סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 14, 2024 6:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 88 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 11:05 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
rony כתב:
כשיש לך צעירות שמעידות על כך שהיה אלכוהול במסיבות האלו, כשיש לך התכתבויות של הכדורגלנים על התארגנות על אלכוהול וסמים, ובנוסף לזה התכתבויות שמהן ברור שהם ידעו שהן קטינות, אני לא מבין איך אפשר לסגור תיק כזה מחוסר אשמה.

בוא נפרק משפטית את הטענות שלך אחת אחת:
"צעירות שמעידות על כך שהיה אלכוהול במסיבות האלו" - אתה מדבר על מפגש אינטימי של הרביעיה או מסיבות רבות משתתפים? כי אם מדובר על מסיבות בפורום גדול, איך בדיוק אתה מקשר את האלכוהול שיש בהן לשחקנים?
"שיש לך התכתבויות של הכדורגלנים על התארגנות על אלכוהול וסמים" - זה התכתבויות לפני האירוע וזה גם עדיין לא מוכיח שלבסוף הם קנו ונתנו. אגב ספציפית על הסמים נראה שהם אמרו שזה היה מאוחר מדי אאל"ט.
"בנוסף לזה התכתבויות שמהן ברור שהם ידעו שהן קטינות" - מבחינת המעשים המיניים, יש הבדל בין קטינות לגיל ההסכמה. מבחינת אלכוהול וסמים כמובן יש לזה חשיבות רבה.

מה שאני אומר שרק הודעות הואצפ האלה הן לא הראיה המשפטית הכי חזקה. נראה גם שיש חוסר הלימה בין ההד הציבורי של התיק, לבין המוטיבציה של המשטרה להשיג ראיות ולהגיע לחקר האמת - שהיא תמיד נמוכה, בטח בתיק כזה שבאווירה הישראלית הוא לא תאיר ראדה ולא פרשה בטחונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 11:52 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
rony כתב:
עמוס לב כתב:
אני בספק גדול מאד אם הודעת הווצאפ יכולה לשמש לבד כראיה.
יכול להיות שמעבר לכך, במשטרה לא באמת התאמצו להוכיח אם היה או לא היה אלכוהול.

אבל חוץ מההודעות יש גם עדויות של הנערות שהיו שם. עכשיו, אם היו סוגרים את התיק מחוסר ראיות אז הייתי יכול *אולי* להבין שצריך ראיות קצת יותר מוצקות, שאולי היו סתירות בעדויות של הנערות שהיקשו על הגשת כתב אישום, אבל התיק לא נסגר מחוסר ראיות אלא מחוסר אשמה.

כשיש לך צעירות שמעידות על כך שהיה אלכוהול במסיבות האלו, כשיש לך התכתבויות של הכדורגלנים על התארגנות על אלכוהול וסמים, ובנוסף לזה התכתבויות שמהן ברור שהם ידעו שהן קטינות, אני לא מבין איך אפשר לסגור תיק כזה מחוסר אשמה.

אולי אני קורא את זה קצת באור אחר...
משתמע מההודעות שהם דווקא התעניינו בגיל לצורך וידוי שהבנות מעל 16, שזה גיל ההסכמה והיו תחת הרושם שהם מעל.

לגבי האלכוהול והסמים - על המשטרה לא רק להוכיח שהקטינות צרכו את החומרים, אלא שהם סופק ביודעין על ידי השחקנים. והודעות התכנון בואצפ שנחשפו בתחקיר היא לא הראייה הכי חזקה, לא לעצם צריכת החומרים ולא לאספקה. אני לא יודע על איזה מפגש מדובר בהקשר האלכוהול, אבל אם זו מסיבה רבת משתתפים (אמרו שהיו עוד עדויות) - אני בספק אם המשטרה תוכל להוכיח שהם אלו שנתנו את האלכוהול לבנות.

שוב, תקרא את הציטוטים שהבאתי, הם דיברו במפורש על להביא אלכוהול וסמים למסיבה עם נערות בנות פחות מ-18, והנערות עצמן העידו שהיה אלכוהול במפגשים שלהם (לא יודע לגבי סמים, אבל השחקנים בהודעות כתבו שהנערות צורכות סמים), כמו שכתבתי, זה אולי לא מספיק להרשעה, אבל אני לא רואה איך מגיעים מחומר ראיות כזה לזיכוי מחוסר אשמה, במקרה הכי טוב מבחינת הכדורגלנים זה אמור להיות זיכוי מחוסר ראיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 11:59 am 
מנהל פורום

למשל - יכול להיות שיש עדות שמישהו אחר הביא את האלכוהול והבנות לקחו לבד (בלי שמישהו "דחף" להן).
בכל אופן, למשטרה או לפרקליטות הפתרונים והנימוקים המלאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 12:03 pm 
Hall of Famer

זה מה שפורסם לפני שנתיים:

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=73444

איך מזה הגענו לזיכוי מ-*חוסר אשמה* זה פשוט נשגב מבינתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 1:02 pm 
Junior

התשובה הרבה יותר פשוטה ממה שאתה חושב.
יש להם פשוט עורכי דין ממש טובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 4:24 pm 
Hall of Famer

זוכרים שאבי גרייניק יצא גיבור השעה בקרב אוהדי חיפה לפני 3 ימים?
אז.....כבר לא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 5:57 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
זה מה שפורסם לפני שנתיים:

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=73444

איך מזה הגענו לזיכוי מ-*חוסר אשמה* זה פשוט נשגב מבינתי.

מתוך הכתבה:
ציטוט:
פרשת הכדורגלנים והקטינות: למשטרה יש די ראיות להאשים את שני השחקנים בשידול קטין לשתיית משקה משכר, עבירה שבצדה עונש של שלושה חודשי מאסר
ביום רביעי העידו שתי הנערות במשטרה, בפעם השנייה, במשך תשע שעות. לשתיים נערך תרגיל חקירה המדמה עימות. הן הוכנסו לחדרים נפרדים ומדי כמה שאלות לאחת, ניגשו לעמת את השנייה עם עדות חברתה. בעדויותיהן של השתיים יש סתירות, בעיקר בסוגיית הגיל וצריכת האלכוהול. בין השאר, טענה אחת הקטינות כי היו משחקי שתיית אלכוהול וכי הדבר נוצל נגדן - ואולם חברתה העידה אחרת.

בתחילת השבוע שעבר קבע בית המשפט כי הראיות נגד הכדורגלנים מוגדרות בעצימות נמוכה ובשל כך לא נעתר לבקשת כאן חדשות לפרסם את שמותיהם.

אפילו פה יש משהו לא ברור, הכותרת אומרת תשתית ראייתית, אבל התוכן אומר שהיו סתירות בעדויות בין החברות, ובית המשפט אמר שהראיות בעצימות נמוכה.
בנוסף ואתם מוזמנים לתקן אותי, כנראה שבכל ההיסטוריה של מדינת (הפרטאצ') ישראל אפשר לספור על יד אחת את מי שהורשע אי פעם בסעיף "שידול קטין לשתיית משקה משכר". בארצות הברית כמובן על כאלה דברים יש עונש מיידי וכבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 9:10 pm 
Hall of Famer

ובגלל זה אני אומר-אם התיק היה נסגר מחוסר ראיות, זה משהו אחד, ואני יכול לראות איך זה קורה, אבל התיק נסגר מחוסר אשמה, ולאור ההתכתבויות שפורסמו והעדויות של הנערות, זה נשמע לי בלתי סביר בעליל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2022 10:46 pm 
Hall of Famer

וזה ההסבר, ההזוי לגמרי בעיני, של הפרקליטות לכך שלא הוגש כתב אישום כנגדם על שידול קטינות לצריכת אלכוהול, למרות שאין מחלוקת על העובדות-הם סיפקו להן אלכוהול והם ידעו שהן קטינות.

כתבה מוואלה! ספורט, הפרקליטה שסגרה את התיק נגד מיכה ואצילי: "יש ניצול מחפיר, אבל אין בהם דופי פלילי"

https://sports.walla.co.il/item/3521786 ... cialbutton

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 9:01 am 
Junior

היא בעצם פחות או יותר אומרת שאם הם לא היו שוכבים עם הקטינות, היא אולי כן הייתה מעמידה אותם לדין על אספקת אלכוהול לקטין, אבל בגלל שהם כן שכבו איתן ונחשדו בבעילה אסורה, אבל לא ייצאו אשמים בזה, היא החליטה שיותר הוגן יהיה לא להאשים אותם באספקת אלכוהול? איזה יופי. עכשיו למדנו שאפשר לספק אלכוהול לנערות בנות 16-17, בתנאי שאתה גם שוכב איתן ומצליח לייצר ספק לגבי החוקיות של זה.

האמת היא שאני מקבל הרבה מהדברים שהיא אמרה ברעיון ומבין שיש לאנשים נטייה לבלבל עכשיו בין הרמה המוסרית, שבה ברור עם כל ראיה יותר ויותר כמה הם יוצאים לא בסדר ( בעיקר מיכה, דרך אגב, אצילי עוד הראה שמץ קל של התחבטויות בנושא אספקת סמים לנערות, לצד זה שיצא אפס מוחלט בכל השאר), לבין הרמה החוקית שבה אי אפשר היה להאשים אותם ביותר מדי, אבל כשהיא אשכרה ניסתה למכור את ההיגיון בזה שהפרקליטות קיבלה את גרסתם של אצילי ומיכה שהאבקה המדוברת שהם רצו להביא לחגיגות עם הנערות הייתה אבקת חלבון, הרגשתי שמזלזלים בי כאילו נולדתי בשבוע שעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 11:55 am 
Sophomore

איך אשתו של אצילי לא מתגרשת ממנו?! דור מיכה עוד יותר גרוע ממנו.האחד טרפה והשני נבלה כמו כל הסירחון של הכדורזבל הישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 12:01 pm 
Junior

stavs כתב:
היא בעצם פחות או יותר אומרת שאם הם לא היו שוכבים עם הקטינות, היא אולי כן הייתה מעמידה אותם לדין על אספקת אלכוהול לקטין, אבל בגלל שהם כן שכבו איתן ונחשדו בבעילה אסורה, אבל לא ייצאו אשמים בזה, היא החליטה שיותר הוגן יהיה לא להאשים אותם באספקת אלכוהול? איזה יופי. עכשיו למדנו שאפשר לספק אלכוהול לנערות בנות 16-17, בתנאי שאתה גם שוכב איתן ומצליח לייצר ספק לגבי החוקיות של זה.

האמת היא שאני מקבל הרבה מהדברים שהיא אמרה ברעיון ומבין שיש לאנשים נטייה לבלבל עכשיו בין הרמה המוסרית, שבה ברור עם כל ראיה יותר ויותר כמה הם יוצאים לא בסדר ( בעיקר מיכה, דרך אגב, אצילי עוד הראה שמץ קל של התחבטויות בנושא אספקת סמים לנערות, לצד זה שיצא אפס מוחלט בכל השאר), לבין הרמה החוקית שבה אי אפשר היה להאשים אותם ביותר מדי, אבל כשהיא אשכרה ניסתה למכור את ההיגיון בזה שהפרקליטות קיבלה את גרסתם של אצילי ומיכה שהאבקה המדוברת שהם רצו להביא לחגיגות עם הנערות הייתה אבקת חלבון, הרגשתי שמזלזלים בי כאילו נולדתי בשבוע שעבר.

הניסיון שלה להציג את הגרסה של הכדורגלנים למהות האבקה היה באמת מגוחך, אבל היא ציינה שבכל מקרה גם אם מדובר בסמים אי אפשר להעמיד לדין על כוונה או הבעת רצון לעשות משהו כשבפועל הוא לא נעשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 12:20 pm 
מנהל פורום

RREEDDTT כתב:
איך אשתו של אצילי לא מתגרשת ממנו?! דור מיכה עוד יותר גרוע ממנו.האחד טרפה והשני נבלה כמו כל הסירחון של הכדורזבל הישראלי.

היא לא בן/בת הזוג הראשונה בהיסטוריה שנשארת עם הצד הבוגד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 12:21 pm 
מנהל פורום

באמת צריך להיות מאוד יצירתיים משפטית כדי לסגור כזה תיק בעילה הזאת.
תשובות באמת מביכות של הפרקליטות.

מירב מיכאלי שלחה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח מחדש את התיק.
https://twitter.com/bokeralmog/status/1 ... VQQKg&s=19

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 12:25 pm 
Freshman

מקווה שהיא לא הובנה נכון כי ההסבר על אי ההעמדה לדין על סעיף האלכוהול נשמע הזוי ממש. אבל מניח שהכל זה התפתלויות שנובעות מאי היכולת להוכיח משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 1:36 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

stavs כתב:

היא מהפרקליטות?!! כששמעתי אותה בחדשות הספורט, לפי הדרך בה הציגה את הדברים, הייתי בטוח שהיא הסנגורית של השניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 4:01 pm 
Senior

אני מודה שהפן הפלילי ממש לא מעניין אותי
אין בי שום רצון לראות את אצילי ומיכה (ועכשיו מדברים גם על דור פרץ) יושבים בכלא או משלמים קנס. לא תהיה לזה שום משמעות מבחינתם וגם האמירה הציבורית תהיה פחות רצינית מאשר אם פשוט יפסיקו לתת להם לשחק כדורגל מקצועני בארץ ובנבחרת.

הנטיה הזו של אנשים - כולל פה בפורום - לצמצם את כל ההתיחסות למבחן הפלילי היא משהו בין משונה למסוכן. למרות הנטיה להגדיר כל שיפוט מוסרי כנטיה ליברלית (כאילו שמרנים לא עוסקים בשיפוט מוסרי), למעט ניהיליסטים ופוסט מודרניסטים, רוב האנשים שאני מכיר מתיחסים לכמה עקרונות מוסריים בסיסיים כסוג של הנחת יסוד שלא באמת תלויה בנקודת מבט תרבותית או אחרת. הייתי רוצה להאמין שהקביעה שיחסי מין בין בוגרים לנערות בנות 16 כחלק ממסיבות סמים ואלכוהול הם דבר פסול היא אחד העקרונות האלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 4:47 pm 
Hall of Famer

אני לא קובע את העמדה שלי על סמך הרף הפלילי כן או לא. אבל אם הצמד עשו עבירה פלילית שניתן להוכיח אותה, יש בי הרבה יותר רצון לראות אותם יושבים בכלא או משלמים קנס מאשר שהם יאבדו את מקום העבודה שלהם.
לגבי העיסוק שלהם. האם באמת הם צריכים להפסיק לשחק כדורגל מקצועני? האם מותר להם להתפרנס כרואי חשבון או סוכני ביטוח או משווקי נדל"ן? השאלה אם הצמד היו מתכנתי הייטק, האם היית רוצה שהם לא יוכלו להיות מועסקים יותר בהייטק? אני לא רואה בעיה עם זה שיענקל'ה שחר מעסיק את עומר אצילי. אם אני הייתי אוהד את מכבי חיפה, מרוב גועל נפש הייתי מייד מפסיק לאהוד אותם. אם הפרשה הזאת באמת גורמת לציבור לגועל נפש, אז מכבי חיפה והפועל ב"ש צריכות לראות את זה בנתוני הקהל. כנראה שכמו שחקנים זרים בכדורסל, מה שחשוב יותר זאת ההצלחה של הקבוצה ולאוהדי חיפה פחות אכפת מה אצילי עושה ב-2 בלילה, אלא מה הוא עושה בשמונה בערב באיצטדיון סמי עופר. אני מאד מעריך את העמדה של מיץ' גולדהאר, אבל זה אני. כל אחד צריך לעשות את הבחירה המוסרית שלו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 5:26 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
אני לא קובע את העמדה שלי על סמך הרף הפלילי כן או לא. אבל אם הצמד עשו עבירה פלילית שניתן להוכיח אותה, יש בי הרבה יותר רצון לראות אותם יושבים בכלא או משלמים קנס מאשר שהם יאבדו את מקום העבודה שלהם.
לגבי העיסוק שלהם. האם באמת הם צריכים להפסיק לשחק כדורגל מקצועני? האם מותר להם להתפרנס כרואי חשבון או סוכני ביטוח או משווקי נדל"ן? השאלה אם הצמד היו מתכנתי הייטק, האם היית רוצה שהם לא יוכלו להיות מועסקים יותר בהייטק? אני לא רואה בעיה עם זה שיענקל'ה שחר מעסיק את עומר אצילי. אם אני הייתי אוהד את מכבי חיפה, מרוב גועל נפש הייתי מייד מפסיק לאהוד אותם. אם הפרשה הזאת באמת גורמת לציבור לגועל נפש, אז מכבי חיפה והפועל ב"ש צריכות לראות את זה בנתוני הקהל. כנראה שכמו שחקנים זרים בכדורסל, מה שחשוב יותר זאת ההצלחה של הקבוצה ולאוהדי חיפה פחות אכפת מה אצילי עושה ב-2 בלילה, אלא מה הוא עושה בשמונה בערב באיצטדיון סמי עופר. אני מאד מעריך את העמדה של מיץ' גולדהאר, אבל זה אני. כל אחד צריך לעשות את הבחירה המוסרית שלו.

ההבדל בינם לבין רו"ח, הייטקיסט או סוכן ביטוח זה שכדורגלן מקצועי בכיר הוא דמות ציבורית. ולא רק שהוא דמות ציבורית כמו איזה פוליטיקאי או משהו כזה,
אלא שבנוסף הוא כנראה ממש מודל לחיקוי עבור לא מעט אנשים, וחלקם גם בני נוער.
יכול להיות שלגיטימציה להתנהגות שלילית שלו יכולה להשפיע באופן שלילי על עוד אנשים.
זה ההבדל בין מקצוע של "כדורגלן" לבין "סוכן ביטוח".

כמובן שמבחינה מוסרית גם אני מגנה מבחינה מוסרית את המעשה, אבל יחד עם זאת, צריך גם לשמוע דברים כמו שכתב יעקב שחר.
לדבריו אצילי עשה תשובה אמיתית, והוא אף מרצה מול בני נוער ללקיחת החלטות חיוביות.

אז שוב, עניין התפקיד הציבורי הוא שאלה טובה, רצוי לשמוע את כל הקולות, בטח ובטח אם האדם עשה תשובת אמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 6:19 pm 
Freshman

מניח שהוא מייחל לזה שבעלי הקבוצות לא יעסיקו אותם. כלומר, זה לא שיהיה צו שימנע מהם לשחק כדורגל (״מותר להם להתפרנס״), הם פשוט לא ימצאו עבודה כי היא לא תוצע להם. מצד אחד אכן אין חובה להעסיק אדם כלשהו, זה פשוט קצת מקארתיסטי.

לגבי עניין החרטה - זאת נראית לי כמו גרסה (צבועה למדי, אם אפשר למחזר) של הבקשות לגינויים במעגליים הפוליטיים (והצביעות גם היא במקור).
די מקסים אבל לראות צדדים שונים מתחברים יחד כנגד מתירנות מינית רחמנא ליצלן. אגב זה, כאן נראה לי שקשה לקרוא לביקורת או לשיפוט המוסרי נטיה ליברלית (שלא לומר להיפך).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 7:04 pm 
Senior

זוכרים את אודי כהן? סמנכל הכספים של חברה ציבורית שהתגלה שהוא "הרוצח מעין כרם"? אז החברה הציבורית שהעסיקה אותו סמנכל כספים מוערך, פשוט פיטרה אותו. הוא שילם את חובו לחברה מזמן, השם שלו אפילו לא נחשף בתחקיר, אבל התגלה שזה הוא והם פיטרו אותו. סתם, לא מתאים להם סמנכל שרצח את המשפחה שלו, מין שיקול שכזה שלא חייב אותם חוקית, ובכל זאת.

אבל מה שבאמת מקסים, אגב דבריו של רואה השחורות, שלתכנן להשכיב קטינות אגב השקייתן באלכוהול ותוך מחשבה להביא קוקאין, כשכל ההתייחסות אליהן זה כאובייקט וטרף קל, זה נקרא "מתירנות מינית". חשבתי שאני מכיר מתירנות מינית מהמועדונים האהובים עליי בברלין ובתל אביב, ומתקופותיי כרווק/גרוש הולל, והנה אני מגלה שיש דברים שלא חשבתי עליהם ואני בעצם שמרן מוגבל כשאני חושב שהם בזויים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 8:22 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
סתם כדיון צד, איזה חוב שילם אודי כהן לחברה? למיטב זכרוני, כיוון שהיה קטין עם ביצוע המעשה, הוא לא שילם שום חוב. למעשה שמו נאסר בפרסום מאז ועד עולם (הוא התגלה על ידי גולשים ברשתות החברתיות, אפילו אשתו לא ידעה מה עשה) והוא אפילו ירש את הבית של הוריו בעין כרם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 8:26 pm 
Senior

נגזרו עליו 9 שנות מאסר והוא ריצה 6. אכן שמו לא פורסם מעולם, מה שמחדד את מהות ההחלטה המוסרית שקיבלה החברה שהעסיקה אותו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 9:47 pm 
Hall of Famer

ehud כתב:
ההבדל בינם לבין רו"ח, הייטקיסט או סוכן ביטוח זה שכדורגלן מקצועי בכיר הוא דמות ציבורית. ולא רק שהוא דמות ציבורית כמו איזה פוליטיקאי או משהו כזה,
אלא שבנוסף הוא כנראה ממש מודל לחיקוי עבור לא מעט אנשים, וחלקם גם בני נוער.
יכול להיות שלגיטימציה להתנהגות שלילית שלו יכולה להשפיע באופן שלילי על עוד אנשים.
זה ההבדל בין מקצוע של "כדורגלן" לבין "סוכן ביטוח".

אני לא חושב שיש איזה קשר בין פוליטקאי לבין ספורטאי מקצועני. ספורטאי מקצועני לא נבחר ציבור. דרך אגב, אני גם לא חושב שיש לאסור על פוליטקאי לרוץ אם הוא עשה משהו פסול מאד מבחינה מוסרית, אבל חוקי. שהציבור ישפוט אותו. אם הציבור חושב שמישהו ששוכב עם ילדות בנות 17 ראוי להיות בכנסת? אז זאת הכנסת הראויה לציבור הזה. זה בערך מה שחשבתי בפרשת רמון, לפי המידע שנחשפתי אליו. לא חושב שהוא עשה מעשה פלילי. אני חושב שהוא עשה מעשה מבחיל שאמור היה להקיא אותו מהחיים הציבוריים אבל לא לעמוד למשפט פלילי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 02, 2022 10:19 pm 
Senior

מה זאת אומרת, לגבי חיים רמון, "אני לא חושב שהוא עשה מעשה פלילי"? עובדתית, הוא עשה מעשה פלילי. לא המעשה הכי חמור במדרג העבירות הפליליות, אבל בהחלט עבירה פלילית. אתה יכול להניח לגבי עצמך שאם חיים רמון היה דוחף לך לשון לפה שלא מרצונך אז לא היית מתלונן עליו למשטרה, אבל אין תוקף לאמירה "דחיפת הלשון של חיים רמון לפה של אשה שלא מרצונה אינה מעשה פלילי". היא כן, ולכן הוא גם הורשע.

ובכלל, אלה בדיוק סוג ההנחות שתוקפים מיניים אוהבים. "נו, ניסה לנשק אותה, מגעיל אבל לא פלילי". אבל זה לא זוג שיצא לדייט והגבר פירש לא נכון את הסיטואציה. זה פרלמנטר ותיק בן 56 דוחף לשון לפה של חיילת צעירה ממנו באיזה 35 שנה, במקום ציבורי, בלי שום הקשר מיני. וזה מעשה מגונה פלילי, מה לעשות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 88 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה