סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 12, 2024 9:38 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 434 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 05, 2020 8:04 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לא רואה איך ספייס אקס או אפילו טסלה (בסופו של דבר חברת מכוניות) תשפיע על החיים שלנו יותר מאשר אמזון. עם כל הכבוד.
אולי אולי על החיים של תושבי לוס אנג׳לס אם וכאשר תהיה אוטוסטרדה תת קרקעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 06, 2020 12:27 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בוא נתחיל בזה שפייפאל כבר השפיעה על החיים שלנו בצורה משמעותית.
לגבי החברות הנוכחיות של מאסק, דווקא על טסלה אני פחות חושב בקטע הזה. אבל סטארלינק תשנה את עולם התקשורת כבר בשנים הקרובות, והבורינג קומפאני כבר עכשיו משנה את עולם המינהור. למעשה היא עושה לו מה שספייס-אקס עושה לטיסות לחלל - הפיתוחים נעשים הרבה יותר מהירים והרבה יותר זולים.
לגבי ספייס-אקס, טיסות לחלל במחירים של 7 ספרות זה כבר מציאות שעוד נראה בחיינו, ברגע שסטארשיפ תהפוך למציאות, ואני יכול לחשוב על מלא דרכים שזה ישנה את העולם. זה יתחיל בזה שיישומים שלא היו אפשריים בגלל מחירם יהיו מציאותיים. ואני לא יודע אם אספיק לראות בחיי שלי את הטיסות לחלל או טיסות רקטיות בתוך האטמוספרה הופכות למשהו מסחרי המוני, כמו שטיסות באוויר הפכו להיות בטווח של כמה עשרות שנים. זה בכל זאת יותר מסובך. אבל ברגע שהשוק המסחרי ובפרט חברה כמו ספייס-אקס נכנסה לעניין, אין לי ספק שזה יקרה לכל הפחות בתקופת חיי הבנות שלי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 10, 2020 4:55 pm 
Hall of Famer

בינתיים דרמה גדולה בשוק השיגורים בארה"ב. הצבא (חיל האוויר וחיל החלל), שמן הסתם הוא לקוח גדול של שיגורים, חתם ב-2018 על חוזים עם 3 חברות - ULA של בואינג ולוקהיד-מרטין, נורת'רופ גראמן, ובלו אוריג'ין (של ג'ף בזוס). ממש היום הצבא הודיע שהוא החל בהליכים להשתחרר מהחוזים עם בזוס ועם NG, וללכת עם ULA בחוזה הקיים ועל חוזה חדש עם ספייס-אקס. מן הסתם עוד נשמע על זה, יותר מדי כסף ויוקרה מעורבים בסיפור הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 13, 2020 9:16 am 
Hall of Famer

החדשות הגדולות של הימים האחרונים הן השבתתו לתקופה בלתי ידועה של הרדיו-טלסקופ המרכזי של נאסא במצפה ארסיבו בפוארטו ריקו, הרדיו טלסקופ השני בגודלו בעולם (הגדול בעולם נמצא בסין). כבל תמיכה השתחרר ופגע קשות בצלחת הקליטה הענקית ובמקלטים שעליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 28, 2020 3:19 pm 
Hall of Famer

חוזה ראשון לספייס-אקס להטסת מטען לירח - חברת Masten Space Systems, שבונה נחתת ירחית מחקרית עבור נאסא, חתמה על חוזה שיגור עם ספייס-אקס. השיגור מיועד לסוף 2022.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 31, 2020 11:23 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
לא הכל מצליח... שלשום נכשל שיגור של החברה הפרטית הכי קטנה בשוק, Rocket Lab האמריקאית/ניו זילנדית. שבעה לוויינים של שלושה לקוחות שונים הלכו פייפן.

והנה אחרי הכשלון ההוא - שיגור מוצלח של טיל "אלקטרון" של Rocket Lab, לטובת לוויין הדמייה באמצעות רדאר של לקוח.
שווה דיבור החברה הזו. חברה מעניינת שמכוונת לנישה מאד מאד ספציפית של לוויינים קטנים - "אלקטרון" מיועד להרים עד 150 ק"ג למסלול של 500 ק"מ. מה מחיר שיגור אתם שואלים? כ-5 מיליון דולר. במונחי הטסה לחלל מדובר בפינאטס, על אחת כמה וכמה כשהוא מחולק על מספר לקוחות. לחברה הזו יש פחות מ-1000 עובדים, בשתי החטיבות שלה גם יחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 15, 2020 1:30 pm 
Hall of Famer

יום היסטורי אתמול - חללית סויוז רוסית לקחה אסטרונאטית אמריקאית לתחנת החלל הבינלאומית, הפעם האחרונה שבה נאס"א משלמת לרוסיה על מקום בטיסת סויוז.

קצת באיחור, רוסיה מודיעה על תוכנית לטיל עם שימוש חוזר בשם "אמור". הוא מיועד להיות מבצעי ב-2026, ונראה דומה באופן מחשיד לפלקון-9 של ספייס-אקס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 18, 2020 5:13 pm 
Hall of Famer

שיגורים של לווייני סטארלינק של ספייס-אקס כבר הפכו לדבר שבשיגרה, זה כבר לא חדשות שהם משגרים 60 לוויינים ומחזירים לשימוש חוזר את השלב הראשון ואת המעטפת של המטען. מדהים איך מהפכה הנדסית כזו הפכה תוך זמן קצר ל"כלב נשך אדם".
בכל זאת - אחרי שידור מוצלח היום, ספייס-אקס אמורים לבצע עוד שיגור כבר בעוד שלושה ימים. פעם ראשונה שיש שני שיגורים כאלה צפופים (השיא הקודם היה 9 ימים בין שיגור לשיגור).
בסך הכל שוגרו כבר 835 לווייני סטארלינק, מתוכם 784 עדיין במסלול כולל אלה של היום. עוד 60 אמורים להצטרף כאמור עוד שלושה ימים.
המשגר של היום חזר לכדור הארץ בפעם השישית, ובסך הכל - 62 פעמים ספייס-אקס החזירו את השלב הראשון לכדור הארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 19, 2020 3:25 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
קצת באיחור, רוסיה מודיעה על תוכנית לטיל עם שימוש חוזר בשם "אמור".

אז מעכשיו אפשר לגוון עם - "אמור זה שם של טיל".
לא בטוח שזה יתפוס, אם כי יש יותר פוטנציאל מ- "אמור זה שם של נהר בסיביר" שלא הצליח לי בעבר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 20, 2020 12:31 am 
Hall of Famer

ובינתיים, בעקבות שיגור של ספייס-אקס מ-2 בחודש שהופסק עקב תקלה שהתגלתה בשלב הראשון, נאס"א דוחה את השיגור של ספייס-אקס שיועד ל-31 בחודש, ונועד להיות השיגור המבצעי הרשמי הראשון של חללית דראגון מאוישת בצוות מלא (4 אסטרונאוטים) לתחנת החלל הבינלאומית. בשלב זה הדחייה היא ל-15 בנובמבר, אבל התחקיר של התקלה עדיין נמשך וייתכנו דחיות נוספות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 21, 2020 11:43 pm 
Hall of Famer

הסיפור הגדול בחלל הוא המגע של הגשושית אוזיריס-רקס של נאסא עם אסטרואיד בשם בנו (Bennu) כדי לאסוף ממנו חומר ולהחזיר את הדגימות לכדור הארץ.
זה לא פשוט לנחות על אסטרואיד כמו בנו. קודם כל, הוא מאד קטן - רדיוס של 250 מטר בסך הכל, וזה אומר שלא פשוט לנווט אליו ולא פשוט למצוא אתר נוח לנחות בו. מעבר לזה, בגלל שהוא כל כך קטן, אין לו כמעט גרביטציה - וזה אומר שהנחיתה היא לא ממש נחיתה, אלא יותר מגע רפרוף של כמה שניות עם פני האסטרואיד, שליחה של זרוע איסוף דגימות בתקווה שיש מספיק חומר שאתה יכול לאסוף בזמן מאד קצר, ואז ניתוק מגע. זה לא טריוויאלי, בטח כבר הבנתם. זה עוד יותר לא טריוויאלי בגלל שכשהמשימה שוגרה, התצפיות אל האסטרואיד ניבאו שהוא יהיה חולי למדי - זו הסיבה שהוא נבחר; אבל כשהגשושית התקרבה וצילמה אותו התברר שהוא הרבה יותר סלעי ממה שחשבו.
כרגע בודקים בנאסא אם הגשושית הצליחה לאסוף מספיק חומר, לפחות 60 גרם. אם לא, יבצעו עוד נסיון גישה לחלק אחר של האסטרואיד. אם כן, הגשושית תישאר במסלול סביב האסטרואיד עד מרץ 2021 כדי לצמצם את זמן המסע בחזרה, והיא צפויה להנחית את מיכל הדגימה שלה במדבר יוטה ב-2023.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 22, 2020 9:08 am 
מנהל פורום

שיחררו תמונות מזה?
כמה הוא רחוק מכדור הארץ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 22, 2020 10:04 am 
Hall of Famer

לא חסר תמונות וסרטונים וכתבות, תקתק osiris rex ביוטיוב.
מבחינת המרחק מכדור הארץ - אני לא יודע מה המרחק שלו מכדור הארץ, כלומר המיקום היחסי במרחב, אבל המרחק שלו מהשמש מאד דומה לזה של כדור הארץ. מקריאה עליו, הוא רחוק מהשמש בין 0.9 ל-1.3 יחידות אסטרונומיות - יחידה אסטרונומית היא הממוצע בין המרחק הכי גדול למרחק הכי קטן של כדור הארץ מהשמש לאורך המסלול שלו (בערך 150 מיליון קילומטר). כלומר מדובר על מרחקים מאד דומים.
אבל מעצם זה שהגשושית מתוכננת להישאר במסלול ולעזוב את סביבת האסטרואיד רק במרץ 2021, כנראה שמחכים שהוא יתקרב לאזור שבו המסע בחזרה יהיה הכי קצר, או יותר נכון שזמן ההגעה יהיה הכי מוקדם. ואם המסע אורך כשנתיים, כנראה שהוא בכל זאת רחוק מאיתנו במרחב. אני לא יודע כלום על המסלול שלו, אם הוא מסתובב במישור שבו מסתובבות הפלנטות סביב השמש או לא, ובכלל, בהיותו כל כך קטן סביר להניח שהמסלול שלו לא לגמרי סדיר ומושפע מגרביטציות של גופים גדולים יותר פה ושם. אבל זו רק הנחה שלי, לא למדתי את הנושא.

עוד נקודה מעניינת: עוד לפני המגע עם פני האסטרואיד, הגשושית הייתה במסלול סביבו במשך תקופה ארוכה שבהמלכה הוא צולם מכל זווית ונעשו גם חזרות על הפרוצדורות לנחיתה, בעיקר אחרי שגילו שהוא מאד מאד סלעי ולכן אזור הנחיתה האפשרי הוא מאד מצומצם.
עכשיו, מה הקטע? בגלל שמדובר על גוף קטן עם גרביטציה מאד נמוכה, המסלול מאד נמוך - כמה מאות מטרים מעל הקרקע. זה אומר שלאורך התקופה שהגשושית הייתה במסלול סביבו הוא צולם בהיקף וברזולוציה שאף גוף במערכת השמש לא צולם, ממש עד רמת האבנים הכי קטנות. למעשה היום בנו הוא הגוף הממופה הכי טוב במערכת השמש - יותר מהירח אפילו.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' אוקטובר 25, 2020 12:35 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 24, 2020 7:13 pm 
Hall of Famer

ובינתיים יש מצב שלמרות ההישג ההנדסי המרשים, המבצע ייגמר בכשלון מפואר. מתברר שהגשושית אספה כנראה יותר מדי דגימות, ואבן קטנה כלשהי מנעה מתא האיסוף להיאטם, כך שדגימות דלפו לחלל. לא ברור כמה חומר נשאר בתא האיסוף.
נאס"א החליטה לא לנסות ולבצע איסוף נוסף, לבצע איזושהי פעולה שבשאיפה תאטום את תא האיסוף, להחזיר לכדור הארץ את מה שיש לפי לוח הזמנים המקורי, ולקוות לטוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 05, 2020 1:41 pm 
Hall of Famer

כולם מחכים לאירוע ההיסטורי שאמור לקרות בזמן הקרוב, שאם ייאמר עליו שהוא אירוע מכונן בהיסטוריה של הטיסות לחלל - זו לא תהייה הגזמה.
ואני מתכוון לטיסה הראשונה (טיסת מבחן תת מסלולית בינתיים) של סטארשיפ של ספייס-אקס, כשהיא בגוף שלם.
סטארשיפ SN8 (במילים אחרות, מספר סידורי שמונה) היא הסטארשיפ הראשונה שלפחות מבחינת המרכב החיצוני הורכבה כולה, גוף וקונוס-אף ביחד, ונראית כמו חללית ולא כמו חבית. ומה אני אגיד, למרות שהיא גוף ערום בלי גימור וצבע אפשר לראות שזו חללית יפהפיה, לא נראה דבר כזה.
אפשר לראות באינטרנט תמונות או וידאו שלה עומדת בבוקה צ'יקה ועוברת סדרה של מבחנים, לפני טיסת מבחן ראשונה לגובה 15 קילומטר.
רק לסבר את האוזן: סטארשיפ אמורה להיות כולה ניתנת למחזור, כי השלב השני שלה הוא גם החללית ונושאת המטען. היום מי שרוצה לשגר מטען לחלל משלם בסביבות 2000 דולר לקילוגרם. בסטארשיפ המחיר הזה ירד לכמה עשרות דולר לקילוגרם, ויותר לכוון התחתון. אפשר רק לדמיין את המהפכה שזה יעשה, את מגוון התעשיות והאקדמיות שיוכלו להרשות לעצמן לשגר מטען לחלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 09, 2020 1:24 am 
Hall of Famer

שבוע עמוס מאד בהיסטוריה לספייס-אקס אפילו בסטנדרטים שלהם.
מתישהו השבוע, אולי כבר מחר בלילה, תתקיים טיסת המבחן שדיברתי עליה של סטארשיפ SN8 לגובה 15 קילומטר. תקדם לה בעירה סטטית, כלומר, מבחן בעירה של המנועים ללא שיגור. אילון מאסק מנמיך ציפיות ומצייץ שהמון דברים יכולים להשתבש, והוא לא יראה בזה כשלון אלא חוויית למידה - וכשזוכרים כמה פעמים נכשלה הנחתת שלב ראשון של טיל פלקון 9, ואיך היום זה כבר מעשה שבשגרה, אי אפשר שלא להבין אותו. יש בשלבי בנייה שונים עוד ארבע יחידות סטארשיפ, שבאופן טבעי נקראות SN9 עד SN12.
בלילה בין שבת לראשון אמורה להמריא עוד טיסה היסטורית שכבר הזכרתי, הטיסה המאויישת המלאה הראשונה של חללית דראגון, עם צוות מלא של 4 אסטרונאוטים - שלושה אמריקאים ואחד יפני. הארבעה כבר הגיעו לקייפ קנאוורל ונמצאים בבידוד לפני הטיסה. הם ישהו בתחנת החלל הבינלאומית כחצי שנה.

צריך להוסיף עוד אירוע חשוב שקרה השבוע - סיום השדרוג של אנטנת הצלחת הענקית של רשת החלל העמוק באזור קנברה, אוסטרליה.
רשת החלל העמוק היא רשת של נאסא שכוללת שלושה משדרים/מקלטים עם אנטנות צלחת חזקו מאד, שביחד יכולות לשדר מכדור הארץ לכל כוון כמעט - אחת בקליפורניה, אחת בספרד, ואחת, כאמור, באוסטרליה. האנטנה באוסטרליה היא היחידה שיכולה עדיין לתקשר עם ווייאג'ר 2, או לפחות לשדר אליה ולשלוח לה פקודות. ווייאג'ר 2 היא אחת משתי חלליות הוויאג'ר שביקרו בפלנטות הרחוקות של מערכת השמש ומאז כבר יצאו ממנה אל החלל הבין כוכבי. אלה העצמים הכי רחוקים בחלל מעשה ידי אדם.
האנטנה באוסטרליה עברה שדרוג ארוך שנמשך 8 חודשים, וכאמור ב-8 החודשים האלה אפשר היה לקלוט נתונים מווייאג'ר 2 אבל לא לשלוח אליה פקודות. עכשיו השדרוג סוף סוף הסתיים, ואפשר יהיה לשלוח לווייאג'ר 2 פקודות.
וויאג'ר 2 נמצאת נכון להיום במרחק של יותר מ-125 יחידות אסטרונומיות מכדור הארץ, כלומר פי יותר מ-125 מהמרחק בין כדור הארץ והשמש (כ-150 מיליון קילומטר), חשבון פשוט אומר - קרוב ל-19 מיליארד קילומטר. וויאג'ר 1 רחוקה אפילו יותר, למעלה מ-151 יחידות אסטרונומיות - כ-23 מיליארד קילומטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 10, 2020 9:47 pm 
Hall of Famer

אז אתמול נעשה נסיון לבעירה סטטית של המנועים בסטארשיפ SN8, הפרוצדורה הופסקה לפני הבעירה מסיבה כלשהי.
יש לספייס-אקס עוד מספר חלונות בהמשך השבוע לביצוע הניסוי וביצוע טיסת המבחן. זה יהיה צפוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 12, 2020 12:03 pm 
Hall of Famer

נאסא סיימה את כל הבדיקות לחללית הדראגון של ספייס-אקס שתטיס את ארבעת האסטרונאוטים לתחנת החלל, ונתנה אור ירוק לשיגור בלילה בין שבת לראשון שעון ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 14, 2020 3:41 pm 
Hall of Famer

ו...לא יהיה שיגור הלילה, רוחות חזקות עם גאסטים לא צפויים גרמו לדחייה, בשלב זה של 24 שעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 15, 2020 5:13 pm 
Hall of Famer

אם הכל ילך בסדר, השיגור של הדראגון המאויש לתחנת החלל יהיה הלילה ב-2:27 שעון ישראל.
לעומת זאת בגזרת סטארשיפ החדשות פחות טובות, אם כי זה כנראה מכשול קטן בדרך. ניסוי הבעירה הסטטית ב-SN8 לפני יומיים נתקל בבעייה והבעירה הופסקה מאד מהר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 16, 2020 7:00 pm 
Hall of Famer

היום פורסם שאיתן סטיבה, איש עסקים בן 62 שהיה הרבה שנים טייס קרב בחיל האוויר, יהיה האסטרונאוט הישראלי השני (ובתקווה הראשון שגם יחזור). הוא יטוס בסוף 2021 אם הכל ילך בסדר, ויהיה הישראלי הראשון בתחנת החלל הבינלאומית (יהיה שם רק כשבוע) וגם הישראלי הראשון שיטוס בחללית של חברה פרטית. הוא למעשה יטוס בחללית של ספייס-אקס בשליחות של חברה פרטית אחרת, אקסיום, שבונה תחנת חלל מסחרית. היא תיבנה בתחילה כתוספת לתחנת החלל הבינלאומית הקיימת, וכשזו תסיים את חייה התחנה של אקסיום אמורה להיפרד ממנה ולהמשיך לטוס כתחנה מסחרית לחלוטין.

השיגור של ארבעת האסטרונאוטים בדראגון של ספייס-אקס עבר בהצלחה, ומחר הם כבר אמורים לעגון בתחנת החלל הבינלאומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 16, 2020 10:25 pm 
מנהל פורום

STARLINK, רשת האינטרנט הלווינית של ספייסX מתחילה לפעול, במחיר של כ100$ לחודש היא תוכל לספק מעל 15 מגה של גלישה, גם לאיזור מרוחקים ללא תשתיות. מאמין שזה רלוונטי רק לארה"ב כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 16, 2020 11:31 pm 
Hall of Famer

נראה לי ששכחת ספרה כלשהי. מהירויות אופייניות של בין 50 ל-150 מגה לשנייה, יש יוזרים שמדווחים על 175 מגה לשנייה ואפילו 200 מגה גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.
בכל אופן זו עדיין מערכת בפריסה מאד חלקית והשירות שלה הוא סוג של בטא, אכן זמינה כרגע רק בצפון אמריקה למיטב הבנתי.
בשנים הקרובות כשהמערכת תגיע לשלב ה-GA היא תפעל בכל העולם חוץ מבקטבים ממש. היא תהייה כנראה מקור ההכנסה העיקרי של ספייס-אקס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 17, 2020 3:30 am 
Hall of Famer

ב-6 בבוקר אמורה להיות העגינה של הדראגון המאויישת בתחנת החלל.

בבוקר אכתוב משהו על ניסוי הבעירה הסטטית של סטארשיפ SN8, מתברר שהייתה שם דרמה גדולה ולא היה רחוק שהחללית כולה תתפוצץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 18, 2020 10:32 am 
Hall of Famer

אז הדראגון עגנה בתחנת החלל בדיוק לפי הספר, ועוד היסטוריה נעשתה.

לגבי SN8, בניסוי הבעירה הסטטית הייתה דרמה לא קטנה. משהו במערכת כשל ואפשר היה לראות חלקי מתכת מותכים נוטפים מתחת לטיל. בין השאר הלכה כל המערכת הפנאומטית, ששולטת בין השאר גם על השסתומים שאמורים לשחרר לחץ ממיכלי הדלק והחמצן הנוזלי כשהם מתחממים. בלי המערכת הפנאומטית הם לא נפתחו, והייתה סכנה שהם יתפוצצו ויפוצצו את כל הטיל - בעיקר מיכל חמצן נוזלי שנמצא בשלב השני. מתברר שיש פתח חירום לשחרור לחץ שסגור בדיסק מחורץ, כך שבזמן לחץ יתר החריצים האלה אמורים להיפרץ. לקח לו זמן להיפרץ והיה לא מעט חשש תוך כדי הניסוי, אבל בסוף הוא נפרץ והלחץ השתחרר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 434 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: