סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 11:17 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 43 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ולדיסלב ביקנוב
הודעהפורסם: ה' פברואר 10, 2022 4:43 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואפרופו ישראלים באולימפיאדה, הנה ישראלי במקום לא צפוי - בהוקי.
בנבחרת המארחת, סין, שמשחקת כרגע נגד ארה"ב, משחק אחד בשם ויי רויקה. אבל במציאות הוא מתאזרח מקנדה ושמו המקורי הוא אית'ן וורק.
ומיהו אית'ן וורק? הוא יהודי קנדי, בן לאב ישראלי, וגם לו, לאית'ן, יש אזרחות ישראלית. פורמלית הוא הישראלי השני בהיסטוריה, והאחרון עד היום, שנבחר בדראפט ה-NHL - הוא נבחר ב-2009 במקום ה-47 (סיבוב שני) על ידי ניו יורק ריינג'רס. הוא הועבר מיד בטרייד לפניקס קויוטיס (היום נקראת אריזונה קויוטיס), אבל בשתי הקבוצות לא זכה לשחק ב-NHL. הוא שיחק במיינורס מאז ועד 2019, ואז יצא לראשונה מצפון אמריקה - הוא חתם בקבוצה בשם הכוכב האדום קונלון, קבוצה סינית שמסונפת ל-KHL הרוסית, שם הוא משחק עד היום.
יש לציין שלוורק יש שורשים סינים, אז ההתאזרחות היא לא בחלל ריק. סבא וסבתא שלו הם יהודים סינים שברחו מחרבין לפני הכיבוש היפני במלחמת העולם השנייה והגיעו לארץ ישראל, ובישראל כאמור נולד אביו של וורק.

מי שרוצה לראות אותו - ממש עכשיו שידור ישיר בספורט 5 לייב, מס' 61 בנבחרת סין שעד עכשיו עומדת טוב מהצפוי מול האמריקאים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 11, 2022 11:25 am 
Hall of Famer

אולימפיאדה עצובה מאד למיקאלה שיפרין, אגדת סקי אמריקאית. אני לא עוקב אחרי סקי בימים רגילים, אבל בכל זאת שמעתי עליה, בכל זאת הגולשת הכי מעוטרת בסקי הנשים.
בכל אופן היא עוברת אולימפיאדה מהסיוטים. את הסלאלום ואת הסלאלום הענק היא לא סיימה ולמעשה הייתה על המסלול בערך 20 שניות בשניהם ביחד. בתחרות האחרונה שלה, הסופר-G שהיה אתמול, היא יצאה מהר מאד אבל עשתה טעויות בדרך וסיימה רק תשיעית.
ואפרופו סופר G, זוכרים את אסתר לדצקה? אגדת הסנובורד הצ'כית (שהגנה בבייג'ינג על תואר הסנובורד שלה), שבפיונגצ'אנג הדהימה את כולם, נרשמה ברגע האחרון לסופר-G, השאילה ציוד (ממיקאלה שיפרין...), ולקחה את הזהב? אז גם הפעם היא נרשמה גם לסופר-G, אבל הפעם זה הלך פחות טוב. היא סיימה "רק" חמישית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 13, 2022 2:57 am 
Hall of Famer

ורק דיברתי על זה שכל המדליות האוסטרליות מאז סטיבן ברדבורי באות בסנובורד ופריסטייל, ואוסטרליה עושה מדליית כסף היסטורית בסקלטון לנשים. למעשה אלופת העולם הגרמניה מנעה מהאוסטרלית את הזהב בסשן האחרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 2:22 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
אגב, בסקנדינביה קוראים לאולמפיידת החורף, האולמפיאדה, בלי לציין חורף וכו
רק שתדעו לפני שאתם מזלזלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 2:42 pm 
Senior

ואיך הם קוראים לאולימפיאדה האמיתית? ;)

לשוודים אגב יש פי 3 מדליות באולימפיאדת הקיץ מאשר בחורף. בדירוג של כלל הזוכות במדליות, הם מקום שביעי בחורף ו12 בקיץ. כמובן שההישג הקיצי מרשים הרבה יותר, זו מדינה די קטנה והתחרות הרבה יותר גדולה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 5:16 pm 
Hall of Famer

בהחלט מרשים ובכל זאת. הפרוטוטייפ השוודי זה כן די גנים מושלמים בשביל ספורט. לא מושלמים כמו קניה למשל אבל די מושלמים וזה פלוס העובדה שמדובר במדינה עשירה, זה לא מעט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 5:29 pm 
Senior

לא הבנתי למה הקנייתים "יותר מושלמים" מהשוודים. הקנייתים שולטים בריצות בינוניות, עניין גנטי-פיזיולוגי. כמו האתיופים בארוכות. חוץ מהריצות הנ"ל הם בינוניים ומטה בספורט אולימפי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 5:50 pm 
Hall of Famer

אמת. תלוי במה
בכל מקרה הנקודה היתה שלשוודים יש יופי של גנים בשביל החרא הזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 8:37 pm 
Senior

איזה סמים משפרי ביצועים כל הרוסיות האלו בהחלקה על הקרח לוקחות? הייתי מניח שסטירואידים זה לא מועיל למקצוע שדורש כל כך הרבה גמישות (כמובן שאין לי מושג שחוק)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 14, 2022 9:19 pm 
Hall of Famer

זה יכול להיות מיליון דברים. סמים שעוזרים לתפוקת הלב, להתאוששות מהירה, לך תדע. יש סמים כמעט לכל דבר. לא כל סם אסור עושה שרירים של בן ג'ונסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 18, 2022 7:58 pm 
Hall of Famer

הסיוט של מיקאלה שיפרין נמשך. אחרי שאגדת הסקי האמריקאית נפלה בסלאלום ובסלאלום הענק, וסיימה רק תשיעית בסופר G, שיפרין התייצבה לאלפיני המשולב - מקצה דאונהיל ומקצה שלאלום, זה המקצוע שבו ברני סולוש סיים שישי בגברים - ושוב נפלה בסלאלום ולא סיימה! לא יאומן.
מי כן סיימה?
אסתר לדצקה כמובן.
לא יאומן. הסנובורדיסטית החוצפנית שהדהימה עם זכייה נוספת בסופר G בפיונגצ'אנג נרשמה הפעם גם למשולב, ואחרי הדאונהיל הייתה במקום השני בפיגור של מאית אחת אחרי המובילה! בחלק של הסלאלום היא גם עברה אותה ועלתה למקום הראשון - אבל אז באו איטלקיה אחת ושתי שווייצריות, אחת מהן האלופה האולימפית מפיונגצ'אנג שהגנה על תוארה, והורידו את לדצקה למקום הרביעי ומחוץ למדליות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 19, 2022 1:46 pm 
Hall of Famer

והסיפור הענק של האולימפיאדה ממשיך להיות כמובן קמילה ולייבה.
המחליקה האמנותית הרוסית שנתפסה חיובית בבדיקת סמים, ועוררה בעייה משפטית כי היא רק בת 15 - התחרתה, בהיתר ה-CAS, בתחרות היחידות כשהיא מועמדת ודאית לזהב, מה שהיה גורר הימנעות מטקס מדליות כמו בתחרות הקבוצתית (שם אגב העניין נמשך והמדליות עוד לא חולקו).
היא סיימה את התוכנית הקצרה ""תכנית החובה") במקום הראשון, והגענו לתוכנית החופשית.
אני לא זוכר שהיה עניין כזה סביב מחליקה אמנותית מאז טוניה הרדינג וננסי קריגן. כל תשומת הלב התקשורתית שיש באולימפיאדת החורף הופנתה לשם.
והלחץ כנראה הכריע אותה. רוטינה נוראית, מלאת נפילות וטעויות. היא סיימה רביעית, מחוץ למדליות, ולפחות לעיניים שלי שלא באמת מבינות בענף הזה - לא ברור לי איך היא סיימה אפילו שם...
כשהיא סיימה את התרגיל היא עשתה תנועת ביטול מופגנת, ואז פרצה בבכי על הקרח. היא ירדה מהקרח מתייפחת ישר אל המאמנת שלה, שאמנם אי אפשר היה לראות את הפנים שלה בגלל המסכה, אבל מתנועות הידיים שלה היה נראה שהיא יותר כועסת עליה מאשר מנסה לנחם אותה. כשישבו היא והמאמנים שלה באזור איפה שמחכים לציונים היא עדיין בכתה בלי מעצור, המאמנת לפחות אז חיבקה אותה אבל עדיין ראו לפעמים תנועות ידיים של תוכחה.

אתמול תומאס באך, יו"ר הוועד המושחת הבינלאומי, דיבר על נושא והגן על ולייבה, שאני מזכיר - עדיין חשודה בשימוש בסמים אסורים באולימפיאדה, כן? - ותקף את המלווים שלה, אוי ואבוי מה זה עושה לילדה מסכנה בת 15...

אבל היי, לפחות המדליסטיות יכלו לקבל בשקט את המדליות שלהן הפעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 19, 2022 9:51 pm 
Sophomore

אני לא נוהג לפרסם סרטונים מהיוטיוב. אבל לדעתי זה סרטון מאוד מעניין, גם אם קצת מגמתי לדעתי.

אמלק
1. הסרטון טוען שאולימפיאדת בייג'ינג הייתה כישלון מבחינת הרייטינג. הפסדים עצומים ל-NBC הזכיינית של המשחקים האולימפיים.

2. הסרטון טוען שהיו הטיות בשיפוט בתחרות מסוימת לטובת סין. בתחרות אחרת הסינים רימו.

3. טענות על תנאים נוקשים ומחמירים של ספורטאים ועיתונאים שהשתתפו או סיקרו את האולימפיאדה. (לא חושב שזה היה שונה מהבועה ביפן)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 20, 2022 11:21 am 
Hall of Famer

לא יודע לגבי 1 ו-2 אבל אינטואיטיבית הם די הגיוניים לי...
לגבי 3 כתבתי על זה בתחילת הת'רד. זה לא כמו שהיה ביפן, הרבה יותר נוקשה, ונתתי שם כמה דוגמאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 20, 2022 12:17 pm 
Hall of Famer

אז היום זה מסתיים.
כמה סיפורים לסיום.

- הספורטאי הגדול של האולימפיאדה הזו - כנראה שניים. אחד אלכסנדר בולשונוב הרוסי, שהשתתף בחמישה מירוצי סקי קרוס קאנטרי אישיים וקבוצתיים ולקח מדליות בכולם, כולל 3 זהב. בפיונגצ'אנג לפני 4 שנים לקח 4 מדליות ב-4 מירוצים. השני יוהנס טינגס בו הנורבגי, 4 מדליות זהב ואחת מארד בביאתלון. יש לו אח שגם הוא ביאתלט מוצלח למדי וחלק איתו 3 פעמים את הפודיום... בקיצור הם אחראים עיקריים לזה שנורבגיה סיימה בראש טבלת המדליות בהפרש מהאחרים.

- קלאודיה פכשטיין, מחליקה מהירה (במסלול ארוך) מגרמניה, השתתפה באולימפיאדה השמינית שלה!! בגיל 50!! ואחרי קריירה אולימפית מפוארת עם 9 מדליות כולל 5 זהב, לקחה, בגיל 50 כאמור, מקום שביעי במקצה ה-mass start (מקצה ל-1500 מטר שבו מזנקות כל המחליקות יחד, בניגוד להחלקה בזוגות במקצים הרגילים).

- אז איך אוסטרליה זכתה בזהב הראשון שלה באולימפיאדת החורף - כולם כבר יודעים: הסיפור המופלא של סטיבן בראדבורי בהחלקה המהירה במסלול קצר ב-2002. מאז אוסטרליה נהייתה מדינה מכובדת באולימפיאדת החורף בעיקר בסנובורד וסקי פריסטייל.
בבייג'ינג הצטרפה אליה השכנה מניו זילנד עם שתי מדליות זהב היסטוריות ראשונות. אחת מהן, של גולש החצי-צינור בסקי (להבדיל מחצי-צינור סנובורד) ניקו פורטאוס.
ואיך חגג לו הצוות שלו, בראשות אחיו? כמובן... איך אפשר שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 20, 2022 6:15 pm 
Hall of Famer

ולסיום סיומת - מה עוד יכול לקרות למיקאלה שיפרין באולימפיאדת הסיוט הזו?
אחרי כל הכשלונות במקצועות האישיים, שיפרין התחרתה עם נבחרת ארצות הברית בתחרות הקבוצתית.
קצת רקע: לכל נבחרת יש שישה גולשים - שלושה גברים ושלוש נשים. לפני כל תחרות הנבחרת בוחרת שניים ושתיים שייצגו אותה באותה תחרות. כל גולש עולה בתורו, גבר נגד גבר, אישה נגד אישה, גולשים בתחרות ישירה של משהו שנראה כמו מיני-סופר G.
סופרים נצחונות לכל נבחרת, ואם יש תיקו 2:2 - שובר השוויון הוא חיבור הזמנים של הגבר המהיר ביותר והאשה המהירה ביותר מכל נבחרת.
אז ארה"ב הגיעה לחצי הגמר, והפסידה שם לגרמניה 3:1. היא הלכה לקרב על הארד מול נורבגיה, שם שיפרין הפסידה את המירוץ שלה ומנעה נצחון מארה"ב. התחרות הסתיימה ב-2:2 והנורבגים לקחו את שובר השוויון ואת הארד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 21, 2022 5:00 pm 
Hall of Famer

סיפורה של מיקאלה שיפרין באולימפיאדה הזו, שדיברתי עליו כאן לא מעט, הגיע גם לתקשורת בישראל.
https://www.ynet.co.il/sport/article/s1qqwkkx5

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 30, 2024 4:56 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ובינתיים סיפור הזוי בבייג'ינג. נבחרת רוסיה בהחלקה אמנותית, או "הוועד האולימפי הרוסי" אם מתעקשים, לקחה את הזהב הקבוצתי בהנהגת הכוכבת הגדולה, ומי שנחשבת לפי הדיווחים למחליקה הכי טובה בעולם היום, קמילה ולייבה.
ואז ולייבה נתפסה בבדיקת סמים.
אז המדליה אמורה להיפסל, לא ככה? והיא אמורה לעוף לפחות לכמה שנים, לא ככה?
אז זהו, שמתברר שלא. ולייבה היא בת 15, ומתברר שלפי כללי WADA לא ניתן להאשים ספורטאים מתחת לגיל 16...
אז טקס המדליות נדחה, והוועד האולימפי הבינלאומי שוברים את הראש מה לעשות.

ראי שעל הקיר כתב:
והסיפור הענק של האולימפיאדה ממשיך להיות כמובן קמילה ולייבה.
המחליקה האמנותית הרוסית שנתפסה חיובית בבדיקת סמים, ועוררה בעייה משפטית כי היא רק בת 15 - התחרתה, בהיתר ה-CAS, בתחרות היחידות כשהיא מועמדת ודאית לזהב, מה שהיה גורר הימנעות מטקס מדליות כמו בתחרות הקבוצתית (שם אגב העניין נמשך והמדליות עוד לא חולקו).
היא סיימה את התוכנית הקצרה ""תכנית החובה") במקום הראשון, והגענו לתוכנית החופשית.
אני לא זוכר שהיה עניין כזה סביב מחליקה אמנותית מאז טוניה הרדינג וננסי קריגן. כל תשומת הלב התקשורתית שיש באולימפיאדת החורף הופנתה לשם.
והלחץ כנראה הכריע אותה. רוטינה נוראית, מלאת נפילות וטעויות. היא סיימה רביעית, מחוץ למדליות, ולפחות לעיניים שלי שלא באמת מבינות בענף הזה - לא ברור לי איך היא סיימה אפילו שם...
כשהיא סיימה את התרגיל היא עשתה תנועת ביטול מופגנת, ואז פרצה בבכי על הקרח. היא ירדה מהקרח מתייפחת ישר אל המאמנת שלה, שאמנם אי אפשר היה לראות את הפנים שלה בגלל המסכה, אבל מתנועות הידיים שלה היה נראה שהיא יותר כועסת עליה מאשר מנסה לנחם אותה. כשישבו היא והמאמנים שלה באזור איפה שמחכים לציונים היא עדיין בכתה בלי מעצור, המאמנת לפחות אז חיבקה אותה אבל עדיין ראו לפעמים תנועות ידיים של תוכחה.

אתמול תומאס באך, יו"ר הוועד המושחת הבינלאומי, דיבר על נושא והגן על ולייבה, שאני מזכיר - עדיין חשודה בשימוש בסמים אסורים באולימפיאדה, כן? - ותקף את המלווים שלה, אוי ואבוי מה זה עושה לילדה מסכנה בת 15...

אבל היי, לפחות המדליסטיות יכלו לקבל בשקט את המדליות שלהן הפעם.

אני מקפיץ את זה, כי היום - רק היום - ה-CAS קיבל החלטה סופית בנושא הזה, שהיה הנושא הכי חם באולימפיאדת בייג'ינג.
CAS החליט סופית שלמרות הגיל הצעיר שלה כשנתפסה, ולייבה מורשעת בשימוש בסמים אסורים. היא נפסלת לארבע שנים וכל התוצאות שלה מבייג'ינג נפסלו. זה גם אומר שנבחרת רוסיה נפסלת ממדליית הזהב הקבוצתית (למעשה מעולם לא הוענקה לה, כאמור, כי הטקס לא התקיים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 43 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה