סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 2:59 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 134 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 11:36 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אבימאל כתב:
עופר האדום כתב:
תיק 1000 למשל זו הרשעה בטוחה במאתיים אחוז. זכאות טוטאלית אין שום סיכוי שתהיה.

אבל יש סיבה שהפרקליטות פתחה בתיק 4000.
לכאורה זה אמור להיות תיק הבאנקר שלה.

עזוב תיק באנקר, זה התיק הרציני היחיד שלה.
אנשים צריכים להפנים שעבירת "מרמה והפרת אמונים" זו עבירת סל מעפנה ומעורפלת שמוגש בגינה כתב אישום כשאין לך באמת עובדות מוצקות להגשת אישום כבד יותר, למשל כמו שוחד. אף אחד לא באמת יודע מה זו עבירת "מרמה והפרת אמונים", זו עבירה לא מוגדרת שדוחפים לכתב אישום כדי לעבות אותו במטרה ליצור רושם. אחת הבעיות הקשות עם עבירת הסל הזו היא שהיא מנוגדת לעיקרון המשפטי ש"אין עונשין אלא אם כן מזהירין". כלומר שיש להגדיר עבירה בצורה מפורטת כדי שעובדי ציבור ידעו להימנע מביצוע מעשים שיכולים להעמיד אותם בסכנת אישום פלילי. רצח - כולם מבינים מה זה אומר; שוחד כנ"ל. מרמה והפרת אמונים? מעורפל יותר מגינויי הטרור של הרשימה המשותפת.
לא לחינם העונש בצד העבירה הזו הוא יחסית קל, ולא יפתיע אותי אם לא יהיה כאן עונש מאסר בפועל גם אם תהיה הרשעה ויסתפקו בעבודות שירות או משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 12:41 pm 
Senior

נובמת.

תיק 2000, במהותו, הוא על עסקת תן וקח של הפלת חוק ישראל היום בתמורה ל"הטיית ספינה" של ידיעות אחרונות לטובת ביבי.

במהות, זה שוחד. בכלל קשיים טכניים לגיבוש ראיות נדרשות משפטית למיצוי עבירת שוחד, הלכו על מרמה והפרת אמונים. לא בגלל ש"אין על מה".

אגב, יש מצב שתיק 2000 יהיה עכברון קטן ליד מה שאיתי לשם מבשל לביבי בפרשת פייסבוק. סופסוף יש משרד עו"ד אמריקאי רציני שלקח את המושכות, ונראה לאן זה יקח.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 1:03 pm 
Junior

עד היום בחרתי לא לדבר יותר מדי על תיקי נתניהו בעיקר מהסיבה שקיבלנו את המידע שלנו מהתקשורת, ונשמעו דעות לכאן או לכאן מבלי שמישהו באמת היה חשוף לחומר הראיות.
כעת הרשיתי לעצמי לדבר על תיק 4000 כי נחשפים בזמן אמת במשפט עדויות וראיות. לכן אני אנסה לא לדבר על שאר התיקים, כמה שניתן.

אבל הבעיה הגדולה בתיק 2000, על פניו, הוא שנתניהו בכלל סירב להצעה של נוני מוזס והפיל את חוק ישראל היום בכך שפיזר את הכנסת (ואפילו הפרקליטות לא טוענת שמוזס קיבל משהו), בזמן שפוליטיקאים אחרים שקיבלו סיקור מאוד חיובי תמכו בחוק. וזה עוד לפני שנכנסים לשאלה האם בקשה לסיקור חיובי יכולה לעלות כדי אישום פלילי, לאור טבעם של יחסי פוליטיקאים-עיתונאים, ובאופן שנעשה כעניין שבשגרה. לא בכדי מעולם לא הועמד פוליטיקאי לדין בגין בקשה לסיקור אוהד, וזה עוד עיוות שעומד בניגוד לכלל שאין עונשין אלא אם כן מזהירין. לוקחים פוליטיקאי ראשון בהיסטוריה ועושים ממנו שפן ניסיונות למען יראו ויראו שדרישה לסיקור חיובי יכולה לעלות כדי שוחד, בלי שום תקדים לכך. יש גם בעיה לגבי היסוד הנפשי לביצוע עבירה.
אלו בין השאר חלק מהסיבות שמדיבורים בומבסטיים על שוחד נולד לו כזה תיק חלבי.

אבל שוב, אני אחכה לשמוע את הראיות בתיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 2:18 pm 
Senior

אתה קורא את לשם בעניין פייסבוק? כמשפטן, נראה לי שתמצא בזה עניין

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 2:24 pm 
Hall of Famer

מה הסיפור עם פייסבוק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 2:33 pm 
Senior

זה מאד-מאד ארוך, יסודי ומפורט, אז אם אתה רוצה להעמיק, חפש בפייסבוק את איתי לשם.

בגדול, איתי לשם הוא עו"ד מומחה לטכנולוגיה שעבד במשרד עו"ד גדול, וזיהה לטענתו עסקת שוחד בין נתניהו לפייסבוק. באופן דומה למה שמתואר לגבי תיק 2000 והמגעים עם נוני, עיקר הטיעון הוא שנתניהו השתמש בכוחו השלטוני כדי להלך אימים על פייסבוק ("חוק פייסבוק"), ואחרי שפייסבוק הסכימה "להטות את הספינה" ולאפשר לצבא הבוטים הביביסטי+הדף של אדם גולד (שממנו התחילה כל הפרשה, כשלשם זיהה שזה פייק ופנה לפייסבוק בעניין) להמשיך לפעול, הוריד אותו באופן מפתיע מהשולחן אחרי שקידם אותו באינטנסיביות לפני כן. לשם הזה הוא כנראה בחור מקצוען, יסודי, מעמיק ועם אופי מברזל, הוא כבר שנים בתוך הסיפור הזה, לא מתייאש, ולאחרונה הצליח לגייס משרד עו"ד אמריקאי גדול שייצג אותו מול פייסבוק. ההשערה שלו היא שברגע שתהיה חקירה, הנהלת פייסבוק תתנער מהעבירה הפלילית לכאורה ותפיל את כל האחריות על אלה שסגרו עם נתניהו את הדיל. דמות מפתח בהקשר הזה היא ג'ורדנה קוטלר, היום "ראש תחום מדיניות בישראל והפזורה היהודית" בפייסבוק, ולפני כן יועצת של נתניהו. ביבי תפס איתה שיחה צמודה בכנסת לפני שהחליט, כאמור במפתיע ובניגוד לעמדתו הקודמת, להוריד את חוק פייסבוק מהפרק.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 2:37 pm 
Junior

לא שמעתי על כך עד היום. מקווה להתעדכן בהמשך השבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 5:45 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

זה כן אני כתב:
עד היום בחרתי לא לדבר יותר מדי על תיקי נתניהו בעיקר מהסיבה שקיבלנו את המידע שלנו מהתקשורת, ונשמעו דעות לכאן או לכאן מבלי שמישהו באמת היה חשוף לחומר הראיות.
כעת הרשיתי לעצמי לדבר על תיק 4000 כי נחשפים בזמן אמת במשפט עדויות וראיות. לכן אני אנסה לא לדבר על שאר התיקים, כמה שניתן.

אבל הבעיה הגדולה בתיק 2000, על פניו, הוא שנתניהו בכלל סירב להצעה של נוני מוזס והפיל את חוק ישראל היום בכך שפיזר את הכנסת (ואפילו הפרקליטות לא טוענת שמוזס קיבל משהו), בזמן שפוליטיקאים אחרים שקיבלו סיקור מאוד חיובי תמכו בחוק. וזה עוד לפני שנכנסים לשאלה האם בקשה לסיקור חיובי יכולה לעלות כדי אישום פלילי, לאור טבעם של יחסי פוליטיקאים-עיתונאים, ובאופן שנעשה כעניין שבשגרה. לא בכדי מעולם לא הועמד פוליטיקאי לדין בגין בקשה לסיקור אוהד, וזה עוד עיוות שעומד בניגוד לכלל שאין עונשין אלא אם כן מזהירין. לוקחים פוליטיקאי ראשון בהיסטוריה ועושים ממנו שפן ניסיונות למען יראו ויראו שדרישה לסיקור חיובי יכולה לעלות כדי שוחד, בלי שום תקדים לכך. יש גם בעיה לגבי היסוד הנפשי לביצוע עבירה.
אלו בין השאר חלק מהסיבות שמדיבורים בומבסטיים על שוחד נולד לו כזה תיק חלבי.

אבל שוב, אני אחכה לשמוע את הראיות בתיק.

זה פשוט לא נכון. ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני הואשם בשוחד, בין השאר בשל סיקור חיובי במקומון. הוא אמנם זוכה מסעיף זה מחמת הספק (אך כן הורשע בסופו של דבר בשוחד ומרמה), עדיין המקרה של נתניהו אינו מהווה תקדים.
https://news.walla.co.il/item/3038530?u ... cialbutton

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 7:45 pm 
Junior

בקצרה כי אני חייב לארוז:
בפרשת שמעוני מדובר בעניין אחר לחלוטין. עיקר התיק עסק בקבלת שוחד של מאות אלפי שקלים. לצד זאת, נטען שבתמורה לקידום עסקיו של איש עסקים, האחרון רכש אתר אינטרנט שנהג לבקר את שמעוני, ומיד עם השלמת הרכישה - סגר אותו. לא מדובר במתן סיקור אוהד. בנוסף לכך, בעובדות כתב האישום תואר כיצד שמעוני קיבל סיקור חיובי במקומון שהיה בבעלותו של אותו איש עסקים. נושא המקומון לא נכלל בכתב האישום תחת העובדות שמבססות עבירת פלילית, אלא רק כתיאור רקע בכתב האישום, כמעין קישוט לשאר העבירות הכבדות יותר. השופטת אפילו שאלה מפורשות במהלך אחד הדיונים האם לשיטת המאשימה, סוגית המקומון היא מתת ונענתה בשלילה. עו"ד הילה גבאי השיבה לה כי סוגית המקומון לא נכללת באופן רשמי תחת "מתת".

יצוין ששמעוני בכל מקרה לא הורשע בשוחד בגין סיקור אוהד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2022 9:46 pm 
Senior

לינקים שאולי ידייקו את מהות האישום נגד נתניהו:

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001330274

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001311781

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 02, 2022 7:49 am 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
בקצרה כי אני חייב לארוז:
.

טס לחו"ל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 02, 2022 10:26 am 
Junior

נגררתי לאיי סיישל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 02, 2022 10:51 am 
Hall of Famer

מסכן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 12:28 am 
Junior

קצת על הדס קליין והעדות שלה:
היא הייתה מאוד חדה ומאוד מדוקדקת ומאוד בטוחה בעצמה. טיעוני ההגנה התמקדו בלנסות להקטין את ההערכות, להראות שהיא מגזימה ושהמשטרה הכווינה אותה למטרה. מדי פעם עוד חדד רמז לה שמילצן והנהג חושבים אחרת ממנה ואפילו סותרים אותה. והיא נשארה בטוחה בעצמה.
בקיצור, מעניין מה שאר העדים יגידו... אם הם יגבו אותה, ההגנה תצטרך לעבוד קשה כדי לסתור את האישום.

בהקשר הזה, אני לא מבין איך מילצ'ן לא הואשם בשוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 7:35 am 
Senior

מנדלבליט

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 9:08 pm 
Senior

וואו איזו הפתעה. בוז'י נשיא נתניהו המאוחדת מכריז על מדיניות חנינות מורחבת לבני 75 ומעלה, עם התחשבות ב"מי שעיצבו את פני המדינה". הביב בן 73, וכשיסתיים משפטו כנראה יהיה בגיל המתאים. אין, רודפים את נתניהו בלי הפסק.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 11:37 pm 
Freshman

אולי אני נאיבי אבל אני מתקשה לראות את נתניהו מקבל חנינה (בהנחה שיזדקק לאחת). זה כבר באמת ציני מידי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 11:38 pm 
Hall of Famer

האם גם כאן יהיו מחאות מאלו שצעקו "חקיקה פרסונלית"?
מסופקני

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 11:47 pm 
Senior

רואה שחורות כתב:
אולי אני נאיבי אבל אני מתקשה לראות את נתניהו מקבל חנינה (בהנחה שיזדקק לאחת). זה כבר באמת ציני מידי.

אתה ממש נאיבי מדי.

היה מאד קל לחשוד בכיוון של הרצוג כשהליכוד לא העמיד מולו מועמד לנשיאות. אחרי זה כשהוא נשאל ישירות על חנינה לנתניהו הוא אמר "לא אכבול את ידיי". הוא מינה לדובר שלו את הדובר של נתניהו, זה שהשמיץ במילים הקשות ביותר והפיץ פייק על רבבות אזרחים טובים שבאו להפגין בבלפור. ועכשיו הוא מכריז על מדיניות חנינה מורחבת לבני 75 עם סגמנט "עיצבו את פני המדינה". אתה מכיר הרבה עבריינים בני 75 שסנגוריהם יכולים לטעון לגביהם "עיצבו את פני המדינה" (אוי לאותו עיצוב אבל אתה יודע)? אז איך עוד אפשר לרמוז לך על כוונותיו של הנשיא?

shmueliki כתב:
האם גם כאן יהיו מחאות מאלו שצעקו "חקיקה פרסונלית"?
מסופקני

גם אם הרצוג יכריז על חנינה לכל מי שהשם הפרטי שלו מתחרז עם "זמין" ונשוי לאשה ששמה מתקשר לשיר שמח, לא תראה את זה. לא מהפוזיציה אז לא מעניין. ביביזם זה הונאה, גניבת דעת, אופורטוניזם ופייק.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 12:37 am 
Junior

רואה שחורות כתב:

רואה שחורות נאיבי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 8:06 am 
Junior

Hacohen כתב:
וואו איזו הפתעה. בוז'י נשיא נתניהו המאוחדת מכריז על מדיניות חנינות מורחבת לבני 75 ומעלה, עם התחשבות ב"מי שעיצבו את פני המדינה". הביב בן 73, וכשיסתיים משפטו כנראה יהיה בגיל המתאים. אין, רודפים את נתניהו בלי הפסק.

למיטב הבנתי אתה טועה.

מדובר על מי שיהיה בגיל 75 ביום העצמאות הקרוב ונתניהו לא יהיה בגיל הזה אז וגם כנראה יהיה עדיין ללא גזר דיו ככה שזה לא רלוונטי אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 8:10 am 
Senior

נו נו, אני לא רואה קושי רב להאריך את המדיניות או לתת פירצה אחרת. אי אפשר לסמוך על הרצוג.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 8:28 am 
Junior

Hacohen כתב:
נו נו, אני לא רואה קושי רב להאריך את המדיניות או לתת פירצה אחרת. אי אפשר לסמוך על הרצוג.

ייתכן אבל מכאן ועד למה שרמזת בהתחלה שזה מהלך שנתפר לנתניהו נראה לי שיש מרחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 9:01 am 
Senior

Dovi כתב:
Hacohen כתב:

ייתכן אבל מכאן ועד למה שרמזת בהתחלה שזה מהלך שנתפר לנתניהו נראה לי שיש מרחק.

לי זה נראה מובן מאליו שזו פירצה שנועדה להרחבה במיוחד עבור נתניהו. בגלל כל הנסיבות התקפות שהזכרתי למלעלה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 9:30 am 
Hall of Famer

לי זה נראה לא רלוונטי. בבוא העת יהיו להרצוג מספיק הזדמנויות ורעיונות לתת חנינה למר נתניהו, אם הוא באמת יחשוק בכך.
להתחיל מהלך עכשיו, כשביבי שנתיים מהגיל הנדרש עם תוכנית חנינה שמוגדרת לשנה הנוכחית עכשיו? קצת far fetch

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 134 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: