סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 11:49 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 170 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: אתלטיקה
הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 12:58 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אתמול באליפות אירופה עד גיל 20 מדלית זהב ליונתן קפיטולניק. קפץ 2.25 ושיפר את השיא האישי שלו. זה גם תוצאת השנה באירופה לגיל. פעם ראשונה שישראלי זוכה במדלית זהב לפי מה שאמרו בשידור.

מעבר לזה לאחרונה מספר לא קטן של שיאי עולם בריצות ארוכות, כנראה בהשפעת הנעליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: אתלטיקה
הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 1:08 pm 
Hall of Famer

עד כמה התוצאה הזו מרשימה ביחס לגיל?
זה שברמה ישראלית 2.25 זה מצוין בכל גיל אני יודע...
אבל האם יכול להיות שבאמת גדל פה אתלט ברמה עולמית גבוהה מאוד לעתיד?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 1:17 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:

ניקי פאלי עשה 2.30 מ' לפני גיל 20 ב-2006, הוא אמנם לא הצליח בשום רמה ממש, אבל נחשב לפונציאל גדול מאוד בזמנו, דימה קרויטר עשה 2.28 מ' בגיל 18 לפני עשור בערך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 1:20 pm 
Sophomore

אני לא מומחה גדול בתחום. קודם כל הוא בן 18, כאמור זו תוצאת השנה באירופה, לפני הוא והפולני שסיים שני קבעו 2.23 השנה. ממה שראיתי יש לו ניתור מדהים, ועם שיפור של ההרצה נראה כאילו יכול לקפוץ יותר די בקלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 2:44 pm 
Senior

rony כתב:
shmueliki כתב:

ניקי פאלי עשה 2.30 מ' לפני גיל 20 ב-2006, הוא אמנם לא הצליח בשום רמה ממש, אבל נחשב לפונציאל גדול מאוד בזמנו, דימה קרויטר עשה 2.28 מ' בגיל 18 לפני עשור בערך.

התוצאה של ניקי פאלי היתה תוצאת השנה בעולם לנוער והרביעית בעולם לכל הגילאים באותה שנה. זה היה הישג מדהים והוא בהחלט היה נראה כמו פוטנציאל לאתלט ברמה עולמית, לא יודע מה בדיוק נדפק שם בדרך אבל הוא ביסס את עצמו כבר בגיל צעיר כקופץ של איזור 2.30 וזה היה מאד מבטיח.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 2:50 pm 
Hall of Famer

מה שנדפק עם ניקי פאלי, אאז"נ, זו שרשרת פציעות שקטעה את הקריירה שלו מוקדם. 2.30 מ' זו תוצאה ששווה מדליה באולימפיאדה בלא מעט מקרים ובכל מקרה שווה גמר בקלות, לעשות אותה בגיל 19 זה בהחלט יוצא דופן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 5:10 pm 
Junior

זו צריכה להיות אולימפיאדה ממש קטסטרופלית כדי ש-2.30 יהיה שווה מדליה. למעשה, מלבד לונדון ב-2012 (שם אוחוב הזוכה בזהב נפסל על סמים) אני לא חושב שזה קרה ב-30 שנה האחרונות, אולי יותר.
בכל אופן, 2.25 זו תוצאה מאוד יפה בגיל הזה, ויש לו מבנה ונתונים מצוינים עבור קופץ לגובה, אבל קשה לדעת איך הקריירה שלו תתפתח. כמו שאמרו פה, גם פאלי וגם קרויטר קפצו יותר בגיל הזה ובסופו של דבר לא קפצו טוב יותר בשאר הקריירה. עניין של פציעות, אימון לא מספיק טוב ובעיות מנטליות.
הקופץ היחיד ברמה עולמית שהיה לנו פה היה קוסטה מטוסביץ', השיאן הישראלי (2.36), שגם היה קרוב מאוד למדליה בסידני 2000.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 6:51 pm 
Hall of Famer

וזה עדיין הרבה פחות מוינס קרטר או ג'רלד גרין

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 7:17 pm 
Junior

אה... לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 10:17 pm 
Senior

לפני שבועיים נשבר השיא הכי עתיק בריצות גברים - 400 מטר משוכות של קווין יאנג מברצלונה 92. השיא החדש (49.70) הוא של אלוף העולם הנורווגי קרסטן וורהולם אבל תהיה לו תחרות מאוד קשה בטוקיו נגד ראי בנג'מין האמריקאי שעשה במבחנים האולימפיים 49.83, שזו התוצאה השלישית הכי טובה בכל הזמנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 10:53 pm 
Hall of Famer

כל הסיפור עם הנעליים של נייקי מאד מבאס.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2021 10:57 pm 
Senior

מה הסיפור?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 8:02 am 
Hall of Famer

בגדול נייקי הוציאו נעלי ריצה בשם vaporfly שנטען שנותנות יתרון לא הוגן לרצים שמשתמשים בהן, אליוד קיפצ'וגה השתמש בדגם ניסיוני שלהן כשירד מגבול השעתיים במרתון, בריגיד קוסגי השתמשה בהן כששברה את שיא המרתון של של פאולה רדקליף מ-2003 ועוד כהנה וכהנה. הנעליים האלו משתמשות בשכבות של לוחות פחמן בין קצף דחוס שאמור לשפר את היעילות האנרגטית של רצים במשהו כמו 4% (נשמע מעט, אבל מאוד משמעותי מסתבר). בכל אופן, למיטב הבנתי הוועד האולימפי אסר על אתלטים להשתמש בדגמי נעליים שלא הופצו מסחרית לפחות 4 חודשים לפני כל תחרות ובכך מנע מחברות נעליים לתת לאתלטים דגמים ניסיוניים וחדשים במיוחד ואם הבנתי נכון, גם הגביל את עובי הסוליה לנעלי ריצה ללא יותר מ-40 מ"מ עם לא יותר משכבה קשיחה אחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 8:58 am 
Hall of Famer

ההשפעה של הנעליים הללו היא פחות או יותר דומה להשפעה שהייתה בתחילת שנות האלפיים לחליפות השחיה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 9:34 am 
Sophomore

Yuval כתב:
לפני שבועיים נשבר השיא הכי עתיק בריצות גברים - 400 מטר משוכות של קווין יאנג מברצלונה 92. השיא החדש (49.70) הוא של אלוף העולם הנורווגי קרסטן וורהולם אבל תהיה לו תחרות מאוד קשה בטוקיו נגד ראי בנג'מין האמריקאי שעשה במבחנים האולימפיים 49.83, שזו התוצאה השלישית הכי טובה בכל הזמנים.

תיקון קטן 46.70
וורהולם ממש מרשים, נדמה לי שלא הפסיד ריצה כבר הרבה זמן, יהיה מאוד מעניין לראות אותו בטוקיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 10:13 am 
Senior

rony כתב:
בגדול נייקי הוציאו נעלי ריצה בשם vaporfly שנטען שנותנות יתרון לא הוגן לרצים שמשתמשים בהן, אליוד קיפצ'וגה השתמש בדגם ניסיוני שלהן כשירד מגבול השעתיים במרתון, בריגיד קוסגי השתמשה בהן כששברה את שיא המרתון של של פאולה רדקליף מ-2003 ועוד כהנה וכהנה. הנעליים האלו משתמשות בשכבות של לוחות פחמן בין קצף דחוס שאמור לשפר את היעילות האנרגטית של רצים במשהו כמו 4% (נשמע מעט, אבל מאוד משמעותי מסתבר). בכל אופן, למיטב הבנתי הוועד האולימפי אסר על אתלטים להשתמש בדגמי נעליים שלא הופצו מסחרית לפחות 4 חודשים לפני כל תחרות ובכך מנע מחברות נעליים לתת לאתלטים דגמים ניסיוניים וחדשים במיוחד ואם הבנתי נכון, גם הגביל את עובי הסוליה לנעלי ריצה ללא יותר מ-40 מ"מ עם לא יותר משכבה קשיחה אחת.

תודה.

מבין את ההגבלה על פרק זמן להפצה שנועד לשמור על תחרותיות, אבל מצחיק אותי שמנסים להגביל טכנולוגיה. מדובר בפאקינג נעליים. מה רוצים, שלא יוציאו את המוצרים הטובים ביותר לתוצאות?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 10:17 am 
Hall of Famer

כמו שעמוס כתב, אותו סיפור בדיוק כמו חליפות השחיה האסורות, גם שם זה היה נראה לי מוזר במידה מסויימת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 1:42 pm 
Sophomore

מחר ישימו מנוע קטן בנעליים, שיעיף אותך קדימה במהירות מטורפת, כל מה שתצטרך לעשות זה תנועות ריצה קלות. חייבים איפשהו למתוח את הגבול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 1:51 pm 
Senior

אני חושב שההבחנה שצריכה להיעשות היא בין ציוד פסיבי שמאפשר לך לנצל את האנרגיות שלך בצורה מיטבית, לבין ציוד אקטיבי שתורם לך את האנרגיות שלו.

מה שכתבת כאן מקביל לזה שמישהו היה מתנגד לשימוש באופניים עם הילוכים כי השלב הבא יהיה מנועי עזר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 1:52 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בגדול נראה לי שהגבול צריך להיות שלציוד שאתה לובש או משתמש בו לא יהיה מקור כוח משל עצמו, כמו מנוע או סוללה או משהו כזה. מעבר לזה, יכול להיות שצריך להתיר את הרסן. (אני רואה שתומר הקדים אותי).
אגב מעניין אם יש מגבלות גם על תותבות כמו שהיו לפיסטוריוס בזמנו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 2:07 pm 
Hall of Famer

אני אחזור רגע לתוצאות הקפיצה לגובה ברשותכם
האם זה מקצוע שמשום מה יש בו "פריחה מוקדמת" והתוצאות של גילאי הנוער לא כה נופלות מרמת הבוגרים?
אם כן - מעניין להבין למה

פשוט נראה לי צירוף מקרים מיוחד מדי, ששלושה ישראלים השיגו כבר בגילאי נוער תוצאות ממש מכובדות גם ברמת בוגרים עולמית (לצורך העניין, ברמת גמר אולימפי), כאשר בענפים אחרים גם הבוגרים שלנו בשיאם בקושי בקושי מנפיקים תוצאות באותו סדר גודל באופן יחסי...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 2:27 pm 
Sophomore

לקפיץ יש מקור כוח משל עצמו ? אם נשים קפיצים (מתוחכמים) בנעליים כנראה שיהיה יותר קל לשפר שיאים בתחרויות הקפיצה ...
על התותבות של פסטריוס היו הרבה תלונות בזמנו, היו שטענו שיש לו יתרון בגלל הקפיציות והמבנה שלהם.
עם הטכנולוגיות שקיימות היום יש צורך לקבוע גבולות. איפה בדיוק הם עוברים זו שאלה מעניינת.
בשיאים האחרונים בריצות למרחק שמו אורות לאורך המסלול לעזור לשמור על הקצב הרצוי, זה פסיבי לגמרי, אבל די ברור שזה עוזר. המסלולים עצמם השתנו עם הזמן והם מקלים על הרצים היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 3:05 pm 
Junior

shmueliki כתב:
אני אחזור רגע לתוצאות הקפיצה לגובה ברשותכם
האם זה מקצוע שמשום מה יש בו "פריחה מוקדמת" והתוצאות של גילאי הנוער לא כה נופלות מרמת הבוגרים?
אם כן - מעניין להבין למה

פשוט נראה לי צירוף מקרים מיוחד מדי, ששלושה ישראלים השיגו כבר בגילאי נוער תוצאות ממש מכובדות גם ברמת בוגרים עולמית (לצורך העניין, ברמת גמר אולימפי), כאשר בענפים אחרים גם הבוגרים שלנו בשיאם בקושי בקושי מנפיקים תוצאות באותו סדר גודל באופן יחסי...

שלושה קופצים זה לא כזה צירוף מקרים. מספר מאוד קטן שבטח לא מעיד על מובהקות סטטיסטית כלשהי.
הרבה פעמים יש גם עניין של לדעת לשייך את הכישרון לענף המתאים (לא בהכרח כזה פשוט כי לפעמים צריך לא מעט עבודה קשה עד שמבינים את מלוא הפוטנציאל בענף כלשהו). יש לדוגמה את רץ המשוכות הסיני (שיאנג ליו נדמה לי) שהתחיל כקופץ לגובה ואחר כך עשה הסבה (לאחר שהעריכו שם שהוא לא יעבור יותר מ-2.20 בקריירה) ל-110 משוכות וכמובן שבסופו של דבר הוא הפך לאחד הרצים הגדולים בכל הזמנים ונדמה לי שגם החזיק בשיא העולם לתקופה מסוימת.
בכל אופן, גם קרויטר וגם פאלי התמודדו עם המון פציעות לאורך הקריירה. להערכתי גם היה שם מחסום מנטלי שאולי היה קשור לפציעות בצורה כזו או אחרת ואולי לא.

לגבי עניין הנעליים, כאמור זה תחום אפור למדי. כמובן שאנחנו לא רוצים מקור אנרגיה חיצוני (והתותבות של פיסטוריוס לדעתי בהחלט נופלות בקטגוריה הזו), אבל חליפות השחיה לדוגמה הקטינו בצורה משמעותיות את החיכוך עם המים, ובניגוד לריצה ונעליים, שם אתה לא באמת צריך את החליפה בשביל לשחות. האם זה בסדר או לא? ההיגיון שלי אומר שצריך לפסול את החליפות האלו, אבל אפשר לטעון אחרת מן הסתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 3:06 pm 
Junior

אלון כתב:
לקפיץ יש מקור כוח משל עצמו ? אם נשים קפיצים (מתוחכמים) בנעליים כנראה שיהיה יותר קל לשפר שיאים בתחרויות הקפיצה ...
על התותבות של פסטריוס היו הרבה תלונות בזמנו, היו שטענו שיש לו יתרון בגלל הקפיציות והמבנה שלהם.
עם הטכנולוגיות שקיימות היום יש צורך לקבוע גבולות. איפה בדיוק הם עוברים זו שאלה מעניינת.
בשיאים האחרונים בריצות למרחק שמו אורות לאורך המסלול לעזור לשמור על הקצב הרצוי, זה פסיבי לגמרי, אבל די ברור שזה עוזר. המסלולים עצמם השתנו עם הזמן והם מקלים על הרצים היום.

בקפיץ אצורה אנרגיה, זה אכן מקור אנרגיה בפני עצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2021 3:44 pm 
Senior

זה לא מדויק, בקפיץ במצב שיווי משקל אין אנרגיה.
אני מסכים אבל שההגדרה לא מספקת, מה דעתכם אם רץ 100 מטר פשוט ינעל נעליים עם סוליות בגובה של 100 מטר ועם יריית הזינוק פשוט ייפול קדימה (וללא ספק גם ימות תוך כדי) ויחצה את קו המטרה בזמן שיא של שלוש שניות. אם זה מוגזם מדי, תחשבו על הקופץ לגובה שיהיה לו רעיון נהדר ויחליט להשתמש במוט. אם גם זה מוגזם, מה דעתכם על זורק הכידון שיחבוש כפפה אלסטית שתימתח כשהזורק שולח את הכידון אחורה כדי לקחת תנופה ותיתן לו תוספת כוח?

אז כנראה שנדרשת הגדרה יותר עדינה מאשר עזר פסיבי לעומת אקטיבי, אני לא סגור לגמרי על מה. אני חושב שכל עוד התחרויות מודדות יכולות אנושיות ולא התקדמות טכנולוגית (כמו הפורמולה למיניהם), עדיפה שמרנות על פריצת דרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 170 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה