאיזו דליפה במהלך התדלוק.
מזל שזה לא היה הגרסה המאוישת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 12:16 pm 
Hall of Famer

מה שהתפוצץ זה לא שיגור, אלא ניסוי קרקעי במנועים של דור חדש ועתידי של חלליות מדגם סטארשיפ שלהם. מן הסתם זו הסיבה שעושים ניסויים.

ולגבי השיגור, אולי פספסתי משהו, אבל ממה שקראתי השיגור עדיין מתוכנן להיום, 10:22 בערב שעון ישראל. מה שקראתי הוא שיש להם, אם השיגור נדחה פעם נוספת, עוד חלון שיגור מחר. לא מצאתי ידיעה שהשיגור אכן נדחה שוב.
עריכה: לפי אתר נאסא השיגור לא נדחה והספירה לאחור ממשיכה. מה שכן שוב הכל תלוי במזג האוויר, והם אומרים שהתחזית לא נראית טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 8:45 pm 
Hall of Famer

שעה ו-40 לפני השיגור, עננים התעבו והתחיל לרדת גשם על כן השיגור. אם השיגור היה עכשיו הוא לא היה מתקיים. בעוד כשעה אמור להתקיים התדלוק, וזו תהייה נקודת החלטה אם להמשיך. התחזית דווקא הפכה לאופטימית ואומרים שאמור להתבהר עד אז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 9:37 pm 
Hall of Famer

45 דקות, בינתיים ממשיכים, מתחילים הטענת דלק לטיל ומפנים את זרוע הגישה של אסטרונאוטים - מעכשיו אם יקרה משהו הם יימלטו עם תא ההחלטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 10:13 pm 
Hall of Famer

10 דקות. נראה שזה הולך לקרות. מזג האוויר נראה בסדר, בעוד 2 דקות יקבלו אישור סופי למזג האוויר גם בגבהים של היפרדות השלבים.
מהשיגור יש 9 דקות עד לכניסה למסלול אחרי הנפרדות משני הצדדים, השלב הראשון אמור לחזור ולנחות ישר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 10:43 pm 
Hall of Famer

מדהים. הכל הלך סופר חלק כולל הנחיתה של השלב הראשון. איזו הנדסה, באמת מדהים.
19 שעות של מסלול עד העגינה בתחנה.

עריכה: בעוד כרבע שעה הם יבצעו הצתה ראשונה של המנוע בחללית עצמה, כדי להתחיל לתקן מסלול לכוון התחנה. הם כרגע בגובה 200 ק"מ, התחנה בערך ב-400. לקראת 1 בלילה, מי שיישאר ער, הם אמורים לשדר עדכון וידאו ישיר מהחללית. עגינה בתחנה מתוכננת ל-5:29 אחה"צ מחר שעון ישראל, עגינה שאמורה להיות אוטונומית לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2020 11:38 pm 
Hall of Famer

אילון מאסק זה אילון מאסק, צריך להגיד. האסטרונאוטים נסעו מהבניין לכן השיגור בטסלות כמובן. הטיל והחללית מעבר להנדסה נראים סופר מעוצבים ויפים, חליפות החלל נראות גם הן מעוצבות ומאד קלות ונוחות.
הנה ההיילייטס של השיגור:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 31, 2020 3:33 pm 
Hall of Famer

תהליך העגינה התחיל, שידור חי באתר וביוטיוב של נאסא וביוטיוב של ספייס-אקס. החללית נמצאת עכשיו בטווח קבוע של 2.5 ק"מ מהתחנה ונעה במסלול מקביל אליה.

עריכה: עכשיו החללית מתמרנת תמרון גישה ראשון, שיביא אותה למרחק 400 מטר מהתחנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 31, 2020 5:35 pm 
Hall of Famer

גם העגינה הלכה ללא תקלות, ובעצם כבר הושלמה. עוד כמה פרוצדורות, למשל העלאת לחץ במנעל האוויר, והם יעברו לתחנה.
עידן חדש. ברגע שחברות פרטיות נכנסות לתמונה, מזרזות את לוחות הזמנים ומורידות מחירים - זה קפיצת מדרגה בטיסות לחלל וחקר החלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 10:37 am 
Hall of Famer

עוד קצת פרטים עכשיו כשהם הגיעו וחברו לתחנת החלל בהצלחה:
הטיסה הייתה אוטונומית לחלוטין, כולל העגינה - שזה עוד חידוש, עגינה לא נעשתה אוטומטית עד עכשיו. אבל כיוון שזו טיסת ניסוי, בדרך הם עשו שני תמרונים ידניים מתוכננים, שגם הם עברו ללא תקלות.
הם יהיו בתחנת לחלל לזמן שעוד לא נקבע, בין 30 ל-90 יום, ואמורים לנחות כמו החלליות הישנות - בצניחה לאוקיינוס.

בהמשך יוני ספייס-אקס צפויים לשגר לפחות עוד שני שיגורים, כל אחד עם 60 לוויינים זעירים שיצטרפו לכמה מאות שכבר נמצאים בחלל לפרוייקט סטארלינק, פרוייקט לווייני האינטרנט שאמור לכסות את כל העולם באלפי לוויינים. זה כנראה הפרוייקט שיכניס להם הכי הרבה כסף בטווח הארוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 10:41 am 
Hall of Famer

עזוב, הכל תרמית. כדור הארץ הוא דיסקה שטוחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 1:39 pm 
Hall of Famer

גם אני חושב, אלוויס אמר לי בעצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 3:11 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:
עזוב, הכל תרמית. כדור הארץ הוא דיסקה שטוחה.

בולשיט, זה מה ש-*הם* רוצים שתחשוב. כדור הארץ בעצם חלול, יש חור ענקי בקוטב הצפוני שדרכו אפשר להכנס לחלק הפנימי של כדור הארץ שם חיים רפטיליאניים שמונהגים ע"י היטלר ומחכים להזדמנות להשתלט על העולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 3:59 pm 
Hall of Famer

ואז לחסן אותך ולפרוס 5G.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 01, 2020 5:29 pm 
Hall of Famer

מתברר שהקסדות של האסטרונאוטים מודפסות בתלת מימד. זה הולך ונעשה מגניב. מעניין אם התכניות כבר הועלו לרשת.
לקח בערך שלוש שעות של פרוצדורות מרגע העגינה עד שהם פתחו את הצוהרים ועברו לתחנת החלל. זה מדהים לכמה פרטים צריך לדאוג. הדבר הכי חשוב זה כמובן לוודא שהכל אטום ולהשוות לחצים, אבל יש מלא פעולות שיורדות לפרטים הכי קטנים. למשל, בתהליך העגינה האסטרונאוטים לובשים את חליפות החלל למקרה שיקרה משהו, ואחרי העגינה פושטים אותן. חלק מהפרוצדורה זה פשוטו כמשמעו לתלות את החליפות לייבוש לאיזשהו זמן לפני שמאפסנים אותן. כנראה שכמה שהן לא מודרניות וקלות ומעוצבות, כשמתעסקים בשיגור או בעגינה רק האדרנלין כבר גורם לך להזיע בהן ליטרים.
כשראיתי את זה גם חשבתי - את זה יצטרכו לפתור לפני שתיירות חלל תוכל להיות פיזיבילית, גם אם יהיו חלליות גדולות מספיק. תיירים לא יחכו שלוש שעות בחללית עד שיתנו להם לצאת.

עוד דבר זה הנושא המסחרי. אני חושב שברגע שחברות מסחריות נכנסות לעניין ברמה כזו, אי אפשר יהיה לנצח את האמריקאים. מדינות אחרות, אם ירצו לעמוד בקצב, יצטרכו גם הן לקנות שירותים מאותן החברות האמריקאיות - ואני לא רואה את הרוסים או הסינים עושים את זה.

השיגור הראשון מבין השניים החודש של לווייני סטארלינק צפוי כבר ביום רביעי, הם לא נחים לרגע. שני שיגורים בתוך 4 ימים. 60 לוויינים בבוחטה אחת ועוד 60 בבוחטה הבאה. זה כבר שיגור תשיעי ועשירי של סטארלינק, בכל אחד היו 60 לוויינים, כלומר כבר יש 480 וזה יגדל ל-540 ואז ל-600. זה דברים שלא הכרנו קודם.

מעניין גם מה עושים המתחרים? בואינג, וירג'ין של ברנסון, החברה של ג'ף בזוס? איך יעמדו בקצב? זה מירוץ החלל החדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2020 9:20 am 
Hall of Famer

נאסא מפרסמת היום שהשיגור היה האירוע הכי נצפה אונליין בהיסטוריה שלה.
אם כי כשסופרים צופי טלויזיה עדיין הנחיתה על הירח זה כנראה האירוע הכי נצפה. בנאסא מעריכים שצפו בה כ-600 מיליון בני אדם, בעולם שהאוכלוסיה בו הייתה פחות מחצי מהיום.
אם הכל ילך כשורה וינחיתו שוב אנשים על הירח באמצע העשור הזה, או אפילו בסופו, אני סקרן לראות מה יהיה.

חייב להודות שכשראיתי את כל האירוע הזה על רקע מה שקורה בארה"ב, נזכרתי בקטע המפורסם של גיל סקוט הרון whitey's on the moon.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 04, 2020 11:41 am 
Hall of Famer

60 לווייני סטארלינק חדשים שוגרו כמתוכנן. זה כשלעצמו דבר שבשגרה כבר, כאמור זה השיגור התשיעי של סטארלינק ויהיה גם עשירי יותר מאוחר החודש. מה שיותר מעניין בשיגור הזה הוא שיא עולמי - ספייס-אקס, בעוד משהו שכבר נהייה שיגרה, החזירה את השלב הראשון לנחיתה רכה, וזה שלב ראשון שהשתמשו בו וחזר לנחיתה רכה בפעם החמישית! כאמור שיא עולמי.
השלב הראשון נוחת על פלטפורמה ימית, לספייס-אקס יש שתיים כאלה. שימו לב לשמות. האחת נקראת of course I still love you, עליה נחת השלב הראשון ממשימת דראגון בשבת; השלב הראשון היום נחת על הפלטפורמה השנייה שנקראת just read the instructions.

הלוויינים מוצבים במרוכז, ולאורך מספר ימים נפרדים מהאשכול ומציבים את עצמם במסלול המיועד להם.

בלי קשר, סטארלינק מעורר המון מחלוקת פשוט בגלל כמות הלוויינים - אמורים בסוף להיות עשרות אלפים כאלה. יש דאגות שהם צפופים מדי, יפריעו לטיסות חלל עתידיות, יפריעו ללוויינים אחרים יותר גבוהים מהם, או ישקפו אור שמש (או ממקורות אחרים) ויפריעו בצורה קטלנית לתצפיות אסטרונומיות. בעניין הזה ספייס-אקס כבר משגרת לוויינים שמצויידים בכיסויים שחורים שיכסו כל מה שלא שמיש באותו רגע, ויקטינו השתקפויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 06, 2020 2:42 pm 
Hall of Famer

התחרות הגדולה הבאה תהייה על מי יבנה את רכב הנחיתה לפרוייקט ארטמיס של נאס"א, שאמור להנחית צוות של גבר ואשה על הירח עד 2024, לפחות לפי לוח הזמנים כרגע. האשה תהייה כמובן הראשונה על הירח.
יש שלוש חברות שנמצאות בשורט-ליסט של המכרז הזה, שיקבלו מענקי פיתוח מנאס"א - ספייס-אקס, בלו אוריג'ין של ג'ף בזוס (בשיתוף דרייפר, לוקהיד-מרטין ונורת'רופ-גראמן), ודיינטיקס שעובדת הרבה עם משרד ההגנה. לפחות כרגע עושה רושם שבזוס הוא הרץ המוביל, ויקבל את המענק הכי גדול מנאס"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 13, 2020 8:42 pm 
Hall of Famer

השיגור השני של ספייס-אקס ללווייני סטארלינק החודש היה היום, עם 58 לוויינים בבת אחת. שני לוויינים פחות ממשלוח רגיל, כדי לפנות מקום לשלושה לוויינים של לקוח - מערכת סקייסאט של חברה בשם פלאנט, לוויינים למיפוי וצילום אזרחיים.

קרב טוויטר מעניין אחרי שיגור האסטרונאוטים של ספייס-אקס בין אילון מאסק לבין דימטרי רוגוזין, ראש רוסקוסמוס (סוכנות החלל הרוסית). זה התחיל כשארה"ב הטילה סנקציות על רוסיה בגלל הפעולות בקרים, רוגוזין אמר שאם רוסיה תחרים בחזרה - ארה"ב תצטרך לשגר את האסטרונאוטים שלה לחלל עם טרמפולינה. אחרי השיגור מאסק כתב בטוויטר "הטרמפולינה עובדת!"
היו עוד כמה חילופי דיבורים ביניהם, והשבוע רוגוזין פרסם טור דעה באתר של רוסקוסמוס. נראה שהוא חושש מאד לשוק שלו שעומד להיעלם. הוא טוען שאילון מאסק לא באמת פרטי, אלא מקבל כסף מנאסא <טענה מוזרה, הרי נאסא זה לקוח ומאסק הוא ספק, וגם אם יש NRE בפיתוח - זה מהלך מסחרי מקובל> ומדגיש את היתרונות התחרותיים שלו כפי שהוא רואה אותם, ואת השינויים שהוא עושה כדי להתחרות בעתיד. עוד טענה שנראית לי על פניו מטופשת היא לעג לאמירה שספייס-אקס היא הראשונה עם חללית מסחרית שמשגרת צוות אנושי לחלל. מה עם בואינג ולוקהיד מרטין, הן הולאמו? <לא, ובכן.. הן עוד לא שיגרו אסטרונאוטים>.
אני חושב שהוא נלחם מלחמה אבודה. השוק הפרטי, ככלל, יעשה את הדברים יעיל, מהר וזול יותר מכל רשות ממשלתית ברגע שיש כסף ראשוני להשקיע בהתחלה.
הטור במלואו: http://en.roscosmos.ru/21511/

ברקע נמצאת אפשרות ריאלית עם נגיעה היסטורית, שרוסיה תעבור להסתמך על נמל החלל ווסטוצ'ני, ליד הגבול עם סין, שעובר הרחבה משמעותית מאז שנפתח ב-2016 כדי שיוכל לטפל בכל סוגי השיגורים כולל מאויישים - ותפסיק להחכיר מקזחסטן את נמל החלל המפורסם בייקונור ששימש את תוכנית החלל הסובייטית/רוסית מתחילת ימיה. רוסיה משלמת לקזחסטן 115 מיליון דולר על החכרת בייקונור כל שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 15, 2020 10:15 pm 
Hall of Famer

אולי הפרוייקט שמסמל יותר מכל את העידן החדש בחלל הוא פרוייקט סטארשיפ של ספייס-אקס.
אם חשבתם שפלקון והנחיתה האנכית של השלב הראשון זה מהפכני - חכו לסטארשיפ, שבו כל החלקים יהיו שמישים מחדש.

קצת רקע: רוב הטילים היום בנויים משני שלבים מאיצים, כל אחד מסיים את תפקידו ונזרק בחזרה לכדור הארץ, ואחריהם החללית שנושאת את האסטרונאוטים או המטען נשלחת לדרכה ללא האצה (למעט תיקוני מסלול).
המהפכה ספייס-אקס עשתה עם רקטת הפלקון 9 שלה היא שעד היום כל חלקי הטיל היו לשימוש יחיד. הם נזרקו לשריפה באטמוספרה או נפילה לים. לכן המחיר של כל שיגור היה כל כך יקר. מאות מיליוני ואפילו מיליארדי דולרים.
ספייס-אקס מחזירה לאדמה את השלב הראשון של פלקון 9 ואפשר להשתמש בו מחדש - הערכת המהנדסים היא עד 10 פעמים. בגרסת פלקון 9 זה מוזיל את השיגור לאזור ה-40-50 מיליון דולר. לעומת הסויוז הסובייטית, שלקחה מהאמריקאים כ-70 מיליון דולר.
למטענים כבדים יותר יש לספייסאקס את הגירסה היותר גדולה שנקראת פלקון heavy, שבו מוצמדים לפלקון שני מאיצים חיצוניים, אפשר להרים 30 טון למסלול נמוך במחיר 90 מיליון דולר בערך. זה עדיין הרבה, אבל הרבה יותר זול מהמאות מיליונים שהיו עד עכשיו. יחד עם השלב הראשון, גם שני המאיצים חוזרים לכדור הארץ לשימוש חוזר. בטח ראיתם את הוידאו האייקוני של שני המאיצים נוחתים ביחד אחד ליד השני.

אבל סטארשיפ זה כבר whole new ballgame. מדובר בטיל ענק, הרבה יותר גדול מהפלקון, וגם לו יש גירסה שנקראת super heavy, עם שני מאיצים חיצוניים, שמיועדת להרים 100 טון למסלול, עם אפשרות להמשיך גם לחלל העמוק יותר.
הדבר הבאמת מיוחד בסטארשיפ הוא שהשלב השני מאוחד עם החללית עצמה, כך שהחללית יכולה להיות גדולה כדי להכיל הרבה מטען ולנצל את כוח ההרמה העצום של הטיל, או לחילופים הרבה נוסעים. מה שזה אומר זה שבסטארשיפ כל חלקי הטיל, כולל השלב השני/חללית, מיועדים לנחיתה רכה ולשימוש חוזר. הם גם מתכננים ליותר שימושים חוזרים, ולהחזרת החלקים לשימוש חוזר מהר יותר. זה כבר אמור להוזיל את מחירי השיגור לתחום ה-7 ספרות, פינאטס כשמדובר בשיגורים לחלל.

ספייס-אקס מתכננת שיגורים ראשונים של סטארשיפ ב-2021. אם זה יצליח להם, במחיר כזה זול לכוח הרמה כזה עצום, הם ישלטו בשוק השיגורים לחלל להרבה מאד שנים ללא מתחרים - והשוק ייפתח להמון לקוחות שפתאום יוכלו להרשות לעצמם הטסת מטענים לחלל. למתחרה העיקרית שלהם, בלו אוריג'ין של ג'ף בזוס, יש אמנם מקור בלתי נדלה של כסף - אבל כבר עכשיו היא בפיגור של שנים.
בינתיים ספייס-אקס עסוקה בעיקר בלפוצץ את סטארשיפ בניסויי קרקע... מתוך 4 מודלים לניסויים שספייס-אקס בנתה, 3 התפוצצו בניסויים שונים כולל סטארשיפ 4, האחרון שנבנה עד עכשיו (זה הפיצוף ששיבר דיבר עליו בתחילת הת'רד). הייתי מציע לא לצחוק עליהם, גם הפלקונים התפוצצו בצרורות בתחילת הדרך ותראו איפה הם עכשיו.
בכל אופן, אחרי הפיצוץ של שטארשיפ 4 שהרס גם את כן הניסוי, ספייס-אקס לא נחה לרגע. כן הניסוי נמצא כרגע בשלבים אחרונים של בנייה מחדש, ובהאנגרים כבר מחכים לא פחות משלושה אבות טיפוס חדשים של סטארשיפ להמשך ניסויים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 16, 2020 9:41 am 
מנהל פורום

StarShip הוא גם חלק מפרוייקט "מאדים" של SpaceX.

הם מתכוונים לפתח יכולת תידלוק בחלל כך שבשלב ראשון החללית תנוע סביב כדור הארץ, ותוכל להיות מתודלקת שם על ידי חלליות תספוק דלק מיוחדות, ואז להמשיך למשימה במאדים. לאחרונה הם מעריכים שתהיה משימה לא מאוישת ראשונה למאדים ב2022.
באוגוסט השנה נפתח חלון למאדים (אז הוא יהיה במקום המתאים ביותר במסלול שלו, כך שהטיסה מכדור הארץ תהיה הקצרה ביותר).
החלון הזה נפתח שוב כל 26 חודשים.
התוכנית של מאסק היא להעביר בכמה מסעות את הציוד המתאים כך שבסופו של דבר תוכל להתבצע משימה מאוישת.
זמן הטיסה המוערך הוא בין 150-300 ימים לכל כיוון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 433 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה